Reclames. Bevrijd Uw lichaam van urinezuur! Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. De voorzitter deelt mede, dat dit nog niet is ge schied, naar aanleiding van een conferentie met B. en W. van Zijpe. Spreker sluit hierna de openbare vergadering. Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en ande re vergiftige onzuiverheden uw heele gestel in de war. Daarom is het zoo gevaarlijk om waarschuwen de verschijnselen te verwaarloos em aooals rugpijn, urinestoormssen, blaaskwalen, rheumatasohe pijnen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis af neerslag in de urine, isohias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duizeligheid en .zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werkü^1 uwer nierecoi te herstellen, waardoor zij de vergiften uit uw bloed filtraeren. Het is onverantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontstekin, chronische rheu- mataek, waterzucht, steenvorming in de nieren of blaas, aen gevaarlijke chronische nierziekten ont- ■^ikkélen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nienen moet op wekken en versterken. Wacht niet langer l Gebruik Êosteris Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek mier-- middel in geheel Nederland om Zijn succes bekend. Duizende dankbare mannen en vrouwen Zeggen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en Zij bunnen ook u gezond maken en; houden. Verkrijgbaar (in glasverpakkinigl met geel etiket Iet hier vooral op) bij' apotheken en drogisten, a 1,75 per fiaoon. DB NATTE APRIL* In het Drentsch Landbouwblad bespreekt prof. Hierna de vraag of de vele regens in de laatste weken een belangrijke uitspoalingi van de vÖór en in dien tijd aangewendie stiksfcofbemestangen ver oorzaakt kunnanhebbenT Eerst wij"st prof. E. op de bakende verschillen tusschen do salpctermeststoffecu (ohilisalpeter, kalkr salpeter, norgesalpeter en het salpetergedeelte van leunasalpeter) en de meststoffen welke de stikstof als ammoniak of amid bevatten (zwavelzure am moniak, ureum, kalkstikstof, en het ammonaakget- deelte van leunasalpeter). De eerstgenoemde mest stoffen Zijn oplosbaar, terwült de ammoniakstikstcf door de gronddeeltjea worat gebonden of vastge legd. Eerst langzamerhand wordt de ammoniak onder gunstige weers- en bodemtoestainden in sal peter omgezet, waarna deze weer kan uitspoelen. Op grond hiervan meent de schr. dat de am- mxxniakstikstof op onze humusrijike dal en zand gronden door de vele regens niet belangrijk is uitgespoeld, vooral ook niet, omdat het weer tot nogtoe allesbehalve warm is geweest. Anders echter kan het zijn met de salpatermost- gtoften welke vroegtijdig zijn aangewend. Gemak kelijk gaat ook dit uitspoelen evenwel niet. De meststof lost zich in het regenwater op en ver deelt zich in het bovenste grondlaagje. Gedeeltelijk zit de oplossing, bij een met water verzadigden grond in de gxootere (niet capillaire) holten,ge deeltelijk in de kleinere en kleinste, de capillaaren. Volgt er moer regen, dan zakt de beweeglijke op lossing uit die grootere ruimten verder naar bene den om plaats te maken voor het versch aangevoer de regenwater. Van het salpeter opgelost in het capillaire water zal voorloopag slechts weinig naar beneden gedreven worden. Houdt de regentijd aan, dan zal tenslotte de salpeter uitspoelen. Maar deze salpeter is nog niet verloren Komen er n.1. droge perioden, dan wordt het uit de bovenlagen verdampte water door opstij ging- weer aangevuld uit de diepere lagen, waas. mede wee® een deel van de opgeloste salpeter binnen het bereik der wortels komt, welke boven dien lange® Zijn geworden. Daarbij' karnt nagi dat de rogge op de bouwakkers en ook de planten op de wei- en hooilanden reeds een betrekkelijk diepgaand wortelstelsel bezitten. Daardoor is bij deze gewassen de kani .groot dat de reeds gege ven stikstofbemesting niet of mat ver van haar normale werking Zal afwijken. Men mag ook niet uit het oog verliezen'dat een betrekkelijk korte regenperiode in het voorjaar iniet te vergelijken is met de uitspoelende werking ge durende een langen, natten winter, wanneer de plantengroei bovendien stilstaat. Intussohan kan men op grand van bovenstaande tfedenearing tot een juist tegengestelde overtuiging komen. Het is moeilijk uit te maken hoe het met de uitspoeling staat, terwijT nog minder de even- tueele verliezen in cijfers zijn aan te gaven. Plof. E. heeft evenwel in net voorjaar nog nimmer een duidelijke aanwijzing gezien van1 onvoldoende stik- stofworking tengevolge van overvloedige regens na de uitstroooing. VAN DUINEN TOT BOLLENLAND. De Leddemsoha correspondent van het Hdabl. eC^Scele jaren voor den oorlog werd het plan, gemaakt om een gedeelte duingrand, gelegen tus schen de gemeenten Katwijk en Noordwijk en wel aan de landzijde ten Noordoosten van een lijm op 600 M. uit de strandpalen af te zanden en nadat het plan tot afzanding, verkaveling, afwatering en wegenaanleg was- uitgewerkt door den opzichter der domeingronden te Katwijk, werd in 1910 aan .de firma. J. van den Elshout Gzn. te Sohevemngen door het Rijk daartoe concessie verleend. In 1911 werd met het afgraven der duinen begonnen, nar dat een stortsteiger was gebouwd aan het Uitwar terimgskanaal van Rijnland. Ln den beginne kwam er weimig schot in het werk. De concessie ging telkens opnieuw in andere handen over en eerst toen de N.V. Nijmeegsohe Bagger en Aannemers? bedrijf dc concessie overnam, ging het afgravven der duinen in een vlugger tempo en gelukte het door aankoop van moderne machines en materiaal en door toepassing van een nieuw werksysteeub, de afZanderij productief te maken. De vrij ge komen grond, voornamelijk voor de bollenteelt ge bruikt,-werd publiek verpacht en de 40 H.A. die thflins reeds in cultuur Zijlni, gebracht, leverden voor het rijk, gezien de zeer hooge pachtwaarde der gronden, belangrijke inkomsten op. De ötaat liet op de vrij gekomen gronden een dozijn groote betonnen bakken maken, die dienen voor het iso- laeren van ondeugdelijken grond en van zieke bloembollen. Aan de Noordzijde van dia brug van Rhiuandsch Stoomgemaal, aan den weg naar Noordwijk, werd voorts m de laatste jaren een kweektuin van jonge difmmiqn en loofhout aangelegd, iiö verband met de plannen tot bebossohing van Katwijk! s noordduin. Er worden thans plannen geopperd oirn naar de Meerijd# een nieuwe strook van phm. 100 M. breedte af te zanden. Er blijft dan ter plaatse een. duin strook van een hal ven kilometer over. Op verschil lende plaatsen langs de kust is de duinstrook heel wat smaller. HOOGWOUD. A Vergadering van „Volksman" Vereeruging ter be vordering van geregeld schoolbezoek m de geni. Hoogwoud, op Woensdag den 27 April j-l-, des avonds 7,30 uur, ten lokale van den heer JModder Aanwezig 15 leden. De vereeniging telt 109 leden en 130 begunstigers. De heer WRempt opent als voorzitter met wel kom de vergadering. De secretaris de heer H. van Ree leest da no tulen de® vorige vergadering, die onveranderd on der dank worden goedgekeurd Als ingekomen stuk kamt ter tafel: Een mede- deeling van het gemeentebestuur te Hoogwoud, waarin te kennen wordt gegeven dat door den Raad voor 1927 ia toegekend ©ene subsidie van f 175,Voor kennisgeving aangenomen. Daarna stelt voorzitter aan de orde: Rekening en verantwoording over 1926 van den penningmees ter den heer L. Glas. De rekening wordt nagezien door een commissieJjbesbaande uit de hoeren Er. de Beurs, Joh. Appei en D. Rooker. Laatstgenoem de brengt rapport uit en deelt mede, dat de ont vangsten heb oen bedragen f 495,51, de uitgaven f 272,68Va, voordeelig saldo f 222,82y2. De rekening wordt met dank aan den penningmeester goedge keurd. Verkiezing van bestuursleden. Als zoodanig worden herbenoemd de heerea H, de Boer, P. Hal der Kz. en L. Glas. Omtrent de schoolfeesten wordt na verschillende besprekingen besloten dat 1 .Juni a.s. met de groo te kinderen een tocht gemaakt zal worden naar IJmuiden, en op 20 Juli a.s. mat de kleine kinde ren naar Bergen aan Zee. Voor het bezoeken van de bloemententoonstelling te .Alkmaar wordt besloten 50 cant per kind be schikbaar te stallen. Elke school kan deze afzon derlijk gaan bezoeken. Sluiting met dank. SCHOORL. „Algemeen Welzijn'', de algemeen bekende plaat selijke vereeniging voor nuttige en aangename zo mer- en wimtergeuoeglens, vergaderde Woensdag avond in heb lokaal van den heer Kroon. De heer Dehe betreurde als voorzitter de treu rige opkomst van de leden', ;t was ook opvallend' hoe weinig medewerking, er ist voor deze raree®.<, althans, wanneer heb vergaderingen betreft. Mevrouw JansenBreevaart, secretaresse, las no tulen en jaarverslag, welken om' de keurige verzor ging, den dank van den voorzitter bekwamen. 't Jaarverslag gewaagde van da duinexcursies en Floralia, van de bibliotheek en van de winterlezin- welke allen zoo goed hu» beslag hadden ge- Dé penningmeeSteresse, mejuffrouw Nujja, had een goed verslag te doen. Bij een kassaldo van f 88,92, kan men als penningmeesterease tevreden zijn. Ook rij kreeg den dank van don voorzitter. Als nu kwamen de zomer plannenAl spoedig werd besloten om pp 11 'Mea a.s. een wandeling door de duinen te maken, met de kinderen van de hoogste klassen van de lagere scholen. Zulks zal geschieden onder geleide van onderwijzend perso neel en bosohwachters, terwijl ook de boschwach ters zullen worden gevraagd om weder een excur sie te leiden van gnooteren. De heer Braak vond de medewerking, wan heb bestuur voor deze tochten niet schitterend. De voor zitter erkende dit, dooh sprak den wensch uit, dat het bestuur in deze wat zou worden bijgestaan cLoor de gewone leden; men ka.n; allicht verhindering Ook de Floralia tentoonstelling zal weder wor den gehouden. Wel was de vergadering het met den voorzitter eens, dat de onkosten het nuttige doel volkomen rechtvaardigden.. De heer Meedendorp had oen aanbieding gedaan van stekplanten, en er werd besloten dat 18 en 21 M#i de stekken kunnen worden afgehaald. De heer Meedendorp bepleitte nog 't idee om bü inge zetenen aan te kloppen voor de beschikbaarstelling van gratis prijzen, terwijl reeds een tweetal prij zen beschikbaar zijn en staande de vergadering een medaille werd toegezegd. De aftredende bestuursleden. Mevrouw Arpeau Wester, Mej. A. Peeck en de heer Dehe werden bijaoclamame herbenoemd. niAiTta sluiting. BEDREIGING. Op het Centraal Station te Amsterdam is gister middag een havenarbeider, secretaris van een syndi calistische bootwerkersorganisatie, aangehouden, wegens bedreiging van een politieagent met een ge laden revolver. Met twee ander werklooze bootwer kers had hij den directeur van de ..havenarbeidsre serve, die zich als eiken dag onder politie-bescher- ming naar het station had begeven, gevolgd. Op bet perron hadden de drie posters tegen den directeur een aanvallende houding aangenomen, waarop de agenten met den gummistok hen op een afstand hebben gehouden. Bij deze gelegenheid zijn eerst twee hunner onder verzet opgebracht; de secretaris der organisatie poogde hen te ontzetten, en toen trok een der agenten den sabel. Hierop haalde de man een revolver te voorschijn en dreigde, slaan met schieten te' zullen beantwoorden. Hij is daarop met behulp van andere politiemannen naar het bureau gebracht, waar ook een dolk op hem is gevonden. EEN AANKLACHT. Het bestuur van de afdeeling Schiedam der S.D. A.P. heeft een handleiding laten samenstellen voor huisbezoekers in verband met de gemeenteraads verkiezing. Het raadslid de heer W. Collé (Sociale Partij) voelt zich door den inhoud van dat geschrift aangetast in eer en goeden naam en heeft vandaag bij den officier van justitie een aanklacht ingediend tegen de heeren P. de Bruin, wethouder van Schie dam, en W. Ploos van Amstel, in hun kwaliteit van voorzitter en en secretaris van genoemde af deeling. CHANTAGE. De politie te Delft heeft gearresteerd een particu liere detective uit Den Haag, verdacht van pogingen tot chantage. Hij is een van de beruchtste Haagsche oplichters en plegers van chantage; voor dergelijke delicten is hij mer dan twintig maal met de pqlitie in aanraking geweest. Hij trachtte een inwoner van Delft te dwingen, tot betaling van een som geld, door 'hem te dreigen met de openbaarmaking van een geheim. Gisteren heeft de Delftsche recherche, te Den Haag nog aangehouden den reiziger, die denzelfden inwoner van Delft eenigen tijd geleden Voor een be drag aan geld had opgelicht. De beide personen zijn in bewaring gesteld. DE MOORD OP DE NOORDERMARKT TE AM STERDAM. Het gerechtsof te Amsterdam heeft bevestigd het vonnis van de tweede kamer, waarbij de 29-jarige W. F. S., die op 12 April 1926 in een logement aan de Noordermarkt de 23-jarige Nellie Wijkers, met wie hij samenwoonde, door worging van het leven heeft beroofd, wegens doodslag is veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal, mr. van Geus, had ook be vestiging van het vonnis geëischt. Het hof wees af het verzoek van den verdediger, mr. A. Linden, om een nieuw onderzoek naar de geestvermogens van verdachte te doen instellen. VOORZICHTIG MET ZOUTZUUR! Gisteravond waren op het Piet Heinplein te Rot terdam eenige mannen bezig mandenflesschen, ge vuld met zoutzuur, te verplaatsen. Een van die fles- schen brak, met het gevolg dat vier kinderen den inhoud meer of minder over het lichaam kregen. Twee kinderen bekwamen ernstige brandwonden aan beenen, handen, onderlichaam en gelaat. Zij moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De overige kinderen bekwamen eveneens brandwon den, doch konden na ter plaatse verbonden te zijn, huiswaarts keeren. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Gisteren is, naar „De Msb." uit Borne meldt, bij een onbewaakten overweg, richting Almelo, een be laden melkwagen door den D-trein aangereden en totaal versplinterd; het paard bekwam weinig let sel. Het ongeluk was te wijten aan de onachtzaam heid van den voerman, die den wagen onbeheerd had laten staan. ScheidsrechterHet publiek staat me niet aan. Aanvoerder der thuisclub Beste menschen, hoor! Zij hou den al een collecte voor je weduwe AANSLAG OP EEN TREIN. Op het spoorlijntje naar den Kyffh&user is een aan slag gepleegd, die door de waakzaamheid van den machinist is mislukt. Gisterochtend bleek tusschen de stations Borzleben en Cachstedt een steen van 4 centenaren gewicht, die de grens tusschen Pruisen en Thuringen aangeeft, op de rails gerold te zijn. De machinist wist den trein één M. vóór de versperring tot staan te brengen. Van het misdrijf worden com munistische werkloozen verdacht EEN KOSTBARE DIADEEM VERDWENEN. Ten nadeele van gravin Douglas, geb.' prinses von Schönaich Carolath, is uit het kasteel Ratswick op Rügen een diadeem ter waarde van 50.000 Mark ge stolen. Het kleinood, een erfstuk, was in een gehei me lade van een kast geborgen. Slechts enkele le den der grafelijke familie wisten dat. deze lade be stond. MECHANISEERING VAN HET ENGELSCHE LE GER. In de vlakte van Salisbury wordt een experimen- teele strijdmacht bijeengebracht, die uit geheel geme chaniseerde eenheden zal bestaan, teneinde ervaring op te doen met het stelsel van mechanisatie ten aan zien van organisatie en tactisch gebruik van zeer be weeglijke eenheden. De strijdmacht zal bestaan uit een bataljon vechtwagens, een compagnie pantser auto's, een veldbrigade van de artillerie, een- afdee ling berggeschut, een veldcompagnie van de genie, een sein-eenheid en een infanterie-bataljon, dat uit gerust is als machine-geweerbataljon met 36 mitrail leurs. DE NALATENSCHAP VAN EEN ADVOCAAT. Sir Edward Marshall-Hall, de onlangs overleden be kende advocaat in strafzaken en Kina's Counsel, heeft 110.000 nagelaten, waarvan zijn vrouw en dochter het vruchtgebruik krijgen. Wanneer er geen rechthebbenden meer zijn, moet het kapitaal overgedragen woeden aan de rechters van de Inner Temple. als een fonds voor liefdadige doeleinden.. VLIEGTUIGONGELUKKEN. Twee Amerikaansche militaire vliegers, kapitein Noel Davis en luitenant Stanton Wooster zijn dezer dagen met hun vliegtuig gevallen in een der Vir- ginische moerassen en omgekomen. Zij vlogen in een groot leger-vliegtuig, ingericht voor het werpen van bommen. Wat precies de oorzaak is geweest van de ramp is nog niet bekend geworden. De beide Ameri kanen hadden met dit vliegtuig willen meedingen naar den prijs, uitgeloofd voor een vlucht zonder onderbreking van New-York naar Parijs. De noodlot tig geworden vliegtocht boven Virginië was een oefentocht met het toestel, dat voor het doel belast was met ballast ter zwaarte van het vliegtuig op de groote reis aan brandstof, mondkost en instru menten had moeten meenemen. Davis was een vlie ger-officier die in den grooten oorlog had gevlogen, Je moet voorzichtig rijden! Och, je kunt toch maar één keer sterren. Ja, maar je kunt verschillende keeren den nek Srekeri! en die met het thans verongelukte toestel, een vlieg tuig met twee draagvlakken, al verscheidene uitstè- kendi' geslaagde vluchten had uitgevoerd. Davis en Wooster warén over het toestel verrukt en achtten het een der beste, die er waren. Ook een vliegtuig van Byrd den man, die van Spitsbergen naar de Pool was gevlogen, en terug is verongelukt Ook Byrd had daarmee willen me dedingen naar den prils voor New York Parijs door de lucht, in één rek. Byrd is er trouwens zelf zon der letsel van beteekenis afgekomen. EEN NIEUW NATUURMONUMENT. Een van de mooiste en afgelegenste plekken in En geland, waar de vos en das nog huizen, tal van vo gels hun nesten bouwen en vele zeldzame bloemen bloeien, is voor de natie behouden. Het is Hawksmoor, een golvend terrein van 207 acres, tusschen Cheadle en Oakamoor, in Staffordshire. De volgende maand zal burggraaf Grey van Falloden het als natuurmo nument aan de natie overdragen. Het is aangekocht door de tijdige zorg van de North Staffordshire Field Club voor den lagen prijs van 1200 (f 14.400welke som door een openbare inzameling bijeengebracht Op de met varens begroeide, open boschplekken. in: de moerassen, op de heide en in de beschutte del- lingen wemelt het van in het wild levende dieren. Het geheele terrein ligt 600 voet of meer hoven den Behalve vossen en dassen, vindt men er herten, hermelijnen, wezels, eekhoorns, spits- en veldmuizen. Naast de vele zeldzamer wordende bloemen die er reeds voorkomen, zullen er ook allerlei wilde bloe men en varens geplant worden, die elders met uit: roeiing bedreigd worden. SCHIETONGELUK. Uit Koblenz, 27 April. Bij schietoefeningen van de artillerie der bezettingstroepen op het schietterrein Pellingen bij Trier. vlogen twee granaten over het plaatsje Ober-R'emmiel en 'kwamen neer op 30 meter afstand van een plaats, waar een groot aantal meis jes veldarbeid verrichtten. Gelukkig werd geen harer gewond. De Duitsche autoriteiten hebben naar aanleiding van dit voorva leen protest ingediend bij de bezet tingsautoriteiten. EEN ROOVERSBENDE. Te Witkowitz (Ts. SI.) bij Moracisch-Ostrau is een rooversbende verschenen, die twee inbraken pleegde, een revolvergevecht met de mannen van den bewa kingsdienst voerde en vervolgens wist te ontkomen. De aanvoerder moet een berucht inbreker zijn, Kas- parik genaamd. STORM EN HOOG WATER IN DUITSCHLAND. Het spookt de laatste dagen geducht in Duitsch- land. niet zoozeer in de politiek, dan el in de at mosfeer. Van alle kanten met een enkel woord is er reeds melding van gemaakt komen berichten over orkaanachtige stormen, sterken regenval .en daardoor ontstane overstroomingen, welke groote schade veroorzaken aan te velde staande gewassen, woningen, dijken, enz. Blijkens de mededeelingen in de bladen heeft de storm vooral in den nacht van Maandag op Dinsdag te Berlijn heftig geraasd en nog al schade veroor zaakt. Talrijke ruiten moesten het ontgelden, terwijl menige dakpan op straat terecht kwam. In parken en tuinen werd heel wat jong groen vernield. In het gebied van de Beneden-Oder is een ware ver woesting aangericht. Te Stettin werden eenige groote spiegelruiten ingedrukt; in de haven werden de gol ven gevaarlijk hoog; kaden enz. werden overge stroomd door het overslaande water, zoodat alle ar beid onmogelijk werd. Het platteland werd blank ge zet; op verschillende plaatsen liet men het rivierwa ter over de akkers loopen, teneinde den geweldigen druk .op de dijken te verminderen en breuken te voorkomen. Bij Schwedt staan dientengevolge 10.000 morgen land onder water. De zomerdijken van de Elbe zijn grootendeels overstroomd; bij het dorp Ban- dekow kon niet belet worden, dat het water een gat in den dijk sloeg; met zandzakken enz. trachtte men erger te voorkomen, hetgeen voorloopig gelukte; po litie zette het bedreigde gebied af. Het terrein tus schen de dorpen Langendorf en Danneberg is in een reusachtig meer veranderd, waaruit hier en daar een dak uitsteekt een bij ons maar al te wel bekend beeld der verschrikking! In geheel Mecklenburg re kent men op was van het water, zoodat men een dergelijke catastrofe als in het vorige jaar voorziet. GESTOLEN PATRONEN. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct: Te Berlijn zijn Woensdag en Donderdag op twee verschillende plaatsen groote hoeveelheden munitie in beslag genomen, die uit de voorraden van den rijksweerbaarheid afkomstig schijnen te zijn. De po litie had vernomen, dat in een kelder onder een schouwburg in de Friedrichstrasse een aantal kisten met munitie werden bewaard. Bij een huiszoeking zijn deze in beslag genomen. Zij bleken 500.000 pa tronen te bevatten. De rijksweerbaarheid die gewaar schuwd werd, zond een officier en deze herkende» in de patronen eigendom van het Duitsche leger. De rijksweerbaarheid is thans weer in het bezit der pa tronen gesteld. De huurder van den kelder weigerde tot dusver te verklaren, hoe de munitie in zijn bezit was gekomen. Bij een expediteur zijn voorts 60 kisten met elk duizend lichte patronen in beslag genomen. Deze kis ten bevonden zich sedert 29 Maart in de magazijnen van de firma, die beweerde niet te weten van wie ze waren. De firma verklaarde zelfs, dat de politie maar moest trachten te weten te komen, wie de eige naar van de patronen is, en op welke wijze zij in haar bezit zijn gekomen. Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat de patronen uit Hamburg afkomstig zijn. Zij zijn voorloopig in de magazijnen der firma gelaten, doch zullen niet mogen worden verwijderd. Men vermoedt dat zij eveneens uit het bezit van de rijksweerbaarheid afkomstig zijn. Zij die deze pa tronen ontvreemd of veruisterd hebben, willen ze vermoedelijk naar het buitenland uitvoeren, en daai1 verkoopen. De patronen zijn overigens onbruikbaar en kunnen bij den politieken strijd geen rol spelen, zoodat zij zeer zeker niet voor de radicalen van rechts of links bestemd zullen zijn geweest. HET GAAT DE VLAAMSCHE BADPLAATSEN VOORSPOEDIG. In de badplaatsen aan de Vlaamsche kust is, naar de correspondent van de N.R.Ct. te Brussel meldt, met het oog op het aanstaande seizoen dat ongemeen druk belooft te zijn, in den afgeloopen winter alweer flink gebouwd en getimmerd. Het aantal nieuwe vil la's, tusschen Het Zoute en De Panne, bedraagt ver scheidene honderden. Te Blankenberge is, in de na bijheid van den Pier een reusachtig hotel opgetrok ken, terwijl andere hotels zich aanzienlijk hebben uit gebreid. Er zijn ook, niet alleen te Blankenberge, maar eveneens te Oostende, verscheidene dancings gebouwd, welke reeds met de Pinksterdagen de eerste vreemde badgasten worden dit jaar nogal vroeg verwacht hunne deuren zullen openen. Trots de chauvinistische incidenten welke zich, den vorigen zomer, te Blankenberge voordeden, wordt aldaar de komst van een nog grooter aantal Duit- schers dan in 1926, zeker geacht Reeds thans blijken zeer vele apartementen en kamers door Duitsche bad gasten te zijn besproken. Vermoedelijk zullen de gewone bezoekers van de Vlaamsche badplaatsen dit jaar in verband met het waardeverschil tusschen den Franschen en den Belgischen franc met een aanzienlijk contingent Franschen worden versterkt Vooral Ostende en De Panne blijken op de komst van vele Franscne badgasten te rekenen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6