Bezoekt Radioprogramma De Witte Muizen. de ATHLETIEKWEDSTRIJDEN door Dames en Heeren van Hollands Noorderkwartier, op Zondag 26 Juni, op het Sparta-terrein te Schagen. Aanvang 2 uur. Feuilleton. Binneniandsch Nieuws. Reclames. ENTREE-PRIJZEN0.3S p. p. plus pi. bel. Kinderen f O.IO. XXEEVONN6 INI BRiAZIUÖ GEARRESTEERD. Het bekende ex-lid der Bosmot-bende, elke een 14 a 15 jaar geleden als de bende der „autobandieten" schrik en ontsteltenis verspreidde in Frankrijk. Ddeu- donoé. die een tijd geleden uit de strafkolonie in Franse® Guyana was ontvlucht, terwijl hij' meende, dat hij hij die ontvluchting om het leven was geko men. is thans in Brazilië gearresteerd Het was op 8 December 1926. dat Dieudonné aan zijn bewakers in Guyana de St Nicolaas-verrassing bereidde van er plotseling; vandoor te gaan. Allerlei veronderstelingen werden er toen gemaakt omtrent zijn lot. Volgens de eene lezing zou hij door bewa kers zijn doodgeschoten bij de vlucht, volgens een andere lezing verdronken zijn. enz. Ook werd do mogelijkheid geopperd, dat hij In de oerwouden zou zijn omgekomen. Ook de familie van Dieudonné, die maandenlang geen brieven meer van hem ontving, verkeerde in den waan. dat hij. gestorven was. Zooals men weet, werd Dieudonné door velen voor onschuldig veroordeeld gehouden. Zijn voorbeeldig gedrag in de strafkolonie had hem een groots vrij heid' bezorgd, waarvan hij. het wachten op gratie moede, gebruik maakte te ontsnappen. DE VEILIGHEID IN DE KXJNEN. Men meldt uit Kerkrade aan de Msb.: Van 15 Juni af warden op de Staatsmijnen voor hen. clie als houwers zullen worden tewerkgesteld, examens word enafgenomen, t.w. een theoretisch en een practisch gedeelte. Dit examen is wel een unicum, voor zoover ons hekend. in do mijnbouw- kundige wereld, en getuigt wel van den ernst, waar van liet' Stoatsmifnbedrijf is doordrongen, om zoo veel als. doenlijk is da mijnwerkers, die verantwoor delijke betrekkingen hekleeden, ten volle voor hun taak berekend te doen zijn. Het theoretisch gedeelte omvat de vragen van dage lijks voorkomende bezigheden en do veiligheidsvoor schriften. Het. is heel dikwijls voorgekomen, dat bui ten! andsche mijnwerkers zich als houwers aanmeld den. terwijl later bleek, dat ze zich op slinksche wijze in het bezit hadden weten te stellen van zg. bouwerspapieren. Ten onrechte verrichten zo dus houwerswerkl en velen hunner hebben deswege dan ook met den strafrechter kennis gemaakt. Zij waren een gevaar voor de veiligheid in de mijnen. Door de arbeiders-commissies worden de examen commissies aangewezen. Reeds heeft over deze aangelegenheid een bespre king plaats gehad met de arbeiders-commissies, die eenparig de invoering van 't houwers-diploma toe juichen. EEN DUUR OOG. Dr. Joseph G. Yokum, te New York, heeft dezer dagen een oog verloren en daardoor een vermogen ge wonnen. Hij zat in een trein van de Interborough £ubway en kreeg een moer van een dor wielen te gen zijn voorhoofd, hetgeen hem een oog-kostte. De 50-jarige dokter stelde een cisch tot schadeloos- •télllng m. De zaak kwam voor het opperste gerechts hof in den staat New York, en dit kende dr. Yokum een schadeloosstelling toe van niet minder dan 250.000 dollar. Zolfs voor Amerika schijnt dit een enorm be drag to zijn; het is^lc hoogste schadeloosstelling, ooit in den staat New York voor persoonlijk letsel toege kend. RADIO-BAKENS VOOR VLIEGERS. Hot vliegen over zeer lange trajecten, zooals in den laatsten tijd geschiedt., heeft de behoefto gescha pen naar meer punten ter oriënteering. Lindbergh vertrouwde alleen op zijn kompas; Chamberlin en Levine hadden bovendien nog een radio-zonder aan boord, waarmede zij teokenen van loven konden uit zenden. Een radio-peilinrichting hadden zij niet. Trou wens, het is heel twijfelachtig of zij daarvan op den Oceaan wel eenig nut gehad zouden hebben. Geyssen- dorff en zijn metgezellen, die thans naar Oost-Inddë onderweg zijn, hebben geen radio-toestel. De heer Plesman vertelde voor de microfoon van Hilversum, dat zij slechts over een zeer korten afstand iets aan die inrichting gehad zouden hebben bij gebrek aan stations op den grond. Het ligt voor de hand, dat er op dat gebied nog heel wat tot stand, moet kómen. Voor de veilige Uit heb Amerikaan'oh van RIOIIABD HARDING DA VIS. VerilaftLd daar Wïll|? H. van cbr Tok CNoctoufc verboden) 8. Aan een lange tafel in het voorste einde van den tuin. zaten meer dan twintig mannen en het. was dui delijk te zien, dat het restaurant ter wille van hen klaar wakker was geworden. Het gezelschap, dat daar verzameld was, bestond niet uit da breedge bouwde, blonde Hollandsche bewoners, maar uit Ve- nezolanen. En één van hen, die aan het hoofd van de tafel en tegenover den ingang van den tuin zat, was blijkbaar de persoon, ter eeré van wiep. zij daar waren samengekomen Hij zag er zooveel jonger uit dan de anderen, dat Peter, die alles behalve ingeno men was met dien inval in hun slapenden droomen- tuin, veronderstelde, dat het een meerderjarigheids- viering was. Het duurde een poosje, voordat een van de kell- ners acht sloeg op het geroep van de Amerikanen. Hoewel zij zich hadden geinstalleerd, aan een tafel tje, dat omringd was door bloeiende heesters en toch niet te ver van de keuken of het café, scheen niemand tijd te hebben om hen te bedienen en ten slotte slaagden zij er in hun bestellingen te doen bij een van de kellners. maar dan ook alleen door hem stevig, bij zijn fladderend voorschoot te grijpen. Rod- dy beval hem te brengen wat er op de groote tafel opgediend werd. Die kok, legde Roddy uit, is natuurlijk veel te opgewonden om drukte te maken voor ons; maar als er genoeg is voor twintig, zal er ook wel ge noeg zijn vöor meer. Maar al waren ze voor de kellners een quantit.é negJigeable de twee jonge mannen, kwamen tot de verrassende conclusie, dat de gasten van het ver jaardagsfuifje hun komst buitengewoon interessant vonden en hoewel de tafels te ver uit elkaar ston den dan dat Roddy kon hooren wat zij zeiden, kon hij zien, dat er heel wat blikken in zijn richting werd geworpen, dat. er over hem gepraat werd en dat zijn tegenwoordigheid om de een of andere re den een buitengewone opwinding te weeg bracht. Tenslotte, onder voorwendsel van zijn koetsier een order te geven, liep iemand van het gezelschap dicht langs hun tafeltje en zoowel toen hij heen ging als toen hij' terugkwam, sloeg hij hen nauwkeurig gade. Juist toen hij bijna stil bleef staan in het grint te genover hen, zei Roddy op een toon van de diepste overtuiging: Nee! Walter Pater heeft aan de Stoïcijnsche wijs begeerte nooit 8en juiste uitleg gegeven en wat het Euphemisme betreft. Integendeel, viel Peter hem vol vuur in de rede, i Osccar Kammerstein is de eenige impressarió, die de vlag kan laten waaien boven de groote opera en een overdekte tuin. Heusch~«... navigatie tijdens mist is het noodig op vluchten over zeer lange afstanden van de draadlooze 'gebruik te onaken. Op het oogenblik wordt in Amerika een systeem uitgewerkt, dat ten doel heeft de vliegers op de lange trajecten draadloos den weg te wijzen. Men stelt zich voor radio-bakens op te richten, die hun stralen in de richting van den luchtweg uitzen den. (De bestuurder van het vliegtuig heeft slechts te zorgen, dat hij in den stralenbundel blijft. Op be paalde punten tusschen twee radio-bakens zullen kleine zendertjes opgesteld worden, die morseteekens met bepaalde tusschenpoozen uitseinen. Ze zijn te beschouwen als een hulp, die toegevoegd wordt aan de groote baak. Ten slotte is de radio-telefonie-post het middel voor den vlieger om inlichtingen te krij gen over het weer, landingsplaatsen en andere be langrijke aangelegenheden. Do Wireless World van deze week meldt, dat het eerste radio-baken in wer king gesteld is. Er zullen 40 van dergelijke bakons opgericht worden ten behoeve van de burgerlijke Amerikaansche luchtvaart. Ze komen ongeveer 200 mijlen van elkaar te staan; de tusschenbakens op 25 mijlen. HET BEZOEK DER ENGELSCHE KINDEREN IN SOWJET-RUSLAND. De Daily Mail meldt, dat, niettegenstaande de wei gering van de Britsche regeering om paspoorten te geven, de zes Engelsche kinderen, die uitgenoodigd waren om Rusland te bezoeken als gasten van de Rus sische roode padvinders, gisteren toch naar St. Peters- burg vertrokken tzijn aan boord van de Sowjét-stoom- boot Joesjan. Naar verluidt, hadden twee van hen toch paspoorten. Een verslaggever van de Daily Mali heeft met don secretaris van de Jonge Kameraden-Liga gesproken, die het bezoek georganiseerd heeft. Hij zeide dat de Liga den veldtocht tegen de actie van de regeering ten aanzien van het weigeren Yan paspoorten zou voortzetten. INBREKERS GEARRESTEERD. Gisteren heeft depolitie te Amsterdam twee bij de politie bekend staande inbrekers gearresteerd die ervan verdacht worden eenige maanden geleden een belangrijke inbraak te hebben gepleegd in een per ceel aan de Gelderschekade, waarvan de inwoners op reis waren. 'Bij deze inbraak is een bedrag van f1400 aan vreemde munten en bovendien andere waardevolle voorwerpen ontvreemd. ERNSTIGE TRAMBOTSING TUSSCHEN HAAR LEM EN HALFWEG. Woensdagmorgen is een beugel van de tram Haar lemAmsterdam bij de Zwetbrug tusschen de boven leiding ingeloopen; waardoor deze leiding zoodanig ontzet werd, dat het verkeer den geheel en verderen morgen tusschen Haarlem on Halfweg stilgestaan heeft. Tusschen Halfweg en Amsterdam kon nor maal gereden worden. Gistermiddag om half 2 was de storing nog niet geëindigd. HET GELD BIET SPECULEEREN OPGEMAAKT. Uit Amsterdam1. 22 Juni. Omtrent de verduiste ring bij' het begrafenisfonds voor spoorwegpersoneel verneemt de Tel., nog het volgende: Het fonds werd in stand gehouden door kleine bijragon van. een dubbeltje, welke de leden bij: het overlijden van een lid betaalden. Verder was er een reservefonds, dat 60 a 70.000 gulden groot was. Een bank in Schiedam' zou. overeenkomstig de wenschen van de Verzekeringskamer, het fonds en het risico overnemen. Fm do vroegere .spoorwegcommies zou naar de bank overgaan. Of de bank nu er nog veel voor voelt, om het fonds over te nemen, valt te be- twijfelon, daar de f 60.000 verdwenen zijn. Het verdwenen geld is opgemaakt aan specula ties1; ook bad de verdachte een huis te Haarlem ge kocht en doen inrichten. Hij beweerde evenwel, dit van zijn eigen geld gedaan te hebben. Wanneer de kas geverifieerd werd. was het geld in orde. d.w.z. de fondsen konde® vertoond worden. Vermoed wordt, dat een ander, bij wien hit ook wel eens speculeerde, dan tijdelijk fondsen afstond. De luistervink liep haastig door met een verbluft gezicht. De jonge mannen zetten hun maaltijd kalmpjes voort.. Als hij Engelsch verstaat, vervolgde Roddy, zal hij -daar een poosje over peinzen. Daar ze heelemaa.1 geen belang stelden in het ge zelschap eu ze niets gegeten hadden sedert het vroe ge kopje koffie op de stoomboot, werd al hun aan dacht al spoedig in beslag genomen'door hun maal tijd. Maar ze zouden niet lang niet vrede gelaten worden. Van uit de boschjes achter hen kwam plotseling en ongemerkt een jonge neger te voorschijn. Htj had een schrander gezicht en was keurig gekleed. 'Zonder een oogenbik tusschen de twee mannen te aarzelen, legde hij een brief voor Roddy neer. Voor meneer Forrester, zei hij en, na de struiken uitoen geduwd te hebben, verdween hij even vlug als hij gekomen was. Roddy staarde verbaasd naar de haag, waardoor de bode was verdwenen en zijn oogen dwaalden af naar het gezelschap aan de an dere tafel. Hij zag, dat elk van hen hem opmerk zaam zat aan te staren. Het was duidelijk te zien dat zij het kleine voorval bemerkt hadden. Roddy vroeg zich af of de brief misschien van hen kwam. Toen hij verder om zich heen keek, merkte hij, dat de neger, die Peter en hem bediende, hem ook stond aan te staren met meer belangstelling dan natuurlijk scheen en dat hij niet dezelfde was, die hen eerst be diend had. Jij, begon Roddy weifelend, jij bent niet de zelfde kellner.... De man haalde de schouders op. Dat vent niet goed kan Engelse® Spreek, legde hij uit. Ikke heel goed Engelsch spreekt. Hij glimlachte, maar Roddy zag dat er in zijn oogen een slimme, onbeschaamde uitdrukking was. Roddy was er innerlijk van overtuigd, dat hij bezig was het slachtoffer van een of andere streek te wor den. Ja, viel hij nijdig uit, en ik wed dat jo het verstaat ookï Peter gaf hem onder de tafel een geweldigen schop tegen zijn enkels. Lees je brief, zei hij. De enveloppe droeg alleen den naam Rodrnan For rester. Er stond geen aanhef boven den J)rief en hij was niet onderteekend. Hij luidde: Willemstad is een kleine stad. Alle menschen kennen elkaar. Daarom wordt van dengeen die er het laatst is aangekomen, de meeste notitie genomen. U bent degeen die het laatst is aange komen, dus wordt alles wat u doet, opgemerkt. En dat u vanmorgen al twee maal langs Casa Blanca is gekomen, is al aangeteekend zoowel door hen, die het beschermen als door hen, die het bespionneeren. Als u ongeluk wilt brengen over hen, die u zegt te willen helpen, ga dan zoo idioot door als u begonnen bent Die terechtwijzing, al was hij dan anoniem, deed Roddy toch een kleur krijgen, maar hij had genoeg zelfbeheersching om de brief over de tafel aan zijn vriend toe te schuiven en onverschillig te zeggen; Hij vraagt of we bij hem diaeeren. Daar de administratie in de boeken ook niet in orde blijkt te zijn. of goed bijgehouden, is de com missaris van politie, de heer Heeroma vandaag met den verdachte naar Haarlem gegaan, ter voortzet ting van het onderzoek. WIERINGERWAARD. Dinsdagavond vergaderde de Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging in het lokaal van den heer D. Haverkorn, onder leiding van den heer G. Rezelman Jz. Aanwezig slechts 9 leden, waar over voorzitter bij de opening zijne teleurstelling uitspreekt. De heer F. Zwaag leest de notulen, welke onver anderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen is o.m. een hoekje getiteld „De Middenstander en zijn belastingbiljet", wat voor 25 cent per stuk beschikbaar wordt gesteld. Na eenige discussie wordt besloten, dat. voor re kening der afdeeling aan elk lid een exemplaar zal worden verstrekt. Van de 's Gravenhaagsche Wmkeliersvereeniging is een verzoek ingekomen om finantieelen steun in verband met het 25-jarig bestaan van den Bond, welk feit dit jaar in den Haag zal worden herdacht. De penningmeester heeft in overleg met den voorzitter reeds een kleine bijdrage toegezonden. In verband met de waarschijnlijk komende wette lijke winkelsluiting worden door het Hoofdbestuur een drietal vragen gesteld, n.1.: Geheele Zondags sluiting, invoering 50-urige werkweek voor bedien den in het winkelbedrijf en 's avonds om 8 of om 9 uur sluiten. Het advies van het H.B.S. luidt tegen algeheele Zondagssluiting, doch wel voor één dag per week, ten 2e 55 uur werken per week. Voorzitter stelt voor, dat onz eafdeeling met dit advies parallel zal gaan, waartoe wordt besloten. Verder zal worden bericht, dat in onze afdeeling wordt voorgesteld 's avonds om 8 uur te sluiten. Verder wordt finantieelen steun gevraagd door het Comité van Actie tegen het cadeaustelsel. Uit de besprekingen over dit punt blijkt wel, dat allen van oordeel zijn, dat de cadeaux, plaatjes, enz. heelemaal niet moesten bestaan, doch alleen een wettelijk verbod zal een einde daaraan kunnen ma ken. Het adres wordt voor kennisgeving aangeno men. Volgt benoeming afgevaardigde naar het te hou den congres te den Haag. De vraag wordt gesteld of het wel noodig is een afgevaardigde te zenden. Voor een kleine afdeeling als de onze word het nut daar yan niet ingezien. Bovondien wordt van de kas ook weer een offer gevraagd. f Voorzitter meent, daarentegen, dat al is onze af deeling klein, we toch blijk moeten geven van te willen medewerken aan de goede zaak en wil daar om wel een afgevaardigde benoemen. •Bij; stemming wordt met 6 tegen 3 st. besloten een afgevaardigde te benoemen en wordt alB zoodanig de heer H. Sijbrands gekozen. Na rondvraag wordt de vergadering onder dank zegging gesloten. DOOR DEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Door den sneltrein, die om acht uur van Kesteren naar Nijmegen vertrekt, is gistermorgen de 68-jarige Van Gessel uit Hierr op een onbewaakten overweg te Opheusden overreden en gedood. Het slachtoffer wilde per fiets den overweg pas- VISSCHERSBOOT OVERVAREN. Het klipperschip „Onderneming", van Hoogeveen, heeft gistermiddag in het Krabbersgat de ansjovis boot B. U. 152 overvaren en verpletterd. De opvaren den werden gered. DIRKSHORN. 'Dinsdag maakten de leerlingen der openbare school alhier hun jaariijksche rijtoer naar Bergen en Schoorl. Ofschoon de temperatuur op den 21sten Juni sterk deed denken aan 21 Oëtober. vermaakte de jeugd zich uitstekend. Door duin eni bosch. beschut tegen den. gu- ren wind. weid heerlijk in het droge zand gespeeld en gerold. De Welwillende vervoerders hebben den kin deren weder een aangenaam; dakje bezorgd. Onzen dank daarvoor. !>e kellner, die ongetwijfeld had staan luisteren, verdween in de richting van de keuken. Een oogen blik later zag Roddy hem een schotel brengen aan den jongen man. die aan het hoofd van de groote tafel zat en terwijl de man de schakel aanbood, fluis terde het tweetal samen. Toen Peter de waarschu wing. had gelezen, gooide hij de brief, met beschreven lcant naar beneden, op tafel neer en met een ver stoord gezicht deed hij alsof hij al zijn aandacht wijdde aam do sla. Maar Rody zat te grinniken van plezier deed' absoluut geen pogingen dat te ver bergen. i Ik zou dit voor geen millioen hebben gemist, fluisterde hij. I-Iet schijnt dat iedereen hier zich met een andermans zaken bemoeit en dat ze elkaar allemaal bespionneeren. Het lijkt wel wat op het eiland, waar ze te trotsch waren om' hun eigen wasch te doem dus deden ze allemaal die van een ander Vam wien het komt, viel Peter hem geprikkeld in de rede. van den consul? Roddy knikte en lachte nog eens. Jij hebt goed lachen, protesteerde Peter. maar je kan nooit weten. Jij bent pas vier maanden in Venezuela en Kapitein Codman is er achttien jaar geweest. Die kerels beschouwen zoo' iets heel anders dan wij. Wij vinden het net een opereette. maar-- Juist die ouwe Codman. verklaarde Roddy. die hier achttien jaar is. heeft óók zijn normalen kijk op die dingen verloren. Hit is zijn gevoel voor humor kwijt. Stel je voor dat-ie ons laat bespion neeren en ons anonieme waarschuwingen stuurt! Waaromi komt hij niet naar ons hotel en zegt ons daar. wat hij' te vertellen heeft? Hij denkt zeker dat we hier in Siberië zijn. Roddy proestte en klapte in zijn handen voor den kellner. Hij was buitengewoon in zijn nopjes. De lunch smaakte hem best. hij zat heerlijk in de scha duw van de sinaasappelboomen en de zeewind speel de door de bloeiende heesters en dreef een kruidige, prikkelende geur door de lucht. Misschien begrijpt de consul ze beter dan jij, hield Peter vol. Die revolutionnairen -- Zijh allemaal kerels uit een operette.... Terwijl hij dit zei. kwam de agent van de stoom vaartlijn. Mr. van Amberg. bij wien hij dien'ochtend geweest was. het kiezelpad opwandelen met één van de beide andere kooplieden uit Willemstad en bleef stilstaan bij' hun tafejtje. Van Amberg. zoowel als zijn metgezel, waren eerst kort geleden uit Holland gekomen. Het waren groote, zware mannen, die straalden van gezondheid en opgeruimdheid. Van Amberg vertelde het tweetal, dat hij in hun hotel kaarten voor de club had afgegeven en hij hoopte dat ze er gebruik van zouden maken. Zii'n motorboot, zijn rijtuig, en hijzelf stonden tot hun be schikking. Toen Roddy de twee heeren inviteerde zich bij hen te voegen, deelde van Amberg mee, dat er al een tafeltje voor hen gedekt was. Zulk soort bedoel ik nou! riep Roddy goedkeu rend uit, toen het tweetal verder was gegaan. Dat zijn geschikte lui voor ons. Ze hebben misschien be tere manieren dan wij. maar het zijn verstandige, behoorlijke zakenmenschen. die je vertrouwen kunt Die bespionneeren niemand en sturen niemand ach terbakache brieven en begraven geen oude man Ie- Voor Vrijdag 24 Juni. 8.50 HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 11.20 DAVENTRY (1600 M1.) Het Daventry-kwartet. 12.35 HILVERSUM' (1060 M.) Concert door het Lunch trio. 1.20 LONDFjN, Daventry. Lunchmuziek door hot orkest van het Metropole Hotel. v LYON (281 M.) Concert stationskwartet. 2.20 MADRID i(373 M.) Concert door hot orkest Artys. 4.20 BERN (411 M.) Orkestmuziek, ZURICH (500 M.) Gramofoonmuziek. 4.35 MILAAN' Orkestmuziek. 4.50 LANGENBERG (469 ML) Kinderuurtje. LEIPZIG <366 M.) Concert stationsorkest. 5.05 PARIJS (1750 M.) Solistenconcert. 4.30 HILVERSUM' (1050 M.) Voor-avondconcert door het ANRO-orkest onder leiding van Nico Treep met medewerking van Willem Knikker (viool. 5.20 HAMBURG (392 M.) Concert. BERLIJN (484 MO Kapel Emil Roos. BERN (411 M.) Orkest uit de Kurzaal. BRUSSEL (509 M.) Orkestmuziek. PRAAG <349 M.) 'Operettemuziek^ 6.15 HILVERSUM. Engelsch voor beginners. 6.20 HAMBURG (395 M.) Orkestmuziek. BARCELONA (325 M.) Het Radio-kwintet. BÏRMINGHAM H'arold Tiuley and bis or- cheatra. GLASGOW (760 M.) Orkestmuziek. HAMBURG (395 M.) OrkestprogramTna. MANCHE'STER (384 MO Majesti Celibrity or- cheatra. uit het Majestic Hotel. WARSCHAU (1111 M.) Namiddagconcert door ork est LONDEN. Daventry. Orkestmuziek. 6.45 HILVERSUM (1050. M.) Engelsche leö voor meergevorderden. 6.50 BARCELONA '(325 M.) Concert met medewer king van sopraan. 7.35 LONDEN, Daventry. Sonates v. Beethoven, 7.50 LYON (291 Ml) Radio-courant, 7.15 HILVERSUM (1050 M.) Les vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 8.05 LONDEN. Daventry. Liederenprogramma, 8.10 HILVERSUM, Een uur over den opbouw van Drente. Korte inleiding van Antoinette' van Dijk.- Daarna verschillende sprekers. Muzikale illustratie. Daarna: aansluiting van het Kur- haus te Scheveningen, Symphoni ©.concert door het Residentie-orkest onder leiding van Prof, Georg Schneevoigt. 8.20 BRUSSEL (509 M.) Avondconcert. BERN (411 M.) Pianoconcert. OSLO (-(62 M.) Concert stationsorkest. STUTTGART (380 M.) Symphonie-ooncert. 8.50 WARSCHAU (1111 M.) Avondconcert door het stationsorkest. ZURTCH (500 M.) Liederen. 9.05 PARIJS (1750 M.) Concert. 9.20 PARUS (P.T.T. 478 M.) Galaconcert. MILAAN (.316 M.) Gemengd concert 9.35 FRANKFURT M28 M.) Mandoline-orkest. 10.15 HILVERSUM, Persberichten enz. van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 1030 IITLVERSUM. Radio-tooneel. 10.50 BERLTJN (484 MO Operettemuziek. 11.20 DAVENTRY. Dansmuziek. Du narigheid va® Moven in de handen, winter handen 'eu voebeai, kan spoedig; vordwijnen door gio- bruik van I'lostor's Zalf. Eczeem.', huiduitslag-, dauw worm, psoriasis en de mceata jeukende huidziekten moeten spoedig; zwichten voor do verzachtende wer king' dealer antiseptische zalf. Foster'e Zpif is alomi varkrij'gbaar a f 1,75 per doos, f 1.per tube. vend in de gevangenis. Als zij merkten, dat er een, revolutie in aantocht was. zouden ze niet weton, wat Opeens kwamen •de> heeren, waarover hij sprak, terug. Ze liepen haastig in de richting van heb hek en pQ keken verschrikt. Tlerwiji zij® metgezel hen haastig voorbij ginjg, bleef rar. van Amberg wei felend staan en keek met een verbluft en ©enigs zins achterdochtig gezicht van den een naar dén lanndjer. The kellnior had koffie pn flusstoheu o9i<fh,a.o en ouraoau op hun tafeltje gezet en .Roddy schoot mtnoodigend eau. stoel naar hoirt toe. Wilt u niet van plaga veranderen, zeii hij/ ©n wat van dat goedje proeven, dat uw eiland beroemd heeft gemaakt? Niettegenstaande hij' klaarblijkelijk vung ver langde to ontsnappen. lieten mr. van Ambergi'a goede manieren hem niet in de steek. Ik ik aou heb heel graag aannemen, op een landere keer, stamelde hij, maar ik moet nu keusob. maar de stad terug Ik! rie. dat we hier van daag onmogelijk kunnen lunchen:. Er is daar ©en groot geselschap...., brak hij' abrupt af. Ja, antwoordde 'Roddy onverschillig. Die waren er al toen wij! kwamen'. Ze hebben alle kell- ners in beslag genomen', zoodafc wijl met de grootste moeite er een aan zijh jas kondien trekken., Dat antwoord scheen van Amben# erg, te ver- Wie rij® het? Wie is die vent op wiens ge- Hondheid m aldoor drinken? antwoordde hij! met een wedervraag. Vianj Amberg scheen ©ersit heedeiüaal verbluft; Toen' verscheen ©en breed© glimlach op rijn gezicht. Hij scheen dé situatie nu even amusant te vinden fcls? leerst verontrustend. Hij probeerde een slim gëzjicht té Kótten an glimlachte vertrouwelijk. O, jullie Amerikanen, Kei hij! zacht Jullie .oede diplomaten1. U heeft niet bang te zijn, hij' er haastig aan' toe. Ik heb jniets ge-1 Kien en ik zal niets vertellen. Ik bemoei me niet ïniefc de politiek. Hij1 ging wég in dé richting van het hek, bleef toen opeens stilstaan en fluisterde nog eens: Ik zal niets verklappen.' hoor. E|n (geheimrinnig knikkendJo, haastte hij' zich het pad af. - Beter gfilng achterover in rijtai stoel liggen en grinnikte verrukt. p Daar gaan jou nuchtere ^akenlui, hoondé hjj. Op een' hol. En wat wou jij nou vertellenP Roddy staarde weZonioo® naar het grint en schudj- dé rij® hoofd Hb zuchtte. Waarom rij®! ze i® s hemelsnaam bang voor lee® verjaardagsfuif? Waarachtig, ze waren voor mij1 ook bangl Hij gelooft er mets van dat we dé menschen niet kennen. Hij' 'tei, her haalde Roddy, dat h'iji rioh niet met de politiek biemoeiidé. Dat beteekent natuurlijk dat die kerels iets met politiek te maken hebben en dit is zeker hun marnier van een vergadering houden. Heb is vermoedelijk ld© plaatselijke methode om ©en re^ volutiua op touw te zetten. Maar waarom dacht Amberg dat Wij ook iual het complot waren? Om dat ik rorrester heet? j Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2