Sparta l-Assendelft I. De Koningin en Prinses Juliana te Helder. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. 'entoonstelling Landbouwhuishoudschool Zondag half drie: maatregelen en besluiten, waarbij de belangen dor consumenten, zoowel als die der producenten van lanclbouwvoortbrengselen zijn betrokken en welke zonder do volle medewerking van deze laatsten niet of niet voldoende tot hun recht komen of on- noodig de belangen dezer groepen schaden, dient een intensief overleg tusschen beide Departemen ten van het begin af der voorbereiding plaats te vinden. Telken jare in Juli houdt de Koninklijke Marine Jachtclub, ter rcede van Texel zeilwedstrijden. Meestal is de belangstelling hiervoor niet zeer groot, althans de laatste jaren niet. Ditmaal was er echter zeer groote belangstelling, doordat de Koningin en Prinses Juliana de wedstrijden bijwoonden. H.M. was Don derdagavond om 11 u. 23 te Helder gearriveerd en had den nacht doorgebracht in den koninklijken trein. Gistermorgen was het uitstekend weer; er stond een tamelijk sterke oostenwind. Een gezellige drukte heerschte reeds vroeg ih de Buitenhaven. De rijk ge- •pavoiseerd'e marineschepen in de haven gaven een levendigen aanblik. In de stad werd druk gevlagd. De commandant der marine cn de burgemeester van Helder hadden zich om half negen naar den Koninklijken trein begeven om H.M. te begroeten. Per auto kwamen 'de Koningin en de Prinses met ge volg om even over half 9 voor de Douwe Aukes. Al vorens zij zich aan boord begaven, werden aan H.M. en de Prinses bloemen aangeboden. Toen de Douwe Aukes ter reede aankwam, gaf de Gelderland, die met de Brunio en de van Meèrlant aldaar geankerd lag, een saluut van 35 schoten af. Aan boord, van de Douwe Aukes bevonden zich de garnizoenscomman dant, de' chef staf zeemacht, commandant van het Koninklijk Instituut van de Marine, de chef perso neel en de adjudant van den schout bij nacht. Het jacht Fortuin, onder commando van luitenant ter zee le klas P. Eikenboom volgde de Douwe Auke9 voor het geval H. M. een zeiltocht ter reede wenschte te maken. Van den dijk en de buitenhaven af werden de wed strijden door honderden belangstellenden gevolgd. De marine had vrijaf en de scholen waren gesloten. Alle in de haven liggende marineschepen waren omstreeks kwart voor 10 buiten. De marine-autori teiten hadden voor zoover de beschikbare ruimte dit toeliet, 'de gelegenheid opengesteld, om de zeilwed strijden aan boord van de schepen ter reede te volgen, waarvan velen gebruik maakten. Om half 11 demonstreerden water- en landvliegtui- gen boven de reede. Na terugkeer in de haven hebben H.M. en de Prin ses in den koninklijken trein geluncht. Wij kunnen nog melden, dat de roeiwedstrijden te twee uur aanvingen. De belangstelling was zeer groot. Duizenden menschen waren aan de buitenhaven en op den dijk. Om half twee kwamen H. M. de Ko ningin en de Prinses weer aan boord van de „Douwe Aukes". De wedstrijden hadden een goed verloop. Om half vier keerde de „Douwe Aukes" in de haven terug. Het vorstelijk gezelschap begaf zich per auto naar den Koninklijken trein, welke om 3.52 uit Den Helder vertrok. De Koningin en de Prinses werden bij het station door een dichte menschenmenigte toe gejuicht. DE VLIEGER BALCHEN NAAR AMSTERDAM. De vlieger Balchen, die met Byrd den tocht over den Oceaan heeft gemaakt, is gistermorgen te half tien met HNADN van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij uit Le Bourget vertrokken. Om 12 uur arriveerde de HNADN op het vliegveld Waalhaven, een kwartiertje daarna steeg de piloot Beekman met zijn pnssagier Balchen begaf zich met een vertegen woordiger van de Fokkerfabrieken naar die fabrie ken te Amsterdam weer op om ze naar Schiphol te brengen. Om vier uur, zoo was het plan, zou Balchen weer uit de hoofdstad vertrekken naar Parijs. Om kwart voor vijf kwam zijn toestel op Waalhaven aan, om dan na het gebruikelijke oponthoud door te vliegen naar Le Bourget. Balchen heeft zich begeven naar de vliegtuigfa briek van Fokker om daar te confereeren over bouw en aankoop van een vliegtoestel voor de Zuidpool- vlucht. Hij is hier ongeveer V/2 uur geweest; vrijwel niemand wist ervan. ONGELUK. Gisteravond reed de tuinder A. v. W. te Ridderkerk, komende van de veiling te Barendrecht, per fiets ach ter den vrachtauto van A. N. Op den Noldijk te Rijs-^ oord kwam van W:, die zich door den vrachtauto liet sleepen, in botsing met een passeerenden wagen. In bewusteloozen toestand en met hoofdwonden werd hij opgenomen en naar zijn woning vervoerd. Hij bleek een hersenschudding te hebben gekregen. Zijn toestand is ernstig. DE IN DEN HAAG AANGEHOUDEN POOL. Zooals men zich zal herinneren, zijn eenigen tijd geleden enkele bijzonderheden gepubliceerd over de aanhouding van een Pool, die door middel van adver tenties in de bladen, in connectie zocht te komen met dames en van wie later bleek, dat hij een „onge- wenschte vreemdeling" was, die verschillende valsche passen in zijn bezit had. Dit bericht trok ook in de 'buitenlandsche pers de aandacht en kwam zoo onder de oogen van buiten landsche autoriteiten. Toen bleek, dat de aangehou dene nog veel meer op zijn kerfstok beeft dan men aanvankelijk vermoedde. Uit verschillende plaatsen in Tsjecho-Slowaije, Polen en Duitschland bereikten do Haagsche politie brieven, waarin mededeeling werd gedaan van oplichtingen, zwendelarij enz., waar van de aangehoudene, die zich nu eens uitgaf voor Odcrmath, dan weer voor Sandov, Wepbach of Bei gel, verdacht wordt. Van den officier van justitie te Óffenburg kwam een brief, dat men een zekeren Odermath zocht, ter zake van oplichting en „Heirat- schVrindel". Een bevel tot gevangenneming was reeds tegen hem uitgevaardigd. De verschillende namen, welke op zijn passen voor komen, zijn alle van dames, met wie hij in connectie geweest is. Op de een of andere slinksche wijze wist hij éen pas van de dames in handen te krijgen, welke hij zich toeeigende, waarna hij het portret verwissel de enz. Enkele van de dames zijn verdwenen, zoo dat het vermoeden, dat men met een handelaar in vrouwen en meisjes te doen heeft, aanmerkelijk ver sterkt is. 'n Uitgebreid internationaal onderzoek om trent de handelingen van den Pool zal worden inge steld. Intusschen heeft de officier van justitie te Óf fenburg, aan de Nederlandsche regeering 's mans uit levering gevraagd. WEER EEN AUTO-ONGELUK BIJ DELFT. Op den Rotberdamseheu rijweg ter hoogte van don Overslag te Delft is Vrijdagmiddag een vrachtauto van da firma Van der Ende uit Rot terdam tengevolge vaar hiefc defect raken van de stuurinrichting tegen een boom gereden. De war gen draaide vervolgens dwars over den weg, juist terwijl de heer Leupen van Rotterdam, die per auto in dezelfde richting reed, in volle vaart nar derde. Een botsing was onvermijdelijk, en deze was zoo hevig ,dat de luxe auto geheel werd ver nield. Die heer L. is er met eenige schrammen af gekomen; twee kinderen, die op den bok van. den wondingen gekregen. De bestuurder van den vracht- vrachtwagen zaten, hebben eveneens lichte ver auto kreeg geen' letsel. FABRIEKSBRAND TE ZAANDAM. Vrijdagavond tegen 6 uur, toen het bedrijf nog in volle werking was, is brand uitgebroken in de olie stokerij aan den Zuiddijk, nabij de kalkovens, en het depot van de Amerikaanmche Petroleum/ Cy. te Zaandam, in de fabriek van de firma Molenberg, die oenige Jaren geleden een vermaardheid bezat door de verspreiding van stank als gevolg van traankokerij uit viachafval. Sedert 1 Juli had de firma M. het fabrieksgebouw verhuurd aan de firma Post uit Maassluis, waar door het een andere bestemming had gekregen. Het bedrijf bestond nu uit het fabriceeren van teer uit olie, die'met water vermengd is. De taak is allereerst het water uit de olie te ver wijderen. Wanneer dit doel door sterke verhitting bereikt is, heeft de olie een kookhitte verkregen en ontstaat de teervorming. Tegelijkertijd echter komt de olie in den ketel omboog, en moet tegen overko ken worden gewaakt. Op bet oogenblik dat de brand uitbrak, stond een groote ketel met een inhoud van ongeveer 60 vaten, waarin echter niet mieer dan 26 vaten olie aanwezig was, te koken, plotseling kwamj de olie omhoog, ze liep over en vloeide gedeeltelijk in het vuur, met het gevolg, dat in een oogwenk de geheele fabriek door de wegvloeiende olie in brand stond. Het was duidelijk, dat aan blusschen niet te den ken viel. Heel spoedig sloegen de vlammen naar buiten en stegen dikke, zwarte rookwolken omhoog, die door den vrij sterken wind in de richting van do Heinbrug werden gedreven. Gelukkig dat de wind Noordelijk was, wijl het terrein begrensd wordt door de gebouwen van de Amerikaansche Petroleum Cy. Het personeel, geholpen door eenige burgers, gelukte het, nog eenige vaten olie en andere brand bare stoffen buiten de fabriek te brengen. Het woonhuis van een der knechts, B. v. d. Ben, bleef gespaard. De brandweer was met veel mate riaal aanwezig. De fabriek brandde geheel af. En kele vaten olie, die op het terrein van de fabriek lagen, geraakten mee in brand. De felle brand was op verren afstand te zien. —NIEUWE NIEDORP. Ter aanvulling van het bericht in ons blad van Woensdag j.lM werd ons verzocht, mede te deelen. dat de oorzaak van het bedanken van den beer Ho venier, als directeur van het Strijkorkest is geweest de slechte opkomst der leden op de repetities, waar door zelfs al twee leden ook hadden bedankt. NIEUWENIEDORP. In de vergadering van Bestuur en collectanten' der Vereeniging „IJs- en Volksvermaak" is gebleken, dat er bij; de burgerij voldoende animo is getoond voor bet houden van oen feest tü^ns de schutker- mds. De financieele steun der burgerij: is van dien aard. dat besloten is op Zondag 4 September a.s. een groot festival te houden Verschillende corpsen uit de omliggende plaatsen zullen worden aange schreven hunne medewerking hiervoor te verleenen, BROEK OP LANGENDIJK. De kinderen van de openbare school vierden gis teren (Vrijdag) hun jaarlilksch schoolfeest. Met een drietal autobussen ging het bij 't Noord om. 'langs Warmeruhuizen, S-choorldami. 'Schoort Bergen, enz. Door het prachtige zomerweer is door de jeugd heer lijk genoten van boseh en duin en keerden allen zeer verheugd huiswaarts, opgewacht door de ouders en veile andere belangstel!enden. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer Kramer vergaderde de School feestcommissie ter bespreking van het school feest. Alvorens daartoe over te gaan, moest voor zien worden in de vacature-Kist. die om gezond heidsredenen als bestuurslid bedankte. In zijn plaats werd gekozen de heer D. de Geus Jbz., die de be noeming aannam. In de vacature-Renaud (periodieke aftreding) werd deze herkozen. De lijsten hadden opgebracht f 293.10, gevoegd bij de door de schoolkinderen bespaarde centen kon de commissie over ongeveer f 350 beschikken, een zelfde bedrag als het vorige jaar. Na bespreking werd goedgevonden het schoolfeest, op 1 dag te houden en met alle kinderen hetzelfde 'reisje te maken, nl. naar Haarlem en omstreken, Zandvoort enz., alles met autobussen van de firma Kok en Tuinman. Dit reisje zal plaats hebben op Vrijdag 22 Juli. In de gehouden bestuursvergadering werd de heer D. de Geus' als secretaris gekozen. -WINKEL. Uitslag der aanbesteding voor het bouwen van een garage met winkel voor de firma De Reus en Groe- newoud, alhier. Ingeschreven werd door: D. Brug man voor f 5175.H. Fijnheer en Krapman voor f 5136.96; Joh. van der Molen voor f 5623.J. Smit voor f 5163.—; C. Brouwer voor f 5310.W. Rogge veen voor f6293.—; P. Langereis schilderwerk, f 435.—. Gegund aan de heeren Fijnheer en Rrapman. Schilderwerk niet gegund. EEN LEELIJK INCIDENT. In het bezette Rijnland is gisteravond! een inci dent gebeurd. Toen de Emser tumveueeniging ,die aan oen tuinfeest te Limburg- had deelgenomen naar Eins terugkeerde, ontmoette zij Fransche troe pen, idie op marsch waren. De turners hielden halt om de Franschan voorbij te laten, doch hun mu- zieldcorpg speelde onderwijl door. Toen de Fran- tfohen bijna voorbij warm, liep hun bevelhebber, ©en kapitein, terug, sloeg! een Duitsoh muzikant in het gezicht en1 vernielde zijn instrument. Bij de Rijkscommissaris is een klaoht over het gebeurde ingediend. DIE SPOORWEGRAMP BIJ MENDOZA* Achteraf blijken bui- de treinbotsing in de buurt van Mendoza twintig! personen te gladood en veertig gekwetst. Een der- botsende treinen bracht een gezelschap Chineesohe kadetten over, die in Argentinië waren komen deelnemen aan het^ nar tionale feest. De leider der Chineesohe missie is onder de doodeni met no® drie der kadetten. Een latei' bericht stelt het aantal dooden op 24, dat der zwaar gekwetsten; orp' 16. DiAT WAS TE MODERN I Berlijn, 8 Juli. Er werdt dezen dagen' mei- ding gemaakt van het feit, dat twee ^bruidsparen zich kerkelijk hebben laten trouwen in een vlieg tuig, dat boven Barlijln koerste. Thans heeft het Evangelisch Gonsistorium in de mark Branden burg besloten, den predikant, ds. Tedohmaoon, te sohorsen, daar het consistorie meent, dat de pre dikant .zijn ambt heeft misbruikt. DE AMERIKAANSCHE SPOORWEGEN EN HET VLIEG WEZEN. Een der hoofdambtenaren aan het vliegdeparte- ment te Washington heeft dezer dagen, op een ver gadering meegedeeld, dat vijf groote spoorwegmaat schappijen in de Ver. Staten plannen overwegen om hun treindiensten met vliegdiensten voor passagiers uit te breiden. VIER KINDEREN VERDRONKEN. Buffalo, 8 Juli. Vier kinderen, van tusschen de twee en elf jaar oud zijn vandaag hier in de Nia- gara verdronken. De kinderen speelden in een auto en hebben vermloedelijlk de rem losgemaakt. De auto kwarrï in beweging en reed de rivier in. De ouders van de kinderen waren op, eenigen afstand aan het visschen.» VLIEGTUIG-RAMPEN. D'e New-Yorksche telegrammen maken melding van eenige vliegtuigrampen op Amerikaansche ter ritoir, die tezamen het leven hebben gekost aan zes menschen, terwijl zes anderen gekwetst werden. Daaronder waren Linton Williams en zijn passagier, die te Honoloeloe deelnamen aan een vlieg-demon- stratie ter eere van Maitland en Hegenberger. Oe belde mannen verdronken. Van de end ere slachtof fers kregen de zoa gewonden hun kwetsuren bij een landing. Zij zaten in een vliegtuig-omnibus, die bij 't neerkomen over den kop sloeg. De bestuurder ls in het hospitaal overleden. NA VIJFTIG JAAR TERUGGEVONDEN. Bijna vijftig jaar lang had dominee Mathews te Newport naar zijn 'broer die als jongen naar Australië gegaan was, nasporingen gedaan, zonder hem te kun nen ontdekken. Advertenties in Australische kranten, informaties bij Australische soldaten, die in den oorlog naar Europa toe kwamen, alles was vergeefsch geweest. Dezer dagen stelde nu een gemeentelid van den dominee aan dezen een Australiër voor, die de land bouwtentoonstelling te Newport bezocht. „Mathews?" zeide de Australiër, verbaasd. „Dan moet een broer van u met mijn nicht getrouwd zijn." Zoo was het. Dominee Mathews heeft nu dadelijk aan zijn broer geschreven, die bij de zeventig is, en hem al het ten deele reeds vijftig jaar oude nieuws over zijn familie medegedeeld, o.a. wanneer hun beide ouders gestorven zijn. DRIEVOUDIGE MOORD. Te Duisburg is gisteren oen drievoudige moord gepleegd. Een vrouw is met haar 5-jarig zoontje en 3-jarig dochtertje vermoord. Toen medebewoners hen vonden, was het jongetje al dood, de vrouw en het meisje gaven nog teekenen van leven doch zijn kort daarop gestorven. De dader had alle drie den schedel ingeslagen. EEN WAGEN MET GEVANGENEN AANGERE DEN. Op het station Wittlich is een gevangenwagen, waarin 12 arrestanten en 2 rechercheurs zaten, door een lokaaltrein 'aangereden. De wagen werd omge worpen en de 14 inzittenden zijn allen gewond, eeni gen ernstig. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 6 tot en met 8 Juli 1927. Geboren: Agatha, dochter van Jan van der Vliet en Willemiina Geertruij Groeneweg. Pieter. zoon van Pieter Grim en Agatha Neeltje Struijf. GEMEEiNTE WIERIN GERWAARIX Gehuwd: Gerard Jan Swarthof, 27 jaar, won. te Helder en Gerrit-je Kepisel, 27 jaar. Overleden: Pieter de Vries, oud 73 jaar. Hendrica Gerritse. 73 jaar. wed., van J. van Reenen. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Geboren: Gijsbert Bastiaan. zoon van Bastiaan Maarten Langerak en Jacoba Janetta van Mullem. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Gerardus Portegijs eni Maria Jong, beiden alhier. Getrouwd: Walterus Tamis te Zijpe en Geertruida Berkhout, etlhier. Theodorus van Kleef te Zuid- scharwoude en Grietje Bleeker, alhier. GeraVdus Por tegijs en Maria Jong. GEMEENTE CALLANTSOOG. Geboren: Klaas, zoon van D. van Egmond en A. M. Roos. Aaltje, dochter van A. Hollander en J. C. Slot houwer. Pieter, zoon van W. Roos en M. Hollander. Maria Catharina, dochter van A. Noordstrand en J. Wevers. Levenloos aangegeven kind van P. A. Kraakman en J. C. Koersvelt. Gehuwd: Geene. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Geboren: Nicolaas, zoon van Cornelis Koomen en Elisabeth Maria Verberne. Trijntje, dochter van Jan de Graaf en Cornelia Wilhelmina Bakker. Johanna Af ra, dochter van Jacobus van 't Hoff en Elisabeth Maria de Boer. Ondertrouwd: Frits Vlieger, oud 29 jaren, wonende te Amsterdam en Agatha van Herwerden, oud 24 ja ren, alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Grietje Nieuweboer, oud 75 jaren, we duwe van Pieter Leijdekker. Trijntje Beek, oud 77 jaren, weduwe van Ariën Arts. GEMEENTE SINT MAARTEN. Geboren: Geene. Ondertrouwd eni getrouwd: Adrianus Petrus Braak man. oud 26 jaren, te Venhuizen en Geertje Klaver, oud 20 jaren, alhier. Hendrik Hazebelt, oud 24 jaren te Zijpe en Geertje Bijpost. oud 20 jaren, alhier. Overleden: Gornelis de Vries, oud 78 jaren, we duwnaar van Trijntje de Jong. SCHOOLFEEST. Voor de kinderen der openbare lagere school, 2e tot en met 6e klasse was het Vrijdag j.1. schoolfeest. De Oudercommissie had zich hier weer voor ge spannen, en zich de benoodigde geldmiddelen ver schaft door eene inzameling bij de burgerij. 't Was Vrijdagmorgen al vroeg, dat de stoet van ?70 kinderen, voorafgegaan door de Harmoniekapel, die een vroolijken marsch speelde, naar het station optrok, dat gaf in de vroegte al een heele drukte en opgewektheid. Het doel van de reis was ditmaal Bergen, waar de jeugd zich uitmuntend heeft geamuseerd in den speeltuin van „Duinvermaak". Ook een wandeling naar Bergen's Hertenkamp maakte deel uit van het programma. Daar het uitgezocht weer was, den heelen langen dag, behoeft eigenlijk niet gezegd te worden, dat de dag bij-uitstek goed is geslaagd. Des avonds met den trein van half acht arriveer de de schare in feestelijke1 stemming, opgewacht door een groote menigte ouders en belangstellenden. Onze actieve Harmoniekapel was ook al weer pre sent en in optocht trok de kinderstoet door Scha- gen's straten, terwijl de muziek zidh deed hooren. De Oudercomimissie, geleidsters en geleiders kun nen op een prettig, uitstekend geslaagd kinderfeest terugzien. Dlenzelfden avond' bracht de Harmoniekapel een serenade aan het echtpaar Post, dat zijn 50-jarig huwelijksfeest vierde. Deze attentie trok1 begrijpelij kerwijze groote belangstelling:, HUIS VERKOCHT. Het burgerwoonhuis in de Roggeveenstraat, eigen dom van den heer Jb. Dekker alhir, is Verkocht aan den heer J. Bijwaard. SCHAGER MARKT. Op de Sehager markt werden in het 2de kwartaal van 1927 o.m. aangevoerd: 68 paarden. 26 stieren, 1592 magere gelde koeien. 945 vette koeien. 6 paar den, 498 pinken, 2280 nuchtere kalveren. 952 vette schapen. 2193 overhouders, 4391 lammeren. 894 vette varkens. 2065 biggen. EEN OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Door den heer L. Melchior alhier waren dezer da gen een paar voorwerpen gevonden, die naar zijn vermoeden als een paar oudheden gewaarmerkt zou den kunnen worden en dan ook ter nadere vaststel ling door den heer Melchior naar den heer Dr, Hol- werda, directeur van het rijksmuseum van oudhe den te Leiden werden gezonden. Uit het antwoord, dat de heer Melchior mocht ont vangen, bleek, dat inderdaad een pa&r oudheden wa ren gevonden. Het eene voorwerp, dat de heer Mel chior aan de Oude Kaag vond, bleek te zijn een frag ment van een schaats, gelijk die vaak in terpen voor komen en dit voorwerp zou gaarne voor het Rijks museum behouden worden. De herkomst van het tweede voorwerp, een «teentje dat bij het Heilige Putjè aan de Keina was gevonden, kon moeilijker worden vastgesteld en het vermoeden werd door don heer Holwerda uitgesproken, dat het een slijpsteen uit vroegere tijden zou zijn. Ook dit jaar is een tentoonstelling gehouden van de verschillende voorwerpen, enz., die door de leer lingen van onze Landbouwhuishoudschool waren vervaardigd en evenals vorige jaren met groot suc ces. Het was Donderdag j.1. op dezen tentoonstellings dag, een druk komen en gaan van de vele bezoek sters en bezoekers en met groote belangstelling werd bet geëxposeerde bezichtigd. En die groote belangstelling voor de verschillende onderaf deelin gen was welverdiend. In de afd. keuken waren het do flesschen groen ten, vruchten, de schotels koekjes, gebak, borst plaat, de voorschotels zoowel als de „toetjes", de diverse soepen ehz., die een schitterende getuigenis aflegden va.n de uitstekende resultaten van het ge noten onderwijs. Maar ook de afdeelingen linnennaqden, kinder verzorging, huishoudkunde, veevoeding, het onder wijs in bloementeelt, waarbij tevens de bestrijdings middelen tegen insecten enz. deel uitmaken van de •leerstof, bewezen welk een veelzijdig onderwijs ip deze richting wordt gegeven. Met welk een belangstelling hebben de vele be zoeksters dan ook bewonderd de keurige japonnen, mantels, de allerliefste lampenkapjes, vervaardigd van rijststroo, en de standaard van ledige garem klosjes, de haardbankjes van smyrna, kapstok- kleed, de overgetrokken theemutsen, de diverse frö- belwerken in de afdeeling kinderverzorging, het inlijsten van schilderijen, het bewerken van blok ken postpapier enz. enz. Ook de behandeling der wasch, het vouwen, oppersen, enz., vormde een niet ongelangrijk deel in de tentoonstelling. En menig bezoekster nam de gelegenheid te baat om gratis advies in te winnen., dat door de dames Piet en Van der Sluis zeer bereidwillig werd ver strekt. Zooals we reeds in den aanvang van dit over zichtje schreven, de tentoonstelling had een groot succes en dat was een welverdiende belooning voor de ambitieuze leeraressen, de dames Piet en Van der Sluis. De tentoonstelling werd o.m. ook bezocht door het Bestuur van de Vereeniging van Landbouwhuishoud- onderwijs te Winkel en door den heer Cornelissen, burgemeester van Schagen, gedelegeerde in dat be stuur. IGESZ-BIQSCOOP. De heer Igesz heeft besloten met de feestelijkhe den zijn beste beentje xoor te zetten. Blijkens ad vertentie in dit nummer is reeds 'Zondag vanaf 3 uur doorloopende voorstelling, met 't steeds uitmuntend verzorgde programma, dat een geweldig lachsucces is. Bal zal den feestdag hesluiten. Zaterdag tot en iriet Maandag zullen twee hoofdfilms in één voor stelling worden vertoond, „Jackie de Oervrouw", een buitengewoon amusante geschiedenis, de strijd tusschen een modern meisje 'en een professor met oer-oude opvattingen omtrent het begrip „vrouw". Als tweede hoofdnummer „De onbekende Vrouw", een spannend sensationeel Wild-West-drama, de lot gevallen van een jonge vrouw in het Wilde Westen, die haar geheugen verloren heeft en na veel we derwaardigheden, haar echtgenoot en haar verstan delijke vermogens terugkrijgt. De hoofdrollen in de ze films worden vervuld door de beroemde Ameri kaansche filmdiva's Margaretha Fischer en Cleo Madison. Voor het eerst wordt dan bij den heer Igesz ge werkt met een geheel nieuw projectie-apparaat, het nieuwste op dit gebied, nl. een Hahn Goerz Artisol apparaat met spiegellamp, zooals mien.thans in alle moderne biocsooptheaters in gebruik zijn. Dit is trouwens slechts een begin, zoo meldt de heer Igesz ons. en komen op een en ander nader terug. BEVORDERD. De volgende jongelui uit onze gemeente zijn aan de H.B.S. te ALkmaar bevorderd: B. Hoekema van de 4e tot 5e klasse, J. Velders, idem, C. Zwart van de 2e tot de 3de klas. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag jl. niet groot, daarentegen was de handel stug. Nor male prijzen liepen van 45—£5 ets., een uitzondering kon 57 ets. gelden. Voor de kalf- en geldekoeien waren tekort men schen present, do handel was zeer matig. Voor één stier werd betaald 55 ets. per kilo. Hier was ook niet veel vraag naar. Pinken hoegenaamd geen aanvoer en er was geen handel in. Op de paardenmarkt was niet veel leven, slechts oen paard of 3 van den heer de Ruijter, wat be schouwd werd als reclame. De handel in nuchtere kalveren was stug. De prijzen waren minder bij de vorige week. De handel in vette schapen was zeer kalm, evenzoo ging dat met de lammeren, voor den dood, daar was ook zoo f3 af bij de vorige week. Weer was er niets te doen in de lam/meren voor de weide, deze konden maar niet, hooger opbrengen dan f 15 of f,16. De magere schapen golden tot f25 per stuk per koppel. De handel in oude slachtschapen was tamelijk goed, deze golden tot f34. In bokken en geiten was ook weinig te doen. De handel in biggen en schrammen was al even eens stug, er was van de prijzen hij de vorige week weer beduidend af. De handel in vette varkens was vlug. prijshou dend, 33 ct. De hoogste markt. Zouters werden ver kocht voor 31% ets. Van de kippen en haantjes was heel wat af, stug- gen handel. Weinig boter aangevoerd, met 't gevolg, duur ver kocht. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN SPARTA I. Voor bovenstaande wedstrijden ontvangt Sparta I Zondag a.s. de pas gepromoveerde 3e klasser As sendelft I. Dit elftal behaalde in de competitie het ongeslagen kampioenschap va nde 4e klas. De wed strijd wordt geleid door den N,V.B.-scheidsrechter Prins uit Alkmjaar. Het Sparta-elftal verschijnt met de volgende opstelling: Lutjeharms. P. Brantenaar, P. Boon. G. Bos, Mr. J. Buiskool, J. Watertor. K. Wit B. Biersteker A. Watertor J. C. Rus R. Rus GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd1: Simoui van Ruiten, oudi 39 jaar, solioenmaJfler, en Anna Margaretha Wagiema.ker, oud 40 jaar, zonder beroeps bedden wonende te Sohageö. Getrouwd1: Jan1 Swager en Neeltje Geertje Anna 'Molenaar. POLITIE. Verloren: een rietsplaatje; een pakje, inhouden de sajet enz. Gevonden; een fietsplaatje.

Schager Courant | 1927 | | pagina 12