„DE TIJDGEEST" - Winkel Langendijker Groentenveiling. COÖPERATIEVE BROODBAKKERIJ EN VERBRUIKSVEREENIGING Hiertoe aangemoedigd door het succes, hetwelk wij het vorige jaar hadden met het beschikbaar stellen van RECLAME-PAKKETTEN LEVENS MIDDELEN tegèn sterk gereduceerde prijzen, hebben wij besloten die pakketten ook dit jaar verkrijgbaar te stellen. Wij geven ter gelegenheid van den Coöperators-dag 20 en korting op onderstaande pakketten. PAKKET A. - O.IO PAKKET B. PAKKET C. 'U pond HAKA Koffie verk.prijs 1 ons HAKA Thee 1 pak HAKA zelfr, bakmeel 1 pakje HAKA plantenboter 1 pakje HAKA pudding fl. HAKA Limonade 1 stuks Gemberkoek f 0.57 - 0.37 - 0.23 - 0.30 - 0.73 - 0.20 Totaal f 2.50 1 pak HAKA Zeep verk.prijs 1 pak HAKA Zeeppoeder 1 fi. HAKA Limonade 1 pak HAKA Lucifers 1 pot HAKA Jam 1 bus ius HAKA Cacao f 0.18 - 0.14 - 1.15 - 0.10 -0.48 - 0.45 Totaal f 2.50 1 pak HAKA Havermout 1 bus HAKA Cacao 1 pak HAKA Bak> en Braadvet 1 pak HAKA Gemengd Meel 1 pakje HAKA Pudding 1 pakje HAKA Maizena 1 pakje HAKA Vannille Suiker 1 pak HAKA Lucifers 1 reep HAKA Chocolade 1 stuks Ontbijtkoek verk.prijs f 0.23 0.45 0.46 0.16 0.10 0.13 0.05 0.10 0.06 0.26 Totaal f 2.00 Pakket A en B zijn verkrijgbaar tegen der^rij^vai^^jOO, terwijl pakket C slecirt^fL^Okost prtj7,(>n vaat atiUeti Relljk aan dit, tn rt« laatata jaren daarvoor grillende, llU pekkeiiÉraUi f8, waar van f2 MJ bot ftttn den Wftl bréngen en de rest, nt* hei zeegras droog is opgeslagen; mtialloOii f 7.50 Voor prima zwart zeegras en f3.50 voor de minste soort, üe tusschenliggende soorten naar evenredigheid door den keurmeester te bepalen; verkoopsprijzen voor de handelaren f 11.50, voor prima prima, f 10.75 voor goed gemaaid en f 9.50 voor afwijkend gemaaid zee gras, alles per 100 Kg. Weliswaar is nog een zekere hoeveelheid zeegras van den oogst 1920 beschikbaar (het restant oogst 1925 is tegen gereduceerden prijs verkocht), maar het laat zich aanzien, dat dit zeegras nog vóór de pro ductie van 1927 beschikbaar komt, zal zijn afgeno men. Met de uitgifte der consenten is reeds een aan vang gemaakt. De Raad gaat er mee accoord. Overplaatsing onderwijzeres. In verband met het door mej. Swarr gevraagd ont slag als onderwijzeres aan de O. L. school te Hippo- lytushoef, heeft mej. K. J. Duijvetter, onderwijzeres te Oosterland, verzocht in gelijke functie te worden overgeplaatst naar eerstgenoemde school. Daar noch bij B. en W., noch bij den Inspecteur van het L. U. tegen inwilliging van het verzoek bezwaar bestaat, stellen B. en W. voor tot overplaatsing te be sluiten, met ingang van een datum, door hen te be palen. Het advies van het hoofd der school te Hippoly- tushoef en van den Inspecteur worden den Raad overgelegd. Zonder bespreking wordt hiertoe besloten Benoeming Ud der commissie tot wering van schoolverzuim. Tengevolge van het niet-aannemen zijner benoe ming tot lid"der commissie tot wering "van school verzuim door den heer T. Kort, hebben B. en W. op nieuw een aanbeveling ingezonden en wel: 1. de heer N. Boersen en 2. de heer H. G. Rump. De te benoemen persoon moet behooren tot de ca tsgorie verzorgers van leerplichtige kinderen. Na twee stemmingen wordt de hoer Rump met 8 stemman gekozen. Schattingscommissie stenbelasting. ▼oor Rijksinkom* In de plaats van den heer Jn. Engel Jacz., die zijne benoeming niet heeft aangenomen, bevelen B. en W. als lid der schattingscommissio voor de R.I.B. aan den heer N. Koorn Jz. De heer Koorn wordt met 9 stemmen gekozen. Rondvraag. De hoer Odcm heeft uit de nofcnlon vernomen dat door Helder enkele eiscbeni warden gesteld; iaslake de vJeesohlceuriing'scLLeast. Hier wordt nogal over to laat komen van de keurmeester geklaagd. Is hiet mogelijk daarin ver betering, te krijgen? Vooraitter zegt, dat hierover al een brief naar Helder tctegewaan is oita de keurmeester hier eiken dag te laten komen. Ook. Arana, Paulcwna vomdi dat goed. Er fa reeds eens eamespohdeartio geweest en vri, ■cfatr «al er verandering komen De iieef feèg-t daarop dftti op de «riketteri vaift het «eegrnS t.mindere kwaliteiten'' «ou komen te staan. Men heeft dat nu op de adi berk nut van heb etiket geplaatst, wat toch niet de bedoeling kan geweest zijn. Voorzitter zegt, dat dit in de kleur van het etiket zat. De achterkant was wit. Wethouder Minnis tot de lieer Kaan. Dacht u dat het op de voorkant beter was'. De heer Kaan. Nt* zdeb de koopeir hert pas als het gekocht, is. Wiothouder Boeker. Als de verkooper hot voor goed verkoopt en de koepor daarna ontdekt dat het 2e kwaliteit fa, loopt het toch niet goed. af. Do hoeren Lub en Bakker blijken heb ook niet met etaüao wijze eens te zijn. Niets moer aan da orde zijnde, wondt daarna de veagadoriingi gosloten. Vergadering van het bestuur der Langendijker Groentenveiling, gehouden op. Maandag 27 Juli j.1., 's middags 2 uur. Burgemeester Slot opende met een welkom aan de leden en deelde vervolgens mede, dat er een schrij ven ingekomen was van den heer D, Stapel van Hens broek, dat hij door zijn vereeniging niet meer gekozen is als bestuurslid der L.G.C. en dankt voorzitter en bestuursleden tevens voor de aangename samenwer king en hoopt dat de L.G.C. steeds in bloei moge toe nemen. Voorzitter zegt dan, dat het te betreuren,is dat zoo'n accuraat-man niet moer als bestuurslid in ons midden is, daar wij hem kennen als een kloek en vaardig man, met heldere denkbeelden, welke hij steeds naar voren bracht. Zeker wel namens u allen, zij het mij vergund, den heer Stapel dank te zeg gen voor het vele dat hij voor de L.G.C. heeft gedaan en tevens in het bijzonder voor zijn vereeniging te Hensbroek. Door den secretaris werden de notulen gelezen, waarop naar aanleiding daarvan de voorzitter een kort verslag geeft van de vorige vergadering, welke tot onderwerp had: „Verbetering Twuijverweg. Aanwezig waren 26 personen, waaronder één lid van Koophandel. Afwezig met kennisgeving de heeren J. Kramer on P. Schouten. De keurlijst over de maand April, welke 11 keu ringen bevatte, worden geen op- of aanmerkingen over gemaakt. Uit het rapport over het nazien van het betaal- kantoor over de maanden April en Mei bleek, dat er in de maand April geveild was voor een bedrag van f245168.02, waarvan voor: Broek op Langendijk f48143.52; St. Pancras f43529.04; Koedijk f67713.32; St. ancras R.K. f 1905.70, Zuidscharwoude f42523.70; Zuidscharwoude R.K. f2515.38; Heerhugowaard f 10060.65; Heerhugowaard L.T.B. f12886.77; Ursem f 1242.42; de Schermer f8998.52; Honsbroek f814.38; Oterleek 1846.81; diversen f3987.80. In de maand Mei is geveild voor een bedrag van 13417.10, waarvan voor Broek op Langendijk f 3233.16; St. Pankras f 1679.53; Koedijk f 3406.89; Zuidscharwou de f 4077.84; Heerhugowaard f 376.52; de Schermer f 94.78; Héprhugowaard L.T.B. f407.37; diversen f 140.83. Schrijven ingekomen vart Vöikenböüd Vfedfy met verzoek lid ie worden dier vereeniging, wérd voor kennisgeving aangenomen. Eveneens eon schrijven van het comité tot huldiging van het leger des Heils bij zijn veertigjarig jubileum in Nederland, met ver zoek om een bijdrage. Schrijven ingekomen van Beverwijk, van een co mité tot feestelijke herdenking van het historisch feit, dat het op 19 Juni 1926, 650 jaar geleden was dat Graaf Floris V aan Beverwijk een weekmarkt ver gunde. Dit comité wenschte dezen zomer bij het her denken van dat feit een tuinbouwtentoonstelling to houden en Verzocht daarvoor een medaille te willen schenken, waarop afwijzend werd 'beschikt. Schrijven ingekomen van den heer Klant, van War- menhuizen, secretaris van den Vierbond, dat de ver eeniging „de Koophandel", goedgunstig heeft be schikt op het verzoek van „de Vierbond", dat elke vei- lingsvereeniging van dien Bond een afgevaardigde zou mogen zenden naar hunne ledenvergaderingen. Tevens werd verzocht een afgevaardigde aan te wij zen en die op te geven bij Koophandel. Als zoodanig werd aangewezen de heer S. de Boer Kz. Schrijven ingekomen van de vereeniging „de Koop handel", waarin vermeld: le. dat de leden van Koop handel zooveel mogelijk zullen medewerken, om het lossen aan het spoor zoo vlug mogelijk te doen ge schieden; doch tevens werd er op aangedrongen, dat de aanvoerders beschikbaar blijven bij de lossing van hun producten. 2e. Dat zij niet genegen zijn de doorgesneden herfst witte kool te ontvangen, daar deze niet verzonden kunnen worden. 3e. Dat werd verzocht om nog een directe tele foonverbinding met de veiling te Noordscharwoude, waarvoor zij tevens bereid is een derde bij te dragen in de kosten. Het eerste punt werd met genoegen ontvangen, doch het tweede, betreffende het niet ontvangen der door gesneden witte kool, was een teleurstelling, waarop dan ook werd besloten, wanneer Koophandel niet op dat besluit terug komt, de witte kool niet meer te snijden en randerigheid niet meer te beschouwen als een koopvernietigend gebrek. Wat het derde punt betreft, zal in overleg met Noordscharwoude uitge voerd worden. Schrijven ingekomen van Ged. Staten, inzake ver betering Twuijverweg plan-Wartenhorst, werd thans voor kennisgeving aangenomen. Schrijven ingekomen van de commissie van corres pondenten van de P. D. aan den Langendijk, met "verzoek om een bijdrage in de kosten voor het be strijden van verschillende ziekten in de groenten en; aardappelen, werd goedgunstig op beschikt. Schrijven ingekomen van de Vereen, „de Koophan del" met verzoek om de maat van de drieling-aard appel te verhoogen tót 28 m.M., daar deze maat op de meeste veilingen is vastgesteld. De drieling wordt hier steeds te klein gesorteerd, wat aanleiding geeft tot vele klachten. Het bestuur acht het noodzakelijk dat ook hier de maat op 28 m.M. wordt gesteld en be sluit dat te doen, ingaande op 1 Juli, waar bekend heid aan gegeven zal worden. "De huur van het kantoor was tot heden afhanke lijk van den omzet, hetgeen thans in overleg met den huurder is veranderd in een vaste jaarlijksche huur van f400. wwrdjdat op 18 Dec. 1928 1# grinven- fariéeml In totaal 3297#rwagöfl at.R.pelprorturi.aft van 10000 Kg. eft in totaal rijn el' geveild 3949 wegtvns. Verder Werd meegedeeld, dat de bascules aaft htiUf hebben opgebracht f 447.70. Een schrijven ingekomen van de Prov. Commissie, waarin vermeld de regeling voor het veilen van te veld goedgekeurde aardappelen. Enkele leden kun nen er zich niet best mee vereenigen, vooral over het verplicht veilen en over -de prijzen die gesteld zijn, tevens meenen zij dat de Prov. Comm. wel wat hard van stapel is geloopen. De voorzitter geeft een duidelijke uiteenzetting en protesteert er tegen als zou de Prov. Commissie het te snel anagepakt heb ben. De zaak is reeds twee jaar aanhangig, zoodat er toch tenslotte een tijd komt, dat er doorgezet moet worden; bovendien, zegt voorzitter, heb ik in onze vorige vergadering reeds meegedeeld, dat er een ver gadering over die zaak gehouden zou worden. Ook de secretaris memoreert de heele geschiedenis en zegt ten slotte, dat bij elke nieuwe regeling er steeds enkelen zijn, die te sterk naar den zwarten kant kijken, zoodat er steeds bezwaren gevonden kunnen worden, wat meestal later blijkt nogal meee te vallen. Ook in deze zaak is het enkele het ernstig willen en wanneer dat bij ieder voorzit, ben ik er vast van overtuigd, dat ook dit zal slagen. Toch zijn er enkelen die zich er niet mee kunnen vereenigen en meenen viat er nog wel een woordje over gezegd zal worden. Ingekomen klachten van een paar tuinders met een begeleidend schrijven van Groentencultuur over het keuren der aardappelen, welke niet op maat waren gesorteerd. De solteering van de aardappelen liet steeds te wenschen over, zoodat het bestuur en in het bijzonder de keurmeester genoodzaakt was streng op te treden. De maat is niet alleen vastgesteld door het bestuur, doch ook het U.C.B. stelt hare eischen, zoodat aan het sorteeren beslist de hand moet wor den gehouden. Dienaangaande werd door het be stuur vastgesteld, dat de keuringen noodzakelijk geweest zijn, zoodat er niet op de bezwaarschriften werd ingegaan. Bij de rondvraag vestigt de heer Muller nog eens de aandacht op het veilen van de producten onder het merk van het U.C.B., hij meent, dat het een eiach des tijds is en dat er dan in den voor-winter ook beste kool aan de markt zal komen. Hij wenscht voor te stellen, dat de L.G.C. dit punt in een Vierbondsver- gadering zal bespreken. De voorzitter deelt mede, dat het reeds het voorne men is om dit punt bij den Vierbond aanhangig te maken, welke zeker binnenkort vergaderen zal. De heer Visser acht het noodzakelijk dat er op het kantoor een schrijfmachine is en stelt voor er een aan te schaffen. Hiermee zal rekening gehouden worden. De heer Wagenaar (Kóóphandel) acht het noodza kelijk dat bloemkool en bospeen het U.C.BL-merk zouden mogen voeren. Hij deelt mede, dat in Enge land voor de bospeen uit het Westland steeds meer betaald wordt dan van hier en toch kunnen onze wortelen wel concurreeren tegen het Westland. Deze punten zullen onder de aandacht van het U.C.B. ge bracht worden. Hierna sluiting. Hierna werd nog door den voorzitter aan de orde gesteld voorlezing der notulen van de algemeene vergadering, welke gehouden is op 9 Maart jl. te Broek op Langendijk, welke onder dankzegging toor de nauwkeurige samenstelling werden goedgekeurd en geteekend. 91 99 99 99 99 99 99 99 99 99 Prolfteert van dit zeldzame aanbod en geeft Uwe bestelling tijdig op aan onze bestellers. HET BESTUUR.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2