RAAD ZUIDSCHARWOUDE. Binnenlandsch Nieuws. Vraagt Uwen Winkelier. te Reclames. vonden hosffc hst bewusbeberfco één afijn met bet in hem rioh openbarende eeuwige leven, met tien Eeuwigen Ge est-zelf. En aan yoelen wij de diepe eoboonheid van het woord; God is ooa jrewt, cn die llcm aanbidden, moeten Kern aanbidden in gooet en waarheid. Maar deiae God is oen andere, dan die, welko nog maar al te vaak wordt gepredikt en in wiens naam wordt geheersoht, vervolgd, gemoord zelfs, op de slagvelden? Gezen God kennen wij als drang naar reoht, waarneid fen liefde. Waar deze drie worden verkracht daar wordt een spotbeeld van God gediend, een spotbeeld dat niet anders is dan het spiegelbeeld vaö den klei nen, «tëdfzniohtdgen mensch, oie daarvoor geknield tb- "ft iet la een verblijdend verschijnsel in onze da gen daarom dat er een sterk religieus opleven is waar te nemen tegelijk met een verval van be staande godsdiensten en kerken. Wanneer Johannes zijn visioen van het nieuwe Jeruzalem in de openbaring beschrijft," zegt hij van die stad: „en ik zag geen tempel in haar." Zóó zal de mensohheid optrekken naar de toe- komsfc, waarin kerk en godsdienst zal zijn over wonnen, omdat Zy* haar God, haar leven, haar ge^ luk zal hebben gevonden in zichzelf; orftdafc zij zal hebben geleerd, langs den zwaren weg van (zoeken en vasten, van strijden en lijden, aab de volkomen overgave aan den Eeuwigen Geest-zelf de hoogste levensopvatting is. Of met andere woor den, omdat Zij waarachtig religieus is geworden. ASTOR. Naschrift. Ik ontving eemige brieven, waarvan sommige reeds lang geleden geschreven zijn. Tot mijn spilt kreeg ik deze eerst in deze week. Sommigen van de brief schrijvers hebben om antwoord gevraagd. Zij weten nu waarom dit antwoord uitbleef. Maar ik hoop later de gelegenheid te hebben aan hun verzoek te voldoen en de geopperde vragen te bespreken. Voor enkelen zal dit artikel reeds als antwoord kunnen gelden. Donderdagavond, halfacht, vergaderde de Raad de zer gemeente, Afwezig de heer Kramer, zonder kennisgeving. Op de notulen, welke ter inzage hebben gelegen, worden geen aanmerkingen gemaakt Mededeelingen. Voorzitter deelt mede, dat de gemeenterekening sluit met een ontvangst van f 77597.9? 34, een uitgaaf van f 75637.77^, saldo alzoo f1960120. Het saldo op de Boerenleenbank bedraagt f8000. Wordt voor kennis geving aangenomen. Een schrijven van mej. Vos van Zon, welke mede deelt, dat zij haar benoeming als lid van de plaat selijke schoolcommissie aanneemt. Een schrijven van het Fanfarecorps „Kunst na Ar beid", waarin dank gezegd wordt voor de toegestane subsidie. De heer Zeeman vraagt, of er door een ieder ken nis genomen kan wordon van de z.g.n. zwarte lijst. Voorzitter antwoordt van -niet De heer Zeeman: Wanneer et personen zijn, die van dc lijst kennis vwillen nemen, wordt dil dan toe gestaan? Voorzitter: Dat hangt af van de kwaliteit van den persoon. De heer Zeeman: Kan men als lid van den raad inzage krijgen? V oorzitter: Misschien wel. Ik kan hier echter geen definitief antwoord op geven. Het hangt er van af voor welk doeL Ingekomen stukken. De rekening van de U.L.O.-school, welke onder het beheer der drie gemeenten staat, waarvan de ont vangsten bedragen f 1419.81, de uitgaven J1789.27K, nadeelig saldo f 319.26H. Elk der drie gemeenten zal dus moeten storten f 106.49. n Voorzitter deelt mede, dat de schoolgelden aan zienlijk verlaagd zijn. wat wel mede de schuld zal zijn van het tekort. Bij de explotatiekosten zijn geen rente en aflossing inbegrepen. Verslag van den Vleeschkeuringsdienst, centrum Oudkarspel, waaruit blijkt dat er een voordeelig sal do van f 500 is. Het Centraal Stembureau deelt mede, dat de ge kozenen voor den gemeenteraad hunne benoeming aannemen. was heel angstig geweest. Maar nu ze hem zag kon ze het type thuisbrengen en was ze gerust gesteld. Maar ze was er nog. niet zeker van of ze hem haar geheim kon toevertrouwen. Terwijl ze wachtte op wat hij zeggen zou leek het alsof ze hem rustig opnam. Maar innerlijk was ze heel onrustig. Met een gevoel van verlichting zag ze zijn bewonderende blik veranderen in een uit drukking van werkelijke sympathie, toen ze haar naam noemde. O, stamelde Roddy, onhandig neemt u me niet kwalijk dat ik dat niet direct begrepen had. Ik ben gekomen om u te vragen, begon ze, re gelrecht op haar doel afgaand wat u van plan bent om te doen? Het was een buitengewoon verwarrende vraag. Roddy. die heelemaal niet wist. wat bij van plan was te doen. liet zich. om tijd te winnen op den grondglijden en ging met zijn hoed in de hand, dicht bij haar zadelknop staan. Omdat hij geen antwoord gaf. ging het meisje voort, nu op een beetje vriendelijker toon: En oin u te vragen, waarom u ons wilt helpen? Roddy keek fronsend voor zich uit. alsof 'hij! zijn antwoord zorgvuldig overlegde, imaar zei nog steeds niets. HJat flitste hem door 't hoofd, dat wat voor Peter en hem een heel aanlokkelijk en romantisch spel was geweest, voor anderen een grimmige, on ophoudelijke worsteling was. Hij besefte dat tot nu toe Generaal Rojas voor hem nooit een mènsch van vleesch en bloed was geweest en dat bij nooit had ingezien, dat zijn bevrijding werkelijk en tastbaar leven en geluk beteekende. Hij bad hem meer be schouwd als één van de stukken van een spel schaak, dat Peter en hij stilletjes bezig, waren tegen den Commandant van de gevangenis te spelen. En nu stond hier tegenover hem een menschenkind dat leefde voor. leed om. den gevangen man. en den vreemdeling vroeg waarom' hij zichzelf had opge worpen als haar vader's voorvechter, waarom hij zich had gemengd in de tragedie van de familie Ro jas. In zijn verwarring besloot Roddy maar om bij het begin te beginnen, precies de waarheid te vertel len en niets dan de waarheid en zich daarna over te geven aan' de genade van zijn charmante rechter. Met de teugels over zijn arm, zijn sombrero in zijn hand en zijn gezicht opgeheven naar het meisje, stond Roddy op den weg als een cavallerist, die zijn commandant rapport uitbrengt. We waren in het Theehuis Honderd Een Tre den. klonk de zonderlinge aanvang van zijn ver haal. En hij gaf een getrouw verslag van de ge beurtenissen tot het huidig o ogenblik. Toen hij klaar was met vertellen, richtte Inez. die zich naar hem over gebogen had. zich op. Haar lip pen en wenkbrauwen waren samengetrokken en Een schrijven van de Federatie voor Zlekenhuls- verpleging en Ziekenzorg, gezeteld te Leiden, om adhaesie te betuigen op het adree aan den Minister van Onderwijs, Kunsten, en Wetenschappen, om de vorpleogkostcn voor de academische ziokenhuisen niet te vorhoogeu. Voorzitter zegt, dat de gemeente hier geen belang bij heeft, waarom voorgesteld wordt het voor kennis geving aana te nemen. Aldus wordt besloten. Verzoqk van het R.K. Kerkbestuur te Noordschar- woude, om subsidie te verleenen voor de Fröbel school. Voorzitter stelt voor, dit te behandelen bij de be grooting voor 1928. De beer Groen vraagt, of de subsidie niet voor 1927 wordt gevraagd. Voorzitter zegt, dat geen bepaald jaar wordt ge noemd. Het gaat niet aan tusschentjjds subsidie te verleenen. Aldus wordt besloten. Een verzoek van bet R.K. Lyceum te Alkmaar, met het verzoek om een bijdrage van'f 150 per leerling, voor leerlingen uit deze gemeente, die de school wil len bezoeken. Wordt behandeld bij dé begrooting voor 1928. Een suppl. begrooting wordt vastgesteld met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 4509.53 Herziening van het besluit tot wijziging v.an de verordening op de winkelsluiting. De voorzitter zegt, dat de Raad zich niet heeft uit gesproken of de ruimere bepaling alleen voor dun Zondag geldt of ook voor de ov.erige dagen en acht het verder niet gewenscht het woord uitsluitend (verkoop sigaren, fruit, visch) te wijzigen in hoofd zaak. De heer Du Burck is het hier niet mee eens. Er is geen enkele sigarenwinkel die alleen sigaren ver koopt. Alle winkels hebben hun bij-artikelen. De heer Du Burck zou over -de kwestie niet te lang wil len spreken en het vorige besluit laten zoo als het is. De heer Zeeman gaat met den voorzitter mee en wil het woord hoofdzaak veranderen in uitsluitend. De heer Groen vindt dat beide woorden hetzelfde' kunnen beteekenen. het hangt maar af van de toe passing. Laten we net zoo laten, ook bij uitsluitend hangt het af van de toepasing. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van den heer Du Burck en den heer Dijkhuizen om het woord uitsluitend te veranderen in hoofdzaak, met de hee- ren Kroon en Zeeman tegen, aangenomen. Onderzoek geloofsbrieven. Voor het onderzoek worden aangewezen de heeren Du Burck, Groen en Zeeman. De heer Groen deelt na het onderzoek mede, dat de stukken in orde zijn, waarom tot toelating'wordt be sloten. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastge steld op een bedrag van f 156. Rondvraag. De heer Zeeman vraagt, of er door B. en W. nog gevolg is gegeven aan de uitnoodiging tot bijwoning der vergadering voor de kanalisatieplannen. Zoo ja, krijgen we biervan nog mededeeling? Voorzitter zegt, aan het eind der rondvraag hierop terug te komen. Verder wijst de heer Zeeman op het te water wer pen van aardappólenloof. Kunnen B. en W. soms wees eens aan do Tuinbouwvereeniging verzoeken het afval niet in het water te werpen? De voorzitter acht het beter, wanneer er door een van de leden zelf op een tuinbouwvergadering over gesproken wordt. Hierna deelt do voorzitter mede, dat B. en W. in derdaad een schrijven van de z.g. commissie-Van Aalst hebben ontvangen en dat zij dan ook de ver gadering bezocht hebben- Over de zaak hebben B. en W. echter nog geenerlei voorstel. Er zal een ver zoek inkomen voor eén bijdrage van f 1700 gedurende 40 jaar te betalen. In principe zijn B. en W. er voor een bijdrage te verleenen, het is echter twijfelachtig of zij met deze bijdrage zullen acooord gaan. Verder kan de voorzitter nog geen nadere mededeelingen doen: Nadat de heer Groen nog een vraag had gesteld in verband met de kanalisatieplannen en de brug „de Lange Balk" wordt de vergadering gesloten. OUDE NIEDORP. Woensdagavond vergaderde de vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek alhier in het café van den heer Balk. Tegenwoordig waren elf leden. Na opening der vergadering door den heer A. Mijts als waarnemend voorzitter, en lezing en goed keuring der notulen, werd de rekening over het al- geloopen jaar nagezien door de heeren A. van Zoo- nen en M. Beets en op advies van genoemde heeren goedgekeurd met een voordeelig saldo groot f 106.03. baar stem klonk of eil van een onmetelijken afstand kwam. Dus het is een grap? —Absoluut nietl Als u ons Uw toestemming geeft, zullen we u bewijzen dat bet geen grap is. Misschien klonkl zijn verhaal niet ernstig genoeg; Ik heb het slecht verteld. Miaar wij 'hebben groot medelijden met uw vader. Sinds Peter het voorstelde, sinds ik uw vader heb gezienHet meisje boog zich bevend voorover. Haar oogen gingen wijd open. Hebt u vader gezien? Vertelt u ine. hoe zag •hij er uit? Zei hij iets tegen u? Wanneer... Ze hield plotseling op en legde baar hand voor haar oogen. terwijl ze haar gezichtje van hem afwendde. Het is vier maanden geleden, zei Roddy, Ik miocht niets tegen hem zeggen, We hebben elkaair gegroet. D'at is alles -h Ik moet het hun vertellen, riep "het meisje, Ze moeten weten dat ik iemand gezien heb, die hem gezien heeft. Maar als ze weten dat ik u ge zien heb.... Ze zweeg en keek naar Roddy. alsof ze hem om raad vroeg. *xH(ij schudde zijn hoofde Ik' begrijp niet wat u bedoelt, zei hij. Mijn moeder en mijn zuster weten niet dat ik hier ben. vertelde Inez hem. Als ze dat wisten zouden ze heel' boos zijn, voegde ze er waarschu wend aan toe. Niemand mag het weten. Ze zijn bang voor u; ze begrijpen niet waarom u" ons wilt helpen. En dus wantrouwen ze u. Daarom moest ik u hier op zoo'n manier ontmoeten. Met een gebaar van afkeer keek het meisje om zich heen. Gelukkig begrijpt u het. Ja, bevestigde Roddy een beetje weifelend. Ik begrijp u wel, maar anderen niet. Wie wan trouwt mij 7 Mijn moeder en uw consul, Kapitein Codman en Kolonel Vega en Roddy lachte verbaasd en trok zijn wenkbrauwen op. Vega! riep hij uit Waarom wantrouwt Vega me? Het meisje begreep waaraan hij dacht. Niet omdat u zijn leven gered hebt. En verlegen voegde ze er aan 'toe: Het is omdat u niet in uw vaders vertrouwen bent Kolonel Vega begrijpt dat niet goed. Roddy staarde haar verbaasd aan en lachte weer. En wat voor verband bestaat er tusschen mijn vader en Kolonel Vega? Het meisje keek hem even verwijtend en met een wantrouwende uitdrukking in haar oogen aan_ Toen vroeg.ze koel: Verlangt u heusch van me dat ik geloof, dat u dat niet weet? Probeert eens BAKKER's GROENMERK KOFFIE a f 1.00 p. p. Ontvangen was f227.80H (hieronder begrepen de re serve van het vorige jaar) en uitgegeven f 121.77#. Op verzoek van den heer I. J. Schroevers, Hoofd der school, om het nadeelig saldo, groot f8.65 van het St. Nicolaasfeest te betalen, door de vereeniging, werd na eenige bespreking gunstig beschikt en zal voortaan dit feest ook vanwege worden gehouden. De heer M. Kooijman deelde de vergadering mede, dat hij bedapkte als bestuurslid, tevens secretaris- penningmeester. Nadat de vergadering had getracht genoemden heer op zijn besluit terug te brengen en hiermede te wachten tot hij af moest treden, en de heer Kooijman hiertoe niet was te bewegen, werd tot bestuurslid benoemd de heer I. J. Schroevers. Hierop werd besloten het schoolfeest van dezen zomer te houden op 19-Juli a.s. en dan per auto's een reisje te maken naar Bergen en Egmond aan Zee. Willekeurige verzuimen waren door de kinde ren niet gemaakt. 51 kinderen maken het feest me de. Volgde na rondvraag sluiting, waarbij den heer Kooijman een woord van dank werd gebracht voor het vele dat hij voor de schooljeugd heeft gedaan. Vanaf 1900 heeft hij de betrekking van secretaris- penningmeester waargenomen. Bij een hierna gehouden bestuursvergadering werd tot voorzitter benoemd de heer I. J. Schroevers en tot secretaris-penningmeester de heer H. Ootjers. HOOGWOUD. Onze kermis heeft zich dit jaar in een flinke be langstelling en veel afwisseling mogen verheugen. Hadden we Zondag reeds een voetbalmatch van oud H.F.C en Stormvogels (die door oud H.F.C. werd ge wonnen met 42) en Maandagavond een uitvoering van de tooneelclub, het brillante programma was toch de veteranenwedstrijd van Dinsdag, een voetbalmatch in costuum, door ongeoefende gehuwde personen en de motorraces, vooral de voetbalmatch vond veel bij val en de leuke costuums vielen zeer in den smaak van het publiek. Hoogwoud heeft weer eens getoond, dat hier door energiek optreden toch nog wel iets tot stand kan worden gebracht Onze fotograaf, Joh. Kuiper, fotografeerde verschil lende groepen van de veteranen, die zeer mooi uit vielen. Tot slot moet ook worden gezegd, dat het circus Kinsbergen hier succes heeft gehad, hun spel viel zeer in den smaak van het publiek, en we hopen dat ook deze menschen naar aanleiding dat zij Zondag a.s. nog een afscheidsvoorstelling geven, met voldoe ning ons dorp verlaten en dat we hun een ander jaar weer terugzien. WAARD EN GROET. Door het bestuur van den polder Waard en Groet is aanbesteed de levering van 225 M3. bazaltslag en 125 M3. split De leverantie is gegund aan den heer A. W. Versluijs te Werkendam. EEN PENNING VOOR LENDBERGH* De N. V. Ateliers voor BdeAsmaed- en Panama kteafa, voorheen J&oauiiHijke Begeer te Voarschaten, heeft uit Amerika opdracht ocojbvatngan, een penning te slaan van Charles A. Lindbergh. MET DE MOTORFIETS. Woensdagavond reed de hoor Scholten uit Arn hem per motorfiets van Ede in de richting Arnhem. Op den straatweg stond eeoa afdeeling veldartil lerie voor een1 nachtelijke oefening; oplgeeifcelcL Daar de stukken niet verlicht waren, en de militairen bemerkten, dat de naderende motorfiets van slecht licht voormem! was, trachtten zij door schroei; wem de aandacht van aem motorrijder te trekkei De heer S. hoorde dit nóet, en oen asnrijdin, volgde. Met oen gapende hoofdwonde bleci d hoer S. bowustolooe LggonOp de licht beschadigd motorfiets ging luitenant Aaoma direct medisch hulp halen. D. Weyers eöi dr. Hcymans uit Ed deden de heer S, nadat hij verbonden was, naa Arnhem vervoeren. EEN NOODLANDING. Gistermiddag was een vliegtuig, bemand me lste luitenant vlieger Zeegers uit Soesterberg, lste luitenant Krab, da.t even tevoren van Schipho vertrokken was, wegens motordefect genoodzaakt een noodlanding te maken op een roggeveld Abbenes, in de Haarlemanernieerpoldier. Hierbij werd de machine Zoo ernstig beschadigd, dat hel ter plaatse gedemonteerd moest worden. De vüe gers bleven ongedeerd. GEEN RECLAME VOOR ONZE GROENTE Eb FRUIT. Blijkens een Wolf f-telegram uit Berlünk ln de Pruisische Landdag gisteren1 den wensch uil gesprokén, dat de Rijksspoorwcgan eindelijk oen? zouden ophouden om, gezamenlijk met Nederland propagamdamaatreglelen ta treffen die zouden kun nen worden opgevat als reclame voor groente fruit uit Nederland. DE FINANCI8N VAN EMMEN. De regeering heeft «ioh bereid verklaard Emmen's financieele tekort over drie jaren ta -dokken, mits: du raad de salarissen verlaagt, nieuwe belastingen; invoert en de bestaande verhoogt, bezuinigingen1; toepast en de controle van de Regeering en het! provinciaal bestuur aanvaardt. DE STORMRAMP-COLLECTE TE AMSTERDAM. De telling van de opbrengst van da Stormramp- oolleote is geëindigd. Een bedrag .van f 91.000 is bereikt. Na ruim MÏ 150,000 van de Watsranoodocllccte valt dit bedrag) tetenigermiate tegen. De Boreulot- oolleote,Welke in de hoofdstad f 68.000 opbracht is echter oen eind m de schaduw gesteld. EEN ONEERLIJKE COLLECTANT. De centrale recherche te Amsterdam heeft aan gehouden een der collecten ten van de gisteren al daar gehouden straatoollecte. De aangehoudene, een ca. 50 jarige man, nam geregeld aan de straat collecte deel, en' de recherche had het vermoeden, dat 'hij bij die gelegenheid geld uit zijn collectebus stal. Gistere® heeft de man in plan-West geciolleo teerd, en rechercheurs hebben toen voorafgeraerkbo geldstukken in de bus gerworgim. Nadat de man Zijn bus had ingeleverd, is bij1 opening gebleken, dat een deel der gemerkte geldstukken (tot een bedrag van: f 8) ontbrak. De man is gearresteerd en Zal ter beschikking van de justitie worden ge steld. Ook de vrouw vani dezen man heeft als ool- lecrtante aan de collecte deel genomen. In haar bus hebben de rechercheurs ook gemerkte geldstuk ken geworpen, doch bij opening van die buslijn die geldstukken: daarin teruggevonden. op Zi Stop die rheumatiek! "Verwaarloos tnfijmmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en onge mak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vooh- tig of koud waar geheel van rheumatiek bevrijd blijven, behoeft deze kwaal niet cüe kwelling te zijn als fret geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het da taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke be standdeel en uit het bloed te filtreuren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om dc werking de zer allerbelangrijkste organen te versberken. Daar voor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foeter's Rugpijn Nieren! Pillen, want tenzij*' de nieren gezond zijh en goed werken1, hebt gij' kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Ver zuim geen kostbare tijd. Neem Fosteris Pillen zoo dra gij de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd n zoodoen de van nierverschijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en dié ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glas verpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten óf 1.75 per flacon. Tot nu toe had Roddy met een glimlach naar Inez geluisterd en had zijn goed humeur onverwoestbaar geleken. Maar nu kwam er een glans van veront waardiging in zijn oogen: i Ik verzeker u dat ik nietB weet. Hij wierp de teugels over de nek van het paard en dreef het dier met een tik op zijn flank tot vlak bij den wachtenden Pedro. Toen nam hij zijn hoed af en sloeg de richting van Willemstad in. Inez staar de hem aan ,te verbluft om een woord te kunnen spreken-. Maar voor Roddy tien stappen had ge daan, stond hij. weer stil en kwam terug alsof ze hem had teruggeroepen én hem om een uitleg had gevraagd. Hij had zijn goed humeur al weer terug, maar zijn woorden klonken nog niet erg verzoe ningsgezind. De kwestie is, zei hij, dat uw vrienden sa menzweringen zóó iets doodnatuurlijks vinden dat ze zich niet kunnen voorstellen dat een ander daar volkomen buiten staat. En terwijl zij van wantrou wen en achterdocht en wederzijdsche spionnage aan elkaar hangen, laten ze een goed mensch sterven. Dat is alles waarmee 'ik te maken heb. Het was heel vriendelijk van u me de gelegenheid te geven om u onze manier van doen duidelijk te maken. Maar ik zie nu en iedereen, voegde hij er droogjes aan toe, heeft er een geweldige moeite voor over ge had om 't aan 't verstand te brengen dat we in den weg staan bij het oplossen van de kwestie op Venezolaansche manier. Zij zweeg en glimlachte even om te laten blijken dat hij geen verwijt bedoelde. Op Vertrouwelijken en luchtigen toon vervolgde hij: Ik heb altijd sym pathie gehad voor de idioten, die doorhollen waar zelfs engelen hang zijn om een voet neer te zetten, Ik weet nog, dat ik eens zoo'n idioot een brandend huis heb zien binnenrennen en een kind redden, terwijl ik en een paar andere engelen om ladders stonden te roepen. Hij knikte, nam nog eens zijn hoed af en liep weer weg, terwijl zij zwijgend in het zadel bleef zit ten. Deze keer was hij de bocht van den weg al.om en had zich al een paar honderd meter verwijderd, toen hij achter zich het geklepper van hoefslagen hoorde. Inez, gevolgd door Pedro galoppeerde hem na en boen ze de ponny inhield sprong ze met een zwaai op den weg en kwam vlak voor hem neer. Als hij haar niet bij de schouders gegrepen had, zou ze in zijn armen zijn gevallen. Een losgewaaide lok krulde over haar gezicht, in haar oogen was een glans van verlangen en opwinding. Impulsief klem de ze haar handen in elkaar. - Toe, smeekte ze, - gaat u alstublieft niet weg. Het is waar wat' u van ons zegt. Ik was het al leen maar vergeten. Het is drie jaar geleden dait ik iemand iemand uit uw land gesproken heb. Ik loop ook gevaar om doof de Venezolaansche bril te gaan kijken. Het is waar; we zijn achterdochtig cn we zijn niet zoo ronduit als u, zooals iedereen in Amerika. Maar daar mag u ons niet voor straffen. En mij ook nietl Haar fijne lippen trilden als van een kind dat op bet punt staat in snikken Uit te barsten en haar oogen stonden vol tranen. U moet me raad geven. U moet me helpen. Wilt u? smeekte het- meisje. Roddy was door het ontroerend-hulpelooze in haar stem en in haar blik, in haar houding en ge baar, volkomen ontwapend. De manier, waarop hij haar aankeek, toen hij antwoordde: Maar, beste miss Rojaswas méér dan 'wel sprekend. f Dus U wilt me helpen? vroeg Inez lief. Een rechtgeaard Spanjaard zou zeggen: lk lig aan uw voeten! was het antwoord. De zon scheen nu helder en op den weg stonden ze net zoo in het oog loopend alsof ze voor een win kelétalage in Broadway stonden. Aan de andere zijde van den weg was een hek dat toegang gaf tot een pad, dat naar één der plantages 'liep. Roddy maakte het open en ze vonden een plekje, waar de haag hen verborg voor iedereen, die den hoofdweg langs ging. Peter volgde met de twee pönnies. Inez vertelde hem in 't kort de verschillende po gingen, die al gedaan waren om haar vader te be vrijden. Ze legde hem uit waarom al die pogingen mislukt waren en vertelde hem van 'de revolutie poging, waarvan Pino Vega de leiding had en van de uitwerking die men er van verwachtte. In het begin sprak het meisje wat verlegen. Zij roaliseerde zich dat in de oogen, van haar familie leden en vrienden het feit, dat zij, daar op dat oogen blik samen was met een vreemdeling, een onver geeflijk schandaal was. Maar de man naast haar scheen het volstrekt niet als iets bijzonders te be schouwen, dat hij daar in den vollen zonneschijn met een meisje stond te praten. Hij luisterde aan dachtig en de omstandigheid dat ze alleen waren en dat zij jong en aantrekkelijk was, scheen geen oogen blik zijn aandacht te trekken. En dat ziende kreeg Inez met iedere minuut meer vertrouwen in Roddy en in zich zelf en begon ze vrijer te praten. Dat is wat We tot nu toe geprobeerd hebben, zei ze. Nu zal ik u vertellen waarom ik u heb gevraagd hier vanochtend te komen en hoe ik denk dat u me kunt helpen. Drie dagen geleden heb ik een boodschap van vader gekregen. Roddy slaakte een uitroep van nieuwsgierige ver bazing. a Wordt vervolgd,.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6