SchagerCourant Uit het Hart van Holland. Tweede Blad. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Klooster- balsemen de Wandelaar Binnenlandsch Nieuws. Zaterdag 11 Juni 1927. 70ste Jaargang. No. 8063. KERMIS. Nog enkele dagen en onze jaarlijksche kennis is er al weer. De heer Zwaag heeft ook dit jaar weer do hand kunnen leggen op een paar uitstekende tooneelge- zelschappen, die hier een vijftal voorstellingen zul len ge%en. De eerste drie dagen krijgen we N.V. HET Schouwtooneel. Den eersten dag, Dinsdag: „De Treinmachinist Wij lezen daarover: Het stuk behelst de geschiedenis van een Trein machinist, die, als ieder mensch, op zijn manier, dat is op zijn locomotief, droomt van liefde, van een eigen thuis.en dan eindelijk in het meisje van de courantenverkoopster zijn uitverkorene ziet, met wie hij eiken dag, als hij een Gazette koopt, een praatje maakt en zoo tot de ontdekking komt dat het alleen van haar afhangt of zijn droom ooit werkelijkheid zal worden. lederen morgen welke, hij daarna, op weg naar het station, het huis van de couranten verkoopster voorbij moet enzij hem een goede reis wenscht droomt hij op zijn locomotief dat hij 's avonds, bij zijn terugkeer met den trein, den moed zal hebben haar deelgenoote van zijn levensdroom te maken, maar vóór hij hiertoe de gelegenheid durft aan te grijpen, komt hij tot de ontdekking dat de oude courantenverkoopster uit haar woning gezet zal worden, omdat zij de huur niet kan voldoen; de machinist voorkomt dit en daardoor wordt zijn ver houding met de familie met den dag vertrouwelijker, zoodat hij tenslotte zijn. al zoolang gedroomd, hu welijks-aanzoek doet. Als zij eindelijk zijn vrouw wordt, meent hij de gelukkigste mensch te.zijn, die geen ander doel kent dan haar even gelukkig te makenzooals het in zijn droomwereld heette maar het werkelijke leven houdt daar geen reke ning mee. En als onze trein-machinist nu langzamerhand weer op zijn locomotief, al zijn illusies in rook ziet vervliegen en eindelijk tot het besef komt dat zijn droom.bedrog is geweest en het leven voor hem geen nut meer heeft, dan bezit hij nog den moed niet dat zichzelf te bekennen en zoekt zijn verdriet te verdrijven; maar als hij tenslotte merkt dat niets meer baat, dan bedrinkt hij zich opzettelijk, om zijn moed, die hem nog rest, te vergaren en dan volgt de uitbarsting, de groote gebeurtenishij is zichzelf niet meer meester en in zijn nu onmen- schclijko woedevergrijpt hij zich aan de vrouw, die hij gedroomd had altijd te kunnen liefhebben. Den tweeden avond, Woensdag: „Dokter Klaus'. Het Leidsche Dagblad schrijft daarover: De schatrijke juwelier Leopold Griesinger heeft zich bij de keuze van een echtgenoot - voor zijn eenige dochter Julie meer laten leiden door dien adellijken titel dan door zijn persoonlijk karakter. Nochthans heeft hij slechts het geluk van zijn doch ter op het oog, zoodat hij zich groote geldelijke of fers moet getroosten teneinde te voorkomen, dat Julie al heel spoedig na de huwelijksvoltrekking tot de wetenschap komt. dat haar man, Max van Boden, niet. de welgestelde baron is, waarvoor zij hem houdt, doch een losbol, die er steeds lustig op los heeft geleefd en zich in het geheel niet bekommert over zijn landgoed. De praatgrage huishoudster van den juwelier, Marianne ,wier haren met eere grijs geworden zijn" laat zich in een onbewaakt oogenblik even wel onvoorzichtig uit, waardoor Julie argwaan koestert en op onderzoek uitgaat. Zij wendt zich tot haar oom, Dr. Klaus, die haar van alles op de hoogte brengt. De volgende bedrijven brengen ons in kennis met de familie Klaus, bestaande uit mah, vrouw en dochter Emma, waarvan laatstgenoemde zich het hof laat maken door een aanstaand ju rist, die blijkens zijn groote nervositeit zijn eerste schreden op het pad der liefde waagt. Als deeluit makend van de familie Klaus moeten wij in één adem noemen den huisknecht Lubowski, het „acci dent" van den dokter, „als hij het zoo erreissies noemen mag". Tenslotte beraamt de dokter in zijn streven om de beide echtgenooten tusschen wie een verwijde ring is ontstaan, weer tot elkaar te brengen, een list, welke tot het gewenschte resultaat leidt. In een onderhoud met van Boden ten huize van Dr. Klaus deelt, deze hem mede, dat zijn schoonvader ten gevolge van de groote uitgaven te zijnen behoeve straatarm is geworden, hetgeen den lichtzinnigen baron eindelijk tot inkeer brengt Hij belast zich onmiddellijk met het beheer van zijn landgoed en een gelukkig huwelijksleven volgt In het laatste bedrijf komt ook het goedbedoelde bedrog aan hot licht, doch dit vermag geenszins de algeheele har monie te verstoren; integendeel het slottafreel toont ons tevens de verloving van Emma met den jurist. Eind goed, al goed n Nieuwe Rott. Courant: Het blijspel van 1'Arronge amuseerde reeds onze voorouders; het werd ditmaal ook gespeeld in de kleederdracht van een tijdperk, dat ruim een halve eeuw achter ons ligt Het be- staat nog- uit de eens gebruikelijke, thans weer on gebruikelijke vijf bedrijven; het is eer grappig dan geestig, eer sentimenteel dan gevoelig. Maar het is vv erk van iemand,( die drommels goed wist hoe men een tooneelstuk moet stamenstellen Een volle schouwburg en hartelijk applaus. NUNGESSEH EN COLL I fut bestuur van do provincie Qnebeo (Canada) boeit last gegeven, dat de nasporingan naar Non- gossor cm Ooli en hun vliegtuig, die twee Canadce- sche watervhegttujgen nogi steeds nvoortjwtten. moeten worden geëindigd'. BRANBIN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT. cji? Wsen*0110 stodelyke krankzinnigengesticht Mwmhof is tengevolge van onvoorziohtig.heid van een met ernstig zieken verpleegde brand ontstaan do opslagplaatsen., Er Znn geen mensohen om gekomen, tataar de mateneela schade is groot. EEN WERVELSTORM. Volgens een bericht uit Santiago heeft een wer velstorm een deel van de haven van Aneud ep het eiland Chiloo verwoest. Er zijn tachtig huizon vernietigd en er valt één mensohonleven te betreu ren. Tal van mensohen ajjln gekwetst. EEN NIEUWE BRUIDSTOOL r in d,! St. ëerterskerk te Londen bet huwelijk voltrokken van meiuffronw Lesalie Arm streng met Laksel), een officier van de Zwarte Wacht. Inpluats van den gebrn.kelüken oranjebloesem droeg de bruid geslepen kristallen bloomen op haar hoofd, wat sterk de aandacht trok en voor de vrouwen natuurlijk een onderwerp van druk gesprek vormde. NOO EEN OCEAAN VLIEGER? De zucht om den Atlantisahen Oceaan over te vliegen, schijnt op de vogels overgeslagen te zijn. Martin, tien boer, die oj> 80 K.M, van Montreal woont, heeft een postduif opgenomen, die een rin- fetje aan oen poot droeg met het opschrift i „RijSol, jYankrük". De duif was in uitgepufctan toestand en wordt .nu goed verzorgd tot At door haar eige naar opgevraagd wordt. Als Het waar is dat döZe duif van Frankrijk maai Canada is gevlogen, het een OTHnerktaljfk' feit. Maar men moet er rekening mee houden dat vo gels bij een Ooeaanvluoht gelegenheid hebben voor tussohenlandingen op masten oï want van schepen. Vogels vliegen diltwpls wel groote afstanden, maar in fazen. Dit doen b.v. de Zwaluwen, die uit Noordelijke landen maar Afrika trekken. Houdt ge er vaa een ferme wande ling te maken en eena lekker een paar uur te loo- pen De heerlijke buitenlucht staalt zenuwen en spie ren. Maar pas op voor doorgeloopen voeten. Behandel Uw voet zolen voor ge van huis gaat met wat Akker'3 Kloosterbalsem (60 cent) en ge kunt zeker zijn geen last van doorloopen te hebben. Klooster balsem reeds meer dan een kwart eeuw onvol prezen als een werkelijke balsem bi) wonden en open plekken, ook zonder weerga als wrijfmiddel bi) rheumathiek, spit, spierpijn. Zijn veelzijdige, snelle en afdoende werking maken Kloosterbalsem tot het middel, - f, „Geen goud 200 goed waarvan men opgetogen zegt' HET HOOGSTE GEBOUW. Gelijk men weet, moet men (het 'hoogste gebouw ter wereld in Amerika zoeken; in dit geval gaan zoeken, want het moet nog worden gebouwd. Maar het bouw toezicht te Neav York heeft thans de plannen goed gekeurd voor het bouwwerk, dat daar in de buurt van de Times-Square zal verrijzen, de z.g. Larkin Tower, waarover wij vroeger hebben bericht. Dit hoogste ge bouw van de wereld zal een wolkenkrabber zijn van honderd en tien verdiepingen en driehonderd en zes tig meter Ihoog. VOLKSHYGIëNE. De „Figaro" vindt het een triestig verschijnsel!.... Onlangs deed het gemeentebestuur van Parijs in de lagere volksscholen douches aanleggen, waarvan de kinderen onder bevoegde hulp gratis gebruik kun nen maken. In het 16e arrondissement, waar de aanleg 50.000 francs had gekost, hebben sinds de opening.... drie kinderen er van gebruik gemaakt; het zoontje van de directrice der school en twee dochtertjes van een politie-agentl EEN ORIGINEELE WAARSCHUWING. Een berucht inbreker, Fritz Gabriel, is op origineele wijze ontvlucht uit zijn gevangenis aan de Plotzen- see, bij Berlijn. Toen hij bezoek kreeg van zijn vrouw, vroeg hij den bewaker of hij deze mocht kussen. Op het bevestigend antwoord omhelsde hij haar tee- der, maar wist tegelijk tusschen haar lippen een klein rolletje papier te duwen, met de waarschuwing: „Morgenochtend om acht uur bij het luchten, zal ik over den muur klimmen, zorg voor een boot". Den volgenden morgen verliep het programma als door Fritz aangegeven; hij wist inderdaad met de boot te ontkomen. Zijn eerste daad was echter een safe in een bank te „kraken" en een gobelin uit een huis te stelen. Met het gevolg, dat de politie hem weer epoedig te pak ken had. EEN AUTOMOBIELONGELUK. Nabij Minsk heeft een automobielongeluk plaats gehad, waarbij de chauffeur en eenige leden van de Russische en Poolsche geheime politie werden ge dood en twee andere personen, werden gewond. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het ongeluk het ge volg is van een contra-revolutionnairen aanslag. DE ZIEKTE VAN DEN KROONPRINS VAN SPANJE. Een telegram uit Madrid aan het „Journal" meldt dat de prins van Asturië aan een nieuwen aanval van bloedingen lijdt. Zijn toestand baart ernstige ongerustheid. LINDBERGH WIJST ALLE AANBIEDINGEN AP. Col. Lindbergh, die verschillende financieels aan biedingen weigerde, heeft eveneens geweigerd een fonds te aanvaarden groot 2.000.000, gewaarborgd door rijke inwoners van Philadelpbia. GEEN SCHAKING. Gebleken is, dat de schaking per vliegmachine te San Diego in Californië, waarvan wij dezer dagen melding maakten, slechts een pleiziervlucht is ge weest. De vlieger is met zijn lieven last gedaald en werd naar het politiebureau gebracht om onder vraagd te worden. Het meisje weigerde een aanklacht tegen hem in te dienen. MOORDENAAR GEPAKT, Te Brandenburg' aan dé Havel is verloden week Woensdagnacht een agent van de Schupo neer geschoten toen mj! proces verbaal wildé opmaken tegen een man die zonder licht fietste. Da moor denaar is thans ontdekt: het is de 82 jarige tim merman Paul Schallnass, hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Schallnass bevoöd zich reeds sinds Donderdag van yerloden w.eek in hechtenis. ITij was dien dag namelijk op heeterdaad betrapt toen hij te Spandau poogde een fiets te stelen. Eerst later bemerkte men dat Zijh signalement ben antwoordde aan dat van den moordenaar van den politieagent. DUBBELE MOORD. De grondeigenaar KLopp en zijn zoon rijn van morgen op hun riddergoed bij' Oothem', toen zij teen' rijtuig voor de stallen bestegien, door een on bekende van korten afstand doodgeschoten. De da der, die waarschijnlijk uit wraak heeft ogehandeld is voorloopdg. ontkomen. PLANTEN ZIEKTENLEER. 241. i <'V!ragen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer M. van Stijgeren. te Heiloo, wat be treft Kennemerland en den Langendijk. Voor de Streek. Bangert en Beemster wende men zich tot den heer K. van Keulen, te Hoorn. VERSLAG VAN DE VERGADERING DER COM MISSIE VAN CORRESPONDENTEN VAN DEN PLANTENZIE1KTENKUNDIGEN DIENST VOOR DE STREEK. (Vervolg.) Hét tweede onderwerp, dat door den voorzitter wordt besproken is de gewone aardappelziekte. Vol gens spreker heeft Prof. Van Everdingen. Dlr. van OVer het internationaal koloniaal congres en over de Haringcontrole. We schamen ons voor de vreemdelingen, die hier gekomen zijn ter bijwoning van het internationaal coloniaal congres. Is dat nu Nederland in den zo mer is dat Nederland in de warmste maand van het jaar? Welk een denkbeeld moeten zij van ons kli maat krijgen! 'Daarbij komt, dat de meesten van de congresgangers gewend1 zijn aan tropische tempera tuur. Voor het overige doet het weldadig aan. koloni ale vraagstukken te hooren bespreken door men- schen. die in de koloniën zijn geweest, die daar een goed deel van hun leven hebben doorgebracht en gehouden waren er werk te doen van practisch, tastbaar, blijkbaar, bewijsbaar, nut. De beraadslagin gen in de Tweede Kamer over koloniale aangelegen heden maakt soms. neen gewoonlijk, wee. Daar wordt het hooge woord' gevoerd door menschen. die niet of nagenoeg niet in de koloniën zijn geweest en voor zoover zij er nog geweest mochten zijn. nooit iets anders met het bestuur'te maken hadden dan dat zij een slaatje haalden uit het stoken tegen dat bestuur. In de Kamer bepaalt niet de opgedane er varing en de studie het standpunt van den spreker ten opzichte van het beleid in de Koloniën, maar de politieke groep waartoe hij behoort en de vraag, hoe die groep staat tegenover den minister van Ko loniën en de heele regeering. Van eonig besef, dat de bevolking daar ganscb andere behoeften heeft, gansch andere wenschen, van gacsch anderen aard is dan de bevolking van Europa, geen spoor en dus ook geen spoor van besef, dat men ter wille van een politiek succes hier op zooveel duizenden mijlen afstands, daar in het verre land de grootste onhei len kan veroorzaken. Maar thans hooren we na de plechtige opening in het Vredespaleis het internationaal congres bij monde van de beste deskundigen en ervarenen uit do geheele wereld spreken over het heil der volke ren bij den evenaar en over den werkelijken invloed op het levensgeluk van die volken, geoefend door de maatregelen, die hun van de politieke brouwketel in Europa gewerden. Het blijkt dan heel dikwijls dat er niet, veel van over is gebleven op de reis van het ge matigde naar 't warme land en dat het er daar vol strekt niet zoo mooi uitzag als hier. Men denkt wel eens aan het-doen van een kind. dat de lievelings poes op een verrukkelijk! suikerboontje tracteeren wil, het diertje snuffelt er even aan, snuffelt nóg eens en kijkt onverschillig den anderen kant uit. Het merkwaardige van zulk een congres is voorts, dat zoowel het verschil tusschen de Europeesche be schaafde volkeren onderling als dat tusschen de ko loniale bevolkingen van hoe uiteenloopenden aard dikwijls verdwijnt. Hier is zuiver het Europee sche tegenover het tropische, het ontwikkelde tegen over het primitieve, het beschaafde tegqnover het onbeschaafde. Dit laatste natuurlijk is de enge Europeesche opvatting, de verwaande opvétting. welke trouwens verzwakt juist bij degenen, die in lange en nauwe aanraking met de zoo genaamd on beschaafde volken zijn geweest. Maar ieder van de sprekers begrijpt, dat hij te zwijgen heeft over de eigenaardigheden, welke juist de koloniën van zijn land onderscheiden van andere en alleen de vraag stukken van algemeen koloniaal standpunt heeft te beschouwen, dat is de vraag, heeft te beantwoorden, hoe Europa heeft te staan tegenover de deelen van de wereld, waar men in technisch en wetenschap pelijk opzicht althansniet zoo ver is als wij. Dat is uiteraard niet anders te hooren dan op zulk een congres en eens te meer kan men zeggen, dat hier in Den Haag de wereld vergadert! En hier rijn we meer dan de ontvangende natie alleen, Nederland mag een woordje meespreken op dit terrein, een Groot«< w1m( óoof hijrotghf U oo» B.V-M. (v <U» pw raxïa OlfUluIe mia Utfle» "«>t VeCToederbimso Au 1 G.u,(W,Mi van Landbouw wmit Talies ta oet 200 K2ó V. M.was f. 49.12 cniéi <h&aet 200 Kilo Vuchnual cl f. 8L> müi 4aa vwi't gebruikelijke UMlaefi&ei* in B.V.M. 62.6°/0 en A.B£.&OC^itam!naa in Viscbmeel 43.6%|-([Btf76&tg"eéï^ fritaafcea B.V.M. u boven dl «a ^oedkoope»^ Eerenng-docw-tlandeWf ixt Coöpoöwfe Gehalte gegarandeerd ptriq Verteerbaar het Kon. Ned. Metereologisch Instituut te De Bildt het verband1 gezocht tusschen het optreden van deze ziek te en de weersgesteldheid. De ziekte kan verwacht worden, als de volgende critische factoren aanwe zig zijn. Ie. dauw gedurende ten minste vier nachturen; 2e. minimum temperatuur boven 10 graden Celsius; Se. bewolking den volgenden dag boven 0.8. 4e. meetbare regenval gedurende de volgende 24 uur. In het weerbericht zal worden opgenomen, wan neer aan deze voorwaarden voldaan is. Dit heeft het voordeel, dat men kan gaan spuiten, als de tijd daarvoor er is, hetgeen do werkzaamheden ver mindert. Verder werdt er aan herinnerd, dat De Bildt ook per radio de weerberichten rondzendt. Vervolgens worden nieuwe bestrijdingsmiddelen besproken, welke hier niet meer. zullen worden ge noemd, aangezien dit vroeger reeds is gepubliceerd. Alleen kunnen we nog vermelden, dat kiezelfuorna- trium, vermengd met gips, in verhouding 50 op 60 werkzaam zal zijn tegen slakken in tulpen. Pota: De heer Molen heeft een brief geschreven, waarin hij zegt, dat Pota niet zoo werkzaam is tegen de aardappelziekte als Bordeauxsche pap. Omtrent het nieuwe conserveeringsmiddel dat te Andijk gebruikt is, om kool voor rotting te behoeden, zegt schrijver, dat het in 't geheel niet voldaan heeft. De voorzitter beveelt nog aan voor het dooden van onkruid op wegen het gebruik van natriumchloraat Bestrijding van ratten. De voorzitter zegt, dat „Ze- lio" tegen de gewone bruine rat en „Sokial" tegen de woelrat of waterrat werkzaam is. Het eerste is giftig, het tweede niet. Om het verslepen tegen te gaan, raadt hij aan, deze middelen in papier te wikkelen. Tenminste wat Zelio betreft. Ook wordt de nieuwsgie righeid van de rat hierdoor geprikkeld. Om 'vergiftiging van andere dieren tegen te gaan, wordt aangeraden aardappelbrei te maken en dit in een omgekeerde kist met twee gaten te leggen. De heer Avis bevoelt het gebruik van serum aan. De voorzitter zegt, dat proeven moeten worden ge nomen met inspuitingen. Hierbij wordt een rat in een zak gebracht en dan ingespoten. Dit ontmoet ech ter nogal bezwaren. De heer Avis -wil de rat daaibJJ onder narcose bren gen. Eordt yervolga. groot woordje en een fier woordje. Het Nederland- landsche koloniale stelsel, toegepast op een zoo groote uitgestrektheid en op volkeren van zoo hoogst verscheiden aard, mag wel hot beste der we reld heeten, allen, die hier komen, hoe welkom en belangwekkend hun medJedeelingen zijn mogen, zul len meer van hier meenemen dan zij hier hebben gebracht. Opdat we niet al te trotsch erop worden heeft tege lijkertijd met internationaal koloniaal congres hier ter stede ook' de Bond van Nederlandsche Haring- exporteurs vergaderd en wel men zal het begrijpen naar aanleiding van de komende wet op de Rijks controle van haring, noodig gewordenoch nar tuurlijk om de eenige reden, die dergelijke controle steeds noodig maakt en die ook de botercontrole noodig heeft gemaak: omdat er zooi schrikbarend geknoeid is door onze geachte lanügenooten. die de eer hadden, den goeden, ja. den beroemden naam van ons land in de wereld ten aanzien van de zui ver Hollandsche producten te mogen hoog houden. Zoo goed als ons koloniale stelsel was ook onze bo ter en kaas en was onze 'haring de beste van de wereld. Maar jawel! Men wilde in den tijd. dien wij' het twijfelachtige voorrecht hebben te beleven, profi- teeren van den goeden naam om minderwaardige producten te leveren voor den prijs van goeden en zoo is men langzamerhand want de menschheid laat zich heel lang bedriegen en eet veel slechte boter voor goeden, wanneer zii denkt met goeden, te doen te hebben heel langzamerhand dus tot de slotsom gekomen, dat de waar van andere landen toch niet zoo veel minder is dan de Hollandsche en eenmaal zoover is men gaan merken, dat de andere waar wel eens beter kan zijn en toen men nog cri- tiseher ging proeven en ontwaarde, dat het woord „Ho'llandsc'h* volstrekt geen waarborg voor deug delijkheid was. overdreef men weer aan den anderen kant en werd gezegd: „weg met die Hollandsche be- riegerij". Het is menschel lik en wij kunnen er niet over klagen. Het ging zoo met den boter, het ging zoo met de haring. Dat werd toegegeven door de ringexporteurs. die dan ook geen bezwaar hebben tegen het instellen van een controle, maar alleen te gen de wijze, waarop die zal worden uitgeoefend en waaromtrent de vereeniging van deskundigen en belanghebbenden niet,-althans niet in bevredigende mate, is gehoord. Het verdient toch vermelding, dat zelden zoo rui terlijk in 'n bijeenkomst van betrokkenen bij knoeie rij werd verklaard: „wij hebben geknoeid, wij heb ben ijselijk geknoeid. Er zijn pioniers-knoeiers, die mot knoeien begonnen en volg-knoeiers die toen wol niet anders konden dan ook knoeien, maar zii ziin bona-fid.o knoeiers (een nieuw begrip, dat we met een diepe buiging begroeten!). En dat men de zaak niet aan onzen bond heeft overgelaten, wel. dat is daar door te verklaren, dat zelfs aan de bestuurstafel eerste klas knoeiers zitten!" Wel werd den man. die zoo sprak, toegevoegd, dat hij doordraafde, maar er bleek toch niets van gloei ende verontwaardiging, hem werd het woord niet ontnomen, dat anders toch wel om minder ernstige beschuldigingen pleegt te geschieden. Blijkbaar was het meegedeelde van zoo algemeene bekendheid, dht niemand ertegen op durfde te komen. Dat do Hollandsche zuivel en dat de Hollandsche hnring niet moer te vertrouwen iszie, daarop mogen wo toch waarlijk niet trotsch zijn en het is de vraag, of we dat wel kunnen verantwoorden je gens onze voorouders. spraak g'edaan ih'do 2aak van dön aaakwaarnemeai W. de G-., dito beschuldigd was van het laten mak ken van een valsohe acte door den' deurwaarder G. Verdachte werd vewxndoeld tot 5 maanden gio- van^^a^af^Hflfc O.M. had 9 maanden gevaogs- GELDSWAARDEN IN BRIEVEN. Wij vestigen er gaarne nogmaals de aandacht op, dat het, Ingevolge de bapalingoH van die Poet- wet verboden ^'geldswaarden enz. te verzond an in brieven die tttiet'jrfjin aringéteekeod. Behalve dat de afzender geen verhaal op do postadministratie heeft bü vermissing of beroovimg van een dergelijk «tuk, wordt, indien er vermoeden bestaat, dat een gewone niet aangoteekende brief geldswaarde bevat, deze ambtshalve door die postadministratie aang-etee- kent, hetgeen befceakent, dat dé brief belast wxxrdt met driemaal heb recht voor gewone JUBILEUM FIRMA ALBERT HEXJN. Nadat Maandag directeur en commissarissen de* firma Alberfc HJejjn/de winkelhouders van kantore® ©n' fabrieken, in totaal 350 mannen met Kun vrou wen, vereemgd hadden, aan een feeetmaal in Bel le vue te Amsterdam, waarbü' dien stichter, den hee® A. Heijn een gooalligrafeardi gedenkboek weaöd! aan geboden benevens een pastelteekening van den •kunstschilder H. Heyenorock, voorstellende een ge zicht op de Achtórzaau., en der directie heb portret van den stichter, geschilderd door den kunstschil der L. Goudman, werd gisteren te Zaandam een zeer geanimeerde receptie gehouden. Naast vele vooraanstaandee figuren uit d handelswereld, kwar men ook talrijke burgerlijke autoriteitien aan, in de eerste plaats het college van burgemeester en wethouders der gemeente. Burgemeester ter Laan bracht in een sympathieke rede aan stichter en directie der firma hulde voor .hetgeen is tot stand gebracht, ook in het belang van dé gem. Zaandam Zelf, en bleef in het bijzonder stilstaan bij de vooral de laatste jaren getroffen zorgen voor de belangen van het personeel, waardooro de band tusschen werkgeefster en werknemer ton zeer ste is verstrekt. Een schat van bloemen bewees mwelke uitge breide en vriendschappelijke relaties de firma zich in den loop den jaren heeft weten te verwerven- De feesten' Zullen worden besloten met een avond partij voor het geheele, te Zaandam werkzaam zijnde personeel, welke zal worden gehouden op 11 JumiL a.8., in het „Upaviljoanf" te Amsterdam. NAAR HET BUITENLAND UITGEVOERD. In de vier volle weken van Mei wenden na keu ring uit ons land naar heb buitenland uitgevoerd: 4013 runderen, 57 nuchtere kalveren, en 277 pinken, waarvan 1739 runderen en 57 nuchtere kalveren naar België; 245 runderen naar Trankrijk, 451 run deren naar Italië, 1237 rundéren en 277 pinken naar Spanje, 315 runderen naar Tsjecho Slowakije», en 26 runderen naar Duitschlaod. UITVOER VAN TUINBOUWPRODUCTEN NAAR AMERIKA. Het weekblad^ De Tuinderij ontving van den heer Welling uitvoerige rapporteM, waaruit blijkt dat de oogstvooruitzichten in de Vereenigde Staten slacht Zijn. Naar dé meening van dén heer W.' Zal er dit jaar in de V. S. aan tal van producten een groot tekort zijh- Heb laatste sfcaatsrapporfc over de voor uitzichten van dan landbouw komt volgens den heer Welling in het kort hierop nneer, dat

Schager Courant | 1927 | | pagina 5