t/an hier en van daar. RIJWIELEN een vast Werkman, Rijwielhandel Lost 62. Burgerdianstmeisje, Kuip in de huishouding. TIMMERLIEDEN West-Friesche Paarden- en Varkensslagerij? Eerste Kamer. Advertentiën. ALIDA, Mr. Clemens Haro Beels, ONZE kwaliteit wint het! Kent U de laagst mogelijk ge stelde prijzen van de als: WÊT DOET UW VOORDEEL. J. DE RU IJ TER, Over te nemen: Heeren- en Dames- Bravo-Poters, 1 Zaaimachine. breed 175 M. 1 Landrol, 2 M., Bij WISSEKERKE. H^ver-, Gerst en Tarwestroo Boerderij, Voerbieten, Müaoft log aange- Mei a.s. Ingekomen hij het ge en de ge- iet afgeven éweest. inge- bij art. 38 it bouweni is «ewei- to«en, srordeniiifi lat anti'ked onthef- woadt op.- dtat bij «mat hij. *t discussie, gemaakt, té v er aden. dat hok ver- welke een j verlicht zijn. vind lk goed. dfcch de Molenweg JAVeta meer dan Barslngerweg en Wallngewea. Al- wat des nachts lang den weg, gat. moet licht heb- ,du» 'Is verlichting van een weg als Molenweg, nlot noodig, stemming 0Wethouder Sleutel kan niet met den heer ets meegaan. 'Doen we 't aan dJeri Molenweg, dan gen' we ook spoedig aanvraag van de Tweewegen er misschien een lantaarn aan de Molenweg komt. om het einde der huizen te bereikon. kan d Zijn. doch overigens vind ik t niet noodig. 'oorzitt-er zegt. dat tegen het doen van een ondër- k geen bezwaar is. Wat de heer Blaauboer heeft egd. is een beginsel ,waar over gesproken kan •den en wat spoed bet erft. 'in verband' met toehar:- <r der wegen, kan het nog wel zijn, dat het Pol- bestuur met den Molenweg nog wel een jaar wachten. Als voorzitter van B. en W. wil ik gaar een onderzoek instellen, en ik geloof ook niet, de heeren Wethouders daar tegen zijn. doch per- nlijk wil ik nog wijzen op de gevolgen wanneer een weg gaan verlichten waar iv»g geen huizen verdoek, ng van. blijkt i geno- Paasch- meestal het or het waar den iling in Het ia pet. leiding toe te te vra- ke be en W. betref- niging adr es i op Hoe di- ood te itigen al- Prov. en 2 den ldlU'3, •n en aan. laak- op- f 1.50 en ging den mde. ians )e heer Speets wil er nog aan toevoegen, dat de tand waar geen huizenl staan zeer klein is. en dat kosten van verlichting niet zoo hoog kunnen zijn. or den heer Blaauboer wondt nog gewezen op het beschermd' zijn viun die electrische geleidingen aan huizen aan den Barsingerweg en zou gaarne zien bij het Bedrijf werd aangedrongen op geïsoleerd lad Voorzitter zal gaarne daaaraani -voldoen, van arha' sluiting volgt. 0 aangp- altgegaan leerjaar 3 ïld. De dat de ten. Vor- enkele mderwij- van den onge- Dinsdag 22 Maart. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ïderlandsch-Belgische Verdrag. De heer Anema (a.-r.) zegt, dat de verdedigers het verdrag epn veoi moeilijker taak hebben, n de bestrijders. Wat het Moerdijkkanaal betreft hij erkent geen mpensatieplicht onzerzijds. Maar wel kan er rake zijn van billijkheid en spreker meent, dat en liever zijn kracht moet zoeken in een positieve, n in een negatieve welvaartspolitiek, die anderen iletselen in den weg legt. Spreker brengt hulde aan prof. Nelemans voor zijn itreden in zake het Schelde-regiem. Hoewel voorstander zijnde van arbitrage, meende >reker, dat de organisatie van de commissie van bitrage aan bezwaren onderhevig is. Ook op en- ile andere punten ontwikkelde spreker eenige be varen., welke punten evenwel niet een afstand an souvereiniteit behelzen. Doch die bezwaren zijn niet van dien aard, dat zij verwerping van de rege ling zouden rechtvaardigen. Het standpunt van het Ned. Vakverbond werd door den heer Moltmaker (s. d.), uiteengezet, waar in deze er op wees, dat hét N.V.V. zich tegen het Verdrag heeft verklaard. Spr. hoopte, dat bij ver werping de Regeering of een andere minister van Buitenlandsche Zaken spoedig zal pogen een ander Verdrag tot stand te brengen. Deh eer Smeenge (v.b.) was voor vandaag de laatste spreker. Hij kwam krachtig op tegen de verschillen de beweringen van den heer Wibaut, welke hij als onjuist schetste. De vergadering werd ciaarop verdaagd. Het woord is dan aan den nieuw ingeschreven spreker baron De Vos van Steenwijk (c. h.). De heer Arntz heeft zich als spreker laten schrap pen. De In het uitzicht gestelde motie rich- ting-Colijn zal waarschijnlijk niet wor den ingediend. Het Hbl. schrijft in zijn Kameroverzicht het vol gende omtrent de in het uitzicht gestelde, motie- Colijn. Tot ons leedwezen hebben we (hedenavond, na de Kamervergadering) vernomen, dat er, althans zoo als de zaken nu staan, waarschijnlijk niets zal ko men van een motie in de richting-Colijn. De fractie voorzitters zijn, ter bespreking van het denkbeeld, terstond na afloop van de Kamervergadering bij eengekomen, maar in die bijeenkomst is men niet tot 'n gezamenlijke motie kunnen komen, daar de voor zitters van de sociaal- en de vrijzinnig-democraten, de heeren Wibaut en Van Embden, daartoe niet wil den medewerken. Wij betreuren dit resultaat. Het is duidelijk dat, in" dit geval, de heeren Wibaut en Van Embden, die geen van beiden inzake het Belgische verdrag de meerderheid van hun fractie achter zich hebben, nu juist niet de meest geschikte vertegenwoordigers van die fracties waren, al verbaast ons toch hun houding tegenover het motie-denkbeeld, -Het blijft echter mogelijk dat er morgen toch nog, door ande ren, een motie wordt ingediend die dan zeker met zeer grooté meerderheid zal worden aangenomen. Wij zouden dat zeer wenschelijk achten. In 't alge meen ligt hot aanwijzen van een politieke gedrags lijn voor de Regeering zeker niet. op den weg der Eerste Kamer maar wanneer zij, in een zaak van zoo geweldig belang als de onderhavige, zich ge dwongen ziet tot het uitbrengen van een negatief votum, dan handelt zij zeker volkomen correct wanneer ze daarnevens ook een positieve uitspraak wil geven. Geen regel zoo goed, of ze duldt uitzon dering! ibie- ring wijl oed ch- en. ng ire an ig. it- en n. ïn ;n Bet Rijnland en Genève. De teleur stelling der Rijnlandsche bevolking over de negatieve resultaten te Genève. De onopgeklaarde rechtsverhoudingen lm het bezette gebied. Te Kouion, dat zich meer en meer als de hoofd tooi van do Rijnprovincie gaat ontwikkelen, nu de «zetting der geallieerden in die stad is opgeheven, dit jaar op een uitbundige wijze het carna/vals- oest gevierd. In de overige steden van de nog he ette provincie viel een schaduw over dat Rijnland- che volksfeest. De opschortende behandeling van iet ontruimingsvraagstuk op de laatste Volken- pondszitting heeft daar allerwege een sterke ont- aemming te voorschijn geroepen. Zeer zeker heeft niemand na de opneming van Duitschland in den Volkenbond aan een oogënblikkelljke opheffing ran hot bezettingsleger gedacht, maar nadat in middels wederom vele maanden verstreken zijn, Duitschland aan de ontwapeningsvoorwaarden vol daan heeft en de betalingen volgens het Dawes-plan prompt nakomt, had men minstens een meer defi nitieve uitslag omtrent een verdere inkrimping der bezettingstroepen verwacht. In deze hoop ziet men lich sterk teleurgesteld. In plaats van de in de nota der gezantenconferentie van 14 November 1925 neer gelegde belofte over de inkrimping van de geal lieerde strijdmacht in het bezettegebied eindelijk le vervullen, heeft de Fransche Kamer eerst korte lings nieuwe millioenencredieten voor het onder houden van rond 65000 man in het bezette gebied voor het jaar 1927 gegeven. Rekent men de Engel- acho en Belgische troepen daarbij, dan komt men tot een troepenmacht van ongeveer 75.000 man. Zon der twijfel is de discipline der manschappen in den laatsten tijd tengevolge van verscherpte bepalingen heel wat verbeterd, en ook de betrekkingen tusschen de toonaangevende ambtelijke Duitsche en Fransche posten zijn meer en meer vriendschappelijk gewor den. Maar deze feiten kunnen niet wegcijferen, dat het huidige bezettingssysteem, zijn ingewikkeld, ordonnansreglement conflictsgevaren in zich bergt en de aanwezigheid van vreemde soldaten voor de bewoners een zwaren moreelen druk beteekent. De straffe tegenspraak, die daarin bestaat, dat het grootste deel der Rijnprovincie door een sterk krijgsleger bezet en met een dicht net van gendar menstations overdekt is, terwijl de Duitsche minis ter van Buitenlandsche Zaken de vergadering van den Volkenbond presideert, wordt natuurlijk op die iplaats veel sterker gevoeld dan overal elders in Duitschland. Men heeft wel is waar na de afsluiting van het Locarno-Verdrag de oorlogsgedelegeerden afgeschaft, maar daarvoor zijn talloozo gendarmen commando's in alle kleine plaatsen, waar zich geen militairen bevinden, opgericht. Zij oefenen een scherpe controle uit en vormen voor de bevolking een prikkelende overlast. De ijver van deze beamb ten, die bij de voorbeeldige houding der bewoners bijna nooit behoeven op te treden, maar zich niet temin van het gewicht van hun ambt bewust zijn, heeft meerdere malen tot ernstige conflicten aan leiding gegeven. In het plaatsje Andernach werden vreedzame burgers, die zich in de 'historische klee ding der streek tijdens de carnavalsfeesten gesto ken hadden, op straat aangehouden, omdat het dra gen van „militaire uniformen" verboden is. De sterkste tegenzin treedt echter eerst bij de uitspraak van het militaire gerecht op. Deze instituten, die volgens volkomen verouderde methoden werken en door scherpzinnige Franschen zelf bestreden wor den, doen zich als een schrikaanjagend gebrek in de beoordeeling der Rijnlandsche bevolking, aan de ze voor. De geirgste overtreding van de bepalingen der Bëzetting wordt met een zware geldboete ge straft. Het bezit van een oud vuurwapen is reeds voldoende, om den aangeklaagde enkele maanden in de gevangenis te doen werpen. Bij de uitgebreide competentie van, den militair gerechtelijken arbeid zijn botsingen met do Duitsche justitie onvermijde lijk? Een volgend voorbeeld levert daarvan het beste bewijs. Eén man, die zijn ondergeschikten met een pistool bedreigd had, en reeds door het Duitsche gerecht was veroordeeld, moest zich nog eens, nu voor het Fransche krijgsgerecht, verantwoorden. Daar werd hijt veroordeeldwegens het onbevoegd wapens dragen tot 15 dagen gevangenisstraf en 75 mark boete, of voor dat laatste als ze niet betaald werden, 2 maanden gevangenisstraf. Conflicten tusschen de Duitsche en Fransche gen darmen blijven al evenmin uit. Meerdere malen worden de Duitsche beambten bij de vervulling van hun plicht door de Franschen hindernissen in den weg gelegd. De Fransche gendarmen, die de transporten der aangeworven troepen plegen te be geleiden, weigeren meestal, de misdadigers uit te leveren. Om dergelijke en andere conflicten in de toekomst te voorkomen, is het noodig, dat het ordonnanswe zen eerst grondig in ordo gebracht wordt. Zoolang dat niet is geschied, de competentie der militaire gerechtshoven niet ingekrompen is, kunnen elk oogenblik zich nieuwe botsingen voordoen, die de toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk zeer zeker niet zullen bevorderen. De intrede van de Duitsch-nationalen heeft een snellere uitvoering van de ontruiming van het bezette gebied helaas niet in -de hand gewerkt. De ongelukkige rede, die graaf Westarp, de leider der Duitsch-nationalen, onlangs te Koblenz heeft gehouden, heeft een fata len indruk gemaakt. Deze partij, die eens de repu- blikeinsche partijen om hun vervullingspolitiek zoo heftig beschimpt heeft, zal nu moeten erkennen, dat de ontruiming met pronkende phrasen niet te bereiken is en zij van de gevaarlijke tirade's van graaf Westarp, zullen moeten afstappen, willen zij de bevrijding van het Rijnland niet van nieuw af aan vertragen en de levensbelangen der bevolking niet nog meer schade aandoen. Nieuwe alarmkreten in den Balkan. Dreigend conflict tusschen Italië en Zuid- Slavië. De onrustbarende tijdingen over een conflict tus schen Italië en Zuid-Slavië doen terugdenken aan den vinnigen Balkanoorlog in 1908. Bestaat er ook nu weer kans, dat, de vrede onder de zoo onrustige bewoners van het Balkan-schiereiland verstoord zal worden? De berichten zijn zoo ernstig dat men in derdaad den indruk krijgt dat elk oogenblik een uit barsting kan volgen. Wat kunnen de oorzaken zijn van deze nieuwe onrust. Allereerst de zeer groote belangstelling, die Italië toont ten aanzien van den staat Albanië. Zoo als bekend, heeft Italië voor korten tijd het Verdrag vap Tirana afgesloten met de regeering van Achmed Zogoe, den president van de Albaneesche republiek, en vernomen wordt, dat de Italiaansche regeering niet onverschillig zal blijven tegenover het lot van die regeering. De gevolgen van dit avontuur zouden, aldus de „Times", rampspoedig zijn. Op zijn minst zal de vrede er door op den Balkan in gevaar worden gebracht, terwijl er kans ontstaat op veel grooter gevaren. Vol gens de Italiaansche bladen zouden in Zuid-Slavië in het geheim militaire plannen in voorbereiding zijn die sterk het karakter van een mobilisatie dragen. Deze militaire voorbereidingen zijn in de laatste paar dagen bespoedigd en in de opleidingsscholen voor of ficieren worden spoedcursussen gegeven. In Zuid-Slavische militaire kringen is men er vast van overtuigd, dat Zuid-Slavië binnenkort in een militair conflict zal gewikkeld worden. Italië zelf beweert echter geen oorlogszuchtige plannen te heb ben. Geheel in strijd daarmee zijn echter de maat regelen die het treft, om een eventueele opstand, ten gevolge van de agitatie, die de Albaneesche revolu- tionnaire club tegen het Verdrag van Tirana ontwik keld en steeds toeneemt, den kop in te drukken. De Italiaansche nota, die de aandacht vestigt op de beweerde militaire voorbereidingen van Zuid- Slavië, heeft vooral in Frankrijk groote bezorgdheid gewekt. In het algemeen hecht men daar anders geen geloof ahn die berichten en waar de Fransche openbare mcening ten opzichte van Zuid-Slavië gun stig gestemd is, koestert men te Parijs veel eerder de verdenking, dat het intriges zijn, die van Italiaan sche zijde worden uitgestrooid om een verkeerd licht op de zaak te werpen. Erkend wordt echter, dat de betrekkingen tusschen Italië en Zuid-Slavië tot een gevaarlijke spanning worden opgevoerd en men eischt algemeen, dat prompte diplomatieke stappen worden gedaan door de andere mogendheden, ten einde een conflict te vermijden. Geheel in strijd met de berichten omtrent de mi litaire maatregelen in Zuid-Slavië is de uiteenzetting van den Zuid-Slavischen minister van buitenland sche zaken, Peritsj I, die 'n zeer verzoeningsgezinden en gunstigen indruk -maakt tegenover de waarschu wing door Rome tot de mogendheden gericht over booze plannen van Zuid-Slavië ten Aanzien van Al banië. Inmiddels zou dan de Raad van den Volkenbond krachtens art. 11 van het handvest, een beroep' op Italië en Zuid-Slavië kunnen doen om zich hangen de een onpartijdig onderzoek door een commissie uit den Volkenbond van elke militaire beweging te ont houden. Volgens art 11_ heeft „elk lid van den Bond het recht, op vriendschappelijke wijze de aandacht van de Bondsvergadering of den Raad op elke om standigheid te vestigen, diei van invloed op de in ternationale betrekking kan zijn en daarom den vre de, of de goede verstandhouding tusschen de na ties, waarvan de vrede afhaangt, dreigt te versto ren". Het denkbeeld om de zaak aan den Volkenbond voor te leggen, schijnt in Italië niet bijster veel in stemming te vinden. Volgens een tweede rede, gehouden door Peritsj, zou Zuid-Slavië bereid zijn, een internationaal ver drag te sluiten ter garandeering der Albaneesche on af hdnkeliikheid. Hiermede geeft Peritsj dus te kennen, dat Zuid- Slavië bereid is in te gaan op het Italiaansche voor stel om een Italiaanscn—Zuia-Slavisch—Griesch Ver drag betreffende Albanië af te sluiten. De stemming wordt rustiger. Na de aanvankelijke ontsteltenis door het optrede^ van, Italië tegenover Zuid-Slavië, is de stemming thans veel rustiger, vooral omdat men de overtuiging heeft gekregen, dat Engeland de Italiaansche preten ties niet steunen zal. Briand heeft in de Fransche Kamer verklaard, dat door de normale, namelijk di plomatieke middelen, de zaak op weg is naar een vreedzame oplossing. Sjanghai door de Kantonneezen bezet. Het leger der Noordelijken volkomen ge slagen. Hetgeen te verwachten was, en dus niet als een verrassing behoeft te worden beschouwd, is thans werkelijkheid geworden: Sjanghai is in handen ge vallen van de Kantonneezen. Het was na middernacht, toen het Kantonneesche leger de stellingen der ten Zuiden van Sjanghai staande troepen van generaal Tjang-tsoeng-tsang had den ingenomen en daarmee tot op acht mijlen van de poorten der stad waren genaderd. Een ongeveer 3000 man sterke afdeeling van het leger dor Noor delijken, die in Sjanghai in kwartier lagen, moest zich in allerijl naar Woesoeng, tien mijlen ten Noor den van Sjanghai terugtrekken. Tevergeefs trachtten de regeeringstroepen, die in sterk vervallen en ge- demoraliseerden toestand verkeerden, nog op ver scheidene punten van het front weerstand te bieden, De te verwachten aanval van het Kantonleger op Soenkiang, het voornaamste punt op den toegangs weg naar Sjanghai, waar de Noordelijken hun be schikbare strijdkrachten geconcentreerd hadden, is uitgebleven. In plaats hiervan ondernam de bevel hebber der Kantontroepen een omtrekkende beweging tusschen Soenkiang en de zee, waar de laatst over gebleven troepen der Noordelijken de verdediging hadden overgenomen. Deze stellingen werden door de Kantonneezen genomen en de overgebleven strijd krachten der regeering op de vlucht gejaagd. Ge neraal Pi, die het bevel over Sjanghai had, wilde trachten, zuidelijk van de Fransche concessie, nieuwe stellingen in te nemen, om den opmarsch van het Kantonneesche leger tot stilstand te brengen. Daar hem echter op geen enkel gebied versterkingen ter be schikking stonden, faalden zijn plannen hopeloos. Hals over kop zijn de Noordelijke troepen naar Soetsjau gevlucht. Het gelukte den Kantonneezen, het wapenmagazijn te bezetten en de 4000 man troe pen die het verdedigden, op de vlucht te jagen. Daar op drongen zij zonder ergens eenigen tegenstand te ondervinden, verder voorwaarts. De voornaamste punten van de stad vielen in hun handen. De Chinee- sche beambten verlaten de stad. Onder het gejuich van de bevolking trokken de Kantonneezen Sjanghai binnen. Dadelijk nadat-zij hun intrek in de stad had den genomen, werd de algemeene staking uitgeroe pen, waaraan 30.000 arbeiders deelnamen. De sta kers bezetten de politieposten, ontwapenden de po litie en heschen de nationale vlag. Voor de wijken, waar de vreemdelingen wonen, werd een uitzondering gemaakt. Alle Europeanen, die daar buiten woonden, werden in de wijken teruggetrokken. Op verschillen de plaatsen kwam het tot hevige botsingen, tenge volge waarvan enkele dooden vielen. De laatste berichten meldden, dat Noordelijke Chi- neesche troepen, geschat op ettelijke honderden, door de afsluitingen en het cordon aan de Noordelijke grens van de internationale vestiging zijn gedrongen. Zij stormden de vesting binnen langs allerlei pa den en wegjes, die door de Engelschen maar. zwak waren bezet gehouden. Een Engelsche tank werd door hen omsingeld en deb emanning moest na een kort, gevecht, waarbij verscheidenen gewond werden, af trekken, met achterlating van de tank. Zoover reeds bekend, zijn er 8 Engelsche soldaten en één officier gedood, en zijn er 14 Engelschen, èèn Japanner en één Portugees gewond. Een later bericht meldt evenwel, dat de meesto invallers in de buiten landsche vestiging zijn ontwapend -en weer uit de vestiging verwijderd. Allo Chineesche geëmployeer den van de buitenlandsche banken 'te Hankou zijn in staking gegaan. De stakers posten voor den bank gebouwen en dreigen den Europeeschen employé's den toevoer van levensmiddelen af te snijden, in dien niot ook zij het werk neerleggen. Het gemeentebestuur van Sjanghai heeft een mani fest gepubliceerd, waarin het aankondigt, dat het al de macht waarover het beschikt, zal gebruiken om te zorgen dat het den toestand blijft beheerschen. Blijkens de jongste lijst van de buitenlandsche be lastingbetalers, bevinden er zich in de internationale vestiging 26 Nederlanders. Gruwelijke tooneelen te TsjapeL Een Reuter telegram meldt omtrent den toestand van gisteren het volgende: 'In Tsjapei, even buiten de internationale nederzet ting, duurt het. schieten en plunderen voort. Het ge peupel bestaat voor een deel uit Sjantoeng-soldaten,. uit gewone roovers en uit gewapende nationalisten. De straten zijn bezaaid m. dooden. In talrijke gevallen heeft men vrouwen de vingers afgesneden om de rin gen buit te maken. Alle plaatsen, waar iets te plun deren viel, zijn geplunderd, doch voor de plunderaars is het de groote moeilijkheid, zich met hun buit uit de voeten te maken. Wanneer zij namelijk de stad verlaten, ontmoeten zij overal benden, die eveneens komen plunderen, met het resultaat, dat er bloedige gevechten plaats hebben om' aen bult. Tal van on- schuldigen worden gedood. De tooneelen, die zich in Tsjapei afspelen, worden beschreven als helsch. De straten zijn versperd, zoo dat de slachtoffers hun roovers niet kunnen ontvluch ten. Men hoort slechts knallen der schoten en het gegil van vrouwen en kinderen, die zinneloos heen en weer rennen. Tal van vrouwen, die niet in huis durfden blijven, loopen geheel naakt rond, daar de soldaten in hun wilde jacht naar buit haar van alles hebben beroofd. Zwaar met buit beladen soldaten beschermen zich in sommige gevallen met machinegeweren, die zij door andere soldaten laten dragen en zij zien er geen been in, op de dicht opeen gepakte menigte te vuren, om zich zoodoende een weg door de straten te banen, waardoor tientallen personen gedood worden. Met nadruk wordt erop gewezen, dat zich thans te Tsjapei hetzelfde .afspeelt, wat zich reeds in tien tallen andere Chineesche steden heeft voorgedaan. Een vooraanstaand missionaris verklaarde onlangs, dat in het afgeloopen jaar tienduizenden dorpelingen in de provincies Sjensi, Joenan, Kweitsjau, Honan en andere deelen van China vermoord zijn. De avondhemel van Sjanghai wordt verlicht door de talrijke branden in Tsjapei. Omtrent de tweede poging der Sjantoeng-troepen om in de internationale nederzetting door te dringen, wordt nog gemeld, dat er eerst tweehonderd ontwa penden waren toegelaten, doch dat daarop zevenhon derd anderen zich met geweld toegang poogden te verschaffen. Zij vuurden od de Britsche soldaten, die dit vuur beantwoordden en daarbij van een machine geweer moesten gebruik maken, zoodat aan Chinee sche zijde een 20-tal dooden viel. De Chineesche en Britsche gewonden werden door internationale ambulances naar het ziekenhuis over gebracht. Tal van, projectielen zijn op de concessie neerge komen en hebben daar schade aangericht; het aantal slachtoffers is niet bekend. Een granaat viel in Nan king Roal, den voornaamsten verkeersweg van Sjanghai, maar het nrojectiel ontplofte niet. In Amerika wordt de algemeene toestand in China als zeer ernstig beschouwd. De bevelhebber van de Amerikaansche vloot in de Aziatische wateren heeft gisteren aan de regeering geseind, dat de toestand zeer gespannen is. Met nadruk wordt verklaard, dat de regeering het leven en de bezittingen der Ameri kanen met alle te harer beschikking staande midde len zal beschermen. Geboren: dochter van Jac. BEERS Dz. Tr. BEERS—Peper. Bergen N.H., 20 Maart 1927. G. J. BIJLSMA- K. BIJ' Mosk IJL§MA geven kennis van de geboorte van hun 'ochtertje DIRKJE. Julianadorp, 22 Maart 1927. Heden overleed onverwacht, tot onze groote droefheid, onze geliefde Echt genoot, Vader en Behuwdvader in den ouderdom van 62 jaar. Amsterdam - G. j.Ph. Beels—Schimmelpenninck. 's Gravenhage J. W. Beels. M. S. Röell—Beels. Jhr. W. Röell. Amsterdam G. J. Ph. van den Berg—Beels. Dr. E. J. van den Berg. Amsterdam, 21 Maart 1927. Tijdelijk adres Roemer Visscherstraat 17. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Verzoeke geen bloemen. De ter-aar<je-bestelling zal plaats hebben Donderdag 24 Maart, te 2'/< uur, op de begraafplaats „Westerveld". Algemeene kennisgeving, LOUPEN LEESGLAZEN DRAADTELLERS MARINEKIJKERS VELDKIJKERS PRISMAKIJKERS Uitsluitend le klas Optiek. HET GROENE KRUIS, Hoogzijde - Schagen. Wordt gevraagd, bij E. DE BOER Gz., Egmondermeer: met aankomenden Zoon, beiden goed kunnende melken. Nieuwe woning beschikbaar. Zich te vervoegen bij G. DE BOER Ez., Burgerbrug. Paardengehakt f 0.30 per pond bij de 4 pond f I.— Mooie Paardenlappen f 0.35 per pond Baklapjes f 0.40 Biefstuk f 0.70, - f 0.80 w w Kalfsvleesch f 0.40 Bloedworst Metworst Leverworst f 0.25 Varkenscarbonaden f 0.55 per pond Varkenssaucijzen f 0.50 Varkensgehakt f 0.50 5 pond gemalen Spek f 2.— 5 pond vet gerookt Spek (dik) f 2.— 5 pond gesmolten Niervet, prima f 2.— f 0.40 per pond f 0.40 Aanbevelend, Molenstraat Telef. 47 - SCHAGEN. Nieuwe le klas luxe met Torpedq remnaaf, nikkel of zwart celluloid stuur, zadel met hangveeren, uit den alom bekenden SpotprijzenHeeren f 57.50 Dames f 59.— Volle garantie. Franco huis. Nog te koop: bij A. de Carpentier, Wieringerwaard, TE KOOP de volgende gebruikte werktuigen: Verschillende Ploegen en oenige houten Eggen. NOORD SCHAGEN. Gevraagd, wegens huwelijk: niet beneden 18 jaar, tegen 1 Mei. Geen wasch. Adres Wed. G. Blaauboer te Kolhorn. verkrijgbaar bij P. de Boer Kz., Oude Niedorp. Te huur aangeboden te N. Niedorp, voor den tijd van 1 jaar waarbij 20 H.A. Grasland gebruikt worden. Inlichtingen verstrekt de hunr- der-bcwoner R. Rezelman Jz., Nieuwe Niedorp. TE KOOP: bij L. Barten, Stroet, gem. St. Maarten. De Familie Groneman te Wierin gerwaard vraagt voor tijdelijk een flinke Juffrouw als gevraagd, voor geruiinen tijd werk, bij P, TUIN, Aannemer, 't Zand.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3