De Openbare Scholen te Hoogwoud. De eerste passagiersvlucht Nederland- Oost-lndië. EEN EXCURSIE NAAR HET CREMATORIUM WESTERVELD, Een twintigtal leden van de afd. Langëndijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling maakten Zondag een excursie naar Westerveld en vandaar naar het koloniaal Museum te Amsterdam, De reis ging 's morgens om hall acht nieuwe tijd per autobus van de ia. Kok en Tuinman, en suc cessievelijk werden de deelnemende leden opgenomen We behoeven niet te zeggen, dat zoo'n reisje per autobus door de mooiste streken van Noordholland op zich zelf reeds een bekoring heeft. iZoodra men hoven Alkmaar en vooral als men boven Veisen gekomen is, is bet net of men in een andere wereld is verhuisd. D'o bebosschingl doet bh ons waterlanders won deren .Vooral in dezen tijd van opeênvolgende regen dagen is de boachlucht een weldaad, niet genoeg te waardeeren. Trouwens, niet alleen de Inademing dezer meer droge lucht doet weldadig aan. ook de wegbedekking eorgt voor de verhooging van het genot. Al hossende, hier erger, daar weer wat minder, is na een uurtje de Velserpoort hereikt en dan wor den al spoedig de spramex- of asphaltwegen opge zocht. die voor een autotochtje wel zoo aangenaam zün. Het was omstreeks 9 uur toen we het crematorium te Westerveld bereikt hadden en al spoedig werden we de poorten binnengelaten. We waren gekomen op de keurig onderhouden, zeer ruime begraafplaats en onze geleider deelde ons mede, dat de begraafplaats staat buiten de ver- vereeniging voor lijkverbranding, ieder die het wenscht hier zelf de plek mag kiezen om hun dier bare overledene de laatste rustplaats te geven. Dit is dan ook wel de oorzaak, dat de graven tamelijk wijd uit elkaar liggen; de beschikbare ruimte im mers is niet te overzien. Echter is deze begraafplaats alleen beschikbaar voor zeejj ruime beurzen, en is het alleen het feit, dat er uit alle deelen van het land gebruik van ge maakt wordt, dat het gebruik maken van deze plaats nog tamelijk is. Na een korte wandeling onder het lommer der hoornen, waren we aangekomen bil het gebouw van het crematorium, waar reeds een der opzichters voor ons zijn opwachting maakte. We werden in de kapel toegelaten en haddon. na dat de keurige banken ons de rust gegeven hadden, die in deze omgeving past. even te wachten op een kleine excursie uit Haarlem, die tegelijk met ons van de toelichting van den opzichter zouden kun nen profiteeren. Spoedig waren ook deze aangekomen en waren wo in deze rustige omgeving een en al gehoor voor onzen geleider, die op het podium had plaats geno men. om voor de rondgang eenige inlichtingen te verstrekken. We hadden intusschon de kapel even opgenomen, ontdekten boven de deur het orgel, dat hij de plechtigheden dienst doet, en op 't podium een kleine verhevenheid, waarop de kist geplaatst wordt voor deze naar de plaats der verassching afdaalt. Onze geleider deelde dan mee. dat het orgel speelt als het lijk de kapel wordt binnengedragen en daarna de familie en verdere belangstellenden in de banken plaats nemen. Door ben die het wenschen. wordt vanaf het po dium. dat bovendien rijk met planten voorzien is. het woord tot de overledene en de familie gericht, waarna de kist onder orgelspel langzaam afdaalt. Hiermee is de plechtigheid afgeloopen en keeren allen terug, meermalen naar de vervorschingszaal, wat niet overbodig is. omdat meermalen een min of mieer groot e reis gemaakt is. z Overbodig wordt hiermee gemaakt, dat vóór het aanvaarden van den terugreis een café wordt op gezocht. Onze geleider behandelde voor ons eerst hoe. en «daarna waarom facultatieve verassching plaats heeft Hij deelde mee dat er twee ovens zijn, waarvan de een in 1912 en de ander in 1926 gebouwd is. de ver assching plaats heeft onder een temperatuur van 1000 a 1100 graden Celsius, gisteren. Zaterdag, de 2324ste en 2325ste verassching heeft plaats gehad, en na ongeveer 1H a 2 uur het proces is afgeloopen. De asch. of el e kalkzouten van 't lichaam wor den direct in een bus verzameld en van een naam plaat voorzien, waardoor verwisseling absoluut bui tengesloten is. Het bijzetten kan op drie manieren plaats heb ben: le. bijzetten in de urnenhal, 2e. bijzetten op de begraafplaats en 3e meenemen naar huis. Het thuis houden wordt echter afgeraden. Nog werd meegedeeld^ dat de verassching voor leden 75 gulden kost en er vereenigingen bestaan, die de kosten voor 14 a 16 ets. per week overnemen. Na '-re uiteenzetting werden we toegelaten bij de ovens, waarheen men intusschen de demonstratie kist liet zakken. Op deze plaats mag de verassching door enkelen alleen woTden bijgewoond, door hen die uitdrukkelijk machtiging van de familie hebben. De verassching geschiedt niet, zonder dat vt>n twee doctoren een schriftelijke verklaring aanwezig is. dat de doodsoorzaak van den overledene bekend is. Nadat nog de verdere handelingen gedemonstreerd waren, werden we toegelaten in de urnenhal, die .er bescheiden, maar keurig uitziet. Op alle urnen warob de namen der overledenen aangebracht en hij meerderen was het te zien. aan de goed verzorgde bloemen vaasjes, dat ze de voort durende belangstelling der nabestaanden hebben. De toegang ia trouwens voor een ieder steeds openge steld. Hoe verder onze tocht ging van den oude naar de nieuwe urnenhal. hoe meer onze bewondering toe nam voor deze keurige en rustige omgeving. De inrichting is de laatste jaren enorm uitgebreid. Het bezien van de urnen geeft dezelfde gedachte dan wanneer men over een begraafplaats wandelt, maar meer dan op di eplaats treft de heerschende rust. orde en regelmaat. Natuurlijk zal het verschil maken of men al of niet gevoelt voor de facultatieve verassching. maar bil het verlaten dezer plaats kon bij ons clubje de stemming ge enandere zijn dan wanneer men een gewone begraafplaats, waar men eveneens namen van bekenden gezien heetf. gaat verlaten. Alleen was hier de bewondering voor het nieuwe, dat deze omgeving ook voor ons nog had, en voor de rustige omgeving die men zijn dierbare hier meer blijvend kan aanbieden. Dit deel der excursie was hiermee afgeloopen en werd de reis voortgezet naar Amsterdam, om het ko loniaal museum te bezichtigen. Het bestuur had zich vooraf in verbinding gesteld met ingenieur Cramer. het s.d. teede kamerlid, die als oud-Indiër als een uitstekend geleider beschouwd werd. We hebben ons in die gedachte niet bedrogen. Deze heeft ons ongeveer 3 uur in het gebouw rondgeleid en zijn kalme en oordeelkundige uitleg gingen hebben ons uitstekende diensten bewezen. De heer Cramer. die leeft voor Indië. zijn bevolking en zijn voortbrengselen, heeft met het grootste ge noegen ons die uren geheel belangeloos bezig ge houden en dat deze hulp te waardeeren was. bleek o.mi uit het feit. dat ook andere bezoekers ons clubje op den voet volgden, om ook van de uitnemende toelichtingen te kunnen profiteeren. Een schitterende verzameling is daar aanwezig, vol doende ouv er onder uitnemende leiding een heden dag zoek te brengen. Het zou ons te ver voeren, over dit bezoek in na dere details te treden, We willen onze lezers alleen den raad geven: zoekt ook u de gelegenheid om aan het koloniaal museum eens een bezoek te brengen. Deze excursiedag is uitnemend ""«daagd! en om streeks half acht waren we weer thuis, na een wei- besteden en leerzamen dag. SCHOORL. Onze plaatselijke zangvereeniging „Schoorl's ge- mengd koor", welke nog slechts enkele maanden be staat, heeft jJ. Zondag haar eerste lauweren tnogen oogsten. Op het concours te Andijk werd in de der de afdeeling (onbekroonde koren) den eersten prijs behaald. De Berger koorvereeniging (Directeur Joh. Brands) behaalde in de derde afdeeling (bekroonde koren), mede een eersten prijs. In den 's avonds gehouden eerewedstrijd behaalde Schoorl's Gemengd Koor den eersten prijs B en de Berger koorvereeniging den tweeden prijs B. 't Was een mooie prestatie, vooral van ons jonge koor. doch in niet mindere mate voor. den kranigen directeur, den heer Cornelis Jonker. PETTEN. Voor de ringrijderij met fietsen was Zondag heel wet belangstelling. Plm. 40 personen, meisjes en jongens, kampten om de aardige prijzen, waarbij de meisjes vooral een! goede partij gaven. De namen der prijswinnaars zijn in volgorde: T. Rijs, P. Jon ker. G. de Waard. D. de Kok. R. Buijl en H. Breed. Een gezellig bal hield de beenen nog langen tijd op andere wijze in beweging. HOOGWOUD. Woensdag 13 Juli a.s. namiddags 2 uur zal de heer Commissaris der Koningin in deze provincie aan de gemeente een bezoek brengen. Van Gedeputeerde Staten Is bericht ontvangen dat de scholen aan de Langereis en in de Kerkelaan niet zullen worden opgeheven. Dit zal wel het geval zijn met de school in de Weere, zoodra de R.K. school te Sijbekarspel zal worden geopend. HOOGWOUD. De verordening tót wijziging der keur of politie verordening voor den polder „de Hooge Weere" is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. VERSLAG VAN DE VEREENIGING VAN NED. HERV. DIACONIEËN IN DE CLASSIS ALKMAAR VOOR GEZINSVERPLEGING OVER HET JAAR 1926. Evenals vorige jaren heeft bovengenoemde ver eeniging haar goed werk mogen verrichten. Waren aanvankelijk de gemeenten Heiloo, Lim- men, Akersloot, Koedijk, Warmenhuizen en Schoorl onder een kring begrepen, met ingang van 1 Januari 1927 is dit gewijzigd en behooren de eerste drie plaat sen vanaf dien datum onder Kring I en de laatste genoemde drie plaatsen onder Kring II. Voor den nieuw gevormden Kring II is echter spoedig 'n groote wijziging ingetreden, waarover in 1925 verschillende malen is vergaderd is feit gewór den, de gemeente Warmenhuizen heeft hare subsi die zooveel verhoogd dat voor die gemeente alleen een zuster is aangesteld. Echter zijn hierdoor de gemeenten Koedijk en Schoorl in het gedrang geko men, wij hopen ten zeerste dat ook deze twee ge meenten weder v. zusterhulp voorzien zullen kunnen worden. Wij zullen niet nalaten alles in het werk te stollen om dit doel te bereiken. Het Hoofdbestuur verloor dit jaar door vertrek van Ds. J. Oterdoom, een uitstekend bestuurslid en' ijverig secr.-penningmeester. Eèn woord van harte- lijken dank is hier dan ook zeker op z'n plaats, wij zijn onzen oud-secr.-penningmeester ten zeerste dank baar voor alles wat in al die jaren voor de Ge zinsverpleging door hem is verricht. Als secr.-ponningmeester werd benoemd K. P. Zuurbier. Het hoofdbestuur bestond in het afgeloo pen jaar uit de volgende heeren: D. Eilerts de Haan, voorzitter; K. P. Zuurbier, secr.-penn.; Ds. H. de Vos, Dr. G. van Hesteron en Ds. G. Homstra. Aanvankelijk was er voor het Hoofdbestuur geen aanleiding om veel to vergaderen, de gewijzigde houding van Warmenhuizen, benoeming zuster en het zonder zuster zijn van de gemeenten Koedijk en Schoorl maakte meer vergaderen noodzakelijk. In Kring I zuid (Heiloo, Limmen en Akersloot) was het geheel© jaar werkzaam zuster D. Klerk, die 1506 bezoeken aflegde. In Kring Noord (Warmenhuizen, Koedijk en Schoorl) was vanaf 1 Jan. tot 31 Juli en 21 Sept. tot 31 Dec. werkzaam Zr. teru Burg en van 1 Augustus tot 20 Sept. Zr. Michaël als plaatsvervangster, daar Zr. ter Burg in Haarlem practisch werkzaam moest zijn voor het behalen van haar diploma als enque- trice, waarvoor zij dan ook is mogen slagen. Door beide zusters zijn te zamen afgelegd 2189 be zoeken. De secretaris van Kring I merkt op, dat te Warmenhuizen zijn afgelegd 1347, te Schoorl 663 en te Koedijk 179 bezoeken, wat bij het jaar 1923 vergeleken voor alle plaatsen een groote voor uitgang beteekent. Beide zusters hebben haar arbeid als enquetrice ter bestrijding van de t.b.c. over het afgeloopen jaar weder mogen verrichten. H'et doet ons genoegen dat ook het Rijk hefr groote belang hiervan be grijpt door met een flinke financieel© bijdrage te steunen, door bemiddeling van de afdeelingcn van het Witte Kruis van Heiloo en Warmenhuizen mochten wij bijdragen ontvangen van f414 en f421. De algemecne rekening geeft over 1926. Ontvang sten f 4455.44)*, uitgaven f4685.56, nadeelig 9aldo f 230.10)*. Zeer erkentelijk zijn wij voor de ontvangen sub- sidiën van Gemeenten, het Rijk, de Commissie voor de Wijkverpleging, uitgaande van het Witte Kruis, Corporaties, bijdragen van particulieren, enz. Al is er over dit jaar een tamelijk tekort, dit geeft geen reden den toestand donker in te zien, wel zal ge tracht moeten worden de particuliere bijdragen veihoogd te krijgen. D. EILERTS DE HAAN, Voorzitter. K. P. ZUURBIER, Secretaris. Heiloo, Schoorl,) Juni 1927. EEN KAPPERSZAAK BELEGERD. I Gisteravond kwam een meisje in een kapperszaak aan de Kruisstraat te Rotterdam, met het verlangen, de kunsten van Figaro op het gebied van bijpunten en de ondulation Marcel aan zich te laten voltrek ken. De vrouwelijke kappersbediende wilde zich al aan het werk zetten, toen haar bleek, dat het hoofd der bezoekster onrein was. Zij weigerde daarop het hoofd te bewerken, vertelde de reden van deze wei gering aan de cliente, die dóodelijk ontsteld en ten zeerste verbolgen verdween, om even later in het ge zelschap van haar vader terug te komen. Deze vader drong den winkel binnen, op den voet gevolgd door zijn dochter, en samen hebben zij het kapstertje, dat nu op haar beurt zeer ontsteld raakte, den huid volge- scholden. De patrones van het kapstertje wilde tus- schcnbeide komen, maar toen kreeg ook zij de-volle laag. Toen tenslotte de kapper zelf zich met het geval ging bemoeien, keerden vader en dochter zich tegen hem. De vertoornde vader gaf daarna onveihoeds eerst de kappersvrouw en daarna den kapper zelf een gëduchten klap, op welk voorbeeld de dochter de kappersvrouw aanvloog en haar het gezicht openkrab de. Vervolgens heeft 'zij haar gepolijste nageltjes in het gelaat van den kapper geplaatst en ook dit ge raakte bloedend verwond. Maar eindelijk lukte het toch het kapperstrio, vader en dochter de deur uit te werken. Beiden dropen af en in de kapperszaak wenschte men elkaar reeds geluk met het herstel van den vrede en van de rust, toen eensklaps vader en 'dochter opnieuw voor den winkel verschenen, in ge zelschap van buurtgenooten. Onder luid gejoel en geschreeuw werd de winkel- deurruit ingeslagen en reeds wilde men den ongeluk- kigen kapper door de aldus ontstane opening naar buiten trekken, toen een politieagent, die juist in een tram voorbij reed, het geval zag, van de tram sprong en te hulp schoot. Met heel Yeel moeite gelukte het hem de menigte terug te dringen. Het publiek bleef evenwel samenscholen voor den winkel en men bleef schelden en schreeuwen. Tot 11 uur is er daarom een vaste politiepost voor den winkel gebleven. Eerst daarna luwde de drukte en durfden de kapper en de zijnen den winkel verlaten om naar de boven de zaak gelegen woning, welke men niet anders dan over straat kan bereiken, te gaan. Gisteren heeft do kapper een veilig tehuis gevon den in de woning van zijn schoonouders, welke wo ning ver van den bedreigden winkel is gelegen. Aneta meldt uit Batavia: Het Fokkertoestel vertrekt waarschijnlijk morgen ochtend om zes uur naar Medon, (Dat is dus van daag.) De heer Van Lear Black heeft uit Weltevreden het volgende aan de K.L.M. geseind: Ik word overstroomd met telegrammen uit alle deelen van de wereld, waaronder ook een van Fok ker uit Amerika, van den volgenden inhoud: „Mijn gelukwenschen bij de aankomst van de schitterende vlucht NederlandBatavia. Het feit, dat u de uit voerbaarheid van een commercieele luchtverbinding hebt bewezen, zal van de grootste waarde zijn voor de ontwikkeling van do luchtvaart, vooral in onze Nederlandsche Koloniën. Ik stel uw vertrouwen in de organisatie der K.L.M. en in de Fokker-vliegtuigen op hoogen prijs." Ik denk binnen enkele dagen weer te vertrekken. Het vliegtuig 'bevindt zich in uitstekenden staat en wij allen zijn gezond en opgewekt. Ik vrees echter, dat men ons bij onze terugkomst wel verwend zal vin den, daar wij hier op zulk een koninklijke wijze over al behandeld worden. UIT DE R.K. STAATSPARTIJ. De Partijraad der R.K. Staatspartij heeft in zijn Zaterdag gehouden vergadering het nieuwe kies reglement, voor de candidaatstelling en de verkiezing van leden van de Tweede Kamer, aanvaard. Daarmee is naar de Ned. releveert do volgende proce dure die op een enkel punt na overeenstemde met de voorstellen der commissie, die zich het ontwer pen van een nieuw kiesreglement zag opgedragen goedgevonden: In do eerste helft van de maand October, vooraf gaande aan het veikiezingsjaar, stelt het Partijbe stuur het aantal te verwachten zetels vast en bepaalt tevens de combinatie van Rijkskieskringorganisaties, die bij de verkiezing zullen samenwerken in één offi- Cieele candidatenlijst Dan treedt een z.g. centraal college op, bestaande uit het Partijbestuur (21 personen), en de niet-stem- gerechtigde, z.g. gequalificeerde leden van den Partij raad. Het zijn 39 personen, in hoofdzaak niet-politici. Dit centraal college mag voor ten hoogste twee derde der te vernachten zetels aangeven, welke speciale qualiteiten de straks voor die zetels te stellen candi- daten moeten bezitten. De qualiteit-zetels worden zooveel mogelijk over de kieskringen verdeeld. De overblijvende zetels zijn z.g. vrije plaatsen. De candidaatstelling geschiedt dus aanstonds zoo: Voor de qualiteitszetcls, moeten de kiezers per sonen stellen, dio aan de aangegeven spccialo quali- teit beantwoorden; het eindoordeel daarover ligt bij het Partijbestuur. Voor de vrije zetels is de keuze onbeperkt. Waar een candidaat procentsgewijs het meeste aan tal stemmen behaalt, daar wordt hij gehandhaafd. GOEDE VANGST. Gisternacht, omstreeks 2 uur, surveilleerde de po- litie-agent van de hondenbrigade Schildhuizen, in burgerkleeding met zijn politiehond op de Badhuis weg te Scheveningen, toen hij voor zich uit zag gaan een als heer gekleed persoon, die een blijkbaar zwaar bepakte koffer torste. De agent vond het geval nogal vreemd en om zijn nieuwsgieringheid te bevredigen, knoopte hij een praatje aan met den drager van den koffer en vroeg dezen zoo terloops waarheen hij op dit nachtelijk uur met zijn zwaren vracht moest. De aangesprokene vertelde hierop, dat een hem onbekend persoon hem verzocht had, den koffer te brengen naar een perceel in de straat in den omtrek van het Hol- landsche Spoorstation; wie daar woonde wist hij niet, maar hij vertrouwde dat de zaak wel in orde zou ko men. De politieman had minder goed vertrouwen, hij ge loofde niet veel yan 'smans verhaal en na zich be kend te hebben gemaakt als politiedienaar, verzocht hij den man mee te gaan naar het commissariaat aan het Alexanderveld. Loopende tusschen den agent en diens hond, sleepte de aangehoudene den koffer naar 't hoofdbureau van politie. Daar bleek dat men een goede vangst had gedaan, want de koffer be vatte een groote hoeveelheid tafelzilver en kostbare voorwerpen, welke, zooals spoedig ontdekt werd, af komstig waren van een kort tevoren gepleegde in braak in een huis aan den Tapijtweg, waarvan de bewoners Zondag j.L naar het buitenland zijn ver trokken. De aangehoudene, de 24-jarige meubelmaker M. v.' d. B., in Den Haag woonachtig, is in bewaring ge steld. SCHAKING. De vorige week lag in het Noordzeekanaal te IJmui- den, het zeiljacht Helvetia. Tegen den avond werd het jaoht door de oude sluis geschut om naar zee te vertrekken. De politie begaf zich echter aan boord, gaf last, dat het jacht aan den steiger in.de Buiten haven zou vastmaken en haalde toen van boord een heer en een jong, minderjarig meisje, die naar het politiebureau werden gebracht. Wij vernemen thans, aldus de N. R. Ct, dat de po litie tot de aanhouding overging, omdat zij meende, met een geval van vrouwenhandel te doen te hebben. Nader is echter gebleken, dat het hier oen schaking van een minderjarig meisje betrof. De aangehouden heer, G. van A. v. D., uit Den Haag, had een 15-jarig meisje geschaakt, met wie hij vermoedelijk naar En geland wilde oversteken, om 'laar met haar te trou wen. Hijzelf is 32 jaar oud. Het meisje is aan haar ouders teruggegeven en de heer v. A. v. D. is ter beschikking van de justitie gesteld. Het zeiljacht ligt nog steeds in het Noordzee kanaal. EXCURSIES VAN TWEEDE KAMERLEDEN. Gisteren hebben een 30 leden van de Tweede Ka mer, onder wie de voorzitter, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, een bezoek gebracht aan de sluis- werken te IJmuiden. A.s. Donderdag zullen verschillende leden dier Ka mer, ook de president, de Zuiderzeewerken bezich tigen. DIRKSHORN. Vergadering van de vereeniging Straatverlichting te Dirkshorn, gehouden op Zaterdag 2 Juli, 's avonds 7% uur, bij D. Bruin. Opkomst als gewoonlijk zeer gering. De voorzitter, de heer L. Doekes, opent met een welkom de vergadering en verzoekt den secretaris de notulen te lezen van de vorige vergadering, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Hierna volgt rekening en verantwoording van den penningmeester. De ontvangsten over net dienst jaar 1926—1927 bedroegen f 595.77, de uitgaven f466.366, het saldo bedroeg f129.41. Besloten werd om 20 aandeelen k f2.50, zijnde de laatste aandoe- len van den aanleg der gasverlichting, uit te loten, terwijl besloten werd om het volgende jaar, indien er winst gemaakt wordt, te beginnen met het uit loten der aandeelen van de vorige petroleumverlich ting. Na aftrek van deze 20 aandeelen blijft er eei saldo over van f79.41. Volgt verkiezing bestuurslid, aft.r. de heer J. War Ptenhorst, die met algemeene stemmen wordt her kozen. De heer Wartenhorst verklaarde die benoerainc wederom aan te nemen. Na nog ecnigo bespreking van huishoudelijke!! aard wordt de vergadering onder dankzegging dooi den voorzitter gesloten. CALLANTSOOG. Naar wij vernemen, zal de fancy-fair gehouden worden in de laatste dagen yan Juli. Het heeren rijwiel voor de verloting aangekocht, staat ter be zichtiging in de étalage van den heer J. Brouwer. Door den heer Jb. van Soheijen is gratis een rij wiel beschikbaar gesteld. CALLANTSOOG. Zondag 3 Juli werden de feestelijkheden ter ge legenheid van de opening van het badseizoen gehou den, die veertien dagen geleden niet konden door gaan vanwege het ongunstige weer. Ilowel het weer Zondag nog niet zoo erg aanlokkelijk was, kon do opening met het hadseizoen dan nu toch doorgaan. Van de gelegenheid tot dansen werd nogal gebruik gemaakt, hoewel de opkomst niet bijzonder groot was. Het meerendeel van het publiek bestond uit kinderen, wat zijn oorzaak wel had in de vrije toe gang beneden dertien jaar. De verschillende attrac ties bestonden uit een koekhaktont on touwtjes- trekken on de beroemde vrooiijke keukon, waarvan nogal veel gebruik gemaakt werd. Wij gelooven niet dat deze feestelijkheden nu juist zoozeer aan het doel van de vereeniging hebben beantwoord, enfin, later beter. Het badseizo<* is dit jaar ook weer geopend, evenals andere jaren, zonder te baden. Het weder werd s middags steeds kouder, 's Avonds werden de feestelijkheden in Hotel Duinzicht met het gebruikelijk bal voortgezet. ANNA PAULOWNA. De postduivenvereniging „Altijd Verder" alhier hield Zondag 3 dezer wedvluchten vanaf Frankfort k d. Main (pl.m. 408 K.M.), en Bergen op Zoon (pLm. 158 K.M.). Van de eerste vlucht was de uitslag: le en 2e prijs C. de Vliegher, 3e prijs Gebr. Hogewo- ning. De tweede vlucht had tot uitslag: 1. R. Raam makers; 2. P. de Vries; 3, 71 en 20 J. van Steijn; 4 Gebr. v. d. Berg; 5 en 6 J. Cornelissen; 8, 15, 17 en 19 R. v. d. Burg; 9 R. Gerings; 10 en 12 J. Harthoorn, 11 G. de Boe; 13, 14 en 16 C. de Vliegher, 18 J. Meilink. De duiven waren bij deze vlucht opgela ten om 6 uur. De eerste duif werd geconstateerd 9 u. 29 m. 20 s., de laatste 9 u. 39 m. 26 s. PRINSES JULIANA ALS STUDENTEL Men meldt nog" nader: Het is begrijpelijk, dat er in academische krin gen en meer speciaal onder de studenten, ten de zen grooten belangstelling! bestaat, een belangstel ling, die des te grootor wordt naarmate de dag na dert, waarop prinses Juliana in het „Album Stu- diosorum" zal wordeningeschreven. Reeds hoeft in V9rbamd met de komst van Juliana dezer dagen In bet academiegebouw een vergade ring plaats gehad van den nieuwen rector en don nieuwen secretaris van den aoademischen senaat met de praesides van de versohiliende studenteav faoulteiton. Naar wii vernemen hadden deze bospro- igen vooral tem dool maatregelen to beramen opdat de prinses, wanneer zij do colleges bez >ekb, dit zal kunnen doen op een wijze, als ware zü een gewone meisjes-studente. Prinses Juliana, zoo werd ons van een zijde, die geacht mag worden hiervan vólkomen op de hoogte te zijn, medegedeeld, wensoht namelijk haar studiejaren te Leiden door te brengen gelijk ieder ander meisjee-sfcudente en zich evenals deze geheel vrij te kunnen bewegen, zonder pin heb middelpunt ta staan van de publioko belangstelling. Teneinde dit zooveel mogelijk te kun nen ^bevorderen, zal de prinses dan ook te Katwijk en te Leiden incognito verblijven onder den naam van freule van Buren. Wij hebben reeds gemeld, dat Prinses Juliana als lid zal t oetreden'tot de Vereeniging voor Vrou welijke studenten, te Leiden, en zoo nu en dan ook het Vereenigingslokaal in het Nutegebouw zul be zoeken. Wij vernemen in verband hiermede nog, dat de prinses Juliana den wensch heeft te kennen gegeven, mede te mogen werken aan de opvoering van een tooneelstukje, dat door de tooneelolub der V. V. 8. L. zal worden opgevoerd. ONTPLOFFING EN BRAND. Gisterochtend is brand ontstaan in een box van de NTV. Sneaker Jachthaven doordat een motor van een der pleziervaartuigen, dien de monteur K. aan heb repareeren was, plotseling uiteen sloeg. Vier boxen zijn uitgebrand. Een motorboot is geheel ver nield en twee andere zün ernstig beschadigd. De monteur is ernstig1 aan het gelaat en handen ver wond, hij wordt m het ziekenhuis verpleegd. EEN VRIEND GEZOCHT. Beniger, tijd geleden heeft de grossier ia bloe men O. W. den M-, te 's-Gravenhage, een adver fcentie in een van de Haagsohe bladen geplaatst, waarin 'hij iemand vroeg, die genegen was, hem wat conversatie ta verschaffen. Onder de ingekomen brieven was er een van zekeren B. M. A. O., dia zich maroamofficier noemde. Diens brief leek den heer den M. het best. Hij schreef O. tenig; er ont stond eenige correspondentie en weldra verzocht de heer M. O. zich eens to komen voorstellen. Do ken nismaking viel bijzonder mee. O. bleek een gezellig causeur te zijn en was in de puntjes gekleed; kortom, de heer M. was blij, zoo'n gesohikfcen vriend te hebben gevonden. Al spoedig bleef O. eens eten en na korten tijd werd hij tot huisvriend gepromoveerd. Maar toen kwam O. voor den dag met het droerve relaas van zijn financiën. De be trekking van marconi-iofficier bleek niet zoo voor deelig te zijn. De heer de M. wilde zijn vriend graag; helpen, en bood aan, hem vertegenwoordiger" van zijn zaak te Rotterdam te maken. O., die alhier woonde, nam het aanbod gretig aan, trad dadelijk in'functie en bezocht tal van bloemenwinkels* Het gelukté hem al spoedig enkele belangrijke orders te plaatsen. Hij gaf den heer de M. ae bestellingen op (en deze voerde ze uit, onder de conditie, dat lm na ieen maand zou kunnen disponeer en. De maand verstreek en da heer de M* ging disponeeren. Maar toen (kwam uit, dat O. hem voor was geweest, het geld had geïnd en het ten eigen bate had aange wend. 'Uit was het met de vriendschap. De politie werd met bet geval ini kennis gesteld, deze hield O. aan en toen bleek, dat men met een bekenden fleeschentrekker had te doen* Proces-verbaal werd opgemaakt en daarna is O* overgeleverd aan de Haagse he politie, die hem zooht wegens een ver duistering van f 250. O. is al heel wat keerenl met de politie inaan- raking geweest. Nog vrij kort geleden heeft hy een aantal menschen opgelicht door voor te geven, dat hij een toeristenreis per auto (sic) naar Bata via zou organiseeren. Men moest een deel van de reispenningen storten eni daarna hoorde men na tuurlijk noodt meer iets van deze meikwaardige- N.R.Lrc. VERDUISTERING VAN CACAOBOONEN. De expeditiebaas A. F. M. K. te Rotterdam, was se dert geruimen tijd de verantwoordelijke chef van oen groot pakhuis, dat aan een scheepvaartmaatschappij behoort. Ruim een half jaar geleden, aldus de N.R.Ct., heeft K getracht, van enkele expediteurs, die gere geld goederen van en naar het pakhuis moesten ver voeren, geld te leenen. Dit werd hem geweigerd, maar de expediteurs zeiden wel bereid te zijn, zaken

Schager Courant | 1927 | | pagina 2