WOUDA's Dinsdag 24 Mei 1927. 70ste Jaargang No. 8054. Eerste Blad. Binnenlandseh Nieuws. Feuilleton. Papieren Rozen Zuiver Boekweitmeel Zomersproeten ver dwijnen spoedig door ®en pot Sprutol. Bij alle Drogisten. SCHAGER Alitneei Jieivs- COURANT. Uitmuit- Luiliiiim Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, WoeiV/dag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, orden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkornend nummer geplaatst. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN 3 Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.051 Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. ERGERLIJKE BEVOORRECHTING TB OUDE WATER- Men 9chrljft aan de N. R. Crt.: Indertijd hebben B. en W. van Oudewater voor de betrekking van keurmeester bil den vleeschkeu- ringsdienst „Kring Oudewater" sollicitanten opge roepen in het orgaan „De Keurmeester". Uit de 14 gegadigden heeft op verzoek van den burgemeester de rijksdierenarts, hoofd van den dienst, een voor dracht opgemaakt van 3 sollicitanten. Als no. 1 werd daarop geplaatst een candidaat die in het bezit was van een rijksdiploma voor keurmeester, en die zoo wel door den inspecteur dr. Zwart als door den hoofdinspecteur van den vleesckkeuringsdienst. dr. Berger (r.-k.) warm aanbevolen was. Men zou gedacht hebben, dat het in dit opzicht ondeskundige college van B. en W. zonder aarzeling no. 1 zou hebben benoemd, omtrent wien zeer gun stige verklaringen waren afgelegd. Leefden wij in Polen of Roemenië, dan zou de zaak er wellicht anders voorstaan, immers do man was een Israëliet. In de jongste vergadering van den gemeenteraad van Oudewater, waarin deze benoemingskwestie ter spra ke is gekomen, heeft de antirevolutionnaire wet houder hem bovendien het praedicaat „spekjood" toegekend. Het is waar, dat hij dit scheldwoord na protest uit de vroedschap, heeft moeten terugnemen, B. en W. dan maakten wel degelijk onderscheid in ras en geloof en moesten van de heele voordracht niets hebben. Dit althans was bet staodpunt van de twee wethouders, van wie de één R. K. en de andere anti-rev. is. Omtrent hetgeen zich binnen de muren, waartusschen het college van dagelijksch bestuur heeft vergaderd, heeft afgespeeld, kan men zich eenigszins een voorstelling vormen uit de mede- deeling. door den (vrijzinnigen) burgemeester in de jongste raadsvergadering gedaan. De wethouders zoo bleek hieruit wenschten no. 1 van de voor dracht niet te benoemen, omdat hij.nieit katholiek was. Deze kampioenen der gelijkheid van ras- on gewetensvrijheid inspecteerden daarna met censori- alen blik de namen der andere sollicitanten, maar helaas, daaronder kwam slechts één katholiek voor. Natuurlijk leve de onpartijdigheid! kwam deze in theorie het eerst in aanmerking, maar het stond niet vast, dat hij zuiver in de leer was. weshalve de benoeming werd uitgesteld in afwachting van nadere informaties. In de volgende vergadering van B. en W. deelde de roomsche wethouder mede, dat be doelde katholieke sollicitant volgens den geestelijke, bij wien hit geïnformeerd had. niet goed R. K. was en dus niet in aanmerking kon komen. Dat stempelde natuurlijk ook dezen man tot on bekwaam. Weliswaar noemt de Grondwet lederen Nederlander tot elke landsbediening benoembaar, maar onder die bepaling valt bij zuivere, behoorlijk- pietluttige interpretatie niet het keurmeesterschap In Oudewater. Er moest gehandeld worden wel nu. dit deden B. en W. Zij besloten opnieuw sollici tanten op te roepen, maar nu alleenin de Maas bode en met de bijvoeging „b 11 voorkeur R. K." In het avondblad van Donderdag 12 Mei van be doelde krant vindt men dit juweel van kerkelijke en politieke bevoorrechting. Eén der liberale gemeente raadsleden, de heer van der Lee. moet naar aanlei ding daarvan een telegram aan den Commissaris der Koningin in Ziuidiholland gestuurd hebben: het antwoord luidde: "zaak in onderzoek". In de raadsvergadering van Woensdag 18 Mei be vonden zich eveneens van die lastige dwarskijkers, die van de advertentie op de hoogte waren, ja zich zelfs verstoutten, tegen het plaatsen van de adver tentie en tegen de geheele behandeling, van deze zaak te protesteeren. Toen bleek tevens, dat de burge meester tegen het geheele gedoe was. maar dat de twee wethouders het hadden doorgsdreven. Waarom de anti-rev. wethouder hand en span diensten heeft verleend? Er is gezegd, dat hij. bij de komende wethoudersbenoemingen, we'-'" kans heeft, opnieuw in het college van B. en W. te worden opgenomen en dat hij: deze wereldramp nu tracht te voorkomen door gecoqueteer met de Katholieken en door het azen op roomsche stemmen. De gemeente raad n.1. bestaat uit 5 roomsch katholieken. 2 anti- rev.. 2 christ. hist. en 2 vrijheidsbonders (Gemeente belang), Van de stemming der roomsche vroede va deren hangt dus zeer veel af. In de jongste raadsver gadering is onomwonden bovengenoemde veronder stelling geuit. Trouwens, er is misschien ook nog wel een middel te vinden om anderen te vriend te hou den. Etr moet n.1. door het college van dagelijksch bestuur sinds lang een ambtenaar ter secretarie be noemd worden. De sollicitaties blijven echter sluime ren tot na de benoeming van den keurmeester. In verband daarmede schrijft men ons het volgende: „Als deze keurmeester dan RJK. is. wordt een anti- rev. ambtenaar ter secretarie benoemd." Voor de beide wethouders, wier vertrouwen in el kander ook niet onbeperkt schijnt te zijn. is blijk baar ..bekwaamheid bijzaak, kleur hoofdzaak." Intusschen is de r.k. keurmeester nog niet be noemd en blijft het de vraag, of men voor dit schan daal niet zal terugschrikken^ Want minder dan een schandaal is het niet. Maar de twee wethouders heb ben het dan toch maar weten klaar te spelen, dat de vorige sollicitaties van de baan zijn. De adver tentie in de Maasbode heeft thans een oogst opge leverd van 4 sollicitanten, welke in aanmerking ko men. Onder dezen is ook de eenige r.k. sollicitant van de vorige maal, die tegenover zijn disqualifi- catie door den eenen geestelijke, thans een rehabili tatie door een anderen geestelijk© gesteld heeft: ziin sollicitatie was n.1. vergezeld van een aanbeveling van een kapelaan uit zijn parochie. En daarop De roman van een Cireusmeieje uit het Engelsch van RYBT M. AYRES. Vertaald door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) Hij draaide hot hoofd om en riep het den dokter over zijn schouder toe, on juist, terwijl hij riep, werd de deur van het huisje geopend. Is u het dokter? vroeg de stem van mrs. Fowler. Ja. Dr. Myers riep Rorie na: Het duurt niet langer dan een kwartiertje. Rorie stond al midden op den weg. Ik zal zorgen dat ik er op tijd weer ben, riep hij terüg. Zijn hel dere, jonge stem klonk duidelijk verstaanbaar door de avondlucht. De dokter ging het huis binnen, trok in de gang zijn Jas uit en liep door naar Rosalie's kamer. Wel.... zei hij opgewekt, maar hij stokte en bleef verbijsterd staan. Rosalie deed wanhopige pogingen om overeind te komen, wat ze nog nooit tevoren had gedaan. Haar gezicht was vuurrood en in haar oogen lag een wilde, koortsachtige uitdrukking. Wie was daar?, vroeg ze hijgend. Wie was do man, dio daar sprak? Die man, die bij u was? Haar stem trilde en ze snakte naar adem. Myers begreep er eerst niets van. Die man, die bij me was?, vroeg hij verbaasd, heer? oe^ R°derick Briton, den jongen land- rf^Ss?!ie,lag weer met haaT op het kussen: doodsbleek en met gesloten oogen. HOOFDSTUK XX. «J?n2(in*?,Prltori scheen te de ouderwetsch- .scnnderachtige. gezellige dorpsherberg bijzonder naar ïïhwn0 Nebben; want hij zat er nog genoeglijk achter een glas whisky-soda. toen de dokter hem ruim een half uur later daar kwam ophalen. ,5let Aseft langer geduurd dan ik gerdacht heb. hfiTvïlyer-Si+ rvHet is maar *oed- dat te hl6r bent den uit dokter zag er bleek en opgewon- 77 te toch niet erger met het meisje? n:ff stapten samen weg. Neen, zei'Myers. dat «at.*™ +laur ?et s sonderling. Briton: ze scheen je v- e,nnen- Ze wa8 vreeselijk opgewonden binnenkwam en wilde met alle geweld weten, iv 1 v Q^n de deur had staan praten. En toen rtnr£ i Rcheen heelemaal overstuur, door do teleurstelling. mSffc*0ft1?1'?? 'had niet veel indruk op Rorie ge maakt. Hij dacht aan den brief van Ldlian. die hij BISCHT DE 8LAUW8TREEP ZAKI Voof WiflJrallere hö Qrosa. tJl M. DB HAAS te Altooaar. Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust Verstopping Slechte spijsvertering en alle voedingsstoornissen moeten spoedtg zwichten voor Poster s MaagpiP len. die uw geheele or ganisme verkwikken. Foster's Maagpltlen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. komt het natuurlijk veel meer aan dan op bekwaam heid. Voot de anderen geldt uiteraard hetzelfde. Is bet wonder, dat velen met belangstelling de ontknooping van deze tragi-comedie zullen afwach ten? En dat velen zich vol verbazing afvragen, of zoo iets in een stadje in de goede provincie Zuid- Holland mogelijk ia. JUBILEUM N.V. ALBERT HEIJN. 27 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de be kende firma Albert Heijn haar eerste kruideniers winkel te Oostzaan opende en daarmede den grond slag legde voor het grootwinkelbedrijf, dat thans meer dan 100 filialen in Nederland omvat, en tot 'het grootste kruideniersbedrijf in ons land is uitge groeid. Speciaal de laatste jaren legde de Directie zich bijzonder toe op de fabricage in eigen beheer van de verschillende artikelen en werden daartoe uitgebreide fabrieken te Zaandam opgericht, waar o.a, gefabriceerd worden: ontbijtkoek, en banket, bonbons, suikerwerken, cacao en chocolade. Tevens een machinale pakkerij: van koffie en thee. rijst, enz., een zuiveringsinstallatie voor granen, oen Ii- monadefabriek en wijnkelders. Gezien de gunstige reputatie, die Albert Heijn's Winkels in den loop der jaren in het bijzonder bij- onze lezeressen hebben verworven, zal dit jubileum ongetwijfeld in broe den kring belangstelling wekken. Voor den handel zal 7 Juni a.s. teZaandam gele genheid zijn Commissaris en Directie der firme met het Jubileum te complimenteeren. OPENLUCHT-SAMENKOMST VAN VRIJZ. GODS DIENS TIGEN IN DEN MUZIEKTUXN TE ALKMAAR Volgens een in dit blad reeds opgenomen adver tentie. zal op Hemelvaartsdag i(28 Mei) in den schitterend gelegen Muziektuin te Alkmaar, de jaor- lijksche Openlucht samenkomst van Vrijzinnig- Godsdieenstigen worden gehouden, Als sprekers zullen optreden Da Mr. Zillinger-Molenaar, de heer P. Walig en Ds. Haars. De zangkóren van Hoorn, Zaandam en Alkmaar verleenen hun medewerking. Ongetwijfeld zullen velen, uit alle streken van Noord Holland, dien dag. per fiets, trein of bus. de reis naar Akmaar ondernemen. Bij ongunstig weer zal de samenkomst plaats hebben in de Groots Kerk te Alkmaar. ST. MAARTEN. Violgma besluit der voorgaande vergadering dar afd. Witte Kruis, alhier, weid heden onder leading van het bestuur der genoemde vereen, ten huize van den heer Sohermerhoon, oen openbare vergadering 's morgens ontvangen had. Hij was er nog niet toe gekomen te antwoorden. Hij bedacht met bitterheid hoe hij vroeger op zoo'n brief met een half boekdeel geantwoord zou hebben, maar het scheen n.u wel of zijn geest niet meer in staat was ook maar een half zijdje aan zijn vroegere verloofde bij elkaar te bedenken. Lilian had weer heelemaal in den ouden toon geschreven; het scheen haar niet moeilijk te vallen den draad tusschen beiden weer aan te knoo- pen op het pupt. waar zij dien zelf ruw verbroken had. Rorie vroeg zich af hoe het toch wel kwam, dat hij zich niet tot een spoor van den ouden gloed kon opwinden. Het wae nu beginnen te motregenen: een grijze mist hing over de velden end e heggen: de voetstap pen van de beide wandelaars klonken dof in den modder. Hondeweer, zei Rorie en bij dacht verlangend aan de behaaglijke sfeer van het oude heerenhuis. Ja. achteraf beschouwd hadden we toch beter met het wagentje kunnen gaanWat is dat. voor den drommel? Myers draaide zich opeens om. Rorie bleef ver baasd staan. Wat is er? Ik dacht dat ik iets in den heg zag bewegen, maar het is zeker verbeelding. Misschien een paard in de wei. Ze liepen nu vlugger door. Plotseling zei de dokter zonder eenige inleiding.: Het ismerkwaardlg. hoe de onbezonnen strekon uit je jeugd zich soms opeens weer na jaren aan Je opdringen. Dat kan wel. Ik heb nog niet veel ervaring op dat punt. lachte Rorie. - Dingen, die je allang vergeten had. die vol komen uit je leven verdwenen waren, ging de dokter op ©inzonden toon voort. De menschen zeggen, dat ie jeugdzonden zich later altijd wrekenen het is de waarheid. Rorie was te onverschillig voor de jeugdzrndon van en dokter om de voor de brtnd ltemde vraag te doen. die de dokter hem door zijn mededeelzaam heid in de mond legde. Myers zweeg weer: de ge dachte aan het meisje uit zijn Jongere Jaren had hom weer volkomen te pakkenmaar hll wist op dit oogenbllk hoe het kwam dat deze geestverschijning .uit het verleden was komen opdagen. Houdt u van de Jacht. vroe<» Rorie. die niet veel zin had in de 9entimenteelo 'openbaringen van den dokter. We hebben onlangs een alleraardigste jacht gehad. Gaat u eens mee? Dat zou ik verbazend graag doen. maar daar heb ik het veel te druk voor.... Allemachtigmet een schreeuw van ontzetting viel hll zichzelf in de rede. Een vuurstraal scheurde plotseling door do - ternis; de knal van een revolverschot klonk; er suisde iets langs hun hoofden en het schroeide Ro rie's wang Eén moment waren de beide mannen te verbaasd om z'ch te bewezen; maar dat duurde maar heel kort Dr. Myers snrong naar de heg. daar hij vlakbij iets hoorde; iemand rende den weg afl Ze zagen een gebogen figuur in do duisternis, ver dwijnen. Rorie wist terstond wie het was. De weg snellende man was niemand anders dan Bunch, de man van het circus. Rorie greep den dokter bij' den arm. Laat hem, loopen; u kunt hem toch niet meer inhalenIk wil niet hebben dat u hem achtervolgt. Rorie's stem klonk verward en boos: hij hield den arm van den dokter stevig vast. Laat hem- loopen: ik denk niet dat we ooit weer last van hem zullen hebben. Myers probeerde zich los te rukken: hij was kwaad. Je lijkt wel gek. Briton. Die kerel schoot op ons! Dat schijn le niets bijzonders te vinden Maar Rorio bleef- hem vasthouden to tde voetstap pen van de vluchteling in de verte waren weggestor ven. Myers was verontwaardigd en verbluft. Ik be grijp eenvoudig niet wat je bezielt, kerel. Kan het je niet schelen of iemand met een revolver op je schiet? Mij dan wel, hoor! We moeten de politie waarschu wen; ik ga direct naar het dorp terug. Dat zult u niet doen. Rorie's stem klonk rustig en vastberaden, maar hij was doodsbleek en het zweet parelde op zijn voorhoofd. Hij bedacht met schrik dat dat nu de tweede maal was, als de mededeeling van Sherny waarheid was, dat de bochel hem pro beerde te vermoorden; maar de verzekering van den circusbaas, dat hij van Bunch niets meer te vreezen zou hebben, bleek al heel onbetrouwbaar. Hij moest zichzelf bekennen dat hij zich allesbehalve op zijn gemak voelde. Maar hij zag toch ook wel in, dat Myers terecht verbaasd was over zijn optreden en dat hij moest probeeren hem dat te verklaren. Ik weet wie dat is; de man is niet hoolemaal goed bij zijn hoofd; hij verbeeldt zich dat ik hem slecht behandeld heb; hij heeft een vermeende grief tegen me, maar ik bon overtuigd dat met dit schot zijn wraaklust bevredigd is. Hij schijnt niet de eenige te zijn die niet goed snik is, zei Myers kwaadaardig. De vent trachtte ons te vermoorden en als jij daar zoo luchtig over denkt, best.... maar Je zult mij toch niet willen belet ten maatregelen te nemen voor mijn eigen veiligheid. Hij heeft je toch niet geraakt? Mijn gezicht is geschroeid, dat is alles. U zult me werkelijk een groot plezier doen door over do zaak te zwijgen. Dat is in dit geval voor alle betrok kenen het beste. U zoudt me er een groot plezier mee doen. Myers vertrouwde de zaak niet heelemaal; hij vond Rorie's houding raadselachtig en verzette zich reso luut toen deze hem wilde meetrekken. -- We zijn toch stapelgek om zoo iemand onge moeid te laten rondloopen. In elk geval is het toch een gevaarlijk sujet. Vertel me dan tenminste wie het is en waarom hij je bedreigt. Zie Je dan piet in, kerel, dat je groot gevaar loopt? Dat is niet onmogelijk, maar Je kunt zeggen wat je wilt; ik zal zoo vrij zijn om aangifte te doen bij de politie; het is nutteloos om gehouden, om taoo mogelijk te komen tot oprichting eener vereen, voor e&ekenhuisverpleging!. Door den heer A. Klerk werd deze vergadering geopend, welke hierbij releveerde waaromJdetzle vier- acte ring was uitgeschreven er de hoop bij: uitspne- ende dat wij tot oprichting Zouden komen, wat, volgens de opkomst hem goede hoop gaf. Do heer G. Sohoorl uit Hareukarspel, Welke was verzocht heden doel en werking eener zieken- husvmpleging [uiteen te Zetten,' hadi aan dit ven- zoek gewillig voldaan en werd door voorz. het woord hiervoor gegeven. Deze heer legt op duide lijke wijze doel en werking uiteen, hetwelk volgens spreker thans dieper doordringt dan enkele jaren 'terug, daar gelijke verteen. reeds op versohillenda plaatsen bestaan en veilen hierover gehoord of gieb _ezen hebben en het nut hiervan1 erkennen. Het is zegt spreker ook öeta uitkomst wanneer men in sfn gezin een operatie of andere patiënt heeft,, welke opgenomen moet warden in een verpleeginrichting en men met een briefje van demi dokter naar den pemm. de® vereen, kan gaan en daardoor recht heeft op een vergoeding van f 3.per dag tot een maximum van 42 ligdagen. Ook kan bij goede werking vervoerkosten er bij vergoed worden. Kraamvrouwen m hun zuigelingen dit kam natuur lijk geregeld worden, wanneer da vereen, eenmaal bestaat. De regeling Welke te Harenkarspel bestaat betreffende de financiën werfrt volgens spreker economisch. De .jaaroontributie is bij! hun Idaiü ook niet hoog en kwam in het' oprichtingsjaar 1924 op f 0,48, *25 op f 1,00, '26 op f M2. De bepaling is: dat lid kunnen worden personen boven de 16 jaar en dat uit elk geZini de minderjarige (dus beneden de 10 jaar)) allen op 2 na vrij' van betalen zijta doch bijl verpleging de zalfde rechten genieten. Het entreegeld is f 0,35 pier lid en huai wordt 3 maanden wachttijd opgelegd. Daar bji oprichting eener vereen, geen wachttijd bestaat^ is het aldus een groot voordeel direct bijl oprichting lid te worden. De kwitantiën wkwrdeffl bij hun na elk plaats gehad hebbend geval geind opdat dezo zoo laag mogelijk is en door een ieder voldaan kan worden. Veel zou er toog over te schrijver* rijto daar. de hee® Sohoorl er veel over gezegd heeft), doch wij! vertrouwen er op dat die menschen allen; heb nut van zulk eeto vereen, inzien, en straks wanneer het op lid worden aankomt, allen toe Zullen treden. De verg. gevraagd .of Zij tot stichting wenschte over te gaan, stemde spontaan toe. Het bezoek was pl.m. 50 man, dus toiag veilig gerekend won den, dat desfle personen naast hun vrouw ook wel 2 kinderen verteengwoordigen, Zoodat flJuoedü 2Ö0 leden zullen toetreden. "Besloten werd 'dat door het voorlooplg bestuur een drculairo waarop heit nut dazen vereen, zal worden aangegeven, hfa de burgerij Zal wonden bezorgd, hieraan zal een' geperforeerde strook be vestigd wezen, welke dient om de namen ia ffl er verder over te debatteeren. Waarschijnlijk zijn we hier dichter bij huis dan bij Bodmund, dus we kunnen net zoo goed doorloopon. Als Jij lust hebt om als schietschijf dienst te doen, ik verdraai het vierkant,.... HIJ stapte boos door. Rorie gevoelde zich in een moeilijk parket en nu wilde het ongeluk nog op den koop toe dat hij den ouden Fergerson niet om raad kon vragen. Als hij de waarheid omtrent Bunch en de reden van diens aanslag vertelde, bracht hij met wiskundige zekerheid de zaak aan het rollen en hij rilde bij de gedachte aan het schandaal dat volgen zou. Hoor eens, dokter, u hebt daarnet zelf gezegd dat iemands wildo streken de onaangename gewoon te hebben weer op te duiken op het meest ongelegen en onverwachte oogenblik. Dat is alles wat ik u om trent deze schietpartij kan zeggen; wees verstandig en vraag niet verder. Ondanks zijn boosheid moest Myers lachen. Een jongen als jij heeft al jeugdzonden die hem opbre ken? Je begint al vroeg. Enfin, je kunt niet zeggen dat ik jo niet gewaarschuwd heb als de kerel op een of anderen dag raak schiet Bij „Four Winds" namen ze afscheid. Myers wilde niet mee naar binnen om wat te drinken. Hij zei dat hij zijn vrouw niet langer alleen wilde laten en dat was de waarheid, want hij had al weer spijt van de kleine kibbelpartij van straks. Dus ging Rorie alleen het groote huis binnen; do gang was gelukkig leeg en hij kon zijn gezicht in den 9piogel bokijken, zonder dat een ander het zag. Eon ruwe schram liep over zijn linkerwang; het schrijnde een beetje toon hij er mot zijn zakdoek langs veegde. Blunt kwam de hall binnen. Een brief voor mr. Rorie. Hij werd een uur geleden gebracht De jon gen zei dat hij op antwoord moest wachten, maar ik zei hem dat u uit was; hij komt straks terug... Hebt u zich bezeerd, mr. Rorio? Het beteckent niets; ik ben in het donker tegen een boom geloopen. Rorie keek naar het handschrift op de enveloppe. Het was hem onbekend. Schrift en papier leken niet afkomstig van een bijzonder beschaafd personage. Blunt stond op een eerbiedigen afstand toe to kij ken, toen Rorie den brief opende en las. Hij zag dat de slanke figuur van den landheer zich hoogcr op richtte, terwijl hij het gekrabbel ontcijferde: Mijnheer, Nu miss Fano weer vrij is, zult u het waar schijnlijk wel de moeite waard vinden u van mijn stilzwijgen te verzekeren. Ik ben een paar da gen in Bodmund en zal u desgewenscht gaarne onzoeken. Als ik binnen 48 uur geen antwoord heb. zal ik direct naar de dame toegaan. L. B. Shorny^ Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 1