Raad Noordscharwöude. Raad Wieringerwaard. SAVE OUR SOULS (SOS). Een zeldzaam natuurverschijnsel. B opgehelderd, rooieetea door een andere inaatoohappij gedekt worden. De eerste twijfel, aan «ijn geloofwaardig'hieid ont stond, toen hij weer rnec een geval vart eohade* vergoeding- bij zijln verzekering^maatseliappij; kwam. Volgens zijn zeggen zou in den herfst 1925 op zekeren nacht in zijn woning brand zijn uitge broken. De oorzaak van den brand zou hierin gele gen zijn geweest, dat zijn zoon een op een nacht kastje liggende patent-aansteker in den slaap van het koetje zou hebben1 getrokken. De aansteker zou op ueii grond zijn gevallen en tijdens het vallen aungcg nan zijn. De verzekeringsmaatechappij weigerde eerst de voi'Zekeringssom, in dit geval 200'J mark{ uit „te betalen, wijl de oorzaak .van den brand met over tuigend vaststond. De aansteker werd overigens niet gevonden Men kon Strasser echter niets be zwarends ten laste leggen een wederom rq,oest de verzekeringsmaatschappij betalen. Toen echter verleden jaar aotk de oudste zoon va.11 beklaagde een ongeluk ten offer viel en bleek dat Strasser ook Zijn zoon had laten inschrijven bij een verzekeririgsniaa.tschnppii en wel met de bepaling, dat bij overlijden aoor een ongeval de dubbele veraekeringssoni zon worden uitbetaald', nam de justitie de zaak in handen, met het boven gemelde gevolg. Het prnces zal mogelijk tiott dagen duren, daar ongeveer 100 getuigen gedagvaard zijn. DOOR EEN INBRAAK VERRADEN. Onlangs werd te Londen bij een modiste ingebro ken, waarbfj volgens aangifte bij de politie een groot aantal zijden japonnen gestolen werden. De douane ambtenaren gingen hun boeken eens nakijken en ont dekten toen, dat, de betrokkene slechts voor 15 japon nen inkomende rechten betaald had. Met het gevolg, dat zij wegens smokkelarij vervolgd werd en gisteren tot een boete van 325 pond werd veroordeeld. GROOTE INKOMENS VAN AMERIKA. Het Internal Revenue Bureau heeft cijfers gepubli ceerd over -de inkomstenbelastingen in 1926. Twee-honderd-zeven belastingbetalers hadden een inkomen van 1 millioeh dollar of meer tegen 75 van zulke aangeslagenen in 1927 en 206 in het jaar der groote oorlogswinsten 1910. Zes en negentig van de 207 millionairs-belastingbe- talers woonden in den staat New York. Zeven hunner gaven een inkomen aan van vijf millioen dollar of meer. Drie vrouwen gaven óon inkomen aan van 3 tot 4 millioen dollars, twee een inkomen van 2 tot 3 mil- loen en zestien een inkomen van 1 tot 2 millioen. BRANDWEERLIEDEN IN GEVECHT MET EEN KRANKZINNIGE. Naar uit Huil wordt gemeld, hebben stedelijke brandweerlieden aldaar een spannende jacht onder nomen op oen ontsnapten krankzinnige. Zij hadden bericht gekregen dat een verpleegde van het Willerby-krankzinnigengesticht, dat verschei dene mijlen buiten de stad gelegen is, naar het dak van het gebouw geklommen was en dakpannen naar de verplegers wierp, die hem poogden te bereiken. Een migtorspuit,met een brandladder toegerust, werd. naar hét gesticht gezonden. Toen de krankzin nige de brandweerlieden zag, die de ladder tegen het gebouw opstelde, zette hij zijn bombardement mot dakpannen met verdubbelden ijver voort. Verscheidene brandweermannen klommen niette min de ladder op en begonnen een spannende achter volging over het dak. Zij wisten den krankzinnige tenslotte te omsin gelen en te grijpen, doch deze verzette zich zoo he vig tegen zijn aanhouding, dat het er een oogenblik allen schijn van had, dat èn de krankzinnige èn brandweerlieden een huiteling zouden maken en van het dak zouden rollen. Tenslotte wisten de brandweerlieden den ongeluk kige, die echter hevig bleef tegenspartelen, te over meesteren en langs de ladder naar beneden te bren gen. Angstige oogenblikken. Men schrijft dvd, gewasteran? ïifc Zandvoord aan dieN.R.Grt.: Eergisteravond! omstreeks half "9 kwam uit zee een* zeer dikke, donkere wolk aandrijven in de richting- Noordwijkdeze zette zich vaudaaf over den Westelijken duinenrand, langs de zee, jnaar Ziandvoort voort. Tussolien de hotels Seinpost jen het Groot -Badhuis alhier besloeg dd wolk, steeds las "donkerheid toenemende, «en lengte van ongeveer 700 mieter. Van het strand komende, langs laatsgenoernd hotel,, zag ik tot mijn ontzetting een witte tuit o? slurpt lang gestrekt, uit de zwarte wolk komen. Deze vrijwel rechte tuit, ter breedte van ongeveer 2 mieter, kwam al lager eni lager, tot ongeveer 80 a 100 meter boven het midden van heb 'hotel het Groot Badhuis. Het zag er naar uit alsof de dreigende, steeds lager komende luchtkoker de ge heel© omgeving zou indrukken en meesleepen. -PlotsaLng vielen buitengewoon Zware regendrup pels uit de wolk, zóó groot, dat zij op den grond uiteen vielen in cirkels ter grootte van rijksdaal ders. Ik zocht een beschutting in die aangrenzende Kerkstraat ien zag, dab de donkere wolk, met .de daaraan hangende verticale .tuit, welke gelulddg niet lager kwam, zeer langzaam in Noord-Oostelijke richting afdreef. De zeer grootte zwarte wolk was inbussohen meer grauw gewordeiij terwijl de in- tusscben zeor lang geworden tuit, in geweldige af metingen, als eene nu donkere, lang gestrekte staart aan liet ondereinde van de wolkkolom vasthing en als het ware op sleeptouw werd genomen, thans niet meer verticaal afhangende, doch in schuine lich ting. Den greotsoh natuurtafereel dat men nimmer vergeet. Twee jaar geleden heb ik in Gelderland gedurende «waar stormweer den alles vernielenden 'typhoon medegemaakt: opmerkelijk was nu te Zand voort do betrekkelijke windstilte en heb kalme verloop van dit zeldzaam luchtverschijnsel, dab men ge durende vijftiien 4 twintig minuten kon gadeslaan. (REDT ONZE ZIELEN.) Drie dagen hadden wij stormachtig weer gehad, toen begon het op te klaren; en op den vijfden dag na ons vertrek uit Southampton schoten wij bij een kalme zee met een snelheid van 26 zeemijlen door het water. De avond is weer gelijk alle andere op deze luxe stoomboot. In de eetzaal van de eerste-klas passagiers heerscht een vroolijke opgewekte stemming. Ik ga naar het dek om nog een weinig frissche lucht te happen. Het is gevoelig koud geworden, de zee is spie gelglad. Plotseling word ik door een zwakke, doch duidelijk waarneembare stoot opgeschrikt Het reus achtige scheepslichaam siddert, tegelijk stoppen de machines. Passagiers komen naar boven snellen en bestormen de officieren met angstige vragen. Deze doen alle moeite om ons te kalmeeren, maar niemand gelooft hen. „Een aanvaring met een kleine scheeps- kotter, zooals wij er wol meer ontmoeten, zonder scha de te veroorzaken", zegt men ons. Inmiddels was er, ofschoon de nacht niet zeer don ker was, niets te zien op een onduidelijke spook achtige massa na, die op eenigen afstand"van ons schip ronddreef. De onrust verbreid zich snel en zwelt dra tot een waanzinnige angst aan. Steeds meer passagiers drin gen huilend de trappen op naar het dek, dames in baltoilet, heeren in avondcostuum; anderen komen uit hun bed en hebben alleen een, mantel in de haast over hun nachtkleedij geworpen. Op het tusschendek verdringen zich de pas sagiers met hun vele kinderen, gelijk de lammeren in de wei bij een losgebarsten wolkbreuk, met angst in hun oogen. Schreien, bidden, vloeken stijgen uit het lawaai," kinderen houden zich vast aan de rokken* der luid woonende moeders, mannen loopen als gek ken in 'het rond. En ik weet op dit oogenblik knettert het S.O.S. in alle richtingen door hot luchtruim. Zal men het hoo- ren? Zullen de redders hier kunnen zijn, alvoron het trotsche schip in de golven zal zijn ondergegaan met nagenoeg tweeduizend menschen aan boord? Te middernacht wordt hevel gegeven om de red dingsgordels om te doen. Daar staan zij, de rollen om de bevende lichamen, dicht opeen gedrongen, als een troep angstige schapen in eert hok. Officieren en manschappen doen wat zij kunnen. En,wanneer niets meer helpt tegen het waanzinnige heen en weer hol len der passagiers, dan 'grijpen zij naar den re volver. Dit brengt de massa een oogenblik tot be daren. Kassabedienden sleepen goudharen en geldzakken naar boven; de kelen zijn van het schreeuwen heesch geworden; voor een oogenblik is duidelijk muziek te hooren: De scheepskapel speelt. V r ou we n en kinderen worden het eerst in do reddingsbooten gelaten. De paniek begint opnieuw. Het gedrang hij de verschansing wordt geweldig, doch zelfs de grootste lichaamskracht moet het afleggen tegen deze opeengepakte menigte. Zij, die nog niet aan de beurt zijn, maar niet langer willen wachten, storten zich in het ijskoude water, om zoodoende in de boot te komen, die juist neergelaten wordt. Zij klemmen zich aan de neergedaalde boot vast om gezamenlijk in de diepte te verd.w.ij.n.e.n. Trots de energieke tegenstand der scheepsbeman ning gaan nog vier booten op dezelfde wijze ten gronde. De ontzetting bij het zien van deze woeste tooneelen snoert mij de keel toe. Zonder eenig verstand, zonder de geringste hoffelijkheid in acht ta nemen gedra gen zich hier de< menschen! aia een troep' in het nauw gedreven dieren. Wat komt het er op aan, of zij de kinderen al vertrappen, wat komt heit ui' op aan, of alle'anderen moeten verdrinken, zoo lang er nog een Idein 'vdnkjie hoop bestaat, dat z jj gered kunnen worden P Wie kan men helpen, wie zich dienstbaar maken ut dezen waanzinnigen strijd om hiet leven, wan neer men zelfs' miet den revolver in de band geen respect kan afdwingen? Sterk zijn deze indruldcen, te vreeselfjk om op mijhl gevoel nog eemige uitwer king te hóbben.» Ben soort van onmacht overvalt mij, mijn. oogen zien in deze verwarring een dui zendvoudige doodstrijd, zij! weigeren langer dienst te doen, zij vangqn nog. wel de beelden op, maar geven ze met door. Zie kunnen z© onmogelijk door geven, daar anders dit alles, wat om mjj heen ge beurd, mij niet Zo-o koud kon laten. Iets wat Yijgenljjk geheel buiten de «aak staat v.alt mij op: een rood© zijden" sjaal om den hals van een jong meisje in nachttoilet* een verloren huispantoffbltjo, een Japon, achteloos en op hot oogonbJik zonder eenigle waarde op den grond: lig gend, vertrapt, onder de .angstige rondtrappelenae voeten.'. En de scheepskapel speelt verder, droef geestige, kerkelijke muziek, die diep in' de ziel door dringt. Sommigen vallen met heascbe stemmen bij1: „Nearer, Mij God}, to Theo! (Nader mfjlni God tot U 0 De zielen worden nu op het laatste voorbereid, geloof ik. Ik voel den ruk van ijzeren banden om mü'n borst, stijf zjjh alle ledematen van de kou. De minuten, da kwartieren glijden als droog zand door de vingers, ik weet niet hoe laimg ik zoo ge- staan heb Als ik weer mijzelf ben geworden, het is inmid dels wat lichter geworden, voel ik een hevige pijn in mijn been. Ik vind mijSClf terug in een knuwel van menschen; hier een voet, ginds een hand; aan wien Ze tojébeliooren is uit de verwarrende hoop niet iop te maken. Langzaam aam begint echter alle uitgestane ellende weer^ bij mij boven te komen. Ik ben op een boot, die Langzaam van het zin kende 6öliip wordt weggevoerd. Del voorpunt sfcaats- roods geheel en .al onder water, wij Zijn de laatsten geweest, die in de reddihgsbooten ondergebracht konden worden. De mannen, samengeschoold op het achterdek dat hoog' boven water, uitsteekt-, wach ten schreiend en biddend op den dood. Schoten knallen, eenigen hebben den' strijd niet durven aanbinden en zijn^ vrijwillig den dood ingegaan. Het duurt nu niet lang meer, dat heb schip ge heel zal verdwijnen. Slechts een kleine beweging aan de oppervlakte van1 heb water dan is heb.../., in, de golven ondergedoken^ Do blik, tot niogboe gevestigd opi de hartverscheu rende tooneelen, die zich opp heb zinkende schip afspeelden, worden nu door iets anders gebonden en zien heb eerst da raddingsbooben, die, van lich ten voorzien, in het .rond drijven. Kreten* >oi hulp moeten onbeantwoord bijyen, reeds te diep' ligt onze boot in hot water. Dei geringste belasting nog zou alle inzittenden in gevaar brengen. Ongaiukki- gen, die zioli aan de boorden willen vastklemmen, moeten met den revolver teruggedreven worden. En wanneer eindelijk den dag aanbreekt, zien wij tientallen lijken ronddrijven. Dan een rook pluim, en dan kunnen wij1 reeds de sohoorstae- nan zien van den Oceaanstoomer, die op onzen. S.O.S.-roepi naderbij gesneld is. Hij1 yischt ons allan °p. Later vernam ik, hoe ik in de reddingsboot ge komen was: een matroos had mij", geheel verbijs terd als ik was, zien' staan, en toen opgenomen en in de boot geworpen. Zooi kwanu ik er met ieen been breuk sf, werd een van de 700 geredden, terwijl 1500 menschenlevens verdrinken moesten. Moesten? Ja,... want de scheepvaartmaatschappij1 was «oo eerzuchtig geweest. Haar nieuwste, snelste, gToot- sbe en zekerste schip de „Titanio", moast het „Blauwe band" van den Oceaan winnen. De poging mislukte in den nacht van 155 op 16 April 1912, waarbij 1500 memschen om het levea kwamen. Aldus vertelt nu nog een van de opvarenden, van do ramp, die nimm er uit ons geheugen zal wor den weggewischt en altijd een droevige bladzijde zal blijven vormen in de analen van de scheep vaart. De Raad dezer gemoente vergaderde Woensdag avond. Aanwezig alle leden. Naar aanleiding van de notulen merkt de voorzit ter op, dat daarin is aangegeven, dat door het beleid van B. en W. de gemeente in góede financieelo po sitie verkeert. Dit is echter niet Juist, daar het na tuurlijk niet komt enkel door B. en W., maar door den geheelen Raad. Voorzitter verzocht dan ook dit even te veranderen. Voorzitter deelt mede, dat. de heer II. Postraa, zijn benoeming aan de O. L. school alhier aanneemt Van het Katholiek kerkbestuur is een verzoek om subsidie ingekomen voor de Fröbelschool. Het voor- 3tel om dit te behandelen bij de begrooting voor 1928, wordt aanvaard. Van de rekening van de U.L.O.-school wordt mede gedeeld, dat de uitgaven over 1926 waren f 1739.27%» de inkomsten f 1419.31, nadeolig saldo f 319.46%, zoodat elke gemeente moet storten f 106.49. Voorzitter deelt mede, in de le plaats, dat er een aanzienlijke verlaging van de schoolgelden geweest is, waardoor het tekort te verklaren is, en in de 2e plaats dat in. de exploitatierekening geen rente en aflossing is opgenomen. Do rekening wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van hét R.K. Lyceum te Alkmaar, wordt van de agenda afgevoerd voor de volgende ver gadering. Verzoek van don heer H. Klomp, om ontheffing van de hondenbelasting, wegens vertrek uit de gemoente. Daar de heer Klomp in Juli do gemeente heeft ver laten, wordt een half jaar ontheffing verleend. Voorzitter deelt mede, dat de gekozenen voor den gemeenteraad allen hun benoeming aanvaarden. Vastgesteld wordt een>suppl. begrooting op een be drag van f23986.70. Van de gemeenterekening 1920 deelt voorzitter me de, dat deze zal sluiten met een saldo vah eenige duizenden guldens. Zuiver kan dit nog niet worden meegedeeld. Verbetering Mosselbrug, die zeer gevaar lijk wordt i Voorzitter vindt dit punt een gewichtige aangele genheid. De toestand is verre van rooskleurig. Om eventueele ongelukken te voorkomen, zijn bij de brug reeds borden geplaatst Door den Prov. Waterstaat is de onderbouw onderzocht en de ingenieur deelt mede, dat bij de brug een groote stroomsnelheid plaats heeft, welke zeer schadelijk is voor den onderbouw. Voorzitter zegt verder, dat de onderbouw door de Banne niet is verwaarloosd, doch dat door het stoom- gemaal deze heel veel heeft te lijdon. Op den duur lo- vert dit groot gevaar op. Ged. Staten geven dan ook te kennen dat do verbetering liever vandaag dan morgen moet plaats hebben. Tevens hebben Ged. Staten een plan voor een nieuwe brug, welke heel wat breeder zal zijn, zoodat het stoomgemaal er niet meer dien invloed op heeft. De kosten hiervoor worden geraamd op f 10.000, waarvan de gemeente naar hun meening moet bijdragen f2400. Ook de Banne en Geestmer-Am- bacht. zullen voor een bedrag worden aangeschreven. B .en W. stellen den Raad voor de f2400 bij te dragen. De kosten zullen gedekt worden door een leening. De heer Kooij vraagt of ook den aanleg van een: hulpbrug onder de kosten begrepen is? Voorzitter meent, uit het schrijven van Ged. Staten,: van wel, doch zal ten overvloede nog informeeren. De heer Ootjers-zegt, dat de zaak allicht ter sprake! zal komen in een conferentie met de Banne en het i Geestmer-Amhacht. 1 Voorzitter: Vermoedelijk zal er wel een conferentie komen. De Banne kon zich -met het voorstel vereeni- gen en is bereid de voorgestelde bijdrage te verleenen. Het Geestmer-Ambacbt gaat er echter helaas niet op i Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter: De brug komt te verkeeren in een toe stand, die gevaar oplevert en de mogelijkheid bestaat dat óf het scheepvaart óf het wegverkeer zou moe- ten worden stopgezet. I Van den gemeente-opzichter zal een rapport in komen hoe of het er mee staat. Anders moet ingegre-1 pen worden. De heer De Geus acht de borden wel goed, doch de brug is te gevaarlijk. De gemeente kan zich niet' verschuilen achter de borden. Voorzitter merkt op, dat B. en W. zich niet achter de borden verschuilen. De heer De Geus Zegt, dat hij zich niet juist heeft uitgedrukt, hij meent, dat er wel iets aan gedaan kan worden. Voorzitter: Wanneer er een nieuw dek gemaakt wordt, is dit geld in 't water. Van een noodtoestand is geen sprake. Er kan dan ook niets gebeuren. De heer Ootjers vindt de houding vau het Ambacht al zeer treurig. Allicht had uit een conferentie iets goeds kunnen komen. De toestand is hun helder onder oogen gebracht. Daar inderdaad door den ster ken stroom van het stoomgemaal de brug veel heeft te lijden, is het hun zedelijke plicht om in do kosten bij te dragen. Als de opzichter het rapport heeft uit gebracht, zou er misschien een voorloopige verbete ring zijn aan te brengen. Voorzitter acht dit absoluut uitgesloten. Hoogstens kan een kuil worden opgehaald. Do heer Ootjers is het er niet mee eens en meent dat er nog wel iets aan gedaan kan worden. Ook de heer De Geus veronderstelt dit. Voorzitter gaat af op de deskundigen. De zaak is te ernstig om te veronderstellen. Men moet zich laten leiden door menschen die het moeten en kunnen we ten. Alweer een afsluiting- Is er gevaar, dan moet er iets gebeuren. Misschien is het gevaar echter overdreven, blijkt dit niet zoo, dan is er geen keus en moet de brug worden afgeslo ten. Wanneer in den onderbouw ijzeren leggers wor den aangebracht, moet de scheepvaart worden stil gelegd. De heer Zut vraagt of Ged. Staten het Ambacht kunnen dwingen. Voorzitter zegt van niet De heer Ootjers meent voor het herstellen der brug een tijd te moeten nemen, dat het verkeer er zoo min mogelijk door belemmerd 'wordt Over zes we ken bijv. kan het niet meer. Voorzitter: Dat spreekt vanzelf. Is er echter' gevaar voor de veiligheid, dan moet het gebeuren. De heer Ootjers meent dat er voorloopig nog wel een kleine verbetering is aan te brengen. Voorzitter: Volgens de mededeeling van den op zichter is er niets aan te doen. De heer Barten" vindt het 't beste, daar de heeren allen op dit gebied leeken zijn, zich er bij neer te leggen. Voorzitter zegt te moeten afwachten, in de hoop dat het rapport van den opzichter mee zal vallen. De heer Dudjves meent, dat de opzichter het wel niet op zijn verantwoording zal nemen. Voorzitter is hier niet bang voor. De heer Jes begrijpt niet dat bij een onderzoek van den Waterstaat, de opzichter hier niet bij is. Voorzitter: Dit was niet noodzakelijk, daar het een onderzoek betrof. Na nog eenige discussie zegt voorzitter van het on derwerp te zullen afstappennen bij Ged. Staten to zul- lenv aandringen op een spoedig onderhoud met de Banne en Geestmerambacht Voorzitter zegt nog ver zuimd te hebben mede te deelen, dat het Geestmor- Ambacht was aangeschreven voor een bedrag van f 5000 en het overschot voor do Banne. Punt 4: Geloofsbrieven. De heeren De Geus, Zut en Kooij, worden,met het onderzoek belast. De heer Zut deelt mede, dat de geloofsbrieven in orde zijn, waarna de stukken worden goedgekeurd. Voorzitter brengt zijn dank uit voor de moeite en zegt den len Dinsdag in September op een en ander nader terug te zullen komen. Vaststelling kohier hondenbelasting. Het bedrag hiervoor wordt vastgesteld op f281. Rondvraag. De Twufjverweg, De heer Kooij spreekt er zijn leedwezen over uit, dat B. en W. de vergadering niet bezocht hebben die in Broek gehouden is over den Twuijverweg. Daar toch kwam het goedkoope plan van de L.G.C. aan de orde, dat voor deze gemeente ongeveer f® 'sjaars zou kunnen kosten. Voorheen gaven we f 50 subsidie aan den autodien van Hoogeboom en eerder reeds aan De Boer. Renl en( aflossing van 600 gulden is niet zooveel meer e daarmee zouden we een goeden weg kunnen kri gen. Voorzitter zegt dat de Twuijverweg niet aan de ord is en de rondvraag alleen bestemd is voor het vri gen van inlichtingen. B. en W. haddon een uitno< diging gekregen, niet de Raad en B. en W. badde het genomen raadsbesluit to respoctoeron. Waren z wel daarheen gegaan, hadden ze door den Raad te erantwoording kunnen worden geroepen. De heer Kooij: Hot plan in Concordia was voor dez gemeente f2500 en er is geen besluit genomen on niets te geven. Voorzitter zogt 'dat. uit besluit wol gonomen is ei wil het desgewenscht bij de stukken ter inzage log gen. De hoer Kooij kan het zich niet herinneren, maa een besluit kan toch herroepen worden. Voorzitter: Alle besluiten kunnen herroepen wor den, doch dan moet er een voorstel komen. Gezici de gezellige geest, die hier steeds in. den Raai heerscht, wilde ik gaarne van antwoord dienen, doeïi bia(^ de heer Kooij moet met het meegedeelde tevredei' 7a zijn. 5 en za De heer Jes deelt mede, dat een timmerman iijitiön no deze gemeente enkele jaren verstoken geweest is vj gemeentewerk. Hij hoopt dat B. en W. daar ii den vervolge rekening mee zullen houden. Voorzitter zegt begrepen te hebben wat hier be doeld wordt Bedoelde timmerman heeft dit aan zich zelf te danken. De gemeenteopzichter moet toezich' houden en als deze op een werk van bedoelde kwam ging deze weg, terwijl hij tevens meermalen verklaart heeft, niet op gemeentewerk gesteld te zijn. Hierna wordt de vergadering door den voorzittej gesloten. DIT NT DUIT Door di nieuv ven. Ei idachte alle euren i Dinsdagavond 8.15 uur, vergaderde de Raad onderJij leiding van Burgemeester Haringhuizen, tevensR®t£aud Secretaris. Afwezig de heer C J. Blaauboer wegens lichte on gesteldheid. De notulen worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat de benóemde heeren alsbanning okken ischrift De Kor >g een met h jlkomei ildprijzi ijl met ordt. E ►rdiene) leden der schattingscommissie, dit hebben aangeno men. Ingekomen is: Procesverbaal van de op 18 Juni ge houden kasverificatie. Ontvangsten hebben bedragen f 67001.37, uitgaven f 54059.17%. Op de Boerenleenbank is geplaatst f 12393.74; op de postrekening f 482.06, ter wijl de restant 'in kas aanwezig was bevonden. Verder is ingekomen een adres van het Curatorium der stichting R.K Lyceum, onder bescherming van den Heiligen Petrus Cansius te Alkmaar, waarbij ge vraagd wordt een uitkeering van f 150 voor iederen leerling die genoemd Lyceum bezoekt. Voorzitter zegt niet te verwachten dat uit deze ge meente een leerling naar die school zal gaan. Wethouder Sleutel wil 't adres voor kennisgeving aannemen en afwachten tot zoolang er een leerling van hier deze inrichting zal bezoeken. Wethouder Koster is dit geheel met zijn collega eens en wil tot dien tijd geenerlei toezegging doen. Voorzitter zegt dat daar nog bij komt dat over hetln'0 saE algemeen bijzondere inrichtingen een zeer l100^0 ferleden Rijksbijdrage ontvangen, in sommige gevallen 80 %-hyaar Het kan wel zoo worden dat ten slotte heelemaal Lrdeei 5 geen subsidie wordt gevraagd. 0p Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. un 'keE. Dan is ingekomen een adres van de Commissie- kekcuna Van Aalst voor de Kanalisatie van Westfriesland, wat[ in zijn geheel door Voorzitter wordt voorgelezen. SANE1 Gevraagd wordt om 2 afgevaardigden te zenden jj eMM naar de te houden vergadering te Alkmaar, terwijl g, tevens een bijdrage wordt gevraagd gedurende 40 Ln Ged jaar ad f 400 per jaar. Een gelijk bedrag wordt ook £n i van den polder. Wieringerwaard gevraagd. ingezet B. on W. achten het gewenscht dat een paar heo- Ln binr ren die vergadering bijwonen, doch verder nog gee- U. van nerlei toezegging ta doen. In de le plaats omdat we gij he WEER Te Lee oord gi jorzitte arder I Kon ei en niel ,P., tha kathc a-menwi >wezen. Met et id zal ng te nog nimmer eenige schriftuur hebben ontvangen en ook omdat we niet weten hoe 't kanaal zal loopen. B. en W. wenschen eerst meer inlichtingen in te winnen, om dan later zoo noodig met een voorstel bij den Raad te komen. Het is nu nog niet te beoordeelen welk belang onze gemeente er bij kan hebben. De heer A. D. Sleutel vraagt of eventueele bezwaren niet-vóór 15 Juli ingeleverd moeten worden. Hij meent dit gelezen te hebben in 't verslag van Waard en Groet. Voorzitter licht toe, dat daar niets van in 't adres is vermeld. De heer Speets vindt 't uitstekend, dat een paar heeren die vergadering bezoeken en kunnen dan mis schien hooren op welke basis onze gemeente wordt aangeslagen. De heer H. Koster zegt, dat we een grootscheeps kanaal krijgen in onze onmiddellijke nabijheid en meent dat het nog zeer de vraag ia of dit kanaal wel van eenig belang voor ons is. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. In een voorlaatste vergadering is o.m. besloten om aan de verordening op de keuring van waren eene bepaling toe te voegen, welke luidt: Het is verboden melk te verkoopen met een vetgehalte lager dan 2.75 De toestemming van de Koningin, alsmede van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, is hier op verkregen, zoodat dze wijziging nu wordt vast gesteld. Een voorstel van B. en W. om een paar wijzigingen van administratieven aard in de rekening van 1925 aan te brengen, wordt goedgekeurd. Een paar posten moeten op een ander hoofdstuk worden overgebracht Volgt vaststelling vermenigvuldigingscijfer G.I.B. Na uitvoerige toelichting door voorzitter, wordt na mens B. en,W. voorgesteld dit evenals vorig jaar te bepalen op 1.25. De raming van het vorig jaar was zeer goed uitgekomen. We zullen thans, aldus voor zitter, zeer zeker een krachtige begrooting voor 1928 kunnen vaststellen; we 'hebben nog wel gedacht een kleine verlaging voor te stellen, doch hebben toch gemeend voorzichtig te moeten zijn. Men kan wel eens minder belasting ontvangen dan verwacht wordt. Den heer Speets lijkt het toe, dat we met 1.25 een tamelijk overschot zullen hebben, doch al is er wat over in kas, zullen B. en W. wel geen onnoodige uit- gavendoen. Wethouder Koster is van meening dat de uitkom sten in de landbouwbedrijven er wel goed voor staan, doch met de koeboerderij zal het waarschijnlijk niet meevallen. Wanneer er later verhoogd zou moeten worden, valt ook niet mee. Na nog eenige discussie wordt het vastgesteld op 1.25. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsle den worden na onderzoek in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. Als commissieleden voor onderzoek der gemeentere kening worden gekozen de heeren Jb. Waiboer PIz., C J. Blaauboer en J. Speets, terwijl voor de rekenin gen van 'het Burgerliik Armbestuur en Volkshuis vesting worden r kozen de heeren P. Peper en H. Slikker. De rondvraag levert niets op, waarna nog even in comité wordt gegaan ter bespreking oninbaarver klaring belasting. .oet vol isscher er begr iwensc! en ter in vooi eer zul. ingen t andelei esnood.' In het de 'ordt b( Miert h in ontv andigh usies eze, da' ezetene elastinj eunen m der oor de oorgesc ;uur. Hierte an Em i van ingsbes in tot 1 iag op zijn Ten si a.ad ov ustrie liribom mmen al xcuni Deze 1 ie hun 1 vorens ST. Donde nder le et P.E.: ehoude De de oersch, ertrou\ araten 'erking Als ee ooken n. rijst, 'ezige i onden, lakken. En de *an kok aank us een Vz cent Voorts chen 1 nz., al! veler evens x Onder

Schager Courant | 1927 | | pagina 8