Radioprogramma Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Predikbeurten. 51 Tl(korten f COOO) staakten <Jf Btflronmu Ten «lotte werd de beele begrootlng vastgesteld. 't Was nu voor het eer»t. dat zes zittingen noodig waren voor het behandelen van de begirootlng. N. R. Crt. - PETTEN. 19 Maart jl. hield de Nutsveneeniging ..Algemeen Belang*' te Petten een bijeenkomst in de zaal van den heer Van der Oort. alhier, welke geheel bezet was met belangstellenden. Aardige voordrachten en zangnummers werden ten gehoore gebracht en vie len zeer in den smaak. Aan het slot nog een bij zondere attractie: een tableau, met zang van Mevr Goossen. Allen komt dan ook een woord! van hulde too waar zij er toe hebben medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, vooral de gasten van de Burgervlotbrug, de hoeren De Kok en Delver. met hunne dames en Mevr. Goossen. Na sluiting van het officieele gedeelte werd nog eenige uren gedanst en ging men voldaan huis waarts. BROEK OP LANGENDIJK. De candidatenlijst der Chr. Hist. Kiesvereenl- ging voor leden van. den gemeenteraad is als volgt samengesteld: 1. C. Ooijevaar. 2. L. v. Zuidam. 3. C. Spaans Jz.. 4. P. Borsten Az.. 5. Jb. Vroopop Jnz., 6. Jac. Wagen aar. 7 Jac. Kostelijk Jacz.. 8. G. Strij- bis. BROEK OP LANGENDIJK. Voor een bijna volle zaal hield de Vereeniging „Plaatselijk Nut" Dinsdag 22 Maart Jl. in het lo kaal van den heer Vijzelaar haar laatste buiten gewone vergadering (vrouwenavond) in dit seizoen Er werd weder een; keurig verzorgd programma afgewerkt, waar met genoegen op kan worden te ruggezien. Op de meest aandachtige wijze werden de nummers van het programma gevolgd. Het nieuwe scherm. hetweRI aan het Nut ten geschennke werd, gegeven, is niet alleen een groo te verbetering, maar gaf ok een veel gezelliger aan- zien. ANNA PAULOWNA. In de laatste Bestuursvergadering van „Huis zorg" gehouden in het Polderhuis, werd tot vaste helpster aangesteld mej. M. Jansen'. Inplaats van mej. Kok. die bedankt heeft wegens huwelijk. Voorts werd besloten, dat de faucy-fair zal gehou den wWd enop Hemelvaartsdag den 26 Mei a.s., terwijl op 25 Mei een uitvoering zal gegeven wor den door plaatselijke vereenigingen. De verloting aan de fancy-töair verbonden, heeft plaats op 27 Mei. Hiervoor is door den heer Schraal® te Schagen een in zin kb are trapnaaimachine beschikbaar ge steld tegen halven prijs. Toen de loten reeds waren gedrukt, boden Gebr. Kos te Kleinesluis een derge lijke machine geheel grati «aan. Dexe blijft voor een volgende verloting gereserveerd. Door ingezetc- nen zijn voorts reeds gTatis eenigo prijzen ter be schikking gesteld. Aan den heer Abr. Dekker te Kleinesluis zal gevraagd worden, de prijzen te eta- leeren. De Jaarvergadering werd bepaald op 5 April a.s. Alle voorbereidingen worden genomen, om de faney-fair te doen slagen. DE MOEILIJKHEDEN IN DE MAASTRICHTSCHE INDUSTRIE. De minister van arbeid, handel en nijverheid, heeft aan Ged. Staten Van Limburg zijn voornemen te ken nen gegeven deze week een bezoek te brengen aan Maastricht, in verband met de moeilijkheden, welke zich ter plaatse voordoen. De minister zal bij dat bezoek vergezeld zijn van de chefs der afdeelingen arbeid, handel en nijverheid, en werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. NEDERLANDSCH. De heer Polak, lid van de Eerste Kamer, heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: I. Is het bericht in de dagbladen, dat Zijn Excel lentie een commissie in het leven geroepen heeft, die den naam draagt van commissie voor beroepsomvor ming, juist? II. Zoo ja, zou Zijn Excellentie dan zoo vriendelijk willen zijn, mede te deelen, welke taal dit is? III. Indien Zijn Excellentie met ondergeteekende van meening is, dat men in Nederland Nederlandsch behoort te spreken en te schrijven, zou hij dan niet willen bevorderen, dat in zijn departement voortaan naar dezen regel gehandeld wordt? HET NIEUWE FRANSCHE TARIEFONTWERP. Het persbureau van de Philips' fabrieken te Eind hoven, welke fabrieken door de voorgenomen Fran- sche tariefsverhoogingen genoodzaakt zijn, de voor ziening van de Fransche behoeften aan gloeilampen en radio-artikelen door stichting van fabrieken in dit land zelf ter hand te nomen, zendt ons eenige cij fers, ten betooge, dat de nieuwe invoerrechten den invoer van de Philips' producten in Frankrijk onmo gelijk zullen maken. Voor rijwiellampjes, op 1 April '20 belast met fr. per 100 stuks, zal het recht worden fr. 17; voor auto mobiellampen wordt het recht gebracht van fr. 18 op fr. 50 per 100. Voor de gewone gloeilampen is de verhooging ook zeer groot; voor het gewone type Argenta van 40 Watt b.v. wordt het reent per lamp, op 1 April 1926 bedragend fr. 0.57, gebracht op fr. 1.56. De radio-lamp B 406, in April 1926, met fr. 0.12 be last cn inmiddels evenals do andere producten reeds door verschillende verhoogingen getroffen, zal nu, dus ongeveer een jaar later, aan een recht onder worpen zijn van fr. 4.73 per stuk. Voor gelijkrichters wordt voor het kleine type een verhooging toegepast van fr. 13.56 per stuk tot fr. 553.76; voor plaatspan- ningsapparaten een van fr. 14.36 tot 135 francs. Het allersterkst wordt getroffen de Philips luid spreker, waarvan Tiet invoerrecht op 1 April 1920 be droeg fr. 10.21 per stuk, wat tal worden fr. 120 per exemplaar. De cijfers, hier gegeven voor 1 April 1920, zijn in middels reeds tweemaal telkens met 30 pet. verhoogd en daarna is de franc zeer gestegen, zonder dat deze verhoogingen zijn ingetrokken. N. R. Ct ANNA PAULOWNA. Bij de gehouden keuring' van dienstpliohtigen der lichting 1928 uit deze gemeente, werden 39 dienst plichtigen voor den militairen dienst geschikt be vowdjen \en 3 vmrgoed ongeschikt. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren: twee portemartoaies met eenig geld. Gevonden;een rijwiel plaatje. Xnliohtingem worden ter secretarie verstrekt. NIEUWE NIEDORP. Onao vroegere plaatsgenoot de heer N. J. van Herwerden, thans te Roosendaal, is benoemd tot tijdelijk opzichter bij de Glasfabriek to Loosdui- BOQ.. WINKEL. Door (do afdooling Winkel der vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Wffltfriesland werd een buitengewone algemeene Vergadering be legd om tot een voltallig bestuur te komen, aam- geaien Üie heer J. Koster die imi die vorige ver gadering ials zoodanig was benoemd, die benoe ming niet heeft aangenomen. Ln de nu gehouden vergadering is tort bestuurs lid benoemd die heer W. Roggeveen, timmerman tie Lutjewinkel, die in de daarna gehouden be-' stuurs vergadering ook tot voorzitter, ia benoemd. NOORDSCHARWOUDE. Gisteravond kwamen alle commissies bijeen die een werkzaam aandeel hebben in die voorbereiding vjajn de Fancv Fair, welke met de Paaschdagen gehouden wordt. Besloten werd de officieuse opening WVrijdag- avojnd 15 April te doen 'plaats hebben en de om- cieele opening Zaterdagmiddag, 16 April, 's namidd. drie uur. De officieele opeanng zal worden voor afgegaan door een optocht door de. Langen dijker Gemeenten. De sluiting is Dinsdagavond 19 April Mededeeling werd godai.n van het groot aantal beschikbaar gestelde artikelen uit verschillende plaatsen des lanjds van het groot aantal zakaiv menschen uit Alkmaar, en de Lange(nd\jkcr Gemeen ten, terwijl ook vele particulieren ingezetenen fi nancieel en steun of goederen toezegden. Verder Werd mededeeling gedaan van een vijf tiental vermakelijkheden die geplaatst zullen woor den en werd de indeeling van, ae zaak vastgesteld. Riet staat thans reeds vast dat ook deze Fancy Fair weer schitterend zal slagen. NOORDSCHARWODE. Door de R.K. Hesvecroeniging alhier zijn voor de gem'eent-maiidsvcrkiezitnig op de-groslijst geplaatst (1 G. Dujjves (aftap.)) 2 P. Zut (aftr) 3 J, Broersen 4 T>. Zijp, 5 L. Schrijver, 6 A. Schui felen. 7 D. Rijper. OUDKARSPEL. Bet Nutsdeparfaement gaf gisteravond haar 3de en laatste gezellige avond in dit seizoen. D°or de tormoelveroeniging „Conoordia" uit V.eordsoh.arwoudo werd opgevoerd „Joop ter Heul" blifapol in drie bedrijven, naar het boek van den- zolfden waant, en het werd orp uitstekende wijze waar voren gebracht. Vooral de dolle uitlatingen van Joop waren het, die de aanwezigen moermar- 'en deden schateren van het laohen. Het Was een gezellige, rrooliike avond', doch h©f. bezoek had grooter kunew zijn. De voorzitter dankte bij de sluiting voor de verie'mde medewerking. BOUWEN, WU meldden reeds, dat voor rekening van den heer P. Meurs Jbz. te Schagen een huis op het Noord zal worden gebouwd. Het werk zal worden uitgevoerd door de firma's Boersen en Zn., timme ren. Schoen, metselen en Meereboer. schilderen. VERPACHTING STAANPLAATSEN KERMIS. Door het gemeentebestuur werden Woensdagoch tend de staanplaatsen voor de kermis van 1927 ver pacht. Ingeschreven was door: J. van der Haar, palingkraam, voor perceel Roo- bol, voor f57.60, voor perceel Zwaag f45, voor per ceel „Cérès" f 35; H. van Eijk, zweefcarrousel, f 103; P. Mul, zweefcarrousel, f 125.25; K. Leijen, paling- kraam, voor perceel Zwaag f 62, voor perceel „Cérès" f 30; M. Serierse, catacombe van Parijs, f 75; N. Hen- neman, ronde hoepla, (35; S. van Drunen, palings- kraam, voor perceel Roobol f71; H. F. Koek, car- roussel f51; Lamor, zweefmolen f76.75, luchtschom- •mel f135; Volraad, wedren kegelspel f20; S. C. Koi- zer, zweefcarrousel f 145; A. Vallentgoed, luchtschom- mel f 100; Joh. Benema, danssalon f120; J. Smit, pa lingkraam voor Cérès f22; C. Ooms, kinderdraaimolen f28. Gegund werden: Joh. Benema, danssalon; K. Leijen, palingkraam voor N.-Holl. Koffiehuis; S. van Dru nen, palingkraam voor perceel Roobol, Koek, gewone draaimolen; Lamor, luchtechommel; S. C. Keizer, zweefcarroussel. Aangehouden werd de beslissing over de inschrij ving van J. van der Haar, palingkraam voor Cérès; M. Serierse, catacombe van Parijs en Valraad, wed ren-kegelspel. GEMEENTERAAD. Voor de groslijst der Vrijzinnig-Democratische Kies- vereeniging voor leden van den Gemeenteraad is nog opgegeven, en' heeft zich bereid verklaard, de heer D. Hartland. De groslijst telt dus acht candidaten. AUTOGEVAAR. De 4-jarige C. Beers in de Hoep alhier, liep achter een rijtuig, dat hij op zeker oogenblik los liet om weer op zij van den weg te gaan. Een auto, die achter het rijtuig aankwam, raakte het jongentje, dat strui kelde, met spatbord en wiel, waardoor het kind lie vig bloedende wopden kreeg. Niet genoeg kunnen kinderen gewaarschuwd worden voor het toenemend gevaar dat het vasthouden van rijtuigen en auto's oplevert. Dit ongeluk kwam nog betrekkelijk goed af. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Cornelis Steen oud 81 jaar, echtge noot van Neeltje Ott. Fijtje Wiedijk, oud 81 jaar, we duwe van Gerrit Bossen (van Hoogwoud). PER TELEFOON. WIERINGEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Hip- polytushoef, is wegens ziekte van den heer H. J. ten Broek, benoemd de heer W. J. Coppens te Helder. WIERINGEN. In de gisteravond gehouden vergadering in het Hotel Veerdig van den Roomsch-Katholieken Volks bond, zijn tot candidaten voor den Gemeenteraad ge steld de heeren: 1. N. Engel Jz.. (aftredend). 2. J. Engel Jacz. 3. Jac. Boersen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Joliamnos Wilhelmus, zoon van T. J. van Oosten en van M; van Elk. Marijfeje, dochter van P. J. Voorfchuijzem. en van A. O van der Klooster Jaooba Jcsefina, dochter van M, Kramer en van A. Boon. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Jbhamnes Kreijger en Oornelia Klara Hoep Overleden: geene. GEMEENTE ZÏJPE. Geboren: Vnouwkje, dochter van Johannes Hart suiker en van Vrouwtje Vaartjes' .Neolfcje, doch ter van Reijler Slikker en van Elisabebh Dekker Ondertrouwd: gene. Getrouwd: Lambert Kreulon, 28 jaar, zuivalarbea- der, en Geartruida Wilhelmina Witlok, 21 jaar, zomderberoep, beiden te Zype. Overleden: Geertruida Maria de Wit, 2 jaar, dochter van Petrus de Wit en van Maria Alida Roskam.. zijn besluit dat bijl Fhil Acton zou dwingen hem1 met eerbied te behandelen, was hij trotsch op zijn vriend die zijn spotteende uitdaging met die onverschrok kenheid' beantwoord had1. „Die dappere houding van je is bijzonder geslaagd, spotte hij-, „ik zou je wel mijn compliment ma kenmaar om -de waarheid te zeggen, maakt zij niet den minsten indruk op mij.'" Met een vloek haalde Phil het pistool uit de hol ster en wierp het op zijde. „Laten wil het* nu uitmaken" riep hij uit en stormde op Patches los. To engebeur'de eir iets merkwaardigs met Patches. In zijn woede werd hij plotseling overweldigd door iet® dat nog machtiger wais dan zijn toorn. „Sta sti'11" riep hij met een zedelijk overwicht waaraan Phil onwillekeurig gehoorzaamde. ,Jk kan niet zoo met je vechten. Phil." zeideh ij. en ver wonderd zag de ander dien grilligen. zelfbespotten- den glimlach op zijn lippen. „Je weet even goed als ik. dat je ongewapend niet tegen mijl opgewassen bent. Je zoudt het zelfs niet zoo ver brongen dat je •mij aanraakte. Je hebt dikwijls genoeg gezien, dat Curiy en do anderen het vergeefs beproefden. Je bent even weerloos in -mijn macht, als ik het een oogen blik geleden was in de jouwe. Ik ben nu gewapend en jij bent het niet. Ik wil zoo niet met je vechten, Phil." Ondanks zichzelven was Phil Acton onder den In druk van de waarheid en de edelmoedigheid van Patches' woorden. Hij erkende dat een ongelijke etriid! geen van heiden bevredigen kon en dat het geen verschil maakte wie van de tegenstanders in 't voordeel was. „Nu dan," antwoordde Patches kalm. „wil ik je vertellen hoe het komt dat ik hier was met Ya/va- pai Joe". „Ik verlang geen verklaringen van jout Er is hier nog iets anders in het spel dan onze persoonlijke aangelegenheden,,' antwoordde Phil. Patches bleef meester over zich zelveni. „Je zult ml.jn verklaring toch moeten aanhooren. Don staat het je vrij ze al of niet te gelooven." „Wat dan?" vroeg Phil. „Dan neem ik een geweer en dan kunnen wij' man tegen man op gelijken voet de zaak tot een einde brengen," antwoordde Patche9 vastberaden. Phil antwoordde kortaf: "Zeg dan maar wat je te zeggen hebt. Als het op praten aankomt, leg ik het af. Daarvoor ben ik niet 'opgevoed." Een oogenblik aarzelde Patches. alsof hij op het punt stond van gedachte te veranderen, aangaande zijn verklaring. Maar toen had zijn gevoel van recht vaardigheid; zoowel 'jegens Phil als jegens hem- zeiven de overhand. Maar terwijl hij Phil vertelde, hoe hij' juist op het tooneel was aangekomen, maar te laat om een stel lig bewijs tehebhen dat het pas gemerkte kalf het eigendom was van den Deken, en toen hij hem ver der overreed han met hem te gaan en getuigenis tegen Nick af te leggen. toen dacht Patches niet aan welke uitwerking zijne woorden op Joe zouden kunnen hebben'. De beide mannen van Kruis Driehoek gingen zoo zeer op in hun eigen zaak. dat zij geen aandacht beschikbaar hadden voor den pa rit van Tailholt. En Joe. gebruik makende van de gelegenheid, was in dien tijd naast zün paard gaan staan. Toen hij nu Patches hoordé vertellen, dat hij niet kon bewijzen dat het kalf niet het eigendom van Nick Camibert was. kwami er een uitdrukking van woede en list op het gezicht van Nick's volger Hii was boos dat Patches hem verlokt bad, zich" zeiven en zijn ruwen meeter te verraden en hij zag een gunstige kan® om aan de macht van de beide cowboys te ontkomen eni tegelijkdè goedkeuring van Nick te verwerven. Snel sprong hij' op zijn paard en eer ziji hem tegenhouden konden, was hij' tusschen de boomen verdwenen. „Daar heb Je het nu." riep Patches ontstemd1 uit, „ik hebhoelo maal niet aanJoe gedacht." „Ik vind' niet dat Hi.1i van veel belang is in deee zaak." antoordde Phil norsch. Onder hot spreken keerdo de opzichter Patches zijn rug toe en ging naar rijn geweer. HIJ had de plek bereikt, waar het wapen op den grond 'lag. toen uit de struiken aan de rechterhand, een weinig ach ter Patches plotseling een schot weerklonk. Wordt vervolgd. uitkomen, zoodat <Je King's Counsel rijn vrouw moest bevrijden door de Japon met een schaar stuk te knip pen. Er kwam een rechtzaak van en de firma is tot 20 15 sh. 0 st schadevergoeding veroordeeld. De „tout ensemble" had nieuw 55 gekost. AUTODIEFSTALLEN TE PARIJS. Gedurende de laatste maanden zijn te Parijs 35 automobielen gestolen. De politie heeft vastgesteld, dat de gestolen auto's werden uitgevoerd naar Bel gië en te Brussel werden verkocht Twee leden der dievenbende, welke de auto-diefstal len pleegde, zijn te Brussel gearresteerd. DE DUIF EN DE VLIEGMACHINE. Het lijkt op een bekend verhaaltje van Tristan Bernard, maar het is zuiver historische waarheid en eerst Dinsdag gebeurd. Te Cairo werd dien dag een groote vliegmachine voor den dienst op Bagdad door koning Fouad in gewijd. Bij deze gelegenheid sneed Egypte's vorst op het moment van vertrek van het vliegtuig een touw door, waardoor een aantal postduiven de vrijheid kreeg. De meeste dezer dieren, dio een tijdlang met het vliegtuig meevlogen, keerden ten slotte op het vliegveld terug. Eén duif echter zag kans in de cabine te komen, waar zij ging zitten vlak naast den piloot. Tydens de tusschenlanding te Gaza werden herhaaldelijk po gingen aangewend om de clandestiene reizigster uit de cabine te verwijderen, doch zonder succes. Even verliet het diertje zijn zitplaats om een graantje te pikken maar juist toen Uien weer zou opstijgen kwam de duif aangesneld en bezette weer haar oude plaatsje. En daar ging het nu mee de lucht in, de 1200 ki lometer naar Bagdadl Nog denzelfden avond kwamen machine, piloote en duif daar aan: het beest zat on der de olie en had ergen dorst, maar na een bad in het huis van den vliegveldcommandant ging het weer het raam uit, en de duif bracht den nacht door in de machine, die te Bagdad blijft tot de doorverbinding naar Karatsji is ingewijd. Inmiddels heeft echter het Bagdadsch personeel van de Imperial Airways besloten, de duif als mas cotte te behouden. AUTO-ONGEVAL. Een vracht-auto, waarmee 70 arbeiders van hun werk huiswaarts keerden, is op den rijksweg Kodo- waGellenau (Saksen) in een ravijn gevallen en heeft de inzittenden onder zich begraven. Naar voor- loopige berichten zijn 7 dooden en 18 zwaar gewonden boven gebracht; Het ongeluk geschiedde doordat de auto, die waarschijnlijk te zwaar belast was, een helling niet kon nemen en achteruit begon te loo- pen. De rem brak en met toenemende razende snel heid gleed de wagen stuurloos naar beneden, tot hij bij het ravijn over den kop sloeg. DE ACHTERLIJKE BRITSCHE BOER. In Lincolnshire bestond een coöperatieve fabriek voor het' verduurzamen van spek, waarvan de En- golschen, gelijk men weet, bij hun ontbfjt zoo groote liefhebbers zijn. Zij was opgericht om de varkens- mesterij in staat te stellen met de Denen te concur- reeren, die een groot deel van het Engelsche ontbijt spek leveren. Maar de fabriek heeft niet opgenomen en is thans gesloten. Sir Archibald Weigall heeft naar aanleiding van dit fiasco aen Engelschen boeren harde waarheden gezegd. De coöperatie die den Deenschen export zoo sterk heeft gemaakt, had dus in Engeland gefaald, Van de 600 leden deden maar 60 geregeld zaken met de fabriek, zoodat zij niet kon bestaan. Zoo lang de boer in Lincolnshire zoo weinig met zijn tijd mee ging, was er geenhoop dat hij ooit de eerste begin selen van coöperatieven verkoop van zijn artikelen zou leeren begrijpen. De Engelscheboeren waren stukken ten achter bij de buitenlanders in den afzet van hun voortbrengselen en de nuttigste wijze waarop de boerenbonden voor hun leden werkzaam konden zijn, was hen te onderrichten in de beginselen van inkoopen en verkoopen. De Engelsche boeren ko men liever op voor subsidies uit de zakken van de belastingbetalers, bonussen, beschermende rechten, lage spoorwegtarieven, belastingverlagingen, leenin gen, lage loonen enz., dan dat zij zich inspannen. EEN LIEFDESDRAMA. Zondagavond werd de journalist Snyder in zijn bui tenverblijf op Long Island op zijn bed vermoord ge vonden. Zijn vrouw deed aan de politie een verhaal van twee mannen, die het hu\s waren binnengedron gen cn haar gebonden hadden, waarop zij het be wustzijn had verloren. Toon zij weer bij kennis kwam, was haar man vermoord. Na gedurende elf uur onder vraagd te zijn, bekende zij dat haar man vermoord was door haar minnaar, zekeren Gray. Deze werd op zijn beurt aangehouden, ontkende aanvankelijk alles, doch na een vorhoor -in den derden graad, een zeer streng vorhoor dus, dat eenigermate aan de pijnbank doet denken en drie en twintig uur duurde, viel hij door de mand. Volgens hem had de eigen vrouw he> slachtoffer echter den genadeslag toegebracht. OM TWEE BORDEN SOEP. Teerwijl mevrouw Jackson, de vrouw van een Lon- densch advokaat, een „King's Counsel" nog al, in een openbare gelegenheid 'at, stortte een dienster twee borden soep over haar Japoh uit, die totaal bedorvon was. Het kleodingstuk was een zoogenaamde „tout ensemble" en het gedeelte dat or japon van was, woog slechts goed honderd gram (dus eèn van die japon nen die men als brief kon verzenden). De firma bood aan, de japon te laten stoomen en opknappen, muar toen mevrouw Jackson haar thuis kreeg, bleek zij verschoten, vlekkerig eri gekrompen. Zij trok haar nochtans aan, maar kon er niet meer HOORN. 23 Maart. Aangevoerd: 151 Varkens: vette varkens 60—64 ct, Londensche varkens 60—63 ct Handel vlug: ALKMAAR. 23 Maart. Spruiten f 12-35. per 100 Kg„ Prei f 1.20-5.80. p. 100 bos. Boerenkool f 0.80—3. per 100 stuks. Radijs f 5.607.80. -per 10 Obos. Roodo kool f 2.607.40, wortelen f 1.90—360. uien f 1.805.90. per 100 Kg. Spinazie 3849 ct. per baje van 234 Kg. Kropsla f 2.20—7.60. per 100 stuks. Raapstelen f 3—4.20. per 100 bos. Witlof. Ie soort f 15—20. 2e sooort f 1013, per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Maart. Wortelen f 120—2.10. roode kool. Ie soort f 2.10— 5.90, 2e soort f 1—4.90. gele koo.1 le soort f 2.20— 4.00. 2e soort f 1.30—3.60, witte kool. vroege f 2.20 tot f 320 Deensche witte kool f 2—3. uien f 3.30— 4.10. alles per 100 Kg. Aanvoer: 2600 Kg. worte len. 59500 Kg. roode kool. 109500 Kg. gele kool. 44000 Kg. witte kool. 1500 Kg. uien. W'ARMENHUIZENX 23 Maart. Roode kool. Ie soort f 2.10—4.70. 2e soort f 1.40 2.80, gele kool. le soort 2.60—320. Deensche witte kool le soort f 2—2.80 2e soort f 1.40. drielingen f 2.602.80, ui enf 4r—4.10, grove uien f 3.30. Aanvoer: 20900 Kg. roode kool. 1300 Kg^ gele kool, 7600 Kg. Deensche witte. 2375 Kg. uien. NiOORDSCHARWOUDE. 23 Maart. Uien f 4.30—4.60. drielingen f 3603.80. grove uien f 4.104.60. peen f 1.40—1.90. roode koool 2.50 tot f 5.60, doorschot f 1.105.80. gele kool f 2.30— 5.30, doorschot f 1.70—3.70. Deensche witte 1 2.20— 3.90. doorschot f 1.20—3. alles per 100 Kg. Aanvoer: 5400 Kg. uien. 1300 Kg. peen. 56400 Kg. roode kool 25100 Kg gele kol, 52400 Kg. D. witte. AMSTERDAM. 23 Maart. Op de heden gehouden1 veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 230 vette koeien le kw. f 1— 1.16, 2e kw. f 0.80—1. 3e kw. f 0.660.80 per Kg. levend gewicht. 222 nuchtere kalveren f 7—13. per stuk. 520 varkens. HoM. le kw. 7576 st.. 2e kw. 74- 75 ct.. Overz. en Geldersche le kw. 7576 ct„ 2e kw. 7475 ct., vette varken® 6872 ct,, per Kg. slachtgewicht. SCHAGEN, 24 Maart. 9 Paarden f 150 a 350, 6 geldekoeien, mag. f140 a 220, 87 idem, vette f250 aa 400, 55 kalfkoeien f170 a 320, 11 pinken f90 a 100, 365 nucht. kalveren f8 a 17, 269 ovorhouders f24 a 41,. Bokken en geiten f6 a 12; 9 varkens, magere f26 a 34, 57 idem vette, per KG. f0.5S a f0.62, 172 biggen f 14 a 24, 15 konijnen f0.50 a f3.25, 23 kippen f 1 a 3, 183 KG. boter f 1.60 a f 1.90. EIERVEILING SCHAGEN, 24 Maart. Aangevoerd waren 57595 stuks, 254 partijen kip eieren, 8386 stuks, 61 partijen eendeieren. De prijs liep van f4.40—f4.70, bruine eiren van f5.10—5.30, De veiling duurt voort. 120 3.20 360 420 4.30 5.- 5.05 5.20 9.05 8.35 9.— 960 Voor Vrijdag 25 Maart. 8.50 HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 10.15 CURVEN IN GEN- HAVE N <1959 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 11.20 DAVENTRY. Radio-kwartet. 12.50 PARIJ© (1750 M.) Concert door orkest. LONDEN, Daventry. Muziek uit het Metro- pole Hotel. BERN (411 M.) Concert door orkest. BERLIJN (48-4 M.) Stationsorkest. BRESLAU (323 iM.) Orkestmuziek. GLASGOW (405 M.) Dansuziek. HAMBURG (392 M.) Solistenconcert. ABERDEEN (500 M.) Causerie. BERN <411 M.) Orkestmuziek. LANGENBERG (409 M.) Liederenconcert met pianobegeleiding. SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. HILVERSUM. Concert door het HJD.O.-kwar- tet. Felice Dusseldorp (celliste). PARIJS (1750 M.) Concert. HAMIBURG (392 M.) Concert. GLASGOW (405 M.) Concert. BTRMINGHAM (326 M.) Stationscfuintet. BÜURNEMOUTU (492 M.) Orkestmuziek. LONDEN. Daventry. Orkestmuziek, 6.45 en 7.15 HILVERSUM Fransche les. 7.50 KNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.) Dansmu- 8.05 LONDEN. Daventry. Militair oikest. 8.10.'HILVERSUM (1050 M.) Les Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. PARIJS (1750 M.), Avondconcert. HILVERSUM, Het H.D.O.-meisjeskoor. HILVERSUM, Het H.D.O.-orkest onder leiding van Nico Jreep. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1300 M.), Dansmu- LANGENBERG, (469 M.), Dansmuziek: 10.50 LON. DEN, Daventry, Concert met medewer king van solisten. 1120 DAVENTRY, Dansmuziek. ZONDAG, 27 MAART. NED. HERV. GEMEENTEt e: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Lijdens meditatie. Onderwerp: „In de handen der men- schen". Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Jellema, Onderwerp: „Ecce Home". Julianadoip, voorm. 10 uur: Ds. Jansen van Texel. Bevestiging nieuwe lidmaten. Julinanadorp, nam. 2 uur: Ds. Van 't Hooft, van Texel. Avondmaal. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. St. Maartensbrug, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, geen dienst. Hippolytushoof. voorm, 10 uur, Ds. van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. van Beek. Warmenhuizon, geon dienst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Schermerhorn. Veenhuizen, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. halftien, Ds. Jukema. Barsingerhorn, geon dienst, vacature. DOOPSGEZ. GEMEENTE t«: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur: Posthuma. Afscheidswoord. Schagen, nam. 6 uur: Ds. Snethlage, predikant te Spaarndam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezeru Nam. halfdrie, Preeklezen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6