Plaatselijk Nieuws. Uw Haar Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. De heer Groen meent eveneens, dat het lot maar moet beslissen. Voorzitter doet voorlezing van de correspondentie, welke over deze zaak gevoerd is. Daaruit blijkt dat beide corporaties tegelijk zijn aangeschreven en daardoor ook beide besturen wel vergaderd zullen hebben. Het besluit om het nu eens aan het Nut te geven is zeer nuchterweg genomen. Het Nut heeft een verzoek gedaan, wat de Boerenleenbank nooit gedaan heeft. Het betreft nu 2 corporaties, maar ik stel me voor, als ik ooit eens in de gelegenheid mocht zijn om een leening van 50000 gulden te slui ten, dat dan wel 20 banken zullen worden aange schreven. De heer Paarlberg vraagt, of het werkelijk geen moeilijkheden kan geven, als het Boerenleenbankbe- stuur ter gelegenertijd kasgeldJeeningen of dergelijke' zou weigeren. Voorzitter zegt, dat de gemeente niet op de Boeren leenbank is aangewezen én kasgeldleeningen altijd bij de Bank van Ned. Gemeenten te kunnen plaat sen. Iïet verwondert me ten zeerste, aldus voorzitter, dat over deze zaak zoo'n storm opkomt. De heer Paalbe'rg: Ik maak er absoluut geen storm van, doch ik meende de aan mij gedane opmerkin gen naar voren te moeten brengen. Ik kan me best voorstellen, dat B. en W. zeggen, de een wat, de an der ook wat. Anders zou het echter in dit geval staan als er een toezegging gedaan is en er moeilijkheden zouden kunnen komen. Voorzitter zegt het zoo niet bedoeld te hébben. De storm komt van het betrokken bestuurslid. De heer Bakker stelt loterij voor, daar anders een inschrijving geen doel heeft. De zaak i« niet van dien aard, dat het noodig was om een dreigemont te uiten. Voorzitter wijst er op, dat de handeling niet als in schrijving bedoeld is. Er is alleen een opgave ge-, vraagd. Een inschrijving is openbaar. Wethouder Kostelijk acht het billijk dat de leening bij het Nut geplaatst wordt. Zij hebben nooit iets van de gemeente genoten en het is toch ook een in stelling in de gemeente. Het is bovendien geen gunst van de Boerenleenbank als daar een kasgeldleening geplaatst wordt. Ze verdienen er aan. De heer Bakker lijkt uit het gesprokene op te ma ken, dat B. en W. het reeds aan het Nut gegeven hebben. Hij wil het college niet in moeilijkheden brengen., als dit het geval mocht zijn. Voorzitter zegt, dat dit absoluut het geval niet is. Wat de Boerenleenbank betreft, heeft hij een gesprek met Timmerman gehad, die zei, dat het bestuur den ingekomen brief zou behandelen. In stemming gebracht verklaren zich de heeren Paalberg, de Boer, P. Kroon,Bakker en Groen voor loten. De beide wethouders stemden tegen. Bij loten wordt uitgemaakt, dat de leening bij de Boerenleenbank geplaatst zal worden. De geloofsbrieven. De geloofsbrieven worden in handen gesteld van de heeren Jb. Kroon, P. Groen en C. Paarlberg, voor het nazien waarvan de vergadering geschorst wordt. Na heropening deelt de heer Groen mee, dat alle bescheiden in orde zijn bevonden en de commissie tot toelating adviseert. Hiertoe wordt besloten. Goedgekeurd wordt de aanvulling die de begrooting door deze geldleening zal moeten ondergaan. De beer do Boer vraagd boe het staat met het binnenkomen der landhuren. Voorzitter zegt gaarne bereid te zijn» daarover na .afloop van de vergadering mededeelingen te doen. i De beer Bakker vraagt, af nlogi iets gedaan zal worden ivoor deramp in de G-eldiaraohe achterhoek. Hij bespreekt dit met «enige schroom. Er wordt bier reeds veel gedaan m de economische toestand is niet best. Toch zullen er nog wel zijn, die daarvoor iets willen en kunnen afstaan. Zooiets kan ook ons zelve overkomen. Voorzitter zegt kort voor de ramp iemand te hebben gesproken. Toeni scheen er reeds een comité gevormd te zijn orn door middel van een uitvoer ring of iets van1 dien aard een bedrag binnen te krijgen. Nadien heb ik er, aldus voorzitter, niets meer van geboord. Het schijnt afgesprongen te zijn. Vermoedelijk zal er van de provinciale griffie Wel weer een schrijven uitgaan. Door de pas gehou den collecte is thans het oogwiblik niet gunstig. Hert heeft echter de volle aandacht. I De heer Groen zegt dat het hem' meegevallen is dat de fröbelschool door dJe voorzitter nog even aangehaald is hoewel hij1 het niet op de agenda vond. Het zou echter de volgende vergadering, dus nu behandeld Vworden. Waarom is het nu weer uitgesteld? Wat is daarvan de reden Voorzitter zegt, dat B. en W. nog niet mat hun prae advies gereed Zijn:. De maeming is nog niet gesteld. Nu het adres van het R.K. Lyceum is ingekomen, kan het tegelijk behandeld worden, zoo, dat er met de begrooting van 1928 rekening mee kan worden gehoudeni. De volgende vergadering, komt het zeer zeker. De heer Kostelijk. Deze vergadering hadden wij niet verwacht. Voorzitter zegt dat demi Laatsteen tijd voor, open bare werken nog al wat gedaan wordt wat be treft het verruimen voor het verkeer. Hij acht het znru plicht dank te brengen aan allen die zoo bereidwillig waren hun medewerking daar toe te verkenen, en acht het een bewijs van goede burgerzin, dat dit zonden eetnige moeite en geheel vrijwillig kon geschieden., Het aohteruitplaatseb van de hekken zonder verandering geschiedt voor rekening van de gemeente. Het schilderen is daar buiten. Als een ijzeren hek geplaatst wordt, wordt al ken vergoeding gegeven voor Zoover dit noodig zou Zijn voor het achteruitpiaatsen van hert houten hek. Nadat nog is medegedeeld dat 'de bo^- dediensfcen voorloopig verricht worden door de ambtenaar Sganjaart en de RijksveldwachterRood voor politiediensten te beschikking is, en bij den raad ter gelegenertijd een voorstel voor het toe- kentne|n van een gratificatie zal komen, wordt de vergadering, met dank door, den voorzitter gesloten. CIRCUSLEVEN. De directie van het Theater Royal gaat met haar reeks van bijzonder mooie en succesvolle films door en heeft voor deze week de hand mogen leggen op de Dramatische Comedie in 6 deel en, genaamd: Cir cusleven. Marion Nixon en. Pat O'Malley, een paar lievelingen van het publiek, spelen er de hoofdrollen in. De korte inhoud vertelt ons: „Spangles", de beroemde schoolrijdster van het Bowman Circus is met den eigenaar verloofd, of schoon ze hem niet lief heeft. Dick, een jonge man wordt in een gevecht betrok ken, waarhij een man wordt vermoord en wordt, als zijnde de moordenaar, door de politie achtervolgd. De circustrein wordt doorzocht en men toont Bow man het portret van den vluchteling. Dick heeft zich echter in de hut van Spangles verborgen. Zij ont dekt hem voor het onderzoek der agenten, maar gelooft hem, wanneer hij haar vertelt dat hij onschul dig is en helpt aan zijn vervolgers te ontsnappen. Als de trein vertrekt, dringt zij er op aan, haar diamanten verlovingsring aan te nemen, om in ge val van geldnood, dezen te kunnen beleenen. In de volgende stad, verschijnt Dick in haar tent en geeft haar den ring terug. Spangles vertelt aan Bowman, dat ze den ring verloren had en dat Dick hem had -teruggebracht. Als belooning voor zijn eer lijkheid neemt Bowman hem aan, als bestuurder van een race-wagen. Spangles, die Dick liefheeft, accepteert zijn atten ties, maar wekt daarbij de jaloezie op van Bowman en den anderen racer. De laatste vooral, tracht, wanneer hij ziet dat ver schillende pogingen om Dick te benadeelen schip breuk lijden, het overige circus-personeel tegen den nieuw-aangekomene op te hitsen. Bowman herinnert zich de foto van den vluchteling en identifieert deze met Dick. Hij dreigt Dick bij de politie aan te geven, tenzij Spangles haar plan opgeeft met Dick te trou wen en inplaats daarvan onmiddellijk met Bowman in 't huwelijk treedt. Hij stormt haar tent uit en hotst tegen een groep luisteraars, die de twist gehoord hebben. Een half uur later vindt men het lijk van Bowman. Het personeel verdenkt direct Dick. Dick echter, is naar het politiebureau gegaan om zichzelf aan te geven, en zit nu achter slot en grendel. Het circus wordt gesloten en de werkelooze bende besluit Dick te lynchen als zijnde oorzaak van allé ellende. De commissaris van politie, die naar de stad, waar men Dick zocht, had getelefoneerd, maakt Dick ge lukkig met de mededeeling, dat de moordenaar be kend heeft en dat zijn naam nu gezuiverd is. Dick rent naar de plaats waar het circus staat om Spangles te ontmoeten. De menigte maakt zich van hem meester en maakt zich gereed hem op te han gen. Terwijl Zip, de halfbloed, heensnelt om Sultana de olifant te halen, houd een vroegere racer de men- schen in bedwang. De olifant drijft de menigte op de vlucht en tilt Dick voorzichtig op zijn rug. Dan komt men tot de ontdekking dat het de oli fant is geweest, die uit wraak Bowman doodde, en de woedende menigte verandert in enthousiaste men- schen, die Dick en Spangles, welke zijn gezeten op de rug van den olifant, met luide bijvalsbetuigingen toejuichen. EIERENVEILINO. In het le halfjaar van 1927 werden op onze eieren- veiling aangevoerd 1437646 eieren, tegen 1172028 in het eerste halfjaar van 1926. EEN ANDERE STANDPLAATS. In de vacature, die bij het vertrek van den heer Jansen, kommies alhier, is ontstaan, is eene wijziging gebracht. De nieuw aangewezen kommies, de heer T. Groeneveld te Druten, is niet Schagen maar Bar- singerhorn als standplaats aangewezen. Verschil lende dienstbelangen hébben daartoe geleid. REGENEN. De regenmeter aan de Landbouwschool alhier wijst over Juni een val van 121.4 m.M. aan of 121.4 liter op den M2. De grootste val had plaats op 25 Juni van.des voor middags 8 uur tot 26 Juni v.m. 8 uur. Toen viel er 27.5 m.M. of 27.5 liter per M2. In Juni 1920 bedroeg de val 30.9 m.M.; in Juni 1921 16.6 m.M. ;in Juni 1922 45,6 m.M.; in Juni 1923 54,4 m.M.; in Juni 1924 20.8 m.M.% in Juni 1925 31.8 m.M.; in Juni 1926 32.5 nuM. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten Indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 't voldoet iedereen EEN BANGE REIS. In het kort is al iets verteld van de vijftig zende lingen, die na een bange reis op vlotten van beesten vellen de Gele Rivier in China zijn komen afzakken uit de Noordwestelijke provincie Kansoe. De „Times"- correspondent te Tientsin, waar zij inmiddels zijn aangekomen, heeft van een hunner een uitvoerig re laas dezer reis ontvangen. Tegen het eind van April kregen de zendelingen in de hoofdstad der provincie, Lantsjau, bevel de diep in het binnenland gelegen provincie te verlaten. Er waren eenige dagen mee ge moeid om de verstafgelegen posten hiervan in kennis te stellen. De zegsman van de „Times" had maar één dag om zich voor de reis gereed te maken. Geluk kig waren er muildieren aft lastdieren beschikbaar, die het gezelschap, waartoe hij behoorde, over een pas van 3000 M. hoogte in het dal van Sinnig, weste lijk van Lantsjau gelegen, brachten. Twee voet sneeuw maakte dien overtocht buitengewoon moei lijk. Eenmaal te Lantsjau bijeen, gaf de leider van het gezelschap, dr. King, (die tijdens den tocht ver dronk) order om lichte vlotten te maken voor het vervoer van de 38 zendelingen met 12 kinderen. Van de gewone wijze van vervoer langs de rivier met de groote handels vlotten, die tabak, wol en graan thans- porteeren, kon geen gebruik worden gemaakt wegens de groote vertraging, die deze vlotten ondervinden op de veelvuldige verradelijke zandbanken in de Gele Rivier. Er werden acht van die lichte vlotten ge bouwd, elk plaats biedend voor vijf of zes volwassen passagiers, een kok en een bemanning van twee kop pen. Deze mannen heeten „kop" en „staart", naar hun plaats op het vlot. Elk bezigt een langen riem als roer; de stroom doet de rest. Er wordt niet ge roeid. Vier kleine opgeblazen vlotten van schapevel- len droegen de groote balken en bovendien werden aan elk der vier hoeken nog vellen vastgemaakt, zoo dat er, om elk vlot drijvende te houden, 100 opge blazen vellen noodig waren. De vellen moesten één of tweemaal per dag worden opgeblazen; bij gebrek Wees niet bang, vrouwtje, ik zag gisteravond in de bioscoop Dóuglas Fairbanks iets dergelijks toen en hu kwam netjes op zijn -enen terecht! aan werktuigen hiervoor. De vlootman blaast ze een voudig op. Oo ihet houten geraamte werd één laag bagage der vluchtelingen geplaatst, waarbij een kleine ruimte in het midden werd opengelaten, met matten bekleed, welke ruimte als ...-draal" diende. Op de bagaze werdon langs drie zijden dier zaal slaapgelegenheden gemaakt. Den eersten dag was het moeilijk varen te midden der rotsen; twee der vlot ten raakten hier in een draaikolk, enkele dagen later gebeurde hetzelfde juist toen men ontbeet en een godsdienstoefening hield. Een lichte aardbeving hoor de eveneens tot de verschrikkingen van de reis. Op een ochtend, toen de vluchtelingen door de Mongoolsche woestijn kwamen, werden er geweer schoten gehoord van den oever. De „vloot" was ver van den oever af en besloten werd door te varen. Een lichte zeilboot kwam de zendelingen achterop, doch de wind draaide in het nadeel der vervolgers. Weer klonken schoten en toen besloot men maar voor an ker te gaan. Twee van de leiders der roovers kwamen naar den oever van de rivier toe, terwijl twee an deren hun geweren op het gezelschap richtten. Den zendelingen werd verzekerd, dat zij niet bestolen zou den worden; zij moesten alleen in hun eigen belang tol betalen. Er werd 60 70 dollar per vlot geëischt; de zendelingen maakten hiertegen bezwaar en ten slotte werd er geaccordeerd voor 30 dollar per vlot; dat ging zoo vriendschappelijk, dat een van het ge zelschap een kiekje maakte van de uitbetaling van het geld. Ten slotte wist men Peking veilig te bereiken. DE TREINMOORD. Met een enkel woord maakten wij reeds melding van het vinden van het lijk van een artillerie-offi cier in een trein van Cherbourg naar Parijs. Uit de Fransche bladen blijkt, dat de vermoorde is luit.-kol. Sauvalle, leeraar aan de krijgsschool. Het lijk werd gevonden, toen de trein in het station St. Lazare te Parijs aankwam. De vermoorde had twee kogels in dè hersens. Even later werd per telefoon aan de Parijsche po litie medegedeeld, dat men een man met een revolver in de hand uit den sneltrein uit Cherbourgh had zien springen, toen deze in volle vaart het station Bernay in Normandië passeerde. De man brak zijn pols en kreeg ernstige wonden aan het hoofd. Men bracht hem naar het ziekenhuis, waar hij verklaarde Follin te heeten en leerling-architect te Lisieux te zijn. De aanleiding tot de daad schijnt te zijn, dat de kolonel onlangs een krijgsraad presideerde, die een van Follins bloedverwanten ter dood veroordeelde. Volgens een ander bericht had Follin, die volkomen van alle middelen was ontbloot, besloten zijn for tuin eens te beproeven met een treinroof. Reeds twee tremen had hij afgezocht zonder een slachtoffer te vinden, dat in aanmerking scheen te komen. In den derden trein dien hij in het holst van den nacht aan een klein stationnetje binnenkwam, vond hij den of ficier in slaap. Sauvalle was een der bekwaamste Fransche artif- lerie-officieren. Hij was eerst Maandag tot luitenant kolonel bevorderd. ONECHTE KINDEREN. Op hét congres van sociale vereenigingen te Wee- nen is, naar men ons van daar meldt, vastgesteld, dat er in Oostenrijk 22 pet; onechte kinderen zijn, een cijfer, dat het maximum voor heel Europa met 50 pet moet overtreffen. VROUWEN OP DE BEURS? Naar men uit Weenen meldt, is daar thans een beweging gaande om voortaan vrouwen tot. het doen van zaken op de beurs toe te laten. EEN ERNSTIGE BRAND TE OERGA. Op de markt te Qerga heelt een zware brand ge woed, waarvan over de honderd winkels en kramen een prooi geworden zijn. Van de algemeene verwar ring maakte het publiek gelegenheid om op groote schaal te rooven en te stelen. Door het optreden van inderhaast ontboden troepen is daaraan een einde gemaakt. De. staats-handels-organisaties hebben ten gevolge van dezen brand een schade van ruim twee millioen roebel te boeken. AARDSCHOK IN ITALI8 GEVOELD. Te Turijn en in andere plaatsen van Piemont is» Dinsdag een aardschdk waargenomen. Te Rivoli werd een kerktoren beschadigd. HET TER DOOD VEROORDEELDE MEISJE. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft den koning geadviseerd het doodvonnis over een 19-jarig meisje uit Bromley uitgesproken, wegens het ver drinken van haar kind van zes maanden, te vernie tigen. De jury had haar, naar men zich herinnert, met het oog op haar jeugd, krachtig voor clementie aanbevolen. DE POKKEN IN ENGELAND. De minister v,an volksgezondheid heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld dat hij, wegens de onrustbarende .uitbreiding van de pokken, een oom- missie had ingesteld, oiuj een onderzaak naar het vacoinatievraagstuk in te stellen. Het departement zou daarna maatregelen nemen om' de verspreiding van de ziekte tegen te gaan. EEN ZEE-VROUW. Te Belvast is mevrouw Beid, dJe vrouw van een ^aldexman", overleden, dia er zich op beroemen kon Zeventien maal op een zeilschip die reis omi de we reld gedaan en daarbij' 1.100.000 mijl afgelegd te hebben. Zij was 108 maal den Ei venaar overgesto ken en 17 maal om Kaap Hora heengestevana. Zij kende elke haven van de Stille Zee. Zij was de dochter van een zeekapitein. JUWEELENDIEFSTAL TE BERLIJN. De Berlijnsche politie houdt zich op het oogenblik met de opheldering van een raadselachtigen juweelen diefstal bezig. Een nog onbekende dader heeft in een huis aan de Hohenzollernstrasse juweelen ter waarde van meer dan 10.000 Mark gestolen. Eenige weken geleden stierf de vrouw van den chemiker dr. -S. aldaar. Na den dood zijner echtge- noote, legde S. de juweelen der overledene in een in zijn woning staande geldkast en verborg den sleutel der kast. Daarna begaf S. zich voor een tijd lang naar Werder. Toen hij dezer dagen naar zijn woning terugkeer de, vond hij deze goed gesloten, doch moest tot zijn groote verbazing constateeren, dat tijdens zijn afwe zigheid een dief kans had gezien, de verborgen sie raden weg te nemen. De politie stelde bij onderzoek in de woning vast, dat de diefstal niet door een beroepsinbreker is ge pleegd, maar door een huisdief, die met de gewoonten der bewoners goed bekend was en ook moet geweten hebben, waar de sleutel van de geldkast verborgen was. ERNSTIG ONGELUK. Terwijl de driejarige Gisela ^ieser uit Siegen in Westfalen, die met baar moeder bij den heer L. van Gasselt aan de Maaskade te Venlo op bezoek was. op het trottoir aldaar aan het spelen was, liep het kind plotseling op den rijweg. Het kwam tegen een ledige kar aan, viel en werd door het rad van den wagen overreden. Het rad ging het meisje over 't hoofdje. Levensgevaarlijk gewond, werd het in de woning gedragen. De toestand is hopeloos. Den voerman, zekeren J. M., in dienst bij den heer de Kievit, treft geen schuld.* OVERSTROOMINGEN IN NOORWEGEN. Ulit het Oosten en Zuiden van Noorwegen wórden buitengewoon ernstige overstroomingen gemeld, waardoor een aantal fabrieken hun bedrijf niet kun non voortzetten. Het telefonisch verkeer is op ver schillende plaatsen gestoord. In de buurt van Ram- kan hadden aardverschuivingen plaats, waardoor 4 arbeiders om 't leven zijn gekomen en 7 huizen inge stort zijn. HEVIG ONWEER IN ITALI8. Uit Turijn wordt gemeld, dat een hevig onweer heeft gewoed in Biella en omgeving. Vele huizen zijn ingestort. De schade bedraagt meer dan vijftien mil lioen lire. Er is een aantal gewonden. ONZE UITVOER VAN MELKPRODUCTEN NAAR DUITSCHLAND. Het officieel orgaan van den F.N.Z., melding ma kende van mededeelingen in Duitsche bladen, vol gens welke na afloop van den geldigheidsduur der tariefnovelle van 17 Augustus 1925 (op 31 Juni a.s.1, waarschijnlijk eenige wijzigingen zullen worden voor gestold, welke verhoogingen zullen beteekenen, o.a. voor gecondenseerde melk en melkpoeder uit Ne derland schrijft, dat indien dit inderdaad het geval mocht zijn, onze melkproducten-uitvoer naar Duitschland waarschijnlijk den genadeslag krijgt, want het tegenwoordige invoerrecht van 40 mk. per 100 K'g. is reeds zoodanig, dat hierdoor de uitvoer van 1925 op 1926 voor bijna 2/3 teruggeloopen is. DE NIEUWE GEMEENTERAAD VAN BERGEN OP ZOOM. De te Bergen op Zoom op lijst 2 (der R.E. Staats partij) gekozen raadsleden, zoomede, hun plaatsver vangers hebben met bet bestuur der R.K. Kiesvereeni ging nogmaals beraadslaagd omtrent hun houding die kort na de verkiezingen is aangenomen en waar bij allen zich verbonden in den gemeenteraad van Dinsdag 6 September niet zitting te nemen. Nadat het bestuur der R.K. Kiesvereeni ging met de gekozenen langdurig had beraadslaagd werd met algemeene stemmen besloten het eenmaal ingeno men standpunt niet te laten varen, zoodat de R.K. Staatspartij geen enkele plaats in den Raad zal be zetten. De eerste zeven gekozenen zullen dezer da gen aan den Voorzitter van den Raad mededeeling doen, dat zij hun benoeming tot raadslid niet wen- schen te aanvaarden. Het gevolg van deze beslissing is, dat hierna an dermaal zeven plaatsvervangers zullen worden aan gewezen, die dan een gelijke houding zuilen aanne men, tot de lijst van candidaten zal zijn uitgeput. Landloopcr: Kiik, wat een mooie madeliefjes! Wat een aar dige bloempjes! Op dezen tijd van 't iaar zit ik anders gewoon lijk in de gevangenis I ONZE GEZANT TE LONDEN DOOR EEN AUTO BUS AANGEREDEN. De 'correspondent der N.R.Crt. te Londen meldt: Vanmiddag is onze gezant, de heer De Marees van Swinderen, het slachtoffer van de Londecnsehe verkeersdrukte geworden. Op de Tottenham. Court Raad m.1. is de heer Van Swinderen door een auto bus aangereden, met het gevolg dat hij' kwam te vallen en Zijn been op drie plaatsen brak. Aan vankelijk maar een ziekenhuis vervoerd, kon hij na de eerste medische hulp, o.a. door onzon landgenoot dr. Th. Joekes, naar zijn woning in de Greenstraat worden overgebracht. Hoewel-het ongeluk een ernstig karakter draagt, is, volgens het laatste bericht, de t.yestand bevre digend. De heer Van Swinderen lijdt, behalve veel pijn, zeer aan de gevolgen van de schok. ONWEER. Tijdens een hevige onweersbui boven Amersfoort is de bliksem op verscheidene plaatsen, ingeslagen. In de Birkt ontstond brand in de boerderij van den landbouwer Houtveen. Twee koeien konden bij tijde worden gered. Het achterhuis brandde geneel uit, doch men1 wist met emmers water uit breiding te voorkomen. Alles is verzekerd. EEN ADRES VAN DEN BOND VAN BEDRIJFS AUTOHOUDERS AAN GED. STATEN DER PROVIN CIES. De Bond van Bedrijfsautohouders heeft aan de Colleges van Gedeputeerde Statenvan de ver schillende Provincies het volgende adres gezonden: „Geven met verschuidigden eerbied te kennen: Adr. Bieers en J. L. Rauh, respectievelijk als vioe-voorZitfcer en' secretaris vertegenwoordigende den Bond van' Bedrijfsautohouders in Nederland, gevestigd te 's-Gravanhage aan de Laan Copera van Cattenburgh 10. waarvan de Statuten laatste lijk zjjn gcedgekefurd' bij' kon. besluit van 4 Novem ber 1926, no. ,52- dat uit de Memorie van Antwoord op 't Wets ontwerp betreffende de .begroeting van het Wegen fonds voor 1927 volgt, dat het Rijkswegenplam thans is, vastgesteld; i ^d.at blijkens dei WegembeJastingswet 'door de Pro vinciale Staten moet worden] vastgesteld een Pro- vinei aal wegenplan dat de bedrüisautohouders, die deze ontzettend zware wegenbelasting moeten, opbrengen in de of- ficieele stukken getroost worden met de mededee ling, dat; le. dan ook in den kortst mogehjkan tijd het primaire en secundaire wegennet in een voor het moderne verkeer geschikton toestand zal worden gebracht 2o. door deze verbeteringen.', door de daaruit voortvloeiende besparingen aan exploitatiekosten, niet alleen in werkelijkheid deze wegenbelasting den bedrijfsautohouders slechts weinig zal kosten, maar'Zelfs dat deze besparingen op de exploitatie kosten, de kosten der belasting voor de bedrijfs- autohouders zullen overschrijden; dat adressanten dam ook van meening zijn dat die bed'rijfsautohouders hieruit het.recht mogen gut- ten op een- Zoo snel mogelijke actie der Provinciale Besturen tot verbetering van de primaire en secim- daire wegen, welke niet in beheer zijn bij het Rijk; dat zij meenen, dat een der eersten gevolgen van deze actie zal moeten zijn de vaststelling van het Provinciaal wegenplan Redenen waarom zij Uw Ooilege beleefd verzoe ken nog in deze Zomerzitting het Provinciaal we genplan aan de Staten ter goedkeuring ta willen voorleggen,"

Schager Courant | 1927 | | pagina 10