Van hier en van daar. GROOTE KEUZE Ingezonden Stukken. Marktberichten. De voorzitter spoort de leden nog aan zooveel mo gelijk de verpakte artikelen van de Hk. te koopen, daar men dan absoluut zeker is van goed gewicht Daarna wordt de vergadering met dank aan leden en pers gesloten. NOORDSCHARWOUDE. Voor de afd. S.D.A.P. trad Maandagavond in het lo kaal van den heer J. de Bakker op mevr, Bakhuis- Wol tere uit Zeist, met het onderwerp: „Moeder en Kind", met als toegift eon korte revue van den heer S. Kuiper. Het was een boeiende rode, welke op de haar beken de vlotte wijze door de spreekster werd uitgesproken. De avond kan met haar negentigtal bezoekers, w.o. c.a. 60 vrouwen, uitstekend geslaagd heeten. NOORDSCHARWOUDE. In do danszaal van den beer Vïs werd Zondag1 avond een gemaskerd bal gehouden voor gehuw den, waarvoor nog: al tamelijk wab belangstelling was. Prijzen werden toegekend voor Groepen: le prijs de 100000ste inwoner van Groningen, waaraan te vens de publiekptrijs werd toegekend. De groep werd gevormd door de familie J. en G. Deutekom. 2e prijs Premie vrij Staatspensioen, door J. Bruin en mevrouw ValeonebStam. Ie prijs dames, voor De .Duivelin, aan mevrouw KostelijkPranger, die tevens den prijs ontving voor bet mooiste geheel. 2a prijk Correspondentie!, aan mevrouw BakkerMessing Bolstern. Ie .prijs hoeren voor De Duivel, aan den heen? L. Tromp, 2e prijs heer en voor de Indiaan, aan den heer P. Kostelijk. OUDKARSPEL. Als bevestiging van ons bericht in dit miunüner ontvingen we van enkele mtgetredenen uit de V.D. de volgende schriftelijke mededeeling: De^ heer Jd'e Boer heeft rieh teruggetrokken als oaln/didaat voor de V.D. en de heer Stettunebettg bedankt als bestuurslid, dit in verband' /met de ingediende candidatenlijst, welkte niet is behandeld, zooals de statuten dlecr V.D. aangeven. ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond 26 Maart hield' de Tuinbouwwer- .eeniging „Alma Pa/ulowna" een algemeen© verga dering in de Vlas en Korenbeurs. ^Na opening door den voorzitter, dén heer D. Stammes, las de secretaris, de heer D. Kaan Jz.. de notulen- voor. welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd, met dank voor de goede weer gave. Ook het Jaarverslag, werd na lezing goedgekeurd Naar aanleiding van dat Jaarverslag wenschte de voorzitter een woord van dank te brengen aan den heer S. Speeta, als oud-betaalme est er. De gelegen heid daartoe was er nog niet geweest, maar thans, nu de heer Speets aanwezig was. maakte voorzitter daarvan gebruik om hem -hulde te brengen vooa* al les. wat bijl voor de. veiling had gedaan. De heer Speets dankte voor die woorden van er kentelijkheid, en gaf toe. dat hij alles had gedaan wat in zijn vermogen was om de veiling in stand te houden, maar deze bleek geen levensvatbaarheid meer te bezitten. Door den heer J. Rentenaa© werd verslag uitge bracht namens de Commissie, belast met het nazien der bescheiden betreffende het beheer, van den pen ningmeester over het afgelooipen jaar. Alles was volkomen in orde bevonden-, waarop voorzitter de Commissie dankte voor haar moeite en den penning meester voor zijn goed' beheer. Dit de rekening van den> penningmees ter. den heer G. Wuis. bleek1 dat de ont vangsten hadden bedragen f 472.89. het saldo 1926 bedroeg f 1926.25. totaal f 2399.41. De uitgaven be liepen f 551.03. er is dus een saldo van f 1848.38. Het Bestuursvoorstel om- de indertijd aan de aard appelen-selectievereeniging geleende f- 100 te schen ken. wordt aangenomen. Het-Bestuursvoorstel daarentegen, om geen con tributie te heffen over 1927. vindt bestrijding bil de heeren Speets en Rentenaar en- wordt ten «lotte na stemming verworpen. Aangenomen daarentegen wordt het voorstel, om de contributie op f 0.50 te be palen. De salarissen worden met algemeen goedvinden tot op de helft teruggebracht. D'e heer D. Stammes, aftredend1, wordt met op 1 na algemeene stemmen herkozen en- neemt zijn her benoeming aan. Bi.li de rondvraag vraagt de heer H. Pennekamp of er nog veiling zal worden gehouden, wanneer de vroege aardappelen klaar zijn. Voorziter antwoordt, dat half- Mei opnieuw verga derd zal worden en dan zal de drang van de ver bouwers kunnen uitmaken, of er geveild moet wor den of niet. Keurmeesters zullen er weer worden benoemd, als die aan het Uitvoer-Controlebureau voor Groenten. Fruit en Aardappelen te 'at Gtaven-i hage behooren te worden opgegeven. -Door den heer D. Kaan- Jz. is mededee-ling gedaan dat hij dOor andere werkzaamheden geen betaal meester meer kan zijn. Ook hierin zal dus zoo noo- dig worden voorzien. Daarna sluiting. DOOR EEN RUKWIND GEGREPEN. Een 14-jarig meisje werd Zaterdagmiddag op den Kruisweg te Haarlem in Haarlemmermeer door een hevigen rukwind met haar rijwiel op zij gegooid, waardoor zij voor een passeerenden auto kwam. Het meisje viel en werd ernstig gewond. Taar rijwiel, werd zwaar beschadigd. DE BAKER IS BESTELD. Uit Groningen, 27 Maart. - Het zal degenen, die zich voor de komst van het 100.000ste Groningertje interesseeren, dat op grond van de jongste satis- tiek thans de geboorte binnen circa drie weken, waarschijnlijk nog voor Paschen, kan worden te- gemoetgezien. De Vereeniging voor Volksvermaken roept de ver- eenigingen, die aan den fakkeloptocht zullen deel nemen, Donderdagavond bijeen voor een spoedver gadering. Tel. NIEUWE STEENKOOLLAGEN. Bij de boring Meinsink ten Westen van Groenlo van het consortium Koster-Hope is heden een vierde steenkolenlaag aangeboord. Ook bij -de boring Hup- sel ten Noorden van Groenlo zij in de afgeloopen week twee kolenlagen aangeboord. In het geheel zijn nu reeds zeven ontginbare steenkolenlagen ge vonden. EEN LOONCONFLICT. Aangezien de meubelfabrikanten te Krommenie de eischen der samenwerkende Organisaties van werknemers niet vóór Zaterdag hebben ingewilligd is met ingang van vandaag de staking geprocla meerd bij de fima's Leguit en Zonen, Reijne en Zo nen en Jb. Klooster. De staking omvat ongeveer 120 arbeiders. Met de firma's Koomen te Assendelft en Aafjes te Krommenie worden de onderhandelingen Voortgezet. De organisatie» eischen een algeheele loonsverhoo- ging van cents per uur, alsmede uitbreiding van de vierdaagsche vacantie met den daaraan vooraf- gaanden Zaterdag. De patroons wonschon te bewilligen in een ver hooging van de minimumloonen met 2 cents en de verlangde uitbreiding van de vacantie, maar willen dan daarnevens het routine-loon invoeren, wat vol gens de werknemers een vermindering van 3 cents per uur van de than» geldende loonen zou betee- kenen, GRONDVERSCHUIVING IN Z.-LTHBURG. Uit Beek—'Elsloo, £8 Maart. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft nabij Elsloo een ernstige grondverschuiving plaats gehad. Een gedeelte van het winterbed van de Maas is over een lengte van ruim 80 Meter en over een breedte van circa 20 Meter naar het zomerbed geschoven en in de rivier terechtgekomen. Deze verschuiving heeft zich Zon dag en gedurende den nacht van Zondag op Maan dag voortgezet, doch is nu tot stilstand gekomen. Er bestaat groote kans, dat het tracé van het Ju- liana-kanaal door dit gelukkig vrij zeldzame feit gewijzigd zal moeten worden, /terwijl voorts ook de spoorbaan Maastricht-Sittard zeer vermoedelijk voor een gedeelte ten spoedigste versterkt zal dienen, te worden, Tel. DAMES- en HEERENRIJWIELEN steeds voorradig. Wij verkoopen dit jaar uitsluitend MERK-Rijwielen tegen de laagste prijzen. Steeds grooter wordt de omzet. Doe dus Uw voordeel en koopt een Rijwiel bij G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schapen. DE DQBUNIALE MIJN. De gemeente Kerkrad-e. welke haar bestaan en op komst grootendeels te danken heeft aan de ontgin ning van de binnen de gemeente gelegen Domina- al e mijn, heeft gelijk gemeld, onlangs 'bijl de be voegde autoriteiten inlichtingen ingewonnen, of het gerucht, dat de genoemde mijn na 25 jaar geen steenkolen meer zal bevatten, juist is. Hierop heeft zij een bevestigend antwoord ontvangen; in zooverre is dit juist, dat indien onder de diepste laag. Steen knip geheeten. geen nieuwe steenkolenlagen worden ontdekt of deze te diep 'liggen, om; met vrucht te kunnen worden ontgonnen, bii de tgenwoordige be langrijk toegenomen productie van 700.000 ton ko len per jaar. de mijn na 25 jaar vrijwel zal zijn uit geput. D'eze mijn. welke de oudste van Ekiropa i®. en reeds dateert van 1113 volgens de annalen van de voormalige abdij Rlolduc (destijd® werden de kolen gewonnen aan de oppervlakte, waar de kolenlagen in het dal van de 'Wormbeek aan den dag traden), had in 1911 nog slechts een jaarproductie van 320.000 ton. dus nog niet de helft van de tegenwoordige. (De totale productie van alle Nederlandsche mijnen te zamen bedroeg in 1911 nog slechts 1.447.000 ton: in 1926 bedroeg deze 8.600.000 ton.) Feitelijk is de Do- maniale mijn een staatsmijn. Zliii werd echter in 1846 voor den tijd' van 99 jaren, dus tot 1945. afgestaan aan de Aken-Maastrichtache spoorweg Mij., welke aan den Nederlandschen staat jaarlijks een zeker percentage van de gemaakte winst moet betalen. Door uitbreiding van het bedrijf, aanleg van een nieuwe hoofdschacht. een niewe wasscherij. een bri- ketfabriek en andere werken wordt met alle kracht gewerkt om- er zooveel mogelijk alle beschikbare kolen nog uit te halen. Hiet is te hegrijpen, dat de gemeente Kerkrade met bezorgdheid het tijidstip tegemoet ziet. dat de mijn uitgeput raakt en de ontginning gestaakt wordt. Toch is er. dn verhand met de voortdurende ontwikkeling van de techniek, eenige kans. dat de anijh veel langer dan 25 jaar nog: zal kunnen blij ven bestaan,aaiigezien tegenwoordig de kolenontgin ning tot 1500 meter diepte mogelijk is De diepte der schacht is thans 380 meter. Hoewel zi-ch onder de bovengenoemde diepste laag Steenknip een steriel gedeelte bevindt, van ongeveer 200 meter dikte, waar in zi-ch. zooals bekend1 ia. geen steenkolenlagen be vinden zijn elders, door middel van boringen onder genoemd gedeelte nog, verschillende, goed ontginba re kolenlagen- aangetroffen. N.R.Crt, OUDE NIEDORP. Dlat het gevaarlijk is .om een rijwiel onbeheerd neer te zetten, al is het op een erf-, ondervond de heer K. B. uit Noordscharwoude Zondagavond' te Verlaat alhier. Bedoelde persoon, die aldaar bij ken nissen op bezoek was en weer huiswaarts wilde gaan. ontdekte dat zijn rijwiel was verdwenen en daarvoor in de plaats vond1 een minderwaardig rij wiel. Van deze ongevraagde ruiling is de politie in kennis gesteld en doet onderzoek. MOERBEEK. In de vergadering van stemgerechtigde ingelan den van den Mioerbeekpolder. is met algemeene stem men besloten om de lasten van f 18 per H.A. op 1 15 te brengen en het zomerpeil met 6 c.M. te verlagen en het salaris van den molenaas te brengen op f 100. NIEUWE NIEDORP. In do plaats van den heerA B-laaiuboe*. die -heeft bedankt, is tot -leider der Gymnastiekvereniging al hier. benoemd -de heer S. Keesman te Schagen. EEN ZOLDER NAAR BENEDEN GESTORT. Bij het afbreken van een boerenwoning te Liih waren de gebroeders J. en C. van 'Vught aan de I zoldering bezig, toen deze naar beneden stortte. Bei den werden onder de zware balken gedolven. Eerst na veel moeite gelukte het hen te bevrijden. De 17- jarige C. v. V. was er hoogst ernstig aan toe. -Zijn 20-jhrige broer had slechts eenige lichte kneuzin gen bekomen. FRAUDE OP EEN BELASTINGKANTOOR. Aan het kantoor der directe belastingen {buiten-' -gemeenten) te Haarlem1 is ontdekt, dat verduiste ring is gepleegd. Door belastingbetalers in de bui tengemeenten- werd geld overgemaakt per postwis sel. Een der ambtenaren nu hield geregeld post wissels achter. Het totaal verduisterd bedrag wordt op i 3000 a f 4000 geschat STAKING IN DE NENEN. Uit Exloo, 28 Maart. Hedenmorgen zijn 300 veenarbeiders te Valthermond in staking gegaan. Het geschil loopt, zooals beken-d is, over een ge vraagde loonsverhooging van 8 De staking om vat de bij de moderne en christelijke honden aange sloten arbeiders. Enkele losse arbeiders zijn nog aan het werk gegaan, maar men verwacht dat zij zich spoedig bij de staking zullen aansluiten. Morgenochtend om 10 uur wordt een vergadering gehouden. EEN GROOT CIRCUS TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen, zal een groot Duitsch circus, dat van Gleich, eenige maanden in den zomer te Amsterdam op bezoek komen. Nadat onderhandeld was, werd het open terrein op het Daniël Wilink- plein Zvoor het tentenkamp en voor het circus aangewezen. Het plan is, evenals dat indertijd met Barnum en Baily het geval was, drie voorstellingen tegelijk te geven. Het terrein is voor Juli en Au gustus aangewezen. TeL EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Uit Rotterdam, 28 Maart. De laatste dagen zijn verschillende menschen in het Westelijk stadsdeel, de dupe geworden van een handig oplichter, die met succes een nieuwe truc toepaste. Dè man be gaf zich naar menschen, die in de bladen een ad vertentie hadden geplaatst, waarin zij bekend maakten, dat zij iets verloren had-den en dat de vin der beloond zou worden. Hij vertelde dan, dat het verlorene gevonden was door 'n zekeren heer v. <L Berg, Daar mijnheer v. d. Berg echter zelf niet kon komen, verzocht hij het verlorene te laten afhalen, aan het adres ergens in het tuindorp „Bloemhof'. De menschen toonden zich meestal zeer verheugd door het vooruitzicht weer in het bezit van hun eigendom te worden gesteld en zij gaven den man een flinke fooi, om, nadat de moeilijke reis naar „Bloemhof" gemaakt was, tot de ontdekking te komen, dat zij bedrogen waren. Want de bedoelde heer v. d. Berg wist van niets. Het eigenaardige is, dat de oplichter steeds den- zelfden heer v. d. Berg als den vinder heeft ge noemd, zoodat deze tot zijn klimmende verbazing herhaaldelijk bezoeken kreeg van menschen die beweerden, dat hij hun portemonnaie, sleutels of taschje gevonden had. De politie van het bureau Witte de Withstraat heeft deze zaak thans in onderzoek. Zij waarschuwt tegen den oplichter, die gekleed is in blauw costuum met regenjas. Hij draagt ten grijzen gleufhoed en heeft een bruin gezicht. NA DB VERWERPING VAN HET VERDRAG. In de gistermiddag gehouden vergadering van den ministerraad onder voorzitterschap van den eereten minister Jaspar, waarbij echter Vandervelde niet aanwezig was, is de quaestie van het Nederlandsch- Belgisch verdrag te berde gekomen. Het volgende communiqué werd na afloop aan de pers meegedeeld: De ministeraad heeft zich bezig gehouden met den toestand, geschapen ten gevolge van de ver werping van het Nederl.-Belgisch verdrag van 3 April 1925. De Raad werd pijnlijk getroffen, te meer daar België blijk had gegeven van zijn grooten be zadigdheidszin met den wensch, tuschen beide lan den, oprechte en duurzame verstandhouding te scheppen, en wel in hün wederzijdsch belang, even als in dat van Europa, zooals blijktuit de reeds in 1920 door de mogendheden aan de grondslagen der Conventie gegeven bekrachtiging. De regeering zich sterk voelend door den eensgezinden steun der natie, is vastbesloten de herziening der tracta- ten van 1839 met kracht door te zetten, teninde de verwezenlijking der essentieele eischen van België te verzekeren met name wat betreft de verbindings wegen met zee en Rijn. EEN GIFT VOOR HET—MILITAIRISME. D'e minister ^van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van "s Rijks Schatkist van e enonbeken- d-e is ontvangen een bedrag van f 200 voor het mili- taiirisme. WIERINGER WAARD. In een gieboiudeO vergadering van d]e vrij'Z. Dem. Kies vereeniging werd o.m. besloten de volgorde der oandidaten voor den Gemeenteraad bij referendum te latten vaststellen. Zoodra mogelijk! zullen We deze namen in volgorde vermelden. WIERINGEN. In een goed gespeelden competitiewedstrijd te Helder tusschen de voetbalclubs S..V.S. 3 aldaar en Succes 2 van hier. wist geen van beide partijen te winnen en eindigde de strijd met gelijk spel. 2—2. Anna Paulowna, 2f7 Maart *27. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de aan mijn adres gerichte „dichterOV'lijke ontboezeming vervat in de in Uw nummer van 26 dezer voorkomende rubriek „Mo- reele Drankjes en Pillen", zou ik gaarne een kleine plaatsruimte willen vragen. Niet echter om „obsti naat" tegen te sputteren", zooals de bereider van -deze Moreel e Drankjes en Pillen" van mij schijnt te verwachten, als deze mij hiervan een dosis wil trachten toe te dienen. Och neen. ik zal mijl daarom heusch niet zoo druk maken. De hier aangedragen drankjes en pillen ruiken werkelijk te veel naar den moreelen kwakzalver, t om op mijl ©enigen in druk te kunnen maken. En als -hij de bereiding dan nog zooveel modder is verwerkt, als hier het geval blijkt te zijn, kan ik niet anders dan met een me delijdenden glimlach op deze ingrediënten neer zien, ad verkondigt de moreele pillendraaier en ge heel volgens zijn kwakzalversnatuur. ook alle heil van. Neen. Miijnheer de Redacteur, wanneer hier wer kelijk een moreel ..dokter" aan het woord was geweest, dan zou deze een andere diagnose hebben getrokken. Deze zou niet b ij1 m ij' terecht geko men zijn. maar zou naar de oorzaak hebben ge zocht. welke aanleiding was tot het artikeltje, dat nu zooveel beroering teweeg blijkt te hebben ge bracht. Dat de moreele drankje®- en pillendraaier die oorzaak niet opzoekt, maar in stede daarvan- m ij met de mod'derspuit tracht te bewerken, is voor mij' reden om aan te nemen, dat hij: dn dit geval niet de gezonde moraliteit op het oog heeft, doch een zekere v erder f e J ij k e mo raliteit slechts tracht goed te praten. Ik wil -hem echter hierbij wel de verzekering geven, dat dit hem tegenover mij: nimmer zal gelukken U, Mijnheer de Redacteur, beleefdelijk dankend1 voor dd toegestane ruimte, tèekent hiermede De .^niëp'rige" schrijver van het aan-1 gevallen artikeltje. De burgeroorlog In China. - Is thans Peking aan de beurt? Een hachelijke toestand aan de Jangtsa. Do plunde ring van Nanking en de vlueht der vreem delingen. Na de inname van Sjanghai en Nanking door de Kantonneezen, zijn de laatste, bezield door hun revolu- tionnairen geest, er niet rustiger op geworden. Tsjang Kai-sjek, hun aanvoerder, heeft in een on derhoud met een vertegenwoordiger van de United Pre»» verklaard, dat de plannen tot voortzetting der revolutionnaire straf-expeditie ten Noorden van de Jangtsa nog niet zijn vastgesteld. Wel bestaat het plan om op 3 punten het leger der Noordelijken aan te vallen. Een er van zal zijn gericht op Peking, de hoofdstad van het eigenlijke Chineesche rijk. Deze stad zullen wij op de vlugst mogelijke wijze zien te nemen, ten einde vrede en eenheid in China te bren gen, aldus Tsjang Kai-sjek. Het meest betreurenswaardige van de gebeurtenis sen te Nanking, aldus vervolgde Tsjang Kai-sjek, „in dien althans de berichten juist zijn is dat de Amerika nen zich bij de Engelschen hebben gevoegd in het bombardement. Ik vrees dat het nieuws er op bere kend is, om twijfel te verwekken ten aanzien van de goede bedoelingen der Revolutionnaire Partij. De ver halen van vluchtelingen berusten wellicht op waar heid; wij zullen hiernaar een grondig onderzoek in stellen. Gij moet echter bedenken, dat China in een revolutietijdperk verkeert en dat de vijand er voort durend op uit is, om in het buitenland haat op te wekken tegenover de revolutionnairen. Onze politiek is gericht tegen elke vijandige houding jegens de bui tenlanders. Al mijn ondergeschikten hebben nauwkeu rig persoonlijke instructies om leven en bezittingen te beschermen, ongeacht om welke nationaliteit het gaat. Wanneer de Noordelijken op hun terugtocht aan het plunderen gaan, dan doen zij dit vaak met opzet in de uniformen der Nationalisten, ten einde tegenover het buitenland alle blaam op de Zuidelijken te werpen. De vreemdelingen te Sjanghai zijn volkomen vei lig. Mijn legers hebben bevel den vrede te bewaren, terwijl wij zonder mededoogen alle gewelddaden zul len onderdrukken. Wij pogen vrede en rust te herstel len, in de plaats van anarchie en zullen Sjanghai niet aanvallen. Deze vredelievende uitingen ten aanzien van de vreemdelingen zijn echter geenszins in overeenstem ming met de daden, die zijn ondergeschikten op het oogenblik te Sjanghai en Nanking bedrijven. Nog steeds zijn de buitenlanders, die zich in deze steden bevonden, bezig hun veege lijf te redden. Dat het daarbij niet altijd zonder barbaarsche gruwelijkhe den toegaat, bewijzen wél de bijzonderheden, gemeld over den moord op den Engelschman, dr. Sacville Smith te Nanking. Eerst werd Smith een vinger af gehakt om den ring, die zich daaraan bevond. Daar na werd hem gezegd, dat hij verder kon gaan waar heen hij wilde, doch toen hij zijn huis verliet, werd hü doodgeschoten. De reden, die voor zijn vermoor ding, evenals die voor de vermoording van den Ame- rikaanschen dr. Williams werd opgegeven, was, dat zij gewonden van het Noordelijke leger hadden gehol pen. WARMENHUIZEN. 26 Maart Rood© kool. 1© soort f 2.10—5.99. 2© soort 120— 3.60. gel© kool. 2e soort i 2.10. Deensche witte kool 1© sooort f 2—3.80. 2© soort f 1.20—1,80. drielingen f 2, uien f 4, grove uien f 3.80. neen 1.10—1.40. Aanvoer: 85700 Kg. roode kool,. 150 Kg. gele kcol, 31300 Kg. Deensche witte kool, 2650 Kg. uien. 2900 Kg. neen. WARMENHÜIZEN, 28 Maart; 1927. Roode kool: le soort f 0,405,50 2e soort) f 2,103, Gele kool: le aoort f 3,70, Deeaascho witte kool: le soorb t 2,3Cv—3,30, Drielingen f 2,602,70, Uien f 4,304,50, Grove Uien f 3,50. Totaal aanvoer: 45,900 Kjg:. Roodte JkJool, 400 Kg. Gele Jxool, 13,500 Kg. Deensche witte kool, 2225 Kg. Uien. ALKMAAR. 28 Maarrt 1927. Spruiten f 8—32 per 100 Kjgj., Bieten f 1,59—3,10 per 100 jKfer., Pref f: 1,30per 100 boa, Boe renkool x 0,602,90 per 100 stuks, Radijs f 3,80 6,70 per 100 (bos, Roode kool f 1,306,60, Gele kool f 1J2Ö5,40, (Wentelen f 1,50—5,80, Uien f 2,90 4 f 4>20 per 100 K]gu -Spa/naria 3649 cents per balqe (2Va Kjg!.)) Kropsla r 2,808,70 per 100 stuks, Raapstelen f 2—2,00 per 100 boe, Witlof I f 15—20, WÜfclod: II f 1013. NOORDSCHARWOUDED 28 Maarb 1927. Uien f 4,60—5, Drielingen, f 3,204, Nep f 1,90, Grove Uien f 4,404,80, Roode kool f 2,205,80, Doorsoho(b f H20—3.80, ;Gele kool: f 1,70—4,30, Door schoft! f 0,903,40, Deensche witte kool f 1,80—3,50. Doorschot f 1,10—2,30. alles p,er 100 Kg. Totaal aanvoer: 5000 Kfe1. Uien, 91000 Kg. Roodte kool, 30400 Kjg. Gele kool, 49300 Kg. Deensche witte. BROEK OP LANGENDI.ni, 28 Maart 1927. Wortelen f 1,801,90, Roodte kool: le soorb f 1,90 5,20, 2e sfootrt f 0,8(1—4.50, Gele kool: le soort r 1.50 1 4,i50, 2© soort f 1,103,40, Witte kool vroegte 1,76—3,10, Wïtte kool Deensche f 1,601,70 Uien 44,00, Drielingen f 1,301,50, Bieten 1.30 alles per 100 Kg. Totaal aanv-oer: 1250 Kg. Worte len, 7ÖOOO Kgv Roode kool, 68000 Kg. Gele kool, 41000 K|g. Wfttt» (kool, 4800 Kg. Uien, 700 Kg. Bieten. ALKMAAR, 28 Maart 1927, Op <je heden gehou den veemarkt waren aangevoerd: 29 vette koeien t 150360, 13 vette kalveren f 60180, vette kal veren per ned. pond f 1,30—1,50, 200 nuchtere kal veren t 618, 660 vette varkens zware p. ned- pond ff 0,600,63, zouters per ned. pond ?6365 ofc. AMSTERDAM, 28 Maart. Bcerennoteering. Tarwte nieuwe f 1414,75, Rogge f 1112, Win tervorst chevalier f .11,5012,25, Hav-er f 9,5010.25 Duivoboon-en f 1314, Paandcbaonen f 12—12.50, p. 100 kilo. Karwijr f 18—19, Blauwmaanzaad f 23 23,50 per 50 kilo. -AMSTERDAM, 28 Maart. Aanvoer: 580 vette kalv-etoen je kw. f 0,92—1,04, 2e kw. f 0,800,90, 3e kw. f 0,680,80, mindere soorten f 0,560,66 per ürilo shichtjgewicht; 125 welk- en kalfkoaien f 300375, 103 vette kalveren len kw. f 0,901,00 per Kg. levend gewicht, 2e kw. f 0,80 (a f 0,92, 13e kw. f 0,70—0,80, 166 nuchtere kalveren t 612, 49 schapen f (3144, 560 varkens f 0,76 0,77 perr Kjg., 2e kw. x 0,74—0,75 porr Kg1, slacht1 rwicht, Overzeosohe «n Geldtersoho l-o kw. t 0,70 t 0,77, vtefcte f 0,70—0,73, 76 paardten f 150—225.. ALKMAAR. 26 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd:: 9 paarden f 150—375. 45 melkkoeien f 200— 350. 333 nuchtere kalveren slacht f 8—20. fok f 16 25. 141 vette schapen f 30—38. overhouders f 25—34. 21 schrammen f 25-^36. 156 biggen 10 weken f 13—20, 1 geit f 10. Bote-riprij»: 1© soort f 0.901. 2e Soort 75—85 ct. Kipeieren: groothandel f 5—5.30. kleinhandel 450 tot f 5.50. Eendeieren f 4J25. ALKMAAR. 26 Maart. N.V. Eierveilmc voor Holl. Noorderkwartier. Aangevoerd: 158.000 Kipeieren: 56—58 Kg. f 4.80 5. 58-50 Kg. f 4.90520. 60-62 Kg. f 5.10—5.40, 62-64 Kg. f 5.20—6.10, bruine f 520-8.20. 50.000 eendeieren f 4^0460 Voorts wérd overal in de huizen der vreemdelingen binnengedrongen, welke gedwongen werden al hun geld en goed over t© geven. Het gepeupel hielp hier aan hard mee. Gaven de buitenlanders hun geld niet gauw genoeg af, dan werden ze gebonden door do straten gevoerd, totdat zij door vrienden of anderen werden vrijgekocht De vreemdelingen redden zich hetzij door de vlucht te nemen, hetzij door zich te verbergen, totdat zij wer den bevrijd met de hulp van Kantonneesche officie ren of Chineesche vrienden. Nadat de vreemde oor logsschepen Donderdagmiddag het vuur hadden ge opend, kregen de buitenlanders een militaire escorte, of werden zij vergezeld door Chineesche vrienden. Dank zij het optreden der marine-autoriteiten werd de veilige evacuatie van alle vreemdelingen vóór don ker toegezegd. In rijtuigen, rickshaws en te voet gin gen de buitenlanders ongehinderd naar de rivier. Het bombardement had, zoo werd voorts verklaard, niet een verder verlies aan menschenlevens te Nanking ten gevolge, doch was de rechstreeksche oorzaak van de redding der buitenlanders, die zich nog in de stad bevonden. Het Amerikaansche departement van Marine acht de toestand te Sjanghai zoozeer gespannen, dat op nieuw Amerikaansche strijdkrachten aan land zijn ge bracht om bij de verdediging van de nederzetting te helpen tegen dreigende uitbarstingen van-het gepeu pel. Steeds vijandelijker worden de gevoelens tegen over de buitenlanders, doch in hun eendrachtige sa menwerking zullen de vreemde mogendheden daar tegenover zoo noodig een sterk front vormen. In 't Eng. Lagerhuis zijn door Chamberlain gisteren eenige verklaringen over den huidigen toestand te Nanking afgelegd. Hij gaf een beschrijving van de reeds bekende plunderingen van de consulaten, en de vlucht van vele vreemdelingen onder dekking van de consulaire ambtenaren. De behandeling van de con sulaire ambtenaren en hun gezinnen was schandelijk geweest. Tegen deze gruwelen werd door den heer Teichman (den vertegenwoordiger der Britsche lega tie te Hankau^ ten sterkste geprotesteerd, daar se werden gepleegd door soldaten van het nationalisti sche leger. Andere vragen' werden beantwoord over den toe stand te Hankau, waar de toestand weer meer gespan nen werd geacht. Nog zeide de minister, dat alleen door de aanwezigheid van de oorlogsschepen te Nan king een erger bloedvergieten is voorkomen. Volgens Reuter zeide Chamberlain nog, dat er gee nerlei onderhandelingen gaande zijn omtrent Sjang hai. Het is bij de huidige anarchistische toestanden niet mogelijk met succes te onderhandelen. Men moet er zeker van zijn, dat de Chineesche autoriteiten do orde kunnen handhaven alvorens nog meer Britsche rechten prijs te geven. Tegenover de beschuldigingen, dat de nationalisten geplunderd zouden hebben, heeft generaal Tsjang Kai-sjek verklaard, dat de berichten, volgens welke Nanking door nationalistische troepen zou zijn ge plunderd, gelogen zijn. Voor deze plundering zijn witte Russische troepen verantwoordelijk. De gene raal zegt te kunnen bewijzen, dat op het oogenblik van de plundering nog geen enkele soldaat van het Kantonneesche leger in de stad aanwezig was.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2