Adjutant Capenor, Coöperatieve Br „DE TIJDGEEST" G.A., Badmus", Winkel. Binnenlandsch Nieuws. c Advertentiën. Dienstmeisje, Werkjongen, versche Kalfkoe Complete Salon-Ameublement Wij bakten onder anderen de afgeloopen week: 120 Strengelbrooden, 106 Waterbrooden, 547 Krenten Zwitser, 724 Krenten Tarwe, 84 Kren- tebollen van f 1.ÓO, 75 Luxebroodjes, 676 Punt jes, 195 Roggebrooden, 88 pak Beschuitkoeken, 393 pak Suikerkoeken, 848 pak Beschuit, 12 pak Kaneelbeschuit, 120 pond Kantkoek, 192 pond Ontbijtkoek, 2570 Melkbrooden, 2752 Tar- webrooden, 2710 Krentebroodjes en 7800 Kadetjes. Vliegtuigongeluk te kelbourne. De blijde intocht van den hertog- en de hertogin v&n York te Melbourne is verstoord geworden door een ernstig: vliefffcuig'ong^luk. Veertig vliegtuigen cirkelden boven Melbourne bij de inkomst en vij. ervan m gevoohtaformatio maak ten oen laatste saluut door don neus naar don grond toe te richten boven don ingang van hot oude bondsparlomentsgebouw, -waar het rijtuig met de gasten heen op weg Was, toen twee ervan op 200 M. hoogte tegen elkaar botsten. De schroef van het eene vliegtuig sneed den vleugel van het andere ai? en het eerste verloor daarna zelf zijn staart. Allebei ploften toon uit de lucht neer, het eene op straat, het andere .op een gebouwtje voor stal ling van postauto's. Dit gebouwtje raakte m brand en de huloelooae vliegers, een luitenant en zijn helper verbrandden levend als zij ten minste öïet reeds door den val gedood waren. De ga rage vluog ook in brand en verscheidene postauto's worden vermeld. Het tweede vliegtuig sleepte jn zijn val electrische draden mee en vloog in brand toen het de straat raakte. Ook de twee vliegers die hierin zaten, kwamen jammerlijk in de vlam men om. De tragische gebeurtenis aan het einde van een dag van vreugde en geestdrift werd door duizen den waargenomen en hun juichkreten bestierven hun op de lippen. Do hertog en de hertogin waren natuurlijk diep onder den indruk. Vele vrouwen op de straat vielen in Zwijm. WINKEL. Het Haydn-kwartet, bestaande uit de heeren P. Kramer, le viool, A. de Groot, 2e vio^l, H. v.d. Bosch alt-viool en H, J. Lijsen, violoncel, leden van het Concertgebouw Orchest te Amsterdam; zal op Dins dag 26 dezer voor het Departement Winkel der Maatschappij, tot Nut van 't Algemeen een concert avond geven waarop; werken van Haydn, Beethoven en Dvorak zullen worden uitgevoerd. Ten einde ook niet-leden in de gelegenheid te stellen dit bekende ensemble te hooren, is de toegangsprijs op! slechts 75 ct. per persoon gesteld. Het concert- zal vóór het vertrek der laatste tram richting Schagen, zijn geëindigd. (Zie advertentie in dit nummer), ANNA PATJLÖWNA- Aan C. van den Berg, dienstplichtige der lichting 1927 uit deze gemeente, is één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke on misbaarheid. I ANNA PAULOWNA- Politie, -7 Gevonden: een belastingplaatje, twee handtaschjes met inhoud, en een fietslantaarn, In lichtingen worden ter secretarie verstrekt. WIE RIN GEN. De bij den voorzitter van het Centraal Stembureau -ingeleverde candidatenlijsten voor leden van den gemeeenteroad zijn allen goedgekeurd De numme ring is nog niet geschied, WEERINGEN. 1 j i De handel in lammeren begint alhie* toe te nemen ■en trekken diverse kooplieden van elders den boer op, om deze viervoeters te koopen. De prijzen vari eerden van f 15 tot en met f 18 per stuk, voor welke prijken reeds verschillende partijtjes zijn verkocht. HEERHTJGO WAARD* (Donderdag herdacht het echtpaar Leegwater- Prins den dag, waarop ze voor 60 jaar in den echt waren vereenigd. Bleek de belangstelling reeds uit druk gevlag, niet minder kon dit worden afgeleid uit tal van felicitaties per post en druk] bezoek, zoo wel van hier als van elders. Het Aamanten paar is nog vrij1 kras, hoewel de bruid zeer veel lichamelijk lijden achter den rug heeft en de bruidegom) sinds k eenige jaren tengevolge van een val, bij het loopen gebruik moet maken van een zg. driepoot* HEERHUGOWAARD* De pogingen, om te komen tot de stichting van een vereeniging voor Ziekenhuisverpleging,, zijn ook hier met schitterend succes bekroond. Na verspreiding eener ciculaire onder de ProtestantschO bevolking is door een twaalftal groepen huisbezoek gedaan ten einde tot deelname op te Wekken. Donderdagavond vergaderde deze commissie en na ..inlevering der aangifteformulieren en samenvoeging der lijsten ble ken ruim 900 personen te zijn toegetreden, waaron der'ongeveer 260 kinderen beneden het jaar. Van een zestigtal dezer zal geen premie en geen entréegeld worden geheven. Het, succes leidde er toe, dat dan ook mot algemeene stemmen besloten werd tot de stichting eener •vereeniging over te gaan. Aangeno men werd de officieele stichtingsvergadering te hou den op 11 Mei a.s. waartoe alle ingeschreven gezins hoofden per convocaat zullen worden uitgenoodigd, en waarin vastgesteld zullen worden de voorwaar den en het reglement, terwijl dan tevens het be stuur zal worden gekozen. Ben concept der voor- waardon on een voor bet reglement werden door de comm. vergadering voorloopig behandeftb. Door denvoorzitter van ,L. i. Dl.", .het hier ba- staande ondersteuningsfonds hij' ziekte, werd den aanwezigen dank gezegd voor de medewerking en den daarbij betoonden ijver. Spr. meent allen te mogen feliciteeren met bet verkregen succes, waar door de gemeente "weer een mooie Protestantsche in stelling rijker geworden zal zijn, welke in de toe komst ongetwijfeld veel nuttig werk zal kunnen ver richten. 1 GROET, (GEMEENTE SCHOORL), In het café van den heer Marees had Donderdag avond een openbare vergadering plaats ter oprich ting van een onderlinge vereeniging voor Zieken- huisverpleging. Ter vergadering waren mede aanwezig dé hee ren Paarlberg van Oudkarspel en Dijken van Schoorl- dam, bestuursleden van de fede ratie. D'e eerste releveerde den toestand, zooals die is in plaatsen waar geen vereeniging bestaat, zette daarna uiteen de vele verbeteringen, die ontstaan, nadat men op meer gemakkelijke wijze van. een ziekenhuis gebruik kan maken, releveerde de totstandkoming der eerste vereeniging en de groot» vlucht die dit ver- eenigingsleven in zoo'n korten tijd genomen heeft, om verder te behandelen de vraag waarom onderlinge verzekering boven aansluiting bij «en maatschappij vérre de voorkeur verdient. Nadat nog gewezen was op het nut en de voordee- len van federatief verband, werd het woord gegeven aan den heer Dijken,.die meer in het algemeen het nut van vrije tiekenhuisverpleging behandelde en wees op het groote voordeel van onderling werken omdat het niet noodig is bijzondere beperkingen vast te leggen, daar in de eerste plaats het doel is, geld uit te geven, dus te helpen, terwijl een maat schappij natuurlijk als hoofddoel heeft, zooveel mo gelijk winst te maken, en dus de premie uit den aard der zaak hooger en de rechten lager zijn. Door de aanwezigen werden daarna verschillende vragen gesteld, die door de heide sprekers op. de meest duidelijke en bevredigende wijze werden be- aentwoord. Over sommige onderdeelen had meer malen een aangename gedaohtenwisseling plaats. Het resultaat van dezen avond was, dat een ver eeniging met circa 300 leden werd opgericht. Door huisbezoek waren reeds 250 leden geboekt en staande de vergadering werden 50 leden opgegeven. Volgende week heeft te Schoorl eenzelfde vergade ring plaats. Als bestuursleden werden gekozen de heeren A. C. Nottelman, G. Duinmaier, J. Hoogland en J. Vriend jes. In Schoorl zal het bestuur verder worden aange vuld en de voorloopige commissie blijft zoolang alle voor bereidende werkzaamheden zijn afgeloopen. Besloten werd een vaste contributie te bepalen van 3 ets. pèr week per lid boven 15 Jaar, terwijl voor hoogstens 3 kinderen beneden 15 jaar 1 cent per week moet worden betaald. Het entréegeld werd bepaald op 25 ets. per lid Met een hertelijk woord van dank vooral aan de beide federatiebestuurders, werd de vergadering door den voorzitter, den heer Wognum, omstreeks 11 uur gesloten, DOODSLAG TE WEERT. Wegens doodslag gepleegd op den 34-jarigen ko perslager H. M. Meyers te Weert, is gistermiddag naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht .de 34-jarige kastelein H. J. A J., eveneens uit Weert. De verdachte heeft bekend. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat ver dachte zonder eenige aanleiding den verslagene in een café met een stoel een slag op het hoofd heeft gegeven. De verslagene is toen nog per fiets naar het politiebureau kunnen gaan, waar hij een volledig relaas van het gebeurde heeft kunnen geven. Zijn toestand verergerde echter met het uur, zoodat hij in den loop van den nacht, ten gevolge van hersenver- bloeding, is overleden. DE GRENSWIJZIGING VAN HAARLEM. In de gisteravond gehouden raadsvergadering van Heemstede, sprak de voorzitter, burgemeester- jhr. P. W. v. Doorn, zijn teleurstelling uit over het feit', dat het wetsontwerp in zake de Haarlemsche grenswij ziging aangenomen was. Hij bracht voorts dank aan den raad en aan allen, die steun verleend hebben in den strijd tegen de annexatie. Aan het einde van de raadszitting werd afscheid genomen van de raadsleden, die in het te annexee- ren gebied wonen. BOTSING AUTO EN MOTORRIJWIEL. Gisteravond ongeveer zes uur is op den straatweg bij IJmuiden een motorrijder met een vrachtauto in botsing gekomen. De motorbestuurder, een chauffeur uit Schoten, was in het drukke verkeer van streek geraakt, week verkeerd uit en botste tegen dè van de tegenovergestelde zijde komende auto aan. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Het motorrijwiel werd vernield, de auto zwaar beschadigd. EEN FANTAST? De politie te Zeist heeft druk werk met het onder zoek naar de waarheid van een sterk fantastische aangifte van een 15-jarige fabrieksjongen, die onder- weg van Wijk bij Duurstede naar de fabriek te Zeist door twee mannen in een auto zou zijn weggevoerd in de richting Amersfoort. In Driebergen werd de jongen opgepakt, waar zijn fiets achter tegen den auto zou zijn gebonden. Onderweg werd hem een touw om den nek gesnoerd, waarna hij zich bewuste loos hield en kans zag te ontsnappen, toen zijn bewa ker bij den bestuurder was gaah zitten en de auto nabij Amersfoort langzaam reed. De jongen wist het rijwiel los te rukken'en trapte uit alle macht naar zijn tante te Zeist, die verklaarde, dat hij met blauw gelaat, het touw nog om den nek, arriveerde. De jongen zei een regenjas en zijn rijwielplaatje te mis sen. Het uitgebreid onderzoek ook te Driebergen en Wijk bij Duurstede, leverde niets op, zoodat sterk aan pure fantasie wordt gedacht, al houdt de jongen, die al eens voorwaardelijk werd veroordeeld, zijn relaas woord voor woord vol. WEG VERZAKKING. Door onbekende oorzaak is in de gemeente Zuilen bij Utrecht een gedeelte van den berm van den Am- sterdamschen straatweg over een lengte van onge veer 10 meter in het Merwedekanaal verdwenen. Om ongelukken te voorkomen is van gemeentewege langs dat gedeelte van den straatweg thans een hek ge plaatst WEGEN IN REPARATIE. In verband met een van den Minister ontvangen schrijven, is door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland een circulaire gericht aan de gemeen tebesturen en polderbesturen in dat gewest, waarin de aandacht gevestigd wordt pp het gevaar, dat van de zijde van het autoverkeer bestaat, door het te snel rijden op wegvakken waar arbeid verricht wordt Gevraagd wordt borden aan te brengen, die voor schrijven langzaam te rijden op die wegvakken. ZWARE BRAND TE UTRECHT. Gisternacht heeft in de Johannes Bekastraat te Utrecht een felle uitslaande brand gewoed. Voorbij gangers, die bemerkten, dat het in de woning van een 31-jarigen. timmerman rookte, bonsden op de deur en belden onophoudelijk, om de menschen, die rustig sliepen, van het gevaar op de hoogte te bren gen. Toen deze waren opgestaan, bleek de trap in- tusschen geheel uitgebrand, zoodat het perceel niet meer langs den gewonen weg verlaten kon worden. De timmerman kon met uiterste inspanning het dak bereiken. Zijn vrouw rolde de kinderen van drie en vijf jaar in een deken en wierp hen uit het raam. Beneden werden ze door de buren, eveneens In een dekon, opgevangen; ze bekwamen gelukkig geen noe* menswaardig letsel. De vrouw, die zich op gelijke wijze wilde redden, kwam er slechter af. De deken scheurde, zoodat zij op de steenen terecht kwam, beide beonen brak en naar de rijksklinieken moest worden vervoerd. In- tusschen was de brandweer, die wel wat laat was gewaarschuwd, gearriveerd, waarna 't vuur spoedig gedoofd werd. De oorzaak van den brand moet ver moedelijk gezocht worden in het wegvloeien van pe troleum uit de petroleumkachel, die niet voldoende was uitgedraaid. De timmerman, die angstige oogen- blikken op het dak had doorgebracht, werd in to taal overspannen toestand langs een ladder naar beneden gebracht. De inboedel is verzekerd. leader onderzoek naar de oorzaak van den brand zal worden ingesteld. BARSINGERHORN. Woensdag vergaderden in de zaal van de Graaf een 70-tal personen ter verdere bespreking van hef plan, alhier een Fancy-fair te houden op 11, 12 en 13 Juni a.s. Voorzitter, de heer J. Schenk Az. opende deze vergadering als volgt: Dames en Heeren, Als voorzitter van de Commissie van Voorberei ding van de alhier te houden Fancy-fair, heet ik U allen welkom, en in het bijzonder onze Burgemeester onze Eere-Voorzitter en diens echtgenoote. Het doet mij genoegen dat U gehoor heeft gege ven aan onze uitnoodiging om hedenavond hier tegenwoordig te zijn. Alhoewel ik veronderstel, dat het U allen bekend is, met welk doel wij dit feest willen opzetten, lijkt het mij toch goed om dit doel nog eens goed onder oogen te zien, alvorens wij tot de verdere bespre king overgaan. Toen de zaak dan, waarin wij thans bijeen zijn, zou worden gesticht, was bet de bedoeling dat de vereenigingen van ons dorp dit gebouw zouden be schouwen als hun vereenigingsgebouw. Er werd gezorgd voor een ruim tooneel, flinke kleedkamers, speciale verlichting, aangename ver gaderzaal, kortom niets is gespaard, om het geheel een aanzien te geven, dat overeen zou komen met het speciale doel: de vereenigingen moesten hebben een eigen vereenigingsgebouw, waarin het hun aangenaam en gezellig moest worden gemaakt. En ik geloof te kunnen zeggen dat -inderdaad de vereenigingen dit gebouw, als zoodanig beschou wen: alle vereenigingen toch vergaderen hier, hou den hier bun repetities en geven- bier hun uitvoe ringen. Tot zoover meen ik dan ook dat wij allen volko men tevreden kunnen zijn. Ik zeg: „tot zoover", want evenals iedere zaak haar licht- en schaduw zijde zal hebben, kleeft ook aan ons hiervoor door mij besproken doel nog een -tekortkoming, en dat is namelijk deze: Tot nu toe betaalt Iedere vereeniging In den regel een zeker bedrag voor gebruikmaking van tooenel, licht, décors en zaal, een uitgaaf die als een nood zakelijk kwaad kan worden beschouwd. Noodzake lijk is ze, omdat de oprichting van het een en an der, speciaal voor do vereenigingon vergroot, ver fraaid of aangeschaft, een schuld heeft doen ont staan, wolke door regelmatige aflossing moot worden weggewerkt. Kwaad kan ze wordon genoeïhd, om dat de meoste vereenigingen aan" oen steeds terug- keeronde kwaal lijden en wel dat hun kas nooit bij zonder is gespekt. Dit noodzakelijk kwaad nu is in mijn oog de ondergrond van ons thans te houden feest: De tooneelvereeniging „Liefdadigheid" toch nam voor enkele weken terug het besluit om dit zooevon genoemd „noodzakelijk kwaad", zij het dan misschien niet radicaal, dan toch voorzoover mogelijk, uit den weg te ruimen, door bet ontstane schuldkapitaal, waarvan ik zooeven sprak, door algeheele aflossing, te laten verdwijnen. Hoe aan het benoodigde geld moest worden gekomen, vond men vrij eenvoudig, men achtte een F a n 6 y-f a i r daarvoor het uitver koren middel. De vereeniging „Liefdadigheid" heeft het niet bij dat besluit gelaten, maar is direct aan het werk ge- toogen. met als resultaat, dat ik U, terwijl nog maar een paar weken zijn verloopen, thans reeds kan mededeelen, dat bot de bedoeling is om op Zaterdag, Zondag en Maandag, 11, 12 en 13 Juni a.s. het feest te houden. Er zijn reeds verschillende commissies samenge- *veest. De namen van het Dagelijlcsch Bestuur zijn U door onze, als altijd active Schager Courant, zeer zeker bekend. Alleen dit meen ik nog te moeten mededeelen, on ze Burgemeester heeft op ons daartoe gedaan ver zoek, het Eere-Voorzitterschap op zich genomen. Vanaf deze plaats betuig ik den EdelAchtb. Heer Breebaart hiervoor onzen dank. Verder zijn door ons verschillende namen van per sonen genoteerd, aan wie wij -wilden vragen of zij genegen zijn om in diverse commissies zitting te ne men, teneinde het omvangrijke voorbereidingswerk, dat zeker zeer vlug zal moeten afloopen, gelet op •den korten tijd, dien ons nog rest, voor een zeker ge deelte op zich te nemen en. als het kan vast te leg gen, welk gedeelte dit zal zijn. En hiervoor nu, dames en heeren, is deze vergade ring belegd. Wij meenden dat eene algemeene ver gadering, met de gelegenheid tot mondeling overleg, het meest doeltreffend zou zijn en wij hopen dat U T#w nu reeds getoonde sympathie met onzen opzet, door ter vergadering te komen, aanstonds zal om zetten in verdere medewerking aan ons doel. Hiermede, dames en heeren, open ik deze verga dering, ik wil U, voor wij verder gaan, eerst gele genheid geven tot het stellen van vragen of het ma ken van opmerkingen en de hoop dat onze bespre kingen aangenaam zullen zijn en vruclitdragen voor onze Fancy-fair. Hierna werden de dames, Mevr. Schenk-Sleutel en mej. Clara Kind cn de heeren Mr. J. Buiskool en P. Sluis, benoemd als commissie, belast met een gedeelte van de voorbereidingswerkzaamheden, waarop eene aangename bespreking over het straks te houden feest volgde. Ook deze vergadering gaf ons weer den indruk, dat aan het welslagen niet valt te twijfelen. Geb< Droetpo 2: G eb Zoon v I Scha Geb poon v j Eenij Geb HE lochtei Ter dekking beschikbaar de hoogstbekroonde stamboek- en pre mie-hengst S9 donker bruine bles met witte voe ten. Dekgeld 111.—. Aanbevelend, C. STOOP, Wogmeer, Spierdijk. Gevraagd voor direct: een Dienstmeisje, yan 14 k 15 jaar, bij J. SNIJDERS, Winkelier, Verlaat bij Oude Niedorp. Gevraagd: een net Meisje, als Huishoudster Boerenbedrijf klein gezin. Brieven fr. onder lett. O, Bureau Schager Courant. Staat ter dekking: de Vosbleshengst met zijn-44 prijzen aan de hand en in tuig. Dekgeld slechts f 15.— contant. De Eigenaar: G. SCHOORL Pz., Harenkarspel. Gevraagd een in klein gezin, bij T. VAN IJZEN- DOORN, Meerweg, B ree zand. Gevraagd een goed kunnende melken, bij HOORNSMAN, Julianadorp. TE KOOP: een en een kuikalf. C. KAAN, Waard* polder. f 150. f 150.-. met Dressoir-Buffet ter overname Salon-Ameublement, be staande uit: 2 veerende Clubfauteuils, 4 zware Stoelen, bekleed met Moquette, zware Tafel, Theevitrine [met compleet Servies. Rooktafel met koperen rook stel en schitterend Dressoir-Buffet met geslepen Spiegel, alles massief eiken hout. Alles tezamen f150, gekost f360, twee pracht Schilderstukken f 15, eiken Boekenkast f 3.5, pracht eiken Pendule f 25, gekost f 50. Dubbele Spiegelkast f 65, pracht eiken Buffet f 60, gekost 110, Axminster Vloerkleed f 25. Te zien vanaf Maandag: VAN WOUSTRAAT 97, le etage, AM STERDAM. I Calla Brees Ond Calla Schaj iHuwe Recepti Cal Ond Schaj Hu\ 'huis, Api Ond aïlant reezai t Huw< 'Ond JA] jchoorl tergen, JAC" Schoc Huwe Ondi Jhagerl 'leringi Huwe. Ond' Onze omzet In Brood, Koek en Beschuit stijgt tegenwoordig met den dag., |Huw Dit kan ook niet anders, aangezien wij de beste grondstoffen gebruiken en onze^^ uiterste zorg aan de diverse producten besteden. jijn gi Tenslotte zij. nog medegedeeld, dat al onze producten staan onder P. voortdurende VRIJWILLIGE contróle van het STATION VOOR RIJ EN BAKKERIJ TE WAGENINGEN, zoodat U ook wat dat betreft over tuigd kunt zijn van goed gewicht, kwaliteit en zuiverheid. Waarom zoudt ge niet mee profiteeren van de voordeelen, welke U de Coö-| ppratie biedt? Zij keert hare overschotten weder uit aan hare Leden. Treed daarom nog heden toe als lid en verbruiker. Het inleggeld bedraagt f 10.— Entreegeld f 0.50. Het inleggeld kan bij gedeelten worden aangezuiverd. De eerste ge> rlngste storting bedraagt f 1.00 plus 60 oent entreegeld. oude MAALDE-|nden

Schager Courant | 1927 | | pagina 2