HET ENGAGEMENT! Binnenlandsch Nieuws. de hertog, zijn vrij ten zeerste getroffen door de bewijzen van innige .loyaliteit aan den troon. Onze verwachtingen zijn verre overtroffen en gedurende onze geheale reis hebben wij het gevoel gehad, dat wij onaer ons «xSr.en volk waren. Over do inwijding van de nieuwe hoofdstad van Australië Canberra zeido de hertog, dat de herin nering aan deze historische plechtigheid altijd le vendig zal blijven bij allen, die daar tegenwoordig waren en dat daarmede, naar hij hoopte, ©en nieuw en glorierijk tijdperk in de geschiedenis vas Au stralië geopend is. AUTO-ONGELUK. Te .Berlijn Zehlondorf Zyn gisternacht twee auto's in volle vaart op elkaar gereden. Acht personen aiju*bij dit ongeval gewond, waarvan! zes- naar het «kakenüiuis moesten worden gebracht, ONTPLOFFING OP EEN MOTORBOOT. Wolff meldt uit Dantzig, dat op ecu motorboot» die daar ter reparatie op een werf ligt, een ont ploffing plaats gehad heeft. Een monteur van de werf is gedood. De kapitein en twee machinisten van de boot zijn zwaai* gewond. VORST EN SNEEUW IN 'T ZWARTE WOUD. Zondag heeft in het Zuidelijk gedeelte van het Zwarte Woud hevig geregend, waarbij de tempera tuur aanmerkelijk daalde. Op den Feldberg wees de thermometer 's nachts 0.4 graden Celsius vorst aan. Maandagmorgen om 8 uur nog. 0.1 graad vorst. Ook is er op den JBeldberg sneeuw gevallen. De sneeuwlaag had .een dikte van 2 cil. EEN VLIEGER VERONGELUKT. Op het vliegveld te Deurae, even! buiten de stad, had Zaterdag j.1., ©en ongeluk met doodelijken af loop plaats. 7 Wellicht 600 M. hoog dëcd de 27-jarige vlieger Sebrechts eenige kunst toeren; plotsokugi zagen de toeschouwers het vliegtuig met een angstwekkende snelheid naar beneden komen en gedeeltelijk .in den grond verdwijnen. Onmiddellijk toegeschoten hulp kwam te laat, men kon slechts het lijk van den verongelukten vlieger ta voorschijn brengen. liet tragische van dit ongeluk werd verergard door de aanwezigheid^ van de echtgenoot© van Se brechts, die op het zien van het haar man over komen ongeluk in Zwijm! viel en' eerst na drie uren tot bewustzijn kon: gebracht worden. Lusteloos, met loomheid door hun leden van de kib belarij die zo net weer achter den rug hadden, liepen ze naast mekaar voort langa den wijden cirkel van de stads-singels. Zij deed nog zoowat hupsch in haar tred; veerkrach tig stootten haar hakken den rokrand van haar japon op bij iedor pasje, waar don telkens de roso onderrok even te zien kwam. Hij liet zich gaan. Zijn gedachten bij het twist je, bij zijn meening die Bij niet had willen aanvaarden. Zijn oogen op die op- wippondo voetjes gevest, op hot pittig opspringen van den rokrand, op het rose vlakje lederen keer. Hij voelde fcich boroord; beklemd, door do laatste twistwoordon, dio aldoor in hot opklonken; in verzot tegon dit zinnelooze voorloopen in de drukkende vij andigheid in den heeten middag. Zijn lichaam voelde hij zich voortsjokken in doffen weemoed om wat nu weer tusschen hen goweest was; zijn voeten slodderden achteloos door 't stof: tot ver op zijn broeks-pijpen zat het zand van don weg gekro- f>on. Heel zijn lichaam leok hom slordig en onfriscli; eelijk en bonkig voelde hij zichzelf, of de landerige wrevel, de stugge narigheid uit hem opsloeg. Zoo liepen ze nevens elkander. Als er iemand aankwam op den weg, zeide zij ter waarschuwing den naam en, sprakeloos beiden, trachtten zij dan naar een houding; naar een wat vroolijke houding.... Zij waren geëngageerd. wclkomd© hem' «onder ©en zweem van, gedwongen heid. Hij' concludeerde daaruit dat haar moeder haar zéker nog niets van zijn verlan gens gezegd had. %\Vant dat» jjjji anders dan gelukkig iën vereerd zou zrjn, was voor "hom buitengesloten, en dan moesten die gevoelens volgens hom bij hun eerste <mfcmoefcmg toon minstens uit een zekere ver legenheid blijken. Voga vertelde do dames van den aanslag. Hij liet niet «onder zelfingenomenheid doorschemeren dat zHn loven, zooals dat van alle publieke per soonlijkheden, altijd aan dergelijke eventualiteiten was blootgesteld, maar hij liet overigens Roddjf alle reoht wedervaren. Ik zag hoe die man naar zijn wapen greep, terwijl ik aolf te ver van! hom af was om] hom aan te vallen; ik was hulpeloos. Ik zag dat de onver laat zich maar al te zeker van zijn zaak voelde. Opeens springt die jonge man op hem af en de kogel ging ons, d.w.z. de bedde vrienden tusschen wie ikliep, en mij, voorbij', zander iemand te deren. Als mr. Forrester er met geweest was, zonden we alle drie, generaal Pulido, kolonel Ramen en ik, gedood znn. De bedde krijgslieden in kwestie, die ook tegen woordig waren, zetten de gedachte met een achte- looze handbeweging van ach af, als wilden zij te kennen geven dat voor soldaten de gedachte aan den Idood "haar verschrikking verloren beeft. \Mr. Forrestervroeg Inez, die den naam her kende. Mr. Forrester? herhaalde haar moeder. t Maar ik dacht, iemand vertelde me juist, dat hij biets van onze plannen" afweet? Dat is ook ,zoo, antwoordde kolonel Vega. Hij was ook niet bij1 ons. Hij" was daar. toevallig. Semora keek met een' schichtigem samenZweerders- -blik om Zich heen, maar de tuin was leeg en in de 'kanier waren alleen maar vertrouwde vrienden. Maar t waarom vroeg ze, is de jonge For rester niet in het vertrouwen van Zijn vader? Kan die zijn edgen zoon niet vertrouwen? En geker van het antwoord, wierp ze een triom- fantelijken blik naar haar jongste dochter, die zich zooeven verstout had de partij! van den jongen Amerikaan op te nemen. Hno Vega fronste geheimzinnig .het .voorhoofd. Hij vond het niet aangenaam! 'te moeten laten blij ken dat hiji niet precies op de hoogte was van al het doen en laten van den groeten Forrester. Dus keek (hij alleen maar 'veeibeteekenelüd somber en bohudde bedenkelijk het hoofd: 1 Het is raadselachtig. Het Jp een1 aardige jongen. Ik heb minn leven aan hem: te danken. Maar zijn vader schijnt niet anders te willen. Hij heeft ons geeednd bemi dadelijk naar Porto Oabello terug te sturen1 ten dat hij1 absoluut niets van onze plannein mag weten: Ik heb gehoord dat hij1 daar op het werk van de öompany maar een gewoon op- achter ipver> koelies uit Jamaica Ik mag het natuurlijk niet met zekerheid zeggen, maar ik krijg den indruk dat hij hier voor straf is. tenminste idat hij niet op goeden voet staat met zijn vader. Waarom zou die schatrijke vader hem! anders met het loon van een opzichter afschepen? Gedurende het bezoek van de1 revolutiemakers, be namen1 de voorschriften der Spaamsche etiquette pino de gelegenheid om' Ine» alleen te spreken, «eer tot zijh teleurstelling. Wordt vervolgd. Dat wist het heele stadje- In de zwijging van hun tred, leefde dan Ineens, on- vernepen haar lichte stem weer, waarvan hij den klank .in zich opzoog, zoo bekoorde hem die, waarin niets van ontstemming verborgen leek. En hij voelde zich een lamme vent, dat hij nu niet net zoo'n licht woord terug kon geven. Liep hij daar niet als te mokken naast haar, maar o hoe zwaarmoedig was hij. Als een brok onwil, stugge onmacht, voelde hij zijn gedrongen forsche lichaam voortgaan achter de beko ring van haar jonge lucnte tengerheid. Zij liep maar staag door, of niets haar hinderde, af en toe zich met den zakdoek bewuivend, aldoor maar langs dien grasrand op 't smalle zijpaadje. Als dan een lang eind naakte singel: een leege rechte streep, of een bleeke hoepel eindigde eindelijk door een stuk straatweg dat er dwars overheen liep, hoopte hij telkens, dat ze, af zou slaan, de stad in. Waartoe diende dit ellendige voortloopen? Maar zij liep verder, den zonnigen singel weer op, tusschen do ijle boompjes-reeksen, onkrachtig tot schaduw. Toch voelde hij ook iederen keer een ver lichting als ze de ingang-straten voorbijliepen. Want dat gaf hem weer hoop dat ze terug zou komen op haar onaardige woorden, op haar toch stellig nooit goed te praten ongevoeligheid tegenover hem. Hoe wenschte hij dat ze hem ineens aan zou zien opzij; hij vergde niet van haar dat zij praatte, ze moest dat wel weten. Een óógenblik, een handuitste- ken terzij naar hem, en 't was immers goed. Hij zelf kon nu, kon nu toch weer niet, als telkens deze laatste dagen na kleine twisten, haar tot weer lief-tegen-hem-zijn dwingen met zijn alle oordeel en verstard vertrappende zwakheid voor haar. Dat was zelfzucht, had hij haar verteld. Zij had het niet begrepen, maar zij had het zoo duidelijk gevoeld, de zelfzucht was het om door goede verstandhouding weer van nieuws eikaars liefde te genieten. Louter egoisme al die vlugge verzoeningen van hem. Om weer door haar aangehaald te worden. Dood-eenvou- dig. En de kern, het beste: de ernst in hun liefde werd er door vertreden. Egoisme, was zoo'n'oppervlakkigheid I 't Dieper peilen in elkander, 't doordingen van el kanders innigst wezen, eischte zelfopoffering, was de zelfopoffering in liefde. Door zichzelf uit te leven in de ander was er heer lijke wegschenking van zichzelf. Eerst dén, wanneer het egoisme vanzelf door hun liefde werd gedood, kon er rust en kracht komen in hun verhouding. Die rust en kracht waarop hun huwelijk zou wor den gebouwd. Ach, hii had goed redeneeren, dacht hij, wat gaf het als zij hem niet begreep, als zij dergelijke ge sprekken tot het enkele feit van een juist gevoerd meeningsverschil terugbracht. En met een overtui ging! Zonder zichzelf in 't minst te verzwakken met een overweging van zijn denken. Zoo zelfbewust als zij daar nu voor hem uifctripte, met haar opwippende rokken, het bolstaande glanzig-bruine haar boven >'t witte boord, van de geheel witte smettelooze blouse, zoo correct, zoo smetteloos waren die klare zinnetjes, waarin baar oordeel lei afgemeten. Al zijn praten, o, het zuiverst uit zijn hart wellend, na de bedroeving van hun oneenigheid, beschouwde zij als iets aangeleerds, iets uit hoeken of van deba- tingsclubs dat eigenlijk met hun leven niets te maken had. Of hij haar kwellen wilde met iets samengestelds dat hij daar aan do academie had opgedaan, dat tus schen beidon trad in hun jeugdliefde, dio zoo eenvou dig was gewoest, in den eersten blooi van hun ont waken. Ineens viol hem do wonderdwnze gedachte in, dat hij over hun geluk liep te philisopheeren, er aan liep te -twijfelen, en dat de recoptie van de verloving nog moest zijn morgen. Maar ook tegelijkertijd overzwond hem met lichaam- doorstralend geluk, de herinnering aan haar verschij ning in de vcrlovingsjapon, zooals hij haar eergiste ren vluchtig had gezien, niet meer een meisje maar een vrouwefiguur. Weer zag hij de witte weelde van het corsage waar uit blank het welig gezicht zich opbeurde met rond om, uit 't gladde voorhoofdvlak het kroesende, los- kruivende bruine haar. En in de vervaring van dat innige voor haar dat zijn loome lichaam warm doorstroomde ineens, waar in zijn voetpas, lichter, haar op zij trad; in die impuls van -wat als een fel lichtpunt door het donker weefsel van zijn zware denken prikte, kwam hij: „Lize, zeg denk je ook aan morgen?" Een zonnige lachschijn lei op het gezicht dat ze hem toekeerde. „Donk je ook heusch, waarachtig, dat wij gelukkig zullen worden?" begon hij alweer. En in vervoering voor het zaligheidsgeluk wanneer het innigste van hun wezens elkaar zou gevonden hebben, doorbrak hij den loggen twijfel, die nog in hem hing: „Zeg meisje, we gaan zoo'n goddelijk leven tege moet, als we elkaar maar trachten te begrijpen"; zijn hand lei op haar dunne blousemouw, waaronder hij den lieven arm yoelde. Alles glimde en glansde alweer: de samen gedeelde toekomst hun huwelijk 't volgend jaar al, waarmee al zijn gedachten waren bevangen, zoodra hij haar maar zag.' „Ja'j aarzelde ze eindelijk terug en weer met dat nauwkeurig afgemetene in de stem en het verstan dige klare blauw in de oogen dat hem herinnerde aan een oudere-jaars die hem, jong-studentj'e toen, eens een doorslaander had genoemd in een discussie, die hem nauw aan 't hart lag. „Zie je, het is" zoo moeilijk alles te vermijden, want je begint altijd weer op nieuw." Pats. Hij zweeg. Kennissen liepen langs hem heen met oolijk veel-be- teekenend.e gezichten van-morgen-receptie. Lize groette, als los van hun gesprek, met een paar keer herhaald intiem vriendelijkheidsknikje, een ge zonden groet-woordje. En omdat 't wel heele goeie kennissen waren, deed hij dapper mee. Geen lach kunnend huichelen met oogen die prik ten, prikten van schrijnende, op de oogranden bijten de leedtranen, trok hij de wenkbrauwen samen en een bedenkelijken mond om tot abstract-geleerdheids- vertoon-gezicht te komen. Zijn hand had hij, bij haar woorden, uit haar arm getrokken. Hij trachtte het volle leed dat hem deerde in-zich te doen optrekken, het net zoo te bewaren om tot klaar besef te komen, te weten wat hem te doen stond. Ze liepen den Iaatsten singel op. Nog een eindje kade dan waren ze aan haar huis. Het zwijgen werd nu nog pijnender. Waarom sprak zij niet, waarom hij niet? Er moest nu toch iets wor den gezegd. Maar hun voeten traden door op den 9toffigen weg. Haar rok hijschte veerkrachtig opspringend telkens boven de cordate voetzetjes van de glanzende hoog- hakkige schoentjes en een rose vlakje vloog iederen keer weg Dat hij haar niet kón haten! Dat aldoor weer na den onwil die de teleurstelling in hem wrokkend vastlei, die aantrekking voor haar terugkeerde! Ze traden voor het huis. Door de ramen zag hij dat ze daar binnen bezig wa ren met plantenversiering voor morgen. Dat bracht hem in herinnering dat hij den bloe mist nog iets te zeggen had voor de bloemen die hij moest sturen. „Ga je niet mee naar binnen?" vroeg ze lief, en het boog-blozend gezicht, licht-verlegen plotseling naar hem toegekeerd, beduidde hem dat ook zij dacht aan den volgenden dag. Hij voelde zich een oogenblik als in de pralende glanzing van haar blauwe oogen opgenomen. En het was hem of zij stond in een bizondere atmos feer, in het weefsel van zijn vurige begeerten, dat hij steeds, niettegenstaande Alle twist, onbewust weer om haar spon Maar-juist in die innige warme gevoelens begreep hij, dat hij met haar alleen, er weer over zou moeten „beginnen", gedrongen door 't geluk zelf. ,,'k Kom vanavond nog even aan", beloofde hij. Zooals haar lichte figuurtje de stoep opwipte, de zware deur openschoof en zij in de gang verdween, dacht hij terug aan den zoo kort geleden tijd toen zij schoolmeisje was nog en ze na vieren iri dit huis verdween. Dat was toch wel een waarborg voor geluk moest hij denkon, die wonderlijke aantrekking voor elkaar, die als een onzichtbare draad hun leven had té sa men geknoopt. Die hij gymnasiast van 't liooge jaar gevoeld had voor haar toen zij een meisje was van een jaar of zestien met loshangende vlecht met een niet opmerkelijk mooi gezicht. Lag in die onbewuste voorkeur door geen uiterlijk geleid, niet do stellige aanwijzing van hun te-samen- hooren? Waren-die aanhoudende kibbelarijen niet slechts de moeilijke aanpassing van twee karakters die zich go- heel nog naar elkaar moesten leeren voegen, de vor men'om hun ziel die nog niet wisten van samensmel ten? Maar zoo diep ongelukkig maakte hem toch dit getwist- En weer overviel het hem, de dwaasheid, de krank zinnigheid, dat hij op weg was naar den bloemist om bloemen te bestellen voor zijn engagement met deze gedachten in 't hoofd. iHet ontstellende eenvoudige van zoo'n gang en de vreesdij ke verstrekkendheid. En het zeggen van een vriend kwam hem ineens te binnen... een engagement is als een hellende plank; je glijdt vanzelf naar be nen 't huwelijk in, al gaat het stroef, je glijdt toch; er is er haast geen een die Bich opzij laat vallen of terugkrabbelt. Zou daar waarheid in zijn voor hem, zou hij nu het stroef ging zich toch laten glijden? Maar wilde hij dat niet, dan moest hij immers nu teruggaan, voor de stoep van den bloemenwinkel? Talmend stond hij voor het glas, waarachter aan alle kanten 't licht van rozeu glansde. Toen met een ruk trok hij zich ervoor weg en langzaam dremm elde hij den -winkel in. NIEUWE NIEDORP. Bij de gehouden aanbesteding betreffende het ver bouwen van eene boerderij voor den heer G. de Wit te Moerbeek alhier, werd ingeschreven door Ph. Koo- men te Nieuwe Niedorp f3500, Jb. de Graaf, Nieuwe Niedorp f3246, J. Smit, Lutjewinkel f3400, W. Rog geveen, Lutjewinkel f3068. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. SCHAGERBRUG. In het café van den heer Jn. Broer, tyad op Dinsdag 28 Juni, ten overstaan van Notaris Vrijburg, de ver- kooping plaats van de rentenierswoning met erf en tuin, nabij de tram, aan de Schagerbrug, ter grootte van 4.37 aren, nagelaten door mej. de wed. D. Brom mer Jbz, Kooper werd do heer P. Oosterman to Schagerbrug voor f 3030. EEN AMBTENARENWET IN VOORBEREIDING. Wij vernemen dat wordt voorbereid een ontwerp- Ambtenarenwet, waaronder zullen vallen „personen, werkzaam bij diensten en bedrijven, beheerd door of vanwege het openbaar gezag, uitgezonderd zij, met wie eone burgerlijke arbeidsovereenkomst is geslo ten". Onder deze wet zullen niet vallen ministers, le den van den Raad van State, ambtenaren, wettelijk voor hun leven aangesteld en militairen. Er worden Ambtenarengerechten ingesteld die de zelfde standplaats en hetzelfde rechtsgebied zullen hebben als de Raden van Beroep, bedoeld in artikel 1 dor Beroepswet; de Centrale Raad van Beroep te Utrecht treedt ten aanzien van de Ambtenarenge rechten als beroepscollege op. De Centrale Raad van Beroep oordeelt evenwel in eersten en eenigen aan leg over besluiten, in administratief beroep genomen Dé benoeming van de leden van het Ambtenarenge recht geschiedt door Ged. Staten; benoembaar daartoe zijn 25-jarige in het Rijk gevestigde Nederlanders, die geen ambtenaar zijn of zijn geweest en wonen bin nen het ressort van het desbetreffende Ambtenaren gerecht. De leden van de Ambtenarengerechten kunnen door den Centralen Raad van Beroep, bij met redenen om- kleede beschikking, worden geschorst en ontslagen. Ieder Ambtenarengerecht bestaat uit één voorzitter en trwee leden; de leden krijgen vergoeding van tijd verzuim en reiskosten. De ambtenaar, nagelaten be trekking of rechthebbende, die door eenig besluit, handeling of weigering rechtstreeks in zijn belang wordt getroffen, krijgt de bevoegdheid tot het instel len van beroep; als de beroepstermijn, 30 dagen, is verstreken, kan de minister van justitie beroep in stellen in het belang der wet Partijen procedeeren in persoon of bij gemachtigde, de terechtzittingen zijn openbaar. Ten behoeve van den Staat wordt van den klager, die bij een Ambtenarengerecht een beroep in stelt of een verzoek om herziening indient, een griffie recht geheven van f 5, voor een beroep of een hooger beroep bij den Centralen Raad zijn die kosten f25. Onvermogenden zullen van het betalen van die kosten zijn vrijgesteld. Hdbld. DE BELGISCHE PAMFLETTEN. (Zie ons blad van gisteren.) Uit Roermond wordt nog gemeld: Ook in de Nederlandsche grensgemeenten Hunsel en Ittervoort zijn, zooals'gemeld, in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half elf pamfletten, dezelfde als in Weert, aangeplakt. Tusschen Ittervoort en 'Hunsel trof een inwoner van laatstgenoemde plaats, die per rijwiel omstreeks dat uur huiswaarts keerde, twee personen met rijwielen aan. De man sprak beide Belgen aan, zij gingen, Fransch met el kaar pratende, verder. Een der Belgen bleef tenslotte achter, voorgevende pijn aan zijn been te hebben. Het is vrij zeker, dat deze man, die achterbleef, de pam fletten heeft aangeplakt. 's Morgens vroeg heeft de bevolking de pamfletten overal afgerukt en verscheurd. JONGE INBREKERS TE LEIDEN. Op twee achtereenvolgende Zaterdagen is er inge broken in een openbare school op het Schuttersveld te Leiden. Den eersten keer werden o.m. de tropische visschen uit een aquarium ontvreemd, den tweeden keer was een lessenaar opengebroken en werd een zich daarin bevindend bedrag van 5 gulden ont vreemd. Zaterdag j.1. zouden de inbrekers opnietiw hun geluk beproeven, in dezelfde school, doch dit Keer hadden zij buiten den waard, in dit geval een on derwijzer, gerekend die zich in de school bevond en de inbrekers, twee broertjes van 12 en 13 jaar, P. en J. van O. genaamd, op heeterdaad betrapte en aan de politie, die zich met het oog op de twee reeds ge pleegde inbraken in de nabijheid bevond, overleverde, die ze naar het politiebureau overbracht. Zij bleken daar in het bezit te zijn van enkele inbrekerswerktui gen. Aanvankelijk verklaarden zij met de beide vorige inbraken niets uitstaande te hebben. Doch bij deze inbraken hadden de boefjes, die zonder handschoenen waren te werk gegaan, vingerafdrukken nagelaten, welke door de poTltb; waren gefotografeerd en pre overeen kwamen met de vingerafdrukken, welke politie thans van hen genomen had. DU was jeugdigen inbrekers te machtig en zij bekenden i ook, dat zij zich ook aan dc oeide vorige inbra! in deze school hadden schuldig gemaakt. Zij blei leerlingen te zijn van oen andere school dan w; zij hadden ingebroken en de politie vermoedt, dat ook degenen zijn, die zich hebben schuldig gema£ aan de eenige malen achter elkaar plaats gehad h bende inbraken in het houten kantoortje van d steenkolenhandelaar P., aan den Haarweg te Leid* Voorloopig zijn zij in verzekerde bewaring geste JACHT VAN TWEE DOCTOREN OP EEN PATIEN Men meldt uit Leiden aan de Msb.: Gistermorgen omstreeks kwart voor 12 heeft zich Leiden een niet alledaagsch geval afgespeeld. Ee arbeider had een stukje ijzer in het oog gekregen e was om dit te doen verwijderen, naar het Academisc Ziekenhuis gegaan. Daar vernam hij dat een kleii operatie noodig was. Toen nu de doctoren alvorei daartoe over te gaan zich verwij derden, nam de a beider, die blijkbaar weinig voor een operatie gevoe de, zoo snel als hij kon de beenen. Toen de doctore dit bemerkten, requireerden zij dadelijk de ziekenhui auto en zette den vluchteling na, dien zij bij c Haarlemmerstraat inhaalden. De auto remde u alle macht, twee zenuwachtige doctoren sprongen i uit en poogden den arbeider te noodzaken met he naar het ziekenhuis terug te keeren. Deze had da< echter weinig ooren naar, waarop de doctoren c hulp van den daar posteerenden verkeersagent ii riepen. Deze beduidde hun echter dat. de man volk* men vrij was zich al of niet aan een operatie te oi derwerpen en dat hij daarom hoe gaarne anders oo bereid den heeren van dienst te zijn, ditmaal zij hulp niet kon verleenen. Intusschen had de onwillige patiënt door de mei schenmenigte, die op dit drukke punt inmiddels wa samengeschoold, een veilig heenkomen gezocht e zich aan het oog der hein achtervolgende doctore weten te onttrekken, die tenslotte ten einde raad me den auto, doch zonder patiënt, naar liet ziekenhui terugkeerden. DE MAN MET DE GOUDEN TANDEN. Tegen het einde der vorige maand kreeg de Haaj sche politie een ongeteekenden brief, waarin de aai dacht gevestigd werd op een man en een vrouw, dj beiden door de Haagsche politie wegens verschillei de misdrijven gezocht zouden worden, terwijl dé Am rikaansche politie reeds eenigen tijd moeite deed oi den man te vinden. In den brief werden geen nadei persoonsaanduidingen gedaan; wel w'erd een adr< te Amsterdam opgegeven, waar de man on de vrow eenigen tijd verblijf zouden hebben gehouden. Een onderzoek in het aangeduide perceel te Amstei dam leverde weinig op, dat voor de politie belangrij was. Alleen kwam zij den naam van de vrouw t weten. 'Het bleek een vreemdelinge te zijn, die reed meermalen over de grenzen was gezet (Meer 'belangstelling toonde de Vreemdelingen diens voor den man. Alle gegevens omtrent hem ontbrak ei Men wist slechts uit den bewusten brief dat h verscheidene gouden tanden in zijn mond had. Eenige weken lang hoorde men niets meer van d zaak. Verschillende menschen, wier gebit min of mee in het oog loopond van het edele, metaal was vooi zien, werden door de politie geobserveerd. Iets vei :dachts werd echter niet opgemerkt. Zondagmiddag tegen vijf uur zag oen rechorcheu van den Vreemdelingendienst in de Javdstraat ee man loopen, wiens mond zeer rijkelijk van goud wa voorzien. Hij richtte het woord tot den man en ui diens antwoord bleek, dat hij met een vreemdelin te doen had. De man begon den rechercheur toe te interesseeren en na nog een kort gesprek te heb ben gevoerd zeide de politieman eensklaps wie hl was en vroeg hij den vreemdeling, zijn pas te tod nen. Deze toonde toen een pas, afgegeven door dj Poolsche regeering op naam van N. "Magdad. Hei bleek echter, dat de pas reeds geruimen tijd afgelod pen was en dat een Nederlandsch visum ontbrak Hoe de Pool op dezen pas over onze grenzen is ge komen, is tot nu toe niet opgehelderd. De rechercheur nam M. mee naar het hoofdbureau en daar werd hij aan een verhoor onderworpen. Hij begon met te verklaren, dat hij een Pool vai geboorte was, maar liever Engelsch dan ÏDuitscl sprak, daar hij vele jaren in Amerika gewoond had Hij had daar veel geld verdiend, maar ook alles woei verloren. Op een vraag waarvoor hij nu in Den Haag ver toefde, zeide hij, dat hij wei eens wat van Hollanj wilde zien en daarom een bezoek bracht aan de rd sidentie. De politie vond dit echter zeer zonderling -daar 'smans totale bezittingen ruim f2 bedroegen Men vermoedt dan ook dat hij Amerika om anderl redenen verlaten heeft. Volgens zijn opgave had hij de laatste maande te Brussel gewoond. De politie zegde hem aan da hij over de grenzen zou worden gezet, daaT hij ni( in het bezit was van behoorlijke papieren en gee voldoende middelen van bestaan had. Hij zou nao België uitgeleid worden. Toen M. dit hoorde, wel hij zeer zenuwachtig en gejaagd en verklaarde n drukkelijk, niet naar België uitgeleid te worden. E< bepaalde reden hiervoor wilde hij niet ogeven. De man is in het huis van bewaring opgeslote Men zal hem nu langs diplomatieken weg naar zi vaderland Polen terug brengen; tenminste men heeft dit plan. Er zal inmiddels een onderzo» ingesteld worden naar 's mans verleden en positie Amerika, naar een mogelijke oorzaak voor zijn tege zin om naar België te worden uitgeleid en naar mogelijkheid of de Nederlandsche politie nog iets m hem af te rekenen heeft. De Haagsche politie heeft zich hiervoor reeds verbinding gesteld met de Brusselsche en New-Yo: sche politie en ook met het Internationaal Dact loscopisch Instituut te Kopenhagen. Van het resultaat van dit onderzoek zal afhang of M. inderdaad naar Polen zal worden gezonden naar een der beide andere landen zal worden ui geleverd. N. R. C HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Het Concours Hippique van de Paardensportv* eeniging „Vooruit" te Hoofddorp (Haarlemmermee dat zich in de laatste jaren mag verheugen in e steeds groeiende populariteit, zal dit jaar, evem zulks het geval was in 1926, wederom een tw< daagsch feest worden, waaraan belangrijke buitc landsche deelnemers luister zullen bijzetten. Als da zijn bepaald 20 en 21 Juli. Waren er het vorige jaar niet minder dan 60 pa? den uit het buitenland ingeschreven, voor dit ja? verwacht men dat een nog grooter aantal het fra< Concours Hippique-terrein te Hoofddorp zal bezoekd om met de beste Nederlandsche paarden den strk aan te binden. Zooals men -weet, is een der hoofdnummers het b langrijke springconcours, waarvoor „de beker va Hoofddorp" is uitgeloofd. De Duitsche horsema Freiherr von Langen, die het vorige jaar met Goliaf den beker wist te bemachtigen, zal dit jaar zijn pri komen verdedigen, terwijl de meest bekende Zwee sche, Hongaarsche, Fransche en Hollandsche ruite zijn tegenstanders zullen wezen. Ons wacht dus dit nummer een interessant sportief evenement. Een der attractie-nummers van het Hoofddorpsd Concours vormt verder ongetwijfeld het nummer c{ roussel-rijden, dat sedert enkele jaren een steeds gr ter succes blijkt te zijn. Dit jaar zijn er niet min* dan 95 deelnemers en deelneemsters voor ingesch ven.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2