SchagerCourant A. J. P. RIJWiELEH SCHILDERMAN's SCHILDERMAN's SCHILDERMAN's HEERENSTR. 38 LAAG2IJDE 62 SCHILDERMAN's Vierde Blad. Doorzitten PUROL Rechtskundige Vragenrubriek BEREIDE VERF Het Landbouwhuis „Noordholland". Binnenlandsch Nieuws. BEREIDE VERF BEREIDE VERF f76.50 f 76.50 '-M ra 5 JAAR GEGARANDEERD. BEREIDE VERF Zaterdag 7 Mei 1927. 70ste Jaargang. No. 8045. bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet- ton, verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 et Vraag: Op ©en zaak, die in liquidatie is5- heeft iemand ©en vordering van Ib.v. f 300, doch dietnZelfden per soon aan die zaak een schuld van f 175. Ho© heeft in deze de verrekening plaats? Moet de schuld aan de in liquidatie zijnde zaak voor alles voldaan worden, oï wordt de schuld in mindering gebracht van de vordering? Antwoord: Volgens art. 1461 B.W. hoeft, wanneer twee per sonen wede; keurig elkanders schuldenaren zijn, tus- schen die schulden vergelijking plaats, door welke de wederzijdsch© schulden worden vernietigd. Dit noemt men compensatie. Of het hier betreft natuur lijke pers men of rechtspersonen, (zooals naamloro- ze vennootschappen en coöperatieve vereemigingen, enz.) maakt zooals begrijpelijk geen verschil. Hat compenseeren is echter aan een'.go voorwaar den onderhevig, lm de eerste plaats moot het ge schieden tusschien dezatfdo personen in dezelfde quaJiteifc. Hot is b.v. niet mogelijk,, dat een. voogd 'een vordering van een onder zijn voogdij1 gestelde minderjarige op .een derde, compenseert mot een vordering van die derde op hem persoonlijk, (dus niet als voogd). hn de tweede plaats moeten de schulden opeisohbaar en wederzijds voor een dade- is dtfor zijn zuiverheid licht in gewicht, en krijgt U dus de beste waar voor den iaagsten prijs. Verkrijgbaar in bussen v. '/2,1 en 2lj2 kilo lijke vereffening vatbaar zijn. Het laatste wil zeg gen, dat er geen uiterst ingewikkelde berekeningen noodig zijn voor het vaststellen der schulden, en evenmin onberekenbare factoren, die de vaststel ling bemoeilijken. Al deze veroischten in aanmerking genomen, is compensatie steeds mogelijk, eenige met ter zake doendet uitzonderingen daargelaten. Zelfs in geval van faillissement mag een debiteur van den ge failleerde zijn schuld coanpenseeren mot eera. vor- deiing op dezen. De wetgever heeft er echter voor gewaakt, dat hier geen knoeierij kan plaats vin den, door in bepaalde gevallen, die hier verder niet besproken kuinnen worden, bij faillissement eompen satie uit te sluiten. Mr. V. De vereeniging „Het Landbouwhuis Noord-Holland" hield Vrijdag 6 Mei 1927, des middags 2 uur, in de groote vergaderzaal van het Landbouwhuis haar al- gemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer G. Nobel te LutjewinkeL In zijn openingswoord wijst de voorzitter op den gunstigen toestand der vereeniging, doordat ten aan zien van de centraio verwarming van ons gebouw, de gemeente Alkmaar een groote verandering en ver betering heeft toegepast, waardoor de finantieele po sitie beter is geworden. Spr. brengt op deze plaats daarvoor dank aan hét gemeentebestuur. Door den secretaris, den heer J. Dokter, worden do notulen gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Uitvoerige mededeeling wordt gedaan over de stookinrichting. Wat dc berging van auto's in den tuin van het Landbouwhuis betreft, heeft het gemeen tebestuur bezwaar tegen het stichten van een garage in den tuin en wijst het op het bezwaar ten aanzien van het verkeer in de Gasthuisstraat, en het storend werken voor het onderwijs in het Gymnasium. Wat den omslag betreft voor 't tekort over 1925, wordt ge oordeeld dat het beter is dit te doen over de leden dan over de vereenigingen die in het gebouw kan toor hebben. Op asphalteering der Gasthuisstraat viel blijkens mededeeling van het Gemeentebestuur niet te reke nen, omdat de stand der geldmiddelen dit niet toe laat. Bespreking over plaatsing van rentelooze aandee- 1 en wordt niet meer noodig geoordeeld, omdat de exploitatierekening thans een voordeeftg saldo aan wijst. i)e heer E. Koster, Bobeldijk, was het niet eens met het oordeel van den secretaris over den omslag voor het nadeelig saldo 1925 en deelt mede, dat het zijn bedoeling was geweest, alleen maar voor de autos een afgesloten ruimte, in den tuin van het Landbouwhuis, to hebben. Voorzitter zegt, dat het hoofdbezwaar van het ge meentebestuur is het verkeer in de nauwe Gasthuis straat. Als meerdere malen een tekort op de exploi tatierekening zou ontstaan, zou in overweging kun nen worden genomen, de huur der kantoren te ver- hoogen. Dc heer H. K. Koster, Wieringerwaard, acht het gewenscht bij het gemeentebestuur van Alkmaar te blijven aandringen op asphalteering der Gasthuis straat, wat gewenscht is, opdat men zich in de ver gaderingen hier verstaanbaar kan maken. Voorzitter belooft, dat nogmaals pogingen zullen worden aangewend. Door den heer J. Dokter wordt het jaarverslag uit gebracht, waaruit we het volgende mededeelen: Het aantal leden 'bedraagt thans 12. t.w.: do hond van op coop. grondslag werkende zuivelfabrieken in Noordholland, de Goop. Zuivelbank, de Vereeni ging voor Landbouwhuishoudonderwijs. de Vereeni ging van oudleerlingon der Rijkslandbouwwintor- school te Schagen, het Groot Yorkshire Varkens- stamboek, het Texelsch Schapenstamboek. de Bond van Geitenfokvereenigingen. de Wolfederatie de Bond van Rundveefokvereenigingen. de Provinciale Begelingscommis^le. het Kaascontrolestation, en het Botorcontrolestation. Wegen opheffing bedankte het lid de Coop. Bond L&adkouwvereenitfngen in Noord holland. De Rijkstuinbou wconsulent heeft thans ook zijn ze tel in het Lanbouwhuis. Opgezegd werd het lidmaatschap van de Onderl. Alkmaarsche Glasverzekering: sinds 1 Januari draagt de vereeniging zelf het risico van glasbreuk. Hot aantal vergaderineen in 1926 in het Land bouwhuis gehouden! bedroeg 137; alle landbouw- vereenigingen wordén opgewekt hare vergaderingen hier te houden. Het bestuur kwam1 5 keer bijeen ter behandeling van de voorkomende zaken. Begin dezes Jaars word de hoer M, Langoveld benoemd tot rechtskundig adviseur in do plaats van den heer Mr. Offers, die als zoodanig had bedanikt wegens zijne benoeming to' agent, van de Nederl. Bank alhier. In don loop van 1926 werd de stookinrichting on> gezet van een gosvenvarming in een cokesverwar ming. Voorzitter deölt nog mede, dat reeds de 1000ste vergadering in het Landbouwhuis is gehouden. Uit de rekening en verantwoording ovor 1926 blijkt dat er een voordoolig saldo is van f 491.74 en door het Bestuur wordt voorgesteld dit als volgt te bo steden: van den post oprichtingskosten af to schrij ven het restant omslag leden f 59.20. De rekening, wordt goedgekeurd, zoomede het voor stel van het Bestuur inzake do bestemming van het voordeelig saldo. De begrooting voor 1927 wordt goedgekeurd. De rekening over 1927 zal worden nagezien door het Bestuur van de Coöperatieve Zuivelbank en van het Groot Yorkshire Varkensstamboek. In de plaats van den heer A. Commandeur, niet herkiesbaar, wordt als lid van het Bestuur benoemd, de heer P. Conijn te Venhuizen. Voorzitter dankt den heer Commandeur voor den grooten steun dien hij steeds het Bestuur heeft be wezen. De heer Commandeur wiist op de aangename sa menwerking en gaat als bestuurslid heen met de beste wenschen voor de vereeniging. Bij de rondvraag brengt de heer G. van der Sluijs, Schagerbrug. nog een huishoudelijk punt te sprake, waarna sluiting volgt. WARMENHUIZEN. Woensdag 4 Mei vergaderde de Tuinbouwveroeni- ging. De opkomst was slecht te noemen. De voorzitter deelt mede, dat na loting tusschen de lieeren P. Mink en Joh. Berkhout, de druivenkas der vereeniging geplaatst zal worden op een terrein van laatstgenoemde. Het. werk is voor dezen ondernemer. Het teelplan zal na overleg met. deskundigen door het bestuur worden opgemaakt. Na 10, doch niet eerder clan 6 jaren moet de kas worden overgenomen tegen taxatiewaarde. Jaarlijks wórdt f50 afgeschreven en zijn de baten voor 3/4 voor den heer Berkhout.. 1/4 komt. ten bate der Vereeniging. Bij voldoende animo onder de leden zouden er bloemkool plan ten in ge trokken kunnen worden. De zetkoolregeling meent het bestuur onveranderd te moeten lat.en. De wensch om eenmaal per jaar te schouwen, on dervond bij het Polderbestuur bezwaren, vooral ten opzichte van het grasland. De contributie der proef- en schooltuin te Alkmaar bedraagt f 1.per lid. De voorzitter memoreerde de voordeelen aan het lidmaatschap verbonden en gaven zich eenige aan wezigen bij den Secretaris als lid op. Er bestond te weinig ambitie om andere producten te teel en en zal hiermede dit jaar nog niet worden begonnen. Doorden voorzitter wordt de heer P. Barsingerhorn aangewezen als lid der rekeningscommissie voor de C.V.V. is verkrijgbaar bij G. Borst, Breezand, Kramers van Rijswijk, Schagen en aan de fabriek te Anna Paulowna. Tel. 31. Bij de behandeling der agenda van de Algemeene Vergadering der Centrale Veilingsvereeniging op Woensdag 11 Mei a.s., nam. V/2 uur, komt het eerst aan de orde de rekening en verantwoording over 1926. Gevraagd wordt, wat beteekent de uitgaven aan het Uitvoer Controle Bureau. Dit bur,eau geeft bewij zen af van deugdelijkheid der producten aan Expor teurs. De motorvlet is voor f750 verhuurd -met recht van koop aan den heer Koordes te Dirkshorn. Naar aanleiding van een klacht over het niet zui ver wegen der bascules van de vereeniging aan de laadplaats, deelt de heer Klant mede, daC nog 2 nieu we bascules zullen worden aangeschaft. Gewenscht worden bascules zonder schuifgewichten en met groot draagvlak. Met de balans gaan allen accoord. Een der leden vindt het salaris van den veilinglei der, nl. f350.— gedurende het winterhalfjaar te laag. Besloten wordt dit aan het bestuur over te laten. Het bestuur der C.V.V. heeft gemeend de winst ad f 4044.80, na aftrek van 3 aandeelenkapitaal, niet aan de vereenigingen uit te keeren, doch te storten in het fonds voor uitbreiding en herstel. Wordt algemeen goedgevonden. Sommige leden willen een voorstel zien ingediend door de vereeniging om de consumptieprijzen (vooral voor melk) in het Veilingskoffiehuis te verlagen (als tegenprestatie verlaging der huur). Het voorstel wordt verworpen met 19 tegen 6 stem men. De begrooting voor 1927 wordt goedgekeurd. Wat betreft punt V der agenda: Voorstel van de vereeniging „Samenwerking" om -een nieuw veilings gebouw te stichten, gaat de vergadering accoord met het praeadvies van het Centraal Bestuur, -dat in een niet te ver verwijderde toekomst met voorstellen zal komen. Wat betreft het voorstel van genoemde vereeniging om de gelegenheid open te stellen witte kool te vei len op de conditie, dat zij geleverd kan worden aan de zuurkoolfabrikanten te Langendijk, kan de ver eeniging meegaan. Het Bestuur van de C.V.V. neemt het voorstel van de Tuinbouwvereeniging over om een eventueele uit- keering door eerstgenoemde vereeniging aan de aan gesloten vereenigingen voortaan niet meer te bere genen per lid, maar naar evenredigheid van den om zet Goedgevonden wordt hot voorstel van het Centraal Bestuur om 1/10 van den omzet bij te dragen voor het reclamefonds. De wensch wordt geuit om minder vergunnings bewijzen af te geven voor onderhandschen verkoop. Voorzitter en Secretaris zijn van meening, dat deze noodig zijn, om in tijden van veel vraag on weinig aanbod toch een geregelde afzet te verkrijgen. Op een klacht over leden van aangesloten vereenigingen, die elders veilen, wordt, besloten steeds weer hierop te wijzen, tot eindelijk een goede oplossing komt. Het zenden van afgevaardigden, die hier nooit veilen, dient te worden voorkomen. Vanaf 4 Mei zijn alle le den vrij do resten kool óf to veilen, waar men ver kiest, óf onderhands to verkoopen, Gevraagd wordt den minimum prijs voor uitschot op fl te brengen. De Voorzitter is van moening, dit thans nog niet te doen en wordt de vergadering vervolgens geslo ten. WARMENHUIZEN. Over de maand April is Ran de Veiling aangevoerd 1.091.425 K.G. roode kool, 170.300 KG. gele kool, 760.150 K.G. Deensche witte kool, 19.756 KG. peen, 55.550 KG. uien, 7.600 KG. bieten. Iri April 1926 werd aangevoerd: 525060 K.G. roode kool, 131530 K.G. gele kool. 97935 K.G, Deensche witte kool, 6.300 K.G. peen en 27125 K.G. uien. In April 1927 bedroeg e omzet f 103.971.03, tegei. f64501,44 in April 1926. AAN DE KOOIJ. Uitslag der verlcooping aan de Kooij, gem. Helder, op Mei, ten overstaan van notaris A. M. Engelmann to Nièuwediep, gem. Helder. 1. Hout.oods en erf; 2. dubbele woning met erf, groot 10 aren; 3. houtzaagmolen met loodsen en erf. groot 5.42 Aren, eigendom van de Erven van wijlen den heer G. Laagland Windor, aan de Kooij, Koo gras, Helder, Kooper de heer A. Winder voor f8100. LANGENDIJK. Do vereeniging „De Koophandel", die haar leden telt onder verschillende politieke en godsdienstige richtingen, heeft zich met algemeene stemmen ver klaard voor retorsiemaatrogeion on warme instem ming betuigd met den inhoud der rede, door Dr. Niemöller op de algemeeno vergadering van den Noordermarktbond gehouden en waarin hij cle nood zakelijkheid van het nomen van dergelijke maatre gelen heeft bepleit. LANGENDIJK. We vernemen, dat hier een warenhuis zal worden gesticht, dat geëxploiteerd zal worden met behulp van de provincie en onder toezicht en leiding van de Provinciale Commissie uit de veilingen. In welke gemeente het zal verrijzen is nog niet met zekerheid bekend. LANGENDIJK. Wie nu door onze tuinbouwstreek komt, valt het op, dat reeds heel" wat bloembollen worden ge teeld. Ten Westen van de hoofdstraat door Langen dijk leveren de bloenibollenakkers nu een prachti- gen, afwisselenden indruk. Wo vernamen, dat het volgend jaar nog veel meer tuinbouwers met de bloembollenteelt zullen beginnen. In 't algemeen ziet men betere vooruitzichten in de bloembollen- dan in de glascultuur. NOORDSCHARWOUDE. De Coop. Boerenleenbank II vergaderde in hotel De Burg. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bank 207 leden telt. Aan spaargelden was f 146.302.18 ontvan gen en f 162.168.11 terugbetaald; aan voorschotten was tot een bedrag van f 129.272.50 verleend, terug ontvangen f 119.842; in loopende rekening uitgegeven f36,041.44, ontvangen f40.948.17. De winst bedroeg f 1222.91. Uit de liquidatie der C. B. te Alkmaar was f2000 ontvangen. In omloop waren 501 spaarboekjes, 187 voorschot ten, en 32 loopende rekeningen. De rente van voorschotten werd vastgesteld op 5 met 1/10 provisie, voor spaargelden 33A Herkozen werd als bestuurslid de heer G. Bekker te Zuidscharwoude, als leden van den raad van toe zicht herkozen de heer J. Zijp Dz. te Zuidscharwou de en gekozen de heer J. Broersen te Noordschar- woude. ST. MAARTEN. Vrijdag vergaderde de tuinbouwvereeniging „Groenteteelt" alhier, ten huize van den heer K. Wit to Stroet. Aanwezig met bestuur 17 leden. Met een gepast woord opende voorzitter de ver gadering, waarna lezing en goedkeuirng der notu len volgde. Ingekomen was een circulaire betreffen de bestrijding zieke aardappelen. Volgens den secre taris, den heer L. Barton, zijn bij gedane proeven heel goede resultaten verkregen, zoodat werd be sloten hiermede een proef te nemen. Gewenscht is dat dit door zooveel mogelijk wordt gedaan. De kosten per snees bij volledigee toepassing is pl.m. 80 cent. Het bestrijdingsmiddel bestaat uit een poeder, hetwelk gezaaid moet worden en het geschiktst is hiervoor den vroegen morgen, wanneer de dauw nog op het blad ligt. Tot sproeier voor" de aardappelen wordt hierna wederom benoemd de heer D. Kaaij. Gelegenheid tot aanvraag sproeien, benevens tot hestelling van eerst genoemd poeder is bij L. Barten en W. Bij post tot 15 Mei a.s. Die na dit tijdstip komt moet er rekening mee houden, dat meerdere kosten, voortvloeiende uit te late aangifte, voor rekening van den nalatige komt, als b.v. tijd van varen. Als afgevaardigden naar de op Woensdag 11 Mei te houden algemeene vergadering, te Warmenhuizen, worden benoemd de heeren Jb. Roos, J. Glas, W. Bijpost, P. Breed en T. de Geus. Als plaatsvervan gers de heeren J. Ti el en A. Snijder. Do heer T. de Geus wordt hierna benoemd als commissielid voor het nazien der rekening der Centr. V. Vereen, op Maandag a.s. wordt in Wieringen, Koegras en Zijpe verkocht door den Vertegenwoor diger D. LEMSTRA. Is U tevreden over SCHILDERMAN's bereide verf, zegt het uw buren en vrien den, heeft U klachten, zegt het ons. In behandeling kwam hierna de beschrijvings brief der algemeene vergadering. Bij punt 5 hiervan kwam. een drukke discussie, daar veler meening was dat vergrooting veilingsgebouw niet noodig was zoo men een andere wijze van veilen toepaste, inplaats van het z.g.n. opsteek-systeem, Opdracht werd gegeven om bij punt 10 der agenda (rondvraag) dit in bespreking te brengen in de algemeene ver gadering. Voorts vond het praeadvies der overige punten instemming. Niets meer te verhandelen zijnde, sloot voorzitter deze bijeenkomst. WIERINGEN. Buitengewone Algemeene Vergadering der Coöpe ratieve Electrische Central© te Hippolytushoef. op Donderdag 5 Mei 1927, des avonds 8 uur in de zaal van den heer Jh. Bruul. Aanwezig zijn ruim 80 leden. De voorziter. de heer C. J. Bosker. opent de ver gadering met een woord van welkom. Daar de secretaris, de heer G. H. Rasch, afwezig is. Iee3t de voorzitter de notulen der laatste twee ver gaderingen voor. welke na een kleine opmerking van den heer P. F. Kuut onveranderd worden goed gekeurd. Vervolgens verzoekt de voorzitter den heer H. G. Rump, om dezen avond avond als secretaris te fun- geeren. welke deze functie op zich noemt. De voorzitter zegt. dat do algemeene vergadering eigenlijk eerder had moeten worden gehouden, doch met het oog op eventueele liquidatie der centrale is dit tot heden uitgesteld en Btelt daarom dan ook voor goon bestuursverkiezingen te houden. Ook wordt het beter gevonden, do rekening en verantwoording te doen op de eindvergadering. daar op die vergade ring dan alle zaken kunnen worden afgewikkeld. Vervolgens komt aan de orde de bepaling van de uit te keeren rente aan de obligatiehouders. De Voorzitter deelt mede om1 deze rentevoet te bepalen er een uittreksel uit do rekening is gemaakt, waar uit blijkt, dat de tot heden gemaakt© winst ongeveer f 3100 bedraagt. De voorzitter stelt dan ook voor de rente weor. evenals de vorigo jaren op 4. pet. te be palen. De heer N. .T. Poel vraagt of deze rente wel billijk is te achten, daar de Zaak toch tamelijk goed gemar cheerd heeft. De voorzitter antwoordt, dat. aangezien nog niet met zekerheid gezegd kan worden, of de rekening g compleet met zwart stuur en rem, i H5 extra zwaar zadel, bagagedrager met standaard en seinlicht, stofvrij - £2 kettingfcast (gepatenteerd). TEL. 2. op het eind zal sluiten, men toch voorzichtig moot zijn om niet een te hooge rente uit to keeren. 'Hierover ontspint zich een discussie, waarbij' ten slotte mot algemeene stemmen besloten wordt do rentevoet op 4 pet. te bepalen. Hierna komt aan de ordo het voorstel tot liquidatie der Electrische Centrale. De voorzitter leest een schrijven van het Gemeente bestuur voor. waarin gezegd wordt, dat als de boek waarde tot f 32000 gedaald is de provincie hiervan f 18000 zal overnemen en de gemeente de resteeren- de f 14000. De voorzitter, hierna het -oord nemende, zegt dat op het oogenblik de schuld nog ruim 33000 be draagt. doch hoopt, aangezien de centrale minstens nog wel twee maanden stroom zal moeten leveren dit bedrag tot f 32000 gedaald zal zijn. eventueele stoornissen voorbehouden. Do heer Lub vraagt of het wel oen goede finan- cieole politiek is. met cijfers voor den dag te komen, aangezien men nog niet weet. hoe of de eixidrekening zal zijn. Tevens vraagt spreker of de provincie wel schriftelijk bewijs heeft gegeven om eventueel de achttienduizend gulden te storten. Hierover ontspint zich een lange discussie, waaruit we aanteekenen. dat de redactie vun den tot het gemeentebestuur to richten brief zua waardeerend en voorzichtig mogelijk gesteld zal worden. Ook zal gezorgd worden om zoo mogelijk te be werkstelligen, dat de machinist bij het P.E.N. in dienst zal overgaan. De heer Van der Speek Obreen wijst er in deze discussie met nadruk op. dat, men wol zeer dankbaar en blij mag zijn. dat do Centrale op zoo'n voordee- lige manier geliquideerd kan orden. Ook de heer Kolft', burgermeester, wijst er met klom nog eens op, dat de provincie zeer zeker zijn aanbod gestand zal doen tot het storten van de f 18000. Tenslote vraagt de heer Lub nog do naar het Ge meentebestuur te zenden brief te mogen zien. De voorzitter antwoordt, dat na de stemming of de Cen trale al of niet geliquideerd zal worden, hij hier na der op terug zal komen. ■Vervolgens tot hoofdelijke stemming overgaande, wordt met algemeene stemmen besloten de Centrale te liquideeren. Ook is niemand van de leden er tegen, dat de aan het gemeentebestuur te zenden brief ter inzage ligt. De voorzitter, hierna het woord nemende, dankt al len hartelijk die hebben medegewerkt om tot deze liquidatie te komen, waarbij het vermoedelijk geen geld zal kosten en dan wil spreker in de eerste plaats bedanken burgemeester Kolff. die alles gedaan hoeft om deze zoo belangrijke zaak tot een goed ein de te brengen. Ook verheugt het spreker, dat de gemeentesecreta ris. de heer Van Duin. aanwezig i9 om hem per soonlijk te kunnen danken voor hetgeen hij als ge heime hand van den Burgemeester voor deze zaak gedaan heeft. Verder dankt spreker alle leden van den gemeenteraad voor het door hen genomen be sluit. hetgeen blijk gaf van oprechten burgerzin. (Applaus). Verder dankt de heer L. C. Kolff. burgemeester, den heer Bosker als voorzitter, namens den Ge meenteraad. den secretaris en hemzelf voor de toe gesproken woorden. Rondvraag. De heer Van der Speek Obreen,; het woord verkrijgende, wil nog gaarne een woord van dank brengen aan het Bestuur en het personeel der Centrale, daar alles altijd lang niet voor den wind is gegaan en men nog al eens met moeilijkheden heeft te kampen gehad. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dak aan de leden voor de betoonde be langstelling. DE CLASSIFICATIE DER GEMEENTEN. Men meldt aan de N. R. Ct.: Met het oog op sommige geruchten, als zouden verschillende gemeenten in een andere klasse zijn ge plaatst, kan worden medegedeeld, dat in de vergade ring van Dinsdag 10 Mei a.s. van de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaren zaken zal worden behandeld het voorstel der regee ring tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in de classificatie der gemeenten. MET EEN KINDERWAGEN IN BOTSING. Toen eergistermorgen mej. Van Ekeren uit Leer dam zich met een kinderwagen met een kind van één jaar ongeveer er in zich naar het naburige Acquoi (gem. Beesd begaf, werd ze aan de Huygensteeg aeh- tcropgereden door een auto, bestuurd door den heer Woudenberg van Driebergen. Waarschijnlijk heeft de vrouw op het laatst nog willen oversteken en tracht te W. door vermeerdering van vaart een botsing te voorkomen. Dit gelukte echter niet vrouw en wa gen werden gegrepen en de laatste met het kind eenige meters meegesleurd. De wagen was totaal vernield, doch het lcind kwam er met eenige onbe duidende schrammetjes af. Mej. Van E. werd met een dijbeenfractuur en eenige hoofdwonden naar het ziekenhuis te Leerdam vervoerd. Haar toestand baart geen zorg. Een onmiddellijk ingesteld politieonder zoek heeft uitgemaakt, dat W. geen schuld heeft. Van wordt bij kwantum gratis prijsopgaaf verstrekt van hoeveelheid en kleur. BEZORGING VAN BRIEVEN AAN DE BAGAGE- BUREAUX DER SPOORWEGEN. De directeur-generaal dor posterijen en telegrafie maakt bekend, dat ingevolge een met de directie van de Nederlandsche Spoorwegen overeengekomen rege ling, met ingang'van 15 Mei a.s., behalve per expresse to bestellen briefpostzendirigen ook niet-expresse, voor het binnenland bestemde stukken, waarvan geen aanteekening wordt verlangd, aan de bagagebureaux van de stations kunnen worden afgegeven. Pe afgifte van de met en bepaalden trein te ver zenden stukken als ovenbedoeld moet uiterlijk 10 mi nuten vóór het vertrek van dien trein geschieden. Do spoorwegdienst heeft, voor zijn bemoeiingen, ook ten opzichte van de niet-expresse corresponden tie, een bedrag van f 0.10 per stuk, welk bedrag door den aanbieder in gereed geld aan het bagagebureau •moet worden voldaan. Van vorengenoemden datum af mogen de door den spoorwegdienst aan te nemen stukken als hierbedoeld, een gewicht van 500 gram niet to boven gaan. Aan den postdienst is voor deze zendingen het ge wone port verschuldigd. Alleen, indien het port en ten minste een bedrag van f0.20 wegens expresse-recht in frankeerzegels op de stukkon zijn verantwoord,

Schager Courant | 1927 | | pagina 13