De Radioprogramma Van hier en van daar Gemengd Nieuws. Lange 110 p-, C Weel 00 p., W. Weel 00 p, Totaal 1420. W. Kraakman kon wegenfe ziekte niet meekolven. doch zal daarvoor op eon anderen tijd gelegenheid krijgen. De drie eerste namen gelden voor den clubwed strijd, de overige voor de personeele p«jzen, waar voor echter ook de korpakolver in aanmerking ko men. De tweede en laatste match heelt over 14 dagen in de baan van den heer Beere plaats. ZOO GAAT HET NIET. De politie te Almelo heeft gisterenavond gearres teerd J. B. K., J. 't H. en diens stiefzoon G. M., ver dacht van oplichting. Eenige weken geleden werd door verdachten bij, notariecle acte een fabriek van chemische producten „Alfa" opgericht in de voor- malige'sigarenfabriek van den heer Breyder. J. B. K, die voorgaf de zoon van een Belgischen burgemeester te zijn, was de intellectueele kracht, de beidé anderen waren de „geldschieters". Heel voordeelig schenen de zaken echter niet te gaan. De aangestelde agent sloot onbeduidende posten af en het „bedrijfskapitaal" kon nu juist niet schit terend genoemd worden. Daarom besloot het drie- tal de financieele basis te versterken. Er werden een paar gefingeerde bestellingen van beteekenis op pa pier gebracht, waardoor do „maatschappij" een voor naam aanzien kreeg. Met deze bestellingen trok K. *er op uit, om slachtoffers te maken, wat gelukte o.a. bij den heer v. K., die, verlokt door de mooie voorspie gelingen, voor f400 in het'aandeelenkapitaal stortte en tevens aan K. f25 ter hand stelde voor een uit stapje naar Maastricht, waar een sigarenfabrikant met hem in onderhandeling was over den aankoop van een nieuw systeem sigaretten-mondstukken. Om dat K.'s costuqm nu niet beslist modern kon genoemd worden, kon hij zich bovendien een nieuw pak laten aanmeten. De officier van Justitie heeft op de boeken beslag laten leggen en het drietal in verzekerde bewaring doen 9tellen. ZONDERLINGE KEELAANDOENING. Op 15 Maart zeide de voorzatter der Tweede Kamer blijkens de „Handelingen": Voorts "deel ik mede, dat de heer L. L. H. de Visser mij heeft verzocht, in verband met een lichte keelaandoening, welke hem verplicht zoo veel mogelijk rust te houden, 'deze week zijn interpellatie betreffende het zenden van den kruiser „Sumatra" naar Sjanghai, niet te doen plaats hebben". Op 16 Maart bracht de „Tribune" een verslag van een vergadering hier in Amsterdam gehouden voor het „Wcrkloozen Agitatie Comité" op Dinsdag 15 Maart des avonds. Een der sprekers washet Kamerlid L. de Vis- serl EEN ONTPLOFFING TE GRONINGEN. Gisteravond omstreeks acht uur werd de stad plot seling door een hevigen knal opgeschrikt. Het geluid van de ontploffing was zóó hevig, dat velen naar bui ten kwamen, ook uit woonhuizen en boerenhoeven in de omgeving. Hot bleek, dat een explosie had plaats gehad in de gasfabriek en wel in het ketel huis van de verwanningsgebouwen, welke ketels met gas worden gestookt. Alle ruiten van hot gebouw waren gesprongen. De brandweer was spoedig ter plaatse. Vastgesteld kon worden, dat er geen per soonlijke ongelukken gebeurd zijn, hetgeen waar schijnlijk te danken is aan het feit, dat op het mo ment van het ongeluk niet veel arbeiders aanwezig warén. De politie zette onmiddellijk het geheele ter rein af en stelde, met de Justitie, die mede spoedig ter plaatse was, een uitgebreid onderzoek in, hetwelk tot diep in den nacht voortduurde. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat een van de jaloeziën van een huis in de nabijheid van de gasfabriek gelegen, door de ontploffing werd opgenomen en 45 meter verder op een telefoonpaal werd toruggevonden. Tel. CANTRAAL BUREAU V. SCHAPENFOKKERIJ. Een dezer dagen werd te Utrecht eon vergadering gehouden om to geraken tot oprichting van eon lan delijke organisatie voor de schapenfokkerij. Op deze vergadering werd definitief besloten tot oprichting van een Centraal Bureau voor de Scha-- penfokkerij in Nederland. Toegetreden zijn reeds een zevental provinciën, terwijl zeer waarschijnlijk nog een drietal zullen volgen. Directeur is' voorloopig de heer ir. W. de Jong, Rijksveeteeltconsulent te Arnhem, terwijl ook het bureau voorloopig aldaar wordt gevestigd, OPLICHTERS GEARRESTEERD. De politie te Bloemendaal heeft twee mannen gear- resteerd, die zich schuldig hebben gemaakt aan op lichting. Zij gaven zich uit voor gepensionneerde of ficieren van het Nedetfandsche leger en gaven namen op van zeer bekendstaande families, woonaahtig in Je gemeenten, waar zij hun oplichtingen pleegden. Zij boden inteekenlijsten aan oqder voorwendsel, dat do bijdragen besteed werden voor steun aan nood lijdende collega's. Op die manier zijn zij een bedrag van ruim f 1000 machtig geworden. Behalve te Bloe mendaal hebben zij deze truc ook toegepast te Am sterdam, Haarlem, Heemstede, en in andere gemeen ten. Zij staan bij de politie ongunstig bekend en heb ben reeds ettelijke vonnissen achter den rug. Een dame te Bloemendaal kreeg achterdocht, toen haar de lijst ter teekening werd voorgelegd. Zij waarschuw de de politie en aldu9 zijn beide oplichters in de val geloopen. MOTORRIJWIEL OVER DEN KOP. Te Delft is gisteravond omstreeks 3 uur de heer Harcksen, wonende Groote Markt te Botterdam, op den Rotterdamschen weg nabij de lijmfabriek ten gevolge van het vastloopen van de remmen, met zijn motorrijwiel over den kop geslagen. De dame, die op de duo zat, werd ernstig aan het hoofd en aan de armen en de heer Harmsen mede aan het hoofd ver wond. Een passeerende auto nam beiden mee naar Rotterdam. De motor werd zwaar beschadigd. DOOR DEN MIST. Gisteravond omstreeks half elf is ten gevolge van den mist de heer Van Deursen, arts, wonende Gouds bloemlaan te 's-Gravenhage, onder Overschie met zijn auto, waarin twee dames en twee kinderen, van den Hoogeweg gereden en over den kop geslagen. Er werd niemand verwond. De zwaar beschadigde auto jwerd met behulp van een kraanwagen opgetakeld en weggesleept. WERKLOOZEN EN DE ZUIDERZEEWERKEN. Uit Harlingen, 19 Maart. In verband met de Zuiderzeewerken komen verschillende personen naar deze gemeente in de verwachting hier gemakkelijk werk te kunnen vinden. B. en W. hebben thans aan de Friesche gemeentebe sturen een brief gericht, waarin zij wijzen op de te leurstelling, die werkzoekenden van elders ondervin den. De Maatschappij die met de uitvoering der Zui derzeewerken is belast, heeft behalve haar eigen vak kundig personeel, nog slechts een klein contingent werkkrachten noodig, dat zonder eenig bezwaar uit het groot aantal werkloozen te dezer stede kan wor den verkregen. B. en W. verzoeken dan ook den an deren gemeentebesturen dg ingezetenen hunner ge meente te waarschuwen, zich niet om werk naar Har lingen te begeven, zonder do verzekering, dat ze hier werk zullen krijgen. Tel. (PER TELEFOON.) WIERINGEN. In de gisteravond gehouden vergadering van de Vrijzinnige Kiesvereeniging Wioringen, in hotel Lont, waren pl.m. 60 leden aanwezig, w.o. 4 dames. De volgende candidatenlijst voor den Gemeenteraad is opgemaakt: 1. M. S. Bakker, Oosterland (aftredend). 2. J. Bosker, Hippolytushoof (aftredend). 3. P. C. Kaan, Hippolytushoef (aftredend). 4. J. C. Lont, Stroe (aftredend), o. S. J. Koorn, Stroe. 0. Mart, de Haan, Hippolytushoef. 7. J. C. KoolJ, Weeterland (aftredend). 8. B. Kat, Hippolytushoef. 0. Herman J. Bakker, Gest, 10. Dirk Jac. Mulder, Elft. 11. A. v. d. Welle, Polder Waard-Nieuwland. 12. P. Hellingman te Gest. Hieruit blijkt, dat wethouder Minnes niet weer gecandideerd is. ANNA PAULOWNA. Zaterdag-avond bracht hert; Intiem. TVxmeal van Bergen voor de vereaniging „Geestelijke Vrijhedd", 'n de schouwbui-gzaal van don heer Slikker Heijer- mans „Ghetto/' ton toonoele. De omstandigheid dat eerstens to Breeaand eene Muziekuitvoering werd gegeven on tweedons de Coop. Boerenleenbank eene algemeene vergadering hield, waarvan opkomst voor de leden, verplich tend is gesteld, op verbeurte van f 1.boete bij verzuim,, werkte natuurlijk storend op de opkomst. Van verschillende zijden hebben wij de mee-' ning hoorén opperen, dat de gelijktijdigheid de zer laatste vergadering met de door ^.Geestelijke Vrijheid" gekozen avond mogelijk niet toevallig was. Natuurlijk is niet na te gaan, in hoeverre het toeval in deze eene rol heeft ge3pe9ld, al hou den wij er ons van overtuigd, dat wanneer bijvoor beeld eene vereeniging als „Ormenio" op bedoek den avond de opvooring van een of ander tooneel- werk had aangekondigd, daarmee door .hflfc bestuur der Goöp. Boerenleenbank zeker rekening zou. zijn gehoudenv Waar er dus verschillende oorzaken waren, die remmend werkten op heb bezoek,, kon geen groote opkomst worden verwacht. Toch waren1 nog ong'e»- veer 150 personen aanwezig. Dn wie erwas opge komen zal zdoh zeker de reas tnieb hebben beklaagd, \vanfc in aanmerking genomen, dat het hier een dilettantenvereeniging gold, is er zeer zeker mooi spel geleverd. t De heer Schoen, die de hoofdrol van den ouden blinden koopman Saohel vertolkte was vooral in het tweede en derde bedrijf goed op dreetf terwijl ook de rollen van Rafaël de zoon en Eether de zuster van Sachel van begin tot heb einde zeer goed werden weergegeven. Heel mooi waa o.a. de passage waar Riafaël aan zijn ouden blinden vader, wien hü voorheen - zoo groote eerbied toedroeg, verwijt, (dat deze dhor zijn listige kumdgTfcf^if bij idon handel toegepast, alle eerbied heeft „uit getrapt," terwijl mede zeer ontroerend werkte, het slpt va;i het gessische,, in den liuiselüken kring ge voerd tusschen Rutfaël en do oude rebbe, en waarr bij Rafaël, die van de scharrel politiek om voor hem een vrouw met wat geld te bekomen niets wil weten, zdoh tenslotte onpopt .als niet meer Jood zijnde, veroordeolend alle Ghetbo-gedoe en geestelijk geheel vrij «taande. Waar de Vereeniging van hare leden slechts oene zoor lage oontributie heft, on deze uitvoering bb lange na niet de kosten, hieraan besteed, kon dekken, werd op het einde der avond uit vrijwillige bjjdrajgen nog eern bedrag van f 21.40 bijeengebracht, om hiermede het bestaande tekort j£lthans gedeel telijk to kunen aanvinien. De heer K. van Vliet droeg tenslotte nog voor: Brand in den Mijn, van Ada Nogri, waarop de ver- •-redering door don voorzitter word gesloten. DE LIMBURGSCHE INDUSTRIE. Ten gouvernementshuize te Maastricht heeft Vrij dagmiddag een conferentie plaats gehad, welke bijge woond werd door den commissaris der Koningin in de provincie Limburg, de leden der Gedep. Staten, ,mgr. dr. Poels, den heer Defesche, directeur der Société Ceramiquo, den heer De Nerée tot Babberich, gedele geerde der N.V. Kristal Unie Maastricht, en den heer Kaanen, bestuurder van den R.-K. fabrieksarbeiders- bond St. Willebrordus. Do vergadering werd gepresideerd door den com missaris der Koningin, die meedeelde, dat de bijeen komst was belegd ten einde te overwegen, wat hot provinciaal bestuur voor do Limburgsche industrie zou kunnen doen, in het bijzonder voor de steeds lri grooter moeilijkheden verkoeronde Maastrichtsche industrieën. De moeilijkheden in de Maastrichtsche aardewerk en porcelein-industrie werden door den heer Defeséhe uiteen gezet; de heer De Nerée tot Babberich schetste den toestand der Maastrichtsche glasindustrie. Verder werd het woord gevoerd door mgr. dr. Poels en den heer Kaanen, waarna de heer Defesche nader mede deelde, dat wanneer do Maastrichtsche industrieën in staat werden gesteld, hun productie op peil van voor den oorlog te brengen, geen verhooging van verkoopsprijzen zal noodig zijn, doch men eerder tot verlaging ervan zou kunnen overgaan. Na afloop der conferentie had er een vergadering plaats van Godeputeerde Staten. Het Limb. Dgbl. ver neemt, dat zij de overtuiging hebben opgedaan, dat een spoedig ingrijpen dringend noodzakelijk is en dat zij de noodige stappen bij de regeering zullen doen, om verbetering in den toestand te brengen. BREEZAND. Zaterdagavond jl. gaf de muziekvereenlging ,Con- cordia" eene uitvoering van donateurs en kunstlie vende leden. De concertzaal van den heer Borst was aardig bezet; een tooneelvoorstetling bij den heer Slikker op denzelfden avond zal wel afbreuk heb ben gedaan aan 't bezoek alhier. Een achttal muzieknummers werden ten gehoore gebracht en we mogen met genoegen constateeren, dat de vereeniging heeft bewezen in staat te,zijn, vrij zware stukken op meer dan bevredigende wijze te vertolken. Er waren wel zwakke plekken, vooral en kele tusschenpartljen kunnen nog verbeteren* maar daar staat heel veel goeds tegenover. Met genoegen hebben we geluisterd naar de clarinet-, trombone- en saxophoon-solo's. Wil „Concordia" de nos. 2, 6 en 8. nog eens tot on derwerp van ernstige studie maken, en ze ons dan op de volgende uitvoering opnieuw doen genieten? Ze zijn het overwaard. Onze totaalindruk is, dat we 't laatste jaar van „Concordia" niet zooveel goeds heb ben gehoord als dezen avond. De voordrachten van den heer Jan Wiggers oogst ten een welverdiend applaus. De voorzitter, de heer A. Raap, sloot met een woord van hartelijken dank aan de aanwezigen voor hun aandacht, aan directeur en leden voor de inspan ning, welke zij zich getroost hadden om de muziek op een flink peil te brengen. Deze toespraak, .waar in in één opzicht een nieuw geluid te beluisteren viel, deed sympathiek aan. ANNA PAULOWNA. Zooals de lezers uit de in de Schager Courant ge plaatste advertentie reeds hebben kunnen zien, zal Woensdagavond door het Instituut van Arbeiders- ontwikkeling in „Veerburg" het beroemde film werk „Polykuschka" worden vertoond. Waar het werk' van het Instituut voor Arbeidersontwikke- in tal van plaatsen eene voortdurend stijgende be langstelling ondervindt, mag zulks ook hier worden verwacht. De afdeeiingen van S.D.A.P., Moderne Landarbci- dersbond en Ned.' Vereen, tof afschaffing van Al- coh. Dranken, die gezamenlijk op zich hebben ge nomen, de kosten aan deze opvoering verbonden, te garandeeren, mecnen dan ook. dat voor dit werk op groote belangstelling mag worden gerekend. SCHAGERBRUG. De afd.-„Zijpe-CallantBoog" van Het Witte Kruis hield Vrijdagavond eene algemeone vergadering ten huize van den heer J. Broer, aihier. Slechts 11 lo den waren aanwezig. Na opening der vergadering door den waarnemend voorzitter, Mr. D. Breebaart, volgde lozing en goedkeuring der notulen, van de vorige .vergadering, De verslagen van de huisbezoek- stersv en van dé plaatselijke t.b.c.-commissie over 1926 werden voor kennisgeving aangenomen. Het verslag van den toestand en de werkzaamheden der afdeeling over 1026 werd goedgekeurd. De reke ning van den penningmeester, welke door een daar voor benoemde oommieeie was nagezien en in de beste orde was bevonden, werd vastgesteld. De ontvangsten bedroegen f 3430.31 K en de uitgaven f 2743.05, voordeelig slot aizoo f O0Ö.26K. Vervolgen» werd de door het Bestuur opgemaakte begrooting voor 1927 ter tafel gebracht en vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f2187,51 K. De rondvraag le verde weinig bijzonders op, waarna sluiting volgde. DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de Coöperatieve Boe: renleenbank te Dirkshorn, ten huize van den. heer D. Swager. De voorzitter, de heer L. Doekes, opent met èen woord van welkom aan de ongeveer 90 leden en wijst even op do ongunstige economische toestanden in den land- en tuinbouw. De heer J. Groot leest de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Ook de rekening van den kassier, den heer A. Kjstema- ker, passeert zonder opmerkingen de revue» waarna dezelfde het 16e jaarverslag voorleest, waaruit we het volgende aanstippen: het ledental bedraagt 135. In 1926 werden 1258 posten geboekt, tot een gezamen lijk bedrag van f718724.52, dat is ongeveer f200.000 meer clan het vorigè jaar. Het saldo van spaargelden met bijgeschreven rente bedroeg f364748.9314, terwijl werd terugbetaald f 145427.60. Het tegoed der inleg gers was dus op het einde des jaars f 219321.3314, bij het vorige jaar vergeleken een vermindering van f34834.39. In loopende rekening werd uitgegeven 1398142.90% en terug ontvangen f 324356.4iy2, waarvan bij de Cen trale geplaatst f23557.33, met f 10.000 aan deposito obligaties. Het totaal der verleende voorschotten bedroeg f 155063.50, waarvan terug kwam f18019, zoodat nog uitstaande was f 137044.50. De zuivere winst bedroeg f 1162.07y2> waardoor de reserve steeg tot f 8146.051/2. Driemaal had onverwacht kascontrole plaats, waar bij steeds alles accoord werd bevonden. De voorzitter dankt den kassier voor zfjn goed be heer en zijn groote bereidwilligheid voor de leden en constateert met genoegen, dat het vertrouwen in de Bank steeds grooter wordt. Bij de nu volgende verkiezingen werden respectie velijk tot lid van Bestuur en tot lid van den Raad van Toezicht herkozen de hoeren K. Wildeboer on J. Dam, beiden rnet groote meerderheid. Bij acclamatie werden herbenoemd tot plaatsver vangende bestuursleden de heeren D. Swart en M. de Pee. Rondvraag. De heer Swart stelt voor de boetq op het niet bijwonen der Algemeene vergadering van f 1 te verminderen tot 25 cent. Na bestrijding van den voorzitter, wordt dit voor stel verworpen. De heer C. de Vries stelt voor, in navolging van wat in andere vereenigingen gebeurt, alle aanwezi- gon eon presentiegeld van 25 et, toe te konncn. Aan genomen mot 1 stem meerderheid. De voorzitter sluit nu de vergadering, met dank aan de leden van het Bestuur, aan die van den Raad van Toezicht en aan den Kassier, voor hun vele bemoeiingen inzake de Boerenleenbank. HEERHUGOWAARD. Zondag jl. speeldo de kolfbalverecniging „IIoü- vast" alhier een wedstrijd op eigen terrein tegen W.K.V. 2 van Wormerveer. De uitslag was 72 in het voordeel van „Houvast". OUDKARSPEL. Door die Vrijiz. Dem. Kiesvereeniging alhier is voor de komende Gemeenteraadsverkiezing de volgende candidntenlijst opgemaakt: 1. Jb. Kroon (aftr.)," 2 P. Kostelijk (aftr.), 3 Jb. do Boer (aftr.), 4 J. Schrioken, 5 P. Kroon Az., 6 P. Eecon, 7 P. Kuiper, 8 A. Tirn- Hierman, 9. A. Ootjers, 10 L. de Wit, 11 H. Tauber, 12 Jb. Maars. Het aftredend lid, de heer P. Kroon Jbz. selde zich niet opnieuw beschikbaar. warmenhuizen. Zondagavond gaf de federatie Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda- avond in het lokaal van den heer Slikker, met het doel hier een afdeeling van don bond op te richten. De voorzitter van do federatie, de heer Olthoff uit Zuidschawroude, zette het doel van den bond en van den avond uiteen en hoopte op een gunstig re sultaat. De heer Bruin van Alkmaar trad op met het on derwerp „Als de avondklok luidt", en wist in een gloedvol betoog de ongeveer 70 aanwezigen volko men te boelen. De jcIou van den avond was echter wel h,et optre den van de tooneelvereeniging „De Roos" uit Koe dijk, met het dramatische stuk in 4 bedrijven ,Door het Donker", van Henri 't Sas., een stuk uit het léven gegrepen. De tooneelisten gaven prachtig spel te zien, zoodat het geheel een schitterende avond was. Het succes bleef dan ook niet uit. Er kon een afdeeling met aanvankelijk 23 leden worden op gericht. De voorzitter dankte bij de sluiting in het bijzon der Ds. Hornstra voor zijn bemoeiingen in deze en „De Roos" voor het schitterende spel door hen ge geven en hoopte dat dezen avond het begin is van een krachtige propaganda in deze gemeente voor het mooie doel. CALLANTSOOG. rn de afgeloopen week werd in eene huishoude lijke vergadering van de afd. S.D.A.P. de volgende candidatenlijst voor de verkiezing van den gemeen teraad vastgesteld: 1. S. Kooger, 2. R. Hollander, 3. C. MooiJ, .4 A. Kruit, 5. Jb. MooiJ Mz., 6. K. Hollan der, 7. Jb. Bakker Hz., 8. G. Baken Sz. 9. R. Breg- man, 10. J. Woij Pz., 11. J. Hollander, 12. mej. A. Zwaan-v. d. Werf. winkel. Zondagavond'gaf de dilettantenclub van Nieuwe Niedorp eene uitvoering in de tooneel van den heer R. Laan, waar zij hebben opgevoerd het kluchtspel „Baron van Haberniks", in drie bedrijven. Waar dit gezelschap ln Nieuwe Niedorp met dit stuk veel succes had gehad, was te verwachten, ge weest, dat groote belangstelling zou zijn te consta teeren. Dit toch is niet het geval geweest, er waren slechts, weinig bezoekers en dit was jammer èn voor de spelers èn voor de wegblijvers, want er is goed gespeeld en dol gelachen; verzorging van too neel was in orde on de wegblijvers hebben een mooien avond gemist. winkel. Door het bestuur der Vereeniging voor Zieken- huisverpleging is benoemd tot administrateur de heer J. van Dijk en tot bode de heer K. Bakker. winkel. Tot voorzittcr-molenmeester van den Ooster- landspolder te Winkel, is benóemd de heer T. Beum- kes alhier. NIEUWE NIEDORP. Kerkvoogden dor> Ned. TTorv. .Gomoontief alhier, lvobben heden bij inschrijving' verhuurd voor don tijd van oen jaar, een peroeel weiland, genaamd: Heb Oosters buk van 'b Slik,, groot 0,96,60 II. A., aan M. Koorn alhier, voor r 180.Idem oen peroeel weiland genaamd: Heb riet van Hulebos' jrroot 0,58,50 TT.A., voor den tijd van' 3 jaren, aan W. van der Stoop alhier, voor f 75,50 pet Jaar. Bedde perceel en# zijn het laqfcsb in huur g-eweest b(j Wijlen A. Bruin. ZEVEN GOUDEN BRUILOFTEN IN EEN DORP. Do Belgische gemeente Saint Sauvour is een g?- lukkigo gemeento, waar men lang loeft. In dit plaatsje van 2500 zielen zullen binnenkort niet min der dun zeven cchtpfprtdi gouden huwelijksfeest vieren. Alle betrokkenen genieten nog een uitste kende gezondheid. Er worden voorbereidselen ge troffen, om de zeven gouden feesten op bijzondere wijze te gedenken. pit bis lag en dit EEN GELUKKIGE SCHOP. In 1016 keerde een inwoner van Blackpool doof. stom van het slagveld in Frankrijk terug. Poging6B om hem zijn gehoor en spraakvermogen terug tt geven bleven vruchteloos. Dezer dagon waa du doof. stomme naar Liverpool gegaan om daar doel tel men aan een voetbalwedstrijd. Op een gegeven ma- ment kreeg hij van ben al te wild speler een schop legen de keel. Dze schop bleek echter zeer gelui. Kig: direct daarop bemerkte de man 'dat hij zijn spraakvermogen herkregen had. In groote vreugd werd hij door de andere voetballera weer naar Black pool begeleid.' POGING TOT MOOR EN ZELFMORDl Men meldt uit Berlijn aan de NJR.Crt.: In de Gentersürasse in het Norden van Berlijn heeft gisteren de 30-jarige echtgenoote van den 2 jaar ouderen geneesheer dr. Singermann gouoogj haar man te vermoorden en zich daarna te vergil, figen. De buren werden 's nachts uit hun slaap gj. wekt door schoten die in de woning van den aru vielen Zij verwittigden de ipoiitie die zich (met go- weid toegang tot de woning verschafte. De agenten vonden dr. Singermann bewusteloos in zijn bed lig. gen. Hij had een kogel in den neus gekregen, die U het acherhoofd was doorgedrongen, bovendien waa hij door messteken ernstig gewond. Hij' was £oo tos- getakeld. dat men eerst vermoedde, dat hij. door tentiön meer dan oen persoon was aangerand en mishan. deld. In de spreekkamer van den arts zat dieni wouw op een operatiestoel. De agenten meenden eerst dht zij: sliep, daar het echter niet mogelijk bleek haar te wekken werd. zij naar de Charitó ge bracht, waar zijl weldra een oogenblik lang tot bezin- ning kwam. Zij' vertelde, toen dat zij' har man had willen dooden en vervolgens veronal had ingeno men. De geneesheer ze# was intusschen naar eon ziekenhuis gebracht. In de woning was nog een brief gevondten dien mevrouw Singermann1 aan haar familie had geschreven en waarin zij mededeelde,, met haar man uit het lewen te verdwijnen daar hij haar ontrouw was. Uit het onderzoek is gebleken, dat zij haar man eerst met een bijl op het hoofd heeft geslagen. Dr. Singermann slaagde er nog in zijn vrouw dit wapen te ontrukken, waarop deze uit de keuken een groot mes haalde en haar man in de borst stak en vervolgens een kogel door het hoofd schoot. Do toestand, van dén geneesheer ic zeer ern stig. EEN DOODVONNIS. Uit de plaats Emid in den staat Oklahoma (V. St) wordt het volgende gemeld: Zekere Dave Crown, een jongen van negentien jaar, heeft zich ter dood laten veroordeelon voor een bank-, diefstal, liever dan zijn medeplichtigen to noemen! Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van den staat Oklahama, dat de doodstraf er wordt uit gesproken en al kon de doodstraf or ook al- eeni- gen tijd worden opgelegd. EEN TE GOEDE LEERSCHOOL GEHAD. Rochette het Is onzen lezers bekend bevindt zich wogens zijn oplichterijen of deze nu fantas tisch vele millioenen bedragen of slechts eijkele hon derdduizenden franken, gelijk onlangs gemeld is in voorloopige hechtenis on van dezen toestand heeft een oplichter gebruik trachten te maken om mevrouv Rochette .op te lichten. Deze men mag aannemen dat zij een goede leerschool heeft doorgemaakt, ii er echter niet ingeloopen. Zaterdagochtend kwam er een man bij mevrouw, Rochette mot de boodschap, dat meneer Rochette uit de Santó-gevangenis liet vragen of mevrouw een jas, wilde meegeven en in de voering daarvan 15.Ü00 frank verstoppen. De man zou de jas dan bij Rochet te hrengon. Mevrouw Rochette deed alsof zij geloof hechtte aan de boodschap van den man; zij liet hem] wachten en belde inmiddels politie op. Deze kwam onverwijld en bracht den oplichter naar het bureau. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Anna do Graaf, oud 72 jaar, wed. van Dirk Rood. POLITIE. Verloren: een brocho. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Een ernstig conflict tusschen Italië on Zuid-Slavië. Heftig Incident in de Skoepsjtina. Eén ernstig conflict is er tusschen Italië met één van zijn buurstaten in den Balkan. ZuidSlavië. uitge toroken .Met groote ongerustheid wordt vooral in Frankrijk de gespannen houding tuschen de beide landen gade geslagen. Briand zond instructies aan dien Franachnn gezant to Belgrado 'waarbii deze wordt verzocht, de regeering van Zuid-Slavië den raad te geven, matiging en voorzichtigheid te be trachten in de tegenwoordige crisis. Briand ontving den gezant van Zuid-Slavië tot wien hij in denzolf- den geeet sprak. Mot de regeeringen te London en Berlijn wordt van gedachten gewisseld over de wen- echelijkheid of de Raad van den Volkenbond zal worden bijeengeroepen. Naar uit Belgrado wordt gemeld, heeft in de he den gehouden zitting der Skoepsjtina (gelijk hier do Tweede Kamer) een pijnlijk incident plaats gehad. De afgevaardigde Wilder richtte tot den in de diplo matenloge gezeten Italiaanachen gezant de woorden „Tuig! Weg met heanl Uit het land met heel zijn s'pionncnlbendol Do Zuid^-Slavische gezant moet Rome veriatoni" De oppositie betuigde naar aanleiding van- dezo woorden haar levendigen bijval terwijl de leden der rogeering pijnlijk getroffen waren. De voorzitter schorste onmiddellijk de zitting. Het kabinet werd bijeengeroepen om de situ'atie to bespreken. (De sten dan z dit ja was den onder er we ke hc de ba hoid is ziij die t' wordu factoa tuine: geeni is ge' overg ergst* spoed nen kunsl is vo wilde nood: natui hier hoid er vc Van •meer bestu gesel lijkhi geme gel ijl posit zien. midd 8.50 10.15 11.20 12.50 1.20 3.20 3.00 4.05 4.20 3 4.30 5,— 5.05 520 6.20 7.20 7.50 8.05 8i° 8.20 koor 9.05 9.35 950 10.- 10.55 Voor Dinsdag 22 Maart. HAMBURG (392 M.) Morgenomroerp. SCHlEiVEiNINiGEN-HAVEN (.1950 M.) Tijdseto vain het Persbureau Va«z Dias. DAV'EiNTRY (1600 M.) Radio-kwartet. PARIJS: (1750 M.) Concert door het -orkest van Radio-Paris. 'LONDEN (361 M.) Orgelbespeling. BERIN (411 M.) Orkestmuziek. BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek. BIRMilNGHAM' (479 M.) Het stationsorkést. BOURNE1MOUTH (492 M.) Trio-concert. GLASGO'W (405 M.) Radio-kwartet. HILVERSUM} (1050 M.) Radio-knipcursus. SCHEiVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (UVNGENBEBG (-W9 M.) Orkest LANGENBERG (469 M.) Concort. IULVERiSUM. Vooravondconcert door het H. D.O.-orkest. PARIJS (1750 M.) Concert met medewerking vam solisten. HAMBURG (392 M.) Solistenconcert. LONDEN Daventry. Radio Dance Band. PRAAG (349 M.) Populair concert. BERLIJN (1050, M.) Concert door orkest. LONDEN Daventry. Radio-Dance Band. HILVERSUM 1050 M.) Kath. Radio-omroep. LONDEN, Daventry. Uitzending van do opera „Fidelio" van Beethoven, Het radlo-opera- op Symphonie-orkost PARIJS (1750 M.) Avondconcert. LONDEN. Daventry. Voortzetting „Fldolio", K NIGWUSTE HHAUS ENDansmuziek. HILVERSUM. Persberichten en koersen van het Persbureau Vaz Dias. LONDEN, Daventry. Dansmuziek 42. zend dxoc „J ioesi Wlü ajloi fcwjj: v/ Kl' Hefc Tan km veel vele En niet rich inlu leve wel; sma ken D w«]J Het brot dicl dat van

Schager Courant | 1927 | | pagina 6