VROUWENRUBRIEK I Ten slotte een zeer elegante japon.' In zilvergrijs crêpe romaln. De rok is door afgeronde volants en omlijnd door ken van faille, z.g. Vlaamsche zijde in rose. Op de blouse vindt men het «elfde Metrage 4.25 M. in 1 M. WAT WE VOOR ONSZEL KUNNEN OOEN. Heel weinigen van ons zijn gelukkig ster van onberispelijke golaatsfrekker hoewel je neus te lang kan zijn voor heid, je lippen te dun of je kin te slap is het met noodig om die gebreken m extra duidelijk te doen uitkomen; oen manier om ons haar op te maken, zor gekozen hoeden en een beetje handig ken, zal een massa verhelpen. Opma teekeiït alle onderdeelen in de perfec zorgen, niet alleen het gebruiken van en rouge. Voordat ik verder ga, wil ik dat, tenzij je het z.g. schoolmeisje-tin hot onzin is om niet gebruik te make bescheiden, van poeder en rouge. Het tuurlijk. onnoodig te zeggen, dat het juiste manier aangebracht moet worden de huid zorgvuldig schoon gehoudö worden. De vrouw, wier gezicht te plomp i alles doen om het slanker te doen lijk stens, als haar voorhoofd niet erg hoog haar glad weggestreken van de slapen hoeden met hooge bollen en lange len dragen. Haar rouge mag vooral nl van kleur en hoog op de jukbeenderen bracht worden. De te magere vrouw moet het haa over het voorhoofd dragen. Als de nous is, moet de bezitster daarvan^ donkere gebruiken, die dit lichaamsdeel minder lend zal maken. Draag nooit hoeden mot groote bollen een mager gezicht hebt, een lang gezit aardigst met een hoed met breeden re Voor iemand mot een lange hals hooge overhemdkraag mot een gestrikte beste dracht, de lage ronde hals is go haar die een korte dikke hals hebben. Het is zeker dat wanneer we zorgvt alles letten er heel veel aan oris uit verbeteren of te bedekken is, wani maar den moed hebben onze eigen onder de oogen te zien. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van de mal kinderjurken zijn verkrijgbaar bij mej. C 6 Amaryllislaan, Heemstede (best. Haai de patronen voor dames kosten ƒ1, kinderen ƒ0.80. Het duurt ongeveer ee alvorens ze jn 't bezit kom<sn van dege patronen aanvragen. Leest; „La Femme de France", een tiji dat zich bezig houdt met alles wat de en het huishouden der vrouw betreft „La Femme de France" volgt niet al mode maar voorziet deze Zij is dan cm onontbeerlijk tijdschrift voor de vrouw. A bun riemen t-05 francs per jaar Clivhé's Femme de Fr->nca. 3 Roe Rnrrov Paris X. KRAGEN EN BLOUSES. De kragen, blouses en plastrons geven een frischheid, eon fantasie en eon blankheid aan de moderne kleeding welke mon zoo streng be weert En streng is zij dan ook ongetwijfeld, namelijk wat de lijn betreft Maar wij weten alle dat de ooquetterie zich niet zonder meer in een hoekje laat stoppen on vele pijion op haren boog heeft en zoodoende kans ziot door een kleinigheid deze strengheid uit hot meest klassieke ensemble wog to -nemen. Laten wij er ons medo golukwensohon dat dozo kleinig heid zoo dikwijls den vorm van een kraag, van een plastron of van eon vest aanneemt Niets staat oorrecter, gedistingeerder en -jeugdiger, niets openbaart meer den smaak voor eenvoud, voor gratie zonder opsmuk en voor frischheid. Hebt gij eon japon van jersey of van marine blauwe kasha, die gij wat triest vindt? Brengt in de uitsnijding van hot décolleté een plastron van wit linon waarop een omgeslagen kraag. Knoopt aan deze kraag een lang marineblauw lint en ziet daar de japon vorjougdigd. En u zolf ook. Men kan zich altijd jonger maken, zelfs al is men pos 20 jaar. Drie bloembladen van groen neteldoek ver levendigen een groenen, grijze of zwarte Sohot- sche japon. De bovenste van deze kragen is toegeknoopt met een zwart lint Vindt gij de revers van cheviot of zwart kasba mantelpak wat doodsch? Brengt er dan deze wit orêpe do Chine kraag op aan en knoopt zonder aarzelen de lange soepele, met zwart geborduurde 'slip pen vast Velen uwer zullen, om de ochtend- kleeding meer vrouwelijk te maken, een Ajour bewerkte crêpe de chine blouse met fijne plooien kiezen, gesloten met eon lange rij paarl- KINOERKLEEOING. Het voorjaar is er weer en de tennissport zal binnenkort hoogtij vieren. Ziethier een* model tenniskleeding voor tweelingen van een jaar of tien, die nog heel goed ongeveer gelijk ge- kleed kunnen gaan. Piet heeft een recht broekje en een jasje uit SCHOONMAAK-NIEUWTJES. De meeste menschen gooien tegenwoordig de eierschalen zoo maai weg, terwijl die luist een probaat reinigingsmiddel zijn speciaal voor flesschen, karaffen, vazen en andere glazen voor werpen met een nanwe opening. Breek de schalen m kleine stukiee en droog deze ra den oven. Leg ze dan ra een droge, aarden schaal en zet die op een koele plaats. Wilt u nu iets van glae schoon- naken, dan doet n er de eierschalen in, giet er wat koud water bij, schudt den rahoud flink heen en weer. spoelt met koud water na en u krijgt kristalhelder glaswerk. blmaii naaiwerk, dat iwxm is geworden van binnen moetvU uitkoken ra zeepwater. U kunt ook een oplossing maken van 1/4 pond chloorkalk en 1/4 pond potasch m B lietei; water; uitkoken m soda (niet te scherpe oplossing) geeft eveneens beste resultaten. Email heeft bijzondere zorg noodig: ó.a. opdat het glazuur uiet springt, wat kan gebeuren als de inhoud bijna verkookt is, ot raaien u, als de pan heet is, er opeens koud water in giet. Heeft het water wat aanzetsel tn de pannen gevormd, dan kookt u er dat met suikerwater wei af. Er zullen echter met zooveel menechen meer email pannen hebben; de meeaten prefereeren aluminium. Als dat door een o1 andere reden grauw en dof ib geworden, moet u het behandelen met bijtende kaïiloog. Spoedig wordt het aluminium dan weer wit glanzend. U kunt het ook poetsen met een oplossing van 80 gram borax in 1 liter water, waaraan een paar druppels geeet van saimiak zijn toegevoegd. Met de schoonmaak zal er wel een en ander zijn, dat u even wat bij wilt verven. Om te voor komen, dat de verf gaat „bladderen," moet u een beetje glycerine in de verf mengen, deze krijgt hierdoor bovendien een mooiere glans. Een van de corvéee m dezen tijd is het beeldgee- oasschen. Marmer en porselein is nog zoo lastig met, maar wel het reinigen van albast. Dat mag met ra bet water gelegd worden, want de onder deelen zijn gelijmd en laten dus spoedig los. Borstel ze af met wat zeepwater; zuig met een klein sponsje het overtollige water uit de hoekjes en wrijf ze heel voorzichtig met een wit lapje op. U kunt ze ook schoon borstelen met slap soda water, wrijf ze daarna met een drogen doek goed at. Nog een andere methode is: bestrijk ze met een dun magnesiapapie, laat dit droog worden en borstel het dan af. Voorwerpen van gips moet u eerst met een drogen stofdoek en een klein kwastje ot borsteltje (v.b. een tandenborstel) goed schoonmaken; daar na strijkt u er een oplossing van zinkwit, waaraan wat Arabische gom is toegevoegd, over heen. Deze behandeling moet 2 8 maai worden her haald. Marmer-vlekken gaan weg ais u er direct ben zine m wrijft; maak dan een deeg van twee deelen aeepziedersloog. één deel terpentijn, één deel randergai. Roer dit goed dooreen en leg het papje op de vlekken, na een poosje wascht het at. Dan zijn de vlekken ook verdwenen. Petroleum, mits overvloedig in het vuile mar mer gesmeerd, is eveneens een goed reinigings middel; na eenigen tijd kunt u de olie afwasschen en bet marmer met een wollen lap opwrijven. Voorts krijgt u de vlekken uit bet marmer met een mengsei van twee deelen natnum-carbonaat, een deel puimsteenbrij en één deei kalk, tot een papje gewreven. Leg dit op het vieze marmer; laat het er even in werken en wascht het dan at. inktvlekken zijn wei uit gepolijst, marmer te verwijderen, doen minder gemakkelijk uit ruw marmer, dit laatste gelukt als u het een poosje blootstelt aan "de inwerking van wijnsteen of citroenzuur. Petroieumvlekken krijgt u er uit dooi een mengseltje van twee deeleD soda, één deei puim steen poeder, één deel kalk en water. Wrijf hier de vlekken mee in en wasch het na eenigen tijd met water en zeep weer at. Wgnsie*jizuai o' fijn geruite beige en moskleurige stof en een sweater van beige kasha. Paula heeft een recht manteltje uit dezelfde geruite stof en een jurk uit beige kasha met geruite zakken daarop aan gebracht. En broer en zus zijn een levende ge tuigenis voor de goede smaak van h'un moeder, der. citroenzuur zijn ook goed om wijnv'ekken uit gepolijst, marmer te halen. Marmeren yaschtalel bladen worden prachtigN als u er 20 A 30 seconden een dunne brij van kalk en zeepsop op legt, deze daarna atwaecht en met witte was of talk napoetst en -wrijft. ijzerroest haalt u e: het best ai met benzine en krijt, bedek hier de vlekken dik mee en ver- versch het papje om de zes uur, tot ze verdwenen zijn Wasch de pap er daarna at. Soms als de viekken erg oud zqn helpt de benzine nieti probeeT het dan met chloroform. is uw marmer spierwit, dan is het zeer lastig er de vlekken uit te haien. IJ kunt dat met zwavel- ether of zwavel-magnesia probeeren, ,doch mees tentijds zal er een vakman aan te ps moeten ko men: die kan het zoo noodig, ook voor u poli toeren. T&rra-eotta voorwei-pen krijgt u het beste schoon met lauw water vermengd met zoutzuur: 1 liter water op één A twee lepels zoutzuur (denk er om: dat ib zwaar vergift 1) Doop een zachten borstel in deze oplossing en borstel een zachten borstel in deze oplossing en borstel het voorwerp voorzichtig al. Pas vooral goed op, dat u met spat. want op uw kleeren een drupje gemorst, maakt er een gaatje inl Wasch dan de terra-cotta na met een linnen iapje in schoon, lauw water gedoopt en wrijf het droog met een zachten doek. Op deze manier kunt u alleen onbeschilderd terra-cctta reinigen. Zijn uw ruiten ondoorzichtig geworden, wrijt ze dan ra met fijn geschuimde kalkaarde, waar alle zand uit verwijderd is en droog ze af. Helpt dit met, wasch ze dan met verdund salpeterzuur en spoel ze met water na. Gelakte theebladen worden weer als nieuw, indien u ze opwrijft met een zalfje van meel en olie op een zachten wollen lap. En als u nu klaar en schoon Dent Al uw kas ten en gansch uw buisdan heeft u ver moedelijk zelf pijn in uw leden van 't sjouwen en de vermoeienis. Wrijl uw botten en spieren dan met wat spintus, waarin een theelepel arnika (dat hebben de drogisten) en na eenige herha lingen bent u weer heelem&al fit I moerknoopjes. De das neemt men ook wtt pas send bij de blouse, of zwart bij het manteltje, of zilverkleurig of in slangenhuid, passend bij het lint van den hoed, bij ceintuur of hand- tasch. Zichtbare manchetten, eveneens met paarlmoerknoopen en een witte dahlia in bet knoopsgat Denkt er aan dat men op deze wijze een reeds veel gedragen en wat versleten tailleur „Iemand op een maaltijd uitnoodigen,, zei de beroemde gastronoom Brillat Savarin, „dat is zich geheel met zijn geluk belasten gedureod- rlen tiid welke hij onder uw dak'doorbrengt" geheel vernieuwen en van uiterlijk kan doen veranderen. Trekt men het manteltje niet uit dan kan men de blouse door een lange plastron vervangen die uit den aard dor zaak minder kostbaar is, omdat de mouwen kunnen verval len en mon den rug in effen batist kan nemen. MODEPRAATJES. We zijn nog allemaal hard bezig onze garde robe te completeoren, want do meeste vrou wen wachtén eerst eens 'n beetje af, wat er al zoo gedragen, zal worden en voor haar die over niet te ruimen beurs beschikken is het niet geraden dadelijk t allee aan te schaffen zoodra de eerste modellen komen. We willen nu nog eens een beetje vertellen wat t dezen zomer zijn zaL In den morgen als we winkelen en drentelen door de stad dragen wc eenvoudige sober-ge- tinte mantelcostuums, ook voel effen jasjes op geruite rokjes en daarbij kleine eenvoudige Yilten of strooien hoedjes. Voor vrouwtjes, die graag 's morgens aan sport doen is het deux-pièce het aangewezen toilet, de rokjes moestal geplisseerd en open vallend, waaronder een brookje van dezelfde 8tof, do blouse met als enkole versiering een sport-embleem, als grand chic daarover een mantel van kalfsvel of slangenhuid. Voor de lunch, voor de tea of voor de mid daguren pm te ftaneeren op eon boulevard dragen» we meer bewerkelijke jurkjos. Crêpe do Chine, georgette flourio, effen parólgrijs of bleu marocain japonnetjes, versiord mot oeu touffe veel-kleurige bloemon, die de vroolijke noot geven aan de offea jurkjes. Meestal wor den breedgerande hoeden, gedragen, do hoe den zullen dezen zomer- woor grooter zijn. 's Avonds op de zwarte japonnen van tulle kant of chiffon, worden, vesten./ gedragen, die alleen door hun vorm aan het mannen-vest herinneren en gemaakt wordon van een glin sterende stof, metaalkant, lomé, broché, ge- pailleteerde taf. Turquoise, de kleur die zoo lang verwaar loosd werd, komt weer In de mode. In de hoedjes, die strak om het "hoofd ge dragen worden, steekt het modieuze vrouwtje een glinsterende kristallen sierspeld. *s Morgens draagt de Parisienne een platte tasch in den vorm van een actetasch van box-calf met twee leoren drukknoopen geslo ten; en in den middag een ruim geplooide zak van antilope aan een beugel van cristal. De kleine shawltjes worden weer gedragen, meestal blauw met witto noppen, die noncha lant om de hals of om de heupen geknoopt worden, het eerste in den mantel, hot laatste op een rechte sportjurk. In den morgen dragen we wildleeren hand schoenen zonder -sluiting, 's middags suèdo- handschoenen met drie paarlen knoopjes ge sloten. Om te dansen zijn de satijnen schoentjes, 1 kwistig met strasz motieven versierd, weer ln de mode. RECEPT. Nu nog even bet recept voor de wereldbe roemde Evenveelcake, Evenveeltaart <en Even- veeltjes. Neem biervoor een half pond eieren, dat zuL- len er ongeveer vijf zijn; een half pond boter; j een half' pond bloem; een half pond basterdsud- j ker (omdat er van allee „evenveel" in gaat, heet dit gebak zoo!)); verder vanillepoeder of geraspte citroen en wat zout. Roer de boter tot room; voeg er zout, citroen sap, suiker en eierdooiers bij en klop het deeg tot het Luchtig is (dat diuurt een half uur onge veer). Werk er hu de gezeefde bloem doorheen en het allerlaatste hef stijf geslagen en met wat suiker vermengde eiwit Doe het deeg in den cakevorm, nadat deze met boter is ingewreven en met bloem bestrooid en bak anderhalf uur in den oven op matige hitte. Dan wordt het een cake. U kunt het deeg ook in een ingewreven springvorm doen, dan wordt het een taart; en als u het beslag in kleine vormpjes bakt, worden het koekjesl Een middag japonnetje in zwart satijn. De wijdte is aan de voorzijde gebracht, door plooien, de rug daarentegen is plat De band welke den kraag vormt kan al naar wensch als das ge dragen of wel op den schouder gestrikt worden. Metrage 8.75 M. in 1 M.

Schager Courant | 1927 | | pagina 18