Binnenlandsch Nieuws. Voetbal. Plaatselijk Nieuws. DB BFTERSCHE MINISTER VAN FTNAWCRJN OMGEKOMEN. Dr. Krausneck. do Beiersche minister van finan- i ciën, is gisterochtend om het leven 'gekomen toen hU te Munchon op een rijdende tram wilde springen, Hij werd met gobroken ruggegraat naar de chirur- gische kliniek van de universiteit vervoerd, waar hij 5 minuten na aankomst overleed. Daar de omgekomen minister in het geheel geen j papieren bij zich had kon zijn identiteit eerst niet worden vastgesteld. Toen dr. Krausneck echter in den namiddag niet was thuisgekomen, en zijn fa- mdlie ongerust begon te worden, belde zijn vrouw den minister-president op die zijnerzijds de politie waar schuwde. Toen de poflitie den minister-Jpre3icient daarop mededeelde, dat in de kliniek van de uni- i versiteit een doode lag. wiens signalement aan dat ij van den minister beantwoordde, begaf dr. Held zich naar de kliniek waar hij zijn collega herkende. TEGEN AUTODIEFSTALLEN. Eiken dag worden er, vólgens den Parijschen cor- respondent van de „Daily Mail", in de Fransche 1 hoofdstad ongeveer vijftig automobielen van den open baren weg gestolen. Om hieraan paal en perk. te stellen, heeft de minister van justitie thans bepaald, dat alle garagehouders een register moeten aanhou- i den van de auto's, die, figuurlijk gesproken, door hun handen gaan en waarin de namen en adressen der eigenaars worden opgeteekend.. Ook moeten de ga ragehouders alle transacties in nieuwe en tweede- handswagens registreeren op dezelfde wijze als dit reeds voor juweliers en goudsmeden is voorgeschre ven. Zij die gestolen auto's koopen, zullen wegens heling vcrvolgjl kunnen worden, waarbij het feit, dat zij er onkundig van waren, dat de auto's gestolen waren, niet als een verontschuldiging zal gelden. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Bij Maagdenburg is gisterochtend de bliksem in een huis in aanbouw geslagen en heeft twee arbeiders, die 'bezig waren met zand kruien, gedood. EEN CIRCUSTENT INGESTORT. Te Oberlangenbielan is gisteren de tent van een cir cus tijdens een voorstelling door een plotseling opste- kenden storm ingestort. Het talrijke publiek werd on der de tent bedolven. Er 2ijn tien gewonden. DEENSCH STOOMSCHIP VERGAAN. Uit Stockholm wordt gemeld, dat het Deensche stoomschip „Hugo", dat op 22 Mei jl. van Groen land is vertrokken, op 59 gr. N.B. 27 gr. W.L. ver gaan is, waarbij de geheele uit achttien personen bestaande bemanning en vier passagiers om het le ven zijn gekomen. EEN „RUN" OP DE SPAANSCHE BANK. De ontdekking, dat er een aantal valsche bankbil- jetten van 100 peseta's in omloop zijn heeft in de ii:at3te dagen aanleiding gegeven tot een run op de Spaansche Bank, zoowol in de hoofdstad als in de provincie. Er werd order gegeven dat de bank gis teren geopend zou blijven. Zij zal bankbiljetten blij ven inwisselen tot het vertrouwen van het publiek hersteld is. Ook gisteren stonden er files menschen voor de bank. TEtEATER-BRAND. Zondagmiddag brak in een bioscooptheater te Dresdcn-Neustadt. tijdens een kindervoorstelling brand uit. Ondanks het feit, dat het vuur gauw ge- bUischt werd, ontstond er eeji paniek onder de kin deren/ Zij holden naar den uitgang en rolden over elkaar heen om uit het theater te komen. Geen der kinderen werd evenwel ernstig verWond. EEN ONTVOERING OP KLAARLICHTEN DAG. Zaterdag hebben twee mannen op klaarlichten dag in Broadwoy te New York Jacob Murdock Denny, cléh tienjarigen kleinzoon van een bekend1 millionair van denzelfden naam te Johnstown, in Pennsylva- nië, ontvoerd. De ontvoering geschiedde toen Jacob wachtte op zijn stiefmoeder, die eon boodschap deed in een winkel. Zij zag door de winkelruit, dat de jon gen zich tegen twee mannen verweerde en rende naar buiten om hem bij te staan, doch een der man nen sloeg haar tegen den grond De jongen werd daarna ia een automobiel geplaatst, waarna de man nen snel wegreden. Twee weken geleden reeds werd eveneens een poging gedaan om het ventje te John stown te ontvoeren. Jacob deed toen een wandeling met zijn 'vader, die daarvan niet terugkeerde. Jacob woonde sedert den dood van zijn moeder vier jaar geleden in het huis van zijn grootvader. De reden van de ontvoering ligt in het duister, doch men meent, dat de oude Denny meer weet dan hij wil loslaten. CHAMBERLIN EN LEVINE. Chamberlin en Levine hebben klaarblijkelijk genoeg van feestelijke ontvangsten en plechtige begroetingen. Ze zouden gistermorgen naar Munchen en van daar naar tVeenen vliegen. Op het laatste oogenblik heb ben zij echter ontdekt, dat hun vliegtuigmotor defect was. Tot dusverre heet het steeds, dat motor en vlieg tuig volkomen intact waren. Thans echter beweren zij, dat de reparatie van den motor ten minste vijf dagen zal duren. Zij zijn naar Baden-Baden vertrok ken, waar ze vier dagen zullen blijven. Tc Munchen hebben eenige duizenden personen, onder wie de Beiersche minister-president dr. I-Ieldt, uren lang op het vliegtuig staan wachten. Vermoede lijk zal er van de vlucht naar Weenen niets komen. DOOR EEN STUKJE HUID VERKADEN. Ruim een jaar geleden werd te Wigan een automo biel gestolen die den volgenden dag gehavend werd teruggevonden. Op de voorruit werd een stukje vel gevonden; het werd door de politie op spiritus ge zet. Onlangs had zich te Wigan wegens desertie een man ie verantwoorden, die een litteeken had op den rug van een zijner handen. De politie kwam met het stukje vel voor den dag. dat precies op 't litteeken paste! Met het gevolg dat de man zich dezer dagen voor den diefstal van de auto te verantwoorden had. STRAATCOLLECTES TE LONDEN. Blijkens een dezer dagen gepubliceerde statistiek is er te Londen in 1926 een bedrag van 239.354, een kleine drie millioen gulden dus, met straatcollectes gcind. (Meer dan de' helft kwam ten goede aan lief dadigheidsverenigingen, daarop volgden zendings- en godsdienstige instellingen en ziekenhuizen. DE AANSLAGEN OP MUSSOLINL De bizondere rechtbank voor de verdediging van den staat, deed uitspraak in het proces tegen Lu- cetti. Hij werd veroordeeld tot 30 jaar gevangenis straf. Voorts' kregen Sworio 20 jaar en Vatteroni 18 jaar en 9 maanden, terwijl aan allen levenslang het recht werd ontzegd, openbare functies uit te oefenen. HET „HUWELIJK" VAN DEN SJEIK. Zooals men zich jierinnert maakten wij dezer dagen melding van net „huwelijk" van een Arabi- sclien sjeik met een Engelsche pad vindster, dat later, volgens verklaring van den Engeschetn consul te Damascus slechts een „schilderachtig verdicht sel bleek te Zijn, geweven om twee cirousmeisjes zonder middel van bestaan Intusschen geeft een Einig-elsch blad over het geval een betrouwbaar re laas, waaruit blijkt, dat het geval een sterk ro- mantischen kant heeft. De twee meisjes traden te Damascus in den schouwburg op, waar zijn werden opgemerkt door den sjeik, die avond aan avond in den schouwburg verscheen en den meisje3, door bemiddeling van leden van Zijn lijfwacht, het hof -maakte. Hij noodigde haar onder vleiende Oosber- sche benamingen uit tot een tocht in de woestijn waaraan zij in gezelschap van haar manager gehoor f?aven en waar hij: haar in een tentenkamp zijn iefde betuigde en haar ten huwelijk vroeg, om haar het oppergezag te geven in aiia hareon'. De meisjes vonden de situatie benauwend en achtten het geraden 35 mijl verder naar Zalho te vertrekken Maar ook daarheen achtervolgde hen de sjeik met zi<n sewapende lijfwacht en herhaalde zijn huwe lijksaanzoek. De meisjes zochten toen de tusschen- komst van den Britschen consul te Damascus. waar de sjeik haar. nadat hl} zijn eerewoord had gegeven, zelf heenbracht. Toen hij haar aan den consul had afgegeven, verklaarde hij zich van zijn woord ont hoven en zwoer, dat hij indien hij er kans toe kreeg do meisjes zou ontvoeren. De consul besloot, de meis- jso naar Engeland terug te zenden. Toen zij echter per automobiel naar Beiroet vertrokken, vonden zij den weg bezet met soldaten van den sjeik en keerden naar Damascus terug. Zij hervatten den tocht naar Beiroet, geëscorteerd door Fransche officieren en soldaten en bereikten Beiroet nadat onderweg ver scheidene schoten waren gewisseld. De sjeik achtervolgde de meisjes in een der beide vliegmachines, die hij bezit, doch kwam juist telaat: de meisjes waren naar Port Said vertrokken. De sjeik zette toen koers naar Port Said, doch ook thans zonder succes: toen hij daar ter stede aan kwam, waren de meisjes juist vertrokken. Het geval is typisch Oostersch. Al bestaat de mo gelijkheid, dat de meisjes het geval een beetje ro mantischer hebben voorgesteld dan het zich mis schien heeft afgespeeld. PLANTENZIEKTENLEER. Vragen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den Heer M. van Stijgeren te Heiloo.-Wat 'betreft Ken- nemerland en Langedijk. Voor de Streek, De Bangert en" Den Beemster wende men zich tot den heer K. van Keulen te Hoorn. Verslag van de vergadering der Commissie van Correspondenten van den Plantenziektenkundigen Dienst voor de Streek. (Vervolg.) Bestijdingsmiddelen tegen meeldauw; De heer Burger brengt -dit punt ter sprake. Spreker beveelt aan Bordeauxsche pap, maar wil vooral de planten droog houden. Om dit te doen kle ven voegt hij er gele zeep aan toe. De heer Burger voelt meer voor het gebruik van tarwebloem als kleefmiüdel. Hij maakt 'het 24 uur van te voren klaar. Meeldauw uien: De heer Ham vindt, dat Bordeauxsche pap niet helpt tegen meeldauw in de uien, maar hij had de 'ziekte reeds in zijn baan toen hij spoot. De heer Burger zegt, dat men de ziekte voor moet wezen. De heer Bot wijst op het gebruik dat men moet ma ken van den wind bij het sproeien. De heer Burger vraagt, of de ziekte ook met het zaad mee kan gaan. Hierop wordt door den voorzitter medegedeeld, dat dit met valsohe meeldauwzwammen niet het geval is. De heer Ham zegt, dat de uien de ziekte wel mede kunnen brengen. De voorzitter wijst op de werking van Bordeauxsche pap. Deze werkt voorbehoedend, niet bestrijdend. De sporen van de ziekte scheiden een zuur af als ze op het blad liggen en gaan clan ontkiemen. Dit maakt koper vrij en de sporo gaat dood. De heer Burger gebruikt altijd sodèx en kopervi triool. Volgens de voorzitter hecht dit echter minder. Thans komt de'heer Overtoom ter vergadering. De voorzitter heet ook hem hartelijk welkom en het spijt hem, dat deze zoo laat is; De heer Overtoom zegt, dat hij dacht, dat de ver gadering om 7 uur 30 begon. De heer Ham deelt mede, dat hij een kalkput 'heeft, waarin hij altijd zijn kalk 'bewaart. 'Hij vraagt, of dit kwaad kan. De heer Overtoom wijst op het gevaar voor het ont staan van koolzure kalk. Volgens de heer Avis behoeft de oplossing niet neu traal te zijn. De heer Ham wijst er op, dat een teveel aan kalk geen dienst doet. Plantenziekten, die een rol spelen bij het kiemen van zaden: De voorzitter zegt, dat hierbij vooral gedacht moet worden aan de vlekkenziekte van de 'boonen en de erwten, welke beiden door versohillende zwammen worden veroorzaakt. Tegen deze ziekte kan men het zaad ontsmetten. De heer Ruiter wijst er op, dat het ween een groote rol spelen kan. De heer Burger vraagt, wat aanbevolen kan worden tegen de aardvloo. Hierop antwoordt de heer Avis, dat tabakszand nut tig kan zijn. De voorzitter wijst op het gebruik van Parijsch groen. Rotpruiken bloemkool: De voorzitter zegt, dat hiertegen niet veel te doen valt. Dit wordt waarschijnlijk veroorzaakt door een bacterieziekte. Deze ziekten zijn ontzettend afhanke lijk van het weer, nog veel meer dan schimmelziek ten. De heer. Roosje wijst op het geval, dat Lombokkers en zelfdekkers op hetzelfde veld sterk aangetast werden. Bij de stippelstreepziekte der aardappelen wijst de heer Kamper er op, dat het vroeg verwijderen een voornaam ding is. Spreker vraagt, of buurplanten ook verwijderd moeten worden. Hierna sluiting. TWEE TANKSCHEPEN MET WALVISCHTRAAN TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche haven heeft op het oogenblik twee ongewone gasten: de Noorsche stoomschepen Peder Bogen en Busen, tankschepen, volgeladen met walvischtraan en het uit vleesch en de beenderen der dieren bereide meel, dat als meststof gebruikt wordt. (De traan gaat vooral naar de zeepfabrieken.) Het zijn twee groote schepen, resp. 481 en 470 voet lang, met een laadvermogen van 13.000 en 11.000 ton. Wij zijn gistermorgen even aan boord geweest van de Peder Bogen en hebben daar den gezagvoerder, kapitein Ha*old Boennef Hansen gesproken. Deze deelde ons mede, dat zijn schip toebehoorend aan de reederij Johan Rasmussen en Co. te Sandefjord, Noorwegen, die nog vijf zulke schepen in de vaart heeft. De sche pen vervoeren werkvolk en provisies van Noorwegen naar Zuid-Georgië, in de nabijheid waarvan het jacht veld der Zuidelijke IJszee is gelegeï! en- brengen de traan- en het beendermeel terug. De jacht geschiedt met kleinere schepen, van de grootte van onze treilers en de bereiding van de traan geschiedt op den wal. De schepen hier zijn alleen transportschepen. Zooals gezegd: voor Amsterdam was dit een nieu wigheid; in tegenstelling met Rotterdam wordt hier nooit walvischtraan aangevoerd tegenwoordig ten minste niet meer. In de historische tijden wel! Dies was er groote vreugde in onze haven. Helaas is te voorzien, dat dit een korte vreugde zal zijn. Want wij vernamen dat er niet minder dan f 700 sleeploon door het Noordzeekanaal was betaald, ofschoon dit sleepen heelemaal niet noodig is. Dit lijkt ons een zaak, waar aan de onlangs benoemde havencommissie eens extra haar aandacht moet wijden. ONWEER MET PLASREGENS BOVEN VENLO. Uit Venlói, 13 Juni. - .Maaindagiavoad tegm 6 uur .ontlastte zich een zwaar onweer met plasre gens hoven deze gemeente ydab die straten blank zette an de riolen dééd overloopetn. De bliksem sloeg in perceel Kaldenkicherweg nr. 43, bewoond door de familie E. Timmermans, waarvan een. ge deelte van het dak werd afgerukt, dat door de boomen heen op den weg werd geworpen. Na een half uur weer zonnig weder. NOODWEER TE DEVENTER. Gistermiddag werd Deventer geteisterd door een hevig onweer, gepaard met geweldigen hagelslag, die in de omgeving sehadè aanrichtte. De viaduc ten van de spoorwegen liepen onder, zoodat de verbind'ng met de woorteden tijdelijk verbroken was. Ook eenige straten stonden blank. Op twee plaatsen sloeg de bliksem in, tt.1. in AïiTtemnfto Jdah.vnf waar do machineka mer word gofcroïTea en hot bedrijf tijdelijk stop gezet moet worden, maar geen onheil werd aange richt, en in een woning in de Maner-straat, waarr van hot dak groofceudcols werd afg'.ikt. TWEE VRACHTAUTO'S TE WATER. Uit Meppol, 13 Juni. Nabij de Wittelerbrug alhier zijn twee vrachtauto's met elkaar in bot sing gekomen, waardoor beide in do Drentsche Hoofd vaart terecht kwamen. Op een der auto's (die toebehoorde aan den handelaar De W. uit Veendain. werden 8d biggen vervoerd, waarvan een 30 tal verdronken is. De beide inzittenden wer den met moeite gered. AUTO TE WATER. Gistermiddag is op den Korte Zij l weg te Ov«r- veen een gesloten auto met vier personen in de Brouwersvaart gereden, vermoedelijk ten gevolge van Zenuwaohtiglie'.d van den bestuurder. Do in zittenden kenden op hot droge worden gebracht. De auto ligt geheel onder water Da brugleuning is vernield. ANNA PAULOWNA. Door het Bestuur van onze Witte Kruisafeleeling is aanbesteed het bouwen van een zweminrichting irr den Zijper boezem. Er waren 5 inschrijvingen inge komen en de bouw werd opgedragen aan den laag- sten inschrijver, den heer p. Doorn te St. Maartens brug voor f2850. WIERINGEN. Jl. Maandagmiddag, ongeveer 4 uur geraakten twee Zuiderzcewerkers bij het verplaatsen der electrische hijmachine in aanraking met den electrischen draad waarop 220 volt stroom. De eene sloeg tegen den grond, en de andere bleef stokstijf staan. De persoon die de hijmachine bediende, en bet ongeval zag. schakelde terstond den stroom uit. waarna ook no. 2 op den grond viel. De eerste kwam spoedig bij, doch de tweede, een zekere P. Tijsen Sz.. gelukte het pas na 2 uur kunst matige ademhaling toe te passen, de levensgeesten eenigszins on te wekken. Dr. Piccardt. welke ook aanwezig was. liet den patiënt, wiens toestand verre van rooskleurig was. naar zijn huis vervoeren. Bij heden gedane informatie bleek ons. dat het on geval vrij goed is fgeloopen en de patiënt het goed maakt. Het ongeval bracht nog al eenige consternatie bij de Zuiderzeewerkers teweeg. v run x ra-tvi-w. Uit Weesp, 13 Juni. Na het muziekarm cours dat op den 2en Pinksterdag1 te Mhiden werd ge geven, waren eenige Friesene boeren irbeiders, die in dezio omgeving werkzaam zyn. slaags ge raakt met eenige Wbespor jongelui, met het gevolg, dat de RyksveTdwacht zich er mede bemoeide had on ern viertal vechtersbazen in arrest had gesteld. DienZolfden avend beloofden d-v Friezen, den eerst"- voig nden Zatr-rd -gaven-,! in We:sp „verhaal" .te zullen komen halen. Inderdaad kwam een aantal hunner j.l. Zaterdagavond mar hier en is het ook tot. een bloedige botsing gekomen. Toen leen vijftal Friezen te ongeveer negert uur oen café aan de Slijkstraat bezocht, noocligdo de 22 jarige A. S;. alhier hen uit om eens met hem te vechten. De Friesche arbeiders hadden daar geen boawa^r tegen, en op straat zou men don strijd uitvechten. Bij1 het naar buiten gaan gaf S. een der Friezxm. I). v. A. echter plotseling een slag in het geZ'cht. Een andere bezoeker, G. do J. greep hierop een bierglas, wnrmea hij vm(A, nog oen diere wnd 'n hef gela t "toebracht, Juist torn, de andere Friezen hun messen zanden trekken, verscheen de politie die een einde ain do vecht partij maakte. S. en de J. zijn later geirrestce-vJ. Tel. DENEMARKEN—NEDERLAND. 1—L Zondag had te Kopenhagen de voetbalwedstrijd plaats tusschen het Deensche en het Hollandsche elftal, met bovenstaand resultaat. Het was juist een jaar geleden, dat Denemarken <sn Holland elkaar ook toen met 1—1 'hadden be- wedstrijd. Het is ditmaal geen fraaien wedstrijd ge weest. Onze ploeg heeft taai verdedigd, maar niet enthousiast gespeeld. Ons elftal is tegengevallen. Het team deed wat het kon, maar het heilig vuur ontbrak, waardoor de vorige wedstrijden zich had den gekenmerkt en waardoor de verwachting hoog was gespannen. De Deensche sportmienschen roemden het Hol- ïandsche elftal al evenmin. Men Had zich daar voorbereid op een nederlaag. Zeer te betreuren was een ongeval. Denis overko men. In de twaalfde minuut van den strijd kwam Hij te vallen. Rohde viel op hem en onze aanvoer der had het ongeluk den linkerarm te ontwrichten. Het was voor Denis een liard gelag ora op deze wijze zijn elftal aan zijn Iqt over te moeten laten en voor de spelers was het nog hardor omi hun aan- v-crJvr weg te zien dragen. Gelukkig is het geval niet ernstig. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN SPARTA. Een volledig Alcmaria Victrix II is er in geslaagd Sparta I haar eerste nederlaag toe te brengen en wel met 4—1. De overwinning heeft het Alcmaria team zeker verdiend door haar goede positiespel in het veld en daarbij snelheid over alle liniën. Voor de rust vooral gaf Sparta uitstekend partij en toen na ongeveer een half uur spelens Sparta de leiding nam, viel er nog- niet veel van te zeggen wie zou winnen. Om even over half drie ving de strijd aan en het spel wordt snel verplaatst van doel tot doel. De Sparta-rechtervleugel is zeer actief en er dreigt dan ook steeds gevaar voor het A. doel. Ook de A. aan- yallen zijn zeer gevaarlijk, doch de Sparta achterhoe de met Akkes aan het hoofd, is in zoo uitstekende conditie, dat er Voor de A. spelers geen doorkomen aan is. Bij een snellen uitval van Sparta geeft Wa tertor Jr. door aan Biersteker en met een scherp schot geeft deze Sparta de leiding, onder gejuich van de Sparta aanhang. Kort hierop maakt A. bij een schermutseling voor het Spartadoel door haar rechtsbinnen gelijk 1—1, met welken stand de rust ingaat. Sparta speelt hierna met den wind mee. doch wordt spoedig gehandicapt,, daar Boon geblesseerd raakt en slechts op -halve kracht verder kan spelen. P. Rus neemt dan de backplaats in en J.. Watertor komt op de spilplaats; daaV ook de voorhoede iets begint af t,e zakken, krijgt ze weinig kans meer tegen de safe A.- verdediging. Alcmaria weet van deze inzinking ge bruik te maken door twee goede doelpunten te sco ren. Dan leeft Sparta weer even op, doch enkele goe de kansen gaan helaas verlorer% Wanneer bij, een A. uitval de rechtsbuiten keurig voorzet, vangt, de •midvoor den bal ineens op en kogelt de bal in het net, buiten bereik van Akkes. Met 4—1 voor Alcmaria komt 'het einde. Het is voor Sparta een leerzamen wedstrijd geweest; balcontrole, stoppen en plaatsen zijn allen factoren, welke bi.il A. beter waren verzorgd dan bij S.; ziedaar het nut van deze wedstrijden; van dergelijke ont moetingen neemt ons eerste elftal toch zeker veel over! Zondag a.s. ontvangt Sparta I in Schagen de be kende A-msterdamsche 3de klas N.V.B.'er „D.W.V.". Dit elftal is in Onze omgeving zeer bekend; immers zij was het eenige elftal, dat in de competitie H.R.C. I uit Den Helder, welke thans is gepromoveerd als twee de klasser. op eigen veld met 20 wist te slaan. Ook dit belooft zeer zeker weer eer. mooie wed strijd te worden. Houdt stand. Spartanen! WIERINGEN. 't Was Voor de voetbalvereniging „Succes" J.l. Zon dag een -ware succesdag. Succes I speelde te Anna Paulowna tegen A.P. I en won met 73. Succes III speelde op eigen terrein tegen A.P. II en won mot 3—0. De adspiranten van Succes, speelden te Wieringer- waard tegen de W.W. adspiranten cm een verguld zilverèn medaille en wonnen die met 1—0. Voor de a.s. alhier te spelen nederlaag-wedstrijden, is door den -heer C. F. van Duin aan de voetbalclub „Succes I" geschonken als 2e.n prijs een vergukl-zü- veren kruis. JULI ANAD ORP. Zondagmiddag Werd op het J.V.C.-t&rrein de fina'e van de seriewedstrijden gehouden. Om twee uur floot scheisrechter Dol J.V.C. en Helder V in het veld. Helder V verscheen met een best elftal, ter wijl J.V.C. niet meer dan tien man bij elkaar wiss te scharrelen. Helder V was dan ook overwegend sterker en had met de rust reeds een 5—O-voor sprong. Na .de rust wist zij de score tot 7—0 op te voeren, waarmee het einde kwam. Daarna kwamen H.R.C. V en Kleinesluis I in het veid. H.R.C. V was hier in de meerderheid en wist al vrij spoedig drie doelpunten te maken. Kleineslui3 maakte een tegen- punt. zoodat de rust intrad met 31. Na de rust wist H.R.C. nog tweemaal het net te vinden, zoo dat het einde kwam met 51. Na afloop werden de prijzen door den heer Tigche- laar uitgereikt. Helder V ontving den eersten prijs een zilveren lauwerkrans. J.V.C. den tweeden prijs, een zilveren lauwertak. H.R.C V den derden prijs, een verguld zilveren medaille en Kleinesuis I den vierden prijs, een ziveren medaille. OUDKARSPEL. D.T.S. I had Zomdaig! op eigen terrein een wed strijd tegen Alkmaar I, om oen medaille, voor de supporters. De wenjstrlfd werd door DT.S. g-e- wonnen met 40. D.T.S. II speelde te Wieringerwaard tegen W.F.C. I om een zilveren lauwertak. Deze wed- stryd eindigde met gelijk spel 11. ONZE KONIJNENHOUDERS. Met hunne inzendingen op de tentoonstelling van de afd.. Opmeer der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welke gisteren werd gehouden, hebben onze konijnenhouders weer veel succes gehad. De volgende bekroningen werden toegekend: N. Leijen, le prijs voor Vlaamsche reus, voedster, wit, le prijs voor Angora ram; L. Anneveldt, 2e prijs voor Lotharinger voedster, le prijs Lotharinger ram; Th. v. d. Gracht, le prijs voor blauwe Woener ram; C. Moeijes, 2e prijs voor Russische brandneus, voedster, le prijs voor zilver ram, 2e prijs voor zilver voedster, eervolle vermelding idem, en eervolle vér- melding voor konijn met jongen. I)e heer Th. v. d. Gracht, behaalde bovendien nog een len prijs met zijn inzending 12 Zilverbraekels. MOTORONGELUK. Hedennacht fceerdën Mej. A. Grootes alhier en de heer Francis van do Woudmeor. komende van de Fancy-fair te Barsingerhorn. per motorfiets huis waarts. toen door het springen van den achter band de motorfiets slipte en tegen den grond smakte. Mej. G. werd van 'de fiets geslingerd en be wusteloos binnengedragen bij den heer Smit te Bar singerhorn. Een lichte graad van hersenschudding werd geconstateerd, de lichamelijke verwondingen zijn niet ernstig. De motorrijder kwam er beter af, hoewel de schrik hem zeer in de war had gebracht. Maandagmorgen was de toestand van Mej. G. zeer goed. zij kon dien dag naar huis vervoerd worden. ONZE MUZIEKTUIN. Terwijl wij ons verslagje schrijven over het con cert van de Oostknollendammerkapel op Zondag avond in onzen Muziektuin, schijnt het zonnetje lek ker op onzen schrijftafel en brengt dat in dubbele mate ons voor den geest terug den tegenspoed die onze Muziektiiinco-mmissie heeft dit jaar met het weer. Want ook Zondagavond, al was het dan niet guur, was het wee rtoch verre van aanlokkelijk voor een zitje in den muziektuin. Er waren er nog wel velen, maar meq bleef heen en weer loopen, ging met de pauze naar huis, want voor zitten en rustig genieten was het geen weer, vooral niet toen ook nog een motregen het niet beter maakte. Jammer, echt jammer, want het was een heel, heel mooi concert. De Oostknollendammerkapel, onder directie van den heer G. Schaar, is een uitstekend corps; met uit muntende kwaliteiten. In een voorname voordracht geeft dit corps de verschillende composities weer. Er wordt gespeeld met temperament en toch is de klank nobel en fraai en menige directeur kan o.i. een,- ko men luisteren en leeren hoe oen uitvoering slechts winnen kan als roet het noodige entrain wordt ge speeld. Juist het frissche, het. ferme is zoo aantrekke lijk in dil corps, en van Jan-Salto t*:npi is dan ook geen sprake. Het was bovendien een programma dat met zorg en smaak was gekozen en dc bijval was dan ook algemeen. Allen hadden veel genoten. GEMEENTE-ONTVANGER. Omtrent de sollicitaties voor gemeenteontvanger al hier, kunnen wij nog mededeelen, dat het, getal 16 be draagt,, waarvan 7 uit de gemeente Sohagen, waarbij 2 raadsleden, de heeren H. van Nuland en L. J. Rog geveen. Ook zijn er liefhebbers uit Schagerbrug, Cal- lantsoog en Schoorldam, uit elke plaats een. TENNISSEN. Zondag- j.l. was het voor onzte Schager Tennis club een belangrijken dag. Zooals wij reeds mel den moesten zij dezen dag* hun laatsten competifcie- wedstryld thuis spelen tegen d.e L. T. C., Krom menie. Deze wedstrijd moest beslissen of1 Sohagen dan wel Krommenie kampioen van de afdieeling zou worden. Onze Schaiger Tennissers zij in er even wel in geslaagd beslag te leggen op 't Kampioen schap. Met een klinkende 5—2 overwinning wisten ^ij van Krommenie te w.nnen. Gefeliciteerd Sohagen: Tennisclub met ditmooie succes, het eerste jaar behaald in d'e competitie. IV. U. Lr. Den llden had ini heit lokaal „De Posthoorn alhier, de maandeTjjksche vergidiering van de a d, Behagen van het N. O. G. plaats, ondervoorzit terschap van den heer van; der Laar: te Dirk?horn. De teöchryvingsbrief voor de algemeene verga dering werd geheel afgehandeld en tot afgevaar digden gekozen-dc heeren Brouwer te Schagen en Speet» te Valkoog. Üet had do aandacht getrokken' van da leden, der afdeeli'ng, dat tot heden door den: Inspecteur in de inspectie detn Helder, nog geen inspectie- vergadering was uitgeschreven. Daar velen in deze vergaderingen belang stellen, werd' besloten, over deze zaak aan den inspecteur inlichtingen te vra gen. Verder niets meer aan# de# orde Zijnde, werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jan, zoon van Simon Keesman en Keeltje van Zandwijk.: Overleden: Comelis Roggeveen, oud 73 jaren, we duwnaar van Geertje de lieer. Anna Agnes Noord- strand, oud 14 jaren, te Zijpe. POLITIE. Gevonden: eenige pakjes tabak. Is blijven staan: een fiets.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6