Radioprogramma Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. De vliegtocht van Parijs naar New-York. Voetbal. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Predikbeurten. GR0ÏJIN3EÏTS 100.0008TB. Op de eerste raadsvergadering na de geboorte var den lOO.OOOsten Groninger, werden B. en W. verrast door een fraai bloemstuk. Op een veld van lila viooltjes, omgeven door rose bloemen, was in witte violen het cijfer 100.000 aangegeven. Het bloemstuk was geschonken door een bloemist. TEGEN EEN BOOM. Gisteravond is een vrachtauto van de firma Klas horst te Amersfoort onder Soest in volle vaart tegen een boom gereden, met het gevolg, dat de bestuur der door ae voorruit heen vloog; men vond hem be wusteloos op den grond liggen. Dr. Rupert was spoedig ter plaatse en achtte over brenging van -den man naar het ziekenhuis te Amersfoort noodzakelijk. Per ziekenauto werd hij daarheen vervoerd. MOORDAANSLAG. De rechtbank te Arnhem heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen W. van L.. te Kootwijker broek, die terecht had gestaan wegen* het plegen van een moordaanslag op zijn vrouw onder Schaars- bergen. gemeente Arnhem. Verdachte was -eroor- deeld tot 6 maanden gevangenisstraf; de eisch was een jaar. v. L. is thans in voorloopige hechtenis we gens een opnieuw op zijn vrouw gepieegden moord aanslag. VERDUISTERING. De rechtbank te Arnhem heeft, gister M. van der G.. gemeentesecretaris van Hummelo en Keppel we gens verduistering van gelden, die hij' in zijn functie onder zich had. overeenkomstig den eisch tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond had in de Coöperatie de jaarverga dering plaats van het Instituut voor Arbeiders-Ont wikkeling. De voorzitter, de heer Stoop, heette allen hartelijk welkom en gaf het woord aan den secreta ris voor het jaarverslag. Hieruit vermelden we, dat het aantal leden en donateurs steeg tot 45. Er werden 7 voordrachtavonden gehouden met totaal 440 be zoekers, d.i. ruim 60 per avond. Het financieel ver slag van den penningmeester toonde een batig slot van pl.m. f10. Het bestuur, bestaande uit de heeren Stoop, Gorter, Bakhuis, Gutter en Steenhorst, werd bij acclamatie herkozen. Voor het Zomerprogramma werd besloten, drie excursies te organiseeren: le. naar de Zuivelfabriek te Stompetoren; 2e. naar Westerveld en IJmuiden; 3e. naar het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Voor den volgenden winter zullen weer verschil lende sprekers worden uitgenoodigd. De samenstel ling van het, programma daarvoor werd aan het be stuur overgelaten. Bovendien zal worden getracht, behalve de voordrachtavonden, ook een studie-cursus in te stellen. Met-een woord van dank aan de aanwezigen, sloot de voorzitter deze eerste jaarvergadering. ZUIDSCHARWOUDE. In de Donderdag te houden vergdaering van den gemeenteraad komt het voorstel der Gascommissie aan de orde om f 14500 winst uit het Electriciteits- bedrijf te storten in de gemeentekas LANGENDIJK. Een goed besluit. Door de afdeeling van Het Witte Kruis werd gis teravond een buitengewone ledenvergadering gehou den, met als eenig punt tijdelijke pensionneering van Zuster Metz. Er waren 37 leden aanwezig, terwijl in de tweede helft der vergadering nog een vijftal leden binnen kwamen. Uit de goede opkomst bleek wel, de belangrijk heid van het voorstel en deze vergadering deed ons herinneren aan een vroegere vergadering, waar ook een pensioenvoorstel aan de orde kwam.' Toch was het feit, waarvoor we nu bijeenkwamen, van geheel anderen aard dan destijds het geval was. Toen ging het om den bode-magazijnmeester, die om verschillende redenen door een ander moest wor den vervangen toen hij in dienst van Het Witte Kruis op vrij hoogen leeftijd gekomen was terwijl het nu ging om de wijkzuster, dip op minder hoo gen ouderdom door blijvende invaliditeit het bijltje er bij neer heeft moeten leggen en voorloopig on verzorgd zou zijn als van vereenigingswege de hel pende hand niet zou worden toegestoken. Zuster Metz had zich door een jaarlijksche premie betaling van ruim f300 per jaar van een pensioen van 500 gulden verzekerd vanaf den leeftijd wan 60 jaar. Nu is ze 55 jaar en zonder inkomsten, waar door haar zelfs de premiebetaling niet meer moge lijk is. In de vorige vergadering was deze situatie al eenigszins besproken, doch besloten af te wachten, hoe de gezondheidstoestand zich verder zou ontwik kelen. Nu waren we zoover dat bekend is, dat de onge steldheid van blij venden aard zal zijn en om dezen toestand te bespreken waren de leden opgeroepen. Het bestuur had besloten om voor te stellen dat de afloop der verzekering de premiebetaling van ruim f300 per jaar voor de vereeniging te nemen. Naderhund was hun echter gebleken, dat de premie vanaf heden niet meer dan 195 gulden 'sjaars is, waarom het bestuur nu met het voorstel kwam, om deze f 195 voor de vereeniging te nemen. Zoo stond de zaak toen de heer Gorter uit Noordscharwoude wees op het onbillijke vah het bestuursvoorstel, om dat daardoor wel de zekerheid bestaat, dat de ver zekering van kracht blijft, doch Zuster Metz, die algemeen ten zeerste om haar werk gewaardeerd is, toch dog geheel onverzorgd zal blijven. Hij stelde voor, om haar voor.de resteerende vier of vijf jaar een pensioen uit de vereenigingskas te verstrekken van f500 'sjaars, het als een plicht beschouwende dat personeel om deze reden niet onverzorgd door anderen worden vervangen. Een vereeniging van 1700 leden moet dit kunnen dragen. De voorsteller kreeg van verschillende zijden bij val, van enkelen bestrijding en de voorzitter achtte, mede namens het bestuur; het voorstel niet uitvoer baar. De bestrijding was in hoofdzaak uit finan- tieele overwegingen, hoewel door enkelen nog ge vreesd werd er een presedent mee te scheppen. De vergadering bleek echter voor een groot deel op de hand van den heer Gorter te zijn, vooral ook toen door enkele anderen den weg werd aangegeven om deze uitgawen buiten bezwaar der kas te brengen. Het bestuur zonderde zich toen een poosje af en kwam terug met het voorstel om het eerste bedrag dus ruim 300 gulden, toe te kennen, wat dan, al thans het le jaar, zonder veel bezwaar der kas zou kunnen geschieden. De meening van het bestuur om dit voorstel en dit alleen in stemming te brengen, werd door verre weg de meerderheid niet gedeeld, waarom ten slotte beide voorstellen tegenover elkaar in stemming kwamen, nadat nog door den voorzitter was mee- gedeeld, dat het bestuur er het bijltje bii neer zou leggen als het voorstel-Gorter werd aangenomen. Ook deze meening werd door de vergadering niet gedeeld, daar ook zeker de vergadering niet zou na laten de middelen aan te wijzen als het verderstrek kende voorstel werd aangenomen. De 'een wilde ge durende één jaar tweemaal/ contributie innen met uitzondering van de 50 cts.-leden. Hierdoor zou de kas voor de volle vijf jaar gedekt zijn. Een "ander wilde een kleine verhoo-:~~ van con tributie gedurende vijl jaar; weer een ander wilde een referendum houden onder de leden, waardoor elk lid vrij zou zijn om de contributie naar believen voor 't beoogde doel tijdelijk te verhoogen en nog een ander wilde de leden een extra kwitantie aan bieden en hen vrij laten deze al daa iet te betalen. Zonder dat hierover een boelult erenomen werd, kwamen de voorstellen in stemming, waarbij het voorstel-Gorter met 13 stemmen werd aangeno men. om aan Zuster Metz tot 1932 jaarlijks 500 gul den tot te kennen. Toen de zaak zoo stond, had het bestuur weer be hoefte aan afzondering. Na terugkeer deelde de voorzitter mee. dat het be stuur besloten heeft het besluit uit te voeren, mits blijkt, dat het finantieel uitvoerbaar is en de leden geneigd blijken te zijn de som bijeen te brengen. Kan dit niet. dan kan het bestuur zich voor dit besluit niet aansprakelijk stellen. Er zal dan een referendum gehouden worden onder de leden en als uit die resultaten de uitvoering onmogelijk is. zal zij het bestuur aan andere handen overlaten. Sommigen achtten dit antwoord een beetje vaag. doch ten slotte legde de vergadering zich er bij neer. nadat zekerheid bestond, dat de uitvoering van het besluit ernstig zal woren opgevat. De leden zullen dan ook spoedig een -circulaire thuis krijgen, waarin hun gevraagd wordt, omi voor het beoogde doel de contributie tijdelijk te verhoo gen of door het verstrekken van een vrijwillige bij drage de uitvoering van het besluit mogelijk te ma ken. Nadat hiervan de resultaten bekend zijn. ral een nieuwe vergadering worden gehouden, om zoo mo gelijk het besluit te bekrachtigen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering, in de hoop, dat het besluit moge zijn in het belang van Zuster Metz en de hoop. dat de Witte Kruis-verga- deringen bok in den vervolge op een -*1* be zoek zullen mogen rekenen. HET NIEUWE MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT. Bij Kon. Besluit zijn, zooals gemeld, vastgesteld de voorschriften ter uitvoering van de Motor- en Rijwielwet, welke voorschriften in den wetsterm in de toekomst kunnen worden aangehaald onder den titel; „Motor- en Rijwielreglement". Dit reglement is nog niet van kracht en alles wijst er op, dat dit de eerste twee maanden ook nog niet van kracht zal zijn, in verband met nog te treffen nadere rege lingen, welke nu nog getroffen dienen te worden om de Motor- en Rijwielwet 1924 en het Motor- en Rij wielreglement 1927 inderdaad goed te doen function- neeren. Bij doorbladering van het Motor- en Rijwielregle ment valt oogenblikkelijk op, dat een motorrijtuig alleen dan onder onmiddellijk toezicht bestuurd mag worden, wanneer dit motorrijwiel een eigen gewicht heeft van niet meer dan 1800 K.G. en dat de wielen voorzien moeten zijn van luchtbanden. Dit kan een bezwaar zijn voor de chauffeurs, die in de toekomst zullen moeten manoeuvreeren met wagens, zwaarder dan 1800 K.G. eigen gewicht, welker manoeuvreer baarheid veel moeilijker is. Voorts is er een bepaling, dat onder toezicht al leen gereden mag worden „buiten de bebouwde kom eener gemeente". Deze bepaling sluit dus uit. dat een toekomstigë automobilist motorwagen- en vrachtwagenbestuurder zich oefent in het rijden in het drukke stadsverkeer. Tel. Voor Donderdag 12 Mei. 8.50HAMSBURG (392 M.) Morgenomroep. 10.20 DAVENTRY. Het Radiokwartet. 11.50 PARIJS i(1750 M.) Concert door het orkest van Radio-Paris. 1250 LONDEN. Daventry. Nieuwe Gramophoonpla- ten. 12.35 HILVERSUM (1050 M.) Concert door het Sa lon Trio van ..Trianon" ie Amsterdam. 1.25 HAMBURG (392 M.) Concert. KamermivH^k. 2.20 MADRID (373 M.) Concert door orkest 350 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 350 BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek. 4.05 PARIJS (1750 M.) Concert door orkest met medewerking van solisten. 4,20 LANGEXBERG (469 M.) Coinoe*t. 3,30 HILVERSUM Uurtje voor do weeshui zen een ziekenhuizJen. 4,20 HAMBURG (392 M.) Madda*<*m©eri. 4,35 LONDEN, Diaveutry Kinderhaeijje. 5,20 HAMBURG (392 MO Ootnoerfc niet medewer king van solisten. 5,00 HILVERSUM (1050 M.) Vooa-avondooneetrfc door het HDO-orkest onder leiding van Nico 6,50 BERLIJN KöNIGWUSTERHAUSEN (1250 M.) Uitzending van de opena HotffmaimV Erzahlungen (Offanbaoh)i 7,05 LONDEN, Daventry Conoert door Mili tair orkest. 7,20 BRUSSEL (509 MO Avondconcert. 7,35 LEEPZIG (866 MO Concert. 8,05 PARIJS (1750 MO Avondconcert. ROME (449 M.) Concert door orklest. 8,10 HILVERSUM (1050 M.) Aansluiting van de sociëteit „Ons Genoegen,, te Gouda. Uit zending van het Baethoven-cmceufc te geven door het Utreohtsch Stedelijk orkest. Diri gent Evert' Gornelia. 8,20 LONDEN, Daventry - Weerbericht enz. 8,50 WEENEN (517 MO Kamermuziek ZüRJCH (492 M.) Operettemuziek KOPENHAGEN (33/ M.) Orkestmuziek. 9,50 BERLIJN (484 M.) Dansmuziek. BRESLAU (250 M.) Dansmuziek GLASGOW (405 M.) Dansmuziek. LONDEN, Daventry Dansmuziek. ZAKELIJKE OMROEP SCHEVENINGEN-HAVEN. (1959 M.): 8,15 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias 12,00 Zuivelberichten. 1,30 Beursnoteeringen. 3,52 Zuivelberichten 5,30 Idem. gemeente nieuwe niedorp. Ingeschreven gedurende de maand April 1927. Geboren; Geene. Ondertrouwd; Dirk Jan Ott. oud 19 jaren, te Hoog woud en Geertje Zeeman, oud 17 jaren, alhier. Pe trus Anthonius Botman, oud 27 jaren, won te He*er- bugowaard en Catharina Poland. oud 23 jaren. won. alhier. Arie de Vries, oud 24 jaren, alhier en Bregje Brouwer, oud 20 jaren. won. te Heerhugovvaard. Cor- nelis Waiboer, oud 27 jaren. won. te Wieringerwaard en Nelly Agatha van Herwerden, oud 21 jaren, al hier. Getrouwd: Arie Pieter Dalmeijer oud 24 jaren, won. te Texel en Maria Bood. oud 21 jaren, alhier. Dirk Ruiter, oud 21 jaren, alhier en Aafje Raven, oud 24 jaren. won. te Heerhugowaard. Dirk Jan Ott en Geertje Zeeman. Petrus AnthoniUs Botman en Catharina Poland. Overleden; Jan Fraij. oud 39 jaren. Johanna Ca tharina Korver. oud 55 jaren, echtgepoote van Johan- ries Kruijf. gemeente zijpe. Geboren: Elisabeth. dochter van Jan f-eed en Geertruida Voetee. Getrouwd: Dirk Zeeman. 33 jaar. metselaar en Trijntje Bakker. 41 jaar. zonder beroep, te Zijns. een bedreiging van zeevogels. De Engelsche regeering heeft zich in beginsel ver- eenigd met de aanbevelingen van de Washington- sche conferentie over de verontreiniging van vaar water door stookolie en de Engelsche reeder* heb ben vrijwillig het voornaamste voorstel aangeno men. om binnen vijftig mijl van de kust geen olie te laten wegloopen. te voet naar het werk Een van de gevolgen van de duurte te Parijs is. dat verscheidene Parijzenaars. de gewoonte hebben aangenomen zich te voet naar hun werk te begeven om de kosten van tram. bus of métro uit te Dat hun aantal groot is. blijkt uit het feit. dat de métro, de voornaamste tunnelspoorweg, het eerste kwartaal van dit jaar 1.825.342 passagiers minder heeft vervoerd dan verleden jaar. wat gr1"1- staat met ongeveer 20.000 per dag. Van deze vermindering komt ongeveer drievijfde voor rekening van de eer ste klas. EEN AFGRIJSELIJKE VONDST. Uit Londen, 10 Mei. Vrijdag jl. werd door een man, die per taxi aan het Charing Cross-9tation ar riveerde, een kruier geroepen, wien hij verzocht een grooten lederen koffer, naar het bagagedepot te bren gen. De kruier reed den koffer met een wagentje naai* de bewaarplaats en den eigenaar werd aldaar net regu overhandigd. De man deelde mede, dat hij van plan was later op den dag naar het Zuiden te vertrekken en dat hij den koffer vóór het vertrek van'den trein zou laten afhalen. Eenige uren later verscheen aan de bewaarplaats echter een schoenpoetser, die het regu in de omge ving van het station had gevonden en toen noch dien dag, noch de daarop volgende dagen de eige naar kwam opdagen, kreeg men argwaan en werd besloten tot opening van den koffer over te gaan. De ambtenaren, die den koffer openden, deden een afgrijselijke ontdekking. Tot hun groote ontzetting bevond zich in den koffer het lijk van een vrouw, op afschuwwekkende wijze verminkt, daar de armen en beenen van den romp gescheiden waren en af zonderlijk in bruin phpier gewikkeld. Scotland Yard werd direct van de vondst in kennis gesteld en zond eenige der bekwaamste detectives, terwijl later ook tot de lijkschouwing werd overgegaan. Uit laastge- noemd onderzoek bleek, dat de vrouw vermoedelijk 38 tot 40 jaar oud is, *ij heeft zwart bobbed haar en blauwe oogen; het lichaam vertoonde behalve de verminkingen nog een wonde, terwijl aangenomen kan worden, dat de vrouw reeds drie weken geleden is overleden. Daar het regu, dat door den schoenpoetser werd gevonden, de handteekennig vertoonde van den amb tenaar, die het had opgesteld, konden van dezen nog enkele inlichtingen worden ontvangen, o.a. een vrij nauwkeurige beschrijving van den man, die den kof fer in bewaring heeft gegeven; de recherche heeft echter nog enkele sporen voor haar onderzoek. O.a. werd aan den koffer een label gevonden met den naam F. Austin, St. Leonards. In den koffer bevonden zich vorder nog een rok, een mantel, overschoenen en een leeg handta9chje. Tel. EEN MOORDENAAR VAN KLEINE MEISJES. Volgens een bericht aan de Daily Mail heeft de politie te Rome na twee maanden van nasporingen waaraan 180 agenten in burgerkleeding deelnamen bij het bewaken van openbare parken, een zekeren Gino Gerolimini in hechtenis genomen van wien zij gelooft, dat hij de man is die gedurende de laatste drie jaren zes kleine meisjes van 3 tot 6 jaar ont voerde. De lijken van vier meisjes zijn op verlaten plekken in de buurt van Rome gevonden. Eenige dagen geleden, zoo wordt beweerd, had men den man zien probeeren een meisje van 12 jaar in zijn auto mee te lokken. In zijn woning zijn een bebloed kleeding&tu'k en 'n zakdoek gevonden, gelijk er ook bij een van de ver moorde kinderen gevonden is.' HOE WORDT MEN SPREKER IN RUSLAND? Te Charkow, de hoofdstad van de Oekrajine, is een handleiding verschenen met den bovengenoemden ti tel. De schrijvers (zulk een ernstig werk wordt in Sowjet-Rusland natuurlijk verricht door een speciale commissie) zeggen, dat de eerste vereischte voor een goéd spreker een sterke stem is, want „hoe sterker de stem* hoe overtuigender de redevoering". „Een spreker met een zwakke stem is hetzelfde als een hert zonder gewei". Da brochure bevat veel practisohe raadgevingen. Een voorbeeld: „Soms moet de spreker de sym pathieën winnen van toehoorders, die vijandig" ge zind zijn en dit ook toonen. In zulke gevallen mag de spreker gerust liegen. Hij kan zich dan beroepen op edh persoon, welke door de toehoorders als auto riteit wordt beschouwd en een citaat uit de werken of uit de redevoeringen van dien persoon aanvoeren. Het beste is zich daarbij te beroepen op een geheel onbestaand werk en èen citaat aan te halen, dat de betrokken persoon nooit heeft neergeschreven. An ders zou een van de toehoorders den spreker op de vervalsching kunnen betrappen. De handleiding bevat ook vele voorbeelden van re devoeringen. Zoo bijv. wordt aanbevolen bij 'n rede voering aan het graf van een communist, de uitdruk kingen te gebruiken: „Hij is heengegaan, maar wij zullen zijn werk voortzetten". „Hij is overleden, maar de herinnering aan hem zal bij ons eeuwig blijven voortleven". „Zijn dood was een onherstelbaar verlies voor ons...." „Wij zuilen trouw zijn idealen volgen", enz. enz. KRANIG GEDAAN. Te Wanganui (Nieuw-Zeeland) heeft een zekere miss Betty Facer een kranig stukje verricht. Zij begaf zich namelijk in keurige avondkleeding naar een partijtje, toen ze bij het passeeren van een brug een man in het water zag springen. Zij optdeed zich oogenblikkelijk van enkele kle dingstukken, sprong in het kille nat en mocht er met heel veel inspanning in slagen, den man op het droge te 'brengen. De geredde verklaarde uit zwaar moedigheid zioh te hebben willen verdrinken. Miss Facer, die haar jonge leven voor dezen levens moeden kerel in de waagschaal stelde, is thans ge vaarlijk ziek, als gevolg van haar menschlievende daad. Zij was juist hersteld van een influenzaaanval en haar onderdompeling in het ijskoude water hec/ haar gezondheid veel kwaad gedaan, zoodat men vreest voor een longontsteking. HET MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. Aan het maandverslag van onzen rijkstuinbouw- consulent ontleenen wij dat op 4 April j.1. alle be perkende bepalingen, voortvloeiende uit de voor schriften inzake de bestrijding van het mond- en klauwzeer werden ingetrokken, daar er sedert 7 Maart zich geen nieuwe gevallen meer hadden voorgedaan. Op 5 April echter brak de ziakte opnieuw uit in Lancaahdre en op 6 April volgde een tweede geVal op een aangrenzende boerderij. Het totaal aan tal gevallen sinds 1 Januari bedraagt thans 23. Naar aanleiding van de .behandeling van de „Di- seases of Animals Bill" werd in het Lagerhuis het invoerverbod op versch vleeseh weer eens ter spra ke gebracht. De minister van Landbouw in het vorige ministe rie, de heer Buxton, bracht naar voren dat er geen werkelijk bewijs was. dat het invoerverbod eenige gunstige werking had gehad. Ook het voordeel voor de landbouwers moet betwijfeld worden, want het heeft de bacon-nijverheid zeer nadeelig beinvloed en dat was juist hetgeen men niet wenschte, omdat ve len hun hoop op de ontwikkeling van die industrie hadden gevestigd. Anderen voegden hier nog aan toe, dat ook de prijzen van versch varkensvleesch sterk omhoog ge gaan waren, hetgeen evenwel door den minister werd tegengesproken, daar dit alleen het geval was op de Londensche markt. Op de markten in Birming- ham en Manchester, die meer op eigen productie aan gewezen waren, kwam geen overeenstemmende prijsstijging voor. Hij meende voorts dat het ge vaar van vrijen invoer van versch vleeseh van het continent vooral was te zoeken in bloed dat uit de Karkassen van in de incubatieperiode geslachte die ren kan druppelen en doordat in het beenmerg smet stof geruimen tijd kan blijven leven. De vrees wordt steeds grooter, dat de beide Fran- sche vliegers zijn verongelukt op hun tocht over de Oceaan. Tot dusver is nog niets van hen vernomen. Het heette eerst, dat een paar schepen hen in de buurt van het eiland St. Pierre hadden gezien, maar later is dat weer tegengesproken. De Fransche regeering heeft het verzoek tot de Amerikaansche gericht, om alle pogingen aan te wen den om de vliegers te vinden. En de Amerikaansche regeering heeft geantwoord, dat alles zal worden ge daan om Nungesser en Coli te vinden. Men geeft zioh volkomen rekenschap van den omvang van deze taak. De Amerikaansohe autoriteiten vragen zich af waaf te beginnen, want de vermiste vliegers kunnen overal geland zijn tuaschen de Engelsche en Ame rikaansche kust. Een Reuter-telegram uit New York maakt mel ding van de maatregelen, die men daar in Amerika genomen heeft om onderzoek te doen naar Nungesser. Vijftien marinevliegtuigen zijn uitgezonden om langs de kust te gaan zoeken. Maar het onderzoek wordt zeer bemoeilijkt, doordat een dichte mist over den Oceaan hangt. Natuurlijk hebben nok alle kustposten bevel gekregen om terdege uit te kijken. De Fransche marine-autoriteiten te Brost en Cher- bourg hebben officieel opdracht gekregen om met alle mógelijke middelen nasporingen te doen. In Parijs is men zeer verontwaardigd over de val- sche berichten, èr zijn interpellaties over in de Kamer gehouden. De betrokken ministers hebben zich wat verontschuldigd, er wat om heen gepraat, maar uit alles blijkt wel. dat men met de berichtgeving nogal lichtvaardig is omgesprongen. De Fransche avondbladen bevatten een noot, zeg- gende, dat ze slechts berichten hebben gepubliceerd, die bevestigd waren door officieele uitingen aan de ministeries van Handel, Oorlog en Binnenlandsche Zaken. EEN TWEELINGENVOORSTELLING VOOR TWEE LINGEN. In het Shakespeare-theater te Liverpool geven op het oogenblik de tweelingzusters Berry een voorstel ling van „Twee kleine meisjes in het blauw". De di recteur van het theater kwam nu op het idee allo tweelingen van Liverpool uit. te noodigen de voor stelling van Zaterdagavond gratis te komen zien. Groot, was zijp verrassing, toen niet minder dan 510 'lel tweelingen arriveerden, die alle un geboortebe wijs vertoonden. Van de 1020 gasten bestond de over- groote meerderheid uit vrouwen en meisjes. Het oud ste paar telde 70 lentes, het jongste vier. Sommigen waren per auto gekomen, terwijl anderen uit de armste .wijken afkomstig bleken. - OUDESLUIS. Zondag jl. was het voor de D.O.S.K.O. elftallen een succes-dag. 's Morgens hadden de D.-adspiranten bezoek van de Wieringerwaard adspiranten; eerstgenoemde wis ten te winnen met 51. Om kwart voor twee stelde D. I zich op met 3 in vallers, tegen Geel Wit II uit den Helder, welke met 10 man was, waaronder eenige invallers. Voor de rust was het een mooie wedstrijd, waarin D. éénmaal wist te doelpunten. Na de rust werd er aan beide zijden* slap gespeeld, waarin D. den stand wist op te voeren tot 3—0, waarmede het einde kwam van de zen aangenamen, zeer fraai gespeelden wedstrijd. De aangewezen scheidsrechter, welke wegens een onge- gelukje na de rust uitviel, werd welwillend vervan gen door J. Beun, 't Zand, welke zeer goed voldeed. De D.-invallers speelden allen een beste wedstrijd. Om ruim drie uur speelde D. II tegen Nieuwe Niedorp II en wist, ondanks de goede achterhoede van N II, en het soms schitterend combineeren, voor al voor de rust van de N.-voorhoede, toch te win nen met 42. HUIS VERKOCHT. De heer H. Kramers heeft zijn huis in de Regenten straat alhier, verkocht aan den heer J. C. van der Ploeg alhier. PURMERENH, 10 Mei. Op do beden geh uden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: kleine f i.briekskaas f 38, met. rra. f" 40, kleine boerenkaas f 36, anefc rmi. f 40, 1592 Kg-, boter (gras) f 1,751,85, h.oi f 1,501,70, 2148 stuks runderen, w.o. 195 vette f 7(>95, 1035 stuks melk en gelde kjooien f 125385, 18 stieren f 100, 18 paar den f 200, 57 stuks vette kalveren f 120140, 681 stuks nuchtere kalveren voor de slacht f 931, v. de fok f 1223, 531 stuks vette varkens voor de zout 5860 cent, voor de slacht 5862 cent, 73 magere varkens f 20—43, 409 biggen f 1323, 520 BIERVEILING PURMEREND, 10 Mei. (in het gebjuw der Afslagvereeniging). Aanvcer 23124 kipeieren kw._ A f 55,90, 206 kip eieren kW. B f 4,504,80, 45741 eendeieren kw. A f 4,70, 131 eendeisren kw. B f 3,60—4,30, 1415 broedeieren f 4,806,40. CöOP. VER. CENTR. EIERVEHJNG G.A. in Hotel Paradjjs.k 215298 eendeieren f 4,60—4.80, broedeieren f 4,80 a f 5, 80632 kipe'-eren, 70 Kg. f 6,50, 6566 Kg-, f 6,10—6,30, 63—64 Kg. f 5,90—6,10, 60—62 Kg. f 5,60—5,90, 58—59 Kg. f 5,30—5,60, 56—57 Kg. f 5—5,20, 50—55 Kg. f 4,80- 5.10. BROEK OP LANGENDIJ, 10 Mei. Gele kool le soort f 0,90—1, witte kool (deeni- •;<chie) f 3, uien f 23,50, allee pet» 100 Kg. Totaal aanv er: 1700 Kg. gele kool, 2000 Big. witte kool, 6000 Kg. uien. N9ORD3CHARWOUDE, 10 Mei. Uien f 3,(504,60, drielingen f 1,702, grove uien f 3,904,20, peen x 1,602, roode kx>l f 2,905,50, gole kool x 0,601,90, deensche witte f 1,202,80, alles per 100 Kg. Totaal aanvoer: 8200 Kgf. uien!, 1600 Kg. poen, 28800 Kg. roode kool, 15601) Kg. gole kool, 83400 Kg. desnsehe witte kool. DONDERDAG 12 MEL v. c. j. b. Aid. Anna Paulowna. nam. 8 uur Bijeenkomst. On- derwsrp; „Kennen en gekend worden."

Schager Courant | 1927 | | pagina 6