Abonnementsgelden, HOLLAND-INDIE. vóór 1 Augustus a.s. Het vliegongeluk bij de Kooij. Gebr. KWELDAM, Sehagen, Gemengd Nieuwg» Bethel te Delft vervoerd, waar hij ter Yerplegihg i» opgenomen. V&n de overige inzittenden werd een dame aen een arm verwond. De chauffeur klaagde over inwen dige pijn. Zij werden met een politieauto naar Delft vervoerd en daar verhonden De bestuurder van den auto. die de oorzaak van he'. ongeval was. reed. zonder zich van het ongeval iets aan te trekken, snel verder.. De politie meent hem echter wel te kunnen achterhalen. Het wrak van den beschadigden auto is door den heer J. de Graaf met behulp van een kraanwagen naar VIaardingen vervoerd. VROEG VERDORVEN. De politie te Leiden betrapte op heeterdaad een 17-Jarigen en een 14-jarigen jongen, toen zij poog den in te breken in een koffietent aan den Hoogen Rijndijk. De knapen, die van vrij goeden huize zijn, bekenden schuldig te zijn aan tien andere inbra ken. Zij waren in het bezit van een nagenoeg vol ledig stel iiibrekerswerk-tuigen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Te Stavenisse is Woensdagavond 7 uur tijdens een kort doch hevig onweder de 25-jarige miej. Helena Quist door den bliksem getroffen en gedood. WINKEL. Feestvargaderlng NederlandsoheCoöperatiova Vrou wenbond, Aldeeling WinkeL JL Woensdag 6 Juli te ongeveer half negen 's avonds opende de presidente bij monde van Mevr. Beukman deze feestelijke bijeenkomst in de» aardige met bloemen en regenboogk'leurige vlaggetjes ver sierde zaal van den heer R. Laan te Winkel. Ongeveer 250 personen, mieest vrouwen, waren aanwezig. Zij memoreerde bet feit, dat deze afdeeling nog maar sedert kort is opgericht, maar men toch meende den 0 Juli (de Internationale Coöperators dag) niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Juist in verband met de zeer korte voorbereiding verzocht spreekster het publiek de noodige démen tie te willen hebben, wanneer eventueel eenige stuk jes en vooral het tooneel&tuikje minder vlot mochten worden gespeeld. Na deze korte rede zongen de clubleden het inter nationale bondslied, wat goed bij het publiek in den smaak viel. Hierop was het 'woord aan den heer H. Beukman, bedrijfsleider van de Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel, met als onderwerp „De beteekenis van den Coöperatorsdag en wat daarme de verband houdt". Genoemde heer stelde in het licht, welke de motieven zijn geweest voor het in stellen van dezen Coöperatorsdag en waarom zulks juist gebeurde in de maand Juli. De maand Juli» zoo zeide hij, zal in normale jaren, wanneer we meer als dit jaar van zon en warmte hebben kun nen genieten, juist laten zien, dat alles in de na tuur juist omstreeks dien datum alle beloften in houdt omtrent den toekomstigen oogst. En juist om dat onze mooie coöperatievo beweging ook nog zoo veel van die schitterende beloften inhoudt, wordt de Coöperatorsdag ook in die maand gehouden. Dit is do dag volgens spreker, welke nationaal zoowel als internationaal in alle steden en dorpen( waar de coöperatieve beweging heeft wortel geschoten, ge vierd wordt. Op dezen datum roepon wij aan alle coöperatoren toe: „Ziezoo zoo ver zijn wij thans ge komen" en tot hen, die nog niet naast ons staan: „komt bij ons". Spreker stelde in het licht, dat zoo-j lang de Coöperatie „De Tijjdgeest" nog leden heeft,: die slechts de helft van hun verbruik bij de Coö-, peratie koopon, die leden ook slecht een halve zaakj kunnen hebben. Pas wanneer ieder vol lid en ver bruiker voornamelijk van de Coöperatieve produc ten is geworden, niet hier te Winkol alleen, maar in ons geheele land, dan zal het ons gelukken, ons ook moester te maken van do verschillende productie bedrijven. Hij noemde in vert>and hiermede reeds de Zeepfabriek van de 'Coöp. Groothandelsvereeni-1 ging „De Handelskamer" to Rotterdam. De eigen; koffiebranderijen en thee-meleerderijen! Voorts de' fabrikatie van harde vetton en oliën. Al deze be drijven zijn rëeds onder coöperatief beheer en met het beste resultaat. Spreker wekte allen op hun verbruik zooveel mo gelijk in het coöperatieve verband te organiseeren en hoopte, dat hij het volgende jaar zou kunnen ge tuigen, dat uit de omzetten van de Coöperatie „De Tijdgeest" gebleken was, dat zijn woorden niet te-; vergeefs zouden zijn gesproken. Applaus. Hierna kregen wij eenige schitterend uitgevoerde muzieknummers te hooren onder belangeloos© me dewerking van den heer Lodder (viool) en fnej. De Boer (piano). Een hartelijk applaus was hun deel. Nadat een kopje thee was geschonken, declameerden achtereenevolgens Mevr. Koopmans, msevr. Beukman en mevr. Zwagerman. Het stuk „Een toekomst-, droomf' van sterke propagandistische waarde werd met succes vertolkt. De speelsters, evenals mevr. Zwagerman, oogstten een hartelijk applaus. Na de pauze werd een tooneelst.ukje „Een buur praatje" opgevoerd. Ook dit viel zeer in den smaak en wij mogen de vrouwenbond geluk wenschen met dergelijke krachten, die in een zoo korten tijd zoo vlot leerden spelen 1 i Daarna werd een glaasje Haka-llraonade rondge-| diend en kregen we wederom eenige mooie muziek nummers te hooren. Hierna volgden weder decla maties van de reeds eerder genoemlde dames, die. weder met hun nummers evenals de muziek veel bijval oogstten: Een mooi tableau met een prachtige verlichting vormden het slot en het was te omstreeks half een, dat do heer Beukman met eenige opwekkende woorden deze mooie vergadering sloot. Een .winst van 20 nieuwe leden was de klap op do vuurpijl en wij aarzelen niet te zeggen, dat do jonge afuoeling van don Coöperatieven Vrouwenbond uitstekend geslaagd Is met het beloggen van haar eorsto feest vergadering. BURGERBRUG. Maarten 't Hart. leerling van de O.L.S. te Beha gen, is toegelaten tot de R.H3.S. te Alkmaar. BARSINGERHORN. Onze plaatsgenoote, Mej. Clasien Schoorl. is j.1. Donderdag geslaagd voor de akte Nuttige Hand werken. j WIERINGERWAARD. In deze gemeente is aan komen loopen een hond (Dobermann Pincher) waarvan inlichtingen zijn te bekomen ter secretarie. BROEK OP LANGENDIJK. Toen. schipper C. Zomerdijk jJ. Donderdagmiddag zijn schuit bijdraaide, sprong de aardappehosser S. Jonker uit de Rijp op een daar liggende schuit, trachtende deze te keeren. met het ongelukkig ge volg dat hij; bekneld geraakte en zijn scheenbeen, brak. HOOGWOUD, Onze plaatsgenoot de heer D. Breebaart, slaagde voor bet eindexamen 6-jarige BLR.S. te Hoorn, W ARMENHUIZEN, De gemengde zangvereemiging „Varia", directeur de heer J. Vlam, alhier behaalde op het concours van den M-HL Zangersbond te Andijk ia da 8de af deeling A1 een lsten prijs met 514 punten. SCHAGERBRTJG. De leerlingen van de laagste klassen der O.-L. school te Schagerbrug maakten Dinsdag IJ. hun, schoolreisje naar Amsterdam. Na bezichtiging van het Koninklijk Paleis, werd een boottocht ondernomen door de Amsterdamsche grachten en over het IJ. Vooral dit laatste leverde door zijn drukte en bedrijvigheid can de kaden der diverse scheepvaartmaatschappijen en (Droogdok- maatschappij veel bezienswaardigs op. ïn den na middag werd een bezoek gebracht aan Artis en het Aquarium. Ook het Zoölogisch museum met het Heijmans- diorama, voorstellende een duinland schap. met vogolbroedplaatsen. werd niet vergeten. Per tr&m bereikte men den Dam. waarna spoedig de thuisreis aanvaard werd. Bil aankomst te Scha- gen stond een achttal particuliere auto's gereed om het gezelschap naar huis te brengen. Het schoolfeest 1927 behoort hiermede tot het verleden. Hartelijk dank aan allen, die tot het welslagen daarvan mede werkten. ST. MAARTENSBRUG. Onder begunstiging van prachtig zomerweer vier- iden Woensdag de kinderen van de laagste klassen hun schoolfeest. Een groot© autobus, benevens eten viertal particuliere auto's, die. naar ons werd me degedeeld. gratis beschikbaar werden gesteld waren op tijd aanwezig om1 het jonge volkje met hun begeleiders te vervoeren naar Bergen en Bergen aan Zee. Zooals gewoonlijk waren velen aanwezig om getuige te zijn bij de afrit. Toen de lading was ingenomen, werd het sein tot vertrek gegeven. Even een paar stooten op de hoorn, toen een hoera geroep en handgewuif en daar ging de vroolijke troep, oul eenige genotvolle uurtjes door te bren gen in dén speeltuin en op de hooge blinkende dui nen te Bergen. Maar niet minder hebben de talrijke met schoppen gewapende toeristen genoten aan het strand te Bergen aan Zee. Zonder ongeval, maar zwart als de brand kwamen de rakkers des avonds weer op tijd binnen. 't Is een dag geweest van opgewekt genot voor de jeugd en van prettig medeleven voor de begeleiders Een woord van dank aan de dames en heeren die de leiding op zich hadden genomen. Verder aan de personen, die hun auto's beschikbaar stelden en mede aan hen. die-op andere wilze hebben medege werkt dit heerlijk kinderfeest zoo Schitterend te doen slagen. W ARMENHUIZEN. Wegens broederdienst zijn van de dienstplichti gen van de lichting 1928 voorgoed vrijgesteld H. J. Akkerman. G. Hetnan. A. Ligthart. C. H. de Vries, en Th. Zutt; Voorloopig vrijgesteld R. Biersteker.^ Q. Jonker. W. Sevenhuijsen. WINKEL. Tot voorzitter en secretaris der commissie tot, we ring van schoolverzuim, zijn respectievelijk benoemd de heeren W. Keetman en B. Span. HET KAMERLID MEVR. DE VRIES—BRUINS. Bij de Tweede Kamerleden, die zich gisteren op weg bevonden om de Zuiderzeewerken te bezoeken, was ook mevr. De Vries—Bruins.In den trein nabij Beha gen voelde zij zich zeer onwel. Tot Wieringen heeft mevr. De»Vries—Bruins den tocht nog vervolgd, maar zij is daarna naar Den Haag teruggekeerd. EEN NIEUW BELGISCH INCIDENT. In de Belgische bladen lezen wij, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag j.1. honderden kleine bil jetten werden aangeplakt op de muren van de kan selarij en het gebouw der Nederlandsche legatie te Brussel. De biljetten droegen alle het opschrift: „Wij willen onze 'Schelde!" Dit aanplakken veroorzaakte eenige incidenten, tus- j schen de Belgische aanplakkers, politieagenten en een aantal Nederlanders. Toch had geen enkele arrestatie plaats. De biljetten zijn Dinsdagmorgen verwijderd en door bemiddeling dor regeering is de politie nabij de legatie verstrekt. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gisterochtend geraakte bü den onbewaakten. over weg te Onna bij- Steenwijfc een met 'n paard bespan nen wagen met galanterieën onder den trein, die om 10 uur 39 pit Meppel te Leeuwarden aankomt. De wa- gon werd verbrijzeld en het paard gedoodj persoon-' lijke ongelukken vielen niet te betreuren. EEN WARME ONTVANGST. Toen een inwoner van Oegstgeest gisternacht door openschuiven van een raam wilde inbreken in een villa in het Wilhelminapark, aldaar, vond hij den bewoner, die onraad had bemerkt,tegen over zich met een geladen geweer. De inbreker sloeg op de1 vlucht, maar liep juist in do armen van een politie- agent. De man heeft bekend zich aan meer inbraken1 to hebben schuldig gemaakt. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring in Den Haag opgesloten. BLIKSEM INGESLAGEN. Bij den landbouwer B. Blaauwendraad, te Zwarte- broek, gemeente Barneveld, is gisteren de bliksem ingeslagen. De bewoner en een buurman, wiens kleederen wer den geschroeid en gescheurd en wiens schoenen wer den stuk geslagen, sloegen bewusteloos tegen den grond, doch kwamen later weer hij kennis. Brand werd niet veroorzaakt BIJ de K. L. M. is bericht ontvangen uit Sengora, dat het Fokker-vliegtuig gisteren om 11 uur 45 ge daald is; om 12u ur 45 werd vertrokken naar Bang kok, doch wegens het breken van een klepstooter werd om 13 uur 15 teruggekeerd naar Sengora. Daar na gaat het verder naar Bangkok. BATAVIA—AMSTERDAM. BIJ de K, I... M. is het volgende telegram uit Bangkok ontvangen; „Wij sljn hedenmorgen om 7 uur uit Sengora vor- trokkon en otd 12 uur in Bangkok geland. Wij blij ven hier 'tot Zondagmorgen, aangezien het verboden Is des Zaterdags ln Rangoon te landen," Zaterdag worden groote wedrennen gehouden in Rangoon en het vliegtuig moet landen op de ren baan. —WEERINGEN. Van de dienstplichtlichting 1928 zijn voorgoed' vrij gesteld; J. Bakker, J. Duitnker. D. Kooi! J. Rot gans en N. Veerdig. Voorloopig zijn vrijgesteld: T. Boersen, R. Bugel. C. Halfweeg en J. Tijseo, —WIERINGEN. Donderdag vertrokken Burgemeester en Mevr. Kol ff van hier naar Doorn, ten einde een bezoek te brengen aan den es-Kroonprins van Duitschland en echtgenoot®, die aldaar bijl den es-Keizer zijn ge logeerd. WEERINGEN. Naar wit vernemen, heeft de Inzameling van gel den voor een vaandel, aan te bieden aan da voet- galvereeniglnK „Succek" opgebracht f 18350. —WIERINGEN. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de Ver. ter bev. van getrouw schoolbezoek is beslo ten het plaatselijke schoolfeest niet de kinderen der O.-L. scholen van Oosterland en Hippolytushoef, welke niet aan 't schoolfeostreisje hebben deelgeno men. te houden op Vrijdag 22 Juli a.s. met bet oog op het groote aantal kinderen, ml. 137 van Hippo lytushoef en 113 van Oosterland, werd besloten in elk dorp voor elke school een apart feest te vie ren op een en denzelfden dag. Een goochelaar zal worden gevraagd en verder divorse spelletjes door de kinderen te laten uitvoeren. Aan Mej. Zwan werd wegens vertrek eervol ont slag als penningmeesteresse verleend en besloten vooreest niet in de vacature te voorzien en 't batig saldo te heieggen hij de Coop. BoerenIe»-hank Aen onze lezen bulten Sohagen doen wt) het ver zoek het abonnementsgeld, der Schager Coulant ovar hel tweede kwartaal 1927, tan bedrage van 11.93 (voor courant met Zondagsblad 1258), aan ons Bureau te betalen, öf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven <tp oaxo post rekening No. 23330, De laatste manier vnn vereffening «aden wij ton zeerste aan, daar dit slechts f cents kost} formu lieren zijn aam alle postkantoren één cent verkrijgbaar. Per Postwissel daarentegen zijn de kosten fQ.lQ. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.14 veribooging. Toezending ls dus voordeeligf Voor alle ahonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantporhou- dors) te betalen, geldt dit versoek niet Zft die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, of Kinderkleding enz. zijn geabon neerd, kunnen eveneens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1927, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag 12.33 Voor Het Nieuwe Modeblad i 1.23 Voor Gracieuse i 245 Voor Kinderkleeding 10.95 Voor Panorama f2.20 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE. OUDKARSPEL. (De kinderen- van de hoogste klasse hebben hun jaarlijkschen feestdag weer gehad. De autobus bracht ze naar Amsterdam1 en Valkeveen. waar 'hun na tuurlijk een -recht genoegelijken dag bezorgdis. Ook het weer werkte hiertoe mee. Bij half elf kwam alles weer behouden binnen. De laagste klassen gaan a.s. Donderdag naar Bergen en Castricuim. NOORDSCHARWOUDEL Oruz-e -schoolkinderen van de openbare school heb ben hun jaarlijkschen uitgaansdag weer gehad en ze hebben het ook, wat het weer betreft, uitstekend getroffen. De -hoogste klassen zijn per trein,vanaf Alkmaar naar Amsterdam geweest en de laagste klassen naar Schoorl. Bergen en Egmon-d. We be hoeven niet te zeggen, dat ze weer volop genoten hebben® Da begrafenis der slachtoffers. Donderdagmiddag werden op het kerkhof te Huls duinen nabij Helder het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de beide slachtoffers van het vliegonge val van j.1. Maandag nabij het vliegkamp de Kooij, dat aan de inzittenden van het schoolvliegtuig S 18, den korp.vliegtuigmaker van der Boom en den korp. seiner Bosker, het leven kostte. De stoet, die te 1 uur het Militair -Hospitaal verliet, arriveerde eerst omstreeks drie uur op de begraaf plaats. Bei-do kisten, waren bedolven onder een schat van bloemen. 'Nadat aan den ingang van het kerk hof de gebruikelijke salvo's waren gelost, begaf zich de droeve stoet, voorafgegaan door pijpers en tam boers der marine, naar de naast -elkander gelegen graven in het nieuwe gedeelte van het uitgestrekte kerkhof. Hier werden wederom de eerbewijzen ge bracht. De commandant van het vliegkamp de Kooij,- de ka pitein-luitenant Romeiinse, sprak hartelijke woorden van afscheid. Bei-de vliegers stonden bekend als uit muntende militairen van uitstekend gedrag, die zich mochten verheugen in de algemeene achting hunner superieuren. Zij zullen bij ons in herinnering blijven. Onze vliegtechniek gaat in stijgende lijn; wellicht zullen over eenige jaren vliegongevallen als deze niet meer mogelijk zijn. De thans gestorven jonge mannen hebben in die verbeterde techniek mede hun aandeel gehad: zij zijn gestorven in de vervulling van hun plicht jegens hun vaderland, en stierven een konink lijken dood. Rust zacht, trouwe kameraden De vlootpredikant, ds. Warners wees er op, dat de moeder van Bosker aan spr. gevraagd had niet over haar zoon te spreken, maar er de kameraden, die hem grafwaarts brachten op te wijzen hoe ernstig dit sterfgeval is voor hen. Ik heb mijn kind overgege ven aan den Schepper, die het me schonk, zeide zij tot spr. Dat is een woord, de moeder van een militair waardig? Ik bid u toe, dat gij allen, verwanten der dooden, in deze aangrijpende dagen zult kunnen zog gen als Job: de Heer heeft gegeven, de Heer heeft ge nomen, de naam des Heeren zij geloofdl Een zuster van den overleden Bosker sprak vervol-, gens tot -do aanwezigen en herinnerde daarbij aan de woorden, die Koningin Wilhelmina sprak tot haar dochter: „Als wij ons geheel overgeven aan een taak die ons opgelegd wordt, be vin aen wij ons daarbij het bost". Gij allen weet, dat wij die eenheid gevoelen, welke de Koningin hier op het oog had: de diepere eenheid, die alle menschen verbindt. Ds. Warners, ziin rede vervolgend, wees op den moed des geloofs in dit gezin, waarmede dit leed ge dragen wordt. De motor van een vliegtuig moge wel eens haperen, den motor van God's liefde kunt gij gerust vertrouwen, deze laat u nimmer in den Op'verzoek van de moeder van Bosker werd door de omstaanden het gezang „Gelooft zij God met diepst ontzag", gezongen. Namens de pas opgerichte vereeniging van Gronin gers ,,'t O eten de" Sprak de heer Marwitz woorden van afscheid. Een der officieren dankte namens de families voor de laatste eer den overledenen bewezen. Vertegenwoordigd waren aan het graf de comman dant der marine, den garnizoenscommandant en -de Luchtvaartafdeeling Soesterberg. LOONDORSCHERS EN WEGENBELASTING. Naar wij vernemten, heeft de Ned. Vereeniging van Landhouwtractor-gebruikers, welke onlangs aan den minister van Financiën een audiëntie had aange vraagd ter nadere bespreking van de quaestie der niet-vrijstelling der loondorschers en -ploegers van de wegenbelasting voor hun tractors, dorschmachi- nes, stroopersen, stroobinders en gereedschapswa gens, thans een afwijzend antwoord van den minis ter ontvangen. •(Naar men weet, stelt artikel 0 der Wegenbelasting wet landbouwtractors, en aanhangrijtuigen slechts vrij, voor zoover ze worden gebruikt in eigen land bouwbedrijf.) De minister deelt der vereeniging mede, dat er geen termen zijn gevonden, omi te bevorderen, dat de gevraagde vrijstelling wordt verleend, omdat bij de behandeling in de Tweede Kamer van het wetsont werp en van het amendement-Van den Heuvel c.s. op art. 6 voldoende is gebleken, dat het in de be doeling heeft gelegen, loondorschers voor de door hen in hun bedrijf gebezigde motorrijtuigen niet van de wegenbelasting, vrij te stellen, zoodat volgens den minister een bespreking der zaak op een au diëntie geen vmcht zal afwerpen. NDORDSeRARW 01)1*0, Het Harmoniegezelschap Excelsior gaf onder lei ding van den heer P. Pranger Don-derdagavond het tweede openluchtconcert in dit seizoen. Wellicht voor een groot deel het gevolg van het drukke seizoen in den tuinbouw, was zeer weinig publiek aanwezig. Jammer was dit wel. want hei was een keurig programma, dat gegeven word We maakten o.m, kennis met het verplichte num mer. Ouverture „Les Francs Juges" van Hector Berlioz waarmee op het laatste concours den twee den prijs behaald. Ook h-et volgend nummer „Souvenir de Rigo-letto", fantaisie van L. Mayèur, waarin de heer Van Dijk met de solo voor alt-saxophone een zware partij had, die uitstekend werd afgewerkt, boeide ons ton zeerste. In de Ouverture „Le Barbier de S-éville" van G. Rossini ontmoetten we eenoude bekende, die ech ter nooit verveelt en- ook nu vveer op de meest keurige wijze ten gehoore werd gebracht. Ons oordeel is, dat nog d-oor veel *te veel Ingeze tenen die er wel den tijd voor vrij: kunnen maken, deze concerten verzuimd; worden. „Excelsior" geeft een avond van kunst en genot, op -h-et mooiste plekje onzer -gemeente heeft men een gezellig zitje, de kosten zijn voor niemand een bezwaar en toch'op zoo'n avond vindt men nog verschillende imiemschen aan de ipooirt staan en laten het mooie concert onbezocht. JULIANADORP. Hlet Bestuur van de N.V. Stoomizuivelfabriek „De Vooruitgang" heeft uit een groot aantal sollicitan ten het volgende personeel voor haa-r nieuwe be dril f benoemd en wel tot: len kaasmaker-bedrijfs leider P. Visser te Ooatwoud; 2en kaasmaker G. Koster te Julianadorp; 3en kaasmaker J. de Vet te Julianadorp; controleur-boekhouder A. J. van der Meij te Haulerwijk (Fr.); botermaker P. Stapel te Oudendtik (N.-H.); machinist-bankwerker P. van der Woude te Opeind-e (Fr.) WIERINGEN. Donderdagavond gaf de muziek vereeniging „Har monie" in hare muziektent te Hippolytushoef een goed geslaagd concert, dat door veel publiek werd bijgewoond. OUDE NIEDORP. Bij' besluit vaiv.Ged. Staten van 29 Juni 1927 zijn voorgoed vrijgesTeld van den dienstplicht, lichting 1928, wegens broederdienst de volgende personen: J. Blankendaal. J. J. Korver, J. Portegijs. M. Slijboom. Voorloopig vrijgesteld zijn: T, B-usker en M. Ligt hart. DE MAASBRUG TE MAASTRICHT. Overleg tusschen hoofdingenieur Van Konijnen burg met ingenieur Klink en andere deskundigen heeft volgens de V„N .R. C." tot resultaat gehad, dat de oplossing van het Maasbrug-vraagstuk waar schijnlijk zal leiden tot volkomen behoud van de monumentale brug. Rund-, Kalfa- VarKensslagerij, ariln telefonisch nanéesloten onder No. 64. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA IN INDI8. De „Deli-Courant" deelt mede, dat 39 communisten in het Sian-tarsche gearresteerd zijn wegens het ma ken van propaganda op de ondernemingen. FORDS ANTISEMITISME. Onlangs maakten wij melding van een proces, aanhangig gemaakt tegen Henri Ford wegens anti- semietische uitingen in zijn blad de „Dearborn In dependent". Thans meldt een Reuterbericht uit New York, dat het New Yorkscho blad „American" be richt, dat Ford verontschuldigingen heeft aangebo den voor deze uitingen en heeft verklaard, dat hij geen artikelen meer zal schrijven, die voor de Jo den onaangenaam zijn. DE LANDSVERDEDIGING VAN BELGIS. Bij de behandeling van de begrooting van lands verdediging in den Senaat heeft minister de Bro- queville meegedeeld, dat hij over de bewapening van Duitscblan-d inlichtingen bezat, die verontrus tend waren voor de toekomst. Hij zeide het aantal te kennen der mannen, die telkens na zes maanden ontslag uit den dienst der Rijksweer kregen, met name intellectueelen, en dat dergenen, die drie, vijf of acht jaar gehouden werden alsmede het bestaande aantal divisies. De minister zeide, er de voorkeur aan te geven, geruststellende verklaringen af te leg gen, mjaar hij mJocht niet verbergen wat hij wist. Voor den oorlog, zoo bracht hij nog in herinnering, had hij in een geheime Kamerzitting op het ge vaar van de zijde van Duitschland gewezen; men had hem toen echter niet geloofd. Thans kon men hem gelooven. ONTSPORING EXPRESS LUXEMBURG—BRUS SEL, Woensdagavond is te Poix-St.-ïïubert de express LuxemburgArlon—Brussel ontspoord. De locomo tief en twee wagens kaftel-den om. Er hadden echter geen persoonlijke ongelukken plaats. LEVINE PER VLIEGMACHINE TERUG. Levine wenscht in een vliegmachine terug te kee ren naar Amerika. Daar Chamborlin niet beschik baar is, heeft Levine onderhandelingen aangeknoopt, met Franscho vliegers, o.m. Bajac, wien hij, naar men zegt 400.00 francs heeft aangeboden. Bajao heeft het aanbod nog niet aangenomen. Gemeld wordt, dat de Amerikaan Levine „naar Amerika zou terugkeeren in de „Mis Columbia die bestuurd zou worden door Drouhing. Binnen twee of drie weken zou het vertrek plaats vinden. De Parijsche correspondent van het Hbld. seint Bij den terugkeer van het vliegtuig „Columbia" met Chamberlin en Levine door de lucht naar New York, zal de Fransche vlieger Drouhin, als piloot dienst doen. Dit, om-dat men nu eenmaal wil, dat een Franschman- als eerste de vlucht in tegenge stelde richting volbrengen zal. Het drietal vertrekt heden naar Croydon, waarbij Chamberlin Droubm de noodige instructies zal geven voor be-t besturen van de Columbia. Het lijkt beel lastig, dat de Fansoh man geen Engelsch spreekt en de beide anderen geen Fransch spreken, maar Levine verklaarde, cl at 'bij' een dicti-onnaire bij' zich heeft en zich daairmee wel zal redden. STORM EN ONWEER BOVEN PARIJS. Uit Parijs 7 Juli. Hevige stormen en onweders gepaard gaande met stortregens, hebben gister avond Parijs geteisterd. In vele -deelen der stad is groote schade aangericht en cle kelders van vele buizen kwamen onder water te staan. In verschil lende theaters en concertzalen konden de werkzaam heden geen voortgang hebben, daar het water ae zaal binnenstroomde. Ook in de Kamer van Afge vaardigden drong de regenvloed binnen Op twee plaatsen bij de Place de 1'Etoile is -de bliksem m het wegdek geslagen, waardoor dit gedeeltelijk werd vernield. Vele straten, die blank stonden, moesten voor bet verkeer gesloten worden. In het Oosten der stad stond het water in een telefoonbureau twee voet boog, waardoor -de dienst groote stagnatie on dervond. RUMOERIGE ZITTING DER FRANSCHE KAMER. Even voor het einde van de miiddagzitting d9r Kamer had een van die incidenten plaats; die den laatsten tijd betrekkelijk vaak voorkomen, waarbij

Schager Courant | 1927 | | pagina 2