VROUWENRUBRIEK 'i u MAAK GEBRUIK VAN DEN LENTETIJD. Net zooals de zon ons de zwakke plekken toont in ons huis, zoo brengt de lentezon dik' wijle de zwakke plekken in de gezondheid der kinderen aan het licht. Kleinigheden misschien maar juist genoeg om te niet te doen het goede, wat we wenschen dat het voorjaar hen zal doen. Digestio-klachten, daarvoor sdjn de medi cijnen van de natuur het beste, geef ze rabar ber, jonge groenten, en veel versche salade. Visch en eieren moeten het vleesch tweemaal per week, vervangen. Laat de kinderen veel water drinken. Veel kinderen hebben last van een ruwe huid in t voorjaar. Ben beetje cold-cream is goed, maar geef ze veel vruchten, behalve zure, en niet te veel koekjes en lekkers, Laat uw angst dat de kinderen niet genoeg buiten zij* uw niet tot excessen verleiden, zoo- dat de kinderen oververmoeid worden. Laat zo rusten wanneer ze toonen daaraan behoefte te hebben. Zorg dat de kinderen niet te zwaar zijp toe gedekt 'i n&efcta. KRAGEN EN BLOUSES. (Vervolg). Onder de massa van plastrons voor mantelpakken on japonnen is er werkelijk keuzö te over. De beste gids is hieronze eigen persoonlijke smaak en natuurlijk ook het kloé- dingstuk dat men er mee opsieren wÜ. Deze plastrons worden aan de japon genaaid, of wel bevestigd op een taillelint zoodat zij onafhanke lijk van de japon blijven (dit zijn de meest practisehe) of wel zij worden geknoopt en be vestigd met druksluiting. Hier en daar een greep doend wil ik dan allereerst opnoemen een kraag, met plastrons in rose, geplisseerd linon. Linnen linon is wel duurder, maar ook veel gekleeder dan katoen Hnon. En is zoo weinig noodig voor een plastron! Dan volgt een plastron met kraag In wii plquA, »eer gesebikt voor buiten waar me* niet steeds een fijnst rijkste? tot sgxe beschik king hoeft EENVOUDIG MAAR CHIC. Een japon uit oud-blauw rips waarop een ceintuur van gemsenleder. De japon is opge- vroolijkt door een plastron uit toile de soie, vlasblauw van kleur. De ingezette stukken van het eorsage zijn omlijnd door een strook uit zwart satijn. .Ue trage:. 2.25 M. in 1.4u M. Een mantel uit groengrijs kasha, aan de voorzijde een dubbele, beslikte voorschoot. Da strook welke kraag en polsen vormt bi doof nerven in kleine kwadraten verdeeld Om aan kraag en polse* den ro*den vorm te geven «Ja deze opgevuld Metrage 8.25 M. hl 1.40 M. VOOR HET VOORJAAR. Ieder voorjaar heeft een bepaalde kleur de voorkeur en overstemt alle andere. De mode kleur ovorheerscht voor japonnen, costumes en schoenen, sinds het en vogue is om alles in één tint te dragen. We hebben nu achtereen volgens d© rage gehad van het vert d'amande, van het rood en bois de rose. Nu is de kleur blauw, in allerlei tinten van de helderste voor sportkleeding tot de teerste nuances voor avondtoiletten. De matte tinten worden speciaal voor middagjaponnen gedra gen, terwijl het bleu marine, dat nooit uit de mode is geweest, nu weer meer dan ooit ge dragen wordt. De moderne wollen stoffen zijn zoo luchtig, dat ze als zijde verwerkt worden en men het crêpe de chine een beetje verwaarloost voor de nieuwe stoffen als tuslikashas, dialiha- kashas, de raouslicrepellas en waarvan de kleuren prachtig en flatteus zijn. De middagjaponnen bestaan meestal uit twee deelen, rokje en sweater, het laatste kan men op allerlei manieren varieeren. Het kan uit tricot zoowel als uit lamé gemaakt zijn en is zoowel sport- als avondkleeding. Voor de mid dagjaponnen is de sweater meestal uit dezelf de stof als de rok. Als het van anderen stof is, is het meestal hetzelfde als do voering van den mantel en dan heeft men de trois-pièce, waar een elegante vrouw moeilijk buiten kan. We hebben al eens gezegd, dat we de echte tailors weer dragen, goed zittend en van een voudige gladde stof. Ze zijn meestal van don kerblauw, «wart en de vroolijke noot geeft de blouse die erin gedragen wordt. Men komt weer terug op de klassieke linge rie, batist, kantjes, kleine plooitjes, wat altijd gedistingeerd en prettig om te dragen Is. De tailleur is met of zonder een groote voz, de kruis-vossen zijn dit jaar zeer geliefd. De pekan is heel chic voor 's morgens op een een voudig wandeljaponnetje of sportcostuum. De roode vos heeft chic, maar dan moeten alle onderdeelen van het toilet er zeer zorgvuldig bij uitgezocht zijn. De hoedjes blijven steeds heel klein, voor vrouwen met een heel mooi profiel zijn do z.g. „Mephistohoeden", die strak om het hoofd en öoren sluiten, heel flatteus. Kleine figuurtjes van vilt vereieren zelfs de Btroohoeden. De garneering is niet de hoofd zaak bij de nieuwe hoedjes, maar de manier, j waarop het materiaal verwerkt wordt, in kleine plooitjes of met stiksels of bizarre plooien. N Van achteren hebben de hoedjes geen rand of een heel hoog plat tegen den bol opgesla gen. Tn toganatdUng-meA de jrladda. «taffen VQOT japonnen en costuums, zijn de mantelstoffen heel ruig en kleurig en zien er uit als Engelsch homespun. Het is speciaal prettige dracht voor de reis of voor buiten en de sport en ook voor de auto, want men ziet er goen stof op. CLEO. RECEPTi Gevulde eieren: vier eieren worden acht mi nuten gekookt en dan in een kom water ge dompeld. Daarna worden ze gepeld en in twee gelijke helften gesneden. De dooiers neme men er voorzichtig uit, wrijve die fijn en ver mengen ze met een eetlepel zeer fijn gehakte peterselie, veertig gram boter en wat peper en zout.. Al roerende laten we dit mengsel warm wor den en vullen de eiwit-bakjes die zoolang iil warm water gezwommen hebben, ermee. Eelerragout maken we van hardgekookte, ge pelde en in vieren gesneden eieren. Als we 6 stuks nemen dan is er verder noodig: 10 gram tarwebloem, 20 gram boter, een deciliter room, een halve deciliter melk, een uitje, een paar champignons, een eetlepel gehakte pieterselie, bet sap van een kwart citroen en een beotje mosterd. De boter wordt al roerende verwarmd met de bloem, waarna we langzamerhand de melk en de room toevoegen. Als allee even door gekookt is komen er peper, sout, moeterd, het fijn gehakte uitje en de pieterselie en gehakte champignons bij. Dit alles mengen we voor zichtig met de gesneden eieren, die niet mogen breken, laten alles nog even warm worden, om dan de pan van het vuur te nemen en het citroensap er in te druppelen. Hierbij kunt 90 brood-croutons serveeren. <3Se tn boter goud bruin gebakken jrijn. Vervolge*# een aeer smalle das te »hawï- vona, uit crêpe de Chine met geïncrusteerde en geborduurde slippen. De veelkleurige borduursels kan men zoo heerlijk overal bij dragen. Een das en plastron uit fluweelen linten, of een plastron uit gekruist satijn of crêpe, het geen zeer smaakvol zou staan met bijpassende ceintuur en manchetjes op uw japon uit crêpe georgette; een kraag, van crêpe de Chine, ge zoomd met een smalle geplisseerde rand van crêpe de Chine of tulle; een kraag in slangen huid met bijbehoorend polsgarnituur. In dit ge val neent men de slangenhiud als lint, welke met drukknoopjes bevestigd wordt om het rei nigen te vereenvoudigen Voorts een dubbele kraag van blauw en wit linnen linon met een das uit marineblauw lint. Dit aou bijvoorbeeld «eer goed staan op een jumper-japon in marine of vlasblauw kasha. k Hebt gij een japon in blauwe erèpe m&ro- eaint In dat geval raad ik u aan een met zwart geborduurde witte galon» Metrage 8 M. in 1 M. Een japonnetje in rood wollen stof, opgevroo- lijkt door rose crêpe. Deze is gegarneer een met rood geborduurde grijze galon. Motrage: Rood wollen stof: 1 M. 15 in 1 M. 40. Crêpe rose: 2 M. 25 in 1 M. 71 Zooals aaamste pische 1 tioofdzaa Verre in proodete Je rijste (oog bel [ijks ve' We v fijsteten tndië oi pvoners. 10 milli jnaal p> mogen 1 KG. De ri (vóór Cl Omst: dië ree< telijker de eeu Alexan gewerk rijst re Romeii Tijde gewas wijl op bouw 1 Tege waar ter ha dingen Hoe' bouwd dat er gevoei als de De Java, alle ri bouwl In 1 Maar Franl lijkscl veelb Het (heft o dan 1 De DE VROUW 0IE SLAAGT. Br was een tijd het ging samen met val- nche vlechten, lange rokken, knooplaarzen dat mm vrouw, die een beroep uitoefende, be klaagd werd door haar getrouwde zusteren en schrijvers schreven tragische romans van een zame vrouwen, die naijverig waren op hun benijdenswaardige gehuwde sexegenooten. De zakenvrouw, de vrouw met een loop baan, hebben wraak genomen. Het Is echter nog altijd waar, dat het geluk te je zelf gelegen te. We wenschen allen een goed en gelukkig leven te lijden, maar het is verkeerd om altijd het net anders te wenschen als je het hebt De vrouw, die door 't lot ge noodzaakt is om thuis te zijn kan even geluk kig zijn als de vrouw die dag in dag uit in treinca of trammen haastig naar haar werk ®oet gaan, en ze hoeft haar ni9t te benijdon. Een succesvolle vrouw hoeft geen succes te hebben door in de wereld een carrière te ma ken, ze kan een succesvol leven hebben, juist doordat ze thuis bleef. Succes is in haar of nergens. Er is geen enkele rede voor de suc cesvolle zakenvrouw om jaloersch te zijn op haar huiselijke zuster, noch voor de huiselijke vrouw op de vrouw die meer openbare succes sen heeft Be* heen en weer reizen naar de stad of worstcle» om een plaats in de maatschappij kan geea vervelenden geest vroolijk maken, noch mb bange natuur tot een romantische. Avonturen, net als romantiek, is een kwestie van geest. Het hangt heelemaal van onzen eigen wil af. ONZE PATRÖNFN. Patronen van de modellen van de mante kinderjurken rijn verkrijgbaar bij mej G. 1 8 Amaryllis leen, Heemstede (best Haarle De patronen voor dames kosten ƒ1, die kinderen 0.80. Het duurt ongeveer een alvorens ze In 't bezit komen van degene patronen aanvragen, Leest: „La Femme de Prance", een tijdsf dat zich bezig houdt met alles wat dn klei en het huishouden der vrouw betreft „La Femme de Franco" volgt niet allee mode maar voorziet deze Zij is dan ook onontbeerlijk tijdschrift voor de vrouw. Abonnement 05 francs per jaar Cliché» Femme de France. 3 Rue Rocroy Paris K

Schager Courant | 1927 | | pagina 18