Raad Sint Pancras. x De Raad dezer gemeente wat Dinsdagmiddag In voltallige vergadering bijeen. Mede zijn aanwezig de heeren Groen en Nol. leden van net Burg. Armbestuur. De voorzitter opent deze eerste vergadering in dit jaar met de wensch dat allen ook in den loop van het jaar dn gezondheid bijeen mogen komen. Spr. roept van allen de medewerking in, ook weer in het komende jaar, die in het belang der gemeente zoo noodig is. De finantieele toestand in den tuin bouw staat er niet best voor. De prijzen zijn zeer laag en onbevredigend. Ik spreek de hoop uit. dat spoedig eenige opleving mag naar voren treden. Ook welkom aan de heeren Armvoogden, met de hoop, dat de belangen van het burg. armbestuur met de zelfde toewijding zullen mogen worden gediend. Het doet me leed, dat de heer Slijker gemeend heeft zich uit het Armbestuur terug te moeten trekken, doch. ik hoop, dat hij; nog lange jaren in gezondheid den goeden gang van zaken in het Burg. Armbestuur als raadslid zal kunnen volgen. Verder nog een kort wooid tot de pers. Met buitengewoon veel genoegen kan ik constateeren, tot heden' op de volle me-' dewerking van de pers te kunnen rekenen en apht ik het me tot een plicht, daarvoor mijn hartelijken dank te betuigen. Aan een goedgezinde pers is een plattelandsraad veel gelegen en daarover hebben we volstiekt niet te klagen gehad. Integendeel heb ben we steeds de volle medewerking genoten. Ik zeg daarvoor nogmaals dank en wensch de heeren van de pers ook in 1927 een goede gezondheid en ik hoop dat ze ook in 1927„in goede gezondheid dezelfde me dewerking zullen kunnen verleenen. De notulen wdrden hierna gelezen en goedgekeurd. i Ingekomen stukken. Bericht van Ged. Staten, dat de goedkeuring op de begrooting verdaagd ie. Beschikking van den Minister van Arbeid, dat voor de arbeidsbemiddeling 40 pet. of 30 gulden wordt bijgedragen. Beschikking van den Min van Onderwijs, dat voor het onderwijs over 1925 tekort genoten is f 91.28. Bericht van den Minister van Onderwijs, dat de vergoeding voor het onderwijs over 1926 f 5190 be draagt. waar afgetrokken wordt f 440 voor pensioen bijdragen. Ingekomen is verder het verslag van de politie- .radiocommissie. Daarna deelt de voorzitter mee. dat het achterland in de veenderij gevlakt is. Het heeft f 540 gekost en er stond f 517 voor op de begrooting. Van de arbei ders zijn geen klachten ingekomen, zoodat verwacht kan worden, dat zij tevreden zijn geweest. Een en ander wordt voor kennisgeving aangeno men. I Discussies over den Twuijverweg. De idee van Ged. Staten heeft geen instemminig. De heer Kloosterboer vindt het vreemd, dat er niets bij de stukken is over den Twuijverweg. Dat is, al dus spr.. wel zonderling. Voorzitter: Ze zijn niet bij de stukken en de oor zaak daarvan Is de volgende: Er is van Ged. Staten een schrijven ingekomen aan B. en W„ of liever oen afschrift van een schrijven aan het gemeente bestuur van Heerhugowaard, waarin staat dat door Heeihugówaard gevraagd is. om het bekende stuk langs de ringvaart te mogen afsluiten voor bepaalde breede auto's en daarom Ged. Staten aan dat ge meentebestuur vragen naar hunne meening omtrent het brengen van het verkeer in eene richting. Vrij dagmiddag belde de Burgemeester van Heerhugo waard mij op en deelde mee. dat het absoluut niet het doel van B. en W. aldaar was om indeze con tact te zoeken met B. en W. van St. Pancras. Zij willen van het drukke verkeer af en houden 'daaraan bij Ged. Staten vast. Heerhugowaard komt niet en dus is er voor ons niets aan te doen. De heer Kloosterboer: Het is wel een gek idee van Ged. Staten. Voorzitter: Wij hebben hetzelfde geoordeeld. De heer Kloostert>oer: Ze zijn er mee aan. De heer Lek: Aanvankelijk was het mijn doel een bespreking te vragen om den weg weer open te stel len. doch heb dit om enkele redenen niet gedaan. Ik wil er daarom nu niet veel van zeggen, hoewel ik van oordeel ben dat ook de huidige toestand niet langer verantwoord is. Voorzitter wenscht de besprekingen niet verder uit te breiden, doch vermoed dat er wel spoedig iets gebeuren zal. Verder kan spreker zich niet uit laten. B. en W. zijn op het oogenblik echter werk zaam en als de zaak zich verder ontwikkelt heeft, zal het ter kennis van den Raad gebracht worden. De heer Lek acht St. Pancras verplicht den weg weer open te stellen. Zoo is het niet langer verant woord. De heer Slijker: Is de weg dan„verbeterd? De heer Van Kampen: De heer Lek wil er niets van zeggen en toch zegt hij het. Voorzitter: Als er een zoodanig voorstel kwam, zou ik er vlak tegen wezen en ik kan wel verklaren dat van die idéé B. en W. ver afstaan. Wethouder Duijf: De heer Lek gaat veel te ver. We zouden zoo ons zelf tegenspreken. Voorzitter: B. en W. zijn paraat en zullen zoo noodig een spoed-eischende vergadering bijeenroe pen. De heer Duijf: Ik wil dit wel zeggen, dat er nooit een voorstel zal komen om den weg zooals die thans is, weer open te stellen. Voorzitter zegt dat de lange duur niet aan Ged. Staten te wijten is. Nu de Langendijk niet mee werkt, moet de blik* een anderen kant heen ge richt worden. De discussie over dit punt wordt hierna gesloten. De heer Snel vraagt of het toezicht in de veen derij uit de gemeentekas betaald is? Voorzitter zegt dat dit punt door de veencommis- sie onder oogen gezien wordt. We komen er later op terug. De gemeentebegrooting van 1926 ondergaat hier na enkele wijzigingen, op een totaal bedrag ir1 ont vangst en uitgaaf groot f3683. De verordening op de keuring van waren onder gaat o.m. deze wijziging, dat het vetgehalte yoor volle melk op minstens 2.75 bepaald wordt. Op het verzoek van H. Olie en K, Kossen om uit watering van hun land in de tocht van de veenderij, wordt-voorloopig afwijzend beschikt, daar gevreesS wordt het water niet voldoende te kunnen bestrij den. Voorzitter deelt mee, dat eerst de zaak met Koe dijk moet zijn ontbonden en merkt verder op dat Onderhandelingen gaande zijn over een molen met meer capaciteit. Het zal dan worden een Ameri- kaansche Herculesmotor. De ingelanden-vergadering zal spoedig plaats hebben, waar dit punt besproken wordt. Rekening Burgerlijk Armbestuur. Critiek op het beleid, waarvan weinig overblijft. De rekening geeft aan een ontvangst van f3186.44>4een uitgaaf van f2786.88, alzoo een saldo van f 399.56K. De rekening is door de commissie goedgekeurd en de heer Lek wil iets zeggen om het algemeen beleid van dit bestuur, waarvoor hij van de ver gadering toestemming krijgt. Hij bespreekt dan een tweetal gevallen, waardoor verwaarloozing door het Armbestuur een langere ve rpleegduur noodig was. Hij meent dat in het be lang van de kas. zooiets moet worden voorkomen. De aanwezige armvoogden verdedigen zich in de besproken gevallen volkomen, waarna de h3cr. Lek op verzoek de bron zijner inlichtingen meedeelt en verder zegt, dat mogelijk de armvoogdij hier geen schuld treft, doch z.i. toch blijft bestaan dat ingrij pen te lang is uitgebleven al zal dan ook de schuld bij de Diaconie zijn. De heer Duif meent, dat het, alvorens iets naar voren te brengen, beter is, de zaak degelijk van alle kanteff te onderzoeken. De heer Slijker: Ik ben er na het gesprokene niet van overtuigd, dat ons beleid verkeerd geweest is. De heer Lek bespreekt verder het inkerven van boomen en hoopt dat daarop streng gelet zal wor den. Voorzitter zegt dat al het mogelijke gedaan wordt, dooh niet alles kan worden voorkomen. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Do afd. Langendijk van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling had grister weer een prachtig geslaagde avond. Als spreker trad op het Tweede ivamerlid, de heer Cramer met het onderwerp: ,Land en Volk van Indië De spreker die zelf ongeveer 30 jaar als inge nieur in Indië heeft doorgebracht, wist over het onderwerp zeer veel interessants te vertellen en lichtte een en ander met lantaarnplaten toe. De lantaarn®uit Oudkarspel, welke geheel be- Iangelo door den heer A. Timmerman Ve tiend werd, Vee'c onmisbiar voor de deugdelijkheid van het gesproken woord. Eet was weer een zeer moo:e avond, die zeker ee zal bijdragen de afdeling, die uitsluitend oent- wikke'ing te.ogt, grooter te maken. r e volgende avond is 21 Febuari, waar door den directeur der gasfabriek een uiteenzet ing ml wer den g-gwon vin het gasbedrijf, eveneens met lichtbeelden toegelicht. NOOHDSCHAR WOUDIi De vereeniging voor Ziekenhuis verpleging hie'd gisteravond de tweede jaarvergadering met 23 le ien. Uit de rekening van den penn'ngmeester bleek e-n ontvangst van f 1277.16. een uitga if vaa 1225:17, alzoo een saldo van f £2 29. Het bezit der e eenig'ng bedroeg op 1 Jan. 1927 f 549.96. Er we den 14 leien ter verpleging opgenomen •et een aantal van 236 verpleegaaaren. Aan ver- •leegkueben werd daarvoor betaald f 618, aan ver- voerkosten^ f 76.40. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het aantal gezinnen met 7 is toegenomen en than3 232 bedraagt. Als be .tuursleden worden herkozen de heeren P. van Dijk en D. Kansen, terwijl in de yacature- Bouma voorien werd door de 'benoeming van den heer P. Kramer. Bij de rondvraag blijkt, dat verpleging zonder operatie niet langer dan drie weken vergoed wordt. Een voorstel om bij toetreding een bewijs van gezondheid te vragen, wordt niet gesteund, even min als een voorstel om bij het gemeentebestuur subsidie te vragen. 'Verlossingen in het ziekenhuis w rden alleen vergoed als deze kunstmatig moeten geschieden. Ook 'wordt niet .gesteund een voorstel fm hooger entreegeld te bepalen. - Nadat nog gewezen is op de noodzakelijkheid, kennis te geven van geboorten, wordt de verga dering gesloten. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK.. Ingeschreven gedurende de jna jnd Januari 1927. Geboren: Paulus Johnnnes, z>on van G. Groen en van E .B van Hooidonk. Neeltje, dochter van J. Kostelijk en van A. Wit. Jacob, zoon van W. Blok ker en van C. Duinmciler. Ondertrouwd: J. Wieiimgs, oud 58 jaar, weduw naar van I. de Bree en ,0. M. C. de Niet, 40 haar. Overleden: Pieter Bakker, oud 77 jaar, echtge noot van B. Bak. Aaltje Schoonhoven, oud 67 jaar, weduwe van Jaoob Blokker.

Schager Courant | 1927 | | pagina 7