SchagerCourant Vierde Blad. Binnenlandsch Nieuws. Uw Haar Fancy=Fair te Barsin gerhorn. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 11 Juni 1927. 70ste Jaargang. No. 8063. EEN UNICUM. Door den gemeenteraad te Kampen werd in de vacature C. de Koek tot. wethouder gekozen de heer W. Meijer, die wel in de gemeente woont, maar burgemeester is der gemeente LTsselmuiden. Dat een burgemeester tevens wethouder in een andere is, mag. zeker wel een unicum in ons land genoemd worden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Dinsdagmorgen is op een onbewaakten overweg te Colmschate, gem. Diepenveen, op den spoorweg naar Zutphen, trein 313, die te 11 van Zutphen te Deventer moet aankomen, in botsing gekomen met een melkwagen. Voerman en paard bleven on gedeerd. De wagen werd vernield. Met eenige ver traging kon de trein doorrijden. OPLICHTING MET VALSCHE INTEEKENLIJS- TEN. Te Delft is iemand uit Den Haag gearresteerd, die met een van officieele stempels voorziene val- sche lijst gelden inzamelde voor het Roode Kruis ten bate van de slachtoffers van de stormramp en de aldus verkregen contanten ten eigen bate ge bruikte. De man, geen onbekende bij de politie, zal zich wegens oplichting hebben te verantwoorden. DIEFSTAL VAN KOPERDRAAD. Verdacht van diefstal van koperdraad ten nadeele van de Ned. Kabelfabriek te Delft is daar gearres teerd de werkman C. v. G. Eenige rollen koperdraad werden bij opkoopers te Delft en te Rotterdam in beslag genomen. DE SPLITSING VAN DE MARINE. In de Tweede Kamer heeft de minister van oorlog gisteren in antwoord op een vraag van den heer van Rijckevorsel officieel verklaard: Het kabinet doet afstand van de splitsing dqr-marine in den zin zooals die splitsing in de begrooting voor 1926 werd verstaan. LANGENDIJK. Naar we vernemen, besloot de Gascommissie tot het leveren van gas aan St. Pancras-Zuid, gemeente Koedijk, zoodat bet buizennet tot dat gebied zal wor den uitgebreid. ZUIDSCHARWOUDE. Reeds lang was bij' het Bestuur van de afd. Zuid- scharwoude-Broek op Langendijk van den Bond voor Staatspensionneering de gedachte opgekomen, den rentetrekkers eens een, genoeglijken dag te be zorgen. Dat is nu verleden Donderdag geschied; na weken van voorbereiding. De medewerking bleek al spoedig algemeen en zoo kon het genoemde Be stuur uitvoering geven, aan zijn wensch,, wetende dat met deze daad de sympathie werd verkregen van zoo goed als de heele burgerij. Het beroep, dat op finapcieelen steun werd gedaan, vond bijna over al-weerklank en de medewerking, die gevraagd werd aan de houders van luxe-auto's om deze vooh een autotocht beschikbaar te stellen, werd verkregen op een tweetal uitzonderingen na. die het Staats pensioen in strijd achtten met hun principe. Deze autotocht is er echter niet te minder om geslaagd: hij is een succes 'geworden, waaraan de oude men schen uit Zuidscharwoude en Broek ongetwijfeld steeds met de grootste voldoening zullen terugden ken. Zes luxe-auto's van de Jheeren P. Kostelijk uit Hugowaard. C. Wagenaar'uit Broek, C. Swager, C. Keeman. W. .T. Smit en P. Deutekom uit Noord- scharwoude met nog twee groote autobussen van de firma Kok en Tuinman, brachten een 65-tal oud jes naar enkele van de mooiste plekjes van Mooi Nederland. Over Alkmaar ging het naar Heilo. Lim- men. Castricum/. V'elzen, iBloemendaal. Beverwijk; Overveen. langs den Zeeweg, door het prise d'eau- gebied van Haarlem, dwars door de duinen tot aan het strand van Bloemendaal aan Zee evenwijdig met het strand, langs den boulevard van Ziand- voort. langs Aerdenhout naar Kraantje Lek en dan terug langs naar Haarlem over Velzen. uitkiezende telkens de mooiste plekjes, over Castricuim. Bak- kum en zoo d'e Duinstreek langs over Bergen en Schoorl via Warmenhuizen om zoo den Langendiik weer tc bereiken, opgewacht bij het Raadhuis door muzikanten en een groot aantal belangstellenden. Het'was een echte blijde inkomst, een joyeuse en- trée. die den oudjes goed moet hebben gedaan. Wat hebben allen genoten te midden van Hollands na tuurschoon: hoe opgetogen waren ze. toen ze zoo veel zagen, dat de meesten, hoe oud ze ook waren, nog nimmer hadden gezien. Het was dan ook een heerlijke tocht begunstigd door het prachtigste weer en gedragen door de sympathie van een jonger ge slacht dat den ouderdom de liefde en dankbaar heid weet te toonen waarop hii het zedelijke r.echt kan doen gelden, voorgegaan als hij ons is in noes ten arbeid en vlijt. Dat bleek uit alles uit de hulp vaardigheid van de luxe-autohouders eh de be stuursleden, uit de welwillendheid1 en voorkomend heid. waarmee deze oude mehschen werden tege moet getreden. Deze oude menschen werden weer eens voor een dagje iöng! Bij het raadhuis dankte de heer Du Burck als voorzitter der afdeeling allen die hadden meege werkt aan het welslagen van dezen onvergetelijken dag die er wilde aan meewerken om een vstemming tewekken rondom den ouderdom; een stemming die een eind wil maken aan het oud en arm. Hij' riep allen op. om aan dat doel mee te werken, voortdu rend op hetzelfde aambeeld te slaan om te voor komen. dat conservatisme en Mammondienst het Nederlandsche volk in slaap, wiegen dat anders zijn duren plicht zou vergeten] jegens de ouden van dagen Die muziek van de heeren Dekker die 's morgens te Broek "den tocht in- en uitgeleide deed' was ook hier weer aanwezig en verhoogde door de opwek kende tonen de algemeene vreugde. Deze attentie werd op hoogen prijs gesteld, waarvoor de voorzit ter hun dankte. HET ZEVENDE LEERJAAR. De heer Albarda, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen de volgende vragen gesteld: I. Is de minister voornemens, de memorie van ant woord nopens de wetsontwerpen 290 (onderscheiden lijk tot wijziging van de artikelen 36, 97 en 203 der Lager-onderwijswet en tot wijziging van artikel 3 der Leerplichtwet) zoo tijdig bij de Kamer in te dienen, dat de openbare behandeling van die wets ontwerpen in de Tweede Kamer nog vóór haar uit- aengaan kan plaats hebben? - II. Indien de minister niet voornemens is, zijn memorie van antwoord zoo tijdig in te zenden als in vraag I is bedoeld, hoe denkt de minister dan te kun nen bevorderen, dat, overeenkomstig de bedoeling van het eerste der beide wetsontwerpen 290, met 1 September 1927 overal de gelegenheid zal bestaan, om onderwijs te ontvangen in het-zevende leerjaar? DE STORMRAMP. Gisternacht is, naar de Maasb. meldt, in het St. Vin- centius-ziekenhuis tè Groenlo overleden de oudé' heer E. H. Klein Gebbink, uit het gehucht Beltum, die bij de stormramp zwaar gewond was. Hij is het achtste slachtoffer van den ramp en -het vijfde uit Belt rum. Men meldt nog uit Beltrum aan het blad, dat de toestand daar met het ongunstige weer der laatste dagen zeer bedroevend is, tc meer daar er nog,geen voldoende aantal noodwoningen geplaatst is. Gis teren goot de regen weer uit de lucht en ontlastte zich een zwaar onweer boven het dorp, waarbij een in de wei loopende koe van do gezusters Hassink door den bliksem werd doodgeslagen. 24 UREN IN EEN DAG. De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat velen in den lande ongemak ondervinden van de» inkleeding van het thans bestaande spoorboekje om uit te rekenen hoe laat de trein vertrekt en (of) aankomt, en velen daar voor papier en potlood moeten gebruiken, terwijl die moeilijkheid nog vergroot wordt, indien hun huis klok zonnetijd gaat? Is de minister ook niet van meening, dat dergelijke onnoodige last voorkomen moet worden? Is Zijne Excellentie bereid, ten einde het in Neder land reizende publiek in bescherming te nemen, te bevorderen, dat het spoorboekje voortaan in den ouden stijl gedrukt wordt? wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans hei wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 't voldoet Iedereen „LEEREN RIJDEN". Mej. Katz, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, mede te deelen, op welke gronden het „leeren rijden", als bedoeld in art. 2, suib c, van het Kon. besluit d.d. 30 April 1927, StJbl. nó. 143, tot vaststelling van voorschriften ter uitvoe ring van de Motor- eh Rijwielwet, uitsluitend zal inogen plaats vinden „buiten de bebouwde kom eener gemeente? 2. Is de minister niet met ondergeteekende van oordeel, dat juist het rijden binnen de bebouwde kom men dikwijls het moeilijkst is en dus juist dient te worden aangeleerd? 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat een nader Kon. besluit wordt uitgelokt, waarin alsnog onder de nood ige waarborgen voor de veiligheid van het verkeer gelegenheid geopend wordt, tot „leeren rijiden" ook binnen de bebouwde kommen? 4. Is de minister dan bereid te bevorderen, dat als nog aan het bovenbedoelde Kon. besluit eeii bepaling worde toegevoegd in den volgenden geest: „dat ge reden worde buiten de bebouwde kom eener gemeente, tenzij de rijlessen worden gegeven op een specialen leswagen, waaihij de handrem en een extra débraya- ge (ontkoppelings) pedaal in het onmiddellijk bereik zijn van hem, die onder zijn toezicht doet besturen (de.lessen geeft)"? OUDKARSPEL. De schoolfeestcommissie hield Donderdagavond de gewone jaarlijksche openbare vergadering in het lokaal van den heer Vis. Aanwezig waren 21 per sonen. Do voorzitter, de heer De Wijn, opent de vergade ring met welkom, zijn genoegen uitsprekende over de goede opkomst. De notulen worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Uit de rekening van de penningmeester©© blijkt een ontvangst van f655.05K, een uitgaaf van f493.57, alzoo een saldo van f 156.4612. Vermeerderd met f 7.1614 rente is het kasgeld fl63.64H, tegen f198.1514 in het vorig jaar. De rekening is door de. commissie nagezien en in orde bevonden. Voor het nazien van de volgende rekening worden aangewezen de dames Tauber-Ootjers en Zeeman- Stam. Van mevr. Kroon-Borst en van den heer J'b. Eecen is bericht ingekomen, dat ze bedanken als lid van de schoolfeestcommissie. Van. mevr. Bruin-Rootjes is bericht ingekomen, dat ze dit jaar niet als geleidster kan füngeeren, doch wel bereid is met de lijst rond te gaan. De voorzitter dankt de uittredende commissieleden voor hetgeen ze in het belang van het kind gedaan hebben en deelt tevens mede, dat volgens rooster aan de beurt van aftreden zijn mevr. Ivostelijk- Pranger en de heer Heertjes, die beiden herkiesbaar zijn. De aftredenden worilen met bijna algemeene stemmen herkozen en na enkele stemmingen wor den in de vacatures gekozen de heer Bosch ei\ mevr. Tauber-Ootjers. Allen nemen de benoeming aan." Vervolgens wordt ddbr dén voorzitter meege deeld, dat voor de groote schoolreis 16 kinderen in aanmerking komen, tegen 27 het vorig jaar .Voor de andere reis is het aantal, evenals het vorig jaar ruim 80. Het gaat er bij de besprekingen om of \Ie groote reis naar den Haag of naar Amsterdam zal zijn. Bij groote meerderheid van stemmen, 7 tegen 13; wordt vastgesteld dat Amsterdam als doelpunt ge kozen wordt. Daar zal dan Artis en Aquarium bezocht worden en verder het museum of iets anders, naar keuze van het bestuur. Verder zal, evenals het vorig jaar, het Muiderslol en het strand te Valkeveen bezocht worden. De datum wordt bepaald op 7 Juli. Voor de andere schoolreis waren eveneens twee stroomfngen. De een wilde naar het strand van Egmond, en de ander wilde voor een verandering eens naar Gastticum Bad. De laatste won het bij stemming en zoo zal eerst de speeltuin en de duin pan te Bergen bezocht worden-en verder het strand van Castricum. De datum hiervoor wordt vastgesteld op 14 Juli en als reisgelegenheid zal voor beide gebruik ge maakt wórden van de autobussen van de firma Kok, Tuinman en Wilken. Hierna worden de lijsten afgegeven en wordt de vergadering gesloten. OUDKARSPEL. De O. L. school is door bemiddeling van het Ko loniaal Instituut te Amsterdam in het bezit gesteld van een mooie verzameling Indische voorwerpen. Ter gelegenertijd hopen we hiervan iets meer te kunnen meodeelen, doch hier zij reeds meegedeeld, dat het een schitterende collectie leerstof is, om de kinderen meer met de Indische voortbrenselen op de hoogte te brengen- BURGERBRUGu In de alhier op 8 Juni j.1. gehouden spoedvergade ring van de Gympastiekvereenigingi ,',Z.C.S." is tot penningmeester benoemd de beer C. Eriks Az.. zulks in plaats van den heer H. Hazebelt. die door om standigheden zich genoodzaakt gevoelde als zoodanig te bedanken. Met een gerust geweten kan gezegd borden, dat de vereeniging in den heer Hazebelt een gTooten steun verliest. Zoolang hij mede in 't Bestuur van deze vereeniging een plaats heeft ingenomen, heeft hij zich met ernst van zijn taak gekweten en altijd de belangen der vereeniging behartigd en die der Gymnastiek hoog gehouden, wat hem dan ook 't ontzag en bovendien 't vertrouwen zijner mede- bestuurderen 'en leden heeft verworven. Wederkee- rig en uit dankbaarheid hebben zij hem het eere lidmaatschap toegezegd. Dit is in een betrekkelijk kort tijdsverloop de der de persoonlijkheid die onze vereeniging als verlies, jammerlijk genoeg, moet boeken. Overigens was nog ingekomen een schrijven van den. oud-directeur, den heer C. .Pronk, waarin hij z'n oprechten en welgèmeenden dank betuigde voor het waardevolle cadeau, en voor de prèttigo samen- en medewerking tijdens zijn directeurschap ondervonden. Tevens uitte hij een aanmoedigend, een opwekkend woord tot de leden, dat zij ondanks de laatste tegenslagen in hun vereeniging den moed niet mochten tuten zakken. En tenslotte willen ook wij er nog aan toevoegen, dat zij. datgene wat hij met volhardenden arbeid tot stand ^heeft gebracht, en heeft weten te handhaven gezien de laatste prestaties door eenige tegenkampingen zich niet uit 't veld mogen laten slaan. Toont, dat jullie. Zooals dat steeds 't geval is ge weest. met. hart en ziel turners bent. en de liefde voor deze zoo edele sport en je vereeniging hier door niet verflauwt. BURGERBRUG. Gistermiddag had alhier een aanrijding plaats tusschen een auto-vertruiswagen met twee aanhang wagens en een kettenwagen van den heer' M. J. te St.-Maartensbrug. Behalve wat schade aan den bakwasen.ofschoon de ket per vrachtauto vervoerd moest worden, kwamen overigens geen persoonlijke ongelukken voor. zoodat dit ongeval toch nog een betr*1-velijk goed verloop had. WIERINGEN. Bij het bestuur van de voetbalclub „Succes" is binnengekomen een zilveren beker,welke door. de di rectie van „De Stad" is aangeboden voor de a.s. al hier in Juli te houden nederlaagwedstrijden, waar toe een tiental clubs uit den omtrek zijn uitgenoo- digd. De beker is te bezichtigen in de sigaren-etalage van Mej. D'. Nieuwbuurt—Oden te Hippolytushoef. ZIJPEl Het aantal sollicitanten naar de vacante betrek king van hoofd der openbare lagere school te Bur- gerbrug bedraagt 11. VOORWEDSTRIJDEN OLYMPIADE 1928. TE OUD KARSPEL. In de Donderdagavond j.1. gehouden bestuursver gadering der V.V.V.V.V. te dezer plaatse, werd een schrijven van den voorz. van den H.H.V.B, voorgele zen. dat door liet Bnndsbestuur goedkeuring is ver leend aan. en officiee is vastgesteld, de datumi van 21 Augustus a.s. voor het houden van voor-wedstrij den dor Olympiade 1928 op athletiekgebied. Op deze wedstrijden zullen officieele tijden wor den gemaakt Wij leven in onze omgeving tegenwoordig in het te.eken van de Fancy-Fair. Telkens weer vraagt de een of andere gemeente hier in het rond onze aandacht voor een Fancy Fair voor 't een of ander goed doel, En nu is het weer Barsingerhorn, dat Zaterdag, Zon dag en Maandag haar poorten open zet om zooveel mogelijk menschen te ontvangen. En het is als 't ware een wedstrijd, wie er met zijn Fancy Fair, met de inrichting en aankleeding daarvan 't best voor den dag komt. En dan moeten wij zeggen dat de commissie in Barsingerhorn, de dames en Iheeren dié het werk daar in handen hebben, al hun voorgangers naar de kroon steken. Wat. zag alles er Vrijdagavond, toen wij een kijkje zijn nemen, allervriendelijkst en aantrekkelijk uit. Bij den ingang de central-cassa een gezellige kiosk en aan den eenen kant van de zaal stands voor kinder spelen. kruidenierswaren, handwerken enz. Er was van allerlei én óp de meest smaakvolle wijze gerang schikt. Wat wij bijzonder leuk vonden, was dat er ook zoo goed voor de kinderen was gezorgd in den vorm van allerlei spelletjes, stands met allerlei kinderspe len, -als enveloppes-spel, enz. Een aardig idèe is geweest om de dansgelegenheid te maken zooals dat is geschied. Vernuftig heeft men de groote zaal, de zijzaal en een daarnaast geplaatste tent tot één geheel gemaakt. En in het midden daar van is een groote-vrije ruimte om te dansen, die van uit de verschillende ineenloopende zalen is te berei ken. Daaromheen gezellige zithoekjes, werkelijk pa tent bedacht. Barsingerhorn heeft op zijn Fancy Fair ook zijn theetuin. Hier is hel/ de firma Nelle die reclame maakt met haar artikelen. Deze theetuin, ingericht op het ruime tooneel, geeft een aantrekkelijk zitje, met een overzicht over de geheele zaal en als wij hier nu maar meteen achtervoegen, dat al met al over 540 M2. ruimte beschikt wordt, dan kan men con- cludeeren, dat het er zijn kan. Voor amusement is er ruimschoots gezorgd. Een vroolijke keuken, een wijnbar, een zuurtent, een wa- felenkraam, hengelsport, koek'hakkraampje, een café waarin biljart met vlotbrug, sjoelbak, en nog veel meer. Deze opsomming bewijst wel,dat men zich op deze faney-fair niet zal behoeven te vervelen.Er is na tuurlijk een verloting, waarvan al'le loten reeds zijn verkocht. En naar een completen bokkenwagen, tuig en bok zal worden geraden, een pop van taai-taai van 25 pond, een kerel van je wils ta, zal Amerikaansch worden verkocht, en zoo zal het doorgaan, alles onder groote jool en vermaak. •Het nuttige is op deze Fancy Fair ook niet verge ten. n.1. in de stands van het P.E.N. Hier wordt in allerlei vorm reclame gemaakt voor het nacht-vast rechttarief en de practische toepassing van goedkoope nachttarieven. Interessant, leerzaam en voordeelig. Wil u liu eens zien, vroeg men ons, wat wij al zoo voor onze Fancy Fair hebben cadeau gekregen? Ja wel zeiden wij en toen bracht men ons naar het „ma gazijn", waar alles opgeslagen was geweest en pog lag opgeborgen. En toen sloegen wij toch onze han den in elkaar wat daar" nog bijeenlag. Noem maar iets op, 't kan niet schelen wat en je vindt het er. Champagne, port, wijn, eieren, meel, Benks ochtend- voer, boter, kaas, worst, maar ook allerlei mooie-prij zen, w.o. wij noemen een smaakvolle lampenkap, een pracht-foto in lijst van het raadhuis, te veel om op te noemen, maar een kapitaal bedrag vertegenwoordi gend. tMen had alles moeten inventariseeren om een overzicht te krijgen. Wil onze lezer eenig denkbeeld? Er zijn 1000 1300 pr" voor kinderen. 300 prijzen voor de werptent, 3g0 prijzen voor de hengeltent, 300 voorja, zoo zouden wij nog wel even kunnen doorgaan. Én dat alles cadeau. Wel een bewijs hoe men in en buiten Barsingeihorn meegeleefd heeft met de organisatoren van deze Fancy-Fair. Muziek?. Ja, dat is er schitterend, een Jasz-Band met den bekenden Batavier en Zondagmiddag dc Harmonie van Kolhorn. En al kijkende en pratende was het wat later ge worden en toen heeft men voor ons alles eens ver licht, en wij zeggen niet te veel, dat de verschillende zalen, maar vooral de hoofdzaal en de theetuin op het tooneel, een schitterend effect maakten, toen was het een volop feestelijk aanzien en kan men niet anders dan'roemen het vernuft en de smaak die dat alles heeft gewrocht Zaterdagmiddag om 3 uur begint het feest, waarvan de heer K Breebaart Dz., burgemeester van Barsin gerhorn, eere-voorzitter is en wij twijfelen niet of de 'oploop zal groot, zeer groot zijn en de roep algemeen, dat men in Barsingerhorn getoond 'heeft een Fancy Fair te kunnen inrichten. Bravo! THEATER ROYAL. De directie van-ons Theater Royal heft per adver tentie een reclameweek ingeluid. Een reclameweek in den «dubbelen zin, n.1.: twee voorstellingen met verschillende films voor één geld. Als je b.v. Za terdagavond' naar de bioscoop gaat voor 30, zegge dertig cent. mag je voor niemendal Dinsdagavond een nieuwe film bewonderen. En dan een reclame week, omdat er deze week werkelijk iets bijzonders wordt gegeven, dn den vorm van de beide hoofd films, n.1. ..De Bandolero". een schitterend Spaansch filmwerk in 8 acten en „Een Vrouw van Ras" of te wel „De Sportieve Venus". in 7 acten. Die van iets aparts houdt, van films die spanning brengen, opwinding, en sensatie kan zijn hart nu eens ophalen. Over de Bandolero. een Spaansch drama, lezen wil o.m. het volgende: Doraiido, een jonge kapitein uit Sevilla, Zwoer •eeuwige wraak aan Marlo.es de Bazian. Zijn doch tertje, Petra, zond hij' naar zijn trouwen aanhan ger Juan, om in diens huis Jiaar opvoeding te voltooien. Zélf werd hij' rooverhoofdman: „Bando lero, de koning der vrijbuiters". Markies^ de BaZan^ is een man, ongevoelig voor alles len iedereen, uitgezonderd voor zijn zoontje Ranion. -Dit wefende, is de eerste wraaknemenaé daad, die de Bandolero stelt, het zoontje van den Markies te stelen. Hij brengt .Ranion Eveneens naar Juan, die ook voor den jongen zorg moet dragen. De Bandolero hoopt later door middel van het kind, den vader te straffen Zestien jaren zijn vooi-bijgegaan. Ramen en Petra beminnen elkaar. Elk jaar komt de Bandolero op de boerderij1 en verdwijnt dan even stil als liij gekomen is. Nuechter is de geheimzinnige komst overbodig geworden. De 'regeering, niet wetende hoe dé strooptoch ten van de vrij buiters te doen staken, had hen aan geboden om Bergpolitae te worden, met den Ban. dolero .als hun aanvoerder Na lang aarzelen stenv de de Bandolero ''toe, en met hem, de anderen, uit gezonderd El Tuerte en enkele van zijn volgelin gen, die nu uit alle macht tegen den Bandolero vechten. Deze heeft Zijn aanstelling ontvangen uit_ de handen van den Markies, die nu President is, en die in den Bandolero dadelijk den man1 herkende, die hem zijn kind ontstolen had Bij Zijn laatste bezoek aan de boerderij' heeft de Bandolero de liefde opgemerkt, die ontstaan was tussohen Ramon en Petra. Hij1 laat Petra, door middel van Juan Weten, dat, zoo zij Ranion blijft liefhebben, deze door den Bandolero gedood zal worden. Petra d'oet afstand' van hem, en Ramon, dus denkende dat Petra, hem niet meer bemint, verlaat de boerderij1. Eveneens Goncha, een buur meisje, dat geruimen tijld reedsmeth meer dan bewonderende blikken Ramon had gadegeslagen, maar Ramon had haar steeds koel teruggewezen. Weer is ieen jaar voorbijgegaan en Rapion is thans een der eerste Matadors geworden: „Oanero de lieveling van "het Volk". Canero hield zijn laatste gevecht. Bij' Id'eze ge legenheid schreef hij1 Juan een brief, waarin hij hem zeide, voor het gevecht naar huis te zullen komen om hem en Petra te bezoeken. Goncha, thans La Gjgarilla, prima ballerina, die van het voornemen hoort en ervan overtuigd is, dat voor Ramon 'geen ander dan Petra bestaat, schrijft .een briefje naar El Tuerte, nu do doods vijand van den Bandolero, en zegt hem, dat, zoo hhij zich opi den Bandolero wil wreken, hij' deze ge vangen kan nemen, als hij Zich morgen naar net huisje van Juan begeeft. Ramoin w irdt gevangen genomen. Petra smeekt haar vader hem te verlossen. 'Uit liefde voor zijn kind gaat hij1'heen <en bevrijdt Ramon. De dag van het gevecht ds aangebroken. Reeds hebben de President (Markies de Bazan) .en Concha plaats genomen- Tegenover ritten Petra en haar vader. Het gevecht begint... Alhoewel" .zwaar gewond, wil de Matedor niet opgeven en verschijnt ten tweede maal in die Arena. Goncha, vol wraaklust, smeekt den Markies het signaal te geven, waar door wordt .aangekondigd, dat do 'Matedor hei- dier een d;x>delijken slag moet toebrengen, wat meestal den dood voor don Matodor zelf ten ge-* violge heeft De Markies gééft het sein..... Stervend wordt de matedor uit de arena gedragen. Petra is dadelijk bij hem en verzorgt hem met groote liefde. De Bandolero laat'den inariries berichten, dat dé jongeman, dien hij' in den dood gedreven had, zijn edgen zoon was. Ontsteld springt deze op en snelt naar Zijn zoonr Langzamerhand herstelt Raman onder de lief derijke Zorgen van Petra, zijn toekomstigem leoht- genoote Een vrouw van Ros is een mondain, sportief blij spel uit de Schotsche Hooglanden, dat zoowel in zijn opzet als afwikkeling, de aandacht steeds gespannen houdt. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Schoorl, thans aan het belastingkantoor te 's-GTavenhage, is geslaagd voor het 2e gedeelte van adjunct com mies VACANTIES. De Openbare lagere school heeft dit jaar vacantie op Maandag en Donderdag van kermis en van 30 Juli tot 22 Augustus, dus volle drie weken. SCHAGEN'S HARMONIEKAPEL. Onze Harmoniekapel hield Donderdagavond haar 58ste jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Joh. W. Govers, die met een woord van welkom tot eere-voorzitter, directeur en leden in zijn openingswoord wees op den ge-zonden, pretti- gen geest, die iri dé vereeniging heerscht. Nadat de notulen waren gelezen,t en goedgekeurd en de vergadering door applaus haar goedkeuring had gehecht aan het door den secretaris, den heer G. Koning, uitgebrachte jaarverslag, werd aan den directeur, den heer Dol, voor het goede, der vereeni ging bewezen, een gouden insigne overhandigd, dat door den heer Dol dankbaar werd aanvaard. Het ledenaantal 'bedroeg 37, met 3 leerlingen. De finantiën zijn net aan, maar er is aanschaffing van een groote bas enz. noodig. zoodat besloten wordt de contributie met 5 cent te verhoogen. Bo vendien zal getracht worden door het z.g. steentjes- systeem, waaraan een ieder, arm en rijk, kan 'bij dragen, in den eersten nood te voorzien. Andere plannen in verband met de stormramp, blijven voorloopig rusten. De heeren Jb. Bakker en H. Starreveld werden (Dij acclamatie als commissarissen herbenoemd. De wenschelijkheid werd .uitgesproken, om voor taan, bij eventueel te brengen serenade's geen ge volg meer te geven aan uitnoodigingen om binnen te komen, maar om na de gebrachte hulde weer in marsch te vertrekken. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren be sproken, sloot de voorzitter de geanimeerde ver gadering, na den wensch te hebben geuit, dat onze kapel in de afdeeling uitmuntendheid een goed fi guur zou mogen maken.

Schager Courant | 1927 | | pagina 11