Alieneti Nitiis- Uitruis- LaiOiiwMii Eerste Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uit en voor de Pers. Reclames. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Donderdag 7 Juli 1927. SCHAEER 70site Jaargang No. 8078. COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woen^/iag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, vorden. Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eer9tuitkomend nummer geplaatst. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN 3 Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bowijsno. inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte borekond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Meerv. Strafkamer. Zitting van 5 Juli- MISHAND'ELNÏG VAN EEN VELDWACHTER De niet verschenen verdachten Mies H. en Joh. Z. hebben op 23 Maart te Schagen gezamenlijk den gemeentev.eldachter Van Haren mishandeld. Mies H. greep hem vast. waarop hij' door Z. zoodanig tegen den' grond werd geslagen. .dat hij bloedend werd verwond. De heeren waren gebelgd over het feit. dat van Haren het sluitingsuur in een verlof-localiteit aanzegde. Verdachte Mies H. is reed» meermalen ter zake mishandeling door den politierechter veroor deeld. Ook Z. is reeds eenmaal veroordeeld. Eisch tegen Z. 1 maan en tegen H. 3 mnd. gev. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De landbouwer Gerhrand Z. te Warme nhuizen, thans werkman, staat terecht omdat hij in staat van faillissement verkeerend aan den curator mr. Buis kool. verschillende roerende góederen bij de inven tarisatie niet heeft opgegeven. 0.m. een rijwiel, een schuitje, een partij' glasi- en aardewerk, benevens eenige nikkelen en zilveren voorwerpen. Verdachte wordt- in rechten bijgp.staan door imir. Smal. Be doelde feiten zijn gepleegd op 14 April. Verdachte erkent. Hij vermeende, dat hij, het rij wiel en het schuitje niet behoefde aan te geven. Het glas- en aardewerk, nikkel en zilver was feite lijk het eigendom van zijn jonge vrouw, met wie hij kortelings in het huwelijk was getreden en het speet hem, dat ook deze goederen in het faillissement zou den worden betrokken. Men had hemi bovendien nog wijs gemaakt, dat goederen, die vóór de komst van den curator huiten de deur waren gebracht, niet aan den curator behoefden te worden opge geven. Hij had eenige van de verzwegen goederen in het huis van zijn moeder geborgen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Mr. Smal vraagt met het oog op de goede repu tatie van zijn cliënt, een voorw. straf. VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING. De thans in voorarrest zich bevindende schoen- makersknecht W. K.. oud 33 jaar. gedomicileerd te Eindhoven, staat terecht wegens geldelijke benadee- ling van zijn voormaligen patroon Hoogland te Nib- bixwoud, door de vrijheid te nemen om op een goeden dag. in casu 3 Mei. met f 10 wisselgeld en eenige van de klanten ontvangen bedragen, totaal f 10.90. spoorloos te verdwijnen. Da feiten worden door verdachte erkend. De Officier vordert tegen verdachte, reeds rneer- mjaleni teb zake vermogensdelicten vefroordeeldi. 9 maanden gevangenisstraf. Mr. Rflceveur. toegevoegd verdediger, maakt eeni ge juridische opmerkingen, betreffende de omschrij ving der ten laste legging en concludeert tot vrij spraak. subsidiair een minder zware straf. VALSCHHEHD IN GESCHRIFTE EN GEBRUIKMA KING. De 40-jarige colporteur en voormalig reiziger voor de Singer Maatschappij. B. J. A. S. te Alkmaar, thans in voorloopige hechtenis, staat terecht we gens het valschelijk opmaken van twee koopcontrac ten van naaimachines respectievelijk ten name van G. Klaver en P. Kroese. welke contracten hij heeft ingeleverd bij de Singer-maatschapplji. filiaal Alk maar met het doel zich ten onrechte van de pro visie meester te maken. De verdachte erkent hetgeen hem bij dagvaarding wordt ten laste gelegd. Hij was bang voor ontslag, in dien hij niet voldoende machines verkocht Verdachte is reeds meermalen ter zake valschheid in geschrifte en verduistering veroordeeld, zoodat naar het oordeel van 'het O. M. een gestrenge straf moet worden toegepast. Eisch 1 jaar en 6 maanden gev. Mr. Leesberg, ambtshalve toegevoegd verdediger, betwijfelt in casu van contracten geen sprake kan zijn. Verdachte heeft deze formulieren niet opgemaakt en ook ontbreekt de handteekening van den vertegen woordiger der Naaimachinemaatschappij. Pleiter concludeert vrijspraak of een korte vrijheids straf. Na eenig debat over de waarde der contracten, persisteert de Officier hij zijn eisch. Mr. Leesberg handhaaft daartegenover zijn conclusie. ZEDEDELICTEN. 'Met gesloten deuren worden daarop behandeld een tweetal zedemisdrijven, contra L. K. te Nibbixwoud en P. B. te Zuidscharwoude, waarna sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting 5 Juli 1927. MISHANDELING. De 42-jarige zetkastelein Dirk de B., te De Rijp, is in verzet gekomen tegen een vonnis waarbij hij is veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen, wegens mis handeling van den wijnhandelaar Erdsick aldaar. beweert den heer Erdsiek niet vastgegrepen te hebben, wel erkent hij boos te zijn geworden, omdat hij tegen verdachte -had gegrijnsd. Na verhoor van getuige Erdsick die een eensluidende verklaring als hij de eerste behandeling aflegde. Verdachte wordt toegestaan te demonstreeren wat er gebeurd is. De Officier vordert bekrachtiging. Aanhouding van de zaak tot a.s. week, ten einde den verbalisant alsnog te hooren. SCHERPE CR1T1EK. Centrum" dries tart: Het feit. dat da zitting" der Eerste Kamer de vorige week tweemaal wegens onvoltaJligheid moest worden gesohotrst, geeft den Kamerovemchtsohrii- ver van „Plet VaLk" aanleiding tab die volgende besahjouwnigen, die een wel scherpe kritiek in houden: ,Men weet, dat een avomdvergaderingebje een rijdig1 (ieitD.de heeft gevonden, omdat bij' een stem ming net vereischte aantal leden niet aanwezig •bleek. Er zijn blijkbaar leden, die de presentielijst teekenetn' en dan wegloopen. Die indruk, die dat "maakt, is des te onverkwikkelijker, omdat zij' wel presentiegeld voor zulk een bijeenkomst kunnen ontvangen. /Trouwens, dikwijls wonen vrij' avondver- gaderingetjes bij', waarbij' wij ons afvragen, waar voor zij worden gehouden. Er worden Wel eens besluiten genomen, die ons ontg/aau, daar heb niet mogelijk is, uit het gestamel van dein voorzitter .wijk Itiie worden1. Maar vergissen wij ons niet dan gebeurt 'het nog al eens, dat een avondbijeenkoms t wordt gehouden), alleen opdat de Kamer heb be sluit kan" nemen, in afdeelingsonderzoek te_ gaan />f den volgenden dag een nieuwe vergadering te houden.\lBleef zulk een bijeenkomst van enkele mi- buten achterwege, dan spaarde dat den belasting betalers presentiegeld uit. De senaat zou stellig van goeden smaak blijk geven1, als hij' eens een maatregel nam, waardoor 't niet noodig werd zulke onbeduidende vergaderimgeidee te houden. Er heerrsoht in do Eerste Kamer veelal oen deftige toon en ettelijke redenaars spreken over haar bij voor keur als over „da ,hooga vergadering", maar do korte avondbiieenkomstem wekken gedachten over motieven, die heelemaal niet deftig zijn, en het absenteïsme, dat nu in1 den senaat tot uiting feomt, ia alles behalve voornaam." „Het\Oentnim" vervolgt: Waarom die Eerste Kamer altijd in een korte avondvergadering bijéénkomt, voor zij1 den volgen den dag haar werkzaamheden aanvangt, vaak al leen, om die agenda vast te stellen, is voor buitem- ttaandérs niet geheel duidelijk. Dat dit ech ter lalleen zou zijto, om het presentiegeld' te kunnen toucheeren!,, is echter le.en veronderstelling, die wij (niet gaarne tot die onze zouden maken. De grondwet bepaalt in art. 92., dat de leden der Eerste Kamer niet gelijk die der Tweede Kamer een vaste schadeloosstelling ontvangen, doch alleen „reis- en verblijfkosten volgens de wet." Die wet is de wet vanj 26 April 1918, St,bl. nto. 271. Daarin wordt bepaald, dat de leden1 der Eerste Kamer voor verblijfkosten ontvangen f 20 per dag voor elke bijgewoonde vergadering, ook van oommissie-vei'gad'eringm, als er op dien dag geen openbare vergadering is. Deze verblijfkos ten worden echter niet genoten door de leden, die in I>en Haag wonen. De praktijk is, dat men geacht wordt de vergadering te hebben bijgewoond, wan neer mietn de presentielijst heefb geteakend. Hieruit blijkt, dat indien waar was, hetgeen „Het Volk" hier beweert, nul. dab men de agenda voor het afdeelingsonderzoek den avond! te voren vaststelt, en niet op den eigen morgen om daar-' door tweemaal verblijfkosten in rekening te kunnen brengen dit dan toch maar alleen geldt voor de leden!, die niet in Den Haag woonachtig zijn. 'Wanneer zij1 d'aax echter in Den Haag moeten blijven logperen, is het voordeel al heel miniem. Toch rijst dé vraag, of het niet goed' zou zijn, wanneer met déze oudé gewoonte m dezen 'tijd van'(bezuiniging ^gebroken werd. Erfeijn wel nijpender bezuinigingen' aangebracht. Menschen, die veel op reis zijn, behooren Foster's Zalf bij zich te hebben. Zij is uitstekend tegen uit slag, doorloopen, kneuzingen, brandwonden en jeu kende huidziekten. De buitengewone verzachtende, heelende en antseptische eigenschappen van Foster'9 Zalf maakten haar over de hëele wereld beroemd. Gij hebt haar het meest noodig, als gij er het minst op verdacht zijt. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos, f 1.— per tube. DE INVAL BIJ DE INDONESISCHE STUDENTEN. In Indië is men. nog onder den indruk van de communistische wandaden, op het oogenblik de „ge waarschuwde man die er twee waard is". Maar hoe staat het in Nederland met de waakzaamheid van Overheidswege tegen de communistische actie? Men laat in Nederland zelf den communisten volle vrij heid; zij mogen hier vrijelijk moord en opstand pre diken. en zij' konden zefs de opstandelingen in Indië openlijk helden noemen en hen steunen in sympa thie-telegrammen. Maar blijkens den inval, welke thans bij Indone sische studenten is gedaan, begint men ook hier te beseffen, dat de toestand zeker ook door de agen ten der Nederlandsche communisten werd bevor derd. De communisten mogen straffeloos iti, hun krantjes de laagste en misleidenste campagne voe ren tegen het Nederlandsche bewind over Indië, straffeloos op talrijke vergaderingen nietswetendë arbeiders opruien tot steun aan „de verdrukte In donesiërs"; straffeloos brutale telegrammen verzen den aan de Indische Regeering. die door géén tele graafkantoor ter wereld zouden worden aangenomen. Kortom, de Nederlandsche communisten voeren openlijk en ongestraft al jaren achtereen strijd tegen het Nederlandsch gezag; zaaien zelfs onder de voor Indië bestemde soldaten hun leer van verraad in Indië; prediken verzet en opstand; ruien het volk op; prijzen geweldpleging aan; noemen de moorde naars en bommenwerpers „vrijheidshelden" en de Nederlandsche Regeering liet dit tot dusver maar toel Inderdaad, dit is geen staatkundige vrijheid meer, doch roekelopze nalatigheid. Erger: het is plichts verzuim tegenover Indië. Het staat onomstootelijk vast. dat het communisme in Indië niets te maken heeft met algemeen© volksontevredenheid: bot com munisme stuit er op d© breed© massa van het in- heemsche volk absoluut af. Degenen, die zich door welbespraakte propagandisten tot verzet tegen het gezag hebben laten overhalen, waren te dom om critisch tegenover de hun op de mouw gespelde ver zinsels te staan en te laf om voor hun intimidatie niet te zwichten. Het is in de eerste plaats in hun belang, dat men in Nederland thans krachtdadiger gaat optreden. Het is wel bitter, dat deze huiszoe kingen moesten beginnen bij' Leidsche studentenl GRONDONTSMETTING DOOR STOOM. In „De Tuinderij" bespreekt de directeur van den proeftuin te Naaldwijk, ir. Riemers, de resultaten, verkregen met het ontsmetten van grond in den proef tuin en bij enkele kweekers door middel van stoom. Deze aangelegenheid is vooral van belang voor tuin ders, die veel glascultures hebben, en wel doordat de grond in kassen onder zulke bijzondere omstandig heden verkeert en in verschillende opzichten achter uitgaat Op den proeftuin konden verschillende vergelijkende proeven genomen worden. Bij één er van hadden to maten-planten op behandelden grond op het oogen- blik van fotografeeren een lengte van 72 c.M. en op onbe'handelden bodem er vlak bij, van 48 c.M., een verschil van 33 dus. Maar het verschil kwam in alles tot uiting: in forschheid van stengel en blad, in grootte van vrucht, in kleur, enz. Het gewas op den niet-behandelden grond was armelijk en IJl ge groeid. Natuurlijk waren bemesting, variëteit, tijd van planting, wljzo van gieten, dus in één woord de cultuurzorgen geheel dezelfde. Bij de kweekers bleek gestoomde grond ook een be ter gewa9 op te brengen. Bovendien kwam de gun stige invloed van het stoomen op den nog in den grond aanwezigen ouden voorraad plantenvoedsel aan het licht Bijna alles wordt er mobiel door gemaakt, zoodat de kweekers dus na het 9toomen uiterst voor zichtig moeten zijn met de bemesting. Gebleken is in het algemeen, dat het stoomen den grond geheel vernieuwt. Dit is een hoogst belangrijk punt, omdat vele tomatenkweekers, die hun grond liefst „onder glas brengen", met angst het oogenblik tegemoet zien, dat ze „uitgeteeld" raken. Naar de meening van den heer R. kan «toornen ln dat geval uitkomst brengen, zoodat men gerust met het telen van tomaten door kan gaan. Wel is nog niet met zekerheid te zeggen, hoe lang de bodem gezond zal blijven, maar vast staat dat reeds het eerste jaar de gemaakte onkosten met meer dan honderdvoudige rente terugbetaald worden en dat een goedstaand ge was in het volgende seizoen niet door een slechten oogst zal worden gevolgd. De verkregen resultaten zijn van dien aard, dat al een oppervlakte van meer dan 1 H.A. door de West- landsche kweekers is opgegeven om „gekookt" te wor den. Reeds nu is te voorzien, dat één locomobiel al het werk niet af zal kunnen, vooral niet als meer tuinders van de beteekenis van het steriliseeren van den grond overtuigd raken. Voor aaltjesziek, slapers, verticillium, rotpoot, rhizoctonia e.d. is het de meest afdoende bestrijdingswijze. Het glas moet op het warenhuis blijven tot na het stoomen, want droge grond is veel eerder heet dan vochtige; dus hoe droger, hoe voordeeliger. Na het stoomen moet het glas er zoo spoedig mogelijk af; is het een kas, dan flink gieten. De Juiste bemesting zal voor elk geval afzonderlijk moeten worden be paald, waartoe de heer R., gaarne adviezen verstrekt De kosten zullen f 56 per Rijnlandsche roe bedra gen, alles, dus ook het loon der eigen werkkrachten inbegrepen. HIJ ZOCHT DEN SLEUTEL. Kamercandidaat (in een verkiezingsreda tot een auditorium, waarvan hem wel de politieke, maar niet de religieuze kleur bekend is): „.Mijn overgrootvader1 'behoorde tot da Geijefor* meerde Gemeente (doodsohe stilte)..... maar mijn overgrootmoeder was goed Doopsgezind (onverbro- ken stilte)..... Mijn grootvader daarentegen was een der mees/t vooraanstaande Zevenjde-Dags-Adver«ti!s ten (weer doodsche stilte)terwijl mijn grootmoe der Evangelisch-Luthersch geboren, getogen en ge storven is(idem. idem). Maardan beb ik nog een oud-tante, die tot de Hersteld Apo9tolischen beb1..... (donderend applaus) en ik reken het mdj tot op dit moment tot een eer. haar voetsporen op het terrein van den godsdienst nauwgezet te hebben ge volgd(lulde en langdurige toejuichingen)'" Hij werd gekozen. HOOGWOUD. Door Ged. Staten dezer provincie is vergunning verleend aan G. Boon te Medemblik tot het in wer king houden van een autobusdienst van Medem blik naar Alkmaar en terug, en aan J. Edel te Hensbroek en A. Modder te Hooghoud tot het in werking houden' van autobusdiensten van Hoorn over Spanbroek naar Alkmaar en terug en van Spanbroek naar Aartswoud en terug en aan de firma Keetman en Schoorl te Winkel tot het in wer king houden van autobusdiensten van Winkel naar Alkmaar en terug, van Winkel naar Hoorn en terug, van Winkel naar Noordscharwoude en terug en van Winkel naar Purmerend en terug (op Dins dag). PETTEN1. Aan den dienstplichtige der lichting 1928. P. War- tenhorst. is voorgoed vrijstelling verleend wegens broed erdienst. WINKEL. De dienstplichtigen T. Haven en J. de Jong. der lichting 1928 zijn voorgoed vrijgesteld wegens broe- derdienst. VLIEGTOCHTEN TE HELDER UITGESTELD. Dé voor Vrijdag. Zaterdag en Zondag aangekon digde passagiersvluchten met het Fokker-toestel F VII vanaf het vliegveld de Kooij: nabij Helder, zijn voorloopig uitgesteld. Z UIDS C HAR WO UDE. Tot de Rijks HJB.S. te Alkmaar is toegelaten voor de eerste klasse J. C. du Burck. alhier. N OORD SCHAR W OUDE, Tot de eerste klasse der H.B.S. is toegelaten D. Borst, alhier. W1ERINGEN. D'e arbeider Soer. bezig zijnde met het lossen van steen voor de Zuiderzeewerken te den Oever, had het ongeluk zijn hand drvor vallend gesteente zoodanig te verwonden, dat hij zich terstond onder genees kundige behandeling moest stellen. ANNA PAÜLOWNA. Bij. besluit van Ged. Staten dezer provincie d-d. 29 Juni 1927, no. 1. ia aan de volgende personen voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst: C. C. Gooesen, A. Gorter, G. Keppel. F. Koning. A. Schilderman, J. C. Schil derman. A. van Zandwijk en J. J. Zwarts. awwi PATTLOWNA. Mej. J. Kalis,, onderwijzeres te Texel. Is als zoo danig benoemd, aan de Christelijke school dezer ge meente. LANGENDIJK. Wegens de groote seizoendrukte op het Telefoon kantoor te Broek is als hulp-telefoniste aangewezen mej. 'M. S. du Burck te Zuidscharwoude. WIERINGEN. Men deelt ons mede, dat onze vroegere plaatsge noot. de heer J. Rijkeboer Cz. aan de Technische school te Delft is geslaagd (met lof) voor het examen van Werktuigkundig Ingenieur. HET WEEK-END VAN EEN JAZZBANDXONINO. Reeds sinds langen tijd speelt te Londen de jazz band van den Amerlkaanschen dirigent Teddy Brown. die zoo populair is, dat men een chique danspartij niet mogelijk acht zonder medewerking van Brown. Teddy Brown. die een net en gezellig man schijnt te zijn, heeft een uitgesproken antipathie tegen be lasting betalen, dat hij altijd zoo lang .mogelijk uit stelt. Onlangs nu moest hij weer eens 500 pond ster ling cijns offeren. Teddy betaalde eerst heelemaal niet Toen de fiscus hem echter te dreigend aan sprak, stortte hij op dringend aanraden yan zijn vrienden alvast 240 pond. Daar hij binnenkort zou vertrekken, dacht Teddy de resteerende 260 pond mee naar Amerika te kun nen nemen. In werkelijkheid liep het echter anders. Een paar weken geleden op een mooien Zaterdag middag verscheen een agent van politie en nam hem in hechtenis wegens 't niet betalen van belasting. Begeleid door zijn vrienden ging Teddy naar de Ge vangenis. Hier haalde hij een chequeboekte voorschijn en schreef een cheque van 260 pond, ófte hij triomfante* lijk aan den begeleidende gevangenisbeambte over* reikte. Maar het was Zaterdag, de hanken waren f®. sloten en ondanks alle credietwaardigheld van den bekenden dirigent, kon de cheque niet in betaling worden genomen. Dus: contant betalen 1 Teddy's vrienden holden weg om het bedrag ln bankpapier bijeen te brengen. Toen het zoover geko men was, ging de portier met het geld naar den di recteur van de gevangenis. Deze verklaarde echter tot ontzetting van Teddy en zijn vriendenschaar, dat hij niet bevoegd was het geld in ontvangst te nemen. Alleen de rechter die het bevel tot inhechtenisne ming uitgevaardigd had, kon de betaling quitteeren en de vrijlating van mr. Brown bevelen. Dadelijk telefoneerde men aan den betrokken rech ter. Deze was echter uitgegaan en werd niet voor den avond terug verwacht Zoo bleef er niets anders over: Teddy moest do cel in, terwijl zijn vrienden al les in het werk stelden om hem uit de gevangenis te bevrijden. Zij telefoneerden naar den minister van binnen- landsche zaken, wien het zeer speet, dat Teddy geen moord begaan had, want dit viel onder zijn compe tentie, terwijl bij belastingvergrijpen alleen het mi nisterie van financiën bevoegd was. Nu werd die om vrijlating van mr. Brown verzocht, maar hier be treurde men het grootelijks, dat men in de bevoegd heid van den rechter, die de arrestatie bevolen had, niet kon ingrijpen. Ondertusscheh was het reeds laat ln den avond ge worden. Men belde den betrokken rechter op en had het geluk hem in zijn woning te vinden. Maar mijn heer was in het beste deel van zijn slaap gestoord en gaf zeer kort ten antwoord: „Mijnheer Brown kan in de bureau-uren betalen". Dit beteekende echter Maandagmorgen. Toen de onvriendelijke rechter Maandagmorgen in de gevan genis aangekomen was, betaalde Teddy zijn schuld en werd vrijgelaten. Des avonds dirigeerde Teddy zijn band op een groot bal in het Fransche gezantschap. Hij was voorkomend en vriendelijk als altijd, Doch hij werd wrevelig, wanneer men hem vroeg, waar hij zijn laatste week end had doorgebracht AFPERSING. Te Neurenberg zijn acht personen wegens afper sing in arrest gesteld. Zij hadden tezamen twee tijd schriften uitgegeven en deze benut om tegenover Neu- renbergsche kooplieden afpersingen te plegen, waar door zij groote sommen schijnen verworven te heb ben, ONGELUK BIJ MANOEUVRES. Volgens een bericht uit Boekarest heeft zich bit de manoeuvres van een cavalerieregiment te Kischi- noff een ernstig ongeluk voorgedaan. De commandant van het regiment had dit in twee deel en verdeeld, waarvan het ©ene het andere moest aanvallen. Toen de aanvallers in de buurt van de te genstanders kwamen, werd vuur gegeven, doch ter stond vielen eenige soldaten van het aanvallende ge deelte op den grond en riepen om hulp. Het vuur werd terstond gestaakt Bij een onderzoek bleek, dat met scherpe patronen was geschoten. Twintig soldaten waren min of meer ernstig gewond en twee hunner zijn aan de gevol gen overleden. De minister van oorlog heeft een streng onderzoek bevolen. PETERSEN WEER IN VRIJHEID GESTELD. Cornelius Petersen, de Deensche boerenleider, was onlangs veroordeeld tot een boete van 2000 kronen wegens beleediging van Stauning, den gewezen so- ciaal-democratischen ministerpresident Petersen wei gerde dit bedrag te betalen en is daarop Zaterdag op zijn hoeve bij Tongeren in hechtenis genomen. Vier uur later verschenen 25 van zijn aanhangers met versierde auto's voor de gevangenis, betaalden de boete en wilden daarop met Petersen ln triomf door de stad trekken. De hoofdcommissaris van politie heeft Petersen echter langs een achterdeur naar zim

Schager Courant | 1927 | | pagina 1