Radioprogramma H0LLAND-INDIE. Nog steeds de Twuijverweg. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Van tfo «SJda dor NiaJI. Spoonveffan ia da yolla medewerkte? toegteeg'd. Indteni het v/jrroer van eeniaa bateolreiiis is, aal de n.g. morgéntrein, spe ciaal bestemd voor het vervoer van aardbeien, im- Jplaata van to 11 uur om 18 uur vortrekken, In verband hiermede tullen de veilingen dés v.m. te 10 uur aanvangen. Dinsdag tullen de eerste aaxcU beianveilitigan worden gehouden. Voorloopdg wordt uitsluitend dee iaoigems geveild. CALLANTSOOG. Zondag 19 Juni zou door qö Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier het badseizoen feeste lijk worden areopenl. De toebereidselen waren op het terrein der vereeniging gemaakt om verschillende attracties uit te voeren, doch helaas, het weer was' zoo slecht, dat het bestuur heeft besloten om de feestelijkheden tot nadere aankondiging uit te stel len. De consumptietent op het strand, van de hee- ren Boekei en Thomasz is geheel uit elkander ge slagen, de hadkoetsjes, die Zaterdag naar het strand waren gebracht, moesten hoog tegen do duinen op getrokken worden voor het opkomende water. CALLANTSOOG. Naar wij Uit goede bron vernemen, heeft het be stuur van d.e V.V.V. alhier toestemming verkregen om op een terrein in de duinen bij de Groote Keeten dezen zomer een openlucht-uitvoering te 'houden. Tijdstip on verdere bijzonderheden zullen nader per advertenties bekend gemaakt worden. EET MEENEMEN VAN BIEREN DJ BEN TREIN. De Nederlandsch Spoorwegen hebben het tarief voer vervoer van levende dieren, die door reizigers medegenomen en waarvoor tot dusver verschuldigd was de prils voor een kaartje van de klasse, waarin •het dier vervoerd werd. met 50 pet. verlaagd, zoo dat voortaan maar de helft van den enkelen reis- prijs voldaan behoeft te worden. Bij' vervoer va;i een hond in een hok in den ba gagewagen zal dus voortaan slechts een halve enke le reis derde klasse betaald behoeven te worden. LANGENDLÏIL Onder de lezers van de Scliager Courant, zijn er allicht nog wel ©enigen, die zich ongeveer den in houd herinneren van een artikel, getiteld: Tragedie of Commedie van den Twuijverweg. We hebben daar- in reeds gewezen op do vreemde wijze van doen, die sommige autoriteiten zich veroorloofden ten aan zien van de oplossing van de o.i. zeer eenvoudige quaestie. De feiten hebben ons in het, gelijk gesteld en voor de voorstanders van meebetalen aan verbetering en onderhoud van dezen weg door de Langendijker ge meenten moet de loop, dien do zaken hebben ge nomen, wel zeer ontnuchterend hebben gewerkt. En we zouden ons al zeer moeten vergissen, als er onder die voorstanders niet enkelen waren, die thans ver zuchten: wat zijn we begonnenl Waren ze maar zoo ruiterlijk dit hardop en publiekelijk te doen, er ware den kans. dat we aan Langend ijk uit de impasse ge raakten, waarin genoemde voorstanders in hun onbe- kookton ijver tal van zakenmenschen hebben ge bracht. We haddon in langen tijd niets meer van de Twuij- verweg-affaire gehoord, althans niet officieel of offi cieus. Doch in 't particuliere leven werd er gemokt, en gemopperd, werden soms verwijten geslingerd naar dó hoofden van hen, die den tegenwoordigen on- houdbaren toestand hebben geschapen. Het adres, door verschillende zakenmenschen uit St. Pancras aan hun gemeenteraad gezonden met het verzoek te willen bewerken, dat' do Twuijverweg weer voor het verkeer worde opengesteld, is een typische uiting van deze geestesgesteldheid on moet voor de vroede vaderen dier gemeente wel ©en zeer bittere pil zijn geweest, nog wel zonder eonig verguldsel er omheen. Ter illustreering van dat oordeel zij meegedeeld, dat adressanten in hun adres zeggen, dat zij ernstig na deel in zaken en particulier belang ondervinden door sluiting van den Twuijverweg, dat zij veel meer gedupeerd zijn dan de auto-houders in andere ge meenten, daar een groot stuk moet worden omgere den via Zuideindo St. Pancras, langs Oudorp, van welken weg een groot gedeelte in veel slechter toe stand verkeert dan de Twuijverweg, dat dit omrij den tengevolge heeft een groote slijtage aan mate riaal, een enorm benzineverbruik en tijdverlies, dat zij als burgers en belastingbetalers extra zwaar wor den getroffon, dat ze in Mei allen wegenbelasting heb ben betaald en daarom meenen gerechtigd te zijn op openstelling te kunnen aandringen; dat zij den Twuij verweg niet gevaarlijker achten dan eenig anderen weg in den omtrek en daarom met klem verzoeken dat de raadsvergadering het besluit neme, Ged. Sta ten uit te noodigen, de afsluiting ongedaan te ma ken., Wie nu weet, dat B. en W. in eersten aanleg het verzoek tot Ged. Staten richtten tot afsluiting van den weg, omdat het niet langer meer verantwoord was met het oog op de veiligheid (er kwamen scheu ren in den weg, de ouders stonden in vreeze en be ven aan het Witte Kerkje, als hun kinderen naar Lan- gendijk waren, de visch zwom onder den weg door!), die moet toch eenigszins verbaasd zijn over het voor stel, dat clit college n.u.v. dit adres deed, n.1. om, on geacht al datgene wat Intusschen gedaan is voor openstelling, het verzoek uit naam van den Raad in handen te stellen van Ged. Staten en met den meesten aandrang te verzoeken, datgene te doen en zoodanige maatregelen to nemen om tot spoedige openstelling te komen. Als ooit een college berouw mo,et hebben over wat het in machtsaanmatiging meende te kunnen doen, dan zullen dit ongetwijfeld de Raad en het Dage- lijksch Bestuur van St. Pancras zijn. Door een aan tal zakenmenschen, niet de eerste de beste onder hen, menschen, die weten, wat een goede of slechte weg is, omdat zij uit ervaring spreken, "stellen hier vast, dat de wegen, die zij nu moeten gebruiken, sléchter zijn dan de Twuijverweg en dat deze niet ge vaarlijker is dan wat voor weg ook in den omtrek! De Raad heeft zijn eigen ingezetenen gedupeerd op een wijze, die tot dezen noodkreet aanleiding gaf met het meegedeelde gevolg. Wat nu?, is men onwillekeurig geneigd te vragen. Zullen Ged- Staten volharden in hun eenmaal aan genomen houding en het bovengenoemde verzoek voor notificatie aannemen. Hot ware ten zeerste te betreuren, daar hot boetekleed niemand ontsiert. Ge deputeerden zullen nu toch wel begrepen hebben, dat de publieke opinie hun standpunt veroordeelt en dat er niets anders overblijft, na het door de Lan gendijker raden op grond van de meest doorslaande en gedocumenteerde motieven genomen besluit, dan Alkmaar te verpliéhton den Twuijverweg te verbe teren, zoodanig, dat hij oen goeden verbindingsweg wordt naar die stad Met betrekkelijk kleine kosten is dit te bereiken. Hoofdige boeren waren er wel ten tijde van Staring, in den Achterhoek, wij Ver wachten, dat ze niet meer zetelen in dezen tijd te Haarlem. ^Alle middelen van de voorstanders hébben nu, dit is duidelijk, fiasco geleden. Hun voorspelling, dat de tol er zou komen (ze hadden immers in de keuken gekeken, waar het voor gewone stervelingen verbo den terrein is), neemt niemand meer aan, zij zelf on getwijfeld niet meer. Zoo is de eene bewering na dé andere (en ze stonden allemaal vast) omgevallen. Wat zal nu de poging zijn, om uit het slop te komen, waarin wc zondeerlijk zijn doodgeloopen? Mogen we nu verwachten, dat zij, overtuigd van de geleden ne derlaag, met voorstellen zullen komen, die er toe zul len meewerken, om alles weer in het rchte spoor te krijgen. Ware er niet alles voor te zeggen, dat van hen het initiatief uitging, om door de Langendijker gemeentebesturen adhaesie te laten betuigen aan het adres van de handelsmenschen uit St. Pancras. Ve len Langendiikers zou er een dienst mee worden ge daan, daar zij zich veel veiliger voelen bij het verkeer langs den Twuijverweg dan over de gevaarlijke brug bij Broek en langs de Ringsloot. Men bedenke, dat er wel grootere geesten zijn geweest dan de Langen dijker raadsleden, die het durfden bekennen, zich te hebben vergist. Thorbecke zei bij zekere gelegenheid: „Wacht op onze daden!" Nu de zaken den loop hebben genomen zooals we boven aanstipten en waarvan het geciteerde adres het bewijs lovert, wachten velen met spanning op de daden van hen, die de tijd in 't ongelijk heeft gesteld, doch die zelf nog goed kunnen maken wat reeds bedorven scheen. W ARMENHUIZEN. DtinsdagniArgen werd de eerste aardappel veiling in dit seizoen gehouden. Niettegenstaande de eerste veiling was de aanvoer al goed te noemen, er waren nl. 22 bouwers- met aardappelen. Behoorlijke prijzen werden besteed en wel voor aardappelen tot f 14.90, voor drielingen tot f 9.60 en voor kriel tot f 2.30. W ARMENHUIZEN. Naar wil vernemen, heeft de heer Hof. die hij voor keurstemmen is gekozen tot lid van den Gemeente raad. zijne benoeming aangenomen en is hij thans door de R. K. Kiesvereeniging als lid van de RJK. Staatspartij' geroyeerd. W ARMENHUIZEN. Naar wij vernemen, hebben tot heden zich 105 sollicitanten aangemeld voor de vacante betrekking van gemeente-veldwachter in deA gemeente. ZIJPE. De heer C. Oosterman heeft wegens vertrek uit de gemeente ontslag gevraagd als brandmeester te Oudesluis, ZIJPE* Naar wij vernemen, heeft de heer Mi. J, Kunnen zijn benoeming tot lljnwerker bil' het G. E. B. alhier aangenomen en zal hij 15 Juli as. in functie treden. ANNA PAULOWNA. De postduivenvereeniging „Altijd Verder" hield Zondag 19 Juni wedvluchten vanuit Neurenburg (580 K.M.; opgelaten 6.20) en Bergen op Zoom. Van de eerste vlucht was de uitslag: le prijs Gebr. Spigt; 2e prijs R. v. d. Burg; 3e, 4e en 6e prijs C. de Vliegher; 5e prijs M. Tijsen. De eerste duif werd ge constateerd 6 u. 3 m. 45 s., de laatste, 8 u. 26 m. 57 s. Bij de tweede vlucht werden de prijzen als volgt gewonnen: 1, 2 en 3 Gebr. Spigt; 4 P. de Vries; 5 en 7 R. Gerings; 6 en 9 J. van Steijn; W. Blaauboer; 10 en 12 J. Cornelissen; 11 Gebr. van den Berg. De eerste duif legden de afstand van pl.m. 159 K.M. af in 2 u. 44 m. 11 s., de laatste in 2 u. 52 m. 13 s. Noodlanding van de F VII. BAGDAD, 21 Juni. De F VII, die heden naar BenderAibbas vertrok, moest een kwartier na het opstijgen terugkeeren wegens een motordefect. De heer Van Lear Black verklaarde, dat hij misschien v^el twee dagen 'hier zoui blijven. Nader meldt de United ress uit Bagdad omtrent het motordefect van den Fokker VII, dat de olietoe voer in het ongereede was geraakt, waardoor men gedwongen was kort na do opstijging, om vijf uur 's morgens, bij Hinaidi 'te landen. VAN SCHEERDER NU BARBIER. Bij circulaire no. 893 is aan de zeemacht de vol gende mededeoling gedaan: Ingevolge koninklijk besluit van 25 April 1927, no. 103, wordt bepaald, dat overal, waarin, niet bij wet of algemeenen maatregel van bestuur vastgestelde regelingen, reglementen enz. wordt gesproken van: „scheerder" en „zeemilicien-scheerder" in plaats daarvan wordt gelezen, onderscheidenlijk: „barbier" en „zeemilicien-barbier", Het is jammer, meent „de Vrijz. Dem", dat deze circulaire niet een week eerder verschenen is. Zij zou de voorstanders van het Departement van De fensie aanleiding hebben kunnen geven nog eens ernstig te overwegen, of, waar voor ons vlootbeheer zulke belangrijke besluiten moeten worden genomen, het beheer van leger en vloot door één minister toch eigenlijk aan dien bewindsman geen te zware taak oplegt 1 DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Terwijl de familie K. uit Kessel per dogcar van de kermis te Helder (L.) huiswaarts keerde, werd zij, nabij haar woonplaats door een auto aangereden. Het voertuig werd dwars door midden gereden, ter wijl de vijf inzittenden allen min of meer ernstige kwetsuren bekwamen en zich onder dokters behan deling moesten stellen, CREDIETEN VOOR ZUIDERZEEVISSCHERS. De vereeniging van Zuiderzee-gemeenten heeft zich met een adres tot den Minister van Waterstaat gewend, waarin gevraagd wordt de credieten voor visschers over het algemeen in 10 jaren te laten af lossen, maar de j aarlij ksche aflossing niet op 10 te stellen, aangezien er jaren zijn, dat de uitkomsten der visscherij geen aflossingen toelaten, zooals b.v. met dit seizoen het geval is, tenzij de nog komende maanden overvloedige opbrengsten met goede prij zen bieden, hetgeen niet te verwachten is. Daartegen over bieden goede seizoenen ruimschoots gelegenheid tot grootere aflossing dan 10 Komt b.v. zulk een seizoen voor, dan kan b.v. de Generale commissie den Minister voorstellen, een hoogere aflossing" te eischen. Verder wordt in het adres er op aangedrongen het rente percentage te stellen op 4 zooals zulks ook bij de Landarbeiders wet het geval is. Ten slotte acht de vereeniging in het algemeen een crediet tot een maximum van 25 van de waarde te gering. DE STORM. Men meldt uit Lemmer d.d. 20 dezer: De hier binnen gekomen visschers hebben door den noord-westepstorm ernstige schade geleden aan hun vischtuig. Bij sommige is de schade zeer be langrijk; zij hebben de gebeele beng van 70 netten, vertegenwoordigende een waarde van circa f 700 ver loren. Met de slechte ansjovisvangst van dit jaar is dit een zwaar verlies. Later binnengekomen visschers hebben door den storm van Zondag eveneens belangrijke schade aan hun in zee staande netten geleden. Bejaarde vis- schersi kunnen zich een dergelijk verlies aan visch tuig niet herinneren. De totale schade voor de Lem- mersche visschers wordt op f15.000 geschat. ONGENOODE GASTEN. Gisternacht ontving de Buitensociëteit te Kampen ongewenscht bezoek. Begunstigd door 't geraas van den stormaebtigen wind hebben de inbrekers zich door het indrukken van een ruit toegang verschaft tot het sousterrain en zijn vandaar een strooptocht begonnen door de benedenvertrekken. Achtereen volgens kregen de keuken, de huiskamer van den kastelein, de buffetten, enz. een beurt, waarbij kas ten geforceerd en laden opengebroken werden. De heeren deden zich rijkelijk te goed, roofden o.m. een bedrag van ongeveer f 150 en een rijwiel, en verdwe nen met achterlating van een chaotische verwarring. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Elen waker van de p'letterij voorheen I* I. Enthoven en Cie. te Delft heeft gistermorgen omstreeks drie uur een vrouw in bewusteloozen toestand op de spoorlijn gevonden. De politie heeft haar naar het gasthuis vervoerd. Zij bleek een schedelfractuur en een gebroken borstkas te hebben bekomen en te zijn de 26-jarige mej. Catlende, wonende Mathenesser- dijk te Rotterdam. Vermoedelijk is zij gevallen uit den trein, die te 22 uur 43 van Delft naar Rotter dam vertrekt. De reiziger, die te 22 uur 43 aan 'het station te Delft uitstapte en bij deze vrouw in den coupé heeft gezeten, wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk bij de Delftscbe politie te vervoegen. ANGSTIGE UREN. De dezer dagen everleden Lngelsche schrijver Je- rome IC. Jeromie heeft zijn vermaardheid wte danken aan. het verhaal van een boottocht van drie menschen en een hond op de Theems. Het onderstaande is het verhaal van vier men schen in een boot. maar hot is bij lange na niet zoo humoristisch als Jerome'st boek.,De vier menschen zijn de luitenant tor zee Bussomaker met zijn echt- genoote. een adelborst van hot Kon. Instituut, en de matroos le kl. Fokke. In het zeiljacht „Urania" waren zij Zaterdagmid dag op de Zuiderzee gaan zeilen. De "Urania". een óénmaster, eigendom van de Kon. Marine Jachtclub, was op den terugtocht, toen nabiji het Malzwln in de Zuiderzee het vaartuig aan den grond raakte. Een. motorboot uit 'Wieringen kwam de opvarenden te hulp; op ongeveer 200 M. afstand sprong de heer Bussemiaker over boord, teneinde de liin op te pik ken. die was uitgeworpen om verbinding te krijgen, maar nauwelijks binnen boord, brak ze af. Dit. was het begin van een gansche serie onge lukken. Nadat de heer Bussemaker naar het jacht teruggezwommen was gelukte het met zeer veeV moeite verbinding te krijgen. Aon de lijn werd een tros vastgemaakt, waarmede het vaartuigje af ge sleept werd. Daar de schipper van de motorboot naar Wieringen terug moest en de reizigers, naar Helder, werd. zoodra men in diep water gekomen was. los gegooid en ging ieder op eigen gelegenheid verder. Maar de .Urania" ankerde teneinde even zijn op varenden in de gelegenheid te stellen op adem te komen. Dit ankeren, bracht niet veel moeite met zich. maar het ankor weder to lichten ging tengevolge van de zware zeeën uiterst lastig. Eerst na twee uur was men zoover, dat het anker bijna binnen boord was, maar op dat oogenblik brak het geheele boord van het jacht, hetgeen tengevolge had dat de ketting uitliep' en: het anker wederom vast kwam' te zitten. Door al deze strubbelingen was inmiddels de sche mering ingetreden en was er geen sprake meer van zeilende naar Helder te komen. Dies besloot mien ter plaatse den nacht door te brengen. Gelukkig bood het jacht voldoende slaapgelegenheid aan. Maar de tegenspoeden waren nog niet geëindigd. Te ongeveer 'halfvier in den morgen brak een ge weldige storm uit; de windsnelheid steeg tot 21 M. per seconde. Onder die omstandigheden kon, van zeilen niets komen. De wind was na zes uur weer gaan liggen en van Z.O. geruimd naar Z.Z.W. Na negen uur des ochtends evenwel stak de wind met vernieuwde kracht op. bereikte zelfs te half twaalf bijna een orkaankracht, nl. een snelheid van 2934 mijl per seconde en ruimde naar Z.W. Door den krachtiger! wind werd het anker losgeslagen en het jacht met los anker voortgesleept. Nu moest hét an ker worden gekapt en moest men in den feilen storm verder zeilen. Dicht bij1 de Heldersche kust. op slechts enkele honderden meters uit, den wal. 'kwam de geweldige windkracht; het jacht luisterde niet naar het roer, het voorzeil scheurde en de toestand werd hachelijk. Het grootzeil hield het nog uit. Men was op ondiep water on stond voor de keus aan den grond te ge raken of zoogenaamd te halzen, d.w.z. het zeil om te gooien. Men 'besloot tot deze laatste manoeuvre: met een ontzettenden klap kwam do boom over en sloeg het bakboord swant stuk. Het nu vóór den wind lig gende vaartuig vloog met groote snelheid weder te rug naar Wieringen. Met een geweldige vaart ging het verder. Wederom kwam men veilig voor de hoe ven van Dén Oever op Wieringep. Maar de „Ura nia" luisterde in het geheel niet naar haar Toer. kon niet da-aaien, niet de haven binnenkomen en op 1200 M. afstand» lag het. vaartuigje onbestuurbaar. Dwars- zeesch en dwa.rs tegen den wind werd bet over de hier liggende zandbanken heengeslagen; alle moeite die werd aangewend om het grootzeil te strijken, was vergeefse!*; als een verwarde massa lagen de touwen dooreen en alles was ontzet. En al die vier en twintig uren waren de opvarenden zonder eten aan .'boord. Inmiddels was uit Helder hulp aangerukt. Men begreep daar toen dit verschrikkelijke noodweer doorbrak en men. met Wieringen telefoneerende. ten antwoord had gekregen, dat de schipbreukelingen daar niet aan wal waren gegaan, dat zij in nood verkeerden. De torpedoboot G' 16 werd uitgezonden miet een reddingsvlet van de N.- en Z.H. Reddings maatschappij op sleeptouw.In. het. Amsteldiep' werd de reddingsvlet losgemaakt om de schipbreukelingen te zoeken,; de G 16 bleef in het diepere gedeelte wach ten Lang. zeer lang zochten de mannen zonder iets t vinden, en ware niet op een oogenblik de zon door gebroken, zoodat men de witte zeilen vari het jacht had zien glinsteren, zij1 zouden wellicht onverricht er- zake zijn teruggekerd. ..Het was net een vogeltje op het water", vertelden zij; .wij konden het niet onder scheiden en het is louter toeval of hoogere bestie ring. det wij het ontdekten. Het was hoog en hoog tijd, dat wij 'kwamen: een half uurtje later en de opvarenden waren, wellicht moet het scheepje zelf te gronde gegaan". Het water stond reeds halfweg de kajuit: Het was nog lang niet gemakkelijk de vior men schen over te brengen. Eén voor één zijn zij over gesprongen: „de dame was nog het flinkste, meneer". Daarna moest de terugtocht-worden aanvaard naar de G 16. Het kostte den wakkeren mannen nog eeni- ge uren roeien» alvorens hen een sleepboot van de Zuiderzeewerken nabij Den Oever oppikte en ze naar de torpedoboot sleepte. Daar kregen de schipbreuke lingen brood en koffie, maar de wederwaardigheen van dit toebtje maakten, dat er weinig eer aan het voedsel werd bewezen. En te -ruim 7 uur waren zij weer veilig en wel te Helder. Het jacht is verloren. D'e namen van de opvarenden van de reddingsvlet zijn schipper P. Bontes. J. Veenstra. C. Been Jz., J.% van der Hert. D. Been, "K. Veenstra. F. Kwast. J. Kui per. V. van der Hert. M. Rensmaag. J. Been Fz. INWENDIGE ZENDING IN NOORD-HOLLAND. De Vereeniging voor Inwendige Zending in Noord- Holland beeft gisteren te Amsterdam een buitenge wone algemeens vergadering gehouden, ter verdere bespreking van het' voorstel van het hoofdbestuur, om te trachten gelden bijeen te brengen voor aan stelling van een inspecteur. De voorzitter, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen te Velsen, opende de vergadering met het lezen van een gedeelte van Ps. 42 en zeide, in zijn openingswoord, dat bet hoofdbestuur sinds de vo rige vergadering een bespreking heeft gehouden met eenige predikanten. Het hoofdbestuur is nog niet van gedachte verandérd en acht nog steeds de aan stelling van een inspecteur zeer gewenscht. In den 'loop der discussie zeide ds. Van Leeuwen, uit Vel sen, meer te gevoelen voor den naam secretaris, dan dien van inspecteur, omdat de evangelisaties wel be zwaren zullen hebben tegen dezen naam. Verder doet spr. het voorstel, om een aantal gemeenten te vragen garant te zijn voor een zeker bedrag? welk denk beeld door ds. Voors (hoofdbestuur) wordt onder steund. De voorzitter juichte het idee van ds. Van Leeu wen zeer toe, omdat de evangelisatie-arbeid in de provincie dan het werk wordt der Noord-Holland- ■sche gemeenten. Alleen zou spr. wenschen, dat de gemeenten zich dan voor een bepaald aantal jaren garant stellen. Ds. Van Leeuwen stelde hierop voor, dat een aso tal predikanten zich beschikbaar stelt om. zoo noo dig, persoonlijk de zaak in de kerkeraden te be spreken. Dit voorstel vond instemming en verschillende pre dlkanten stelden zich beschikbaar. Het voorstel van het hoofdbestuur werd daarni met op één na algémeene stemmen aangenomen. AANRANDING. Ken 44-jarige huisknecht van het Groot Seminari te Warmond, kwam in een overspannen toestan< een café binnen, waar hij vertelde te zijn aangerant en na door zijn aanrander met een revolver te zijl bedreigd, van een bedrag van f 100 werd beroofd. Ni zijn verhaal zakte de man bewusteloos ineen werd op advies van den ontboden geneesheer naai het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De politie meent den da/dor, iemand uit Wijk aar Zee, op het spoor te zijn. Van d« het schri aan de s DE 1 Markic de Santo reis van was daa van Ital het Gari brengen. Maggior niet de 't beste INBRJ In dei gepleegc te Berli, ren buil 8,59 11.23 12,35 12,50 1,20 1,25 2,20 3,20 3,30 4,20 4,35 4,50 5,05 5,20 5,30 0,20 6,30 6,40 7,35 8,05 8,10 8,20 8,35 8,50 9.05 9,20 9,50 '9,40 10,50 Voor Donderdag 23 Juni. HAMBURG (392 Al.) "Morg-omomroep. DAVENTRY (1600 AI.) Het Daveatry-kwartei HILVERSUM (1050 M.) Lunchmuziek door liet Anro Lunch-Trio. PARIJS (1750 M.) Concert door hiet orkest van Alberfc Looatelli. LONDEN, D aventry Gramolocmm.uziek, LANGENBERG (469 M.) Orkestmuziek. PARIJS (340 M. PUT) Orkest Muziek van Gounod, Alendelssohn, Bizet en Weber. MADRID' (373 M.) Concert door het orkest' „Artys." BERN (411 M.) Orkestmuziek. HILVERSUM (1050 M.) Uurtje voor de weeshuizen en ziekenhuizen. Mevr. Antoi- nette van Dijk. LYON (291 M.) Orkestmuziek!. BERN (4112 M.) Orkestmuziek. ZURICH (500 M.) Concert. MILAAN Jazzmuziek. LEIPZIG (366 M.) Concert door hot Dnasd- nor Strijkkwartet. BERN (411 M.) Kinderboekje. WEENEN (517 M.) Orkestmuziek!. PARIJS (1750 M.) Solistenooncert. BRUSjSEL (509 M.) Orkestmuziek'. BERN (411 M.) Orkestmuziek. HAMBURG (392 M.) Dansmuziek. PRAAG (349 M.) Concert. HILVERSUM (1050 M.) Vooravondoonoert 'door het Anro-orkest, onder leiding van Nico Treep, met medewerking van dtn heer R Hofmeester, (piano.) BAROELONA (325 M.) Kdn'dervörtelljjng'en. GLASGOW (405 M.) Vocaal concert. HAMBURG (392 M.) Orkestmuziek. HILVERSUM (105Ó M.) Indische voordracht. LONDEN, Davenbry Dansmuziek. LONDEN, Daventry Sonates van Roet hoven. LONDEN, DazJentry Caba.rotprogTamnt HILVERSUM Uitóendavon.d van do Nied. Christelijke R^diovoreemiging'. ABERDEHN (500 M.) Sohotsche muziek. BERN (411 M.) Idoderenavond. BRUSSEL (599 M.) Orkestmuziek.- HAMBURG (392 M.) Spaanscho avond. LONDEN, Diavetnltry Populaire muziigk. LEIPZIG (366 M.) Spaansohe avomid. WARSCHAU (1U1 M.) Avondconcert. ZiURICH (500 M.) Orkestmuziek. PARIJS (1750 M.) Ooncerb, georganiseerd door ,,Le Journal". BAROELONA (325 AI.) Concert. BAZEL (1100 AI.) Liederaniavand1. BRUSSEL (509 AL .Dansmuziek. LONDEN, Daventry AiCilitair orkest. LONDEN, CDlavenry Dansmuziek" beste s< EUHC Zijn lautisol daan, l d en bo der za wan blik to; deze ri naar waakst pitem vlieg tu mr non st In de den or New "5: De motor* stand strijke Ivnp vliiög-0) geert, mieemii D'e [kofskli 'vlucht dernej ven. 3 men, nancii WARAIENHUIZEN, 21 Juni. Scbotsoho muiZem! f 13,5914,90, drielingen 7,70 f 9,60, kriel f' 0,40—2,30 per 100 Kg. Aanvoer 16035 Kg. NOORDSOHARWOUDE, 21 Juni. Sohotsche muizen f 13,39—14,70, drielingen f G,90 a f .9,70, kleine f 23,10, per 100 Kg., bloemkool f 10,90—14, 2e soort f' 5,196,90 per 100 Btuks. Totaal aanvoer; 52800 Kg. aardappelen, 450 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juni. Wortelen i 6,609,50 per 100 bos, sohotsche mui zen f 13,70-^-15,50, drielingen' i' '7,609,80, kleine f 2,10—13,10 per 100 Kg, Totaal aanvoer: 14300 bos wortelen, 153000 Kg. aardappelen. AIEDEMBLIK, 21 Juni. iScbotsobe (hiuiizen f 6,856,95, ltleing f 3,404 per 50 Kg. PURMEREND, 21 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 18 stapels kieioia fabriekskaas met rjjksmerk) f 37,50, 69 stapels kleine boerenkaas met rijksmerk f 41, 4 stapels Goudsohe kaas f 38, 2055 Kg. boter f 1,651,75 per Kg. 579 Runderen, w.o. 290 vett<j f 0,851,10 per Kg., 271 melk- on geldekoeden f 150375, 18 stieren, 34 paardeoj f 100250, handel stug, 78 vette kalveren f 1,2J1,40, 382 nuchtere kalveren voor de slacht f932, -voor de fok 1 12 f 25, 655 vette varkens voor de Zout 6264 cent, voor de alacht 6265 cent per Kg., 72 magere varkens f 2040, 378 bdggem, t 1220, 524 schapen vette f 30—42, 711 lammeren f 13—20, 41 bokken, kipeieren f 56, eendeieren f 4,50, piepkuikens f 0,15—2,60. EIERVEILING, PURMEREND, 21 Juni. (in het gebouw der afslagvereeniging.) Ajanvoer 19128 kipeieren kw. A f 5,60—6,20, 114 kw, B f 8,70—4,40, 21442 eeudeieren kw. AÖ 1 4,80 6 f 5, 99 kw. B' f 3,30—3,60,' 950 broedeieranJ 4,80 d f 6,40. COöP. VER. OENTR. EIERVEILING G.A. in Hotel „Paradijs". Aangevoerd 164590 eemcleierenj f 4,804,90, P'- rr_, Jp 7. 6364 ',906,20, 58—59 ,30—5,60, 5055 Kgl. f 5—5,30. EEN ONGEWONE STAKING. Een ongewone staking j.s er op het oogenblik te Parijs aan den gang. De leeraren, die het schrifte lijk werk moeten corrigeeren, dat er gemaakt wordt door hen, die het eind-examen gymnasium afleggen, hebben het bijltje er bij neergelegd. De ontevreden leeraren beklagen zich. er over hoe lang reeds dat ze onvoldoende worden bezoldigd en dat de zeer matige salarisverhooging, die hun reeds zoo lang ge leden is toegezegd, al te lang uitblijft. Deze leeraars-staking is, hoe men baar overigens moge beoofdeelen, een nieuw bewijs voor den uiterst moeilijken economischen toestand, waarin ook deze intellectueele werkers in het Frankrijk van na den oorlog verkeeren,

Schager Courant | 1927 | | pagina 2