B. en W. Vastgesteld wordt daarna het ontwerp besluit tot' aanvulling van de verordening op de keuring van waren, betreffende het vetgehalte der melk. Verder wordt vastgesteld een suppl. begrooting voor het dienstjaar 1926. Benoemingen. Voorgesteld wordt daarna om over te gaan tot benoeming van een gemachtigde voor de banne Oudkarspel. De heer De Boer vraagt, of er een vacature is. De voorzitter zegt dat het de vacature A. C. Kroon is en niet eerder wist dat er een vacature was. Met algemeene stemmen wordt daarna de Burge meester als gemachtigde voor de banne Oudkarspel benoemd. De voorzitter dankt voor het in hem gestelde ver trouwen. Rondvraag De heer Bakker stelt een voorstel in handen van B. en W. om eindelijk eens over te gaan tot afschaf fing van de meterhuren voor gas en electriciteit. Be sprekingen worden hierover niet gevoerd. De Twuijverweg. De heer Paarlberg heeft in alle kranten gelezen, dat de vergadering te Broek inzake den Twuijver weg niet door B. en W. dezer gemeente is bijge woond. Hij spreekt daar zijn leedwezen over uit en veronderstelt, dat B. en W. deze houding hebben aangenomen door het laatste raadsbesluit. Toen is echter wel een uitspraak gedaan teven het hooge voorstel, doch niet tegen elke vergoeding voor een beteren Twuijverweg. In deze gemeente is eerder met 61 stemmen het besluit genomen o^a 100 gul den te voteeren voor onderzoek naar een goedkoo- per plan. Nu er een goedkooper plan aan de orde komt. doen B. enW. net of de zaak hun niets aan gaat. Toch wordt een groot deel onzer ingezetenen meermalen blootgesteld aan de gevaren van de slechte verbinding die er thans is. Hij had gaarne gezien, dat B. en W. zich op de hoogte hadden ge steld van de daar gevoerde besprekingen over een gbedkooper plan. Voorzitter zegt. dat de heer Paarlberg wel een vrij gebruik maakt van de rondvraag. Deze is echter niet voor dergelijke punten. Er zal over dit mint niet gediscussieerd worden, maar toen het voorstel kwam, hebben B. en W; zich door het jongste besluit van den Raad laten lelden en meenden ze het raadsbe sluit te moeten eerbiedigen. De heer Paarlberg zegt het hiermee niet eens te zijn. Daarna wordt de vergadering met dank voor de prettige besprekingen gesloten. NOORDSCHARWOUDE. De markt. Ondanks het feit dat we in de laatste helft van Mei zitten" is er aan de markt tut heden n g steeds een belangrijk® aanvoer ge weest. De laatste week zelfs nog bij' wagons. Wel komen deze niet alle van de leden dezer markt, omdat de beide omliggende mlarkten vrijwel stil gelegd zijn, maar tooh wordt verreweg het grootste percentage door de Noordermarktbonders aange voerd. Tn de prijz n is niet de minste verbetering ge komen ondanks het feit dat de dagen kouder zijn- Ze kunnen echter niet den gebeden zomer be waard blijven en' de huismoeders beginnen meet en meer te mopperen', omdat ze gaarne nog voor pinkster „schoon ,r willen. De bouwers hebben het slecht, en' gaan een sleohten tij'd tegemoet, omdat geen gelden lbeschik- baar zijn om de stille tijd door te komen. Wie daarvan in de eerste plaats de terugslag 'zullen endervinden zijn zeker de winkeliers, de vïiklieden en de arbeieders. De eersten omdat het pof systeem danig zal worden uitgebreid, de tweedon omdat verscheidene rekeningen van het vorig jaar niet betaald kunnen worden, en de ar beiders omdat geen, geld beschikbaar is om de locnen uit te betalen. Er loopen dan ook thans reeds losse arbeiders zonder werk en 'we vreezen dat dit aantal wel grocter zal worden. Hoe het straks met de nieuwe oogst Zal worden is natuurlijk nog niet te Zeggen, maar een feit is dat het zich reeds niet gunstig laat aanzien. Het land is niet doorgevroren en daardoor slecht, de aardappelen die voor 14 dagen a drie weken terug reeds gep"X>t zijn, komen voor het meeren- deei nog nauwlijks boven den gtrond en bovendien wordt reeds geklaagd over de aanwezigheid vann z.g n „onderzeeers dat Zijn stammen die naar beneden groeien en een waardeloos product voort brengen. Met verlangen wordt naar de nieuwe productie uitgezien, die natuurlijk' nog wel een week of zes uitblijft, maar gulnstig staat het er al weer niet voor. Laat ons hopen dat het anders uitkomt.

Schager Courant | 1927 | | pagina 8