Middenstandsvereeniging Radioprogramma Binnenlandsch Nieuws. Anna Paulowna. de verklaring van den minister, dat de regeering niet voornemens ia vergoeding aan de Arcos aan te bie den voor de toegebrachte schade. Dit werd oi> de conservatieve banken met groot gejuich ontvangen» De minister zei. dat de rechter bevoegd was toe stemming te geven tot huiszoeking door de politie als hij overtuigd was, dat er een overtreding was be gaan Onder groot tumult begon de communist Sak- latvala daarop de vraag, of het wettelijk veroorloofd was aan een magistraat zulk een vergunning te ge ven en zulk een schade te veroorloven, ton einde het den minister van binnenlandsche zaken gemakkelijk te maken iets binnen te smokkelen in het kantoor van iemand anders. De rest ging in het rumoer ver loren en antwoord werd niet gegeven. Aan het einde van zijn vragenlijst wilde de premier, dat de gcheole volgende week aan de vakvereenigingen zal worden gewijd behalve Donderdag als tenminste op dien dag de oppositie geon motie van wantrouwen voorstel de. Daarop zeide Clynes verontwaardigd, dat de op positie zich het recht voorbehield aan de motie den vorm te geven dien zil verkoos, waarop Baldwin zeide. dat hij alleen voor een motie van censuur een geheelen da» beschikbaar zal stellen. EEN INBREKER MAAKT ZICH BLIND. Naar uit Berlijn gemeld wordt, heeft de inbre ker Bartkowski, die onlangs tot 4 jaar tuchthuis straf werd veroordeeld, en die van dit vonnis in hooger bero-ep was gegaan, in zaijin oei een zenuw aanval gekregen, waarschijnlijk dxxr de spanning, waarin hij in -verband met de aanstaande behan deling in hooger beroep van zaijin. zaak verkeerde. De man stak zich in beide oogappelso en zal, naar het zich laat aanzien, het gezicht voor al toos moeten missen. Zijn beroep werd inmiddels door (ie rechtbank verworpen NOG EEN TRAMONGELUK. Te Frankfurt am Main is een tram met twee bij wagens bij een spoorwegovergang in volle vaart op een rangeerenden goederentrein gereden. Beide bij wagens vielen om. Twee personen werden gedood, zes levensgevaarlijk en een groot aantal licht gewond. EEN RECLAME- EN ADVERTENTIE WEEK. Volgens de Londensche bladen, zal een som van 3 millioen gulden ten koste gelegd worden aan de organisatie van de reclame-tentoonstelling en -bijeen komst (Advertising Exhibition and Convention) die in Juli in Olympia te Londen gehouden worden. Er zijn 74.000 vierkante voet ruimte gehuurd, of 88 pet. van de gëheele beschikbare ruimte. Alle groote cou rantiers, advertentie-agentschappen, drukkers, gra veurs en reclame-makers zullen een week lang de nieuwste denkbeelden op het gebied van reclame ver kondigen en aanprijzen. De Raad voor de Rijks- markten heeft 10.000 vierkante voet gehuurd en in de reclame-week zullen in de uitstalkasten van de voor naamste winkels te Londen voortbrengselen van het Britsche rijk te zien zijn. Er zijn zeventien buitengewone vergaderingen aan gekondigd. Elke zaal, die in Olympia beschikbaar is, zal gebruikt worden voor beraadslagingen over reclame en op de vier dagen van de bijeenkomst zullen ruim 200 redevoeringen voor de 2000 gedele geerden gehouden worden door deskundigen uit alle streken der wereld. DE DYNAMIETONTPLOFFING IN DE SCHOOL. De Amerikaansche bladen geven nog eenig nader nieuws over de dynamietontploffing in de school. {Zie elders in dit nummer). De dader blijkt wer kelijk de beheerder der schoolfinanciën te zijn ge weest die in geldelijke moeilijkheden verkeerde. De New York Herald geeft het volgende relaas. Andrew Kehoe, de beheerder der schoolkas, was krankzinnig geworden door de financieele moeilijk heden, waarin hij verkeerde. Hij dacht toen een plan uit om zichzelf van het leven te berooven, en tege lijkertijd de school te vernietigen. Ook zijn hoeve waarop een hypotheek stond, wilde hij vernielen. Hij bracht dus onder de boerderij en een schuur een dynamietlading aan. Toen begaf hij zich in zijn auto naar de school. Hij liet den wagen voor het gebouw staan, plaatste dynamiet in den kelder en bracht geleidingsdraden aan tusschen de auto en den kelder. Net toen dit werkje was afgeloopen werden Kehoe en zijn vreemde manier van doen opgemerkt door het hooid van de school E. E. Huyck. Deze liep op de auto toe, maar voor hij den krankzinnige in het voertuig had bereikt, kwam de ontploffing. Ook in de auto was dynamiet. Kehoe en Huyck wa ren op slag dood, evenals de directeur van het post kantoor. Glen Smith, en zekere Nelson Mc. Farren, die toevallig voorbij kwamen. Van de kinderen in een der vleugels van het gebouw werden 35 gedood en bijna 50 gewond. Men zal moeten toegeven dat dit relaas, hoe zake lijk ook gehouden, reeds gruwelijk genoeg is, maar er is nog meer uitgelekt. Kehoe. de krankzinnige bedrijver van al het onheil, had thuis nog even zijn vrouw doodgeslagen, Zij was ziek, maar dat weer hield er hem niet van, 'haar met een bijl de hersens in te slaan. Kehoe plaatste het lijk in zijn boerderij voor hij die „opblies". De dynamiet had hij bij een aannemer, die in de buurt een brug bouwde, gestolen. HET TRAMONGELUK TE KASSEL. Bij het vreeselijk tramongeluk te Kassei zijn in het geheel 9 menschen om het leven gekomen. 19 zijn er gewond in ziekenhuizen opgenomen, zij zijn allen buiten gevaar. Onder de gewonden bevinden.zich vier leden van een zelfde familie, die te Kassei waren samengekomen om daar te zamen de vacantie door te brengen. De oorzaak van de ramp is nog niet vastgesteld. Bij het gehouden onderzoek hebben menschen, die ter plaatse waren toen de ramp plaats vond, verklaard, dat er in de tram een paar knapen waren, waarvan een, een 11-jarige jongen, toen de bestuurder zich een oogenblik had verwijderd, vermoedellijk spelend de tram in beweging heeft gezet, waarop deze van de heuvel reed. Bestuurder en conducteur slaagden er niet meer in, het rijtuig iri te halen. Daar dezen door het verlaten van de tram de aanleiding tot de ramp zijn geweest, zijn zij in voorloopige hechtenis ge nomen. Te Kassei hangt de vlag halfstok aan alle open bare gebouwen. Het gemeentebestuur heeft tal van telegrammen van deelneming ontvangen o.a. van Grzynski, den Pruisischen minister van binnenland sche zaken. EEN VLOER INGESTORT. Te Glasgow is de vloer van een vergaderlokaal ingestort, terwijl een verslagen socialistisch candi- daat door den gemeenteraad bezig was zijn kiezers uiteen te zetten hoe het kwam dat hij de nederlaag had geleden. De aanwezigen, van wie er 29 gewond werden, stortten in een 3 M. lager gelegen kelder. Benige mannen, die hun tegenwoordigheid van geest gehouden hadden, renden naar de venstqrs en sloe gen ze in, waardoor het gas, dat uit de gebroken lei ding stroomde, ontsnappen kon. Tevens riepen zij de menschen toe geen lucifers af te strijken en voor kwamen daarmee een ontploffing, die het ongeluk heel wat ernstiger gemaakt zou hebben. EEN VLIEGTOCHT ZONDER TUSSCHENLAN- DING VAN LONDEN NAAR ENGELSCH INDIë. De militaire vliegers Carr en Gillman ziin uit En geland vertrokken voor hun vliegtocht zonder tus- schenlanding naar Eneelsch Indië. De afst^M be draagt 4000 mijl. Zij hopen dien in 40 urn» af te leg gen en zullen elkaar aan het stuur aflossen. DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPT Naar Reuter d.d. gisteren uit New Orleans meldt, heeft zich een nieuw rivierbed gevormd. Het loopt van don dijkdoorbraak bij Bayou des door de Mississippi-delta naar ree. De nieuwe rivier i* breeder dan de Atchafalaya of zelfs de Mississippi. Op grond van de ingekomen telefonische waarschu wingen zijn 27 dorpen, die in de baan ligejk waar langs thans het water nadert, door de inwoWrs ont ruimd. Echter zijn er in de streek die bedreigd wr~dt nog duizenden menschen gebleven. Het water, dat door de bressen stroomt in de dilken bij Bayou des Glai§es en Melville vormt vooruit schuivende waterbergen van een hoogte van 10 M. of meer die al wat hun in den weg komt vernielen, en mensch en dier vluchtend voor zich uit drijven. Voor dit water do Golf van Mexico zal hebben bereikt zullen, alles en alles. 6.000.000 acres blank staan en 500.000 menschen dakloos zijn geworden. De bolde wa- terstroomen ontmoetten ekaar op do grenslijn van de kerspelen St Landry en St. Martin, en vloeiden vereend verder. De waterloop volgt thans den westelijken oever van de Atchafalaya. Het gebied langs de Misssisippi is van af de Noordgrens van Louisiana vrij geloopen De stad New Orleans is thans buiten gevaar. Het water van de Miississippi zelf daalt overal dank zil de doorbraken bij Melville en Bayou des Glaises. COREMANS VOOR DE RECHTBANK. ITot Ro titer da, insüh' ra d.lid, dat onlangs volks oploopen had veroorza tkt, was deswege twee pro- sessenverbaal aangedaan. Toen nu de Ka.palj aan gistermorgen voor de rechtbank kwam deed hüj voornaam als een gen tleman en zijn stem, die in den raad zoo rauw kan schreeuwen!, had een gecultiveerd geluid'. Hij was door den kantonrechter veroordeeld tot twee hraal vijf gulden boete, omdat hij' op 17 December in die Korte Pannekcekstraat eon volks oploop heeft veroorzaakt, door met jeen bord heen en weer te laopeni en omdata hij1 zich niet heeft verwijderd toen een politieagent hein zulks ge lastte. Het bord bevatte de aankondiging van den „verkoop wegens schuld" in de Buik van Parijs. De ambtenaar was in hooger beroep gekomen. De Rapaljaan zei, dat-niet hij' de oorzaak was aantrekkelijk W', zHi de Rapaljaan. De Officier requideerde één geldboete van' f 5. de politie aan Ooremans inderdaad te veel eer he^ft bewezen door twee overtredingen te consta- teeren. Hij heeft een volksoploop veroorzaakt. Dit dood het publiek. Verdachte heeft echter wel een overtreding begaan, dinr z'oh op het bevel van de politie niet te verwijder en- De Officier requideerde één geldboete van f5. Uitspraak 2 Juni. N ORD S C HARWOUDE. We vestigen de aandacht op den Radio-uit zesidavond welke Maandag in Concordia gehouen wordt en waaraan door verschillende vereenigingen medewerking wordt verleend. Voor nadere bijzonder heden verwijzen we naar de advertentie in dit nn ZUID SC HARWOUDE. Mej. Schoon uit Broek kwam met haar rijwiel zoo hevig te vallen, dat zij bewusteloos werd opgeno men en bij den heer D. de G. werd binnengedrawn Na geneeskundige hulp te hebben ingeroepen, kwam zij weer bij. Zij was vrij ernstig aan hoof den been gewond. NOORDSCHARWOUDE. Bij de Geref. Gemeente alhier is tot predikant be roepen candidaat G. Tom te Hilversum. BROEK OP LANGENDIJK. Naar aanleiding van het samengaan bij de ge meenteraadsverkiezingen van vrijzinnigen en arbei ders schrijft de Maasbode: Naar aanleiding van het samengaan van socialis ten en vrijzinnigen schreven wij o.m.: „Als het om de bestrijding der christelijke ideeën gaat. stemt de S.D.A.P. altijd met de vrijzinnigen mee, hier en elders. De ergste reactie is haar liever dan de minste Christelijkheid. Liever aarts reac- onnair dan christelijk democratisch.' Een bevestiging hiervan vinden we weer in het volgend geval, dat men van Broek op Langendijk aan de AR. .Bott." meldt: ..Er is hier voor de gemeenteraadsverkiezing een lijst ingediend, welke 10 personen telt, nl. 5 Vr^zin- nigen, 1 S.D.A.P.'er. 2 welke lid zijn van de Syndi calistisch Federatie van Transportarbeiders en 2 welke lid. zijn van den Centralen Bond van Trans portarbeiders. In aanmerking nog genomen dat twee der b vrijzinnigen, welke groote exportkooplieden in w ten zijn, negen maanden terug nog in f®'W strijd stonden met Federatie en Centralen Bond. welke strijd enkele weken heeft geduurd, dan is het samen gaan od deze lijst voor de Gemeenteraadsverkiezin gen toch wel teekenend. Men kan daar weer zoo echt den haat tegen den godsdienst in zien. Dan deinzen de predikers van den klassenstrijd er niet voor terug om met hen in zee te gaan, welke week in. week uit door hun leiders, in hun vakbladen worden beschouwd als de uitbui ters der arbeidende klasse. Wanneer men die gehate godsdienstige partijen maar eens een knauw kan toe brengen. dan is alles geoorloofd." OUDKARSPEI* Donderdagavond werd op het D.T.S.-terrein een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tegen het Alk maarsche politie-elftal. Na aanbieding van een bloem stuk liet v. d. Hoven om half acht beginnen. D.T.S. heeft een geheel gewijzigde opstelling en verscheide ne invallers. Het politie-elftal had Hartland als ver sterking. Het spel gaat voor de rust gelijk op. De buitenspelers van het P. E. spelen zeer onvoldoende, beide elftallen zit weinig samenhang. Voor de rust scoort het P. E. tweemaal, terwijl D.T.S. eenmaal den keeper passeest. Na de rust is D.TS meer in den aanval D.T.S. weet nog driemaal te scooren. waar van twee zeer goed houdbare ballen, zoodat het einde komt met een 4—2-overwinning voor D.T.S. DE MOORD OP MR. WUSMAN. Volgens het Soer. Handelsblad is de politie te Ba tavia bezig het spoor te onderzoeken van den moor denaar. die indertijd onder geheimzinnige omstan digheden mr. Wijsman in een trein tusschen Amster dam en Den Haag om het leven heeft ~°bracht, De bevoegde autoriteiten hebben het blad dringend verzocht, in het belang van het onderzoek niets over deze kwestie te publiceeren. MET EEN MES. Te Heel is gisteravond de achtjarige V. door zijn negenjarige schoolmakker H. met een mes in den buik gestoken. Levensgevaarlijk verwond is hij naar het hospitaal te Roermond overgebracht. BERGEN. Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt de gerr.een- tebegrooting goed te keuren in verband met de uit getrokken gelden tot oprichting van een abattoir. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond vergaderde „Excelsior" in het lokaal van den heer C. Slikker. Voorzitter sprak bij de opening zlin vreugde er over uit, dat slechts 1 lid afwezig bleek te zijn. De notulen werden vervolgens gelezen en onver anderd goedgekeurd. Hierna worden als nieuwe leden voorgedragen de heeren José de Vries, Vonk, Huisman en De Rid der. Allen worden aangenomen en zullen bericht ontvangen, dat zij als lid zijn toegelaten en reeds Zondag kunnen meespelen. Maandagavond zullen 2 combinaties tegen el kaar spelen, waarna de Elftallen-Commissie zal be slissen, in welk elftal gespeeld zal moeten worden. Uitvoerig wordt nog het aanstaande festival be sproken, ter gelegenheid van Excelsior's vijfjarig bestaan. Hierna rondvraag, waarvan druk gebruik wordt gemaakt en sluiting. GEMEENTERAADSVERKIEZING HELDER. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van het Centraal Stembureau had de loting tot resul taat, dat do heer W. Biersteker, die 2 maal geko zen was, zitting zn.) nemen voor kieskring lil, zoo dat de zetel in kieskring II aan den heer E. Woud werd toegewezen. Donderdagavond 19 Mei hield de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging „Anha Paulowna" eene algemeene vergadering in de „Vlas- en Korenbeurs". De voorzitter, de heer Joh. Veldman, heet de aan wezigen welkom en spreekt zijn voldoening uit over de flinke opkomst. Hierna leest <ie secretaris, de heer C. Kaan, de no- nulen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd, met dank voor de uitstekende weer gave. Van het Jubileum-comité, dat zich gevormd heeft met de bedoeling, het 25-jarig bestaan van den Ne-d. Middenstandsbond feestelijk te herdenken, is «^en verzoek ingekomen, om door een geldelijke bij drage van zijn instemming met dit doel te doen blij ken. De bijeengebrachte gelden zullen slechts be stemd worden in het belang van den Bond. Beslo ten wordt, om namens de vereeniging een bijdrage van 5 gulden te zenden. Het Bureau van advies der Kamer v. Koophandel te Alkmaar, van welk Bureau de vereeniging lid ge worden is, zond bericht, dat in 1920 s-echts 15 cent per lid benoodigd is geweest, terwijl f0.25 per lid werd gestort, zoodat f 0.10 per lid terug zou moeten betaald worden, alzo oin totaal voor de vereeniging 16.30. Verzocht wordt echter, dit bedrag als nieuw voorschot 1927 te mogen beschouwen, waarbij dari misschien later nog een gering aanvullend bedrag zal gevoegd moeten worden. De vergadering gaat hiermee accoord, terwijl nog eenige inlichtingen door het Bestuur gegeven worden omtrent de wer king van het Bureau v. Advies. Van de Haarlemsche Handelsvereeniging is een „Zwarte Lijst' ingekomen. De daarin genoemde fir ma's, waarvoor gewaarschuwd wordt, worden voor gelezen. Een proefexemplaar werd ontvangen van een bro chure, getiteld: „De Middenstander en zijn Belas tingbiljet", welke voor de leden a f0.25 verkrijgbaar wordt gesteld. De secretaris krijgt van verscheidene ieclen opdracht een exemplaar te bestellen. Voor het verslag van de Werkzaamheden van den Middenstandsraad in 1926 f0.30, blijkt minder be langstelling. Worde verplichte winkelsluiting verlangd? Daarop komt in behandeling een schrijven van B. en W'. over verplichte winkelsluiting. In den Raad was namelijk gevraagd of het niet wenschelijk zou zijn, bepalingen omtrent verplichte winkelsluiting in de politieverordening op te nemen en naar af leiding daarvan vragen B. en W. thans aan de Mid denstandsvereeniging om advies. Uit de breedvoe- rige%besprekingen blijkt, dat in theorie winkelslui ting, vooral des Zondags, door velen heel mooi wordt geacht, maar -bij uniforme doorvoering zou zij heel wat onbiilijkheden in het leven roepen. Door sommigen wordt gewézen op de onaangename ver houdingen, die in andere gemeenten door de ver ordening op de verplichte winkelsluiting, onder de burgerij werden verwekt. Bovendien vond men, dat Je Middenstanders reeds genoeg door allerlei bepa lingen en voorschriften aan banden werden gelegd, terwijl toch al een wettelijke regeling betreffende 8- urendag enz. ook voor winkelbedienden in 't voor uitzicht schijnt te zijn. Alles tezamen genomen acht de vergadering het dan ook niet wenschelijk dat in de plaatselijke politieverordening bepalingen omtrent verplichte winkelsluiting zullen opgenomen worden, hetgeen dan ook aan B. en W. zal worden bericht. Daarop komt aan de orde: Verslag Commissie Be- grafenisvereeniging. In de vorige vergadering werd namelijk het initiatief genomen tot oprichting eener Begrafenisvereeniging, omdat aan de tegenwoordige wijze van ter aardebestelling meestal alle plechtig heid ontbreekt. Een commissie, bestaande uit de heeren H. Jonker, C. Koorn, en H. Steilingswerff kreeg opdracht, deze stichting voor te bereiden. Eerstgenoemde heeft zich tot de Begrafenisvereeni ging te Wieringerwaard om inlichtingen gewend en bet reglement dezer vereeniging ontvangen, bene vens verschillende instructies. Teneinde de leden ecnig denkbeeld te geven van het wezen eener der gelijke vereeniging worden voorgelezen de instruc tie voor den costuumbewaarder, die voor de dragers én de instructie voor den voorlooper. Medegedeeld wordt,dat de heer Speets van Wieringerwaard des- gewenscht gaarne bereid is, een en ander persoon lijk nader uiteen te zetten. De commissie krijgt op dracht, om zoo mogelijk nog elders haar licht op te steken, en dan de zaak verder voor te bereiden. Bij de rondvraag brengt de heer P. Harder de tij delijk afgesloten wegen ter sprake en vraagt, of niet op spoed zou aangedrongen kan wo--' -- Geantwoord wordt, dat het Polderbestuur er genoeg achter zit. De heer Molenaar vraagt naar het Begrafenis fonds in verband met de te stichten Begrafenisver- ceniging en krijgt ten antwoord, dat dit twee aparte lichamen zullen blijven. Het Begrafenisfonds geeft bij overlijden een zekere uitkeering en daarmee zou men o.m. de begrafeniskosten voor een ter aardebe stelling door de nieuwe vereeniging kunnen beta len. De heer W. Waiboer wenscht nog iets omtrent het Bureau v. Advies te vernemen. Kan men daar b.v. als lid ook kosteloos informeeren hoe het zit met de keuring van huur-luxe-auto's.? Moeten die bepaald gekeurd worden?En zoo ja. zou het dan niet goedkoopei kunnen? Door de aanwezigen wor den nu verschillende voorbeelden aangehaald met de bedoeling te doen uitkomen, dat het nergens zoo is met die keuring als hier. Tenslotte zal het Be stuur bij B. en W. informeeren, hoe het daarmee eigenlijk zit. Hierna sluiting, met dank voor de aangename samenwerking. DE ONTSLAGKWESTIE VAN DE ONDERWIJZE RES TE VOGELENZANG. God. Staten van Noordholland hebben gistermor gen het raadsbesluit van Bloemendaal vernietigd, waarbij de onderwijzeres mevrouw Klinkenibewr- Meeter werd ontslagen, beschuldigd van mishande ling van een löerling uit haar klasse. De Haar' m sche rechtbank had reeds vroeger deze onderwijzeres vrijgesproken van de haar ton laste gelegde mis handeling. WIJZIGING DER ZEGELWET. Naar wij. aldus de Tel., uit parlementaire krin gen vernemen-, ligt het in het voornemen, om de wetsontwerpen tot wijziging van de zegelwet en de wet op de kanselarijrechten, welke strekken tót verlaging der kosten ven het paspoort tot f 1 en verlenging van den geldigheidsduur tot twee jaar. zoo spoedig mogelijk t© behandelen. Naar wij hoorden, zou ook de regeering het op prijs stellen, als deze wetsontwerpen spoedig d do beide Kamers der Staton-Generaal werden s daan. zoodat de genoemde bepalingen met hot op het a.s reisseizoen zoo spoedig mogelijk in king kunnen treden,. KIND DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Bij Isselbrug is bij d enonbewaakten overweg gij teren het driejarig zoontje van den timmerman H<j solink door een goederentrein aangereden. Het kin kwam in aanraking met de treeplank, werd een einl weggeslingerd en gewoed. De toestand van het joij getje is ernstig. Zaterdag 21 Mei 1927. 8.50 HAMBURG (392 M.) Morgonomroep. 12.35 HILVERSUM (1050 M.) Lunchmuzick door he Trio van Restaurant „Winkels" 12.50 PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest va] Radio-Paris. HAMBURG (392 M.) Middagconcert. 1.25 LANGENBERG (469 M.) Orkestmuziek. 2.HILVERSUM (1050 'M.) Jeugdconcert door In H.D.O.-Svmphonie-orkest Dirigent: Wille: van Warmelo. 2.20 MADRID (373 M.) Concert door het orkeq Artys. 3.05 LONDEN, Daventry (1600 M.) Uitzending ui Olympia van het Koninklijk tournooi Th| Londen Radio Dance Band. 3.50 LANGENBERG (469 M.) Kinderuurtje. 4.20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. ZURICH (492 M.) Concert. 4.35 STUTTGART (3S0 M.) Namiddagconcert. 4.50 BERLIJN (484 M.) Kindervertellingen. 5.05 PARIJS (1750 M.) Concert door Radio-Jaz Symphonic. 5.20 HAMBURG (392 M.) Concert door orkest. 5.— HILVERSUM (1050 M.) Vooravondconcert doo het H.D.O.-orkest. 6.20 LONDEN, Daventry (1600 M.) Militair orkes; 7.05 LONDEN, Daventry Militair orkest. 7.35 LONDEN, Daventry Pianoconcert. 8.05 LONDEN, Daventry Militair orkest. 8.10 HILVERSUM Programma van de V.A.R.A. 8.20 BRUSSEL (509 M.) Concert door het Station] orkest 8.50 BERLIJN (484 M.) Avondconcert PARIJS (1750 M.) Galaconcert. 9.20 BRESLAU (323 M.) Concert door orkest. 9.40 BERN (411 M.) Orkest. 9.50 KOPENHAGEN (337 M.) Klassieke dansm\i LANGENBERG (469 M.) Dansmuziek. 9.55 LONDEN, Daventry Radio-Revue. OSLO (462 M.) Concert. GLASGOW (405 M.) Concert. 10.50 KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.) Dansnq ziek ABERDEEN (5f00 M.) Dansmuziek. GLASGOW (405 M.) Dansmuziek. 10.35 HILVERSUM Uitzending van de filmm' ziek in Cinema Royal. LONDEN, Daventry "Dansmuziek. ZAKELIJKE OMROEP. SCHEVENINGEN-HAVEN 1950 M.). 8.151 uur: Persbureau Vaz Dias Amsterdam -j Pers- en financieele berichten. Voor Zondag! 22 Mei. 8,50 LEIPZIG (366 M.) Orgelconcert. i 9,20 BERLIJN (484 M.) Morgenoonoert, gewyc muziek. LANGENBERG (469 M idem. j 9,50 HILVERSUM (1059 MD Ned. Chnuteltfke dio-vereeTiging, Kerkdienst. 10.00 BLOEMENDAL (350 M.) Kerkdienst. 11,50 KöNIGWUSTERHAUSEN (1250 M.) Uit- ■zm-ling van h^t Beethoven-Concert te Bon 12,35 KöNIGWUSTERHAUSEN (1250 MD Boe hoven-concert. Uitzending- uit Keulen. 1.00 HILVERSUM (1050 M.) Kamermuzickpn gram ma. Het -Le Coultre Kamermuzae ensemble. i I,05 PARIJS (1750 M.) .Gcmcert door het orka van Radio Paris. I,20 LANGENBERG (469 M.) Kamermuziek. 2,30 HILVERSUM (1050 M.) Uitzxinding van hi Regiment Genietroepen tie Utrecht. 3,50 BERN (411 M.) Orkestmuziek. LONDEN, Daventry Cmoert door Mil tair orkest. MANCHESTER (384 M.) Comoert. 4,35 MILAAN (316 M.) Onoert 5,50 HAMBURG (392 M.) Uitzending van hei concert uit het café Wallhoff. 6 45 HILVERSUM Vrijz Prot. Omroep. 8,00 HILVERSUM Persberichten, sportbericl ten, van hot Persbureau Vaz Diaa te An sterdam. I 8,10 HILVERSUM Opera-avond „Carmet (Bizet) 8.20 LONDEN, Daventry Kerkdienst. BRUSSEL (9054 M.) Gala-ocnceri. 8,35 LEIPZIG (366 M.) Concert Muziek rij Wagnoar. 8,50 PARIJS (1750 M-) Orke-tmuZ'ék. KöNIGWUSTERHAUSEN (1250 M.) Ork< muzrék. 9.20 MILAAN (316 M.) Concert door orkest. 10.50 LONDEN, Daventry Dansmuziek- II,20 LANGENBERG (469 M.) Dansmuziek Voor Maandag 23 Mei. 4 8,50 HAMBURG (392 M.) Morgonomroep. II,20 DAVENTRY Het Radlokivartet. 12,35 HILVERSUM (1050 MD Lun-hmuziek dc het Trio van restaurant „Winkels" on leiding van S. L. Gastrelli 12,50 PARIJS (1750 Mv) Concert door het ork 4 Gaina. 1.29 LONDEN, Daventry Orgelconcert. I,25 LANGENBERG (469 M.) OikiestmuZiek. 3,20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 3.30 HILVERSUM 1050 M.) Vrouwenuurtje. 3,50 BERLIJN (484 M.) Concert door hot tionsorkest. 4,05 LONDEN, Daventry The Landen L Dance Band. 4,20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 4,50 BERLIJN (484 M.) Concert. BRESLAU (323 M.) Populaire muziek. FRANKFURT (428 M.) Kamermuziek. LEIPZTG (366 M.) Nainiddlago vert. 5,00 HILVERSUM(1050 M.) Kinaeruurtje dc mevrouw Anb'inette van Dijk. 5,05 PARIJS (1750 M.) Solisteno nocrt.s G.OO HILVERSUM (1050 M.) Vooravondoo iceri door heb HDO-orkest. 6,20 LONDEN, Daventry Het Radio-kwart 6,45 HILVERSUM Tuinbonwhalfuurtje. 8,05 LONDEN, Daventry Een avond in Brig ton Militair orkest. 8,10 HILVERSUM Een avond in Noord- Scharwoude. 8,20 HAMBURG (392 M.) Concert, Orkest Populaire muz'ek BRUSSEL (509 M.) Orkestmuziek, 9,05 PARIJS (T750 M.) Concert. LEFPZIG (866 M.) Operottomuziek, 9,50 KOPENHAGEN (337 li.) Concert door kesfc. BRUSSEL (509 MD Dansmuzirié. 10.25 B\RCELONA 325 MD Conocrt-uitz-ndb II,20 LONDEN, Daventry iDansm ïiauk.

Schager Courant | 1927 | | pagina 16