Voetbal. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Vakteekenen en metselaars, 8e klasse e prtfs de J. Sz. Lont. Proefwerk timmeren. 2e en 3e prifs de heer G, Rurap. Eervolle vormcldlng timmeren, de heer H. Lont. Proefwerk, metselaars, hoek halfsteensmuur met rollaag, 2e prijs de heer J. Sz. Lont en voor goot- lijst, eerv. vermelding de heer P. J. Lont, VERKEERSONGEVALLEN IN DE GROOTSTE VIER GEMEENTEN. In het Weekblad voor gemeentebelangen vinden wij het volgende beeld voor de verkeersongevallen in de grootste vier gemeenten in 1926: Aantal ongevallen Stijging sed. v.j. {in Aast. Rott- Haag Utr. Samen Amst. Rott Haag Utr. Ie kw. 1081 678 481 190 2430 20.6 4.3 19.1 40.8 2e kw. 1421 868 662 24-1 3196 —6.0 —132 9.8 —11.6 Se kw. 1604 955 751 306 3610 0.8 —85 13.8 12.9 4e kw. 1276 874 621 199 2970 85 6.6 62 —7.9 Tot. 5382 3375 2515 939 12211 4.— 3.9 11.7 4.0 Het aantal dooden in de vier gemeenten was resp. 44. 36. 22 on 5, samen 107. het aantal ongevallen met ernstig letsel resp. 407. 262. 212 en 57, samen 938. Van het totale aantal in 1926 waren 63.4 pet. te wijiten aan verkeersfouten der bestuurders van voer tuigen (06 pet. in Amsterdam, 56 pet. in Rotter dam. 65 pet. in 's Gravenhage), tegen 63.1 pet. in 1925 en 51.2 pet. in 1924, terwijl het aantal fouten van voetgangers was 82 pet. tegen 6.6 pet. in 1925. SCHOOLVOETBAL. Door het district Helder werden dit jaar, in na volging der groote steden, Amsterdam, Haarlem e.a., voor het eerst school wedstrijden georganiseerd, staan de onder het toezicht van den N.H.V.B. Een 27-tal elftallen, verdeeld naar den leeftijd in drie afdeelingen, dongen mee. Het eenige elftal dat van buiten ingeschreven had, was het elftal van de O.L.S. no. I te Kleine Sluis en wel in Afd. A (Lagere Scholen). Twaalf elftallen dongen daarin mee. In de eerste ronde kwam dit elftal tegen de O.L.S. no. 14 De jongens van school I sloegen school 14 te Helder met 4—1. In de tweede ronde werd vrijgeloot. In de derde ronde kwamen de kranige jongens van school I (die eiken keer al vijf kwartier fietsen achter den rug haddentegen één der sterkste elftallen van het 'Heldersche district, n.1. school 5. Na uiterst scherpen strijd werd dit elftal met 1—0 verslagen, een resultaat dat eerst in de verlenging verkregen werd. Door deze overwinning kwam school I in de finale tegen school 11 te Hel der. Dezen wedstrijd werd Zaterdag 23 April gespeld. In een spannenden kamp werd school 11 met 20 verslagen, zoodat school I te Kleine Sluis den lsten prijs won. De prijsuitreiking geschiedde door den heer Del- vaux, voorzitter van den N.H.V.B., die het elftal hul digde voor het vertoonde spel en het feliciteerde met het behaalde succes. Hij hoopte van harte, dat het Vol gend jaar meer elftallen van buiten zouden mededin gen. Het elftal ontving: een mooien wisselprijs, die het andere jaar moet 'worden verdedigd, de zilveren kam- pioensmedaille van den N.BLV.B. en een cadeautje voor den aanvoerder. In de meest opgewekte stemming werd Zaterdag de terugtocht naar huis aanvaard. Een hartelijk woord van dank aan allen, die het mogelijk hebben gemaakt, dat school I aan dit drie- daagsche voetbaltournooi heeft kunnen deelnemen. ANNA PAULOWNA. Zondagavond gaf de Nutsvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" eene openbare uitvoering ten bate van „Huiszorg" in de nieuwe, nog niet geheel afge werkte zaal van „de Vlas- en Korenbeurs". De voorzitter, de heer H. Pennekamp Sr., heette de ruim 300 aanwezigen 'hartelijk welkom en 'in het bijzonder den voorzitter van „Huiszorg", den heer C. Keijzer. Deze verklaarde daarop, de uitnoodiging van het Bestuur om deze uitvoering bij te wonen gaarne te hebben aangenomen, wijl hem was geble ken, dat deze avond geheel in het belang van „Huis zorg" op touw was gezet en gezien de groote op komst, was het doel dus volkomen bereikt: Eten flink bedrag zou ongetwijfeld in de kas van „Huis zorg" vloeien. Spreker dankte de dames, die zich met den verkoop van kaarten hadden belast en wenschte aan de tooneelclub een succesvollen avond toe. Daarna werd opgevoerd „Plicht boven Liefde", too- neelspel in drie bedrijven, naar het Hobgduitsch van H. Houben, bewerkt door H. B. Wegens sterfgeval moest één der hoofdrollen, nl. die van Raps, den industrieel, door een ander ver vuld worden, die daartoe slechts 3 dagen tijd ter voorbereiding had. De heer Jb. v. Eekeren was zoo bereidwillig geweest, zich voor die hachelijke taak ter beschikking te stellen en wij hebben ons ver baasd, dat h ijden souffleur maar een hoogst enke len keer bleek noodig te hebben, een prestatie waar voor hem zeer zeker een woord van lof toekomt. Wat de opvoering als geheel betreft, het bleek dat er werk van was gemaakt en vergeleken bij de vo rige viel er dan ook beslist vooruitgang te bespeu ren. Het stuk viel blijkbaa^zeer in den smaak yan het publiek. NA DE VERWERPING VAN HET NEDER- LANDSCH—BELGISCH VERDRAG. Uit Brussel wordt gemeld aan de N.R.Ct: De Etoile Beige bericht, dat de Nederlandsche ge zant te Brussel, die op verzoek van de Nederlandsche regeering een week in Den Haag heeft vertoefd, in Brussel is teruggekeerd. Men zou hebben nagegaan, hoe de Nederlandsche regeering tot nieuwe directe onderhandelingen met België zou kunnen komen.. Het schijnt zeker, dat de Nederlandsche gezant eerstdaags een onderhoud met minister Vandervelde zal hebben over een hervatting van de onderhande lingen. EEN GESCHORSTE VERGADERING. Uit Den Helder wordt aan Het Volk geschreven: De Bond van marine-onderofficieren zou Vrijdag 22 en Zaterdag 28 April zijn jaarlijksche vergadering houden in Den Helder. Toen de vergadering nog slechts korten tijd aan den gang was, werd door de afdeeling Helder een motie voorgesteld, waarin twee van de vier afgevaardigden van de afdeeling Oost- Indië werden gewraakt. Deze afgevaardigden waren door het afdeelingsebestuur in Indië telegrafisch ge machtigd, als zoodanig de afdeeling op de vergadering te vertegenwoordigen, doch de afd. Helder meende, dat dit niet was in overeenstemming met het bepaal de in statuten en reglement, waarin bepaald wordt, dat de afdeeling de afgevaardigden aanwijst? De motie werd aangenomen met 8 tegen 3 stem men (de afgevaardigden van Indië stemden niet mee). Het* hoofdbestuur meende in dezen uitslag een vo tum van afkeuring te moeten zien en schorste de ver gadering tot nader order, om Indië telegrafisch met het gebeurde in kennis te stellen en aan de afdee ling Indië de gelegenheid te geven, de afgevaardigden reglementair te doen aanwijzen. MOTORFIETSONGELUK TE BERGEN. Gistermorgen omstreeks 11 uur heeft in de Eeuwige Laan te Bergen (N.-H.) een ernstig motorfietsonge luk plaats gehad. De electro-technicus M. uit Rot terdam reed met zijn vrouw op de duozitting, in de richting van Bergen. Ter hoogte van de villa De Spar sliepte hij, raakte daardoor het stuur kwijt en reed tegen een boom aan den linkerkant van den wegé Man en vrouw werden van de motorfiets ge slingerd. De motorfiets werd geheel vernield. Per ge meentebrancard werd de man naar de woning van den heer Hemelrijk gebracht, waar dr. Poot de eer ste hulp verleende. M. bleek beide beenen gebroken te hebben en ernstig inwendig gekneusd te zijn. Ook werd ten huize van den heer Hemelrijk aan de vrouw geneeskundige hulp verleend; zij had slechts lichte ontvellingen gekregen. De heer M. zal naar Alkmaar worden gebracht, daar operatie! ingrijpen noodza kelijk wordt geacht. AUTO TE WATER Gisteren is te Amsterdam een auto, bestuurd door eon dame, te Wassenaar woonachtig, achteruit van een brug over de Reguliersgracht in de Koizors- gracht gereden. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat de bestuurster bij het oprijden van de brug, toen zij in de eerste versnelling omgeschakeld had, den gastoevoer heeft afgezet, zoodat de motor stilstond. Zij heeft toen wel krachtig de handrem aangezet, maar niettemin is de wagen achteruit van de brug af het water ingereden. De portier van het Anthonie v. Leeuwenhoekhuis, die het ongeluk zag gebeuren, heeft zich onmiddellijk gekleed te water begeven en de inzittenden ("de bestuurster en haar broer) uit den auto getrokken. Voorbijgangers hielpen de beide drenkelingen op den wal; zij bleken volkomen onge deerd. De brandweer heeft de auto uit het water ge- heschen. OUDE NIEDORP. Zondagavond «af de Rederijkerskamer „Moliere" alhier in het café van den heer J. Balk een openbare uitvoering. Opgevoerd werd „Jan Ongeluk", klucht in drie bedrijven door Oscar Blumenthal en Gustaaf Kadelberg. Zooals we dit van de kamer gewend zijn werd er weer best spel gegeven. Het was van het begin tot het eind een onbedaarlijk {soms hinderlijk) gelach. Het daverend applaus was dan ook wel het bewijs, dat hun spel zeer in den smaak viel. Slot een gezellig, bal. WIE RINGERW AARD. Zondagavond werd bij den heer' Van der Woude een uitvoering gegeven door het iN.V. Speeltooneel van het Odeon-theater te Den Haag. Opgevoerd werd ,,'n Model Kamermeisje", blijspel in 3 bedrijven, een stuk zonder fut. doch waarin tooh sommige momen ten voorkomen, dat men de aanwezigen kon laten lachen. Een tweede vraagi is evenwel, of het nu wel zoo'n uitbundig lachsucces kan genoemd! worden, zooals voorspeld' was. Over 't algemeen is er goed spel gegeven, hoewel in 't eerste bedrijf de soufleur al te veel moest helpen. Een dergelijk stuk zou op een kermisavond veel beter hebben voldaan. Voor den heer Van der Woude zal 't wel een strop zijp. want er waren véél te weinig menschen. Enfin, een vol gende keer beter. De pauzen werden op verdienstelijke wijze aan gevuld door de muziek van Gebr. Kos. die natuur lijk ook voor 't bal hebben gezorg<L WIERINGERWAARD. Jl. Zaterdag werd door Dijkgraaf en Heemraden van den polder Wieringerwaard publiek aanbesteed de levering van ongeveer 700 M3. grint, waarvoor 8 inschrijvingsbiljetten waren ingekomen. nJ. van de firma Mannak te Amsterdam' voor f 259, firma Hart man te Vreeswijk voor f 259, J J. Oudakker te Haarlem voor f 2.49, Grintbaggerij' te Amsterdam voor f 2.47 Hj. Van Ackooy. Nijmegen voor f 2.44 P. Koopman. Nijmegen voor f 2.43. Centrale Grinthan- del.' Nijmegen voor f 2.39, firma C. Schipper. Am sterdam, voor f 225. alles per Kub. Meter. (De levering is aan laastgenomde. als laagste in- schrijfster. gegund. WIERINGERWAARD. Zaterdag heeft alhier eën verkiezing plaats gehad voor twee hoofdingelanden van den Polder Wierin gerwaard. wegens periodieke aftreding van de hee- fen J. A. Bakker en F. A. F. Groneman, die beiden met respectievelijk 24 en 27 van de 27 uitgebrachte stemmen zijn herkozen, OUDESLUTS. 'Jl. Zondagavond had alhier in lokaal Kreijger de eerste weldadigheidsuitvoering plaats ten bate van Drentsche en voor uitzending van plaatselijke kinde ren. Ondanks het niet zoo gunstige weer, was de zaal geheel bezet. Nadat de heer Jippes de aanwezigen had welkom geheeten. en nog eens het doel van deze uitvoeringen had uiteengezet, werd begonnen met een zeer varieerend en goed verzorgd programma. Alle plaatselijke vereenigingen. zooals de zang en de tooneelvereeniging alsmede de harmonievereeni- ging. verleende geheel belangeloos haar medewer king. terwijl verschillende dames en heeren door zang en voordracht en pianomuziek iets ten beste gaven. Om p-llea wat gedaan is. afzonderlijk te vermelden, zou wat veel plaatsruimte vragen, genoeg zij: te ver melden. dat het geheel een genotvollen; avond was. en er voor ieder was te genieten. Een woord van dank aan allen, die hun medewerking verleenden tot het welslagen van dezen avond, is dan zeker- ook wel op zijn pilaats. Het was reeds ruim middernacht, toen het programma was afgewerkt, waarna een gezellig bal volgde. LAMMERENPRUZEN» In de vorige week zijn de eerste lammeren op ver schillende markten aangevoerd. Wij noteerden de volgende officieele prijzen: Drachten. 2 April, f 9 a f 15; Leiden. 22 April, f 9 a f 14; Kampen. 21 April, f 10 a f 14; Leeuwarden. 22 April, f 8 a f 13; Nijkerk, 19 April, f 10 a f 15; Steenwijk. 19 April, f 5 a f 10; Delft :schapen met lammeren .f 40 a f 55. Dat wordt dus een gemiddelde prijs voor deze zes markten van f 8.50 a f 13.50. waar Leeuwarden het dichtst bil is. FELLE BRAND. Het café „De Roode Leeuw" te Schermerhorn en de zich daartegenover bevindende doorrijètal zijn Za terdagmiddag door onbekende oorzaak in de asch ge legd. Niettegenstaande het krachtig optreden van de plaatselijke brandweer en die uit Beemster, welke met motor- en stoomspuit het vuur trachtten te be dwingen, kon niets worden gered, aangezien het vuur door den hevigen storm te ver om zich heen greep. Het café en de doorrijstal zijn tegeÉ brandschade ver zekerd. HEIMWEE NAAR DE HERBERG. Onlangs stond voor den Haarlemschen politierech ter terecht een wethouder van Beverwijk, ter zake van het plegen van verzet tegen de politie. Hij werd toen tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Hij had echter verstek laten gaan en gistermorgen diende zijn zaak opnieuw voor den politierechter te Haarlem. In verschillende omstandigheden vond de officier van justitie aanleiding het vonnis te ver anderen in een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier .maanden met een proeftijd van drie jaar en de bijzondere bepaling, dat verdachte een jaar lang geen herbergen zou bezoeken. De verdachte zeide, liever hét eerste vonnis tegen zich te hooren uitspreken, waarop de politierechter hem wederom tot 14 dagen gevangenisstraf veroor deel der. Hdblad. MOTORLOGGER GESTRAND. De motorlogger 64 van de firma Vrolik te Scheve- ningen, schipper J. Klein, kwam eergisteravond van de haringvangst terug uit de Engelsche wateren. Zij telde in het geheel zeven koppen. De logger „steekt" nogal diep van zich zelf, zooals de. Scheveningers dat noemen, maar door de vracht haring van de vangst stak ze nog dieper. Toen ze eergisteravond tegen ne genen op eigen kracht de .buitenhaven binnen voer, raakte ze tusschen de havenhoofden, eenigszins aan den Zuidelijken kant (aan den kant dus van het ver- verschingskanaal) aan den grond. De reddingsboot is nog buiten geweest, om de menschen van boord te halen, maar zij zijn den nacht aan boord overgeble ven. Alle pogingen om weer vlot te komen hebben gefaald. Het water was woelig, maar niet lastig. Aan gezien de logger bij afnemende zee aan den grond ge komen is, loopt ze bij opkomend water bijna geheel onder. Gisterochtend vroeg zijn de pogingen, om den log ger weer vlot te krijgen, hervat. Met trossen werd van den (Noordelijken) wal af gewerkt, maar zonder resultaat. Een tros brak, waardoor de matroos Keus een been heeft gebroken. De menschen zijn daarna met een lijn van het Zuidelijk havenhoofd af aan den wal gehaald. Men zal probeeren den logger bij laag water eerst te lossen, om hem vervolgens weer los te trekken. Maar de Scheveningers zijn niet erg hoopvol gestemd, want de logger werd door het op komend water diep in het zand gewerkt. Hdbld. AUTO-ONGELUKKEN. Op ongeveer 300 M. van den Echoput aan den Amersfoortschen weg reed gistermorgen een auto, be stuurd door een dokter uit Amsterdam, met een vaart van 5055 KM. tegen een aan den berm van den weg staanden boom, waardoor de wagen op zij kwam te vallen. Zwaar beschadigd werd hij daar aangetroffen, terwijl de inzittenden Opgesloten zaten. Zij waren echter, behoudens eenige lichte blessuren, ongedeerd gebleven. Een chauffeur uit het kamp van Milligen had de tegenwoordigheid van geest om den stop van de benzinetank dicht te draaien, waardoor een ontplof fing werd voorkomen, en de wagen slechts in brand geraakte, kort nadat alle passagiers dien verlaten hadden. De oorzaak van het ongeval is nog niet uitgemaakt; vermoedelijk is het het springen van een band. Zaterdag had op den Postweg te Nijmegen een hevige autobotsing plaats. De heer Van Vliet reed met zijn wagen bij het nemen van een draai pardoes te gen de auto van een aannemer te Nijmegen. De auto van den heer v V. sloeg over den kop, toen de ban den der voorwielen sprongen, kwam ondersteboven te liggen en werd geheel vernield. De twee inzitten den maakten de salto mortale van den auto mee en kwamen er wonder boven wonder zonder eenige ern stige verwonding af. NOODLOTTIGE FAMILIETWIST IN ROERMOND. Een ernstig familiedrama heeft zich gistermorgen in het gezin van den arbeider H. aan de Voorstad St. Jacob, aldaar,afgespeeld. Omstreeks acht uur ont stond bij het ontbijten tusschen den 57-jarigen L. en zijn stiefzoon, den 27-jarigen koperslager H. H., een heftige woordenwisseling, dien zoo hoog .liep, dat de vader in zijn drift den koffiepot greep en daarmede zijn stiefzoon te lijf wilde. Deze greep daarop een op de tafel liggend broodmes en bracht zijn stiefvader hiermede een tweetal doodelijke steken toe in den hals en de borst. De man zakte bloedend ineen en gaf na eenige minuten den geest. Hij was vader van een talrijk gezin. De gemeentepolitie arresteerde den dader eenigen tijd later. Na te zijn verhoord is hij naar het huis van bewaring te dezer stede overgebracht en voor den rechter-commissaris geleid. Hij legde een beken tenis af. - Tel. DE INTREDE VAN PRINSES JULIANA IN DEN RAAD VAN STATE. Naar wij vernemen zal de plechtige buitengewone vergadering van den Raad van State, voorgezeten door de Koningin, in welke vergadering prinses Ju- liana in dat hooge Staatscollege zal worden geïnstal leerd, gehouden worden op Maandag 2 Mei, des na middags ten 2 uur. DE VERGIFTIGING TE 'S-GRAVENHAGE. De officier van Justitie heeft een vooronderzoek ge last tegen de echtgenoote van den door vergift om het leven gekomen kapitein der militaire administratei, als verdacht van mededadersschap of medeplichtig heid aan het misdrijf, terzake waarvan de gear resteerde majoor-officier van gezondheid zich in voor- loopige hechtenis bevindt, BOMANS NAAR BRAZILI8. Op uitnoodiging van de Braziliaansche regeering zal het Tweede Kamerlid J. B. Bomans deelnemen aan het 13de Internationale Parlementaire Congres voor den Handel, te houden op 5 September en vol gende dagen te Rio de Janeiro. De heer Bomans ver trekt op 17 Aug. a.s. per s.s. „Flandria". Hij zal de gast zijn van de Braziliaansche regeering. WIERINGEN. Door den heer S. J. Mulder, werd in zijn eenden kooi een bunsing ontdekt welke het op de jonge eenden en eieren had gemunt. Een rattenval werd in gereedheid gemaakt en heer bunsing, op het aan de val vastgelegde eten belust zijnde, had bui ten de waard gerekend en werd spoedig geknipt, zoodat 'men van deze ongewenschte gast verlost werd. Daar er in den laatsten tijd hier veel bun- sings voorkomen, zij ieder op zijn hoede en sluite 's avonds kippen- en eendenhokken dicht. VEENHUIZEN. Dezer dagen is d'e nju zaak! ini rijVieleni, email- goederen enz., vam demi heer A. Rentenaar, opnieuw geopend, bij welke gelegenheid op alle waren1 ge durende een week 10 pet. korting gegeven werd. Wij waren uitgenoodigd/de nieuwgebouwde, naar da ei9cben des trjds ingerichte smidse en winkel te bezichtigen. We kunnen niets anders zeggen, dat alles keurig ingericht was. De' goederen waren sma? kwu geëtaleerd, terwijl 's avonds een vernuf tig uitgedachte eleetrische verlichting het ef fect verhoogde. Den heer Rentenaar en ztfn echt' genoote waren van verscheidene belangstellenden verschillende bloemstukken aangeboden, welke .aan den winkel een feestelijk aanzien gaven. Naar wij vernemen, was het beaoek aan de zaak deze week zeer druk. Velen hebben van de extra korting geprofiteerd. vier jaar geleden, dat ge op weinig eervolle wijze uit onze partij zijt getreden. Wilt gij het nog juis ter weten? Welnu dan, het was op 29 Maart 1923 om ongeveer 11 uur in don avond, U ziet dus wel, de „Volk"-verslaggever was niet zoo onjuist, als U het tracht voor te stellen. Het zou voor U wel wenschelijk zijn, als gc U zelf ook zoo goed overtuigdet, eer ge iets neer ging schrij ven. En kom nu verder eens met feiten aan! U, mijnheer de Redacteur, beleefdelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. K. KEURIS Az. Anna Paulowna, 25 April 1927. Mijnheer de Redacteur, Ware het in gewone omstandigheden geweest, dan zou ik niet hebben geantwoord op de grofhe den van den heer C. Smit, omdat ik, wanneer ik voor mij zelf overtuigd ben, dat ik zeker werk, dat aan mij opgedragen is, menschelijker wijze gespro ken, zóó goed heb gedaan als het onder de gegeven omstandigheden mogelijk was, mij persoonlijk van het afkeurend oordeel dat anderen daarover zou den willen vellen, totaal niets aantrek. Maar de tijden zijn nü eenmaal niet gewoon en verdachtma kingen aan mijn persoonlijk adres zouden tegen de politieke partij,, waarvan ik het mij tot een eer aan reken, lid te zijn kunnen worden uitgespeeld. Daarom en daarom alléén zal ik den heer Smit al thans gedeeltelijk van antwoord dienen, al valt het ook moeilijk op een zóó verward epistel iets te antwoorden. Want Smit begint met den verslag gever van „Het Volk" aan te vallen en eindigt daar ook mee, maar daar tusschen door wordt ik ook als raadslid door 'hem aangevallen en zou mijn ge- huichel in eene niet genoemde positie (want dat kan toch niet tegen den verslaggever van „Het Volk" en ook niet tegen mijn persoon als raadslid zijn gericht) hem indertijd uit de partij hebben doen treden. Heel graag zou ik nu willen, dat Smit dat gehuichel van mij dan eens precies uiteen zou willen zetten. Feiten! heer Smit, geen onbewezen stellingen! Nu je eenmaal bent losgekomen, laat ik je zóó niet gaan, maar zal je je woorden waar hebben te maken. Ik zal dus uwe verdere beweringen kalm af wachten, voor ik U mijn antwoord geef. Alleen op één kwestie zal ik thans direct ingaan. Waar U namelijk beweert, dat U eenige onwaarhe den uit bedoeld berichtje in „Het Volk" zult recht zetten en dan aanvoert dat het in de eerste plaats onwaar is, wanneer ik daarin heb vermeld, dat u 4 jaar geleden uit de partij zijt getreden en dat dit reeds 8 jaar geleden is gebeurd, dan antwoord ik U daarop: Waarde heer, hieruit blijkt me weer eens duidelijk, hoe weinig ge van Uw eigen aangelegen heden afweet. En dat wil dan nog wel met groote beslistheid meespreken over aangelegenheden van anderen. Want het is, ondanks Uw ontkenning, WIERINGEN. Zondag jl. speelde Succes II thuis een comp. wed strijd tegen Helder 5. Om kwart over elf blaast scheidsrechter Swart van Helder de elftallen in het veld. De S.-aanvoerder wint den toss en ver kiest eerst tegen den schuin over het veld staan den wind in te spelen. Beide partijen pakken di rect flink aan. S. neemt de leiding als de H.-kee- per een bal onvoldoende wegwerkt en weer wordt ingeschoten, 10. Aan den anderen kant laat de S.-keeper een bal tusschen zijn handen in het doel rollen, zoodat het reeds spoedig gelijk is, 11. Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. De H.- aanvallen zijn echter uiterst gevaarlijk. H. maakt 21. De H.-keeper moet ook steeds handelend op treden, wat hem echter goed af gaat. Bij een strub beling voor het S.-doel trapt een der S.-backs in eigen doel, zoodat de stand 3—1 is. S. pakt nog even aan en spoedig maakt Jan Lont 32; met dezen stand gaat de rust in. Na de thee krijgt S. het windvoordeel en zijn dan ook het meest in den aanval, hoewel de H.-men- schen ook niet stil zitten. Piet weet enkele mooie ballen te keeren. Uit een aanval op het H.-doel maakt S. gelijk, 3—3. H, zet er nu alles op om te winnen, het spant dan ook enkele malen geducht voor het S.-doel. H. weet no. 4: te maken, dit punt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Waartegen H. protest aanteekende. Verandering komt er niet meer in den stand, welke 3—3 is, wat de verhouding vrijwel weergeeft. H. speelde in het veld iets mooier. Om 2 uur komt Succes I tegen Wieringerwaard I in het veld voor de z.g; zomercompetitie. S. heeft enkele invallers, terwijl W. ook met een verzwakt eliftal uitkwam. De S.-aanvoerder wint den toss en laat de W.-midvoor den bal tegen wind aftrappen. De S.'ers zijn direct in den aanval. Met een keurig schot weet Kooij S. de leiding te bezorgen. Menigen aanval wordt ondernomen, doch Schenk, welke bij de W. achter staat, speelt een keurige partij. Ook de W.-keeper weet menige bal onschadelijk te ma ken. De W.-midvoor weet in een onbewaakt oogen- blik den S.-keeper te verrassen en maakt 11. S. valt weer heftig aan, menige aanval wordt onder nomen, doch Schenk redt hier de situatie. De rust gaat in met gelijken stand, 11. Na de thée heeft W. het windvoordeel. Het spel gaat nu vrijwel ge lijk op. De S.-voorhoede is steeds in aktie, doch de W.-back weet telkens met forsche, harde trappen zijn helft schoon te houden. W. maakt uit een doorbraak 2—1. Even later krijgt S. een penalty to nemen, welke recht tegen den W.-keeper wordt aan geschoten. W. maakt 31. S. probeert het ook weer eens, doch het wil niet lukken, Vrouwe For- tuna is niet aan S.-zijde. Vele schoten gaan over of naast. W. weet zelfs nog 4r—l te maken, waarmedo het einde komt. S. was er dezen middag geheel en al uit. W. heeft verdiend gewonnen, hoewel de uit slag wel iets geflatteerd' was. WIERINGERWAARD. Succes IWieringerwaard. 14. Met 10 man. waaronder 4 invallers, ging Wierin gerwaard Zondagmiddag naar Wieringen. Ook Suc ces had een invaller. Direct na het begin valt Succes fanatiek aan en doelpunt met een onhoudbaar, schot, reeds binnen de 5 minuten. Dat is dus al een zeer ontmoedigend begin, doch thans is Wieringerwaard aan de beurt. Hard wordt er gewerkt om den druk op het Wieringerwaard-doel te weerstaan. Na een half uur belandt de bal bij' Schróder, die met een hard! schot gelijk maakt. 11. 'Zoo blijft het tot rust, 'Daarna speelt (Wieringerwaard mooi samen en weet door stug verdedigen, den stand' zoo te hou den. De enkele doorbraken van Wieringerwaard wa ren veel gevaarlijker dan die van Succes. Schróder wist dan ook nog 3 doelpunte* te fabriceeren. Flink zoo jongens, houdt zoo vol. dan zal dit niet den laatsten wedstrijd zijn, die gewonnen wordt. BREEZAND. Zondag bad de finale plaats van Breezand's se riewedstrijden. Om half 2 liet scheidsrechter Dol be ginnen en stelden .Breezand 1Kleine Sluis 1 zich volledig op. De aftrap was voor K.S., die er blijkbaar zin in had; althans het B.-doel was onmiddellijk in groot gevaar en Koster moest herhaaldelijk ingrijpen. Ook de B.-voorhoede probeerde het eenige malen, doch Molenkamp schoot naast. Hoewel K. S. het meest in den aanval was. had B. het eerste succes en als de vrijstaande Hendrikse een kans krijgt, maakt hij geen fout. Het spel blijft aantrekkelijk en snel en beide achterhoedes houden stand, zoodat rust ingaat met 1—0 voor Breezand. De rust, heeft de withemden blijkbaar goed gedaan, want zij zetten er een vlug tempo in en spoedig blijkt een harde schui ver van Roelofs, Koster te machtig. B. is thans ech ter iets in de meerderheid en het is weer Hendrikse, die voor B. 2—1 maakt. B. blijft iets meer in den aan val. doch de witte achterhoede verdedigt met suc ces. zoodat het einde komt met 21 en de strijd om den 3den of 4den prijs in het voordeel vanB.uit- valt. Hierna krijgen we J.V.C. 1—Anna Paulowna 1 en dachten aanvankelijk, dat A.P. zich ver uit de meer dere zou toonen, daar J.V.C haar beste krachten mist. J.V.C. speelde echter een schitterenden wed strijd-en hoewel AP. iets sterker was. kwam het einde met 1—1, zoodat verlengd moest worden. Reeds dachten we aan loting, toen A.P. door Winter in de laatste minuut het winnende punt maakt en hierdoor den lsten prijs behaalde. Door den heer A. Weijers werden de prijzen uitge reikt. welke door de Breezander supportersvereeni- ging beschikbaar waren gesteld, te weten: Anna Paulowna 1ste prijs, zilveren krans; J.V.C. 2de prijs, een kruis; Breezand 3de prijs, verg. zilv. medaille en Kleine Sluis 4e prijis, zilveren medaille, Spr. dank te de supportersvereeniging voor deze prijzen en voorts allen, die hadden medegewerkt tót het slagen van deze wedstrijden. ONTPLOFFING IN! EEN VERFFABRIEK. Naar men meent' zijn er gisterochtend 20 men schen gedood en 50 gewond biji een brand, die ver oorzaakt was door ontploffing in; een verffabriek. EEN GROOTE PAREL IN EEN OESTER Aan de kade te Deal staat een klein koffiehuis, welks eigenaar zich er op toelegt, de beste kwaliteit Whitstable-oesters te verkoopen. Dezer dagen haalde een chauffeur voor mevrouw Appleby, een groot lief hebster van oesters, een dozijn, gelijk hij meer deed. Mevrouw Appleby beet, toen zij een van die oesters at, op iets hards, en ontdekte een parel, zoo groot als een erwt, aan de schelp vastgegroeit De Londensche juwelier, die de parel in een gou den ring voor haar dochter zet, heeft verklaard dat het een kostbaar kleinood is. UIT DE STRAFKOLONIE ONTSNAPT. Even na de ochtendaflossing van de bewakers in de strafkolonie te Moll, sprong een gevangene, wicus celdeur geopend was, op den bewaker toe en sloeg hem neer met een hamer, door hem zelf in zijn cel vervaardigd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2