Bloem-, Tuiit- Lt prima PEKELRIBBEN flinke Dienstbode, 3 Rentenierswoningen, een stuit MEST Indian Chief a 50 ct. per BAARS EN OOSTERMAN. vraagt Telers Landhooi. D. HARTLAN geen eendel Ij. Advertentiën. In den Goedkoopen Vleeschwinkel Koninklijke Zaadhandel J. B. WIJS en Zoon, Amsterdam, JAC. VAN DUIN, Suikerbieten en Koolrapen Beendermeel Ondergeteekende du beslist meer op zijn land. J. GROOT SchagerwM redelijk twijfel aanwezig of de Jonge man Inderdaad het hoofd der echtvoreeniging zal zijn of dat er veel terecht cal komen van de gehoorzaamheid, wel de de vrouw den man verschuldigd is. Maar dit vooruitzicht is nog geen reden om de opheffing van het verzet te woigeren,,,, Integendeel; de Jonge man behoeft eenige leiding en hij beseft dat die leiding in «ijn verder leven noodig en nuttig is, - Overwegende, aldus gaan de rechters verder, met een ondeugende ironie achter het deftige juridische gebaar arme rechters, hoe komt gij aan deze le venswijsheid? overwegende dus, dat eischer met vele andere huwolijkscandidaten alléén hierin ver schilt, dat hij verwacht en reeds te voren goedkeurt den toestand, waarin die vele anderen eerst na de huwelijksvoltrekking goed- of ^fcvaadschika gera ken,..,- heft zij het verzet tegenrhet huwelijk op. Msbd. ELECTRICITEITSPRIJZEN IN N.*HOLLAND. Naar wij uit goede bron vernemen, wordt hij het Provinciaal Electriciteits Bedrijf weder ernstig een vrij aanzienlijke tariefverlaging overwogen. De ba sis voor het vastrecht-tarief (nu 32 cent) zou 15 k 20 lager worden. Voor do niet op het vost recht aangeslotenen zou de prijs van 42 cent per kilo wattuur met 6 cent worden verlaagd en dus 36 ct. worden. Een en ander moet nog den Raad van Toezicht en bet Collego van Ged. Staten passeeren. Er is intusschen geen reden, om aan te nemen, dat deze colleges er afwijzend over zullen beschik ken. TeL HET 7DE LEERJAAR EN DE 7-JARIGE LEER VERPLICHTING. De heer Suring, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van financiën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vraag gesteld: Kan de regeering, gezien den loop der Rijksmid delen over hot jaar 1926 (ruim 81 millioen gulden boven de raming) en over de maand Januari 1927 (3^ millioen boven de opbrengst in de maand Ja nuari 1926), gezien ook het groote aantal wacht gelders bij het bijzonder en het -openbaar lager on derwijs op 1 Februari 1927 (resp. 551 en 638, totaal 1389), reeds eenige mededeeling doen omtrent het tijdstip, waarop voorstellen tot wederinvoering van het verplichte zevende leerjaar en van de zevenja rige leerverplichting kunnen worden verwacht? ZUIDSCHARWOUDE. De gehouden inventarisatie der stapelgroenten wees uit, dat op 15 Februari aanwezig waren: Roo de kool 86 spoorwagons, 173 15 Dec; Deensche witte 72 spoorwagons, 117 15 Dec; gele 82 spoorwagons 122 15 Dec; uien 20 spoorwagons, 30 15 Dec.; peen 14 spoorwagons, 20 15 Dec. LANOENDIJK. Bij de leden, aangesloten bij de afd. Langendijk van den L.T.B. waren de voorraden stapelgroenten op 15 Febr.:. Roode kool 170 spoorwagons, 15 Dec. 300; Deensche witte 54 spoorwagons, 15 Dec. 89; gele 134 spoorwagons, 15 Dec. 214; uien 19 spoorwa gons, 15 Dec. 29; wortelen 10 spoorwagons, 15 Dec. 17. HEERHUGOWAARD. De op 15 Febr. gehouden inventarisatie der aanwezige stapelproducten bij de leden van „Nieuw laven" gaf tot totaal uitkomst: 640800 Kg. ro'ode kool, 475000 Kg. gele kool. 890.000 Kg, Deensche witte kool, 47500 Kg. uien, 6300 Kg. peen. Hieruit blijkt, dat van de producten op 15 Dec. jl. aanwezig van roode en gele kool en uien verreweg de grootste helft is verdwenen. De voorraad roode kool is verminderd met ruim 90 wagons, de gele met ruim 54 wagons, de Deensche witte kool met bijna 45 wagdns, terwijl de uien zijn verminderd met 36000 Kg. en de peen met 15200 Kg. SCHOORL. Woensdagavond vergaderde de Tuinbouwvereeni- ging alhier in het lokaal van den heer Schuijt. Er was een flinke opkomst der leden. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan do bedroevende resultaten van het tuindersbe- drijf in 1926, Vooral de artikelen aardbeien en bou- men stelden teleur, zoowel in opbrengst als in prijs. Gelukkig was de oogst van Oo«t-Indische kers en veldslazaad wat voordeeliger, zoodat dit nog iets heeft hijgedragen tot een eenigszins heter eindresultaat. Ook 1927 heeft niet direct een voordeelig aanzien, doordat de handel in Oost-Indische kers zeer stug ge stemd is. Boonen schijnen in de conservenfabrieken goed geruimd, zoodat een verbouw op eenigszins trui- me schaal van dit artikel wel aan te bevelen is. In tusschen hoopte spreker, dat 1927 nog zal blijken be vrediging te kunnen geven, opdat de tuinder uit zijn malaisetoestand zal geraken. De heer Jb. Mooi!, secretaris, had zeeir uitvoerige en' nauwkeurige notulen, benevens een 'goed gedocu menteerd jaarverslag. Beide stukken werden zonder op- of aanmerkingen, onder applaus en dank aan vaard. Ook dit jaarverslag gewaagde van de slech te hedrijfsuitkomsten in het afgeloopen jaar. De omzet was f 8064.28 en dat met een ledental van 214. Dit is toch zeker een treurig beschot van zooveel tuinders. Het ledental der vereeniging was van 182 tot 214 geklommen en dus hooger dan ooit te voren. Intusschen traden op deze vergadering nog 36 nieu we leden toe. Er waren 2 leden- en 7 bestuursver gaderingen gehouden, de laatste vaak met telera van speciale artikelen. De tuinbouwcuraua was in zijn tweede cursusjaar. Het verslag gewaagde met enthousiasme van het zilveren feest der vereeniging in 1926. Dank werd ge bracht aan allen die hadden meegewerkt tot het wel slagen van dit feest. De penningmeester deelde mede. dat de ontvang sten f 489.70 en de uitgaven f 421.45 hadden bedragen. Op advies van de financieele commissie werd de rekening goedgekeurd. Aanmerking werd gemaakt op de hooge inningskosten der kwitantie». Tot 1 Maart kan bij 't bestuur worden opgegeven wie Oost-Indische kers of tuinhoonen wenscht te telen, Een kwantum van H.A. glaskoleaad kwam staande de vergadering aan den man. De hoeren W, Kooij Cz., K. Raat ep P, van der Oort wonnen hij d8 gratis verloting elk een broeiraam in lijst. De heeren P. van der Oord. T. T. Medendorp en Jb. Mooij, als bestuurslid aan de beurt van aftreding, namen hunne herbenoeming met bijna algemeene stemmen, weder aan. Voor 't koopen van hroeiglas was weinig animo. Boonenlatten werden in tamelijk kwantum besteld, terwijl nog gelegenheid tot bestellen bestaat tot 26 Februari. Tot 22 Februari kan men zich aanmelden als ge gadigde voor de teelt van fijne bloemzaden. Ook kan langs vereenigingsweg gekocht worden, zaad van ischorseneeron en witlof. -Hiervan werd reeds op de vergadering gebruik gemaakt. De wen- schelijkheid werd uitgêsprokon voor overleg tus- schen vrachtrijders en bestuur, betreffende de rege ling der rljdagen. Dit kan voordeelen vooralle par tijen geven. Tevens waren monsters aanwezig van nieuwe en gebruikte aardhoiensloffen tegen prilzon van 8Yt en 6/4 -ets. Het bestuur verwacht hieromtrent bestellin gen Nadat de rondvraag nog enkele interne za ken in bepreking bracht, sloot de voorziter deze ver gadering. OUDKARSPEL. Donderdagavond hield de afd. C*idkarspel-Noord- scharwoudo van den Bond voor Staatspensionnee- ring de jaarvergadering met 18 leden. De voorzitter, de heer Olthof, opent met een woord van welkom, in het bijzonder tot den burgemeester dezer gemeente, de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mee, dat in de federatie verga dering het voorstel Paarlberg is aangenomen sn voortaan elk Jaar één bestuurslid zal aftreden. Uit bet Jaarverslag blijkt, dat 6 bestuurs-, 1 leden en 3 propaganda- of gezellige avonden gehouden «Ijn, terwijl het ledental met drie is vooruitgegaan. De secretaris brengt daarna verslag uit van de bondsvergadering, waarvoor bij aller dank ontving. De rekening van den penningmeester geeft aan een ontvangst van f51334, een uitgaaf van f 432.15, alzoo een saldo van f 81.19X, Onder de uitgaven is een loterijsaldo van f 5350. Deze beide loterijen zijn gehouden ten bate der pro paganda voor de Statenverkiezingen. Daarvan wordt f25 naar het hoofdbestuur gezonden voor de ver kiezingen, zoodat het 3aldo f 25 lager wordt. Do lieer Paarlberg vraagt, of het de bedoeling is ook plaatselijk propaganda te maken en zoo ja, of het dan niej goed ia, daarvoor het resteerende be drag te reain\ veren. De voorzitter deelt mee, dat dit punt in de Zon dag te houden federatie vergadering besproken wordt Ook hij een vorige verkiezing is door de federatie propaganda gevoerd. De heer Paarlberg is met het antwoord tevreden en ziet in dit geval ook meer nut van federatief dan plaatselijk óptreden. Als bestuursleden worden met bijna algemeene stemmen herkozen de heeren Jb. Mosk, B. Slooves en W. Koordes, die allen hunne benoeming weer aannemen. Bij de rondvraag vraagt de heer Heijmans hoe het kan dat de voorstellen van den beschrijvings brief voor 1 Februari moeten worden ingediend en dit aangekondigd wordt in het no dat 15 Februari bezorgd wordt. De voorzitter deelt mee, dat er ook nadien gele genheid is voorstellen in te dienen. Gevraagd wordt, waarom de dames van de too- neelolub niet gevraagd zijn voor den avond van Da. Baar, waarop de voorzitter antwoordt, dat het be stuur niet voor den tweeden keer de neus wilde stooten. De heer Heijmans deelt mee, dat op 9 Dec. de meisjes niet wilden komen met iets wat ze al drie maal gegeven hebben en bioscoopaanvulling geen publiek trekt. De heer MoBk wijst er op, dat van de avonden geen verslag in het orgaan is opgenomen. De bondasecretaris heeft gericht gezonden, dat de berichten meermalen te groot van omvang zijn. *Het bestuur is evenmin met de handeling van den redaoteur tevreden. Burgemeester Wijnvelde dankt voor de woorden tot hem gesproken en hoopt dat het einde der pro paganda zal zijn wel oud, doch finantieel goed ver zorgd. Met waardeering spreekt de Burgemeester over de medewerking van het Kleine Tooneel, en vraagt verder waarom de'9 Decemberavond steeds in Noordscharwoude gehouden wordt. Het bestuur zal dit punt in overweging nemen. De voorzitter bespreekt de tooneelpropganda en deelt mee, dat de afdeeling niet zooveel invloed op Jong Leven heeft, dat propagandastukken worden ingestudeerd. De heer Kuilman deelt mee, dat de houding van Jong Leven voortspruit uit gebeurtenissen in den loop van den tijd en toen beslpten is op eigen boe nen te gaan loopen. De heer Paarlberg concludeert, dat, de toestand thans zoo is, dat Jong Leven geen propagandaclub meer is, doch op aanvraag voor de afdeeling be schikbaar blijft tegen vergoeding van de noodige kosten. De heer Keizer vertrouwt, dat Jong Leven even goed een propagandastuk zal geven als dat ge vraagd wordt. Eenigen tijd wordt dit punt nog besproken, waar na de voorzitter met dank voor de opkomst de ver gadering sluit. OUDE NIEDOKP. Gisteravond hield de commissie der fancy-fair. wel ke onlangs elhier gehouden werd. haar slotvergade ring in het café van den heer Balk. Door omstandig heden waren de Burgemaaster een de heer Tromp verhinderd aanwezig te zijn, terwijl een der leden door een kléine nonchalance in het convoceeren niet aanwezig was, hetgeen de commissie zeer betreurde. Na een korte kernachtige opening van den voorzit- ter werd de vereeniging bij monde van den heer- Waiboer gecomplimenteerd met het succes in den vorm van e ennieuw vaandel. Bij de rekening en verantwoording bleek, dat de totaal ontvangsten f 654.58 en de totaal onkosten bedroegen f 292.78. zoodat een netto saldo van f 361.80 kon worden geboekt. Door den heer Schroevers werd specificeèring van enkele uitgavenposten gevraagd die echter tot alge- heele voldoening van' de -commissieleden, werden goed gekeurd.. De commissie bracht den penningmeester den heer Liefhebber, dank voor zijn accuraat beheer. Een gezellige bespreking was een waardig slot van de op 15 ifebraan gehouden tweede kooltelling leden van de „Eendracht," was de voorraad als volgt, in twagions van 10 totn, 184 roode, 85 gele, en 205 deensche witte klooi, 19 uien en 4 peen. 15 December waren de getallen respect. 312,140, 304, 84.5 en 8, aoodat de helft nog niet vertrokken is. NOORDSCHARWOUDE. "Pn deze gemeente aal eön R.IC. sportterrein ge*-l sticht worden. Het aal komen in de nabijheid der RTL Kerk en ongeveer 1 H.A. groot .worden, -- BROEK OP DANGENDIJK. Donderdagavond 37 Febr. j.1. hield de afd. Broek op LangendijkZuidscharwoude, van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarlijkschen propaganda- avond in het lokaal van den heer Vijzelaar. Wegens ziekte van den voorzitter, opende de heer A. Kist te ruim half acht deze feestavond. Spr. wees er op dat een ieder het doel en streven begrijpt van den Bond en deed een opwekking hooren om toch vooral bij het ideaal te blijven en te volharden, het geen wat voor oogen gesteld ia, om te komen tot een onbekommerden ouden dag, Betreffende voordracht en zang werd welwillend medewerking verleend door den heer A. Schene en de dames T. Muller en T. Langendijk, terwijl de heer A, Kist weer ala altijd weer de onmisbare begelei ding op de piano was toevertrouwd. Veel succeB oogstte het tooneelstukje Oom Eprian, hetwelk onberispelijk werd gespeeld en de pret zeer verhoogde. De oudjes, welke rentetrekkend zijn, waren voor dezen avond uitgenoodigd, hadden vrijen toegang en werden onthaald op koek en chocolade. Onder de pauze werd er een verloting gehouden voor het te stichten tehuis van den Bond voor ouden van dagen te Hoorn. Als extra toegift werden we na de pauze verrast doop een paar prac.htigë muzieknummers van de heeren P. Stammes, viool en van Twuijver, piano, welke zooals altijd ons eenige genotvolle oogenblik- ken bezorgden. De heer Schene gaf tot slot nog een voordracht ten beste, getiteld „Het bedrogen bruidje", hetwelk veel pret veroorzaakte. De voorzitter dankte hierna allen die hun beste krachten hebben gegegven tot het welslagen van dezen feestavond. INVENTARISATIE STAPELPRODUCTEN. De inventarisatie per 15 Febr. 1927 van de stapel producten van do verschillende vereenigingen aan gesloten bij de Veilingsvereeniging „Warmonhiuzon" bedroeg: 4.907.700 Kg. roode kool, 1,021,800 Kg. gele kool, 3,442,400 Kg. Deensche witte kool, 390,800. Kg. uien, 256.350 Kg. peen. De voorraden zijn over de verschillende vereeni gingen als volgt verdeeld: Warmenhuizen: 2,430,100 Kg. roode kool, 366,800 Kg. gele kool, 937.500 Kg. Deensche witte kool, 130.700 Kg. uien, 44,700 Kg. peen. Totaal 3,918.800 Kg. Harenkarspel: 1,099.000 Kg. roode kool, 251.000 Kg. gele kool, 1,231.500 Kg. Deensche witte kool, 137.500 Kg. uien, 120300 Kg, peea. Totaal 2.948.000 Kg. Stroet: 390.500 Kg. roode kool, 180.500 Kg. gele kool, 532.000 Kg. Deensche witte kool, 60.000 Kg. uien, 10.800 Kg. peen. Totaal 1,173.800 Kg. Eenigenburg: 466.000 Kg. roode kool, 91.000 Kg. gele kool, 459.900 Kg. Deensche witte kool, 41.800 Kg. uien, 65.850 Kg. peen. Totaal 1.124,550 Kg. Krabbendam; 258.000 Kg. roode kool, 60.000 Kg. gele kool, 130.500 Kg. Deensche witte kool, 18.000 Kg. uien, Totaal 466.500 Kg. Schoorldam: 255.100 Kg. roode kool. 72.500 Kg. gele kool, 151.000 Kg. Deensche witte kool. 2800 Kg. uien, 5000 Kg. peen. totaal 486.400 Kg. Op 15 December jl. bedroeg de totale voorraad: 9.538.100 Kg. roode kool. 1.986.800 Kg. gele kool, 5.587.600 Kg Deensche witte kool; 648.550 Kg. uien, 346 500 Ke. peen. totaal 18.107 550 Kg. DE EERSTE KAMER EN HET BELGISCHE VER DRAG. Naar het Corr Bur. mededeelt wordt de Eerste Kamer bijeengeroepen legen Dinsdagavond 8 Mrt. e.k.. in welke vergadering door den president zal worden voorgesteld om op Woensdag 9 Maart d.a.v. de behandeling aan te vangen, van het ontwerp tot goedkeuring van het Nedeiiandsch-Belgisch Ver drag. Rundveefokvereeniging Wieringen. Algemeene vergaderng van de Rundveefokvereeni ging „Oost en West Wieringen" te Wieringen, op Vrijdag 18 Februari 1927, des voormiddags 10 uur, in het hotel Lont. Aanwezig waren de heeren N, Bakker, S. J, Koorn, Jb. Dekker, S. Veerdig, W, Mostert, E. Hermans, Jn. Veerdig, S. Veerdig, A. Klein, P. Smit, N. D. Mulder, C. Tijsen, D. Jac. Mulder, C. N. Lont, P. J. Kooij, Jn. Rotgans, N. Kool, H. Bakker, en Jn. Engel. Bij afwezigheid van den voorzitter, opende de vice- voorzitter, de> heer S. Veerdig, de Vergadering en heette allen hartelijk welkom. Daarna werden de notulen gelezen door den secre taris, den heer W. Mostert en onder dankzegging goed gekeurd. Bij de vorige wöek. gehouden vergadering, welke door te weinig belangstelling niet kon doorgaan, wa ren de boeken van don penningmeester nagezien en kwam men tot een voordeelig saldo van 213.92. Hierbij opgeteld do nog te ontvangen gelden en af- Setrokken de nog te betalen onkosten, werd dit per 1 laart 1927 f 188.92. De commissie tot nazien der boeken bestond toen uit de heeren N- D. Mulder, en S. J. Rotgans. Zij stel den na inzage voor, de rekening goed te keuren, het geen dan ook algemeen instemming, vónd. Den heer Jn. FngeJ werd een woord van dank ge bracht voor zijn 5-jarig accuraat beheer der gelden van de vereeniging. De controleurdankte den heer Engel nog persoonlijk voor zijn plélzierige samenwerking gedurende den tijd, dat hij met hem mocht samenwerken en sprak den wensch uit, dat de heer Engel nog lange jaren mocht terugdenken aan zijn penningmeesterschap. Thans volgde het jaarverslag van den controleur. In het afgeloopen jaar werden door den controleur- stamboekhoudor van 162 koeien een volledige melk- staat berekend. Van deze behoorden er 40 tot de tweejarige vaarzen of eerste kalfsvaarzen. De gemiddelde opbrengst van de beste groep is: 5283 K.G. melk; 172 K.G. vet; gem. 3,26 vet. De gemiddelde opbrengst van alle groepen tezamen is 4378 K.G. melk; 144 K.G. vet; gem. 3.30 Thans overgaande tot de stamboekhouderij, kan worden medegedeeld, dat ook hier van een vooruit gang kan worden gesproken. Waren vorige jaar bin nengekomen 208 dekbewijzon, dit jaar was dit aan tal 282. Dus een vermeerdering, die niet alle jaren voorkomt. Dit vermeerderde aantal vjndt hoofdzake lijk zijn oorzaak in de toetreding van zeven nieuwe leden. De toetreding van deze zeven leden tot de ver eeniging bewijst ten volle, de vruchtbare resultaten die zij voor hare leden afwerpt. Al meer en meer wordt zij beschouwd als een noodzakelijkheid, waar buiten een rationeel gedreven veehouderij niet kan. Immers de tegenwoordiggo tijdsomstandigheden ei- schen dat de productie der dieren 2oo hoog mogelijk dient opgevoerd te worden. Alleen hoeveelheid en ge halte controleoren, alsmede de daarmee samenhan gende administratie der dieren en het fokken met goede, waardevolle stieren, werkt in deze mede. Op het oogenblik zijn dan ook pl.m. 380 koeien in ad ministratie. Aangehouden' werden in 1926 6 stierkalveron, waarvan één in den loop van den zomer weer werd verkocht. Voor de fokkerij werden dit jaar gebruikt ;vi J l 01 Den geliefd P. hunne ging I H yform Do Reee van l< 00* Den onze vijf 2-jarige stieren, n.! Jonge Max 52, eig. Stlerenvereen. „Oost-fl, gen"; Jonge Max 52, eig. Stieren vereen. „Oo9t-\vi gen"; Frans 10, eig. Stiercnvereen. „West-Wiorim Gerrit, fokker M. Heijblok, eig. wed. D. N, mJ Klaas, fokker en eigenaar T. Veerdig, en drie ee Wna rige stieren: Niedorps Max 5, eigenares wed, D Mulder; Gerard, fokker en eigenaar M. Bakker rard, fokker S. Veerdig, eig. P. Veerdig. Geschetst werden dit jaar 102 kalveren. Door het veelvuldig voorkomen van niet beste der dieren, werd de geboorte wat verschoven en i doende is het-te verklaren dat niet meerdere zijn genomen. Het stamregister werd dit jaar bijgewerkt me; ingeschreven dieren, tegen 18 in het vorige jaar De uitbreiding hiervan is een verheugend t want zij zegt ons, dat hoe langer hoe meer volbl dieren worden verkregen met voldoende product; Van de 27 aangevraagde dieren voor de zomerk ring van het N.R.S., werden goedgekeurd en opgf men 16 stuks. In het afgeloopen jaar werden door den contro! 85 melkmonsters van niet-leden onderzocht. Overgaande tot da bestuursverkiezing, arrivei de voorzitter, de heer C. J. Koorn. Deze nam de ding der vergadering van den heer S. Veerdig Bij de hierna volgende bestuursstemming, eerst gekozen de heer N. Bakker, die voor de bedankte, waarna bij herstemming de heer Jb. De] gekozen w^rrd. Dezo nam de functie op zich. Als punt 5 kwam in bespreking de a.s. tentoom ling. De rubriekenindeeling van de vorige tenio stelling wordt thans weer gehandhaafd, terwjjj toen functioneerende commissarissen, ook nu functie weder op zich namen, behalve de hoer S. V« dig. Hiervoor werd benoemd de heer Jn. Veerdig. Door 14 leden werd een bedrag beschikbaar steld voor eventueele prijzen, terwijl de controlf bij de niet verschenen leden eens navraag zal of zij hieraan ook willen medewerken. Uitdrukkelijk werd erop gewezen, dat de leden vereeniging beto rhun bijdrage hieraan kunnin i ven, daa rdit meehelpt de prijzen voo rhun vee te verhoogen, Besloten werd een bedrag van f50 beschikbar stellen uit de kas. s De heeren Bakker zagen bij de groep melk! gaarne eenige prijzen meer. Hiermede zal in de voorafgaande bestuursvi ring der vereeniging rekening worden gehouden Indien mogelijk, zag de vereeniging gaarne eenij drage van de Holl, M. v. Landbouw, afd. Wiering Bij de rondvraag stelde de heer M. Mostert va een loonsverhooging voor den controleur. Dit werd gemotiveerd door de uitbreiding derf eeniging, n.1. de toetreding van zeven nieuwe lecj* De heer M. Bakker vond een loonsverhoogingj f 2 een- beetje te zwaar voor de kas, temeer daqj jaar ook extra kosten worden gemaakt voor toonstelling en stelde voor fl. Dit werd algemeen goedgevonden. Verder kwam ter sprake de toetreding der eeniging tot lid van het N.R.S, De controleur wees erop, dat op grond van de H vereenigingsadminis'tratie, dieren als volbloed in! stamboek konden worden opgenomen, -wannen i vereeniging lid was van het N.R.S. Hierop werd echter afwijzend beschikt, daar een Hede ring percentage lid is van het N.R.S. en de niet-l«ii ge I hnnn( Ie he I hunr ging 'Weit ma a jlroede C01 Del Hede toot, er niet .voor gevoelden. De heer P. Veerdig wilde even de gelegenheid bruiken om de veehouders erop te wijzen dat ijj' lakseh zijn wat betreft hun gemeenschappelijke! langen. Spr. wees er op, dat de belangen der landbouw I» aen in het gedrang komen en dit is hoofdzakelijk tei ten aan de gemoedelijkheid van de landbouwers Bij een volgende vergadering der kiesvereenjj is het (ie plicht dey landbouwers, dezo te bezet waardoor kans bestaat .dat meerdere practi landboiiwers in den gemeenteraad verkozen wc die zoo noodig de eigen belangen mot klom ku verdedigen. Dit punt verdient do aandacht van allo lanl wers en het is noodzakelijk dat. dit in de organii der landbouwers grondig wordt besproken. Daar deze vereeniging zoo nauw verbonden is de landbouwbelangen, achtte spreker het tot plicht hierop te wijzen. Thans niets meer aan de orde zijnde, sluit de va zitter op de gebruikelijke wijze /le vergadering. Nadat de vergadering gesloten was, bleef het stuur nog even bijeen tot verdeeling der funi Hierin werd echter geen wijziging gebracht, dat de heer Jb. Dekker thans fungeert als pennï meester. 1 Qroi mcui Q it.l: VERKRIJGBAAR: PRIMA Nog steeds in voorraad: 60 cent per pond. Aanbevelend, op contract, of uitbetallngsprijzen, van Land- en Tulnbouwzaden. De vertegenwoordiger: Anna Paulowna. Te koop: een klamp best gewonnen Ook bij gedeelten. Te bevragen bij C, OoijEVAAR te St. Maartensbrug. Er biedt zich aan; sbh vast Arbeider, (uit Fr.), met 2 volwassen zoons en 2 dochters, alle bouw- en greidboerwerk ver staande en volledige getuigschriften ten dienste. Br. fr. No, 78, bureau van dit blad. Voor direct gevraagd voor dag of dag en nacht. AdresD. Kruit, Bloemist, Schagen. Te koop een jonge zware KOE, 26 Februari kunnende kalven. C. KRUIT, Dirkshorn. TE KOOP volgens teekening, op mooien stand te Schagen. Te bevragen bij M. SCHOEN, Loet en Jb. SCHILDER Noord, Schagen. TE KOOP; van ongev. 20 stuks vee. D. Qeerligs, Zandvenne, Schagen. Te koop: voor veevoeder, bij E. A. Lindenbergh, Oudesluis. Alleenwonend Man vraagt nette Hulp in de Huishouding, ont na wederzijdsch goedvinden een samen leven aan te gaan. Brieven liefst met portret onder letter W, Bureau dezer Courant. Qeheimh. verz. en verz. nieuw type, van alles voorzien, Spótprijs, bij Klaas Middelbeek. Voor direct gevraagd een bekwaam Schildersknech bij J. Benema te Anna Paulowni Electr. zuiver versch gemalen! deren, onmisbaar voor uw kipïf kuikens. Proefpakjes k 5 ponw bij grooter kwantum iets lagend bij J. Hoogeboom, Oudkali SCHAGEN. lt dei maand Htd inarl Moed. In dei Vi bela zeer Beh Hi lijke ling iees - hart van van Kil Te koop; pl.m. 300 beste gebruikt Telefoonpalen, in lengtes van 6-7-8-9-10 en lij tegen lagen prijs, liggende lang* spoorlijn vanaf Oudesluis tot Helder. Te bevragen bij H.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2