Nederland-New Castle. 4-0. Gelegenheidskoopje. Eenige Nederlandsche KROON-RIJWIELEN 1. in 1. PRINS, Heerenstr. 38, Iel. 2, Laagzijdo 62. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Vöettjak MAGNEET Transport- RIJWIELEN, A. J. PRINS, DitgtMltÉ op gemakkelijke beielingsvoorwaarden. niet het geval is. Het fonds kan dan ook de con currentie met andere verzekeringen best doorstaan. Bil de rondvraag worden nog eenige vra<™n be antwoord door het Bestuur, waarna voorzitter de vergadering sluit met dank voor de aangename sa menwerking. GEEN SALARISSEN BETAALD. Het hoofdbestuur van den Bond v&n Ne.d Onder wijzers meldt: Hoewel do gemeente Sloen, d.d. 7 April een Rijks voorschot werd verstrekt van f12.750, mede ter uit betaling van de onderwijzerssalarisson, hebben de onderwijzers aldaar geen salaris ontvangen. Het geld, voor hen bestemd, is voor andere doelein den gebruikt. De onderwijzers kunnen hun leveranciers, meest ▼aders hunner leerlingen, niet betalen en moeten bij deze borgen. Het H. B. van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft zich telegrafisch en per uitvoerig adres ge wend tot den Minister van Onderwijs met verzoek onmiddellijk maatregelen te nemen, teneinde aan dezen voor 't onderwijs fatalen toestand een einde te maken. ERNSTIG VERZET. In den nacht van Zondag op Maandag tusschen één uur en half twee, surveilleerde een agent van politie in de Ripperdastraat te Scheveningen, toen zijn hulp werd ingeroepen voor een hevige huiselijke twist in de Van Hoornestraat* Aldaar was een geweldig spek takel, terwijl een oude vrouw, die zich als eigenares van het huis bekend maakte, om hulp riep. Drie ge broeders waren hevig kijvende met hun moeder. De agent verzocht den belhamel even mee naar buiten te gaan om daar te bespreken, wat er gaande was. D j man liep gewillig mee naar buiten, doch eenmaal op straat, viel hij den politieman onverhoeds aan, terwijl de andere broeders dit voorbeeld volgden. De agent trok zijn gummistok en trachtte zich te verdedigen, doch dit kon hij niet Volhouden. Juist, toen hij uitge put neerviel en door drie man tegelijk geslagen en gestompt werd, kwam een andere agent op het la waai af en slaagde er in één van de vechtersbazen, nadat hij zelf geduchte klappen had opgeloopen, to overmeesteren en met behulp van een paar burgen over te brengen naar het bureau Duinstraat. Ook dj andere broeders, die in de omgeving van het politie bureau waren gekomen, werden door eenige agente-1 in nrrinjmijm van tijd ingerekend. COLIJN NAAR INDIël Naar Aneta verneemt, heeft de heer H. Colijn het voornemen om een bezoek aan Indië te brengen, waarschijnlijk nog dit jaar. aai de lak een weinig beschadigd, van f 86.50 voor f 75.-. Desgewenscht gemakkelijk te betalen. BARSINGERHORN. Ten overstaan van Notaris van Leersum werd hedenavond ten huize van den heer de Graai in het openbaar verkocht: het woonhuis van den hëer P. Schuitemaker alhier. Kooper de heer Jb. van Stip- riaan voor f1880 en het woonhuis van wijlen mej. A. Kant alhier; kooper de heer Joh. Schenk voor f8390. DIERENMISHANDELING. De politie te Delft heeft procos-verbaal opgemaakt tegen den veedrijver R. uit Leeuwarden, die op de veemarkt bij het drijven van vee den staart van een weggeloopen schaap uittrok. EEN KLOPPARTIJ. In de groote Stadsgehoorzaal te Leiden werd Za terdagavond een weldadigheidstentoonstelling gehou den „Ivol" genaamd, uitgaande van R. K organisa ties, waar Italiaansche volksfeesten werden geïmi teerd en de vroolijkheid hoogtij vierde. Vele studenten, leden van „Lugdunum Batavorum". die in de sociëteit „Minerva" de feestvreugde hoorden, trokken er heen en trachtten de Stadsgehoorzaal bin nen te dringen. Het gevolg was een kloppartij tus schen de feestvierders en de ongenoode gasten; de strijd werd zoo ernstig, dat politie er bij te pas moest komen. Deze moest zelfs van de sabel gebruik maken om de vechtenden te scheiden, waarbij harde klap pen werden uitgedeeld. De zaak zal nu verder voor den rechter worden be slist Er werd proces-verbaal opgemaakt tegen de leden van „Lugdunum Batavorum" wegens huisvre debreuk, terwijl de studenten een klacht tegen de po litie zullen indienen wegens mishandeling. WJUSJKECGEN. Meta dfleld oma meao, fliat doocr B. en W. tot tijdeüölk ambteaxaaj tor gectrofcarxG vaoature A. Buma ia benoemd da heer J. S. da Wit te Noord; Stroe, alhier. WTERINGEN. Naar wij vememeoï heeft de heer Jb. BuijnLer te Westerland zijn café met inventaris oma. ver kocht aan den heer Butter te Burgertxrug, LANDSTORM-LANDDAG ALKMAAR. Ter gelegenheid van den Zaterdag te Alkmaar ge- organiseerden Landstorm-landdag, kwam namens de regeering des morgens de minister van Buitenland- sche Zaken, de heer Beelaerts van Blokland, een blijk van belangstelling geven. Hij werd met verschil lende andere autoriteiten, leden van het eere-comité en de nationale en gewestelijke landstorm-commissie, officieel ten stadhuize door den burgemeester welkom geheeten. De burgemeester hoopte, dat aller aanwe zigheid zou medewerken om dezen dag te oen Sla gen. De minister van Buitenlaüdsche Zaken uitte den wensch, dat deze landdag mocht bijdragen om do sympathie én waardeering der regeering voor het instituut van den vrijwilligen landstorm te verster ken en te bevestigen. Tegen half twaalf kwamen autoriteiten en belang stellenden op het sportterrein samen, waar de burge meester officieel dezen landstormdag opende en o.m. meedeelde, dat een deputatie uit de landstormers een krans had gelegd op het graf van wijlen kapitein de Wolft Spr. uitte zijn groote waardeering voor de koene evoluties door het eskader vliegers zooeven in de lucht vertoond. Hij dankte de landstormers voor hun prestaties in do hoop, dat zij in de tegenwoordig heid van zoovel en bewijs van erkenning en waardee ring zullen zien voor hun werk. Met een driewerf hoera voor de Koningin, waaraan geestdriftig werd voldaan en het gemeenschappelijk zingen van het „Wilhelmus", werd de openingsrede van den burge meester besloten. Hierna werden verschillende wedstrijden gehouden, waarvoor de deelneming groot was. Des middagp hielden generaal Duymaer van Twist en mr. dr. L. N. Deckers, respectievelijk voorzitter en lid der nationale landstorm-commissie, geestdriftige redevoeringgen, waarbij zij getuigden van hun warme tympahtie en groote waardeering voor de vrijwillige landstormers. Ten slotte werden nog verschillende oefeningen en demonstraties gehouden door de bereden en niet be reden afdeeling der 2e compagnie politietroepen uit Amsterdam, die de bewondering der steeds talrijker wordende aanwezigen wekten, en welke zich uitte in een herhaald en langdurig hartelijk applaus. /.uinBHy.'K^KMF'w BIJ irnnMBT-TK Sinds eeraago dagen is men nabij Medemblik be zag met het aansluitinttspunt van den Wieringèrr moerdijk. Hiertoe wordt de oude steefnbekleeding van den Vier Noorder Koggendijk afgenomen. Na dat van een godeelte do ouae zeer zware Noorsohe steen (graniet) was weggenomen, begon men met het verwijderen van do puinlagen, waarop voor noemde steen gesteld was, hierna stuitte men op den ouden Wierriom. Wanneer de puingremd. wier, en», zijn verdwe nen, men een dlopbo hoeft bereikt van twee meter ondier N.A.P., en een breedte van 10 nieter, aal deze sleuf met keileom gevuld worden. Een 10 toiifl kraan met grootten grijper stort reeds groote massa's keileem in de nabijheid. GEMEENTE GALLANTSOOGL Ingeschreven over de maanden Maart en April: Gehuwd: Marfcimus Jahaames Huiberts, 29 jaar, landbouwer te Anna Paulowna, en Catharina Gor- nelia Veul, 23 jaar, zonder beroep te Oallantsoog. Geboren: EngeJmundus Gerardus, zoon van Jo- hamnea van Honsohoaten en van Catharina Blisa- beth van Keulen. Overleden: Grietje Borst, 63 jaar, eohtgenoexte van Rakufl Blom, Gornielis de Groot, 54 jaar, gehuwd met Geerfcruida Maria Bohn. DE VERDWIJNING DER FRANSCHE VLIEGERS. 25000 dollar belooning voor den vinder. President Doumergue heeft aan president Coolid- ge een telegram gezonden om hem, ook uit naam van het Fransche volk, te bedanken voor de deel neming, die hij in het lot van Nungesser en Coli heeft betoond en voor de hulpvaardigheid van de Amerikaansche regeering bij het zoeken naar de verdwenen Fransche vliegers. In deze wreede oogen- blikken, zegt Doumergue ten slotte tot Coolidge, evenals in alle, die bet heeft doorgemaakt, her vindt Frankrijk met ontroering de krachtdadige sympathie van uw groote land. Rodman Wanamaker, de man, die de vlucht fi nanciert, welke de vlieger Byrd van New York naar Parijs wil ondernemen, heeft 25.000 dollar beschik baar gesteld voor dengene, die Nungesser en "Coli terugvindt, 't zij levend of dood. Een vliegtuig gevonden* Het draadlooze station Humber heeft een bericht ontvangen van het Duitsche stoomschip Max Weidt- mann, meldende, dat het schip een vliegtuig op zee drijvende heeft gevonden. Het schip heeft zijn reis naar Kingslynn voortgezet. DE INVAL IN DE SOVJETGEBOUWEN TE LON DEN. Wat betreft den inval in de Russische gebouwen te Londen, verkeert me nog steeds in afwachting. Het onderzoek van de reusachtige hoeveelheden paperas sen en pakjes, tot een gewicht van 7000 KG., welke op drie zwaar geladen lorries naar het hoofdkwartier van de politie werden gezonden, neemt veel tijd in beslag. Alle bladen, ook de Times, nemen als vaststaand aan, dat het eigenlijke doel het vinden van een be langrijk staatspapier geweest is, hetgeen men echtér niet gevonden heeft. Van Joynson Hicks' mededee- lingen, welke gronden hij had voor het vermoeden, dat de Russen dit document hebben, zal het afhan gen, of men do onderstelling maakt, dat dit verdwe nen document slechts een voorwendsel was om den minister een plausibelen grond voor onderzoek van alle andere papieren te verschaffen. AJle uitgangskanalen, waarlangs het document hét land zou kunnen worden uitgesmokkeld, zijn door de tectives onderzocht, doch zonder resultaat. Do laatste dagen echter ontving de politie nieuwe inlichtin gen, die het onderzoek in andere banen leidden en waarvan de inval in het sowjet-huis het gevolg was. Maatregelen waren genomen om alle eventueele te genstand te onderdrukken. De politie heeft echter haar werk volkomen rustig kunnen doen. Zooals reeds bericht werd, ontdekte ze achter de paneelen twee geheime brandkasten van ruim 4 kubieke deci meter. Deze zijn nog niet geopend, wel echter de beide kluizen, waarvan de afgifte der sleutels dor de Sow- jet-Russische handelsdelegatie is geweigerd. De dele gatie kreeg een respijt van drie uur, zij bleef echter weigeren, de sleutels af te geven. Toen ging de po litie, geassisteerd door een aantal werklieden, aan het werk om de kluizen te forceeren. Onder een sta len plaat van zes duim dik en elf duim hoog, was zeven voet cement en daarachter weer een dikke sta len plaat. De arbeiders werkten er in ploegen telkens 15 minuten aan. Na uren werken was tenslotte de stalen plaat doorgebrand en de cementmuur met pneumatische beitels weggebikt Achter de tweede stalen plaat vond men weer kleine stalen doozen, die documenten bevatten. Het duurde nog weer uren, eer men deze stalen doozen had geopend, waarna de do cumenten in handen van de beëedigde translateurs werden gesteld. Algemeen wordt echter aangenomen, dat het ge zochte document waarschijnlijk door een lid van het personeel verbrand is, toen de politie Donderdagmid dag het gebouw binnendrong. Natuurlijk heeft de inval te Moskou veel stof doen opwaaien, ofschoon de toon van de Sovjet-pers zeer gematigd en aanmerkelijk minder heftig is dan bij vroegere incidenten. Een bericht uit Moskou meldt, dat de Sowjet-Rus- sische regeering voornemens is, een zeer ernstig pro test tegen dezen inval in de handelsdelegatie te Lon den bij de Engelsche regeering in te dienen, en men verwachte, dat ze zal dreigen met economische re- pressaillemaatregelen, zooals bijv. het intrekken van belangrijke Russische orders op industrieel gebied, die in Engeland geplaatst zijn. Volgens een draadloos bericht heeft Joyson-Hiéks in het Lagerhuis nog medegedeeld, dat de huiszoe king in het gebouw van de Arcos Zondagavond bm twaalf uur is geëindigd. De minister ontkende, dat Vrouwen waren gefouil leerd. Slechts de handbagage der vrouwelijke em ployés was geopend. Bij de binnenkomst van den minister in het Lager huis, kreeg hij reeds dadelijk een stormachtige ova tie van de conservatieve zijde, waardoor de enkele ironische kreten van Arbeiderszijde volkomen over stemd werden. Aan het einde der zitting heeft één der Arbeiders afgevaardigden, Arthur Henderson betoogd, dat de Arbeiderspartij de zaak als een motie van wantrou wen zou opvatten. DE TREINAANSLAG BIJ LEIFERDE Naar de „Voss. Ztg" meldt, zal het Pruisische ka binet zich in zijn eerstvolgende vergadering bezig houden met de kwestie, of de beide jongelieden die in den nacht van 18 op 19 Augustus van verle den jaar den sneltrein Berlijn—Keulen bij Leiferde hebben doen ontsporen en die deswege ter dood zijn veroordeeld, al dan niet zullen worden terechtge steld. Het blad meent, dat de president van de rechtbank, die het doodvonnis heeft geveld, alsmede de officieren van justitie en de groote meerderheid van de jury. die aan het vonnis heeft meegewerkt, zich tegen een executie hebben uitgesproken LEEUWENDOODER5L De Britten zijn nu eenmaal dol op records en het is dus voor hen een zaak van groot belang de cruan- titative mérites van J. P. Lucy en Leslie Tarlton te genover elkaar te stellen, Lucy is nl dezer dagen uit Zuid-Afrika teruggegkeerd in Engeland. Hij kon daar mededeelen, dat bij als jager 280 leeuwen. 84 olifanten en honderden neushoorndieren naar de an dere wereld had geholpen. Daaronder waren 26 leeuwen in drie weken ttlds. Maar toch is Lucy niet de houder van het wereld- recordt in het leeuwen dooden Leslie Tarlton die in derttld president Roosevelt op ztln jachttocht in Oost- Afrika vergezelde heeft 280 leeuwen geschoton. Maar Tarlton {aagt niet meer. terwijl Lucy spoedig weer naar Afrika terug gaat om er zijn jagersloop baan voort te zetten. HU zal dan op den dur het record van Tarlton wel slaan SPOORWEGONGELUK IN CANADA Door een_ grandverz. i.kki ng is bij Nipigon, aan Late Superior, een trein ontspoord. Drie spoorwegr beambten werden gedood, vier beambten en 17 roi- irigers gewond. Het postrijtuig, dat een -groot aantal postzakken bevatte, wera vernield. DE RAMP IN AMERIKA De dqiken bij Bayau des Claises brokkelen voort durend af onder don druk van het water. Over een afstand van 250 K.M. van New Orleans af rijn reeds vier groote en twaalf kleinere bressen in de dijken ontstaan. Honderden mannen, die ihet water van de Mississipd in dit distriofc be streden, hébben den arbeid in wanhoop moeten neerleggen; rij hebben hun woningen in den steeik gelaten en de wijk genomen naar de vluchtelingen kampen Het ondersteuiüingsfcmds voor de slachtoffers van dfln wiatorfinlood badjnaa«fc Kfoaajs 11,501,000 dollar. (Beuter.) Breezand, 16 Mei 1927. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U onderstaande in uw blad een plaatsje te geven. Een kerkbezoekster uit Anna Paulowna schrijft in uw blad van Zaterdag, dat een der woordvoerders op de vergadering van Inwendige Zending het juiste getal kerkbezoekers niet had opgegeven, dat er niet 8, maar 40 personen ter kerk waren geweest. Om misverstand te voorkomen, kan het zijn nut hebben, even te zeggen, hoe daar eigenlijk is ge sproken. Een der sprekers wees er op, dat er bij vele mo dernen verdieping komt Dat er verschillende plaat sen in Noord-Holland zijn, waar meer belangstel ling komt voor de kerk. Toen daarna aan mij het woord werd gegeven, heb ik er op gewezen, dat men boven Alkmaar daar weinig van bespeurd. De massa kijkt naar de kerk niet om. Als voorbeeld noemde ik toen ook Anna Paulowna, waar op een Zondag en dus niet een Zondag, naar ik hoorde, 8 personen ter kerk waren. Dat is door mij niet met leedvermaak gezegd. Wie zijn kerk lief heeft vindt het ontzettend jammer dat ze Zondags maar door enkele personen wordt bezocht. Want of er nu 8 of 40 kerkbezoekers komen, het blijft een droevig getal. Het. is geen bewijs van be langstelling voor de kerk. En daar ging het in dit verbond om. Dat #ook het kerkbezoek te Anna Paulowna nog eens mag toenemen!! M. de Redacteur, U bij voorbaat dankend, teeken ik, DE WOORDVOERDER. BREEZAND Zondag speelde op het Breezand-terrein West Frisia I van Enkhuizen tegen HRC I uit Helder Het weer. dat in den morgen een droevig aanzien had, werd steeds heter en de publieke belangstelling was dan ook groot Toen scheidsrechter Hartog, die den heer Geurts verving, het sein tot beginnen gaf. wa ren 800 toeschouwers op het terrein aanwezig. Uit Helder was zeer veel belangstelling, doch ook uit Anna Paulowna en omgeving waren zeer veel per sonen aanwezig, Westfrisia. dat vóór den wind speelde, deed den aftrap, welke onmiddellijk door de Racing werd overgenomen, die den eersten aanval deed Aanvankelijk hadden de spelers last van het iets te smalle terrein, waarvan W.F. zich langza- merhanr herstele Voor de roodjakken echter, die er maar niet aan konden wennen, bleef dit een ban dicap. De strijd gin gvlug op en neer. met de HR.'C iets in de meerderheid, doch ook W.F. liet zich niet onbetuigd, waar vooral de mddvoor blijk gaf een uitstekend voetballer te ztin Toch blijft H.R.C. iets sterker, doch het spel wordt te lang gehouden, wat met het oog op het smalle terrein, niet goed gezien was, terwijl Prins en Rijkers te veel worden afgedekt, om met succes te kunnen voorzetten. Reeds is het bijna rust, als W. F.-linksbui- ten den bal in buitenspelpositie toegespeeld krijgt. Ondanks het appelleeren der Racers, laat Hartog doorspelen en W. F. leidt met 1—-0. Nauwelijks is weer afgetrapt, of de W. F. mid- voor manoeuvreert handig door de H.-verdediging heen. geeft keurig af aan den rechtsbuiten, die voor zet; ook heeft de W. F.-midvoor zich reeds positie ge kozen en met een waarlijk schitterend schot vergroot, hij W. F.'s voorsprong. Fel zijn nu de aanvallen der Racers en het W. F. doel is thans aanhoudend in gevaar; doch hier is- het vooral de rechtsbak, die een onoverkomelijk struikelblok blijkt voor de roodc voorhoede, terwijl ook de keeper eenige malen uit stekend redt. Dan is het rusten. Na rust is H.R.C weer aan het woord, <ioch het blijkt dat de rooden het geluk niet mee hebben. Zelf als iedereen aan een doelpunt voor hen denkt, is het W. F. dat den voorsprong vergroot, door een fout van Hoenderdos. Dan begaat H.R.C. de fout, haar op stelling te wijzigen, wat ook al geen verbetering bleek en hoewel zij aanval op aanval doet, vermag zij niet de W. F. verdediging te passeeren. De W. F. aanval len zijn méér gevaarlijk en hier doelpunt de mid- voor nog eenmaal, zoodat het einde komt met 40 voor de Enkhuizers. Ontegenzeggelijk verdienden de Racers zoo'n ne derlaag niet, doch zij hadden dan ook geen greintje geluk. Bij W. F. vonden wij den midvoor, rechtsback en keeper de beste. Bij H.R.C. was van de backs Au- gustein het best. Hoenderdos speelde niet zijn ge wone spel; het was dikwijls te lusteloos en gaf den indruk van het op zijn gemak te willen doen, iets wat bij; de vurige, maar absoluut niet ruwe West- Friezen niet mogelijk bleek. De H.R.C.-halflinie was zeer goed; zij was steeds achter haar voorhoede, in tegenstelling met die van W.F., die er meer een ver dedigend spel op na hielden. De voorhoede was niet best. Prins, de man waar het van komen moest, werd geducht in de gaten gehouden, evenals de rechtsbuiten. Het binnen-trio was slecht en had bovendien absoluut geen geluk. Scheidsrechter Hartog leidde, hoewel de eerste goal een fout was, overigens uitstekend. Na afloop werd door den heer A. Weijers de prijs, zijnde een fraaie beker, uitgereikt, waarbij spreker tevens dank bracht aan West-Frisia en H.R.C. voor het spelen van den wedstrijd. Hi| roemde de presta ties van beide clubs in competie, en wenschte voor al- H.R.C. een spoedig 2e klasschap toe. Bracht voorts dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de supportersvereniging voor het schenken van den prijs en kon tot zijn blijdschap zeggen, dat de dag voor zijne vereeniging, zoowel uit propa gandistisch oogpunt als finantieel een goede was geweest. Hierna vereenigden zich spelers en offi cials aan een gezellig 'diner, waarbij nog werd ge sproken door den aanvoerder van West-Frisia, den heer Jansen van H.R.C. en Weijers van Breezand, Hierna was dit uitstekend geslaagde voetbalfeest geëindigd. thans f 96.00. Heerenstraat 38, Tel. 2. LaagiIJde 62. WIEWNGEN Saoeas 2—H.R.C. 8 6—2. Sueces-fnieuws. Zoaicfog speelde Succes II haai laatste competitiewedstrijd thuis, en wel tegen II.R.,0. 6 uit den Helder. Om (kwart over elf blaast scheidsrechter Dol van Helder de elf tallen binnen de lijnen. Beiden rijn volledig. S. heeft eerst eenigrins_ het wind- voordeel en direot krijgt de H. verdediging volop werlr, wat hen eerst goed afgaat. Heb duurt echter niet lang otf S. maakt 10, even later maken zij! zelfs 20. H. begint zioh ook meer te roeren, en bij een schermutseling voor het S'. doel maakt II. 2—1. Beidie partijen gaan nu weer gelijk. Do verdedigingecQi blijven voorloopig de baas. Buiten spel brengt ook nog al eens opluchting. De Suc ces eers weten demi stand op 41 te brengen, waar mede da rust aanbreekt. Na de thee heeft H. het windvoordeel beiden zijn nu 'ongeveer gelijk van kracht. De S. aanval len Zijn -echter gevaarlijker. S. maakt 5—1. Even later krijgt H. een penalty te nemen, welke on houdbaar wordt ingevet, 52. De Sucoessers afijn1 echter nog niet te vreden.^ Als da H. keeper nog eens over den bal heenmaait maakt S. gemakkelijk 62t waarmiede het einde komt, etnl Si. weer een verdiende overwinning heeft behaald. Succes II heeft in de laatste wedstrijden' nog geducht van zich laten hooreni en Zoo nog een aardige plaats op dan ranglijst watetn in te nemen. De kampioen wisten rij twiêeimaal een puntje af te snoepen. Succes IKleineeluis I 50. Om half drie komt Suooes I tegen Kleinesluis I in het veld voor den zomercompetitie, onder Led,- ding van den heer Dol. S. heeft enkele invallers voor Jb. Koornemi Tiikkie. K. daarentegen brengt ©en goed elftal in het veld1. Beide paitójèn gaan in het begin gelijk op en neer. Er wordt direct flink aangepakt. Beide doelen verkeeren om beur ten in gevaar. Doch de verdediging blijft de baas. De S's worden een takje sterker, doch die bal zweeft steeds voor het K. doel; dooh de backs en keeper weten steeds erger te voorkomen. Ook voor net S. doel wordt het enkele malen] gevaarlijk, dooh hier is da verdediging haar plaats waard, dooh gaat de S. voorhoede op het K. doel af en buiteml verwachting der [keeper maakt Slikker hard 10. K. niet ontmoedigd,' valt heftig, aan, dooh de bal verhuisd steeds naar de K. helft, Spoedig ia het rust met 10 voor Succes. Na de thee heeft S. het windvoardeel en Zijn dan ook voortdurend in de meerderheid. Het duurd niet lang of Kjooij maakt met een keurig sohot 20. Da K. keeper raakte de bal nog aan, dooh deze was hem echter te machtig. Enkele ma len weet K. door te breken, doch zonder succes. Het is de Kroon welke den stand op 4—0 brengt. K. begint even af te sakken, vooral de keeper welke geblessuurd is geraakt, heeft moeite zijta doel te verdedigen. Als Jan Lont nog, mooi 50 maakt, blaast scheidsrechter, "welke goed voldeed, inrukken, en heeft S. verdiend gewonnen, hoewel K. wel een teaenpuntje verdiend had. ANNA PAULOWNA-WIERINGERWAARD. 1—3. Het is Wieringerwaard dan jL Zondag gelukt, om de 2e klasser N.H.V.B. Anna Paulowna, een ne derlaag op eigen terrein te brengen. Voor de rust hield de W'waard achterhoede de voorhoede van Anna Paulowna volkomen in be dwang, doch bU de W'waard voorhoede, waarin en kele adspiranten meespeelden, wilde het niet vlot ten. Met 6—0 ging de rust in. Na rust, toen Anna Paulowna voor den wind had, vreesden we het erg ste voor de Wieringerwaarders, doch het kwam ge heel anders uit. Al spoedig werd het 1—0. Toen weer enkele Anna Paulowna-aanvallen, die op corner uit liepen, waar evenwel geen doelpunten van kwamen. Weer een W'waard-aanval en 't is 2—0. Nu komt Anna Paulowna geweldig opzetten en een hard schot van hun spil vliegt huiten 't bereik van den W'waard-keeper in het net. 21. Dat geeft Anna Paulowna niewe moed. doch de W'waard-spil zui vert zijn helft, zet mooi door naar den midvoor en keeper Winnubst vischt voor de 3e maal, 31. Hier mee kwam het einde en daarmee een welverdiende overwinning voor de Wieringerwaarders, die allen voor hun taaie volhouden een pluimpje hebben ver diend. Het is Zondag in het Stadion van Amsterdam een ware gloriedag voor de Nederlandsche voetbal gewor den. Er zou daar een oefenwedstrijd worden gehou den tusschen een elftal van de Engelsche professional League van New Castle en een Hollandsch elftal, dat in 1928 in de Olympiade zou uitkomen. Een oefenwed strijd zou het zijn» want die Engelsche voetballers, vakmenschen in optima forma, zouden aan onze Hol- landsche jongens eens laten zien, wat voetballen wa9. Welnu, de wedstrijd begon Zondag voor do Hollan ders dan ook in alle schuchterheid, in alle nederig heid. De Hollanders waren van hun minderwaardig heid zoo volkomen overtuigd, dat zij vanai den be ginne reeds vol ontzag afwachten wat het Engelsche elftal hen zon, geven. Dat duurde zoo ongeveer een minuut of 10. En het moet gezegd, het Engelsche spel was prachtig, volkomen af, technisch, perfect, maar koud en zonder doelpunten. En het duurde niet lang of dat begrepen onze jon gens en weldra werd er door dezen gespeeld met een entrain, met een enthousiasme zonder weerga en het eerste doelpunt was voor Nederland. En dat bracht er nog meer den moed in en als leeuwen vie len de Hollanders aan, met als eindresultaat 40. De Engelschen, hoewel zij op winnen speelden met al hun energie, waren als overdonderd. Het enthou siasme van de ongeveer 20.000 toeschouwers, wa» niet te beschrijven, het was een zondvloed van ap plaus ei/ hoera! De sport-correspondent van het Hdbld. schrijft er o.m. over: Het zij verre van ons te willen beweren, dat de Olympische ploeg door deze zege nu eens getoond heeft, dat zij beter voetbal speelt dan de kampioenen van de eerste afdeeling prof-League. Zoo ver gaan we in overmoed niet, al zou deze overwinning mis schien daartoe aanleiding geven. De Engelschen ont plooien een subliem spel. We zeiden het al. Maar het maakt je niet warm. Het is ook te oordeelen naar wat we gisteren van Newcaste United te zien gekre gen hebben niet snel genoeg. Er viel van te leeren. Ongetwijfeld. Stoppen, ver deeling, kopwerk, dribbelen: 't was &f. Maar.... er zat geen variatie in het spel. En nu deed zich het merkwaardige feit zich voor, dat de Nederlandsche amateurs zich zoo snel hebben aangepast aan het Engelsche systeem, hetwelk zij zelfs vooral in de tweede helft met succes over namen, dat zij de vijanden met eigen wapenen be gonnen te bestrijden. En daaraan voegden de onzen een ongelooflijke geestdrift toe. Dat alles bij elkaar moet de welverdiende overwin ning gebracht hebben. De Engelschen, die gewend te zijn te spelen tegen profs, van wie ze alle trucjes kennen, kwamen te staan tegenover amateurs, wier spelsysteem hun niet

Schager Courant | 1927 | | pagina 2