HET REGENT, HET ZEGENT. Voor stoffen van regenmantels is wel het meeste in trek een mooie kwaliteit crêpe de chine, welke door een speciale bewer king waterdicht gemaakt is. Er zijn ook bij zondere regenbostendigo» zijden weefsels. Het feit dat crêpe de chine thans onder de Imper- meabele weofsels gerangschikt kan worden verklaart ook waarom men de regenmantels tegenwoordig in zoo afwisselende en goed staande kleuren aantreft en waarom men met dc oude tradities heeft kunnen breken die nu eenmaal wilden dat de livrei van den regen er steeds zoo treurig en verdrietig moest uitzien. Vaarwel groenachtig "beige, vaarwel ver schoten bruin, kaki en alle trieste resedakleu- reu! De impermeable is nu wit, zilver, marine- I blauw, kersrood, orchidee-, amandel-, pistache of strookleurig. Hij is azuurblauw, wat. een heerlijke paradox- of platinakleurig, wat een j pleonasme is. En er zi in er even frisch, even vroolijk en even jeugdig als zomer of avond japonnen. Maar oordeelt zelf. Onze eerste mantel is zilvergrijs met stiksels en galaliethgespen in marineblauw. De stervormige stiksels aan kraag, taille en polsen verhinderen geenszins hoi aanbrengen van de afgeronde banden welke das, pols en ceintuur vormen. De volgende mantel is marineblauw maar op voorwaarde dat hij opgevroolijkt wordt door kersroode stiksels en een groote róode galoliethgesp. WANOVERSIERING. Een van de merkwaardigste dingen In de huizen van onze vrienden zijn de schilderijen, waarmee ze zich tevreden stellen. Mannen die zouden rillen om de verkeerd gekozen das aan te hebben, vrouwen die zij den kousen met wollen sportkleeren een af schuwelijke combinatie vinden, zullen heel vroolijk schilderijen, aquarels, etsen en om- lijfte portretten op dezelfde muren hangen. In tegenstelling met andere huiselijke bezittingen komen schilderijen dikwijls door een toeval in ons bezit, door gift of erfenis, en hebben dik wijls meer waarde-door de herinnering er aan verbonden, dan door hun artistieke eigenschap pen. Dat is een reden te meer om ze op hun voordeeligst te doen uitkomen. Men kan ze ook hangen zooveel mogelijk in overeenstem ming met de meubels en het behang, zonder zich te storen aan de ouderwetsche theorie die luidde dat: olieverfschilderijen in de eetkamer, aquarels in de zitkamer, etsen in de studeer kamer behoorden. Op zachtgrijs eetkamer-behang, zullen water verf-schetsen in eenvoudige houten lijsten goed staan, terwijl het geschilderd portret van een onzer voorvaders, in een zware gouden Öjet mooi zal doen tegen een fijn donker be hang in de zitkamer, vooral als er antieke meubelen staan. Het is nogal lastig om een aantal kleine din gen goed te hangen, het beste is er een heele groep bij elkaar te hangen, het vormt dan op een afstand gezien één geheel. Een aantal sil houetten in zwarte lijstjes, zal voel moer ef fect maken als ze zoo samen hangen, dan apart en verspreid door de kamer. Zelfs photo- graphiön, aldus opgehangen, zullen er aardi ger uitzien en photo's zijn altijd 't moeilijkst, omdat zoo weinigen verdragen lederen dag ge- zien te worden, het verveelt meestal gauw. In de meeste huizen hangen de schilderijen veel te hoog, we moeten er aan denken, dat we df schilderijen meestal zien, als we zitten, de schilderijen moeten dan zoo hangen, dat we niet .onze hals behoeven uit te rekken, om te zien, wat er aan de muur hangt. Schilderijen die groot en zwaar zijn, moeten stevig opgehangen worden, 't liefst aan een speciaal daarvoor aangebrachte riggel, die langs't plafond loopt, met een koord, door twee ringen gehaald, die aan den achterkant van het schilderij'bevestigd zijn. Als u er toe overgaat om alle etsen en schil derijen een andere plaats te geven in uw buis, zoek dan zorgvuldig uit, welke ge mooi of leelijk vindt, men kan beter weinig ophangen, maar waarna men altijd met plezier kijkt. In tegenstelling met de bezitters van te veel schilderijen zijn de huizen waar de vele leege rhuren een gevoel van ongezelligheid geven. Sommige ouderwetsche huizen hebben van die groote hooge muren, die men maar moeilijk vol genoeg zal kunnen behangen, het eenige is dan een mooi warm behang te laten aan brengen. Een lap Oostersch borduurwerk in vroolijke kleuren geeft boven den schoorsteen een ge- zelligen indruk. Ook shawls zijn als wand versiering goed te gebruiken. Behangselpapier kan een groot decoratief effect maken, als het b. v. als paneel wordt aangewend, omlijst door een lichter of donker der papier, of b. v. om de ruimte tusschen twee vensters te vullen, daar kan men dan kostbare en met de hapd beschilderde behang sels voor gebruiken, men heeft dan slechts kleine stukken noodig. Voor een kinderkamer zijn er de aardige randen behangselpapier met allerlei voorstel lingen van bekende kinderverhalen of dieren. Met een beetje goeden smaak kan iedereen de muren van de kamers een prettig aanzien geven. CLEO. HOE MEN IN PARIJS ZIJN KLANTEN TREKT EN WEET TE BEHOUOEN. De zaken, zegt men, zijn tegenwoordig over al moeilijk. Reden te meer dat men zich meer moeite en kostten dan ooit getroost om de klan ten te trekken en te behouden door hun het inkoopen zoo aangenaam, zoo verleidelijk en tevens zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Vroeger begaven de rijke' klanten die do groote modehuizen bezochten, zich slechts d&n in - deze verleidingsholen wanneer zij een nieuw tollet moesten bestellen. Geheel anders is het tegenwoordig, onder het een of ander willekeurig voorwendsel ontvangen de elegan te vrouwen een kaart welke haar voor een soirée-artistique uitnoodigi Theatersterren laten zich nlot lang bidden om hunne medewerking te verleenen, terwijl er in do pauze voor een rijk voorzien buffet gezorgd is. Onder geraffineerd bestudeerde verlichting In deze feestelijke atmosfeer zien alle toiletten er nog mooier en verleidelijker uit en de toe schouwsters van heden komen morgen terug als klanten. In de groote magazijnen, waar men zich misschien nog ingenieuzer toont dan overal elders is de inrichting van restaurants en tea rooms vrijwel algemeen. Maar de directies van deze huizen zijn veel te slim om er zelfs maar een oogenbllk over te denken om eenig voor deel te trekken uit deze nieuwe afdeelingon, waar men uitstekende lunches on thee tegen zeer billijke prijzen geserveerd krijgt. Daar voor bezitten zij te veel menschenkennisl Zij weten zeer goed dat een koopster die 's mor gens komt en daarna naar een restaurant moet om te gaan lunchen zonder hare Inkoopen vol tooid te hebben aan de kleinste/ verrassingen overgeleverd is. Zij behoeft slechts een vriendin te treffen die op weg is naar een ander magazijn of er gens voor een winkelraam van een concurrent door 't een of ander verleid te worden en zij zal elders hare inkoopen voortzetten. Maar wanneer zij het magazijn niet behoeft te verlaten, dan komt ook de gedachte niet bij haar op ergens anders heen te gaan. En na gezellig te hebben gebabbeld, goed gehumeurd en inwendig versterkt vervolgen üi.l gezamenlijk hare wandeling dobr de ver schillende afdeelingen. Tegen 'Kerstmis en Nieuwjaar, de tijd der geschenken en van het speelgoed, brengen de dames hare kinderen mede. Mn ar deze begin nen al te pingelen $n willen weg voor men nog een uur in de nauwe opgepropte gangen gedrenteld heeft. Ma moet naar huis terug zonder hare inkoopen ook maar voor een klein deel gedaan te hebben. Zal zij terug komen? Niets is zeker. En zoo zagen we dit jaar een goed geïnspi- ro<' 'en directeur 'n kindertheater in zijn ma gazijn organiseeren, waar de vermoeide kinde ren een heerlükc ontspanning vonden. Een an der magazijn had een compleete kinderbewaar plaats ingericht, een soort kindervestiaire zou men kunnen zeggen, waar het kind bewaakt, onthaald en aangenaam bezig gehouden werd, terwijl moeder de vele afdeelingen doorliep. Welk een prachtvinding voor de moeder envoor het magazijn! 1. i-.cn üijzuiiuuru gluue bezit ueze japon uit donker rose crêpe georgette op een bleok- rosefond en gegarneerd met tandvorming, uit gesneden incrustaties van zilveren crêpe geor gette. Een zilveren bloem versiert de ceintuur. Metrage: 2.50 donker rose en 1 M. 2 M. bleek rose. 2. Een gekruiste avondjapon uit zilverlamé en zeer bevallig aan de eene zijde gedrapeerd. De stof vait schelpvormig vLnal wordt daar te zamen gehouden i uit strass. Een Metrago: 8.75 M. en 1 M. {van de tingen schok- MODERNE REGENMANTELS. Een kousennleuwfje. De lichte kousen zijn erg onpractisch In deze wintersche regendagen. En wanneer men dan op den koop toe nog de onaangename gewoonte hééft ze te bespatten is het effect jammerlijk. Wij kunnen ons niet meer, aan de somberkleurige wennen, maar er zijn toch meer donkere kleuren die tegelijker tijd practisch zijn en toch geenszins misstaan. Een der laatste regendagen zag Ik een zeer elegante vrouw die kousen van een mooie kleur okor droeg waarvan de hiel in zwarte zijde eindigde in een lange punt van ongeveer tien cM. boven haar zwarte lakschoentjes. Ik zou niet kunnen zeggen of dit de practische oplossing is maar leelijk was het niet en ln ieder geval stellig zeer logisch. De hierop volgende is u een ondoordring baar gemaakte wollen stof, amandelgroen met grijze moesjes. Ceintuur, zakken, polsen en garneering zijn gezoomd met een zeer smal randje levendig groen lakleder. En niet alleen bij regenweer, maar ook voor auto en op reis 13 dit een zeer gekleede mantel. Zeer bekoorlijk is de rechtscbe mantel n.1. wit met marineblauwe revers. Zoowel het snit als de kleuren staan zeer flatteus. Moeten de regenhoedjes passend bij de man- tols gekozen worden, zult u zeggen? Ja, indien mogelijk, zoo niet, dan is het rGeds voldoende wanneer de hoed overal tegen kan. Wat niet wegneemt dat een hoed uit de zelfde impermeable stof als de mantel een zoodanig cachet aan het geheel geeft dat men slechts moeilijk de verleiding zal kunnen weerstaan daaraan toe te geven. Wat betreft de parapluie3, deze Zijn zoo ge raffineerd mooi dat de chicste regenmantels niet instaat zouden zijn ze uit de mode te brengen. Nog steeds zijn zij erg kort, ondanks een zekere tendenz om langer te worden. Zij zijn bespannen met donker gekleurde zijde welke opgevroolijkt wordt door een bijzondere zoom en zij hebben knoppén welke evenzoovele kunstwerken en evenzoovele wonderen van smaak en vernuft zijn. Bewerkt zilveren, email, galuchat, antiek ivoren en gebeeldhouwde knoppen betwisten zich de eer om eeD nieuw kleinood aan de zoo vele andere der vrouwelijke opschik toe te voegen'. En zegt u mij nu eens eerlijk, vreest gij nog werkelijk zoo de Maartsche buien? Modellen van de avondjaponne bij Mej. C. Hartz, 6 Amaryllisla (bij Haarlem). VOOR LEKKERBEK „Vie Onm benedt „Nój telden HHH! kraak Ik wil u nog een paar cake-recepl jn (jer De z.g. fluweel-cake maakt u boter, 200 gram bruine of basterd-s 200 gram bloem. 150 gram suead gember en wat zout. Klop eerst boter, suiker en zout bier de eierdooiers bij en klop de gedurende een kwartier: werk bloem, de droog schoongemaakte r< sneden sucade en de gember door de stijfgeslagen en met suiker verin Doe hot deeg in n vorm, na besmeerd te hebben en met paneor en bak de cake gedurende 2 tig verhitten oven. Sherry- of rum-cakeHiervoor 200 gram boter, 250 gram suito bloem, 100 tot 150 gram geconfijte l d.L. sherry, rum of oognao. 0 geraspte citroenen. K r de boter tot room, voeg er suiker afwisselend aan toe; blijf dan het zout en citroensap door er ongeveer een halfuur luohtdg. Wer de gezeefde bloem in en tot besl sneden geoonfüte vruchten en d< massa in den met boter ingewrevei bestrooiden vorm en Iaat <D cake oi in den matig verhitten oven bakk „Vól Een een t< schak steun] „Stc De tigliei „Tv bels! conde De beslo Twin ken i bels „N scha' Wi gekr „V Ee klon tond Gedachten en gezegd# 0pge Hoever het verstand het ook komt nooit zoo ver ails het hart. De .nieti groc De beleefdheid is een munt we kost om weg te geven en die it ne ontvangt (Perzisch Een vrouw zonder man is een joer. Om lederen voorwerpen als niet Portefeuilles, handtasschen, vi monnales kan men hunne frischheid teruggeven door ze otfst ken met een laag goed doo#® Daarna wordt uitgewreven md pentijnwas' en ten slotte met 90° nagewreven. „LA FEMME DE FRAI Leest: „La Femme de Franct schrift dat zich bezig houdt met kleeding en het huishouden der vi „La Femme de France" volgt nl mode maar voorziet deze. Zij is onontbeerlijk tijdschrift voor 4de v Abonnement 05 francs per jaar. 3 Rue Roersy Paris X. Cliohó's Femme de Franc D< „C Inge „W( We dub stel den go zou Ple nie is E I Vftl dei 'en lil coi

Schager Courant | 1927 | | pagina 18