Polder Valkkoog. STEMT D. LEGUIT. STEMT D. LEGUIT. Reclames. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. ''vsc.-i en hi) hoopt, dat weer spoedig de goede verhouding zal worden teruggekregen. De heer Hooit feliciteert den dijkgraaf met zijne benoeming en verheugt zich erover, dat hiji met alge- meene stemmen is herbenoemd, waaruit blijkt, dat de egalements-hoofdingelanden niet partijdig zijn. Wit wa&rdeeren U als dijkgraaf. wij< weten wel dat U ten aanzien van de kwestie der lastenheffing bijzonder stijf is. maar het is ons bekend, dat U eerlijk en te goeder trouw handelt en dat respecteeren wij. Voor den polder is U diikgraaf zcoals wij dien wensc'hen en ik hoop. dat U de volgende 5 jaren met pleizier Uw zetel zal blijven vervullen. Applaus. Als heemraad wordt de heer W. Nieman met 15 van dc 16 stemmen herbenoemd, 1 stem blanco. Algemeene felicitatie volgt. Het Dag. Bestuur verkrijgt machtiging zoo noodig een kasgeldleening aan te gaan. I De goede wegen in den polder. I Volgt rapport van do commissie belast mot bet na zien van de rekening en verantwoording over het 1926 en de begrooting voor 1927. De commissie bestond uit de heeren Rademaker, Hooij en Zeeman en bij monde van den beer Rade maker wordt geadviseerd de rekening goed te keu ren. waarbij hulde wordt gebracht aan den penning meester voor diens beheer. De rekening van den grooten polder sloot met een batig saldo van f 2S37.40J4, die. van het wegenfonds met f 7117.9614, welk laatste saldo f 2347 kleiner is dan, vorig jaar. In het rapport wordt medegedeeld, dat de com missie de begrooting niet heeft behandeld, omdat de meerderheid der commissie van oordeel was. dat ieder lid op zich zelf deze wel kon nazien en behan delen. De heer Bruin brengt het Dag. Bestuur en speci aal den opzichter, hulde voor de wijze waarop de we gen in onzen polder worden onderhouden. Spr. wijst er op. dat die wegen in een toestand vérkeeren, zoo goecl als in de omgeving niet wordt aangetroffen. De heer Hooij' sluit zich bij deze woorden aan. Voorzitter dankt voor deze opmerking en hoopt dat 't het dag. bestuur moge blijven gelukken het autoverkeer het hoofd te bieden, al zal het een heele toer wezen. Kon het benoodigde aantal M3. grint door bet maken van klinkerpaardepaden te ruggebracht worden van 2000 op 1300. thans zijn we weer tot het kwantum van 2000 toegekomen. De begrooting wordt afgestemd. Voorzitter brengt nu in stemming de goedkeuring der rekening cn begrooting. Dg heer Schilder kan wel de rekening goedkeuren, de begrooting evenwel niet direct. De heer Hooij zegt. dat dit ook zijn idéé is en wel in verband met de heffing der lasten die alleen ge schiedt voor contribuabel land. Spr. wijst op de oppo sitie die tegen die heffing wordt gevoerd en op het negeeren dier oppositie. Spr. kan daarom' zijn stem niet aan do begrooting geven. Het resultaat van de stemming is. dat de rekening over 1926 wordt goedgekeurd, doch dat de begrooting roet 9 tegen 7 stmmen wordt afgestemd, tegen stem den de heeren Schilder, Brak, Eriks. Hooij. List. Zee man. Jimmink. Nieman en de Wit. Voorzitter merkt op. dat do 3 heemraden, de heeren Jfïnmink. Nieman en de Wit dus hun eigen werk af keuren. Rondvraag. Do heer Brak vraagt op welke wijze de benoeming van een molcnmeostor plaats heeft. Medegedeeld wordt, dat de wijziging nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd en de oude regeling wordt gevolgd. De heer Rezelman wijst op het feit. dat de dijk graaf bij boog water last kan geven aan den sluis wachter. de sluis to sluiten, doch bet is voorgekomen, dat een andere dijkgraaf tegen-order gaf. Voorzitter deelt mede, dat dit niet meer zal ge beuren. bedoeldo dijkgraaf is in 't ongelijk gesteld. De beer Hooij wijst nog eens op de besprekingen, die vroeger 'hebben plaats gehad over het ontvangen van financieolen steun voor het onderhoud der we gen. Spr. wijst in dit verband op de flinke heffing van de motorbelasting door het Rijk on op de bil lijkheid dat de polder daarvan een bijdrage in de kosten van wegenonderhoud wordt uitgekeerd. Van verschillende kanten wordt on de billijkheid daarvan gewezen en Voorzitter doet de tezegging. de medewerking daartoe te vragen van den Bond van Noordhollandsche Waterschappen* Hierna sluiting. De meeste huidkwalen zijn hinderlijk, doch krab ben verergert de kwaal. Onmiddellijke verlichting wordt echter verkregenbij aanwending van Pos ters Zalf, en bij voortgezet gebruik verdwijnt de huidaandoening. Foster's Zalf wordt sedert jaren aanbevolen. Foster's Zalf is alom Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, f 1.— per tube. Vergadering van het Dagelijksch Bestuur en van Hoofdingelanden van den Polder Valkkoog, ten lo kale van den héér A. Buik. Afwezig zijn de molenmeesters de heeren Berk hout en A. Wit en de hoofdingeland de heer T. Rens Cz. Voorzitter de heer T. Rens Az., secretaris de heer F. S. v. d. Velde, penningmeester de heer A. Klerk. Na opening volgt onderzoek der geloofsbrieven van het herbenoemd bestuurslid, de heer C. de Geus, en van den hoofdingeland den heer T. Rens Cz. Het onderzoek heeft plaats door de heeren Glas en Gootjes on bij monde van den heer Gootje» wordt tot toelating geadviseerd. Overeenkomstig het advies wordt besloten. Voorzitter feliciteert den heer De Geus en hoopt dat deze weer in het belang van den polder werk zaam zal zijn. De notulen worden gelezen, ze worden onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt voorzitter mede, dat verschillend slootwerk en straatwerk is verricht en dat het maken van de schoep van den knolen, vanmorgen is opgedragen aan den smid Van der Ham. Van het Bestuur der Ned. Herv. Kerk te Schagen was bericht ingekomen, dat het niet wilde overgaan tot het doen bestraten van den hoek Groen veld erweg— Rooiedijk. Liever wilde het geheel van de beharding van den Tolkerdijk af en die beharding zoo mogelijk aan de gemeente overdragen. Te Valkkoog is 40 strek kende meter straatwerk verricht en de uitkomende oude steenen zijn elders verbruikt. Van den heer A. Bakkér te Schagen was een schrij ven ingekomen over den last, die hij ondervond door het molentje van den heer K. Wit Kz. Adressant be twijfelde of de heer Wit wel toestemming had tot het in gebruik stellen van bedoeld uitwateringsmolen tje. De secretaris deelt mede, dat hij ten aanzien van deze laatste opmerking namens het bestuur adressant heeft ingelicht, dat de vergunning reeds in 1917 aan den heer Wit werd verleend. Hem werd gewezen op artikel 15 van de Keur. De heer Bakker had zich daarna tot Ged, Staten gewend, met verzoek zoo spoedig doenlijk een einde aan dezen toestand te maken. Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Bestuur een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld en de bestuurs leden wel zullen willen mededeelen hoe hun bevin ding was. De heer C. de Geus kan zich niet voorstellen dat adressant zooveel drukte om deze zaak maakt, het is onzin wat hij mededeelt en dat zijn land onder wa ter zou worden gezet is te dwaas om los te loopen. De pompen zijn van dien aard, dat het water best geloosd kan worden. De heer Burger zegt, dat er nog bijkomt, dat de sloot waar het water doorgaat, door adressant is af gezet en hij het water in de Schagerwaard loost Als het polderbestuur besloot dat het molentje en alles zou moeten worden opgeruimd, zou adressant er het loodje bij leggen. Voorzitter betwijfelt of adressant wel toestemming heeft verkregen, de dammen te leggen; hij is in de allergunstigste conditie en spr. ziet in deze kwestie niet anders dan de bedoeling om één der buren te plagen, door te trachten het molentje weg te krijgen. De heer Molenaar wijst er op dat het de kwestie is dat de de kade van de Schagerwaard niet dicht is. Voorzitter deelt nog mede, dat adressant als het noodig was, ook kan verzoeken om onderbemaling te mogen stichten. Goedgevonden wordt dat het Dag. Bestuur aan Ged. Staten mededeeling zal doen van zijne bevindingen Volgt verslag over de gehouden kadeschouw. Voor zitter deelt mede, dat eenige herstelling van de schoeiing langs de ringvaart zal worden verricht, het brugdek van de sluis te Groenveld behoeft eenige reparatie. De heer Glas vindt het een belangrijk pupt, deze kadeschouw en hoewel hij niet twijfelt aan de des kundigheid van het Dag. Bestuur, zoif hij toch graag willen dat de hoofdingelanden kennisgeving ontvin gen wanneer tot deze schouw wordt overgegaan. Zij, die dat wenschen, kunnen dan bij de schouw tegen woordig zijn en kunnen, indien er een of ander aan de kade moet gebeuren, over oordeelen. Voorzitter zegt met dezen wensch rekening te zul len houden. Door? den penningmeester wordt vervolgens reke ning en verantwoording gedaan over den dienst 1926. De ontvangsten bedroegen f 13665.05%, de uitgaven f 12318.87, batig saldo f 1346.18%. Het dienstjaar be gon met een batig saldo van f 2497.93doch na de vaststelling van den omslag is besloten tot het daar- stellen van benzinemotor, plus bijkomende werken. Onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer, wordt de rekening goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de heer Glas er de aan dacht op, dat de leuning van de brug der Stroeter- sluis herstelling behoeft Opdracht tot herstel is reeds gegeven. De heer Molenaar vraagt voor de wegbocht bij Schouten gebruik van halve klinkers. Voorzitter deelt mede, dat klinkers zullen worden gebruikt voor weg verbreeding bij den winck*otor en voor de kade, doch met den wensch van den heer Mo lenaar zal rekening worden gehouden. Goedgevonden wordt als het noodig blijkt, nog 100 M3. grint aan te koopen en eveneens wordt goedge vonden dat z oo noodig een kasgeldleening wordt gesloten. Met den wensch dat de afwezige bestuursleden vol gend maal weer aanwezig zullen zijn, sluit de voor zitter de vergadering. EEN „SYMPATHIEKE" MOORD. Een particuliere correspondent van de Nieuwe Rot- terdamsche Crt. te Calcutta meldt: Er is in Engel'sch-Indië wel nimmer zooveel be langstelling voor een strafzaak betoond, als voor die, welke de laatste week werd behandeld in het gerechtshof te Calcutta, toen een Nepaleesche student in de rechten aan de universiteit van Calcutta, Kharag Bahadur Singh,'terecht stond, beschuldigd van moord op den schatrijken suiker- en jute- handelaar, Hiralal Agarwala te Calcutta. De omstandigheden waren dan ook wel zeer bij zonder. Op Zaterdag, den 2östen Februari 1927, te ongeveer half twe$ in den namiddag, vervoegde de beklaagde zich aan het kantoor van Hiralal Agarwala, en vroeg Hiralal te mogen spreken. Hij werd toegelaten tot de tafel van Hiralal en haalde een briefje uit zijn zak, waarop deze woorden waren geschreven: „Lees, ellendige schurk, uw eigen doodvonnis!" Hiralal had het lezen van dien zin nog niet geëindigd, of hij ontving een hevigen klap van den beschuldigde op zijn nek met diens „kukri" (het kromme mes van de Gurkha's, zoo wel bekend uit den grooten oor log, en dat door de Gurkha's in Eng.-Indië mag worden gedragen.) Na Hiralal nog een paar klappen op hoQfd en hek te hebben toegediend, werd hiy door Hiralal's bedienden overmand en later aan de poli tie overgeleverd. Hiralal stierf in het ziekenhuis na een paar dagen. En nu de omstandigheden. Op den 16en Januari jl. ontving de Hoofd-Commis- paris van Politie, te Calcutta een brief van een Nepa leesche vrouw, genaamd Rajkumari, 'n jonge vrouw van vorstelijken bloede. Zij schreef in dien brief, dat ze 16 jaren oud was en dat ze uit Nepal was ont voerd geworden door een zekeren Padam Prosad; dat ze uit Nepal was gebracht naj^r Benares en ver volgens naar Calcutta, waar zij voor 1500 Ropijen (ongeveer 1300 gulden) was verkocht aan Hiralal Agarwala. In het huis van Hiralal moest zij een be staan van schande leven. In Calcutta bestaat een vereeniging, genaamd de „Gurkha Samaj", een vereeniging, welke ten doel heeft om de belangen van de in Calcutta wonende Nepaleezen en Gurkha's te behartigen. De. beschul digde, Kharag Bahadur Singh, was secretaris van die vereeniging. Op de een of andere wijze kreeg de president te hooren over den brief dien Rajkumari aan de politie had geschreven. Hij stelde zich met de politie in ver binding en de commissaris stemde er in toe, dat een te benoemen commissie uit de Gurkha Samaj de politie behulpzaam zou zijn bij het onderzoek naar aanleiding van Rajkumari's brief. De commissie werd samengesteld uit den president, Agam Sikh Giri, en den secretaris, den beschuldigde, Kharag Ba hadur Singh. Het was daardoor, dat deze heide mannen Rajku mari te spreken kregen, gedurende welk gesprek tevens aan het licht kwam, dat Rajkumari en Kha rag nog een soort van halfzuster en halfbroer van elkaar waren. Den 22en Februari werd Rajkumari uit het huis van Agarwala gehaald en overgebracht naar het Dufferin Ziekenhuis. Den 26en Februari bewerkte Kharag, Agawala met zijn „kukri". Het waren snikheete dagen, die van den 22en, 23en en 24en Maart '27, toen deze zaak „voor" was, maar mij ontbreekt de fantasie, om de hitte te be schrijven, welke heerschte in de rechtzaal, gevuld tot de nok, met alle deuren gesloten, om de honder den en hondérden nieuwsgierigen, voor wie een toegang algeheel onmogelijk was, buiten de zaal te houden. Vijf van de bekendste advocaten van Calcutta traden op voor de verdediging van Kharag. De beschuldigde, een keurige jonge man met een sympathiek gezicht, volgde de verhandelingen met groote belangstelling, kalmte, vertrouwen en intelli- gentie, zittende op een stoel, welke hem door den rechter was aangeboden. ik wil niet de geheele rechtzaak hier behandelen, niet de toespraken weergeven van den advocaat van de.kroon en van dien van de verdediging tot den echter cn de gemengde jury. Ik wil alleen een paar punten aanhalen uit de red© van den beklaagde: ik had gelegenheid, om gedurende het onderzoek, Rajkumari verschillende malen te spre ken en ik hoorde van haar over het verschrikkelijke leven dat zij bij Hiralal had te leiden. Mijn bloed begon te koken en het schreeuwde naar wraak. Dit idee werd eiken dag sterker en sterker in mij. Ik be gon er toen ernstig over te denken, om aan mijne plannen uitvoering te geven. Mijn doel met aan die plannen uitvoering te geven was tweeledig: lo. om een voorbeeld te stellen aan soortgelijke menschen als Hiralal, die er werk van maken, om met de eer en de eerbaarheid van Nepaleesche meisjes en vrou wen te spelen en het leven van hen te vernietigen, zonder eenige kans te bieden op verlossing uit dat lijden en 2o. om den Gurkha-jongelingen de oogen te openen en hen te wijzen op de verschrikkelijke degra datie waaraan onze zusters blootstaan. Met deze beide bedoelingen voor oogen, zwoer ik voor mijzelf, met mijn kukri het hoofd van Hiralal te zullen afhakken en ik voelde dat God mij had uit gekozen, om door het vernietigen van één leven slechts, het leven van honderden Nepaleesche meis jes te redden Ik ben ervan overtuigd, dat hetgeen ik gedaan heb, van een zedelijk oogpunt uit bezien, geheel juist is en dat het wettelijk niet verkeerd kan zijn. Want, indien ik het goed begrijp, is de wet in de allereerste plaats daar, om het kwaad te onderdrukken, om de boosdoeners te bestraffen, om de zwakken en het maatschappelijk bezit te beschermen. De wet ver wacht van mij, zoo goed als van ieder ander, dat wij onze plichten tegenover de maatschappij en den staat vervullen, door aan deze eischen uitvoering te geven In ademlooze stilte volgden de honderden en hon derden deze met krachtige stem, en doodbedaard, uitgesproken rede. Ook Rajkumari, het Nepaleesche slachtoffer van Hiralal's lusten. En wanneer gij dit in het koele Holland leest, zit Kharag Bahadur Singh in een snik- en snikheete Indische gevangenis-cel voor de tweede maand van die lange, lange acht jaren van tuchthuisstraf,, waar toer hij werd veroordeeld ,voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel met een gevaarlijk wapen. Ten minste, wanneer hem geen gratie wordt ver leend door den Onderkoning, waarvoor thans een groote actie gaande is. HEN ONGELUK IN DE BERGEN. De heer Cordier. een Fransch Alpinist, reeds 20 jaar lid van de Alpenclub. nam met de Paaschdagen deel aan een beklimming van de Pillar Rock in Cumberland. uitgeschreven door een Engelsche berg- beklimmersvereeniging. Cordier en Morin, een land genoot van hem. hadden den top bereikt, en waren juist op den terugweg, toen Cordier steun zocht aan een los rotsblok, dat wegrolde, zoodat de Fransch- man vrij diep viel en het stuk steen op zich kreeg, waardoor hij een been brak op twee plaatsen. Daar de schemering al inviel, was het onmogelijk den man naar beneden te helpen. Een vrouwelijke dokter, die zich bij het gezelschap bevond, zette het been met een houweel. Andere leden van het gezelschap daal den zoo snel mogelijk af naar Wastdale en klom men toen weer naar boven om den ongelukkige voed sel on verbandmiddelen te brengen. Tegen 'het aan breken van den dag had men een draagbaar boven gebracht. Het kostte toen nog negen uur. eer men den man beneden gebracht had en vervolgens nog twee uur. voordat hij het ziekenhuis bereikt had. waar hij geopereerd-werd. Hoewel hij1 veel pijn leed, stelde de heer Cordier er prijs op hulde te brengen aan de leden van de Engelsche hergbeklimmersvereeni- ging en de bewoners van Wastdale voor de schitte rende wijze, waarop men hem hulp heeft geboden. ONRUST IN ZUID-RUSLAND. Door vluchtelingen, die aan de Bessarabische grens arriveeren, wordt melding gemaakt van ernstige wan ordelijkheden in geheel Zuid-Rusland en de Oekraine. Er zouden hevige gevechten hebben plaats gehad tusschen het volk en het roode leger te Valvicova en Tiraspol, terwijl uitgebreide troepenbewegingen naar Kief en Odessa zijn waargenomen. Te Kief, Odessa en Kherson hebben groote demonstraties plaats gehad tegen de bourgeois-staten. EEN SOCIAAL-DEMOCRATISCHE PRINSES. Naar uit Weenen wordt gemeld, is prinses Elisa- beth Windisch-Graetz, kleindochter van keizer Franz Joseph, tot de sociaal-democratische partij overge gaan. Zij zal bij de eerstvolgende verkiezingen als agitratice voor genoemde partij optreden, NEDERLANDERS IN RUSLAND. De „Chicago Tribune" weet uit Riga te melden, dat een groep Nederlandsche kooplieden, die aldaar uit Moskou is aangekomen, zich er over beklaagden, dat zij door de Tsjeka waren lastig gevallen en vervolgd en dat m%n herhaaldelijk huiszoekingen bij hen had gedaan, onder voorwendsel, dat de passen niet in orde waren. Zij meenden, dat een dergelijk optreden tegen hen en andere Nederlanders in Rusland het gevolg was van het feit, dat de Nederlandsche gezant te Peking als doyen van het corps diplomatique, Tsjang-tso- lin's troepen zou hebben toegestaan de sovjet-ambas sade te doorzoeken. DE TORNADO IN ILLINOIS. In de ineengestorte school waren 32 kinderen, die allen gewond zijn, 5 ernstig. Twee schoolkinderen uit een naburige plaats, die gedurende denzelfden storm van school draafden, zijn door losgewaaide steenen gedood. Elders werd een vruchtenkweeker gedood, doordat zijn huis ineenstortte. In die zelfde plaats zijn 12 menschen gewond. ECHTSCHEIDINGS-DRAMA. Te Villeneuve-St. Georges, kwam gisteren een jonge man 31 jaar zijn vrouw tegen, van wie hi} bezig was te scheiden na zes jaar getrouwd te zijn geweest. Hij loste twee schoten op haar, die haar levensgevaarlijk kwetsten, ging vervolgens naar zijn huis en joeg zich een kogel door het hoofd, die terstond een eind aan zijn leven maakte. HET LEVEN WORDT GOEDKOOPER. Op 1 April bedroegen, volgens de officieele opgaaf, de kosten van het leven in Engeland 65 pet. boven het peil van Juli 1914, tegen 71 pet. een maand en 68 pet. een jaar geleden. De overeenkomstige cijfers voor levensmiddelen alleen waren onderscheidenlijk 55, 62, en 59 pet. Het index-cijfer voor 1 April is het laagste sedert Januari 1917. De daling sedert 1 Maart is echter overal een ge volg van seizoensinvloeden. Eieren, melk en boter zijn goedkooper geworden, maar ook steenkolen, nu men de naweeën van de staking te boven komt. NA TWAALF JAAR. Toen in October 1914 de Duitschers Noord-Frank rijk overweldigden en ook het dorp Merrivourt nar derden, behoorde dekleine Gabriel Henri Ramon, die toen met vriendjes op straat speelde, tot hen, die wegvluchtten uit het dorp. In een stroom vluchtelin gen trok het kind naar Lens, Loos, Béthune, kwam te Calais terecht en werd per schip overgebracht naar La Rochelle." Maar het schip liep op een mijn en vele passagiers verloren het leven. De jeugdige Ramon be hoorde tot hen, die door een Engelsch schip werden gered en naar Folkestone gebracht. Op Engelschen bodem is het kind sindsdien gebleven; een Engelsche vrouw had zich het lot van het ventje aangetrokken, dat, opgegroeid tot mair van 26 jaar, daar dezer da gen met een Engelsch meisje ln het huwelijk is ge treden. 'De Engelsche pleegmoeder van Rauion had zich reeds lang geleden alle moeite gegeven zijn ou ders, die te Merricourt gewoond hadden op te spore: Dit scheen echter onmogelijk te zijn; men had er zich bij neergelegd, maar nu de jongen \vilde trouwen en er wettelijke voorschriften vervuld moesten worden Ramon bezat geen enkel indentiteitspapior wer den er opnieuw nasporingen naar de ouders to Merri court gedaan. Ditmaal inet succes. Zaterdag hebben de ouders van Ramon te Merricourt van den prefect van het departement Nauw van Calais de mededee ling ontvangen, dat hun doodgewaande zoon Jecit en te Londen woont. Donderdag te voren was het huwe lijk van deze met een Engelsche gesloten. De ouders krijgen dus twee kinderen terug. DE PAASCHDRUKTE IN LONDEN. De trams van den Londenschen graafschupsraad hebben op vier dagen, waarvan Tweeden Paaschdag de drukste was, 7 millioen passagiers vervoerd. De trams reden onophoudelijk en er bleef niemand ach ter, verzekert een Londensch blad. Het grootste aantal werd, gelijk gezegd, Maandag vervoerd namelijk 2y2 millioen. De Londenscho dierentuin kreeg bezoek van 70.637 mensehen. Op de heide van Hampstead werden 18 kinderen, die van hun hegeleiders af waren geraakt, tijdelijk op het politie-bureau ondergebracht, maar allen kwa men ten slotte terecht. Gisteren is men overal waar het publiek zich ver maakt had, aan het redderen geweest en er moesten duizenden kilo's afval, papier, blikjes, enz., enz., weg gehaald worden. In al dien rommel vond met o.a. lippestiften, boorden, dassen en spoorwegkaartjes. Nergens was het erger gesteld dan in den Dieren tuin. Op vele plaatsen lag de rommel een voet hoog. Vijftig man moesten vroeg in den ochtend beginnen met wegruimen. Zij werkten 4y2 uur en verwijderden meer dan 5000 K.G. vuilnis. Hiervan waren 150 K.G. gebroken flesschen en glazen. EEN REUZENDIEF. De rechtbank te Breslau heeft den smid Josoph Barbé uit den Elzas gisteren wegens 241 diefstallen, waaronder 26 groote, veroordeeld tot gevangenisstraf van totaal 12 jaar en tot vijf jaar eerverlies. VLIE GTUIG-ONGE VAL. Het Fransche vliegtuig F 170 is op weg van Parijs naar Berlijn den tweeden Paaschdag bij Spaudau verongelukt. Het moest met een motordefect in glij vlucht dalen, maar stiet bij den grond tegen een staaldraad en sloeg over den kop. De bestuurder en twee passagiers, een Zweed en een Duitscher, werden gewond, wonder boven wonder alle drie slechts licht Het toestel is zeer zwaar beschadigd. 15.000 TELEFOONLEIDINGEN VERNIELD. Naar uit New York wordt gemeld, zijn er bij een in don nieuwen ondergrondsohtin spoorweg uit gebroken brand lö.OOJ telefuwileiduigen vernield. Bovendien zijn er ook lOOü leidingen van alarm signalen, ter waarschuwing tegen inbrekers, ver nield. DRIE OLIFANTEN GESCHROKKE NVOOR EEN MUIS. Drie welopgevoede olifanten zijn Maandag, toen zij door de straten van Nowark (X.J.) geleid werden naar een schouwburg, waarin zij hun kuns- sten moesten verkonen, z,o geschrokken van et-n muisje, dot hun pad kruiste, dat zij hot h of cl kwijt raakten. In hun opwinding waren zij niet meer to •regeeren en een v..n de jumbo's iiop een vrouw .ondersteboven en bezorgde haar een schedelbreuk, waaraan zij op slag ^dood bleef. De hulp van de politie werd ingeroopen o:n de paniek, die door de geschrokken dieren veroor zaakt was, te stuiten, dx>hv na tien minuten, toen het muisje maar verdwenen was, Waren do dik huiden alweer tot kalmte gekomen en lieten zij zich ordelijk verder geleiden. EEN ARME GENERAAL. De Journal vertelt weer eens een staaltje van d'o armoede, waartoe sommige hooggeplaatste Rus sen, die sinds den oorlog in ballingschap leven, te Parijs zjjn vervallen. G-eneraal -Kalatin, de be velhebber v&fi het Russische leger, dat in den grooten oorlog* dé Armieensohe vesting Rrzeroem aan de Turken ontworsteld heeft., ligt op 75-jarigen leeftijd in ©en krot !jn do wjjk Mohtrouge zijn einde af te wachten. De generaal, die eenmaal tot do voornaamste helpers van grootvorst Nioolaas behoorde, woon fc sinds de bolsjewistische omwenteling to Parijs mot zijn dochter en haar gezin. Aanvankelijk: leefde men betrekkelijk onbekommerd, daar kolonel Kxaw- se, de schoonzoon van den generaal, als taxichauf feur een behoorlijk daggeld maakte, terwijl de generaal er als werkman in een autofabriek ook nog iets bij verdiende. De laatste twee .jaar is de generaal echter niet moer in staat tot werken, en zijn schoonzoon stierf oen half jaar geloden. Nu inoet zijn dochter, die nog ongeveer 500 francs (50 gulden) in de maand verdient, daarmee haar vier kinderen en haar ouden vader onderhouden. Het gezin lijdt dus gebrek. „Nietsjewo zoo is het lot", was de berustende opmerk'ing van den generaal op zijn z'ekbed, toen hij een reporter van de Journal vertelde van don tegenslag, die de familie getroffen heeft. GRENSWIJZIGINGEN VAN HAARLEM EN BREDA. De Eerste Kamer heeft gistermiddag het wetsont werp tot wijziging van Me grenzen der gemeenten Haarlem, Velsen, Bloernendaal, Heemstede, alsmede Haarlemmerliede en Spaarnwoude een opheffing van de gemeenten Schoten en Spaarndarn, en het wets ontwerp *tot uitbreiding van de gemeente Breda met gedeelten van de gemeenten Teteringen, Ginneken en Bavel en Princenhage, aangenomen, het eerste wetsontwerp met 30 tegen 13, het tweede met 37 tegen 6 stemmen. Het wetsontwerp tot opheffing van het Bouwfonds voor de departementen van binnenlandsche zaken en landbouw en van onderwijs, kunsten en wetenschap pen is zonder hoofdelijke stemming aangenomen. AUTO-ONGELUK. Komende van Den Bosch is gisternacht omstreeks 12 uur op den Rijksweg Den BoschNijmegen, na bij de Stoomzui vel fabriek St. Petrus-Banden te Hees, de heer M. W. van Loosbroek, eigenaar eener druk kerij te Oss, met zijn auto tegen een der langs don weg staande boomen gereden., waardoor de auto over den kop sloeg en de heer Loosbroek ernstig werd ge wond. Omwonende boeren hoorden den slag en waren spoedig ter plaatse. De heer Loosbroek, die alleen in de auto gezeten was, overleed vóór jrnedische hulp aanwzig kon zijn. PRINSES JULIANA. Tegen het einde dezer maand zal een nieuw por tret van Prinses Juliana in den handel komen. Het portret is dezer dagen op het Loo opgenomen door den fotograaf A. C. Stockhuyzen, te Apeldoorn. GEEN SPEELGOED! Te Woudenberg zijn drie hooibergen van den heer Van Ravenhorst afgebrand. Oorzaak het spelen van kinderen met lucifers. De bergen waren verzekerd, doch het hooi niet

Schager Courant | 1927 | | pagina 2