POLBEI DUGOW. Dinsdag wérd in het Polderhuis de voorjaarsver gadering gehouden v. li. polderbestuur. Bij de opening der vergadering sprak de Dijkgraaf er zijn genoegen over uit, dat alle Heemraden en Hoofdingelanden aanwezig waren; hij heet allen welkom en brengt in berinnering dat de heer K. Blom het vorig jaar 25 jaren zitting heeft gehad als Heemraad, welk feit aan de aandacht van het bestuur was ontsnapt, waarom spr. dan nu nog den heer Blom feliciteert en, waar deze steeds do functie, hem opgedragen, naar behooren heeft vervuld, daarvoor den dank brengt van het Dagelijksch Bestuur en de Hoofdin gelanden. In het laatst verloopcn halfjaar is weer heel wat tot stand'gekomen met betrekking tot vaarwater; de rekening van den polder is tamelijk gunstig, wat echter niet gezegd kan worden van de- wegenrekening, welke nog steeds sluit met een na- deelig saldo. Met den wensch, dat de besprekingen in goeden toon gehouden mogen worden en mogen leiden tot. besuiten in het belang van den polder, verklaart spr. de vergadering voor geopend. De heer Hoogland, secretaris, leest daarna de zeer uitgebreide notulen, welke geen aanleiding geven tot eenige op- of aanmerking, .zoodat ze onder dank zegging worden goedgekeurd. Bij de laatst gehouden verkiezing zijn herkozen de h.h. Bakkum en Gootjes. Door de h:h: Wonder en Oudeman worden de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt- beslo ten. Dijkgraaf feliciteert dé gekozenen cn beveelt bij voortduring de belangen van den polder bij hen aan. Ingekomen is een verzoek van een groep ingelan den om het keerschut in de sloot langs den Middel weg bij het bosch van den heer Wonder weer te doen verdwijnen. Door Dijkgraaf wordt gezegd, dat het Dag. Be stuur opruiming niet wenschelijk acht Uit het zeer breedvoerig debat over deze zaak blijkt, dat eenige personen van genoemde groep zich terug trekken, nu het op betalen aankomt, ter wijl mede blijkt, dat de verlegging der scheiding tus- schen Middelpolder en Pannekeet niet aan de ver wachtingen heeft voldaan. Algemeen echter is men van gevoelen, dat allen, die destijds om deze grens verlegging hebben gevraagd, hun aandeel in du kos ten dienen bij te dragen. Een groote meerderheid der vergadering vereenigt zich met het advies van het Dag. Bestuur. Aan de orde kwam thans de rekening over 1926, welke is nagezien door de h.h. Konijn, De Boer en Liefhebber. Eerstgenoemde rapporteert namens de commissie alles in órde te hebben bevonden. Do hoer Poland zou wol dn rekening in haar ge heel voorgelezen willen hebben, doch daar wordt niet veel voor gevoeld. Betreffende enkoio posten worden inlichtingen gevraagd, welke door Dijk graaf eïi den penningmeester* worden verstrekt, Met als eerste post f4573.68 batig saldo der vorige reke ning heeft de rekening tot eindcijfers van ontvang sten f 126332.42. Als hoofdposten dezer rekening ver melden we voorts dat aan baten uit vorige diensten nog werd ontvangen f 1277.02, aan omslagen volgens het kohier f 43274.01, aan inkomsten van bezittingen totaal f 12525.35, aan buitengewone ontvangsten f38522.49 en aan onvoorziene ontvangsten f26132.50, waaronder een leening groot f25000 van het Indi sche Pensioenfonds. Met betrekking tot de uitga ven vermelden we het volgende: Jaarwedden van bestuur, beambten enz. totaal f9964.72, huishoude lijke kosten en andere kosten van administratie f 1864.18, afdracht van geïnde omslagen voor andere waterschappen f7892.23, belastingen enz. f798.47, on derhoud van werken.f31459.49, renten en schuld af lossingen totaal f 44432.04, buitengewone uitgaven f 18634.85. Do totale uitgaven beloopen f 115345.34, zoodat de rekening sluit mot een batig saldo van f 10987.08. Ook omtrent de rekening der wegen wordt gerapporteerd, dat deze in goedo orde* is bevonden. Do totale ontvangsten beloopen f 3-4083.79, doch de uitgaven f 40199.19^, alzoo een nadeelig sslot var. f6115.40J4. De bezittingen van don polder, buiten de gebouwen, bestaan uit: f900 inschrijving op het' Grootboek, 234 N.W. schuld f250 idem 3 f0500 aandeel in de spoorlijn Noordscharwoudo Dorp-Sta tion, ruim 94 H.A. polderkaden, water enz., 1/4 aan deel in de Broeker brug; daartegenover staat een schuld van f43200, ingevolge verschillende leenin gen.'Na goedkeuring dezer rekeningen ontvangt de penningmoester donk voor zijn richtig beheer. De begrooting van den polder voor 1927 loopt over ontvangsterren uitgaven over f 107285.55, terwijl de polderlasten hierin fl per H.A. zijn verlaagd, en al- zoo op f 13 per H.A. zijn gebracht. Na eenige toe lichting omtrent enkele posten, wordt de begrooting goedgekeurd. De begrooting van ontvangsten cn uit gaven der wegen loopt over f 37520.82, waarbij de wegenbelasting, fl per H.A. hooger is gesteld, 'alzoo van f9 op f10 is gebracht, terwijl hierbij nog wordt, opgemerkt, dat het nog wel té bezien zal staan,, of met deze verhooging de rekening op het eind des jaars zal sluiten. Ook deze begroeting- wórdt goed gekeurd. Eonig debat ontstaat met betrekking tot de Noord- scharvvouder sluis; deze oischt belangrijk herstel, waarvan de kosten voor de helft door onzen polder moet worden betaald. De opmerking wordt gemaakt, dat het vorige herstel, betrekkelijk nog kort geleden, slecht is uitgevoerd. Naar aanleiding der begrooting ,voor de wegen vraagt de heer Poland, hoe het gebruik van grint bevalt. Dijkgraaf antwoordt,, dat dit zeer goed voldoet, voor wegen, welke druk worden bereden, wordt mede nog wat bazaltslag gebezigd, hetgeen goed voldoet. Aan de orde wordt nu gesteld de verkiezing van een Heemraad, aftr. de heer P. Kieft. De uitslag der gehouden stemming is, dat de heer Kieft met 18 van 19 stemmen wordt herkozen. Deze neemt de benoe- mign aan, dankend voor het in hem gestelde vertrou wen en hopend weer even aangenaam in het be stuur mee te mogen werken aan de polderbelangen. Voorgesteld wordt het bestuur te machtigen tot het aangaan ecner geldleening tot f 40000 tegen hoog stens 5 om te voorzien in kasgeld. Met algemeene stemmen wordt deze machtiging verleend. Hiermee is men genaderd tot het laatste punt der agenda: rondvraag. Door den heer Poland wordt gevraagd, of en wanneer terugbetaling zal plaats hebben voor te veel gestorte pensioenbijdragen. Deze "vraag wordt door Dijkgraaf beantwoord, waaruit blijkt, dat nog niet alles volkomen met den Pensioenraad is geregeld. Zoo spoedig mogelijk zal de zaak worden afgedaan. Voorts wordt door den heer Poland er op gewe zen, dat op een gedeelte van den Oostdijk het straat je noodig verbeterd dient te worden, welke opmer king tevens wordt gemaakt door den beer P. Groen met betrekking tot den West/dijk tusschen de brug van Kalis en het Polderhuis. Onderzoek en zoo noo dig verbetering wordt toegezegd. Nog wordt door den heer Poland er op gewezen, dat de brug in den Holleweg steeds is bezaaid met grint, wat voor bet bouten dek ongetwijfeld zeer schadelijk is; een paar meter bestrating voor de brug zou zeer dienstig zijn. Hierop antwoordt Dijkgraaf, dat deze opmerking ook is gemaakt ten aanzien van een paar bruggen door den Hoofdingenieur. Spr. acht het wel ge- wenscht hierop in te gaan. De heer P. Groen acht opknappen der sloot aan de Zuidzijde van den Laanweg hoogst gewenscht, terwijl ook aan de noordzijde reeds weor minder goede plaatsen worden aangetroffen en het straatje in genoemden weg mede wel eens een beurt mag hebben. Dijkgraaf zegt onderzoek door don polder baas toe. De heer Liefhebber heeft opgemerkt, dat een stuk rietschoot bij het Waardje is weggeslagen en vraagt of voorziening door pu'nstorting niet gor.enscht is. Dijkgraaf gelooft niet, dat er gevaar bij is, doch zal den pold6rbaas opdragen daar een opmeting te uoen, is voorziening noodig, dan zal het gewenscht zijn daar een scnoeiing te plaatsen. Tevens wordt door den heer Liefhebber ge vraagd, of de keien in den Middelweg en Laanweg niet beter elders te gebruiken zouden zijn. Dijkgraaf gevoelt veel voor verplaatsing: reeds zal een klein gedeelte elders worden gebruikt en wel licht verdient het aanbeveling ze te bezigen voor verschillende hoeken der wegen. Na eenig debat wordt goedgevonden deze keien langzamerhand te verplaatsen. ID'oor den heer P. Wonder wordt gevraagd of. ook iets meegedeeld kan owrden met betrekking tot een oplossing voor den Twuijverweg. waarop door Dijk graaf wordt geantwoord, hieromtrent biets te kun nen zeggen. Door den heed Wonder wordt gewezen op hef) steeds voortduren van dezen ongezonden toestand, en vraagt of we het maar lijdelijk moeten aanzien, dat onze polder voor nog grooter wegenonderboud komt te staan door nalatigh< id van anderen. Waar de Twuijverweg genoemd vrordt. ontstaat tegenwoordig steeds e en-warm debat, zoo ook hier. We meenen dan ook maar te moeten volstaan met het resultaat van het debat te vermelden, n.1., dat het polderbestuur zich in .een adres met breedvoerige toelichting tot de Regeering zal wenden, met het verzoek maatre gelen te willen nemen tot 'het verkrijgen eener spoe dige oplossing. Door den heer C. van Langen wordt gewezen op den slechten toestand der laadplats aan het Ver laat. Door Dijkgraaf wordt geantwoord, dat ook daar wellicht met keien verbetering is aan te brengen. Vervolgens wordt er door den heer Van Langen op gewezen, dat het water niet is weggemalen om de uitvoering 'van slootwerk gemakkelijk te maken, waarop door Dijkgraaf wordt geantwoord, dat het bestuur van oordeel was, dat dit op den gestelden tijd niet gewenscht was en het later geen doel, meer had. Waarop de heer Van Langen opmerkt, dat het wen schelijk was geweest, dat de poldermeester daarvan even kennisgeving had ontvangen, hetgeen achteraf beschouwd door pijkgraaf wordt erkend. De opmer king wordt nog gemaakt.'dat door de vele regens het besluit vrijwel als onuitvoerbaar beschouwd moest worden. Ten slotte vraagt de heer Van Langen nog of de pomp ophaler extra wordt beloond, zoo niet. dan acht hij dit gewenscht opdat 'het openen en sluiten nauw gezetter kan gebeuren. Soms staan de pompen veel te lang open. hetgeen tot klachten aanleiding geeft. Door Dijkgraaf wordt gezegd, dat Luken hiervoor een toelage krijgt, en dan ook moet zorgen, dat deze zaak zoo goed mogelijk wordt geregeld. Van verschil lende zijden wordt opgemerkt, dat Luken over 't al gemeen (nauwgezet deze zaak regelt, doch hot voor hom hoogst moeilijk is het iedereen naar den zin te maken. Vooral de laatste maanden heeft hiji zeer druk cn moeilijk werk gehad. Tenslotte wordt voorgesteld de toelage met f 50 te verhoogon, aldus te brongen op f 200. wolk voor stel met 10 tegen 9 stemmen wordt aangonomen. Door don heer De Boor wordt voorgesteld voor het -betrekken van steenkolen publieke aanbesteding to houden. Door Dijkgraaf worden hiertegen de -be zwaren naar voren gebracht; het voorstel-De Boer wordt met 3 tegen 16 stemmen verworpen. De heer Schilder betuigt zijn groote tevredenheid over het personeel van het stoomgemaal en acht het gowonscht hun salaris wat to verhoogen. Het Dag. Bestuur is van oordoel. dat do salarleering bohoorlük op peil is. Het voorstel wordt niet ondersteund en komt alzoo niet in stemming. Door den heer K. Blom wordt dank gezegd voor de woorden van den Voorzitter, tot hem ge-richt, doch vooral ook voor de aangename samenwerking met Heemraden en Hoofdingelanden en voor do onder vonden vriendschap. Door don Dijkgraaf wordt dank gozegd voor de goede samenwerking in -deze vergadering en sluit dezè rust don wonsch. dat do bsluiten in het belang van den polder mogen zijn en hij allen in de volgende vergadering weer in gezond heid zal mógen begroeten. LANGENDIJK. De Langendijkcr .Winkeliers-, Nering- en Vakver- eeniging, hield Woensdagavond een ledenvergadering in het lokaal van den heer Schoenmaker te Zuid- scharwoude. Aanwezig 23 leden. De voorzitter, do heer S. Timmerman, opent met oen woord van welkom de vergadering, en spreekt zijn diep leedwezen uit over do ledige plaats die ont staan is aan de bestuurstafel door het overlijden van den heer Luijting. De vergadering herdacht eenige oogenblikken in stilte dit verscheiden, waarna tot do werkzaamhe den werd overgegaan. 1 De hoer P. Berkhout leest de notulen, welke wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van het Bureau van Advies -van de Kamer van Koophandel is bericht ingekomen, dat de omslag over 1926 is 15 ct. per lid.. Daar 25 ct. per lid betaald is, zal het overschot op 1927 worden overgeschreven. Van do christelijke middenstandsvereeniging te Broek op Langen dijk was het verzoek om een ge combineerde vergadering ingekomen, in verband met don toestand aan de gasfabriek (particulieren arbeid door het personeel en leveranties door het bedrijf). Dezé vergadering is gehouden^met gevolg een adres aan de gemeenteraden. Van alle vier was het ant woord ingekomen, dat zo voor een bespreking geen termen aanwezig achten, terwijl door enkele bestu ren werd meegedeeld, dat volgens artikel 4 van het Werkliedenreglement particulier werk door het per soneel verboden is. De voorzitter speekt er zijn leed wezen over uit, dat de leden die hierbij het meest be trokken zijn, thans schitteren door afwezigheid. Uit het finantieel overzicht van de gehouden win kelweek blijkt, dat de ontvangsten f270 en de uit- gaven f210 hebben bedragen, zoodat het overschot f60 is. Op voorstel van den heer Paarlberg wordt besloten, daarvan een deel aan den red.-adm. uit te keeren en het overschot in kas te houden voor een volgenden keer. Vijf nieuwe leden worden voorgedragen en aange nomen. Uit de rekening van de Incasso blijkt, dat als ge- v„a" het zwarte boekje, dit jaar 1275.»y2 van de f 1395.93% ontvangen is. Een der aanwezigen vindt dit een pover, doch de anderen een goed resultaat. Den heer Tuin wordt dank gezegd voor zijn be moeiingen als lid van de incassocommissie. Uit de rekening van „Ons Weekblad" blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven f 390129 hebben bedra gen met een winst van f 191.36. ,-.?oo™lans geeft aan 0011 ontvangst en uitgaaf van 11433.9b en een zuiver saldo van f 1323.98. Ter voorziening in de vacature-Luijting wordt met 15 steramen tot lid van bet bestuur gekozen de heer Jb. Smit Jnz. te Noordscharwoude. Deze neemt de benoeming aan, met dank voor bet vertrouwen en de beste beloften voor het welzijn der vereeniging Door den voorzitter wordt meegedeeld, dat de heer P. Berkhout voorloopig het penningmeester schap van „Ons Weekblad" op zich heeft genomen. Vragenbus. Hieruit komen drie vragen: lo. Hoe heeft de winkelweek voldaan en is hot bestuur tevreden? 2o. Blijven of komen vertrekkende pofklanten evengoed in het zwarte vakje? 3o. Hebben de andere leden van de incassocom missie geen waarde? De voorzitter antwoordt: le. dat het bestuur over de winkelweek uitstekend tevreden is. Er is veel werk :dü gemaakt met vermoedelijk schitterende resultaten. 2e. Dte bulten de gemeente gaan, blijven ln het vakje en zoo mogelijk geschiedt in de nieuwe woon plaats eenige verspreiding ter kennisname van ne ringdoenden daar. 3e. Ook de andere leden doen hierin werk,' doch de heer Tuin verreweg het meeste. Rondvraag. De heer Olthof wijst op het slecht opkomen der bestuursleden, op de laatste Witte Kruisvergadering, die toch beloofden daar in verband met het punt eerste hulp bij ongelukken aanwezig te zijn. Hij' wijst verder op de onwil voor deze zaak (bij: de bestuursleden van Het Witte Kruis en wil deze zaak nu door de winkeliersvereeniging ter hand laten ne men. Medegedeeld wordt, dat er van onwil geen sprake is en het wachten is op het 'herstel van de wijkzus ter. die deze zaak ter hand zou nemen. Na verdere discussie wordt besloten nog eens een schrijven tot den secretaris van Het Witte Kruis te richten. De heer Paarlberg zal gaarne zien. dat het bestuur zich beter dan tot heden op de hoogte houdt van de woonplaatsen der vertrokken wanbetalers en toont dit met een voorbeeld aan. Verder had hij! een nabetrachting verwacht over de gehouden winkelweek en vond het jammer dat de band geheel zoek was. Als de krant er niet geweest was, zou er van de winkelweek niets te bemerken zijn geweest. Hij hoopt, op later beter. Bij de besprekingen hierna blijkt, dat de opmer kingen niet vergeefs gemaakt zijn De heer J. Schoenmaker vraagt of men na incasso door een deurwaarder, evengged in 't vakje blijft. Medegedeeld wordt; dat het hier iemand betrof, waarvan ook nog een andere vordering was ingediend De heer Vonkeman bespreekt het adverteeren van firma's buiten Langendijk. die echter alleen opge nomen inog enworden. als de Langendijker vertegen woordiger daarin genoemd wordt Daarna wordt de vergadering gesloten met dank voor de prettige besprekingen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 7