een fijne zwaar gemeste OS VISCHWATER. Een goede Fiets „De Friesche Kip", Holwerd (Fr.) J. Buisman Huishoudster. De praktijk bewijst: PUROL er op Gemengd Nieuws. JONGENS Landbouwers. Machinaal Zaaien en Wieden. HOENDERMEEL mm „DE FRIESCHE KIP" mm geeft de beste resultaten. Pluimveevoederfabriek boulenois en borjeson, VooÉm C 12, ALKMAAR. terwijl bovenclion wegcna noodzakelijko wijziging in 'do uitrusting der toestellen nog f230.000 meer noo- dig is. De betreffende post op de Indische begroo- ting van 1926 stijgt derhalvo met f620.000, waartoe een wetsontwerp tot wijziging van genoemde be- grooting was ingediend, i Wat in dezen gebeurd is kan niet door den beu- gel, aldus oordeelde in de heden gehouden verga dering der Tweede Kamer de heer K. ter Laan (s. d.) Want de. gang van zaken, die in dezen gevolgd, is, is onverantwoord. Het geldt hier een verhooging van meer dan en half millioen, waarin tevoren de Ka mer had moeten zijn gekend. Minister Koningsberger vestigde er de aandacht op, dat het betreffende contract voor den bouw der vliegtuigen is afgesloten onder nadero goedkeuring van de wetgevende macht. Het wetsontwerp werd met 42 tegen 19 stemmen goedgekeurd. {Tegen stemden do sociaal- en vrijzin nig-democraten). J. Hedenavond naar V. BORST te BREEZAND. O. Lichtbeelden, Zang,„Muziek, Tombola. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. De samenwerking tusschen de Ned. Heide-Mij. en hei. Staatsboschbeheer heeft er toe geleid, dat thans jaarlijksche statistieken van de in een kalender jaar plaats gehad hebbende hosch- en heidebranden kunnen worden samengesteld. Het volgende is ont leend aan een in het Tijdschrift der N. H. M. op genomen verslag. Met uitzondering van wellicht een enkelen klei nen brand, welke niet bekend is geworden, hebben in 1926 plaats gehad 71 branden. Ongeacht het ver lies aan natuurschoon, gingen 86 KA. dennenbosch 8 HA. hakhout, 48 H.A. heide met vliegdennen, 64 HA. heide en 16 HA. ruigte in duinen en bosschen verloren Do waarde van het door brand vernielde wordt op ongeveer f 18.900 geschat. De gootste branden woedden dit jaar in Limburg, en wel onder Weert en onder Schinveld. waarbij hoofdzakelijk jonge dennenbosschen verloren gin gen. tor waarde van rond f 14.000. Uit een andere tabel blijkt, dat het afgeloopen jaar in dit opzicht bijzonder gunstig is geweest. "Van 1921 af bedroeg de jaarlijks aangerichte schade resp. f 300.000; ruim f 300.000; f 50.000; f 6000; f 111.600 en f 18.900. Over de jaren voor 1924 ontbreken ech ter voldoend nauwkeurige gegevens. Over de oorzaak van den brand tast men dikwijls in hot onzekere. Het verslag vermeldt echter dat zonder twijfel aangenomen mag worden, dat on voorzichtigheid met vuur en onachtzaamheid van hot in bosschen^en op heidevelden vertoevende pu bliek in het meerendeel der gevallen, waarvan-de oorzaak niet opgespoord kan worden, als de oor- zaak van de branden moet worden beschouwd. Deze meening houdt, naar het ons voorkomt, ver band met het feit. dat in do gevallen waarbij de oorzaak bekend is. verreweg hot meerendeel, nl. respect. 14, 9 en 3 op [rekening komen van onvoor zichtigheid .met vumr (rooken, koffie vuur enz.), bal dadigheid en onvoorzichtigheid van jongens en kin deren en kwaadwilligheid. Vermoedelijk waren de zelfde oorzaken in respect. 5.*2 en 5 gevallen in het spel. Slechts 4 branden zijn vermoedelijk toe to schrijven, aan spoor of tram. In 2 e,vallen was de ramp to wijten aan onvoldoende voorzorg bij! af branden'van heide of ruigte, in één geval aan een militaire oefening. In 25 gevallen bleef de oorzaak dus onbekend. Hieruit volgt dat in niet minder dan ruim 15 pot. van het totaal branden, deze te wijten waren aan baldadigheid' en onvoorzichtigheid van jongens en kinderen. Voorts is gebleken, dat negen branden of 12 pet. van het totaal, voorkwamen op iZon- en feestdagen. Zooals te hegrijpen is, bestaat er ver band tusschen het uitbreken van branden en de weersgesteldheid; in droge tij don is het aantal branden veel grooter dan in natte. Hei .verslag wijst er op dat de middelen ter voor koming en ter blussching van den brand vaak nog alles to wenschen laten. Herhaaldelijk komt het voor, dat branden in den aanvang niet gestuit kun nen worden door afwezigheid' van blusschers of ge brek aan goede leiding. Zeer gunstig onderscheidt zich de gemeente Rën- kum Oosterbeék), die over een boschbrandweer beschikt. Deze heeft in 1926 haar bestaan bewezen; o.m. kon een felle heidebrand nog juist op de grens der bosschen worden gebluscht. De brandweer te Hilversum is eveneens zeer actief. Op voorstel van Ged. Staten en met medewerking van het Staatsboschbeheer zijn thans in enkele ge meenten van Noord-Brabant beschbrandweren in het leven geroepen onder leiding van ter zake kun dige boschbrandmeesters. Het ligt in de bedoeling naar dit voorbeeld ook in andere gemeenten bosch brandweren op te richten. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snljwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest. W ARMENHUIZEN. Op de Int. Winnertentoonstel 1 ing 1927 to Amster dam behaald© de heer N. Sevenhuijsen alhier met zijn Grey hond een len prijs in de Fokkerklasse, een 2den prijs in de Kmpioensklasse en een 2den prijs in de Open klaase. Een speciale prijs werd haar toe gekend voor. de beste afstamming van Opale von Golten. WEERINGEN. Onder voorzitterschap van den heer C. Kooijman vergaderde Donderdagavond 8 uur de stierenver- eeniging „West-Wierjngen, Aanwezig waren zes leden. Na opening werden de notulen door den waarn. secretaris, den heer Lont, gelezen en onveranderd goedgekeurd. Volgt financieel overzicht van den penningmees ter, den heer Jn. Engel. Hieruit kleek. dat het voor- deelig saldo was f 8628, terwijl nog eenig dekgeld geïnd moest worden. De rekeinig werd nagezien en in orde bevonden door de heeren W. Mostert en D. Blaauboer. Den heer Jn. Ehgel werd een woord van dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Komt ter tafel de dekgeldheffing. Algemeen werd besloten dat niet-ledon der vereeniging. welke even wel metal hun vee komen, f 4 per koe dekgeld te betalen hebben. Voor anderen geldt het gewone ta rief a f 5 per koe. Opgemerkt werd. dat eventueel© voorkomende ge schillen slechts op een algomeene vergadering uit gemaakt kunnen wcwrdon. Daar geen der aanwezige leden hierop aanmerking heeft, wordt overeenkom stig dit voorstel besloten. Een niet-lid was geweest met een vaars, doch met dekgeldinning werd verteld, dat zij niet drachtig was. Daan het beestje inmiddels vertrokken is. kan een en ander niet gocontroleerd worden. Daarbij komt dan. dat de gelegenheid voon terugkomen ruimschoots geboden wa*. Besloten werd dan ook, hierop niet im te gaan. en bedoeldon persoon te vertoeken. het verschuldigde bedrag te betalem Kwam ter sprake het al of niet verkoopon van den stier. Na hierover eenigen tijd te hebben ge- discusseerd. werd met algemeen© stemmen besloten den stier aan te houden tot den a.s. zomer en dan hierover te beslissen. In bespreking komt de boetevordering. De laatste VOOR DE PASCHEN. Door ona werd, der traditie getrouw, aangekocht. GEBR. KWELDAM - SCHAGEN. boet© was gevorderd in 1921. en was gesteldop f 2.50 In 1924 werd besloten, dat de leden verplicht waren alle koeien ter dekking te presenteeren. Besloten wordt.' indien noodzakelijk, f 2 per koe boete te vorderen, daar er op gewezen wordt, dat ieder lid belang heeft bij een goed functionneeronde vereeniging. De heer G NL Lont werd weer bereid gevonden, met een kleine verhooging van f 025 per week, den stier te houden. Hierop was geen aanmerking. Bij de rondvraag achtte de heer Engel een bepaling noodig. dat de stier half October op stal gaat. Hier voor bestond geen bezwaar. Er wordt op gewezen, dat de tegemoetkoming der vereeniging aan enkele niet-leden een stille wenk moge inhouden, dat zij1 bij een volgenden aankoop van een stier, mede-deelgenoot worden. Thans niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. HARENKARSPEL. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der afd. Harenkarspel der S.DA.P. werden voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing de volgende personen candi- daat gesteld; 1. C. de Vries, 2. K. van der Sluis, 3. M. Visser. BAR1SINGERHK3RN. Door de Nederlandsche Spoorwegen zijn de on derhoudswerken aan de tramlijnen SchagenKoe dijk, Schagen-Van Ewijcksluia en behagenWog- num opgedragen aan den heer Joh. Schenk, timmer man-aannemer alhier. BARSINGERHORN. Daartoe uitgenoodigd door de vereeniging ..Lief dadigheid" waren Donderdagavond jl. in de verga derzaal van de Graaf bijeen bestuursleden van de verschillende vereenigingen van het dorp, die in de „Fortuin" hunne repetitiën. uitvoeringen en verga deringen houden. In die bijeenkomst ls besloten, tot het houden van een fancy-fair in de eerste helft van Juni e.k.. ten bate van een fonds, waabij elke der vertegenwoor- de vereenigingen op haar beurt profiteert en dus ten bate van het vereenigingsleven in het algemeen op deze plaats. De voorloopige regelingscommissie bestaat uit de heeren J. Schenk Az.. H.* H. Dubbelman. Joh. Schenk. D. van der Oord. A. Wiedijk. J. Westen- borg, J. Westerman en K. Swaag. WINKEL. Dtoor de afd. Winkel van den Vrijheidsbond fs bij referendum de candidatenlijst voor de Raadsverkle- verkiezing vastgesteld als volgt: 1. J. Spaans (aftr.) 2. C Meurs, 3. J. de Veer. 4, K Over. 5. J. Th. Broer- sma. 0, W. Amels. WINKEL. In het afgeloopen leesseizoen werd door 32 ver schillende lezers gebruik gemaakt van d© Nutsbibli- otheek, waarvoor 14 zittingen werden gehouden en totaal 697 boekwerken werden uitgegeven. De bibli otheek beschikt thans over 620 goed geordende werken. WINKEL. Vlan de lichting 1927 zal op 2 Mei as. uit deze ge meente worden ingelijfd L. H. E. de Ridder, bestemd voor opleiding tot onderofficier bij het 21ste Regi ment Infanterie 'en op 23 Juni J. Silver, eveneens bij het 21ste Regiment Infanterie. EEN MARINE-MATROOS VERDRONKEN. Donderdagnacht is de 22-jarige matroos der le kl. J. Stins, dienende a. b. van Hr. Mr. torpedoboot Z 6, te Helder, in het Noord-Holl. kanaal verdronken. Stins was niet op tijd voor de poort van de Marinewerf ge komen om nog tot zijn schip toegelaten te worden. Hij trachtte dit toen te bereiken door het Noordh. Ka naal aan welks overzijde de Z 6 lag, over te zwemmen. Bij deze poging is hij echter verdronken. Nadat gisteren den geheelen morgen naar het lijk gedregd was, werd dit om 2 uur opgehaald on naar het Marine-Hospitaal overgebracht. De matroos was ongehuwd. MOORD EN DIEFSTAL. Men meldt uit Meppel aan het V. D.-bureau.: Het vorig najaar werden uit de weide van het land goed „Nolderhoeve" te Zuidwolde in Drente eenige koeien gestolep. Het is later gebleken, dat de land bouwer R. Rodermond, oud 32 jaar, dezen diefstal had gepleegd. In verband daarmede werd hij giste ren gevankelijk naar Assen overgebracht. Achter R. woonde op een kleine boerderij de land bouwer De Wit. In het begin van dit jaar brandde de boerderij van De W. af. Hij ontving van een ver zekeringsmaatschappij het verzekerde bedrag van f2000 en ging bij R. inwonen. Op 11 Februari was De W. plotseling verdwenen en na dien tijd werd niets meer van hem vernomen. Daar hij uit Noord holland afkomstig was, dacht men dat hij weer ver trokken was. Terwijl Rodermond gisteren naar Assen werd over gebracht, werd zijn vrouw thuis aan een verhoor on derworpen. Zij legde toen de vreeselijke bekentenis af, dat haar man op 11 Februari ï)e Wit had dood geslagen en het lijk daarop op zijn erf had begraven. In verband hiermede zal de politie heden op het erf van Rodermond opgravingen doen. IS DAT BEVORDERING DER INDUSTRIE? De Kon. Utréchtsche Sigarenfabriek H. G. en M. A. Hagen, heeft haar bedrijf van Utrecht overgebracht naar De Bilt. „Het Centrum" Vernam gisteren, dat de firma haar personeel, ongeveer zestig man, ontslag heeft aan gezegd. De firma moet tot dezen maatregel overgaan, omdat de ontvanger der accijnzen te Zeist geen be- drijfs(tabaks)vergunning wenscht te geven. De reden zou zijn, dat zich naast de fabriek een huis bevindt, waarin de conciërge is gehuisvest" en bovendien de conciërge evenals het fabriekspersoneel gebruik moet maken van een en dezelfde brug, welke over de Biltsche Grift ligt Donderdag heeft de firma over deze aangelegen heid besprekingen gevoerd in Den Haag. Ook is me dedeel ing gedaan van het feit, dat men bij het mis sen van een bedrijfsvcrgunnjng niet anders kan doen dan de fabriek te sluiten. DIERENMISHANDELING. Do politie van het bureau Witte do Withstraat te Rotterdam, beeft wegens dierenmishandeling proces verbaal opgemaakt tegen een gemeentewerkman, die bij den grooten vijver van het park bezig was zwa nen uit het water te trekken. Hij gebruikte daartoe een stok, waaraan zich een lus van ijzerdraad be vond. Deze lus werd om den hals der dieren gesla gen, die daarna meegetrokken werden. Jarenlang is dit op dezelfde wijze geschied. Met dit proces-verbaal wil men nu trachten een beslissing uit te lokken, waardoor aan deze wreode methode een einde kan worden gemaakt INDISCHE BEGROOTING VAN 1926. Uit Batavia, 8 April. - Volgens een nadere becijfe ring bedraagt het overschot van de begrooting 1926 voor den gewonen dienst f88.000.000. De ontwerp-be- grooting 1928 ia thans samengesteld, HET ALLERKLEINSTE KIND. Te Battersea is in December een meisje ter we reld gekomen, dart, bij de geboorte nog geen 965 g. (dus slechts iets meer dan 9Y* ons) woog en een lengte had van, ca* 38 c.M. Thans na. zorgvuldig te zijn opgepast en een aanval van bronchitis te hebben doorstaan, weegt het ruim 1,8 kg. Zondag is het kind voor het eerst uit geweest nl. naar de kerk om te worden gedoopt. Volgens een oogetuige moet de baby bij, de geboorte meer hebben geleken op een kinderpop dan op een toekomstige dame. EEN CYCLOON IN BELGI6. Het gemeentehuis van Nimy, bij Bergen, is Don derdagmiddag door een hevigen cycloon grooten- deels verwoest. De schade bedraagt ongeveer een millioen. Er werden geen personen getroffen. Het monument voor de gesneuvelden uit den oor log werd onder het neervallend puin vernield. TSARISTISCHE BEWEGING IN RUSLAND? Onbevestigde Britscbe berichten maken melding van code-telegrammen ,-te Angora ontvangen, vol gens welke er in Rusland een tsaristische beweging is uitgebroken. De Sovjets nemén krachtige maat regelen en gemeld wordt, dat zij den toestand mees ter zijn. EEN CYCLOON. Gisteravond om ongeveer 7 uur heeft nabij Veenen- daal ten Noordzuiden van de Utrechtsche Bergreeks even een cycloon gewoed. Van de boerderij van de Gebrs. Bruinehorst werd het halve dak afgescheurd en van de in de nabijheid van de boerderij staande schuur werden alle pannen afgerukt. De even verder staande boerderij van B. Drost kreeg weinig averij, doch de pas uit steen opgetrokken schuur werd uit elkaar geslagen en het dak lag ongeveer 20 M. verder totaal versplinterd. Een aantal boomen werd op een hoogte van ongeveer 2 M. gebroken. De cycloon duurde enkele seconden en kwam uit westelijke rich ting. Hij blijkt een smallen strook van een paar honderd meter breedte gevolgd te hebben en strekte zich uit over een afstand van ongeveer 1K.M. Per soonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. EEN LAWINE. De vier bewoners van het berghotel op don Ro- cher <de Naye bij Glion (Meer van Genève) werden sinds een week vermist. Op telefonische oproepen van beneden gaf het hotel geen antwoord. Men hechtte hier niet veel waarde aan, zoo seint >de Ba- zelsche correspondent van de „D. Allg. Z.,' in de veronderstelling dat ten gevolge van hevige sneeuw stormen de telefonische verbinding verbroken was. Toen echter een beambte van de tandradbaan en een inwoner van Glion het hotel wisten te bereiken, bemerkten zij, dat van de bewoners geen spoor was te vinden. Een reddingskoionne uit Montreux vond het vier tal eindelijk begraven onder een 2^ m. dikke sneeuwlaag. Blijkbaar waren zij door een lawine overvallen. GETROUWDE POLITICI De bekende Kroaten-leider Stefan Radlij, heeft in een interview eenige zonderlinge zienswijzen ken baar gemaakt over het politieke leven. Hij heeft o.a. met nadruk verklaard, dat ongehuwde politici wei nig aanbevelenswaardige persoonlijkheden zijn. die voor een gezond politiek leven onder alle omstan digheden ongeschikt zijn. Wie zich met politiek wil inlaten, moet trouwen, zegthij. 1 Op de vraag, of hij dan van zijn partijgenoot en de overlegging van eon trouwakte verlangde, antwoord de Raditsj met een krachtig: „Ja zoker!" Een partijlid, dat nog niet gehuwd is. krijgt uit stel. Als hij. na afloop van den gestelden termijn, nog niet in het huwelijksbootje gestapt is. vliegt hij onverbiddelijk de partij uit. ONTPLOFFING BI EEN SMELTOVEN. In de metaalgieterij: „Catharina" te Sosnowiec heeft een ontploffing plaats gehad, doordat een hand granaat, die zich tusschen een hoeveelheid oud ijzer bevond, in den smeltoven terecht kwam. Er volgde eon hevige explosie, waardoor én arbeider gedood en 12 andere ernstig gewond werden. SLECHT WEER. Uit Lorient wordt gemeld, dat tengevolge ven het hevige stormweer verscheidene booten over tijd zijn, zoodat men zich over hun lot ongerust maakt. Zoo wordt sedert drie weken een visschersboot met een bemanning van acht koppen vermist, die het laatst werd gezien, toen zij tegen den storm en de hevige golven worstelde. In denzelfden storm schijnt nog een ander schip te zijn vergaan. Bijzonder on gerust maakt men zich over 't lot van een schip - met een bemanning van 22 koppen, dat naar do Engelsche kust was uitgevaren. VEEL GEVEN AAN DE ARMEN EN TOCH GE HAAT. De firma Suzuki en Oo„ de grootste maatsoha#- sohappij in 3apan ©n ©en der grootste onderne mingen in het Verre Oosten, heeft, zooals mefl. weet, al haar transacties moeten stopzetten en haar betalingen moeten staken. Aan het hoofd' der onderneming staat mevr^ Jone Suzuki, de rijkste vrouw ter wereld. Zp bezit stoomschepen op alle wereldhandelslijnon, far blieken in Japan, China, Australië, Amerika en de Maledscbe Staten, terwijl kantoren harer on dernemingen zioh in Londen, New-York, San Francos co, Shanhai, Caloutta en Wladiwoöt- bevinden. Mevr. Suzuki's fortuin wordt op 360 millioen gulden geschat. ZÜ huwde op 13-jarigen leeftijd efl; ei'adat haar echtgenoot in 1905 was gestsoiv ven, wierp zij izlioh met energie op allerlei aar kelfjke ondernemingen onder dien firmlanaam Su- zuki^ en Oo. Tijdens den oorlog moet haar mlaatsol waarvan zij 98 pot. aandeelen heeft, 120 gulden wnist gemaakt hebben. Ofschoon zii groote somm'en aan de armen gaf, haatte men haar tooh op het einde van den oorlog om haar rijkdom/, en haar leven kwam zelfs in gevaar, doordat men haar de sohuld gaf van do stijging dier rijstprijzen tengevolge van haar speculaties. .Zij ontkomt© ochfcor alle sohuld in dezen, diooh het volk goloafdc haar niet en stak haar woning in brand, zoodat rij moest vluchten van Kobe naar Shizuska- en vandaar naar Tokio, waar 'geen hotel echter haar onder dak durfde verkenen Een tijdlang moest trij in' een Ideiu dorp veiy. momd leve». Parus itob Voor de Kantonrechter te Alkmaar. Zitting van 8 April* VAN KATVISCH EN PIEPKUIKENS. De 18-jarig© A. V. te Noordscharwoude. die zegt pluimveehouder en geen visscher te zijn. staat te recht ter zake dat door de rijksveldwachters Geluk en Rood is geconstaterd. dat hij ondermaatsche visch in voorraad 'had. De verdachte erkent zulks grif, doch beweert, dat hij' de vischjes noodig had tot noodzakelijke voeding van 1000 piepkuikens. Hij is van meoning. dat die viseh. daar-oor gebezigd, meer nuttig ia. dan dat zii omkomt in het door fa brieken bedorven slootwater. De Kantonrechter wenscht over deze visscherijpuzzle zijn licht eens nader to, ontsteken bij1 de Visscherij-inspectie en heeft de zaak 14 dag enaangehouden. f 150 - 'f 150 Complete Salon met Dressoir-buffet ter overname Salon-Ameublement, bestaande uit: 2 veerende Clubfau- teuils(, 4 zware Stoelen bekleed m. Moquette, zware Tafel, Theevitri ne met compleet servies, Rookta fel met koperen Rookstel en schit terend Dressoir-Buffet met gesle pen spiegel, alles massief eiken hout. Alles tezamen f150.gekost f360.-—; twee pracht Schilderstuk ken» f 15.eiken Boekenkast f35, pracht eiken Pendule f25.ge kost f 50.—; dubbele Spiegelkast f 65, pracht eiken Buffet f60.gekost i 110.—; Axminster vloerkleed f25. Te zien: VAN WOUSTRAAT 97 le ETAGE, AMSTERDAM. Bij inschrijving TE' HUUR voor één jaar, het visch water in den toekomstigen W. O. L.-polder, in 3 perceelen, of in massa,' en TE KOOP de KEET, staande op het molenerf in den Westerkampen. Gezegelde biljetten in te zenden voor of op 23 April a.s. bij den Se cretaris, waar inlichtingen zijn te bekomen. Namens de Commissie, J. WIT Sr., Voorzitter. F. C. JONG, Secretaris. O. Niedorp, 6 April 1927. voor weinig geld vindt U steeds bij Een ruime keuze vanaf 38 Gld. Pracht-Damesfietsen vcor f 45 Biedt zich aan R.K. BURGERDIENSTBODE, T. g. g. vz. Schagen 01 omgeving. Br. ir&noo letter JL Bureau van dit Blad. gevraagd, om bloembollen te wieden en bloemen te snijden, bij FRED. NIJSSEN, Verlengde Kleiweg, Bree zand. Gevraagd: een nette Br. onder lett. B, Bureau v. d. blad. Vraagt prijs en condities bij J. BAKKER Az., Nieuwe Niedorp. (Gedeponeerd Handelsmerk). Dit bewijst ook weder onderstaand schrijven, 't welk wij op 31 Jan. 1926 ontvingen van een onzer afnemers. M. H. Toom 1: 17 Leghorns; le legjaar, legden een gemiddelde van 229 eieren. Toom 2: 17 Schierhalzen; le legjaar, legden een gemid delde van 227 eieren. Toom 3: 10 Barnevelders; 2e legjaar, legden een gemid delde van 198 eieren. Voorts noe 80 kippen, 1- en 2-jarige, die een gemiddelde haalden van 178 eieren, per kip en per jaar. Uit boven staande blijkt dus wel voldoende hoe of mijne bevindin gen over Uw hoendermeel „DE FBIESCHE KIP" en Uwe gemengde Granen zijn, en meen dan ook, gezien de door mij verkregen resul taten, een ieder in zijn eigen belang Uwe voeders te moe ten aanbevelen. Hoenderpark „Vogelzang" Hoogachtend, Zwaagwesteinde. w.g. D. S. DE BHUIi.. D*" De nog niet gebruikers roepen wij toe NEEMT NOG HEDEN PROEF, HET IS OOK UW BELANG. Voor engros by de Firma

Schager Courant | 1927 | | pagina 10