Raad Hoogwoud. maar zou daar eveneens dokken. Toen de Hercules in het dok kwam, bleek ze geweldig te zijn aange groeid. Ze zat vol met mosselen en oesters. Deze waren zoo talrijk, dat ze met emmers ervan afge schept konden worden. Enkele Europeanen en vele inlanders van het dok en van de Hercules namen deze schaaldieren mee, teneinde ze op te eten, of schoon van een enkele zljide hiertegen gewaarschuwd werd. Er is door velen van gegeten, met dat gevolg, dat er een ware massa-vergiftiging van zeer ernstigen aard optrad. Alleen op de Hercules waren er zeven man ziek, één bleek zwaar ziek, terwijl er reeds één was overleden. üok een groot aantal inlanders in de kampong bleek ziek, waarvan verschillende eveneens ernstig Een Europeaan van het dok had eveneens van de mosselen en oesters gegeten en word reeds na oon half uur zwaar ziek. Zijn vrouw liet onmiddellijk onderen waarschuwen, waardoor nog veel onheil is voorkomen. Do symptomen van de vergiftiging waren rneeren- deols een bijna volledige verlamming van de spie ren en een samentrekking van de kaakspieren, voor afgegaan door hevig braken. De hoofdadministrateur van de Sabang Mij. word gewaarschuwd, waarna deze den dokter verzocht zoo veel als doenlijk was hulp te verleenen, terwijl ook de civiel gezaghebber, die eveneens verwittigd werd van hot geval, de noodige maatregelen liet nemen. KEMAL HERTROUWT. Kemal pasja, de president der Turksche republiek, gaat volgens beriphten uit Angora 'binnenkort her trouwen. Men herinnert zich, dat Kemal zich in 1925 liet scheiden van zijn eerste vrouw, Latifeh Hanoem, met wie hij 23-S jaar gehuwd was geweset. Kemals nieuwe liefde is een schoon Montene- grijnsch meisje, twee jaar jonger, dan Latihef bij haar huwelijk was, nl: 17, maar zij brengt niet als deze laatste een bruidschat van anderhalf millioen gulden mee. Kemal zag haar voor het eerst te Broes- sa bij Konstantinopel en werd door haar schoonheid getroffen. Zij was met haar vader naar Turkije ge komen om werk te zoeken en "Ontving intusschen nog onderwijs. Kemal bood aan voor haar verdere opvoeding zorg te dragen, er ontstond een warme vriendschap, die weldra plaats maakte voor liefde en thans zal binnen korten tijd het huwelijk worden voltrokken. BANGE UREN. Luitenant-commander Isaac Schlossback, een vlieger der Amerikaanschè marine, heeft in den laatsten tijd speciale proeven genomen om na te gaan, hoeveel tonneaux hij kon maken na te zijn begonnen in den top van een „looping the loop". De laatste maal beleefde Schlossback hierbij een angstig moment. Terwijl hij opnieuw pogende was zijn toestel, dat op den rug lag, eenige malen snel om zijn lengte as te doen wentelen, was de vlieger na de laatste wenteling niet in staat zijn toestel weer uit den rug stand terug te brengen. De oorzaak hiervan was, dat de veiligheidsgordel, waarmee Schlossback op zijn zitplaats zat vastgebonden, te los was vastge maakt, als gevolg waarvan de vlieger, toen het vliegtuig ten onderste boven lag., uit de riemen glipte. Hij kon zich echter nog juist aan den rand van de bestuurdersplaats vastklampen. Het toestel begon daarop, nog steeds op den rug liggende, snel af te glijden. Een greep doen naar den stuurstang, durfde Schlossback niet, daar hij zich krampachtig met bei de handen moest vasthouden om niet uit het vlieg tuig te vallen. Eerst nadat de machine 800 meter was afgegleden en gevallen, ging zij op den neus staan en kreeg Schlossback een kans de stuurstang met de voeten op te trekken, waardoor de valvlucht in een glijvlucht overging. Het grootste gevaar was toen geweken, zoodat het evenwicht spoedig was hersteld. Sbrlossback was uitgerust met een parachute, maar verklaarde, dat ofschoon het dood-eenvoudig was geweest los te laten en zich aan zijn valscherm toe te vertrouwen, hij het tocb zonde en jammer vond het dure vliegtoestel op te offeren zonder niet eerst eens te probeeren „uit den knoop te komen". De hoogte van 4000 meter waarop gevlogèn werd, was voor deze poging alleszins voldoende. HET LIJK IN DEN KOFFER. Men meldt uit Londen: De politie haalt het net hoe langer hoe nauwer aan rondom den moordenaar van de vrouw, wier verminkt lijkt in een koffer op een Londensch sta tion is gevonden. Zij heeft de signalementen van de twee mannen, die den koffer zijn komen koopen, overal rondgeseind en tevens dat van een man, die de vrouw brieven heeft geschreven, welke hij met zij voornam Francis onderteekende, en die waar schijnlijk ook de afzender is van een telegram, dat men gevonden heeft WIE ZICH AAN EEN ANDER SPIEGELT— Een luisteraar in Keulen wilde in het donker de aardverbinding aan zijn radio-toestel bevestigen. Hij kon echter den knop niet vinden en tastte met de rechterhand naar zijn bureaulamp, om licht te meu ken, Biji ongeluk kwam hij met een stroomvoerend deel van de lamo <(die dus niet in orde was) in aan raking en verloor door den schok het bewustzijn. In zijn val sleepte hij do lajnp mee. waardoor de steker uit het contact getrokken werd. Hierdoor ont snapte hij aan een. electrocutie. HANENGEVECHTEN. In Engeland schijnt "het oude wreede gebruik om hanengevechten te houden, nog niet verdwenen. Al leen nemen degenen die ze op touw zetten, de groot ste voorzorgen om ze geheim te houden. Kortgeleden werden in alle heimelijkheid hanengevechten ge houden oo een buiten te Bilton. maar de zaak lekte toch uit en thans zijn de twee hoofdschuldigen, o.w. Roger Hulton, de zoon van een baronet, tot 2.10 sh. boete en de kosten 'van 'het geding veroordeeld. 'Bij' de behandeling van de zaak werd medege deeld. dat de hanen zeer kostbaar waren en dat men hen daarom niet liet doorvechten, tot een van de twee dood was. GRANAAT ONTPLOFT. Bij het zoeken naar koper op het voormalige slag veld te Hollebeke bij Ieperen is een granaat ont ploft Twee broeders werden ditmaal het slacht offer van hun roekeloosheid. Een hunner is op slag •etlood; de andere is stervend naar het hospitaal te Ieperen gebracht. DE VERMISTE TOANSCHE VLIEGERS. Het Duitsche eskader dat zich in het noordelijke gedeelte van don Atlantischen Oceaan bevindt, heeft bevel ontvangen om uit tekijken naar de Araeri- kaansche vliegers, die over den Oceaan willen vlie gen. en to gaan zoeken naar do vermiste Fransche vliegers. APPELEN DIE ADEM HALEN. In het Hoogcrhuis heeft Lord Stanley of Alderley Donderdag de aandacht gevestigd op een rapport van de commissie voor industriële en natuurwetenschap pelijke onderzoekingen. Hij zeide. dat het werk van deze commissie bui tengewone waarde had en als bewijs vermeldde hij do ondervinding met de verzending van appelen. Vroeger bedroeg het verlies dat men leed op Austra lische appelen die naar Engeland vervoerd werden, 3 millioen gulden in één iaar doordat er zooveel rot werden. D'e commissie onderzocht de zaak en kwam tol de ontdekking dat appelen adem halen even als levende wezens en ten gronde konden gaan aan verstikking. Deze ontdekking leidde ertoe, dat men een andere methode bij het inpakken van het fruit ging toepassen en zoodoende kan nu het verlies ten gevolge van bederf vermeden worden. BESTRIJDING VAN SLAKKEN. {En do laatste jajiesn heetfc tnénl Engeland bdj de bestrijding- van (maakte) slakken zeer goed© re sultaten verkregen met een menghel van" kainiet; ©n kopersulfaafc (kopervitriool)Men gebruikt voor d© bereiding- van ait mengsel fijngemalenkoper sulfaat (dus niet de fijne kristalleru van die stof) men neemt daarvan één deel op 20 deelen kainiet Voor het krimet kan de gewone in den handel verkrijgbare fijne kainiet worden genomen, of wel de fijngemalen kainiet izooals die o.a- ter bestrijd ding van onkruid wordt gebruikt. Tbplaats van kainiet zal zeker even goed van 20 pet. kalizooit kunnen worden gebruikt gemaakt, terwijl op zware gronden 40 pCt. kaliziout misschien te verkiezen is Van het mengsel strooit men per HA. 4d0 K.G-. uit, bjj droog weer, en wel des nachts, als de slak ken vretende zijn, in elk geval dus voor zonsopgang, daar de slakken zich spoedig daarna in reetjes van den grond en andere schuilhoekjes terugtrek ken.. liet verdient alle aanbeveling met dit middel nok h.t.1. proeven te nemen; nadere inlichtingen worden g arme verstrekt door den Plantenziekfcanr kundige Dienst te Wgeningien en be bij dien Diensl werkzame ambtemaren. Vergadering van den Raad op Maandag 16 Mei 1927, des morgens half elf. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die onver anderd worden vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt voorzitter mede, dat Ged. Staten ten aanzien van hun opmer king over de gemeenterekening op hun stuk blijven staan, zoodat een bedrag van f 1007.45 op de reke ning is gebracht. Ook geen meevaller. Het besluit tot het aangaan van een geldleening voor den bouw van een 4e lokaal aan de R. K school, is niet weggegaan, omdat één vah de leden van het college van B. en W. mededeelde, dat de kosten met f6000 niet zouden worden gedekt, het moest mis schien het dubbele wezen. B. en W. willen nu eerst nader onderzoeken, bericht is nog niet ontvangen. Het verslag keuringsdienst Spanbroek zal ter visie liggen. Ze potten daar. De rekening van den keuringsdienst Spanbroek staat er goed voor, zegt voorzitter, ze potten daar. De ontvangsten bedroegen f 7977.88, de uitgaven f 5523.96, batig saldo f2453.92. Opgemerkt wordt, dat het beter zou zijn de keur- loonen te verlagen. Het gemeenteverslag van 1926 en het beredeneerd verslag over verbetering volkshuisvesting, zullen eveneens ter visie gelegd worden. Ged. Staten hebben goedgekeurd suppletoire be grooting 1927 en af- en overschrijvingen 1920 Ged. Staten berichten, dat de bijdrage voor het Gymnasium te Alkmaar voor 1 leerling zal bedragen f270.60. Voorzitter, vermoedt dat men zich daar vergist, ze geven op 1 leerling, maar de gemeente heeft er 2 leerlingen. In de Vrijdag te Amsterdam gehouden vergadering van de af deeling Noordholland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten is het geven van bijdragen aan onderwijsinrichtingen besproken. Verhaal van de kosten op de ouders der leerlingen achtte men niet gewenscht, wel wilde men trachten de wet in zoo DameKunt u mijn kin niet wat dunner maken Schoonheidsspecialist: Zeker. Welke? verre gewijzigd te krijgen, dat de kosten door het Rijk worden vergoed, evenals dit geschiedt met de kosten der academische 'school. De aansluiting aan de waterleiding. In verband met de destijds betoonde instemming voor het adres van Middelie, ds een schrijven van Ged. Staten ingekomen, dat voor bedrijfsgebruik tot oen algemeen© tariefsverlaging voor de waterleiding is besloten en wordt gevraagd de aansluiting te be vorderen. Voorzitter wijst er op dat het idée-Vijn niet is ver wezenlijkt, de menschen hebben zich, wat do aan melding voor aansluiting betreft, niet veel aangetrok ken van de discussies in den Raad. De hoer Blaauw merkt op dat de menschen die het. water willen hebben, het, niet. krijgon. Do Voorzitter; Dat is altijd zoo in do wereld. De heer Blaauw vraagt of nu aansluiting van de kaasfabriek aan de Langereis niet kan plaats heb ben. Voorzitter zegt, dat dit nog in onderzoek is, het moet rendabel zijn en er moet medewerking zijn en daar mankeert wel eens Iets aan. De heer Bossen herinnert aan het schrijven van de kiesvcreeniging, dat vorig maal is behandeld. Spr. heeft het vroeger gehad over het verstrekken van waterbonnen aan menschen die het niet konden be talen, doch men achtte dat te bonnig. Spr. zou wil len dat er nu nog wat gebeurt, hetzij dat de gemeente de kosten voor die menschen voor rekening der ge meente nam of een renteloos voorschot verstrekte. Spr. vermoedt dat er dan nog heel wat menschen zouden aansluiten. Menschen die per jaar f 15 per week inkomen hebben, kunnen geen f20 wegleggen voor de aansluiting. Voorzitter zegt, dat B. en W. de menschen willen helpen, die hulp noodig hebben en haar vragen. Wel zijn B. en W. bereid de kosten van aansluiting voor rekening der gemeente te nemen, niet evenwel het watergebruik. De menschen behoeven zich niet te schamen om hulp te vragen, hun namen worden niet genoemd, alleen wordt de lijst aan de raadsleden overgelegd. Is de heer Bossen met dit antwoord tevreden? vraagt spr. De heer Bossen antwoordt bevestigend, maar wijst nog op gevallen waarbij 3—4 menschen in één per ceel-wonen. Aan het zuideind wonen bijv. 23 we duwen in één perceel, hoe wordt de aansluiting dan berekend, elke woning apart of 1 aansluiting voor het geheele perceel? Voorzitter zegt dat de aansluiting voor elke woning geldt, zulke gevallen zullen er ook in andere ge meenten voorkomen en er bestaat één algemeene maatregel. Als zulke menschen niet in de gelegenheid zijn om de kosten te betalen, zal de gemeente wel willen helpen. De heer Ham bepleit nogmaals aansluiting van Langereis en de heer Glas geeft in overweging dan overleg te plegen met Oude en Nieuwe Niedorp, om dat ook aan den anderen kant voldoende perceelen zijn die aansluiting zullen willen hebben. Voorzitter wil als de heer Ham eens informeert of dat gewenscht wordt, wel eens een vergadering te Langereis houden en daartoe den heer Van der Pies uitnoodigen. De heer Ham zal informeeren of een dergelijke vergadering te Langereis door de bewoners verlangd wordt. De heer Blaauw noemt Harderwijk, waar men ook graag aansluiting wil. De heer Bossen zegt dat het P.W.B. een vergoeding geeft voor reparatie van het kleine straatje, hoe staat het echter met de vergoeding voor de bermen van den weg. Voorzitter: Daar geven ze geen vergoeding voor, en van die bermen hebben we ook geen last, ze heb ben genoeg te doen aan de straatwegen. De gemeenterekening over 1925 is door Ged. Sta ten goedgekeurd. Goedgevonden wordt de borgstelling van den heer J. de Vries, voorheen administrateur van het G.E.B., te royeeren. De gemeente Opmeer handhaaft haar vroeger in genomen standpunt, om voor den cursus schoolvrije jeugd, een onderwijsvergoeding van f 1.25 per uur bij te dragen. Het bekende verzoek om adhaesie van de federatie der Veroenigingen voor Ziekenhuisverplegmg en Ziekenzorg, wordt voor kennisgeving aangenomen. Dankbetuiging is ingekomen van het Wit-Gele Kruis voor de toegestane subsidie. De rekening en verantwoording der Gezondheids commissie ligt ter viaie, er ia een batig saldo van f409.88. Voorzitter deelt nog mede, dat de heer Rooker, secretaris-boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur ongesteld is en R.enW. zich nu met de administratie enz. hebben belast, de heer Vijn wat het finantieele gedeelte betreft, spr. met het administratieve ge deelte. Van de afdeeling Westfriesland van Het Witte Kruis is een verzoek ingekomen om een subsidie van 5 cent per inwoner voor de t.b.c.-bestrijding. B. en W. stellen voor weer dezelfde regeling als vorig jaar aan te gaan, n.1. 1 cent subsidie voor het Witte Kruis, 1 cent voor het Wit-Gele Kruis en 3 cent voor de materialen van het Witte Kruis. Goed gevonden. B. en W. stellen voor om den toeslag op het pen sioen aan wed. J. Koeman, voor dit jaar te bepalen 1 op f 13.20, dat is de helft van den toeslag aan wijlen haar echtgenoot. Goedgevonden. Ten aanzien van de aanvulling der verordening op de keuring van waren (melkbesluit) deelt voorzitter mede, dat de Kroon de toestemming voor de wijzi ging heeft verleend, zoodat de verordening door den Raad \^prdt goedgekeurd. Zullen er te Hoogwoud drie openbare scholen worden opgeheven? Verzet met hand en tandl Vervolgens komt aan de orde een schrijven van Ged. Staten, naar aanleiding van art. 22 der L. O. wet, en wel ten aanzien van vermindering van het aantai openbare lagere scholen in deze gemeente. Ged. Sta ten hadden omtrent -dat punt advies gevraagd aan den hoofdinspecteur voor het L. O. en deze advi seerde in zijn rapport om de gemeenschappelijke school (van Hoogwoud en Nieuwe Niedorp) te Lan gereis op te heffen, omdat er slechts 32 leerlingen waren, om de openbare school te Weere, nu besloten is tot den bouw van een R.K school, te zijner tijd op te heffen en voorts om de school aan de Kerkelaan op te heffen en deze te combineeren met de open bare school te Opmeer. Na deze combinatie zullen daar zijn 32 (uit Hoogwoud) en 49 (uit Opmeer) leer lingen. Voorzitter zegt, dat B. en W. dit een beroerden brief vonden. Te Weere zullen, na de stichting der R.K school 2 leerlingen voor de openbare school overblijven en deze school kan dus wel worden op geheven. Als evenwel aan dit schrijven van Ged. Sta ten wordt voldaan, zal er in onze gemeente 1 open bare school overblijven, de rest der leerlingen moet verder worden ondergebracht in andere scholen. B. en W. zijn vari meening. dat het niet gewenscht is. tot opheffing der school over te gaan en ook B. en W. en de raad van Nieuwe Niedorp zijn van dit oordeel. Aan de school te Langereis zijn nu' 40 leer lingen. 15 van Hoogwoud en 25 van Nieuwe Nie dorp. Hier in de school te Kerkelaan ziin 31 leer lingen. welk aantal dan met 2 van de Weere ver meerderd zal worden. Om nu evenwel goede redenen op te geven, om de instandhouding der scholen te verlangen* valt niet mee* De heer Glas vraagt of de kinderen van Hoog woud dan maar te Opmeer geplaatst Bullen kun nen worden. Voorzitter zegt. dat na combinatie er 80 leerlingen zullen zijn en voor 8 leerkrachten noemt de we 90 leerlingen. Wel bestaat de kans dat er te Opmee een lokaal bijgebouwd moet worden en daar zal on ze gemeente dan ook moeten meebetalen. De beer Glas wijst er op. dat dus de leerlingei van Gouw en Weere naar Opmeer zullen moeten* De heer Vijn: En die van Langereis ook naar Op-< meer of naar Nieuwe Niedorp. Voorzitter zegt. dat de opheffing niet van ons zal uitgaan, als ze ons er toe dwineen. kunnen we er niets aan doen. Tenslotte zouden de leerlingen van Hoogwoud ook naar de school te. Aartswoud kun nen, inplaats van naar Opmeer. Een nieuwe school! voor de geheele gemeente is niet gemakkelijk, het ia moeilijk om1 allen te concentreeren. De heer Glas vraagt of er reden voor is. de school te Kerkelaan op te heffen. Voorzitter zegt. dat tenslotte de kwestie is. dat dt kosten, voor de onderwijskrachten voor rokening dei gemeente komen. De heer Ham noemt mogelilke vermeerdering van het aantal leerlingen, wanneer het 7e leerjaar wordt doorgevoerd. Spr. ziet geen motief om de scholen die bestaan op to heffen. Voorziter wijst er op. dat we ook Nieuwe Niedorp doo opheffing der school te Langereis in ongeree- de brengen. We hebben de school gezamenlijk opge-, richt en laton we dan. als het niet anders kan. ook' gezamenlijk sterven. Ook zouden de kinderen van Kerkelaan voor een deel naar Langereis en voor een deel naar Aartswoud kunnen. 'D'e heer Blauw gelooft dat het voor het gemeen tebelang wel gewenscht is tot de opheffing over te gaan. Voorzitter zegt daar nog niets voor te gevoelen. 1 in de Weere zal noodig ziin in verband met de katholieke school, die aanstonds genoeg zal kosten., De heer Blauw wijst er op. dat nu al één onder wijskracht voor rekening der gemeente is. De heer Bossen gevoelt zich angstig door dit schrij ven van Ged. Staten. De wet is er. een 4e lokaal aan de bijzondere school hebben we moeten goed vinden en nu dit advies van Ged. Staten. Over de kwestie te Weere is reeds genoeg gezegd, m.i. 'had daar best de katholieke school kunnen blijven. Het wordt een dure geschiedenis, het komt op onze por- temonnaie aan, een 4e lokaal voor f 12000. De heer Vijn: We zullen wel een beetje pingelen 1 Waar blijven de protestantsche arbeiders? De heer Bossen wijst er verder op. dat aan dezen toestand de protestantsche werkgevers schuld heb ben; doordat ze katholieke werklieden nemen, wordt de protestantsche school ontvolkt, de katholieke school bevolkt. De heer Blaauw merkt op dat als de protestantsche werkgevers protestantsche werklieden konden krij gen, zij ze ook wel zouden nemen, maar ze zijn er niet. Voorzitter zegt dat de heer Bossen het vrije woord heeft en hij hem dus het woord niet zal ontnemen, maar daten we ons niet verdiepen in de kwestie der werkgevers. Spreker leest een voorloopig ontworpen schrijven voor, dat dan gericht zou worden aan Ged. Staten en waarin er op wordt gewezen, dat het aan tal leerlingen voor de school te Langereis 40 bedraagt, dat opheffing niet gewenscht wordt geoordeeld in i verband met den te verren afstand, dat combinatie van de school te Kerkelaan met die te Opmeer groote bezwaren met zich brengt in verband met den verren afstand en dat opheffing der 9cholen niet in het be lang van het onderwijs en de kinderen z&l zijn. Voorts wordt gewezen op 't gevaar van 't aanbouwen van de school te Opmeer en op het feit dat door op heffing hier 5 lokalen ledig komen te staan. De heer Blaauw zou de school in de Kerkelaan toch willen opheffen. Voorzitter: En wat er dan mee doen? afbreken? dan krijgen we tenminste vanaf de secretarie een mooi uitzicht. Een pakhuis zou spr. er niet van wil len maken. De heer Blaauw wijst op de kans, dat de school af gekeurd wordt. De heer Glas wil dat dan maar afwachten. De heer Schilder zou de school te Kerkelaan zoo lang mogelijk willen behouden. Voorzitter: En Nieuwe Niedorp wil die te Lange reis behouden. De heer Schilder wil dat ook, maar als er dwin gelandij komt, wil spr. liever die te Kerkelaan be houden. Voorzitter wil Nieuwe Niedorp heipen en de heer Vijn zegt beide scholen te willen behouden; kan niet, dan wil spr. ook liever die aan de Kerkelaan behouden. Voorzitter herhaalt dat we gedwongen zullen moe ten worden tot opheffing, anders doen we het niet, behalve dan de heer Blaauw. die wil nu al begin nen. De heer Ham wijst er nog op, dat kinderen die te Veenhuizen school loopen, feitelijk te Langereis be- hooren. De heer Glas wil zich ook met hand en tand tegen de opheffing verzetten. De heer Ham vindt het treurig, dat waar zooveel voor het hooger onderwijs moet worden gedaan, op een dusdanige wijze wordt omgesprongen met het Lager Onderwijs. Den Voorzitter spijt het, dat de heer Blaauw zoo gesproken heeft, spr. had gaarne gezien, dat met al gemeene stemmen was besloten al het mogelijke te doen de opheffing tegen te gaan. Als het door Voor zitter opgemaakte schrijven niet helpt, zou een be zoek kunnen worden gebracht aan, den Commissaris der Koningin. Goedgevonden wordt het voorgelezen schrijven aan Ged. Staten te zenden. Enkele af- en overschrijvingen op den dienst 1926 en 1927 worden goedgekeurd. Rondvraag. De Hoogwonder politie geen kettenvan- ger. De heer Groen brengt een klacht van iemand over over de standplaats van woonwagens en het grazen van 9 ketten op een dijkpark. Spr. heeft dien persoon reeds verwezen naar de secretarie te Hoogwoud, maar die persoon vertelde dat de politie van het geval wist, •maar met een bootje zee was ingegaan. Spr. vraagt of er een vaste standplaats voor woonwagens is. Voorzitter zegt van gelukkig niet. zie ze maar weg te krijgen. Spr. is blij. dat ze aan den dijk blijven. Wat de ketten betreft, de rijkspolitie moet dan ge waarschuwd worden en spr. wil er de rijkspolitie wel mee in kennis stellen. Onze politie Is er niet, om de ketten te vangen. De heer Bossen wijst er op. dat het gras toch ge pacht wordt en het niet prettig is. als het dan op gevreten wordt. Laat de politie zich dan met de rijkspolitie in verbinding stellen. De heer Ham informeert naar de onbewoonbaar- verklaring van een woning aan het eind van den Mienakker. Voorzitter deelt mede. dat blijkens het rapport van den gemeente-opzichter do woning nog goed be woonbaar is Al Is ze wat laag. Do heer Ham; heeft het nog over de wijze waarop de bewoner aan den kost. komt. en in dat opzicht wel te willen gelooven, dat de bewoner met het huis tevreden is. Do heer Bossen wil lncomité nog bespreken het verschaffen van hulp aan een-vrouw, die van den zolder is gevallen. De heer Blaauw acht snoeilng van een heining bij K. Toereppel. ter wille van het verkeer gewenscht. Voorzitter zegt. dat de geheele hoek gevaar op levert en ©en goede oplossing zou kunnen worden verkregen als de hoer Glas een stuk van rijn land wilde afstaan. Do heer Glas blijkt bereid te zijn. hierover te spre ken. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1927 | | pagina 8