Parijs-Kew-Yark per vliegtuig. Radioprogramma r~ Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Voetbal. NACHTELIJKE SCHIT.TPAHTÏJ. In den afgeloopen nacht bemerkte een agent van politie, te Rotterdam, dat de kiosk aan den Berg weg bü den Noordsingel openstond. De agent wilde zich naar de kiosk begeven, toen een man uit de deur kwam, die zoodra htl den diender zag. een re volverschot op hem loste, dat evenel geen doel trof. Nadat de inbreker nogmaals tevergeefs geschoten had. heeft hij den agent een breekijzer voor de voe ten geworpen, waarna hit vluchtte. De agent heeft daarop den man nagezet en vier schoten in zijn rich ting gelost, die allen misten. De inbreker is weten te ontkomen. Bij het onderzoek is gebleken, dat de deur van de kiosk geforceerd is: in de kiosk is alles door zocht. maar er wordt niets vermist. Op straat zijn een breekijzer, een ring sleutels en eenige patronen gevonden. Vermoed wordt, dat de inbraak door twee man nen is gepleegd. DE ZOMERTIJD. ■De zomertijd begint dit jaar in den nacht van 14 op 15 Mei a.s.. 's naéhts om 2 uur. DOORVOER VAN NEDERLANDSCH VEE DOOR DUITSCHLAND. Naar wij vernamen hebben de Duitsche spoorwegen zich tot de Duitsche regeering gewend inzake de moeilijkheden die aan den doorvoer van Neder- landsch vee door Duitschland in den weg worden gelegd. Na een aanvankelijk verbod is het transport later weer toegestaan onder zoo bezwaarlijke bepa lingen evenwel dat zoowel de spoorwegen als de ex porteurs daarvan groote moeilijkheden ondervinden. Do Duitsche spoorwegen trachten thans betere voorwaarden te yerkrijgen. Hdbl. WINKEL. De heer K. Breebaart Jzn. heeft zijn benoeming tot lid der Schattingscommissie Raadsvergadering van 26 April j.1. niet aangenomen. OUDE NIEDORP. B; loting is de volgorde en het nummer der lijsten voor de raadsverkiezing op 18 Mei a.s.: 1. R.-Katho- lieken, 2. Protestanten. NIEUWE NIEDORP. Op de Gymnastiekwedstrijden van H. N. K, gehou den te Schagen, op Zondag 8 Mei, behaalde de dames- afdeeling „Hébe" alhier schitterend succes. De dames L. Butter, M. Sepers en A. Keezer, wisten n.1. in brug-, paard en vrije oefeningen allen den loef af te steken en behaalden alzoo in den eersten graad dames-tur nen den lsten pr. Voorwaar gezien 't aantal vereeni gingen, dat aan dezen wedstrijd deelnam,, een reu zen-prestatie. In den tweeden graad behaalden de dames A. Floor, T. Krapman, A. de Jong en M. Blokker den 3en prijs. KOLFWEDSTRIJD. Uitslag oO-slagen kolfwedstrijd, gehouden bij den heer A. Rus, Heerhugowaard. Eerste klas: le prijs W. Kostelijk te Oudkarspel met 474 punten, 2e prijs C. Langendijk te Noordschar- woude met 464 punten, 3e prijs T. Kostelijk te Alk maar met 448 punten, serieprijs K. Quant te War- menhuizen met 97 punten. Tweede klas: le prijs Abr. Klingeier te Zuidschar- woude met 390 punten, 2e prijs G. Dirkmaat te Span broek met 378 p., 3e prijs P. Butter te Alkmaar met 376 p.f serieprijs P. Langendijk Cz-. Jr., te Noordschar- woude met 86 p. Derde klas: le prijs Jb. Morsch te Noordscharwou- de 392 p., 2e prijs G. Oudes te Alkmaar 351 p., 3e prijs C. Goed te Nieuwe Niedorp met 312 p., serieprijs Jb. Zijp Tz., te Zuidscharwoude 82 punten. WINKEL. Prijsvlucht vanaf Weesp door de Postduivenver- eeniging „Steeds Verder". Losgelaten 8.10 uur: 1. Th. de Pree 8 u., 58 m., 13 sec.; 2. F. v. Kempen 9 u., m., 17 sec.; 3. F. van Kempen 9 u., min., 17 sec.; 4. P. Strobben 9 u., 1 m., 5 sec., 5. A. Raven 9 u., 1 m., 41 sec.' 6. A. Raven 9 u., 1 min., 41 sec.; 7. P. Kort 9 u., 2 m., 26 sec.; 8. P. Strobbe 9 u., 3 m., 25 sec.; 9. N. Wijn, 9 u., 4 min. 20 sec.; 10. C. Hoep 9 u., 5 m., 47 sec. SCHAGERBRUG. De groote openbare vergadering van den Vrijheids bond, die gisteravond alhier plaats had, was door slechts een tiental belangstellenden bezocht. Spreker was de heei' Groenewoud. De vergadering te Burgerbrug^ die hedenavond zou plaats hebben, gaat niet door. VERDUISTERING EN VALSCHBETD IN GE SCHRIFTE. Wij lezen- in de Tel. Op het Amsfcerdamsehe filiaal van een grcofc druk-* inkttabriek te Hamburg was een 40 jarige boek-< hcuder werkzaam, die heb volste vertrouwen van de directeur genoot, Controle op hetgeen hij in de b:.eken schreef, kwam1 uiterst sporadisch voor en zoo kon het gebeuren, dat de boekhouding een ge weldige chaos werd en dat de fabriek voor een zeer groot bedrag benadeeld werd. De boekhouder goochelde met wissels en mat hoo- g© bedragen, wet *ade, dat hij controle niet behoef de te vreezsn. Geregeld sand hij de staten met de bedragen der wissels naar Duitschland, doch een trouwe weerspiegeling van wat het f.liaal inde en uitgaf leverden deze niet. Zoo op het eerste gezicht wks de staat in orde. doch bij aandachtige beschou wing deugd© >er al heel weinig van. Verschillende wissels, die "hij zelf geïncasseerd had, kwamen er bjjy. niet op voor en ook in andere opzichten ver duisterde hij geld, zoo bijv. bij uitbetalingen aan het kantoor. De contanten gebruikte hij ten eigen bate. Tensl tte begreep de directie te Hamburg niet, dat er zulke hooge dèbetteuren in Holland waren. Een der firmanten kwam over en bevond, dat de gansohe boekhouding niet klopte. De dader, die be grepen had, dat het misliep, verdween, doch een inspecteur van het bureau Warmoestraat zat hem op de hielen. Hij begaf zich in gezelschap van ©en rechercheur naar een woning in de Indische buurt en daar wachtten zij eenige uren. Ten slotte kwam een familielid poolshoogte ne men. Deze man werd gevolgd en zoo kwam de politie achter de schuilplaats van den dader. Een arrestatie vond plaats en bij foilleering ontdekte men een p_a§ ge-ind bedrag van f 600 in zijn portefeuille, Ook werd een wissel van ruim f 1000 op de drukkerij Vooruit gang op de Keizersgracht aangetroffen. Het plan was geweest ook deze te innen en vervolgens naar het buitenland te vluchten. De arrestant bekende op zijn minst een bedrag van 60.000 gebruikt te hebben; de politie die de boe ken aan een voorloopige beschouwing onderwierp, gelooft evenwel, dat het bedrag de f 100.000 nadert. Wegens verduistering gepaard met valschheid in geschrifte, is de dadèr vanochtend ter beschikking van de justitie gesteld. GASONTPLOFFING. Aan den Boendaalschen steenweg te Brussel wa ren de vorige week nieuwe buizen gelegd voor de waterleiding. Vermoedelijk is daarbij een gasleiding beschadigd, Zaterdagavond althans merkten een aantal burgers en een politieagent een sterken gas- reuk op. Een hunner stak een lucifer aan, waarop een geweldige ontplofifng plaats had. Vijf burgers en de agent werden tegen den gond geslagensn lie pen min of meer ernstige brandwonden op. De 25-jarige m. Smets moest naar het ziekenhui» worden gebracht. AANSLAG OP EEN SNELTREIN. In den nacht van Zaterdag op Zondag i» op den sneltrein Warschau-Krakau een aanslag gepleegd. In de nabijheid van Lublin waren over een afstand van 250 meter de rails losgeschroefd, terwijl tevens een steenen dam over de spoorlijn was gelegd. De machinist bemerkte gelukkig bijtijds het dreigend gevaar en slaagde er in den trein tot stilstand te brengen. Er schijnt hier sprake te zijn van een poli- tieken aanslag, aangezien zic'h in den trein een hooggeplaatst Callicisch politiebeambte moest be vinden, tot wiens ressort de minderheden-kwesties behooren. DE HITTE IN ITALTé. Men schrijft uit Rome: De warmte laat zich dit jaar in Italië zeer vroeg gevoelen. Reeds meer dagen wijst de thermometer dagelijks 'n temperatuur aan van 24 graden Celsius en meer. Gewoonlijk valt de groote hitte ^prst later in. ONGELUK BIJ SCHIETOEFENINGEN* Uit Praag. 7 Mei. Bij een oefening met hand granaten op het oefenterrein van de infanterie bij Mileschovitz is een kapitein-instructeur door de ont ploffing van een handgranaat, die een onvoorziqh- tige soldaat liet vallen, doodelijk gewond. TREURIG ONGEVAL. Te Aurillac zag een zekere Pagès zijn negenjarig zoontje, dat in een kastanje-bruin pakje langs een heg gras plukte, voor zijn konijnen, voor een vos aan. Hij nam zijn geweer en trof zijn kind zoo on gelukkig dat het op weg naar het ziekenhuis over leed. Pagès viel bewusteloos neer en een buurman, die naast hem stond en het eerst den armen vader op den „vos" had gewezen, greep het geweer om in zijn wanhoop zichzelf te dooden. Toesnellende buren moesten den man met geweld het wapen ontrukken. 'Zondagmorgen om1 negen minuten v66r half zes zijn Nungesser en Cali op het vliegveld van Le Bour- get bij Parijs opgestegen om hun vlucht vandaar over den Atlantischen Oceaan naar New-York te ondernemen. Het vliegtuig, waarmede Nungesser en Coli eer gisteren in de vroegte van Le Bourget ziin vertrok ken. draagt den naam van Oiseau Blanc. Witten Vo gel. Het is een Levasseur-watervliegtuig. tweedekker, waarvan de gewone schroef door een metalen schroef van 3.95 meter is vervangen. Het vliegtuig bevat drie reservoirs, die 4080 liter benzine met benzol ge mengd en 180 liter olie inhouden. Met de beide man nen erin woog het vliegtuig bij ziin vertrek 4965 kilo, het wordt door een Lorraine-motor bewogen. Het toe stel is niet van draadlooze telegrafie voorzien. Wel duizend menschep zijn eergistermorgen van het ver trek van den Witten Vogel getuige geweest. Op het laatste oogenblik hebben de vliegers nog eenige wij ziging in hun reisplan gebracht. Zij zullen wat noordelijker vliegen dan aanvankelijk was vastge steld. Zij hebben Frankrijk bij kaap Antifer verla ten om vandaar naar de Zuidwestelijke punt van Engeland koers te zetten. De geheele afstand, dien de Witte Vogel moet afleggen, bedraagt ongeveer 3700 mijlen, waarvan er ongeveer 1500 bij nacht moeten worden afgelegd. Vliegende met een gemid delde snelheid 'van 110 mijl. per uur het vlieg tuig kan een snelheid van 200 mijl per uur bereiken. Het had eerst allen schijn of deze tocht zou mis lukken. want urenlang werd niets van de beide koene vliegers vernomen. Maar later kwam het gelukkige bericht:Nungesser is Maandagochtend om' kwart over achten (Ameri- kaanschen tijd) boven New-Foundland gezien. Later zijn de vliegers om 2.55 (Am. tijd) Portland gepasseerd, vliegend in de richting van New-York. Het krijgt nu allen schijn of deze tocht zal slagen. In Parijs is het enthousiasme geweldig. De vlucht van Parijs naar New-York is eelukt! Dit feit wordt in groote letters op aanplakborden bij de bladen, verschillende groote magazijnen, bios copen enz. aangekondigd. Overal kijken duizenden naar de affiches met de foto's van Nungesser en Coli. Lezen en herlezen den tekst van de eerste korte be- legrammen en wachten op nieuwe radiogrammen die niet komen. •- Er heerscht op de groote boulevards ©en buitenge wone bedrijvigheid. Men rukt de krantenverkoopers de speciale edities uit de handen, maar de bladen bevatten slechts de korte telegrammen van het waar nemen van het vliegtuig bij Halifax. Overal worden foto's van de vliegers verkocht. Met enthousiasme commentarieert de menigte de prestatie. Men wil slechts nog weten hoe laat en in welke conditie Nungesser en Coli den 800 K.M. langen tocht van Halifax naar New-York hebben afgelegd. De Fransche ambassadeur te Washington ontving opdracht Nungesser en Coli de gelukwenschen van de Fransche regeering over te brengen en hun te vertellen van de officieele belooning, die hen wacht. Later wordt bericht: Ofschoon het toestel van Nungesser officieel door het Departement van Marine gerapporteerd was, vliegend langs de ku9t van Nieuw-Engeland. wordt thans door de marine te Boston bericht, dat dé iden titeit van het vliegtuig niet is bevestigd. De machine in puastie kan een kustbewakingstoestel ziin. vlie gend tusschen Maine en Gloucester Massachusetts). Charles Nungesser, tot gisteren misschien en thans zeker de grootste Fransche vlieger van dezen tijd, heeft een veelbewogen loopbaan achter zich. Hij placht als jongen geregeld het vliegveld van Brayelle bij Douai te bezoeken, waar hij 'n plaatsje als mecanicien wist te krijgen. Op een goeden dag klom hij, in spijt van alle bevelen en tot groot ver maak van het personeel van het vliegkamp, in een toestel, zette een kruk over en vloog, zonder ooit les te hebben gehad. Hij maakte zoo eenige korte vluchten achter elkaar. Hij bleef echter niet lang op het vliegveld. Als jongen rfog ging hij naar Amerika, waar hij -ver schillende' sporten beoefende en o. a. uitmuntte in boksen en zwemmen. Even vóór den oorlog was Nungesser in Frankrijk teruggekeerd. Hij werd als soldaat ingede'eld bij het 2e regiment huzaren en werd even vóór het einde van 1914 korporaal. Den 29 December van dat daar verwierf hij de militaire medaille. Hij was met twee van zijn makkers bi) een terugtocht van zijn eska dron afgesneden, maar ging met hen in een hinder laag liggen toen er een Duitsche stafauto aankwam. Het drietal schoot de drie Duitschers in den auto neer, ging er zelf inzitten en reed door de Duitsche linie heen naar het Fransche front terug. Toen zij bij hun eskadron aankwamen bleek de auto door zeefd te zijn met kogelgaten, van vriend zoowel als vijand. De volgende maand verliet Nungesser de cavalerie. Hij had een verzoek ingediend om bij de luchtmacht geplaatst te worden en werd naar de vliegschool te Avord gezonden. In April 1915 kwam hij bij het 106e bombardeereskader, waarmee hij tallooze expedities ondernam. In 1916 stortte Nungesser neer met een nieuw type toestel, dat hij, moest beproeven. Hij werd be wusteloos uit de wrakstukken opgeraapt en bleek een been en zijn onderkaak gebroken te hebben en ver scheidene schedelkwetsuren gekregen te hebben, die een trepanatie noodzakelijk maakten. Bij het offensief aan de Somme was Nungesser weer in functie en bracht hij 12 vijandelijke toestel len ten val. Zijn totaal bi) het sluiten van den wa penstilstand had hij tot 45 gebracht. Nungesser had het gebracht tot den rang van kapitein, hij was officier van het legioen van eer, had het oor- logskruis met twee sterren en 28 palmtakken, de Engeleche militaire medaille, enz. Ook droeg hij de litteekenen met zich van 17 verschillende wonden. Kapitein Nungesser is in Juni 1923 te Dinard ge trouwd met raej. Consuelo Hatmacker, de 17-jarige dochter van een rijk Amerikaan, van wie hij ech ter onlangs weer is gescheiden. Nungesser is thans 35 jaar oud. Frangois Coli, Nungesser's metgezet', is reeds 46 paar oud. Hij is van huis uit stuurman bij de groote vaart en heeft zijn brevet als gezagvoerder. Ook hij is oorlogsvlieger en heeft den ganschen oorlog mee gemaakt, waarin hij zich tallooze malen heeft on derscheiden. Toen de wapenstilstand geteekend werd was hij kapitein van een eskader jachtvliegtuigen. Hij is officier van het legioen van eer en befeit het oorlogskruis met 10 palmtakken. De rechterkant van zijn gelaat en zijn rechteroog zijn in den oorlog weggeschoten. Sinds drie jaar heeft Coli een speoiale studie gemaakt van den Atlanti schen Oceaan en de weersgesteldheden in het gebied van de huidige vlucht. Hij heeft de route voor dezen tocht en de latere wijziging daarin vastgesteld. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand April 1926. Geboren: Lourentius Johannes, zoon van G. B. Delis en van W. Groot. Jacob, zoon van N. Beets en van E. Keeman. Hendrica Antje, dochter van H. E. Dij ken en G. W. Jans. Guurtje Cornelia, dochter van J. Mink en van M. Middelkoop. Anna, dochter van P. J. Pronk en van IJ. Molenaar. Mattheus Adrianus, zoon van A. de Groot en G. M. Pronk.. Alida Anna, dochter van T. Smit en M. Ooijevaar. Cornelia Maria, dochter van A. P. Pronk en C. A. Vlugt. Ondertrouwd: G. J. Jonker, oud 25 jaar te Warmen- huizen en J. D. van Dijk, oud 23 jaar, te Warmen- huizen. J. van den Berg, 25 jaar en C. M. Stet, oud 22 jaar, beiden te Warmenhuizen. A. Biersteker, 27 jaar en C. G. Strijbis, 20 jaar, beiden te Warmenhui zen. P. Laten9tein, 25 jaar en J. Mekken, oud 23 jaar, beiden te Warmenhuizen. Getrouwd: G. J. Jonker en J. D. van Dijk. J. van den Berg en C. M. Stet. A. Biersteker en C. G. Strijbis. Overleden: Nicolaas Dekker, oud 1 jaar, zoon van N. Dekker en G. M. Houtenbosch. ALKMAAR, 7 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 13 paarden f 100225, 104 melkkoeien f 2.0 4 f 350, pniken f 90150, 181 nuchtere kalveren slacht f 822, 316 vette schapen f 24—52, over houden f 2636 8-35 lamineren f 1220, 8 schram men f 38—40, 184 biggen 10 weken i 1420, bok ken en geiten f 416, 23 kleine bokjes f "12,50. WARMENHUIZEN, 7 Mei. Deensche witte kool le soort f 2,903,50, aanvoer 8800 Kg. ALKMAAR, 7 MM. N.VEierveil ng vcor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 165000 kipeieren, 5658 Kg. f 55,40, 58—60 Kg. f 5,305,80, 60—62 Kg. f 5,50—5,80, 6264 Kg. i 5,606, bruine f 5,606,60, 50.000 eendeieren f 4,70. NOORDSCHARWOUDE, 9 Mei. BravtolV f 4,50, 'uien f 44,60, drielingen f 1,70 f "2, roode kool f 3.S04,90, gele kool f 2,10, deetn- sche witte f 1,303,30, alles per 100 Kg. Totaal aan veer: 150 Kg. aardappelen, 3100 Kg. uien, 2800 Kg. rood© kool, 400 Kg. gele kool, 19200 Kg. deen- soh'0 witte kool. ALKMAAR. 9 Mei. Asperges dik wit f 2937, dik blauw F 1726, prat 'i 1,103,50per 100 bos, bloemkool I f 17—2.) per 100 stuks, II f 12—16 per 100 stuks, witlof I x 524 per 100 Kg., komkommers f 1027 per 100 stuks, wortelen f 5,4017,40 per 100 bos, uien 1 f 3,20, spinazie f 0,105,70 per 100 Kg., kropsla f 2,50—10,60 per 100 stuks, rabarber f 8,3018,50, raapstelen f 0,401,30, radijs f 2,203,70 pee 100 bos. ALKMAAR, 9 Mei. v Op de heden gehouden1 veemarkt waren aange veerd: 28 vette koeiian f 200400, 6 vette kalveren f 50120, vette kalveren per ned. pond f 1,20 f 1,40, 93 nuchtere kalveren .'(slacht) f 820, 644 vette varkens per ned pond 0,58—0,64, zouters per ned pand r 0,600,62. AMSTERDAM, 9 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 400 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kw. 98—108 cent, 2e kw. 8096 oant, 3e kw. 7080 oenL min dere soorten 6070 cent per Kg. slaohtgewicnt, 140 melk- en kalfk'oealen f 300450 per stuk, 143 vette kalveren le kw. 8090 cent, 2© kw. 7080 ©ent, 3e kw. 6070 cent per Kg. levend gewicht, 120 nuchtere kalveren1 f 813, 85 schapen r 3238, 132 lammeren f 16—17, 720 varkens, Holl., Overz. en Geld., le kw. vleesehvaxkems 74—75 oent, Holl. 2e kw. 7073 oent vette varkens 7073 oent per Kg. (een enkel varken 1 oent hcoger) slaohtgewioht, 71 paarden f 200—350. WIERINGEN. Succes 2—Anna Paulowna 2. 50. Zondag jl. speelde Succes 2 thuis een competi tiewedstrijd tegen Anna Paulowna 2. Om half een blaast scheidsrechter Steinman van Helder de elf tallen binnen de lijnen. De S-ers zijn direct in den aanval en moet de A.-verdediging reeds direct han delend optreden, wat hen voorloopig echter goed af gaat. Bij een strubbeling voor het A.-doel maakt een der backs hands binnen liet berucht gpi-"-5 toe gestane strafschop wordt door Breed in een punt omgezet, zoodat S. leidt met 1—0. A., niet ontmoe digd, valt heftig aan en als de S.-backs te ver zijn opgedrongen, ontkomt het S.-doel ternauwernood aan een doorboring. Nu komen de S-ers weer aan het woord en maakt H. Lont 20 voor S. Even later geeft J. Lont een hard schot, hetwelk tegen den paal het veld inspringt. Geregeld zijn de S-ers in de meerderheid en kan het ook niet uitblijven als even later een der S.-spelers 3—0 maakt. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee heeft S. het windvoor- deel en wordt dan ook geregeld op de A.-helft ge speeld. De A.-verdediging weet lang stand te hou den. Spoedig maakt S. 4—0. De A.-voorhoede pro beert het ook nog eenige malen, doch de S.-verdedi- ging is hier op haar plaats^ want steeds weten zij den bal naar de A.-helft te plaatsen. S. maakt even later 5—0. waarmee het einde nader en Succes 2 verdiend heeft gewonnen. Succes 1—Anna Paulowna 1. 6—1. Om halfdrie komt Succes 1 tegen Anna Paulowna 1 in het veld voor de zomercompetitie. S. heeft een invaller voor Slikker, terwijl A. ook enkele invallers telt. De S.-aanvoerder wint den toss en verkiest te gen den schuin over' het veld staanden wind in te spelen. Beide partijen pakken direct flink aan en het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. Succes komt er gaandeweg beter in en moet de A.-verdediging steeds handelend optreden. De A.-keeper is echter in zeer goeden vorm. Een hard schot van Kooij weet hij uit den bovenhoek te grabbelen. De A.-voorwaartsen zitten ook niet stil. Als de A.-linksbuiten voorzet, loopen de S.-backs en linkshalf gelijk op den bal in. doch de bal blijft op de plaats liggen, waarvan de A.-midvoor weet te profiteeren en zijn club de lei ding te bezorgen. 1—0. S.. niet ontmoedigd, valt fa natiek aan en zijn dan een poosje gereild in den aanval, doch het Juiste schot is bU S. zoek. Nog vol gen. eenige wederzljdsche aanvallen; dan fluit scheidsrechter rust. Na de thee heeft S. het wind- voordeel en haar opstelling eenigszins gewijzigd, wat een verbetering blijkt te ziin. Direct zitten de S.-ers voor het A.-doel. Het gelukt Wim de partijen op ge lijken voet te brengen. 11. Even later schiet de zelfde speler een bal van links op het A.-doel. De A.-keeper werkt den bal verder in eigen doel en Suc ces leidt met 2—1. A. is eenigszins ontmoedigd. S. hierdoor aangemoedigd, pakt wederom flink aan en even later maakt Kroon 31. Eeü der A.-spelers ver laat het veld (zeker ontmoedigd door het onverwach te succes). S. speelt "kalm door. geregeld zweeft de bal voor het A.-heiligdom. De keeper weet ook en kele malen fraai te redden. Kroon weet den stand tot 51 op te voeren. Nu is het de A.-back, die het veld verlaat, omdat hij zich niet met de leiding kan vereenigen. Dan volgt een A.-aanval, welke niets oplevert. Als de S.-midvoor een hal schuin door de A.-backs speelt, is Kooi) hier vlug hij en brengLden stand op 61. waarmee het einde komt en heeft S. na eenige pech wedstrijden verdiend gewonnen. Scheidrechter Steinman leidde matig, hoewel hij geheel onpartijdig was. ANNA PAULOWNA. Zondag zou E. I tegen een Sparta-combinatie spe len can Schagen. Daar S. echter eerst Zaterdagavond om 7 uur afbericht had gedaan, kon voor E. I. geen wedstrijd meer worden vastgesteld. Daarom speelde om 2 uur E. II tegen Helder adspiranten A, onder leiding van scheidsrechter Dol, voor dit soort wed strijden bijzonder geschikt. H. heeft het eerst wind- voordeel en is dan ook vóór rust bijna voortdurend in de meerderheid, welke zij in '4 doelpunten weet uit te drukken. Hiertegen weet E. er, uit een doorbraak, slechts 1 te stellen, zoodat H. vóór rust een veilige 41 voorsprong heeft. Na rust weet H. onmiddellijk haar 5e doelpunt te fabriceeren en blijft ondanks windnadeel nog eenigen tijd in de meerderheid en weet nogmaals het net te vinden. 6—1. Maar H. wordt nu teruggedrongen en E. weet spoedig den stand op 63 te brengen. Als er dan nog 5 minuten te spelen is, loopt een der E.-spelers den bal met de handen in het E.-doel, wat door den scheidsrechter niet wordt gezien. Als protest tegen dit doelpunt wei geren eenige H.-spelers verder te spelen, zeer jam mer,, omdat deze H. jongens overigens zoon pretti- gen indruk achterlieten. Alleen hopen wij, dat de leiding van de H. adspiranten den speler Burgers even onderhanden moge nemen, daar het niet op gaat, om op een vreemd terrein den boel te vernie len. Het publiek raden wij, om in het vervolg gerust naar dergelijke wedstrijden te komen kijken, daar deze kleintjes soms verbluffend goed spel leveren. OUDKARSPEL D.T.S. III speelde thuis haar laatsten competitie wedstrijd en wel tegen Bergen II, waarvan zij met 1— 1 wisten te winnen. D.T.S. I speelde een vriend- schappelijken wedstrijd tegeh Rood-Wit I uit Alk maar. Beide elftallen speelden met invallers. Over het geheel werd een slappe partij gespeeld, waarbij D.T.S. gemakkelijk met 9—3 wist te winnen. voor Dinsdag 10 Mei. 8.50 HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 1020 DAVENTRY. Concert door het Radio-kwartet. 11.50 PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio-Paris. 12.20 LONDEN. Daventry. Concert door het Victor Olof-sextet. 12,25 LANGENRERiG (469 M.) Kamermuziek1 door het .Strijkkwartet. 12.35 HILVERSUM (1050 M.) Lunchmuziek door het Trianon Salon-Trio. 1.25 HAMBURG (392 M.) Kamermuziek. 3.20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 3.50 BERLIJN (484 M.) Concert door het stations- orkest BRESLAU (323 M.) Kamermuziek. FRANKFURT '(428 M.) Concert door het Ka- «mermuziekorkest LEIPZIG (366 M.) Namiddagconcert. 4.05 PARIJS (1750 M.) Soli'stenconcert. 4.20 BRUSSEL, (509 M.) Dansmuziek. BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek, 4.35 WARSCHAU (1111 M.) Concert. 5,HILVERSUM (1050 M.) Vooravondconcert door het H.D.O.-orkest o. 1. van Nico Treep. 520 LONDEN. Daventry. Dansmuziek 7.25 WEENEN (517 M.) Concert. 7.35 FRANKFURT '(428 M.) Operetteemuziek. LEIPZIG (366 M,) Schubert-concert. LONDEN. Daventry. „The Arcadians" operette 7.50 BERLIJN (484 M.) Tooneelspel, 8.10 HILVERSUM (1050 M.) Katholieke Radio- om roep. 8.20 PARIJS (340 M. Petit Parisien) Concert. BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek. 9-25RERN (411 M.) Orkestmuziek. 9.55 LONDEN. Daventry. Dansmuziek. ZAKELIJKE OMROE'P SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) 8.15—5 uur: Persberichten en financieel© mededee- lingen van het Persbureau Vaz Dias. I.30 Beursnoteeringen. 3 35 Landbouwberichten. 6.45 Cursus Efficiency: Instituut Schoevers. Den Haag. Voor Woensdag- 11 Mei. 8,50 HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 10,20 DAVENTRY Cohoert door het Radio-» kwartet. II,50 PAKIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio Paris. 12,20 LONDEN, Daventry Camille Couturier Orohestra. 12,35 HILVERSUM (1050 M.) Lunchmiuziek door het Salon Trio van Trianon. 1,25 HAMBURG (392 M.) Kamermuziek 2,00 HILVERSUM Emgelsche les voor de kin deren. 3,20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 3,50 BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek. 4,05 PARIJS (1750 M.) Concert met medewerking van solisten. 4,20 BERLIJN 484 M.) Kamermuziek LANGENRERG (469 M.) Orkestmuziek. 5,20 HAMBURG (392 M.) Conoert LONDEN, Daventry Orgelconcert. 5.30 HILVERSUM (1050 M.) Vooravondconcert door het H.D.O.-orkest. 6.35 LONDEN. Daventry. Beethovenconcert. 6.45 HILVERSUM. Voortzetting van het avond concert. 7.05 LONDEN. Daventry. Internationaal Strijk- NEWCASTLE (312 M.) Symphonieconcert. 7.20 BRUSSEL (509 M.) Concert. Operamuziek. 7.30 DAVENTRY (Ï600 M.) Pianoconcert. 7.35 LEIPZIG (366 M.) Concert. 8.05 PARIJS (1750 M.) Concert. 8.10 HILVERSUM, (1050 M.) Ned. Chr. Radiovereen. 8.20 DAVENTRY. Weerbericht enz. BERLIJN (84 M.) Orkestmuziek. LANGENRERG (469 M.) Concert, lenteprogr. 9.50 BERLIJN (484 M.) Populair concert. 10.20 LONDEN. Daventry. Dansmuziek. 10.30 HILVERSUM. Persberichten enz. SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Zakelijke omroep. 815: Persberichten enz. 12 uur: Zuivel- berichten. 1.30: Beursnoteeringen. 3 35: Landbouw berichten. 3.52: Zuivelberichten. 5.30: Zuivelberich- ten, 6.45 Boekhoudcursus.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6