DE VLOOTCONFERENTIE TE GENèVE. Gemengd Nieuws. De Paus over het Bolsjewisme. Voetbal. Marktberichten. men niet gauw en niet gaarne doet. doch wat thans wel geboden was. Wel klaarde het na den middag wat op. doch dit kan men niet voorzien; 't publiek zou eenmaal toch wel niet gekomen zijn. Thans is de feestdag nader bepaald op Zondag 26 Juni a.s. wederom op hetzelfde terrein van de voetbalclub S.V.V. gelegen in 't Schoorlsche Sportpark HET TIENDE SLACHTOFFER OVERLEDEN. Uit Groenlo, 20 Juni. Het tiende slachtoffer van de jongste stormramp, de echtgenoote van den land bouwer Kimmels te Avest bij Groenlo, wiens boerderij ook geheel verwoest werd, is in het Vincentius Gast huis alhier overleden. BROEDMACHINE DOOR RATTEN LEEGGEHAALD. De heer T. B., wonende aan den Vlietweg, te Rijs wijk, kwam een dezer dagen op het politiebureau aangifte doen van diefstal van 180 kuikens, die uit een broedmachine zouden zijn ontvreemd. De politie stelde een onderzoek in, dat zich zelfs uitstrekte tot de markten in deze omgeving, doch zij vond geen spoor van den dief of de kuikens. Later kwam de heer B. vertellen, dat hij de daders van dezen ge- heimzinnigen diefstal zelf had ontdekt. Bij het weg- ruimen van de broedmachine had hij in den houten vloer, waarop deze had gestaan, een gat ontdekt, dat naar een rattenhol leidde. In het hol werden nog 135 doode kuikens aange troffen. Een tweetal van de moorddadige ratten, die uit het gat trachtten te ontvluchten, werd onmid dellijk doodgeslagen. DE STORMRAMP. De burgemeester van Neede, de heer S. K. Haitsma Muller deelt mede, dat na deskundig onderzoek kon worden vastgesteld, dat in Neede door de storm ramp 40 gebouwen totaal zijn verwoest, 46 gedeelte lijk verwoest of zwaar beschadigd en licht bescha digd 123, zoodat in totaal 290 gebouwen zijn getrof fen. Taxatie van de toegebrachte schade heeft nog niet plaats gehad. MISBRUIK MET ONZEN BOTER. Het is voor onze zoo gewichtigte zuivelindustrie van groote beteekenis, -dat de goede naam onzer viaiderlandsehe boter is' hersteld door de toepas sing van strenge wetten en scherpe oonibrole, na de langdurige ziekte de „margarinitis" waaraan het artikel jarenlang geleden heeft door de eendrachtige werking van knoeiers en markfc- bedervers. Des temeer, aldus schrijft Dt. Van Haf mei Rooe in' het „Maandblad tegen de Vervalschin- gen" is het te betreuren, dat onze zoo goed her stelde Hollandsche naam weer in heb buitenland op allerlei wijzen in discrediet gebracht wordt. We vernemen namelijk dat tegenwoordig te Keu len1 onder den naam!, van „Allerfijnstea Hollandsche Roomboter" een artikel verkocht wordt, dat schro melijk vervalscht is en njet 'op Neder iandsohen bo dem vervaardigd is geworden1. 'Ook in België worat margarine onder den naam van „Hollandsche Boter" aan den man gebracht. Volgens het „Alg. NederL Landbouwblad'" wor den door de Alg. Ned. Zuivel bond in samenwer king met den Buitenl. Voorlichtingsdienst pogin gen in het werk gesteld om den omvang dar knoeierijen na te gaan en er maatregelen tegen te De Boer, ln de kist af. Doch ook hij voelde zich, vóór dat hij den heer Sybesma ha'd kunpen bereiken, on wel worden en kon nog gelegenheidvinden, het sein te geven hem op te halen. Intusschen had men in de kist die blijkbaar kool- zuur-gas bleek te bevatten een zoo groot mogelijke hoeveelheid zuurstof toegevoegd en na circa een uur tijds slaagde een Japansche werkman er in, eerst den heer Sybesma en daarna de heeren Nieuwen huis en Van der Wall boven te brengen. Geneeskundige hulp was onmiddellijk ter plaatse aanwezig, zelfs nog vóór de slachtoffers boven waren gebracht. De heer Sybesma kon nog met veel moeite worden bijgebracht; bij de heeren Van der Wall en Van Nieu- wenhuis faalden echter alle pogingen. Zij waren in middels aan koolzuur-vergiftiging overleden. Het tragisch gebeuren veroorzaakt, gelijk men zich denken kan, op Boedoeran en in den omtrek, groote verslagenheid. De directie der fabriek vraagt zich te vergeefs af, hoe de heer Van Nieuwenhuis, op eigen initiatief en met veronachtzaming van alle voorzorgsmaatregelen, in de carbonatie-kist heeft durven neerdalen, waar in hij wist dat zich het zeer gevaarlijke koolzuur gas bevond althans zomkunnen bevinden. Indien hij de terzake uitgevaardigde voorschriften van he* onderzoek van carbonatiekisten had opgevolgd, zou een ernstig ongeluk als het bovenstaande uitgesloten zijn geweest OUDE NIEDORP. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Don derdag 23 Juni 1927, n.m, 7 uur (n.t). OUDE NIEDORP. De heer J. Ligthart, die benoemd is tot lid van den Raad, in de plaats van den heer A. Molenaar, die be dankte, heeft zijne benoeming aangenomen. OUDE NIEDORP. Ter gelegenheid van de kermis te Verlaat, werd Maandagavond een openbare uitvoering gegeven door de tooneelvereeniging „Molière" alhier, voor een ei volle zaal. Deze uitvoering is uitmuntend geslaagd, er werd best spel gegeven. Opgevoerd werd: Jochem— Uilenspiegel en „De Artisten-Revue"fc een paar echte kermisstukken. Slot een gezellig bal. WINKEL. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school te Winkel of te Lutjewinkel, hebben zich 33 sollicitanten aangemeld. WINKEL. De Postduivenvereeniging „Steeds Verder" alhier, hield een vlucht vanaf Eijsden, op Zondag 19 Juni 1927.. Losgelaten'om.8 uur. 1. N. Wijn, 13 u. 12 m. 5 sec.; 2. N. Wijn 13 u. 12 m. 10 sec.; 3. P. Strobbe 13 u. 12 m. 19 sec.; 4. F. Kempen 13 u. 12 m. 47 sec.; 5. F. v. Kempen 13 u. 14 m. 57 sec.; 6. N. Wijn 13 u. 17 m. 15 sec.; 7. N. Wijn 13 u. 19 m. 20 sec.; 8. P. Kort 13 u. 25 m. 7 sec.; 8. F. v. Kempen 14 u. 27 m. 17 sec.; 10. D. A. de Bruin 14 u. 31 m. 27 sec.; 11. Th. de Pree 14 u. 50 m. 33 sec.; 12. 'C. Hoep 14 u. 50 m. 35 sec. WHj vertrouwen, schrijft dr. van Hamel Roos, dat onze regeering met hert oog) o pde vitale be langen onzer zuivelindustrie, langs diplomatieken Weg krachtig zal optreden! tégen het misbruik ma- ben van den Hollajwbehen naam! voor vervalsohbe producten1, ,ein door doelmatige publicaties, na over-, tuigende bewijzen, het kwaad zooveel mogelijk ^al beteugelen. DOOR EEN GEMASKERDEN BANDIET OVER VALLEN. 't Gebeurde Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur op het kantoor der gem. gasfabriek te Amsterdam. De ambtenaar, belast met heb inwisselen van gas- ptenhingen, had reeds Zijd glazen loket gesloten om den staat van zijn kas te gaan opmaken. Nauwelijks was hij gaan1 zitten, oan te. gaan tel len, toen hij voor bet loket eanig, gerucht hoorde. Wie beschrijft Zijn ontzetting, toen, in plaats van een laten klant, vis a vis pen gemaskerde man stond, die op den verschrikten ambtenaar een browning .richtte. „Geld of je leven1", dreigde dè gemaskerde m de terminologie van de Wild-West bandieten. De betrokken ambtenaar beleefde angstige mo menten. Zonder ineer het geld, daiti d'e gemeente toebehoorde, »iaamj den schurk te overhandigen, wenschte hij nieit te doen. Aan den anderen kant oordeelde hij misschien, dat 't beter was voor de gemeente te leven" dan te sterven. De bandiet bleek wel erven geduld te hebben, wat hem, tot geluk van! den ambtenaar, een goed gevulde kas deed mislaopen. Op het moment, dat hij' met Z'n wijsvinger reeds een verdachte beweging naar den haan van de revolver maakte, trad iemand binden Als een slagboom daalde do arm1 met het gevaarlijke wapen en nam de bandiet de boenen, nadat hij' eerst nog 1 zijn masker had afgedaan. Voor hij den uitgang verliet, draaide hij zich nog even om en riep: ,,'t was maar een grapje I Toen verdween hij evén vlug als hij gekomen was. Tot nu is men er niet in geslaagd, heb heerr- sohap te pakken te krijgen. De ambtenaar, die zich spoedig van den schrik haa 'hersteld!, ging rus tig dioocr met geld tellen. Tal. UIT DE LUS GESCHOTEN. Men meldt uit IJmuiden aan het V. D.-bureau: Gistermiddag omstreeks halfvijf schoot op het ter rein der hoogovens, bij het opheffen een zeer zwaar werkstuk uit de lus. Het kwam terecht op het hoofd van den gehuwden Duitschen arbeider K'irchhoff, die onmiddellijk gedood werd:. VREESELIJK ONGELUK. Omtrent een vreeselijk ongeluk op de suikerfabriek Boederan, meldt de „Ind. Crt": Omstreeks half elf wilde de fabricatie-chef, de heer Ch. O. van Nieuwenhuis, vergezeld van zijn assisten ten, de heeren H. F. v. d. Wall, eersten chemiker en ir. A. Geysinck, den assistent-chemiker, een inspectie verrichten in een der carbonatiekisten der fabriek, die kort te voren in gebruik waren genomen. Zij daalden hiertoe langs de versterkingsijzers in de 4 M. hooge kist af, de heer Van der Wall het eerst, op korten afstand gevolgd door den heer Van Nieuwenhuis. De heer Geysink stond toen nog boven. Plotseling hoorde deze den heer Van der Wall zeggen: „Wat hangt hier een rare lucht" en plotseling daarop zag hij hem voorover op den bodem der kist neervallen. De heer Van Nieuwenhuis, die blijkbaar den heer Van der Wall te hulp wilde komen, daalde nog wat in de kist af, doch vóór hij den bodqpi bereikt had, viel ook hij naar beneden, naast het lichaam van den heer Van der Wall. De heer Geysink, die onmiddellijk een zeer ern stig ongeluk vreesde, rende weg om hulp te halen, die onmiddellijk door het overige fabriekspersoneel werd verleend. Men liet een Javaan, vastgebonden aan een touw, in de kist neerdalen, doch vóór dat deze den bodem had bereikt, was hij in bezwijming geraakt en moest hij wederom worden opgehaald. De le machinist, de heer Sybesma, liet zich daarop de touwen om de armen vastbinden om persoonlijk het reddingswerk te verrichten, doch ook hij raakte halverwege den bodem buiten kennis en wat erger was: de touwen gleden hem van de armen. Tot zijn geluk viel hij niet op den bodem neer, doch bleef hij op circa 2 M. hoogte aan een der verster- kingsijzers van de carbonatiekist hangen. D© nood steeg dus, en thans daalde de 2e machinist, de heer Een vredelievende boodschap van Coo- lldge. Gisteren is te Genève de Vlootconferentie aange vangen tusschen Amerika, Engeland en Japan, wel ke ten doei heeft de beperking van de bewapening ter zee. Van den AZmerikaanschen president, Coolidge, werd een boodschap voorgelezen, waarin onder an dere gezegd wordt, dat een overeenkomst, welke iederen vorm van wedijver op vlootgebied tusschen de mogendheden onmogelijk zou maken, grootelijks zou dienen om de tegenwoordige betrekkingen van overeenstemming tusschen de drie landen hechter te maken. Zij zou een schrede vooruit beteekenen naar het gemeenschappelijke doel, hetwelk is een algemeene beperking der bewapening. Wanneer de leiders der drie delegaties vervolgens het standpunt hunner regeeringen uiteen zetten, blijkt wel, uit de goed omlijnde voorstellen, dat de conferentie het karakter van positieve besprekingen over positieve zaken zal driigen. Niettemin toonen de drie programma's groote ver schillen en zullen er wederzijds nog heel wat te> gemoetkomingen moeten worden gedaan, alvorens er overeenkomst verkregen is. De Amerikanen hebben nu reeds uitgerekend, dat hun plan zou neerkomen op een werkelijke vermin dering van de strijdmachten. Zij zelf zouden onge veer 60.000 ton bestaande kruisers en torpedobooten moeten afdanken en nog 80.000 indien het bestaande bouwprogramma werd uitgevoerd; Engeland zou 60.000 ton moeten afdanken na voltooiing van het bestaande bouwprogram en Japan 40.000 ton. Voor duikbooten zou bij de thans bestaande tonnages in geen der drie landen afgedankt behoeven te wor den, maar wel na voltooiing van de bestaande bouw- programs. Amerika zou dus het meeste afdanken, maar deze edelmoedigheid wordt eenigszins ver klaard door de toelichting in een communiqué, dat klaarblijkelijk speciaal voor het onwillige publiek is bestemd, volgens hetwelk de meeste schepen, die krachtens het Amerikaansche plan moeten worden afgedankt, nu reeds verouderd zijn of dat spoedig zullen wezen". Amerika liet echter de waarschuwing hooren, dat het bouwen zou tot ver boven de anderen uit, indien men het dwarsboomde in zijn ontwapeningsplannen. Deze waarschuwing gold niet alleen Engeland en Ja pan, maar ook ten aanzien van de niet-aangesloten mogendheden, wanneer deze een groot bouwprogram op touw wilde zetten. In denzelfden geest sprak Engeland, daarbij éch ter wijzende op de bijzondere positie die 'het onder de zeemogendheden inneemt. De Japanner Saito vroeg eveneens om welwillen de erkenning der bijzondere positie van zijn land en betoogde nadrukkelijk, dat de Japansche vloot overeenstemming is met die positie en dat radicale wijzigingen, die de basis van het nationale veilig heidsbesef zouden schokken,'vermeden moeten wor den. Aldus hebben de drie groote wereldmachten stelling genomen en kunnen ze beginnen te trachten voor de toekomst de vloothouwwedstrijd onmogelijk te ma ken. EEN STIERENGEVECHT TE ORLEANS. In het zuiden van Frankrijk is het stierengevecht nooit geheel verdwenen, al heeft bet er geenszins de populariteit die het stierengevecht in Spanje geniet. Wonderlijkerwij'ze is er nu ook Zaterdag tel örleans een stierengevecht gehouden, waarvan de opbrengst bestemd was voor schoolfeesten. Dat de prefekt van het-departement en de burgemeester van Orleans hun toestemming daartoe hadden gegeven,, had reeds van te voren heel wat kritiek uitgelokt, kritiek, die nu achterafsteun gekregen heeft in het feit, dat 'Chi- quito. een heusche matador uit Bdlhao, Zaterdag dermate door den stier is toegetakeld, dat de man nu in het ziekenhuis ligt en in ernstigen toestand yerkeert. STORMEN EN REGENS IN OOSTENRIJK. rnstige onweders, gepaard gaade nmet gewetldige regenbuien, hebben in Neder-Oostenrijk, in het Sem- meringgebied, en in Stiermarken groote verwoestin gen aangericht EEN OïOLOON IN -.ÜA? RIJK. Over het gegied van Soiesons heeft Zaterdag een cycloon gewoed, welke in het dorp Presles ernstige schade heeft aangericht. Tal van huizen zijn inge stort, boomgaarden en bouwlanden verwoest. De schade wordt op 500.000 francs geschat. STORMEN IN SILEZI6. Het Altvatergebergte werd gisteren weder door ge weldige onweersstormen bezocht. Volgens de „Schles. Ztg" vernielden de vallende watermassa's de straten in de dalen van de Biele en de Tess. Op een snelle temperatuurswisseling volgden nog meer zware stormen. DE GORILLA-MAN GEPAKT. Na lang speuren heeft de politie in Manitoba eeni- ge dagen geleden Virgil Wilson, den z.g. Gorilla man, gevangen genomen, een bandiet, die het land een tijid lang terroriseerde en verscheidene vrouwen en meisjes heeft vermoord. Er was een groote politie macht naar Wilson op zoek, versterkt door vele ge wapende burgers, die den vrouwenschender aan het gerecht wilden overleveren. Een pensioenhoudster, bij wie een der laatste slachtoffers van den Gorilla-mfh in de kost was ge weest, herkende den moordenaar onmiddellijk. Ik zou hem uit duizenden herkennen, zeide zij. Ik heb hem vaak om bet huis zien sluipen en z'n gemeene oogen vergeet ik nooit. De paus hield Maandagmorgen een geheim con sistorie. in den loop waarvan de benoeming tot kar dinaal plaats had van den aartsbisschop van Meche- len mgT. Van Roey, en den aartsbisschop van Gnes- nae {Posen) Hlend. D'e paus hield vervolgens een rede, waarin hij1 wees op de verschrikkingen van den burgeroorlog in China, welke in veel mindere mate moeten worden toege schreven aan het Chineesche volk dan aan de leer stellingen. die China van elaers zijn binnengedron gen. De paus beloofde het Chineesche volk een nieuw blijk van achting en liefde te zullen geven en sprak met lof over de Christelijke missionarissen. Met betrekking: tot Mexico zeide de paus, dat de houding van het episcopaat en van de trouw geble ven geestelijkheid een der schoonste bladzijden vormt in de geschiedenis der kerk. Hij prees vervolgens het episcopaat der Vereenigde Staten, dat de open bare, meening heeft ingelicht omtrent den toestand der kerk in Mexico en dat hulp heeft verleend aan zijn collega's. De paus voegde eraan toe. dat men de oorzaak van dit toenemend barbarisme en van deze verbitterdheid tegen den godsdienst, moet zoeken in de openlijke en geheime verspreiding van revolutionnaire theorie ën van allerlei aard. welke as vergif in het leven der volken binnensluipen, zonder dat de regeerin gen maatregelen nemen om de volken tegen dit ge vaar immuun te maken. Ten aanzien van de godsdienstige aangelegenheden in Frankrijk betreurde de paus de gevallen van on gehoorzaamheid en koppigheid, welke zich hebben voorgedaan. Hij beloofde vergiffenis aan degenen, die zich zullen beteren en herinnerde er aan. dat hij geprotesteerd heeft tegen verschillende beleedigende beweringen, o.m, dat de paus. uit liefde voor deze of gene natie, de grenzen van zijn bevoegdheid over schreden zou hebben en bevelen zou1 hebben gegeven, welke met de vaderlandsliefde in strijd zijn. Met nadruk wees de paus op de eenheid der kerk. niet alleen wat betreft de dogma's en het geloof.-doch ook met betrekking tot het gezag en de gehoorzaam heid. 58-60 Kg. f 5.70—6.90. 90-62 Kg. f 5.90-6.20, 62-6« Kg. f 6—6.40, bruine f 6.10—6.80. 30.000 eendeieren f 4.70, alles per 100 stuks. WIE RIN GEN. Succes IBreezand I, 02, Jl. Zondag speelde Succes I thuis tegen Breezand I voor de zomercompetitie. Om half drie blaast de scheidsrechter Vlam van Heidér de elftallen in het veld. Beiden zijn volledig. B. wint den toss en d S- midvoor trapt tegen .den harden, schuin over het veld staanden wind af. B., gesteund door den wind komt fel opzetten, doch voorloopig zonder succes. S. onderneemt ook enkele aanvallen, doch de B.-ver- dediging is echter op haar hoede. Kooiji krijgt een mooie kans om S. de leiding te bezorgen, doch schiet hopeloos naast. Dan gaat B. op het doel af en als de B.-rechtsbuiten onbewaakt staat, weet hij van dicht bij den S.-keeper het nakijken te geven, 1—0. S., niet ontmoedigd, pakt flink aan, doch voor het doel is het steeds mis. De B.-rechtsbuiten weet in een onbewaakt oogenblik 2—0 te maken. De S.- achterhoede heeft het taai te verantwoorden, doch verdere successen blijven verder uit. Met 2-4) voor B. gaat de rust in. Na de thee heeft S. het windvoordeel en zijn ook het meest in den aanval. B. verdedigt hardnekkig en vele ballen gaan uit door den sterken wind. De S.- voorwaartsen zijn echter slecht op schot, vele scho ten gaan over of naast B. weet enkele malen ge vaarlijk door te brekm, doch levert niets op. S. krijgt een corner te nemen"welke fraai voor doel zweeft; de bal wordt echter weer het veld ingewerkt. Dan krijgt S. een penalty te nemen. Koolj schiet echter hoog over. De tijd verstrijkt al meer en meer. S. is steeds in de meerderheid, doch weet dit niet in doel punten uit te drukken. Nog een hard schot en brengt de bovenlat bij B. redding. Jaap is even te laat met schieten, zoodat weer een mooie kans weg is. Hier na blaast scheidsrechter, welke goed voldeed, einde en kreeg B. meer dan haar toekwam. Succes II speelde in Nieuwe Niedorp tegen Nieu we Niedorp II voor de door "laatstgenoemde vereeni- ging uitgeschreven nederlaagwedstrijden en won met 31. BREEZAND. Doordat Breezand I Zondag te Wieringen tegen Succes I voor de Bekercompetitie een 20 overwin ning wist te bphalen, is de spanning voor het kam pioenschap zeer toegenomon. De stand is thans: ALKMAAR, 20 Juni. Asperges dik wit f 4552, dik blauw f 2638 per 100 bos, aardappelen f 13,2016,50 per 100 Kg. bloetmikdotl I f 12,5020,20, II f 811 per 100 st., tomaten f 4046 per 100 Kg., aardbeien f 4359 peir 100 Kg., wortelen) f 6,50—15,30 per 100 bos', dien f 1,50—3,60 per 100 bos,, spinazie f 3,20 f 22,80 per 100 Kg., kropsla/ 1 0,90—3,60 per 100 'st. ainjdojvie f 1,505,80 per 100 stuks, rabarber f 7,80 a f 14,20, peer 100 bos, komkommers 4—14 per 100 stuks. "WINKEL, 20 Juni. Aardbeden f 1840 per 100 pond, komkommers f 711 per 100 stuks, bloemkool f 1113 per 100 'stuks, kropsla f 12 per 100 stuks, uien f 0,80 1,10 per 100 bos, rabarber f 22,60 per 100 boe. AMSTERDAM, 20 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 420 vette koeien: le kw. f 1,101,20, 2e kw. f 0,901,10, 3e kw. f 0,68—0,90, per Kg. slachtgewicht, 130 melk en kalf koeien tfi 300400 per stuk, 131 vette kal veren, 2e kw. 7080 oemt per Kg. levend gewicht 3e kw. 7080 oen't per Kg. levend gewicht, 144 nuchtere kalveren f 1217 per sbuk, 29 schapen 32—40, 35 lammeren! f 2024, 580 varkens, Holl. Ie kw. 76—77 cent per Kg. slaohtgewioht Overz. en Geld. le kw. 76—77, vette varkens 7376 ot. 68 paarden 150225 por stuk., ALKMAAR, 20 Jum. Op de heden gehouden week-veemarkt warén aait gevoerd1: 30 vette koeien1 f 240405, 23 vet té' kal veren f 50—130, vette kalveren per ned'. pond f 1 k f 1,30, 62 nuchtere kalveren slacht f 820, 723 vette varkens, Zware, per ned. pond 6264 Cent, soutere 64 cent. AMSTERDAM 20 Juni. (Boerennoteering. Tarwe f 1515,75, rogge 13,5014,50, oheva,- lier (gerst f 13,5014,50, haver f 11,5012,50, duive- .boenen f 14,5015,50, alles per 100 Kg., karwij' zaad f 19, blauwmuaiizaad f 2324 per 50 Kg. MEDEMBLIK, 20 Juni. Schotsohe 'muizen f 7,407,75, kleine f 2,503,40 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 18 Juni. Schotsche muizen f 14.3016.60. drielingen f 6.70 7.70, kleine f 3.40—4. per 100 K.G. Bloemkool f 12.40 per 100 stuks. Aanvoer: 18000 K.G. aardappelen, 80 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni. Schotsohe (mhizeni f 15,8017, drielingen 8,20 f 9, kleine f 2,80-3 per 100 Kg. Aanvoer 1440Q Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juni. Bloemkool le soort f 18,7019.50 per ,100 stuks wortelen f 6,408,50 per 100 bos, schotsohe muizen f 15,6017,30, drielingen 7,1010, kleine i 22,70 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 100 stuks bloemkool, 17500 bos wortelen, 86500 Kg. aardappelen. SOHAGEN, 20 Juni 1927 Aangevoerd 150 stuks: veulens 80125, 11/2-jarige paarden f 125225, 2*/a jarige paarden f 186—300, rij tui gpaarden f 350-»—500, werkpaarden f 200350, slaohtpaarden f 156—225, hitten f 140—300. Handel aardig goed. ALKMAAR, 18 Juni Op de heden1 gehouden veemarkt waren aange voerd 17 paarden f 120406, 27 melkkoeien 206— f 390, 72 nuchtere8 kalveren islfatohfa f 720, 58 vette schapen f 2234, 104 lammqren 11.5620, 20 schrammen f 242/7, 99 biggen 10 weken 12-20, 11 bokten en geiten £1020, kleine bokjes f 24. Boter: le soort f 0,86—0,90, 2e soort f 0,70—0,75. ALKMAAR. 16 Juni. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer.; 120.006 kipeieren: 56—58 Kg. f 5.605.70, Woensdagavond speelt Breezand I tegen Breezand II, om 11 draagmedailles. Waar in het reserve elftal uitstekende krachten -zitten, is het tevens een avond voor de elftalcommissie en zou het o-ns niet verwon deren als er in B. I aanmerkelijke wijzigingen wer den aangebracht. B. I speelt in blauwe shirt, B. II in geel-zwarte shirt. Clubs Gesp. Gew. Gel. Verl. Doejp. Succes 6 j 4 2 23 12 W'waard 6 3 2 1 17 12 Breezand 6 3 2 1 14 n 10 Kleine Sluis 5 113 9 18 A. Paulowna 5 1 4 9 21 P. Gem. i 1.35 1.35 1.35 0.00 0.20 PLANTENZIEKTENLEER. 243. VERSLAG VAN DE COMMISSIE VAN CORRESPON DENTEN VAN DEN PLANTENZIEKTENKUND1 GEN DIENST VOOR DE BANGERT. De vergadering staat onder leiding van den voor- aitter de heer P. Broertjes. De voorzitter heet alle leden: hartelijk welkom, inzonderheid den heer P. J. Schenk, technisch amb tenaar le klasse bjj' dén plapbenzdéktenkundigen dienst te Bussem1. Ingekomen stukken: De voorzitter doet daarna voorlezing van de in gekomen stukken, waaronder een schrijven van den heer Rui terman, waarin deate bedankt als lid der commissie. De secretaris deelt mede, dat de heer Ruiterman overgegaan is naar de commissie voor de Streek. Mededeelingen van den plantenriektenkundigen dienst: Bestrijding van insecten in kassen' met cyanegas. Spreker, 1de heer Schenk, deelt hierover mede, dat dit middel vroeger toepassing vond bij het be strijden van bloedluis en do-pluis in perziken. Dlit 'middel mocht alleen toegepast worden door den1 plantenziekteukundigen dienst en zijne ambte naren. Teen men later in oarbolineum een be^er bestrijdingsmiddel vond tegen dopluis had de blauw zuurld&mp afgedaan. Enkele jiaren geleden is nu calciumcynide in den handel gebracht ais afvaL product. Deze 8tof trekt water uit de lucht aan) en scheidt dan cyainogas af. In Amerika en Engeland en thans ook in ons land en wel in hoofdzaak in Aalsmeer, heeft dit gas thans toepassing gevonden bij het bestrijderi van bladluis en thrips in kassen". Spint wordt er tui et mede bestreden. Het groote voordeel zit hierin, diat cyawogas Zoo goedkoop' werkt en Wél 50 fpCt. goedkooper is dan1 tabaksextract. Ife Aalsmeer zijn er thans gassers aangesteld die de werkzaamheden kunnen uitvoeren. De voorzatter vraagt, of dit ook toepassing kan vinden in de open lucht. De heer Schenk Zegt van wel. De heer Heering zegt, dat een heel terrein open ligt voor proefnemingen De heer Kuiper vraagt, of het ook helpt tegen de haantjes in de druiven'. Hij) heeft eans gehoord van een kennis, die 50 H.A. met cyaankalii bei- handelde <etn dat er 2 H.A. gestorven was. Dit gebeurde in Amerika. Zijln kennis vond 'dit een prachtig resultaat, daar de andere 48 H A. gezond bleven. Hij wilde de haandjes bestrijden met Pa^ \>e lieer Schenk zegt, dat de haandjes zich wei nig* van de cyanogas zullen aantrekken en twijfelt ook of de resultaten' bereikt Zullen worden. Hij' beveelt aan het wegvangen met hontwolproppen, hetwelk wel resultaat geeft, of, zooals in Boscoop gebeurt, door bet_ leggen van schroten. Ook kan men hongerige kuikens in de kas brengen. Nieuwe bestrij'dingmiddelendeZe zijn reeds gee publioeerd. t Oarbolineummerken: Hierbij wijst de heer Schenk erop, dat die fabriek het bieste is, die een con stant product kan leveren.. Amerikatnsche kruisbessen1 meel dauwde voorzit ter zegt, dat de hand jjan het oomtroleeren moet gehouden worden. Hij1 vraagt ook, of het zwart in de bessen een reden tot afkeurenkan zijn. Da heer K. W. Balk vraagt, of we hier het recht toe hebben De heer Schenk zegt van wel. BessenspanrupsDe heer Schenk zege, dat sohelp- kalkbloem niet geholpen heeft. Hierna sluiting,

Schager Courant | 1927 | | pagina 6