De gespannen toestand in Rusland Radioprogramma Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. nu too 100 stuks Meeding dööa uitreiken JTeb r.k. hwie vesbin-gs comi té hoeft gezorgd ivoor meubilair en huishoudelijk gerief. Er Bijn twaalfmoodWoniii- Ïen gebouwd en thans reeds in gebruik genomen, n do half verwoeste boerderijen kan mem tijdelijk huizen, doordat men kom beschikken over dekkings- matoriaal. Do schade aan veldvruchten valt te Lichtenvoorde mee, HERCLASSIFICATIE DER GEMEENTEN. In de vergadering van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken werd me degedeeld, dat tot de eerste klasse zullen worden ver hoogd de volgende gemeenten of onderdeelen van ge meenten: Loosduinen (onderdeel gem. Den Haag). Zand voort, Tilburg, Eindhoven, Alkmaar, Zwolle, Middelburg, Vlissingen, Deventer, De Schans (onder deel gem. Leeuwarderadeel), Wageningen en En schedé. Tot de tweede klasse zullen worden verhoogd de volgende gemeenten of onderdeelen van gemeenten: Urk, Marken, Schiermonnikoog, Ameland, Terschel ling. Vlieland, Texel, Wieringen, Boxtel, Veur, Epe, Culemborg, Zaltbommel, Zevenbergen, Bolsward, Ze- venaar, Drachten (onderd, gem. Smallingerland), Soesterberg (onderd. gem. Soest), Aalten, Lonneker, Ede (kom), Leerdam, Öosterhout en Beilen. De bestaande omschrijving van het in de eerste klasse gerangschikte gebiedsdeel van Velsen wordt: Velsen (onderdeelen, gro?t IJmuiden en het dorp Velsen). De commissie heeft zich met deze regeling ver- eenigd. BRIEFPORT-VERLAGING. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt het port der bin- nenlandsche brieven met een gewicht van ten hoogste 20 gram verlaagd van 10 tot 7y2 cent. Voor brieven zwaarder dan 20 gram, blijft het tarief ongewijzigd. De bedoelde verlaging is mede van toepassing in het grensverkeer naar Duitschland en België en in het verkeer met Suriname en Curagao. Voor brieven naar deze bestemmingen is dan ver schuldigd voor een gewicht tot en met 20 gram 7y2 cent en voorts voor- elk volgend gewicht van 20 gram 5 cent daarboven. Het overleg dat met de Nederlandsch-Indische post administratie gevoerd wordt, omtrent invoering van een soortgelijke tariefsverlaging is nog niet beëindigd, zoodat voor verzending naaf Nederl.-Indië het be staande tarief nog van toepassing blijft. EEN VERKIEZINGS-PROGRAM. De anti-stemdwangpartij te Haarlem heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen een program samen gesteld, dat o.m. deze punten bevat: I. Ontwapening van de politiedienaars, deze krij gen stroohoed en een wandelstok. II. Salarisverlaging van B. en W,, de bezuinigde gelden komen ten goede aan de oiiden van dagen en gebrekkige kindertjes.', III. Een jaarlijksche subsidie van f 100.000 voor het voortbestaan van de H.O.V. IV. Reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur, met als gevolg: V. Opheffing van het Brokkenhuis, omdat na deze reorganisatie de werkloozen dan wel nieuwe kleeren kunnen koopen. VI. Met het oog op het stadsschoon, wederopbouw van de bekende „Dobbelsteentjes" en tevens groote schoonmaak van Laurens Janszoon Koster. ANNA PAULOWNA. Woensdagavond 15 Juni hield de Tuiabouwr vereemgmg A;rma Pa.ulowna een Algemeen© verga dering in de Vlas en Korenbeurs. In z*jn openingswoord doelde d.-e voorzitter, d© heer D. Stammes, mede, dab heb bestuur gemeend had een i algemeen© vergadering- te beleggen, om eens te zien, of er met de aardappelcampagne' hier geve.ld moot worden of ergens anders. Hierna leest de secretaris, de hoer D. J. Kaan, de m truien, welke onveranderd worden goedgekeurd met dank voor de uitnemende weergave. En dan komt het hoofdpunt der agenda, de veilingskwosbie ter sprake. Heb is allereerst de vraag meent voorzitter, of er hier tegenwoordig nog voldoend© vroege aardap pel-en verbouwd worden. Heb antwoord luidt, dat dit hetusch nog wel d© moeite is. De kwestie is alleen maar, hoe zie op de veiling te krijgen. Gemeend wordt dab het met vroege altijd nogal ging, maar de aanvoer van late was nooit van veel Beteekenis. Dit is trouwens niet alleen hier, maar ook op andere veilingen dikwijls heb geval. Besloten wordt, ,om_ een .week of drie, vier te veilen. Althans, om in elk geval d© gelegenheid tot veilen te opónen. Dat is de vereeniging nu feenmaal verplicht tegenover de leden. Willen de mmsebeft met komen, dan is daar halaas niets aan te do-en,maar dan heeft men ze tenminste in d e g< legen beid gesteld. Als een bezwa ar wordt ech ter geveeld, dat er geen betaalmeester meer is, doch als de heer P, Wilms, die toch als afslager aanwezig moet Zijln, opverzoek v. h. bestuur zich bereid verklaard, om- als betaalmeester te fun-geeren, isook -dat bezwaar opgeheven. 'Mocht het nochtans met de veiling niet blijken to gaan, dan zou men de aardappelen ook nog te Warmn'jihuizen ter markt kannen brengen'. Een Langen dijker schipper heeft zich namelijk bereid verklaard, zo langs de Molenvaait in te nemen, en dan vorder over het On.de Veer naar Warmen huizen 'te brengen, tegen 35 cent per 100 kilo, mits de hoeveelheid voldoende is' -om ©enigz&ns loo nei:^ voor hein te Zijn. Helder zou natuurlijk per schuit nog wel zoo gemakkelijk te bereiken zijn, doch biedt geen geschikt afzetgebied, omdat daar geen export is. Is dus de aanvoer daar maan ©enigs-- zins groo-ter dan noodig blijkt-, dan heeft dat on middellijk daling der prijzen tengevolge. Boven- -dien is de Heldersobe veiling voor niet-led'en veel to <luur, Zoo-dat al met al de kosten) voor 'den aan voerder wel 25 pöt. beloopen. Worden -die aardappelen in manden of kisten 'naar de veiling te Warmenhui.^en gebracht, dan zal dit de prijzen ten goede komen, ofschoon zakken niet bepaald verboden Zijln. Nadat nog wordt bepaald, dat de eerste veiling Zal plaats hebben op Vrijdag 1 Juli, volgt de rondvraag- -die echter niets oplevert, waarop de S'-ergadering wordt .gesloten met -dank voor de aan gename samenwerking. HEERHUGOWAARDt Door het bestuur der vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek, werd besloten het school feest Voor de leerlingen -der openbare scholen te houden op 23 Juni. Nadat rapport was uitgebracht ever het onderzoek naar de kosten, werd besloten met. auto's een tocht te maken naar Schoor! en Camperduin. Tevens w-erd in deze vergadering be sloten den afgetreden voorzitter, den heer P. Won der. als aandenken een -palm in luxe-pot aan te bieden.* HEERHUGOWAARDi Woensdagavond werd door de muziekvereeniging „H.U.G.O." een buitengewoon concert gegeven- op het sportterrein. O.a. werden gespeeld het verplichte en vrije nummer, waarmee op het concours te Oost huizen den eersten -prijs wer dbehaald en het num mer. waarmee de eerst ©ereprijs behaald werd. Hoe wel het tameliik koud was. werd het concert door een flink aantal personen aangehoord. Dat er geno ten werd. bleek wel uit het krachtig applaus. Jam m-er. dat niet tén volle kon worden genoten, tenge volge het groot aantal lawaai-makende kinderen Zouden die niet geweerd of tot -stilte gemaand kun nen worden? WINKEL. Het gedeeltelijk vernieuwen van de Voormuur van het gebouw der Co-op. Broodbakkerij en Verbruiks- vereeniging „De Tijdgeest" met bijkomende werken. is aanbesteed met don volgenden -uitslag: H. Fijn - heer. Winkel f 2518. J. Pik. Barsingerhorn f 2378, J. Smit Pz.. Winkel f 2248; J. Faust, Nieuwe Nio- dorp f 2319; G. Rutsen, Nieuwe Niedorp' f 2349; Ph Kom. Nieuwe Niedorp f 2099,25. BogTooting f 2200. Gegund aan den laagsten inshcrilver. EEN GESTOOElfc BRUILOFT. Uit 's Gravenhage, 16 Juni. Gisterochtend om streeks twaalf uur is het in de omgeving van Groote Marktstraat en Luthersche Burgwal te 's Graven hage. vrij- rumoerig geweest, meldt d-e Tel. Een zekere heer M. B.. wonende te 's Gravenha ge. was de hoofdpersoon van het relletje. D-ezc M. B. -had een vordering van ongeveer f 600 op J. B. uit Amsterdam. Deze vordering was reeds ongeveer vijf jaar oud en ondanks alle pogingen was- het den heer M. B. steeds niet gelukt zijn geld terug te krij gen. M. B. d©ed alle -moeite om zijn schuldenaai te spreken te krijgen, maar dit mislukte hem steeds Eenigen tijd geleden hoorde hij dat een zuster van J. B. zou trouwen en haar intrek zou nemen in den perceel op den Lutherschen Burgwal. De heer J. B. zou vermoedelijk zelf ook deze fees telijkheid bijwonen en zou dus ook op den Luther sche Burgwal aanwezig zijn. De heer M. B. liet nu een groot aantal circulaires drukken, in welke hij' een uitvoerig exposé gaf van óe „oplichterijen" des heeren J. B. en van zijn han delingen en bezoeken om; -dit geld terug te krijgen. Gisterochtend tegen elf uur w'as de heer M. B. op zijn post. Hij stond op den Lutherscbe Burgwal te genover he.t bedoelde perceel en wachtte daar den trouwstoe-t met den schuldenaar op. Inderdaad kwamen spoedig de zustor met haar bruidegom, vcrgozeld van twee bruidsmeisjes. De lang v-erwachte J. B. was er echter niet bij. De heer M. B.. die dit echter niet bemerkte, begon te schreeuwen .op-lichter" en dergelijke fraaie uit drukkingen meer en deelde ijverig circulaires rond 'D-e bruidegom geraakte hierop zóó in woede, dat hij M. B. te lijf wilde, wat hem echter door zijn echtgenoote belet werd. die hem het huis introk. De wijze, waarop M. B. te keer ging was van dien aard. dat de politie het noodig oordeelde hem mee te nemen naar het bureau Prinsestraat, waar hem de pamfletten ontnomen werden. In de omgeving van den Luther sche Burgwal bleef het nog geruimen tijd rumoerig. VERHOOGING DER DUITSCHE INVOERRECH TEN OP AARDAPPELEN? In den Rijksdag vond gisteren een langdurige be spreking plaats van de interfractioneele commissie der regeeringspartijen, welke hoofdzakelijk over de douanetariefkwestie handelde. De meeningen over dit vraagstuk loopen zeer uiteen. De Duitsch-nationalen wenschen een belangrijke verhöoging van het in voerrecht op aardappelen 'n.1. van 50 -pf. tot twee mark. Tel. STAD IN COLUMBIA VERWOEST. De stad Fresno in de republiek Columbia is door bi-and geheel verwoest,. Het aantal dooden gewon den is nog niet bekend. EEN SLACHTOFFER VAN DE HOOGE BELAS TINGEN. Onder groote belangstelling van het publiek begon gister te Berlijn het proces tegen Paul Hackbusch, "die in Januari jl. op het belastingkantoor te Neu- kölln zijn elfjarig zoontje heeft doodgeschoten en wien ten laste wordt gelegd te hebben getracht een ambtenaar van dit kantoor te dooden. Hackbusch, !ie 49 jaar oud is, heeft den rechter van instructie verzekerd, dat het in zijn bedoeling had gelegen zichzelf en zijn zoontje op het belastingkantoor te dooden daar de belastingautoriteiten hem te gronde hadden gericht. Gister vertelde hij dat hij in Januari 1925 een kleine fabriek had opgericht; de zaak ging eerst een tijd goed, maar in December 1926 werd hij geheel geruineerd. De tegenspoed had hem zeer neerslachtig gemaakt en dat werd nog erged toen de belastingautoriteiten met overdreven hooge vorde ringen voor den dag kwamen. Herhaaldelijk had" Hackbusch op het belastingkantoor met den inspec teur Hesse gesproken, maar steeds zonder resultaat. Öp 22 Januari jl. zou de inboedel van Hackbusch worden verpand- Hackbusch had toen een revolver gekocht met het vaste voornemen op het belasting kantoor zelfmoord te plegen. Snikkend voegde be klaagde er aan toe dat de zorg voor zijn kind het is geweest die hem had weerhouden zijn plan reeds eerder ten uitvoer te brengen. Tenslotte toen hij zelfs geen geld meer had om het allernoodzakelijk ste voor zijn gezin te koopen. besloot hij zijn kind mede te nemen in den dood. Dien dag had hij zijn zoontje thuisgehouden van de school. - Met het knaap-je was Hij eerst naar de fabriek gegaan, waar hij afscheidsbrieven had geschreven aan. zijn vrouw en zijn broer. Daarna begaf hij zich naar het belas tingkantoor. Hij liep geruimen tijd in de gang op en rieder, maar tenslotte trad hij de kamer van Hesse binnen, h-ii wilde dezen nogmaals verzoeken zijn hoek enopnieuw te controleeren wat Hesse reeds herhaaldel k had geweigerd. Toen deze laatste po ging tevergeefsch bleek, heeft hij zijn kind doodge- ten. Zijn wapen functioneerde niet goed, anders had hij zich onmidedllijk daarop zelf eon kogel door hei hoofd gejaagd. Nadat inspecteur der belastingen Hesse was -ge hoord, eischte het openbaar ministerie 10 maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft dadelijk daar op vonnis gewezen en onder aanneming van ver zachtende omstandigheden den beklaagde wegens doodslag en wegens het dragen van verboden wa penen voorwaardelijk tot 6 maanden gevangenis straf en 1 dag hechtenis veroordeeld. EEN KWAADAARDIGE HAAN. In Glarus speelde een kindje van twee en een half jaar in een speeltuin van een café. In den tuin was ook een kippenhok. Het kind hield zich met de handjes aan het ijzergaas vast en keek door" dé openingen naar de kippen. Dit kon een haan niet velen en hij pikte het kind dusdanig in het gezicht, dat het een oog verioor. De vader eischte nu van den eigenaar van de kip pen 5000 fr. schadevergoeding op grond van de bepa ling in het Zwitsersche Verbintenisrecht, dat de eige naar aansprakelijk stelt voor de schade door zijn die ren veroorzaakt tenzij de benadeelde niet voldoende voorzichtigheid in acht nam. De rechtbank verklaar de dat wanneer er beter op het kind gelet zou zijn, er geen ongeluk «zou zijn gebeurd. De rechter in beroep echter veroordeelde den eigenaar van den haan tot 2500 fr. schadevergoeding, welk vonnis het Bundes- gericht in Lausanne bevestigde. Beide rechtscolleges waren van oordeel dat de eigenaar er voor had moe ten zorgen dat de haan, die als een kwaadaardig dier bekend stond, geen kwaad kon doen. AUTO-ONGEVALLEN BIJ NIZZA. Op de brug over de Var bij Gattières, tien mijl van Nizza trachtte Zondagavond laat een auto, waarin drie personen waren gezeten, een anderen auto te passeeren. De chauffeur haalde echter niet ver ge noeg uit, een lichte aanrijding volgde en, blijkbaar even zijn positieven verliezend, wierp, de chauffeur het stuur om, met gevolg dat de auto dtbor het brug- gehek reed, een val maakte van ette'ijke meters en op een erindbank in de rivier terecht, kwam. Wegens de snelle strooming was het reddingswerk zeer be zwaarlijk, maar tenslotte lieten zich de chauffeur en de conducteur van een autobus met touwén naar be n-eden zakken. Z!e vonden den chauffeur overleden, de beideanderen stervend. - Nadat voor het lijk en de -beide zwaargewonden was gezorgd, zette de autobus haar weg voort. Ze had nauwelijks 400 -meter afgelegd, tpen een geweldig gekraak werd vernomen. Bij onderzoek bleek, dat de bus een handkar, welke geen licht op had, te plet ter had gereden. Van de begeleiders, twee oude men schep, was de oen rtoo£ en de ander zwaar gewond. De chauffeur van de bus, toch reeds overstuur door het eerste incident, kreeg het zoo op de zenuwen, dat hij er vandoor ging. Men heeft hem. nog niet kun nen ontdekken. Denzeifden dag is een bekend motorrijder bij Gat tières met ?ijn motor in een ravijn gestort en gedood. AUTO VAN EEN BRUG GEREDEN. Op den straatweg naar Antibes stortte een auto van een brug in de rivier. De -beide inzittenden wer den .gedood. Een voorbijganger, die juist de brug passeerde, word medegesleurd en kwam eveneens om het leven. EEN GEVECHT OM DE VRIJHEID. Vijf ter dood. veroordeelden uit de gevapgeaais van Joliiöfc bij' Ohioago hebben Maandag in den Z>uid- Westelijfeeiii' vleugel van .het gebouw de bewakers, -di-e hun eten brachten, -overvallen en overweldigd. Daarna holden zij' naar het kantoor, waar zij zich van revolvers voorzagen en toen het binnenplein op. Hier kwam hun de directeur tegemoet, -dim zij eoliter -dwongen in zijn auto te stappen De vrouw van dón directeur, die het lawaai geboord had, had imtusschen alarm gemaakt. De bewakers kwa men het plein oprennen toen de directeur in de auto tapte, en schoten dadelijk op de boeven, waarbij zij' er een die aan. het stuur van die auto plaats genomen had, verwondden'. De boeven lieten ben de auto in den steek en gingen een gevecht aan met de bewakers. Het einde van den strijd! was, dat een der bandieten gedood was en drie gewond, doch do vijfde was er in geslaagd) te ontkomen. De directeur had verscheddeno kogels door zijn hoed ffekregen, dooh was ongedeerd' gebleven. EEN HONDERDJARIGE PAPAGAAI, DIE EEN EI LEGT. In de -diergaarde in Regents Park te Londen bevindt zich een oude papagaai, die naar den hiaam „Okl Bill" luisterd, hoewel „hij-'" ©en Wijfje is. Maandag - is Old BUI 1'OD jaar geworden, - en dit heugelijke feit heeft dó oud© dam© gevierd met een ei te leggen, een gebeurtenis, die jarenlang achterwege was gebleven. DE TIEN GEBODEN VOOR DE BIOSCOOP. Een Amerikaansch filmblad publiceert de vol gende tien geboden voor bioscoopbezoekera; advie zen, die niet a-lleen in Amerika zin hebben. 1. Als ge lachen moet om een film, doe het dan zoo, dat iedereen merkt, hoe ge u amuseert. Juist i3 het, als ge daarbij met uw handen op uw dijen slaat ©n voortdurend roept: „Eenig!" of „Wat 'n heerlijke nonsens!" 2. Bij natuuropnamen of films van een stad moet ge uw buren met luider stem vertellen, dat gij- daar ik zijt geweest, want dat staat altijd goed en alle menschen in de buurt merken dan, dat ge niet al leen rijk, maar ook beschaafd zijt. 3. A-la ge 'de handeling van een film al kent uit den roman, vertel die dan uw buurvrouw luid fluis terend telkens vóórdat het beeld op het doek komt. Ge hebt er geen idee van hoe dankhaar uw buren u zijn, dat ze uw stem mogen hooren, 4. Lees ook telkens de opschriften hardop; want er kunnen analphabeten in de zaal zijn, die ze -zelf niet kunnen lezen. 5. Als ge hiermee bezig zijt, spreek dan zoo luid, dat men van de muziek niets hoort. Ge hebt dan uw doel bereikt: de aandacht van al uw huren op u te vestigen. 6. Als ge uw plaat9 hebt ingenomen, kunt ge ge rust een paar maal opstaan om uw overjas uit. te doen of iets voor den dag te halen. Uw buren zijn blij; als ze zien, dat ge doet alsof ge thuis zijt. 7. Al dweept ge in uw binnenste ook. nog zoo zeer met roover-geschiedenissen, toch moet ge tij dens de voorstelling uiting geven aan uw .afkeer van dergelijke films. Het doet u in aller achting stijgen. 8. Bijzonder goed is het, met een stevige ver koudheid naar de bioscoop te gaan. Ge onderbreekt niet alleen door uw hoesten en snuiten den verve lenden filmstroom, maar geeft anderen ook de ge legenheid, uit sympathie met u de griep te krijgen. 9. Gedraag u over het algemeen in de bioscoop alsof ge thuis zijt, want '10. Thuis gedraagt ge u stellig zóó, dat ieder zich verheugt over de manier, waarop ge rekening houdt met anderen. LINDBERGH IN NEW YORK. Het is ongelooflijk, zooveel ruimte als de New Yorksche bladen geven aan de huldiging van colo- nel JJndbergh. In de eerste 16 bladzijden van een der belangrijkste bladen komt bijv. maar één heel klein berichtje" voor, dat niet op Lindbergh of op diens moeder betrekking heeft. Dat berichtje meldt de aankomst, van de Pinedo te -Barcelona. Om een idee te geven van de geweldige drukte bij den feestelijken intocht van Lindbergh, diene, dat omstreeks twee millioen personen op de been waren; de New Yorksche reinigingsdienst werkte den gan- schen nacht en ruimde in straten en parken 1600 ton papier op! EEN WITTE TIJGER. Tot de belangrijkste in 1926 door het Britsch Mu seurn van Natuurlijke Historie verkregen aanwin sten, behoort een van den Koning van Engeland in bruikleen ontvangen witte tijger, aan Z.M. geschon ken door den Maharadjah van Rewah (Br.-In-d.). Het kleurenkleed van het dier is te opmerkelijker, daar het geen ware albino is; de strepen toch zijn bijna even donkerbruin a-ls van gewoon gekleurde en de oogen waren normaal. De grondkleur van het li chaam is echter wit, zonder een spoor van de ka rakteristieke donkergele tint. De 't eerst bekend ge worden witte tijger dateert van omstreeks 1820 en staat afgebeeld in Griffith's „Animal Kingdom". Uit Moskou wordt gemeld, dat een nieuwe rede van den volkscommissaris van oorlog, Worasjilow, gisteren in de partij club gehouden, groot opzien heeft gebaard. Nadat hij de bekende verwijten en beschuldigingen aan het adres van Engeland had herhaald, zeide Worosjilow, sprekende over het drei gende oorlogsgevaar, dat men nog veelal meent, dat Rusland een oorlog met zijn belagers zou kunnen vermijden. Spr. betwijfelde dit echter. „Wij hebben altijd geweten, -dat de proletarische en de kapitalistische wereld op den langen duur niet vreedzaam naast el kander zouden kunnen bestaan. Wij hebben de laat ste jaren voortdurend gelaveerd om de adempauze des vredes zoo lang mogelijk te rekken. Thans ech ter kunnen wij op het ergste voorbereid zijn." Een groot gedeelte van de berichten nopen-s de ge beurtenissen in Rusland, bereiken ons vla Warschau en het behoeft dus geen betoog, dat men niet alles wat wordt gemeld klakkeloos kan aanvaarden, Vrij- apocrief komt ons o.a. een bericht voor, dat het centrale uitvoerende comité der èommunistische partij aile partijleden'zou hebben gemobiliseerd. De heele partij, zoo heet het verder, zou op militaire leest worden geschoeid en reeds zeer binnenkort zou den er militaire oefeningen beginnen. Eveneens met de noodige reserve dient men het bericht te lezen, dat de Finsche kolonel Elvengren, die op 9 Juni te Moskou met 19 andere anjj-bolsje- wieken is gefusilleerd, vóór zijn terechtstelling op een afgrijselijke manier door de Gpoe zou zijn ge folterd. Na de foltering zou men hem in de gevan genis aan een lijk hebben vastgebonden en hem zoo vijf dagen hebben laten liggen. Toen. men hem kwam halen om hem te fusilleeren, bleek hij krank zinnig te zijn geworden. Volgens een bericht uit Helsingfors heeft' de Fin sche zaakgelastigde te Moskou in opdracht van zijn i'ogeering tegen de terechtstelling van den kolonel geprotesteerd en genoegdoening verlangd. De Berlijnsche bladen publiceeren vanavond nog andere beriehten nopens het roode schrikbewind, O.a. zou do Poolsche luitenant Jani, die wordt be schuldigd den moord op den chef van de Gpoe te Minsk te hebben gepleegd en voor Polen te hebben gespionneerd, van morgen in de vroegte zijn ge- executeerd. De interventie van den Poolschen ge zant was vergeefsch. Te Wladiwostok zijn vier voormalige tsaristische oficieren eveneens doodgeschoten. Te Leningrad heeft uo Gpoe in verband niet den nomaanslag op de communistische vergadering ïeeds meer dan 400 personen aangehouden. WORDT VLIEGER. De verbeelding" der Amerikaansch© jeugd is der mate aangewakkerd door de jongste ontwikkeling der luchtvaart, dat de inschrijving voor dienstne ming bij de verschillende luchtvaartdiensten meer dan verdubbeld is. ZONDAG 19 JUNI. Julianaolorp, Zöndxngsgeb.uw Do Star of Hop*, de hoeren Kok en Voorhaal' te Zaandam, 's mid dags half drie en 's avonds 8 uur,'aanschouwelijk tentoongesteld de Tabernakel, met spreken daar over. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen. voorm. 10 uur. Ds. van Dijk. Eenigenburg. voorm. 10# uur, Ds. Tinholt. Juilanadorp. voorrn. 10# uur. Ds. Groeneveld. Wieringerwaard. nam;. 8 uur, Ds. Groeneveld. Nieuwe Niedorp. nam. 7.30 uur, Ds. Schermarhorn. Burgerbrug, voorin. 10 uur, D-s. van Beek. O'ud'esluis, zie Schagerbrug. S-chagerbrug, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Heerhugowaard, voorm. 10# uur. 'Ds. Schermerhorn. Veenhuizen. geen dienst. Warmenhuizen. voorm. 10# uur. Ds. Hornstra. Doop: Winkel.' voorms. 10# uur Ds. Staal. Westerland. nam-. 2# uur. Ds. Van Beek. Hensbroek, voorin. 10 uur. Ds. Spaargaren, Barsingerhorn. geen dienst, vac. D'irkshorn, geen Samenkomst. Oudkarspel, voorm. half tien i(o. t.) Ds. de Leeuw. Onderwerp: „De -lachwekkende Waereld." DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp. nam-. 7# uur. Ds. Haars. Barsingerhorn, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm-. ,11 uur. Ds. Verwaal van Alkmaar. H. Avondmaal Nam. 5 uur. de heer Bosania van Wielingen, D'ankz. Breezand. voorm-. 10 uur. de heer Hoekstra v. Hoorn. GEREF, GEMEENTE te: Anna Paulowna. voorm .10 uur, Preeklezen. Nam. 2# uur, Preeklezen. V'oór Vrijdag 17 Juni. 8.50 HAMÜJURG (392 M.) Mlorgenomroep. 11.20 DAVENTHY. Het Radio-kwartet. 12.20 LANGENBERG (469 M.) Lezing. 12.35 HILVERSUM (1060 M.) Concert door het Sa lon Trio van het Restaurant „Trianon" te Amsterdams. 12.50 PARIJS1 (1750 M.) Concert door het orkest Gayina. 1.20 LONDEN, Dav-entry, Lunchmuziek door het orkest van het Metropole Hotel. 1.25 LANGENBERG (-469 Md Kamermuziek. 2.20 MADRID (373 M.) Concert door het orkest 3.20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 4.10 LONDEN, Daventry. Engelsche Volksdans- rnuziek. 4.35 HAMBURG (392 M.) Concert. 5.05 -PARIJS (1750. M.) Concert met medewerking van solisten. 3 30 HILVERSUM. Gramofoonconcert. 4.15 HILVERSUM. Vooravondo,oneert door het ANRD-orkest, solist S. L. Wertheim (altviool) 5.20 HAMBURG (395 M.) Concért. 6.15 HILVERSUM. Lezin- van Dr. I. II. J. Vos. Wethouder van Amsterdam. 6.20 LONDEN. Daventrv. Orkestmuziek. 6.50 MADRID (373 M.) Concert. 7.35 LONDEN. Daventry. Pianoconcert. 8.05 LONDEN. Daventry. Variété-programima. 8.20 LONDEN. Daventry. Voortzetting variété-pr. BRUSSEL ('509 M.) Concert. STUTTGART (380 M.) Concert. 8.50 WARSCHAU (1111 M.) Concert. BERLIJN (484 M.) Finsche muziek. BERN (411 M.) Avondconcert. LANGENBERG (469 M.) Avondconcert. WARSCHAU (Uil M.) Beethoven-concert. 9.05 PARIJS (1750 M.) Avondconcert. 9.20 MILAAN (316 M.) r, koor en orkest. L'YON (191 ,M.) Orkestmuziek. 9.30 BRUSSEL (509 M.) Concert. 9.50 BRUSSEL. Vlaamsche literatuur, KOPENHAGEN (337 M.) Fransche muziek. LONDEN. D'aventry. Het Symphonie-orkest. Muziek van Gounod. 1120 DAVENTRY. Dansmuziek. EIERVEILING SCHAGEN. 16 Juni. Aangevoedd waren 202 partijen. 51077 stuks kip- eieren, 52 partijen, 7802 stuks eendeieren. De prijs liep van f 5.20 to-t f 5.50, bruine eieren van -f 5.80 tot f 5.90. De veiling- duurt voort. SCHAGEN- 16 Juni. 4 Paadden f 100—250,. 2 stieren f 150—280, 25 gel- dekoeien mag., f 200 tot 310, 74 idem. vette f 250— 465. 25 kalfkoeien f 210—370, 13 pinken f 100—140, 97 nuchtere kalveren f 10—21. 281 schapen vette f 28 tot f 34, 32 overhouders f 2537, 405 lammeren. 1625. 5 Bokken en geiten f 612, 5 varkens, mag. f 20 25, 80 idem, vette, p. Kg. f 0.580.62, 225 biggen f 12 d.7, 13 konijnen f 0.50—2, 76 kippen f 12.25, ha nen f 0.15—2.50, 114 Kg. boter f 1.50—1.80. AMSTERDAM, 15 Juni. Ter veemarkt waren1 bedien aangevoerd': 369 vofcfca kalveren1 le kw. 9092 cent, 2e kw. 7080 oanib. 3e kw. 60-70 cent;, per Kg!, levend gewicht. 81 nuchtere "kalveren bï 916, 640 varkens, Holl., Ov-erz. en Geld. Ie kw. 74—75 cent, (enkele boven n-oteering) 2e kw. 7374 oemt, vette varkens 7073 cent per Kg. slachtgewicht. BROEK ÖP LANGENDIJK, 15 Juni. Bloemkool le soort f 19,20 per 100 stuks, schot- sohe muizen f 1518,80, drielingen) f 7,109,80, kleine f 3,504,70 per 100 Kg. Totaalaanvoer: 23 stuks b-loeimikcial, 122300 Kg. aardappelen). HOORN, 15 Juni. Aangeveerd 152 varkens: vette 6064 cent, zou ters 6064 cent. Iiandel matig. MEDEMRLIK, 15 Juni. Schctsche muizen f 8^—8.25, kleine f 3,153,60 per 50 Kg. NOORDSCHARW^HDE, 15 Juni. Sebo-tsühie muiZen f 17,6018,10, -drielingen f 8.3!) 4 f 9,30, kleine f 4,30—4,90 per 100 Kg. Aanvoer 5200 Kg. WINKEL, 15 Juïiii. Aardb-ei«r,o*K> 3540 per 100 pond, bloemkool 9 f 18 per 100 stuks, fa-opsla r 1.50—2 per 100 st., komkommers f 8—9 per 1Ö0 stuks, wortelen) i 6,80 f 7,80 per 100 bos, rabarber 1,405 per 100 bo*.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6