Sparta I - H.R.C. II. Zondag hal! drie De vliegtocht van Byrd. Gebr. KWELDAM, Schagen, Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Zeeuwsch-Vlaanderen wederom door noodweer geteisterd. Geen Socialistische Optochten in Alkmaar. Gemengd Nieuws. New- York-Parijs. »men. De Voorzitter interrumpeert, maar wij kun- n geen 4 garantie geven gelijk de Hollandsche (oor deed voor die aandeelen. !)e heer Ringers antwoordt nog in het kort aan den urgemeester van Hoorn, dat zoodra de bijdrage is •rloenid, de gemeente zeer zeker grooten invloed zal unnen uitoefenon op de plannen bij Hoorn. Hij ge wit niet, dat het de bedoeling is van het Provin- aal Bestuur de beslissing op de aanvaarding der [jdrage te laten wachten. Ten slotte spreekt de Voorzitter een woord van root.e voldoening over deze vergadering. Hij stelt ast, dat heel Noordholland met de kanalenplannen amenleeft en is vast overtuigd, dat door gemeen- chappelijken arbeid en eendracht het groote plan erwezenlijkt zal worden. Wij zullen ons nog nader /enden tot de gemeente- en polderbesturen en dan- ;en voor den grooten steun, dien wij van de ver edeling hebben ontvangen. De vergadering wordt gesloten. Rund-, Kalfs- en Varkensslaéerij, zijn telefonisch aangesloten onder No. 64. EEN JUBILEUM. Door den W. Vader Dz. werd gister, 1 Juli, den dag herdacht dat hij gedurende 25 jaren het secreta riaatschap waarnam van den polder en de banne Schagen. In verband rnet dit feit werd den jubilaris des ..vonds een serenade gebracht door Schagen's Har- rnoniekapel, van welke vereeniging de heer Vader 6ere-voorzitter is. GESLAAGD. Mej. J. A. M. König alhier, is aan de Roomsche Kweekschool te Moerdijk, geslaagd voor de acte Handwerken. IGESZ BIOSCOOP. Volgens arvertentie in dit blad geeft de Igesz Bioscoop Zaterdag en Zondag twee veelbelovende hoofdnummers in één voorstelling, een zoogenaamd dubbel programma, voor slechts één entréeprijs. Het eerste hoofdnummer is getiteld „De Nacht der Inbrekers", in de hoofdrol de groote filmspeler Paul Richter. Een film die U de concurrentiestrijd tus- schen twee brandkastenfabrikanten te aanschou wen geeft, de een een (hij), de andere een (zij). Wie zal 't winnen? Voorzeker een amustanten avonturen roman. Het tweede hoofdnummer is getiteld „Na den Storm" of wel „Het Vervloekte Eiland", de geschic- denis van drie blanken te midden der wilde inboor lingen van de Zuidzee Eilanden, met hun vreemde zeden en gebruiken, een film vol afwisseling, en sen satie. MARKTOVERZICHT. Buiten verwachting was de aanvoer van vette koeien een Donderdag jl. groot; de handel was zeer trekkend en prijzen iets minder. De hoogste prijs welke besteed is, was 56 ct. per pond. De handel in de kalf- en geldekoeien was goed, dit had wel iets beter gekund, maar er waren tekort menschen voor vanwege den hooibouw, f De vaarzen konden zeer slecht verkocht worden. De handel in stieren was Stug. De aanvoer van paarden had grooter kunnen zijn, hier was aardig vraag naar. Do prijzen, welke be steed werden voor de nuchtere kalveren waren iets. hooger met een matigen handel. De handel in vette schapen was stug, duur, tot f 34- per stuk per koppel werd er betaald. Do lammeren voor den dood gingen nog goed van de hand tot f27 de hoogste prijs. Lammeren voor de weide waren haast onverkoopbaar. De oude slachtschapen werd weer graag naar go- dongen, de Kandel was dan ook vlug, tot f 38. De biggen werden merkelijk duurder verkocht bij voorgaande weken, de handel was matig. Evenzoo ging dat met de schrammen; er waren nu oök heel zware schrammen; ze brachten op f36 per stuk. Vette varkens waren prijshoudend en gingen vlug van de hand. Zouters niet aangevoerd. Op de kippenmarkt was weer aardig leven met een goeden handel. De laagste prijs van de boter was 5 cent lager met een slechten handel. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „SPARTA". Zondag a.s. ontvangt Sparta I de H.R.C.-reserves uit den Helder, weuke op 't oogenblik over een uit stekende ploeg beschikken en zeker nog een woordje zullen, mees preken voor den beker. Het Sparta-elftal zal echter zeker goed partij geven en komt com pleet a.v. uit: A. Windt. P. Brantenaar, P. Boon, Bos, J. Rus, J. Watertor, K. Wit, Biersteker, A. Watertor, R. Rus, Leguit. POLITIE. Verloren: een glas van een fietslantaarn; een por- temonnaie met fietsplaatje; 2 fietsplaatjes. Gevonden: een school étui. ANNA PAULOWNA. De postduivenvereniging „Altijd Verder" hield Zondag 26 Juni 1.1. 2 wedvluchten en wel voor jonge duiven vanaf Dordrecht (pl.m. 121 K.M.), en voor oude duiven vanaf Eysden (pl.m. 219 K.M.), Van de, eerste vlucht was de uitslag: 1 Gebr. Spigt; 2, 11, 12 en 15 R. v. d. Berg; 3, 5 en 14 J. Cornelissen; 4 J. Hart- boorn; 6 J. van Steyn; 7 C. de Vliegher; 8 en 9 G. de Boe; 10 J. Meilink, 13 en 16 Gebr. Hogewoning. De snelste duif legde den afstand af in 2 u. 14 m. 40 s. Bij de tweede vlucht werden de prijzen als volgt behaald: 1 on 9 J. Cornelissen; 2 en 4 Gebr. Spigt; 3, 5 en 6 J. Harthoorn; 7 J. van Steyn; 8 en 10 R. Gerings; 11 W. Blaauboer. De eerst aankomende duif bad den afstand afgelegd in 2 u. 56 m. 42 s. BARSINGERHORN. Naar men ons mededeelt, heeft het Bestuur van de Boerenleenbank alhier, een bedrag van f 100 beschik baar gesteld voor de jongste stormramp in het Oos ten van ons land. BARSINGERHORN. Heden heeft zich alhier, in de plaats van den heer Dr. Th. W. Beeker, als gemeentegeneesheer geves tigd de heer J. J. Werner. SCHAGERBRUG. Dinsdag 1.1. maakten de leerlingen dr laagste vier klass#n van de O. L. school te Schagerbrug hun jaarlijksch uitstapje naar Bergen en Borgen aan Zee. Dank zij het voor dezen zomer ongekend mooie weer, konden de kinderen volop genieten. Met vol doening kon de voorzitter van de schoolfeestcommis- sie bij het beëindigen van het feest, op het welsla gen wijzen en dank betuigen aan allen, die geldc- lijken of daadwerkelijken steun verleenden. WIERINGEN. Men meldt ons, dat door de stierenvereeniging West-Wieringen een éénjarige stier, afkomstig uit de bekende fokkerij van de heeren Gebr. Ruijiter, te Ooster-Blokker, is aangekocht HARENKARSPEL. Tot Hoofdingeland van den Ringpolder is benoemd de uóer Li. Bex*K.hou>Vci- Tz. <,o DixkoixOiu. OUDE NIEDORP. Donderdag gaf het fanfarecorps „Crescendo" al hier onder leiding van den heer Peters, in den tuin van den Burgemeester een concert. Verschillende nummers werden mooi ten gehoore gebracht Jammer dat het concert door het slechte weer, evenals het vorige jaar, ook nu gestaakt moest worden. We zul len hopen, dat hij een volgenden keer beter is. JULIANADORP. De feesten op het J.V.C.-terrein. Eerste dag. Vrijdagmorgen zal wel door velen, het eerst de weergesteldheid eens zijn opgenomen, want nu toch zou er een begin gemaakt worden, mot de d.ivers*e festiviteiten. HDet weer was goed, dat was een voorname factor, dus er stond niets in den weg om een begin te maken. Tegen tien uur waren de schoolkinderen van de laagste klasse der O. L. school, benevens de bestuurderen van de Ver. tot Be vordering van getrouw schoolbezoek, het onderwij- zond personeel en belangstellenden op het feestter rein present, want het schoolfeest voor de kleinen was thans het eerst aan de orde. Door de kinderen werden diverse spelletjes uitgevoerd, afgewisseld met een ritje in den zweefmolen, en tractatie in de danstent van Bonema. Naar hartelust is er door de kinderen genoten en feestgevierd en ten slotte werd aan leder kind een surprise uitgereikt en was al thans dat nummer van het programma, onder be gunstiging van goed woer, ten einde gebracht. Daarna werd een begin gemaakt met de volksver- makelijkbeden en wel: Zakloopen voor paren (jon gens). Dc ,le.r prijs hiervan werd 'behaald door Jan Boos en Jan Los, de* 2o prijs door Jan van der Vlies en Jan Boontjes. Vervolgens stond op het programma: Fietsrijden met hindernissen (dames). De le prijs werd gewon nen door Hilly Bijvoet, de 2e prijs door Anna van der Eijk. Tijdens deze vermakelijkheden was de lucht steeds dreigender geworden on begon het weer te regenen, zoodat een tweetal nummers van het pro gramma uitgesteld moesten worden. Aanvankelijk dacht.men, dat deze dag nu op het einde nog zou verregenen, maar dat liep nogal met een sisser af, want toen men om halfacht met het avondprogramma zou beginnen, was het wel koel, maar toch weer droog, zoodat de zaken weer voort gang kon don hebben. Allereerst diene nog te worden vermeld, dat ia de pauze tusschen middag- en avondprogramma, het personeel van de danstent een aantal kinderen op zeer gezellige wijze heeft beziggehouden, hetwelk o.i. wel op prijs gesteld kan worden. Het, eerste avondnummer was: Tobbesteken. Er waren nogal wat liefhebbers voor en er is hartelijk gelachen om degenen, die zich een stortbad op dén hals haalden. De le prijs werd behaald door Joh. Schilderman uit Anna Paulowna en de 2e prijs door de heeren K. Jongejan t.e Anna Paulowna en K. Schoonheden te Koegras. De heer Schilderman deed echter afstand van zijn prijs, om dezen ter hand te stellen aan de leorling(e) die op school het beste rapport heeft. Met applaus werd deze mededeeling ontvangen. Nader vernamen wij, dat deze leerling is Jan Veeter Pz. Het: Hardloopon mot hindernissen (heeren), dat- Het spoor boven Frankrijk bijster geraakt. Bij Ver-sur-Mer in zee gevallen. Parijs, 1 Juli. Hedenmorgen om half drie i9 het vliegtuig van Byrd in het Kanaal gevallen op 200 M. van de Normandische kust, bij Ver-sur-Mer, 16 K.M. ten Noord-Oosten van Bayeux, in het depar tement Calvados. De bemanning voer naar-de kust en wist deze ongedeerd te bereiken. Het bericht werd door de gendarmerie van het plaatsje naar Cher- bourg geseind. Het blijkt, -dat Byrd hedennacht nog boven de om geving van Parijs beeft gekoerst. Hij schijnt even wel den weg kwijt te zijn geraakt en naar de kust- itreek te zijn teruggekeerd. Toen Byrd's vliegtuig in zee was gevallen, hebben Byrd en zijn metgezellen met behulp van hun rub ber bootje het-strand bereikt. Onmiddellijk wist Byrd de aandacht van een vuurtorenwachter te trekken, die terstond eenige visschers uit de buurt te hulp riep. Het vliegtuig kon toen gered worden. De vuurtorenwachter verschafte den vlieger on derdak, eten en bedden, waarvan terstond gebruik werd gemaakt, want alle vier waren nauwelijks bin nen of zij gingen slapen. Het vliegtuig was blijven drijven op de ledige benzineblikken eri werd veilig aan wal getrokken. Met het doel in het zicht. Na goed en wel den Atlantischen Oceaan te zijn overgevlogen, en met bet doel in het zicht, is Byrd met zijn kameraden dus in zekeren zin verongelukt. Opvallend is wel, dat hij, evenals Chamberlain, een maal boven het vasteland gekomen, is beginnen te dwalen, maar ofschoon Chamberlain vrij dicht bij zijn doel terecht is gekomen, is Byrd het spoor bo ven Frankrijk geheel en al bijster geraakt. Waarom de Radio in deze niets geholpen heeft, is eenigszins 's middags niet Ven doorgaan, de bevri, Er werd door vele deelnemers gestart en somwijlen werd er door de toeschouwers hartelijk gelachen om ae capriolen die er gemaakt werden. De ie prijs werd behaald door W. van der Haag en de 2e prijs door P. Visser, beiden te Koe;:ras. Als laatste nummer stond vermeld: Mastrijden. Dat was voorwaar een 'leuk spel, om met zijn tweeën, zit tend op een ronde mast, elkaar met beschermde l and, dermate te bekampen, dat een van beide par tijen van het stokje viel. De le prijs werd gewonnen door C. van IJperen en de 2e prijs door A. Eriks, beiden te Koegras. Hiermede was het programma teneinde en kon de feestvreugde worden voortgezet in de danssalon of zweefmolen. Ook kon men zijn geluk beproeven met hoepelgooien, of slaan op het hoofd van Jut, en an ders kon men ook nog een vette paling koopen bij Jan Smit of een ijsje van Arie Bakker. Door het G.E.B. was een hulpleiding aangelegd, zoodat ale gelegenheden behoorlijk waren verlicht. Tot zoover het feestterrein, maar ook in de zaal van den lieer C. Vader kon men een dansje maken. ie daartoe een goede Jazz-toand-orkost gearrangeerd ad. Dus gelegenheid genoeg om zich te vermaken. Uit Axel, 1 Juli. Gisteravond heeft boven deze streek een hevig onweder gewoed, gepaard gaande ipet zware slagregens. Vporal langs de Belgische grens was -het zwaar weer. In het land van Hulst is de 'bliksem op enkele plaatsen ingeslagen, zonder dat evenwel ernstige branden veroorzaaktwerden. Op enkele plaatsen werden vallende „vuurballen" waargenomen. Een groote boerenkoopdag, die onder Clinge ge houden werd, viel letterlijk in het water. De honder den bezoekers moesten in allerijl een goed heenko men zoeken. Wonder boven wonder kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. Vanwege de hevige stortregens, ligt de veldarbeid in deze streken zoo goed als stil, daar^ de bodem in de polders als doorweekt is. De aardappelen vooral zullen hiervan veel lijden. Ook in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen woedden gisteren zware onweersbuien, WINKEL. Met ingang van 15 Juli a.s. zal, zooals men ons mededeelt, een ambtenaar der Rijksbelastingen te Kolhorn gestationneerd worden en zal de beschrij ving enz. in deze gemeente niet meer geschieden door den te Nieuwe Niedorp bevestigden ambtenaar, doch door dien te Kolhorn. WINKEL. Aan de Coöp. broodbakkorij en verbruiksver. „de Tijdgeest" is in afwijking van de Arbeidswet, ver gunning verleend om van 1 Juli 1927 tot en met 30 Juni 1928 met één gezel voorarbeid te verrichten des voormiddags tusschen 2 cn 4 uur op dagen dat de bakkersarbeid des vonrmiddags 4 uirr mag begin nen en op andere werkdagen tusschen 4 en 6 uur voormiddags. WINKEL. Het dochtertje van den landbouwer C. Nieuwehoer alhier, behoort tot de gelukkigen, die als leerling eener lagere school met hot beste rapport, mag deel nemen aan de Bleu Band's vacantioreis naar Berg en Dal. WINKEL. Opgetogen, vol verwachting waren zo gegaan Don derdagmorgen en juichende en voldaan keerden ze terug Vrijdagavond omstreeks 11 uur, de leerlingen dor U.L.O.-schooI, die onder leiding van hot Hoofd nn de onderwijzeres het lang verbeide schoolreisje hadden gedaan naar Nijmegen en Bergen Dal. Vroeg in -don morgen waren de kinderen en voor het mee- t-endeol de ouders reeds voor don afrit verzameld en begunstigd door mooi wedor, vin/de tocht aan. Wat een blijd gezichten, wat een verlangon naar onbe- kènde streken en '«avonds reeds bereikte ons hot telephonisch bericht van goede aankomst, prachtig weer on een zeer goede stemtoing en nu Vrijdag avond 11 uur staan ze weer, maar nu in nog grootér getale, de komende bus af te wachten, en als de lan taarns als twee groote lichtende oogen zichtbaar worden, gaat het eerste gejuich op, do eersto wel komstgroet, het behouden weerzien. Al lijkt het niet zoo erg, 't. is toch in een kinderleven een gebeuren, oen schoolreisje voor twee dagen, in een hotel eten, en alupen, veel zien van onbekende streken, de tijd hebben to genieten daarvan, 't is een en al plezier geweest on nog vol daarvan, zijn, zo weer teruggeko men. En naast die onbezorgde 46 kinderen, groote kinderen ook, denken wo ook aan slechts oen paar menschen. die dat alles in goede lijn hebben gehou- don, alles tot in bijzonderheden hebben voorbereid zich verantwoord hebben gesteld voor de goede zor- raadselachtig. Was het het slechte weer, die de ont vangst onmogelijk maakte, of was er niet genoeg samenwerking tusschen de verschillende toestellen, zoodat het peilen van de positie niet kon plaats heb ben? Het zijn vragen, die later wel beantwoord zul len worden. 's Avond-s half negen had hij Brest bereikt, om tien uur was hij boven Rennes, daarna 'heeft de ra diopost van Bourget eepige malen en telkens duide lijker seinen van zijn toestel opgevangen, die ter stond aan de wachtende nienigte door een luidspre ker werden meegedeeld. Daaruit scheen te volgen, dat Byrd het vliegveld van Bourget zocht, Op alle manieren is toen getracht zijn aandacht te trekken, het hondenweer reduceerde echter hot zicht vrijval tot hul. Zelfs in die luchthaven werd vannacht het vuur van de Mont Valérien, dat op 100 K.M. afstand van Parijs zichtbaar is, nauwelijks waargenomen. Daar Byrd om één uur tien liet weten nog voer drie uur benzine te hebben, kon hij nog lang in de lucht blijven; aldus moet hiji gehoopt hebben den dag te halen. Het licht brak echter bizonder laat door; daarop gaf hij elke twee minuten het s.o.s.-sein en vroeg hij hem een vliegveld bij Parijs aan te wijzen. Daaruit zou men kunnen opmaken, dat zijn ben zinevoorraad opraakte. Drie en veertig uur en 41 minuten bleven zij in de lucht. Bij het vertrek hadden zij gedacht op zijn hoogst 40 uur te kunnen vliegen, als de drie motoren in volle werking zouden blijven. Ondanks het slechte weer heeft Byrd dus de motoren gespaard. Zijn kom pas was in het ongereede geraakt. Tegen de onze kerheid waar hij zou landen, hadden alle vliegvel den bij Parijs de lichten ontstoken. Niettemin was het heel duister op het vliegveld van Bourget. Het tal rijke publiek werd hier den geheelen nacht in den stroomenden regen tusschen angst en hoop geslin gerd. g»n, tegenover ongeveer evenveel ouderparen als leerlingen, voorwaar geen.lichte taak, maar 't was in irde en 't liep als gesmeerd. Ze pakten elkander, onderwijzers en kinderen en vol waren ze ervan en als zij, die twee dagen zich als één hebban gevoeld, met een driewerf hoera afscheid, nemen van elkan- r er, dan zegt dit alles, en vol zal het zijn van her innering, als ze morgen weer in eigen bed en eigen Luis uitgerust zijn. EEN AUTOBUS GEKANTELD. Gisteravond, oolstreeks 7 uur heeft nabij Losser een ernstig ongeval plaats gehad. De chauffeur van Een1 expediteur Ja&sies zou met een autobus naar Glane rijden om daar het een en ander te bezorgen. Ongeveer halverwege sprong een band van een der voorwielen, en toen de chauffeur liet stuur wilde omgooien, kantelde de wagen, juist op heb oogenblik, dat een wielrijder passeerde. Deze, de 23 jarige Gevort uit GJaue geraakte onder de autoj- lms en wordt ernstig gewond, het achterhoofd werd hem ingedrukt. Na enkele minuten is hij over leden. T>e chauffeur en oen inzittende werden licht gewond. De autobus werd ernstig beschadigd. EEN PARTIJBENOEMING TE ALKMAAR. Benoemd is tot hoofd van schooi 2 te Alkmaar, de heer H. J. van Winden, hoofd eener school te Uithoorn, no. 3 der voordracht. Deze benoeming kan als politiek worden, geken schetst. No. 1 der voordracht (J. Huizing, te Stads kanaal) had zich teruggetrokken en nu wenschte weth. Leesberg (R.K.) de benoeming uit te stellen, waar de weth. van onderwijs Westerhof (s.d.a.p.) tegenop kwam, omdat z. i. hier de bedoeling uit sprak'om no. 2 (J. Q. Boigwafc, te Grootschermer, een soo.-dem.) te weren. Spreker betoogde, dat rechts, als zijnde geheel vrij in; zijn scholen, het 'oordeel moest leeneni aan den weth. van onderwijs, als het de openbare school betrof. Uit de discussiëm bleek, dat de inspecteur van het 1. o. de noe. 2 en 3 gelijkwaardig had gesteld en dit gaf mr. Sluis (a.->r.) aanleiding te zeggen, dat hij dan liever no. 3 had, in het belang der openbare school. De voorzitter, buigemeeater Wandelaar, (vrijr- heidsb.) pleitte tegen uitstel vau de benoeming en meende no. 2 beter onderwijskracht te mogen ach ten'dan no. 3. De heer Klaver (R.K.) bestreed, dat links alleen over het openbaar onderwijs zou moeten beslissen. Het is volgens hem een zaak van democratie, dat «de beele raad zeggenschap daarover heeft. Toen eindelijk gestemd was, bleek! bovengenoemde uitslag (8 tegen 7 stemmen; afwezig warein 3 linksche lei den en één R.K.) Do voorzitter zei, dezen uitslag te'betreuren;. In de raadsvergadering van Alkmaar vroeg de heer Veen (s.-d.) don burgemeester, waarom verleden Zondag oen muzikale wandeling verboden is van een groep sociaal democraten uit Amsterdam, die verge zél fld werd door het muziekkorps van de Amstordam- scho Metaalbewerkers. Spr. uitte het vermoeden, dat zulks was geschied op een wenk uit Den Haag. Dc burgemeester antwoordde, dat de houding tegon- over dergelijke optochten was herzien naar aanlei- c-ing van een vraag uit 'Den Haag aan verschillende gemeentebesturen, welke gedragslijn tegenover der gelijke „wandelingen" wordt govolgd. Spr. nam aan, rat sommige personen zich ergeren aan zoo'n stoot (ook uit kerkelijk oogpunt). De heer Veen zeddo, dat de klokken van de kath, kerk op de Laat, die Zondagsmorgens al vroeg be ginnen te luiden, menigeen uit don slaap wokkon en daardoor hinderlijker zijn dan een muzikale wande ling. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Jan Willem', zoon van Jan Komen en Amma Peperkamp. Overleden: Lammert van do Fller, 1 jaar, zoo® van Hendrilnis van dor Flier en van Ten-nisje Bosch GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Meike, dochter van A. Gijsbertsen en van G. Visser. Ondertrouwd Martinus Keppel, oud 25 jaar, land arbeider en Grietje Raap, oud 23 jaar, zonder be roep, beiden wonende to Anna Paulowna. Getrouwd: Nicolaas Vlaming en Margaretha van der Wel. Overleden: Geene. MASSAVERGIFTIGING IN OOSTENRIJK. Een Wol ff bericht uit Inmsbruok meldt, dat daar Woensdag- omstreeks 250 arbeiders riek zijn ge worden ma hot gebruik van het middagmaal in c*n volksgaarkeuken. Zij klaagden over maagpijn o on^MSKi'Jnkhoid. Mem moest er 44 naar het zie kenhuis overbrengen, doch gisteren was do toestand vaiu.de moestem roods aanzienlijk vorboterd. SPOORWEGONGELUK IN SAKSEN. De spoorwegdirectie to Zwiokau deelt mede, dat in den ufgeloopen nacht nahp Word au een goede rentrein op een spoortrein is ingereden. Vijf spoor- wagens en een goederenwagen ontspoorden. Vijf reizigers werden licht gewond. Het treinverkeer is versperd. DE AARDBEVING IN RUSLAND. De aardbeving op het schiereiland de Krim was* het hevigst in het zuidelijk gedeelte. Sedert 30 jaar Vas een aardbeving van deze kracht^ hier niet waargenomen. In vele steden zijn talrijke muren gescheurd. Te Bachtsjissarai is het bekende Chan- paleis ernstig beschadigd. Vele rotsen- brokkelden af, 'de Monmksrots stortte in zee. Volgens tot dus ver ontvangen berichten zijn geen menschenlevens te betreuren. GROOTE BOSCHBRANlD. Gisternacht is tusschen Wellmich en Nochern een groote boschbran'd uitgebroken, die tot hedenmorgen nog niet kon worden gebluscht. De brandweer uit alle omliggende plaatsen bestrijdt het vuur. HITTE TE CHICAGO. Het is da,ar zoo warm geweest als in jaren niet was voorgekomen'. Er zijn achttien menschen om gekomen van de hitte. PLAN VOOR EEN ZUTDPÖOL-TOCHT. Naar uit New York wordt gemeld, wordt in de Ver. Staten heb uitrusten van een uidpool-tocht overwegen, waarbij zich Bvrd zou oeviiS^i, die dan met een vliegtuig naar ae Zuidpool Zou vliegen. STORM EN OVERSTROOMINGEN IN RUSLAND. Naar Reuter uit Moskou meldt, is St. Petersburg door ©en hevigen orkaan getroffen. Verscheidene rivierschepen werden op de covers geworpen on huizen van hun daken beroofd. De Newa is buiten haar oevers getreden en eer moeten verscheidene menschen verdronken Zijn. COMMUNISTISCHE LEIDERS IN NOORWEGEN GEVANGEN GENOMEN. De Noorsche minister van justitie heeft het hoofd kwartier der communisten te Oslo laten bezetten en den voorzatter der partij, den redacteur en den redactiesecretaris van heb communistische gegaan laten gevangen nemen. Naar verluidt hebben die commutnistetf jgetracht matrozen;, vau het te Oslo liggende Emgclscha smal deel tot muiterij en sabotage op te roiïen. BOOD TENGEVOLGE VAN QUININE-VERGIPTI' GING. Bij de schouwing van het lijk van een getrouwde vrouw te Croydon vertelde de dokter dat zij -hem kort voor haar dood meegedeeld had dat zij 97 qui- riine-tabletten genomen had, „omdat zij niet kon sla pen".

Schager Courant | 1927 | | pagina 13