Een doos iijoe Toilotzeep S&anja, Nieuwe Abonné's Nieuwe Modeblad Brabantsche brieven. Zeg dan.,Nee!' Reclames. Gemengd Nieuws. weer vol, totdat In 1854 de hertog Antonio Torlonia besloot de droogmakerij te bekostigen. Het was een aardigheid, waarmede 15 imdllioen gulden gemoeid waren, doch die aan den onderneraenden finan cier behalve een nrinsentitel. eerbewijzen' en de dank baarheid van het volk ook veel profijt gebracht heeft. Daar. waar het water uit een hoofd vaart, die over de geheele lengte van den polder het water opvanet. zich in een fraai gemetseld van sluisdeu ren voorzien hasin. enkele meters naar omlaag stort om dan den afvoertunnel in te dringen, staat hoog boven het monumentale bouwwerk een drie maal levensgroot© Madonna Een spreuk wijst den bezoeker er op, dat hetgeen de (heidensche) Romeinen niet hadden kunnen be reiken, Torlonda met behulp der Moeder Gods be reikt had. Daar de geheele afwatering op natuurlijke wijze Vliedt, zijn de kosten beperkt tot het onder houd van slooten. tochten, vaarten en tunnels, zoo dat het geheel een zeer winstgevende zaak is. In dien ten minste niet weer een aardbeving ook dit •alles -zal verstoren. Wjonder boven wonder bleef/ het in 1915 gespaard. Doch weer is het onrustig on der de aardkors van Ialië. De onnatuurlijke hitte, en wekenlange droogte waaronder uw Holland- sche kikker (d.w.z. uw correspondent) heel erg te lijden heeft, schijnt verhand te houden met onrust onder de aardkorst, want van de week zijn in ver schillende plaatsen, waaronder zulke zoover van el kaar verwijderd als Napels en Turijn aardbevingen geconstateerd. Gelukkig is alles zonder ongelukken afgeloopen, doch men kan nooit weten of zich de aardbeving zal herhalen en hoe het dan zal gaan. Wij zetten onzen tocht niet verder de Albruzzen in. „Eerst een mooie blik vanaf de hoogte op den typischen polder, met zijn rechthoekige wegen en vaarten en dan verder hoog boven het Liri-dal. De Liri is een heerlijk frissche bergstroom en daar men hoog op de toppen der bergen nog sneeuw zag lig gen, kon men zich het vele water in den hoofdvaart van den Fucinopolder en in de lustig voor huppelen de Liri gemakkelijk verklaren. We kwamen aan Soro met hoog op een alles do- mineerenden bergtop, het oude kasteel Rocca Sorella, dat den 28 October 1229 door Keizer Frederik II (Bar- baroasia) in den meergenoemden Welpen- en G'ibel- lijnenstrijd verwoest, doch enkele jaren later weer op gebouwd werd. Nu is het eigendom van den Staat. Even later bereiken wij Isola del Liri, waar de Liri zich met een. schitterend mooien waterval naar beneden stort. Wat een blik al dit frissche water te zien, terwijl wij uren en uren lang stof hadden gemaakt, gewoon weg niet te beschrijven. Wanneer men omkeek, dan hingen nog kilometers achter ons dikke stofwolken, opgezweept van den weg, die wel met een handbreed dikke stoflaag bedekt was. En... in die stofwolken volgde ons Romolo met een wagen van een bevriend arts uit Rome, die ons in Avezzano getroffen had en autopech had. Dadelijk had mijn Italiaansche vriend Romolo afgestaan en daar Romolo nu eenmaal moet racen, rende hij ons achterna. Daar mijn vriend, op ons verzoek, niet hard reed, zaten de dokter en eene dame, dank zij Romolo, een paar uur in het stof te happen. Opeens oen getoeter achter ons, Romolo kwam ons voorbij. Het drietal was onherkenbaar van de stof. Wij stopten en lieten hen kalm enkele kilo meters vooruit gaan. Wat was het een heerlijke natuur en een gezelligen weg. Steeds weer karretjes, of muilen en ezels, dan weer vee en overal langs den weg net als bij ons hui zen, niet meer zoo uitsluitend rotssteden en het platte land verlaten. Noch de bevolking, noch rijdieren en vee voelen zich reeds „ontdekt" en zijn heel bang voor de automobie len, die nog zoersporadisch hunne omgeving onvoilig maken. Het vee rent de eene keer als gek voor de auto uit, springt dan een berghelling op of bijna een af grond in, vrouwen werpen zich bijna voor de auto ten einde een kip te redden, kippen fladderen zonder reden van een veilige tak langs den weg onder de wielen, enfin, de Abbruzzen zijn nog niet geautomo- biliseerd. Het kon niet anders of we moesten het oude Cister- censterklooster van Casa Mari bezoeken. We spra ken met een prior, die ons vertelde, dat er ook een Hollandsche pater, broeder Antonius genaamd, was.' Hij was ongesteld, anders had hij hem zeker geroepen. Langzaam maar zeker hadden wij de Abbruzzen weer verlaten en bereikten de sedert kort door Mussolini van Rome afgescheiden nieuwe provincie Frósinone en aan de hoofdstad van dien. naam. mooi op een rots gelegen. Wij aten buiten op een balcon, mot een prachtig uitzicht, hot werd koud, daarna donker en toen zag men overal lichtjes van steden, dorpen en eenzame woningen. Op het plein voor den prefectuur is een heel mooi standbeeld te bewonderen, ter eere aan de hagedach- 'enis van Niola Rdciotti, die behoorde tot degenen, die zich in de eerste helft van de vorige eeuw tegen de beestachtige onderdrukking der Pausen verzette. Het standbeeld zelf schildert die onderdrukking en de mishandeling, waaronder de bevolking onder de kerk vorsten te lijden hadden, zeer realistisch. Wat er allemaal door het Pontificiek en het Ko ninklijk Napelsche bestuur nagelaten en sedert 1870 door het Italiaansche Rijk gedaan werd, bewijzen o.a. al de nieuwe bruggen, groot en klein, die men onder weg aantreft. Tusschen Avezona en Sora (oud-konink lijk Napels) alleen reeds 240 stuks, allen in de laat ste halve eeuw over de vele bergstroompjes en stroo men aangelegd. Van Frosinone naar Rome leidt een prachtige breede weg, maar die hadden wij ook in volle breedte noo- dig, zooals aan de lezeressen en lezers spoedig zal blijken. De wagen van den doctor was zeer slecht in orde en zoo werkte het licht niet. Goede raad was duur. Romolo bracht de oplossing. Ik zal zooveel mogelijk naast u rijden, zeide hij tot onzen vriend den Com mandantore en is er iets op den weg, dan ga ik ach ter u rijden en blijf zoo dicht mogelijk bij, omdat anders uw stof mijn uitzicht verhindert. Het was, dat begrijpt ieder, een zeer gewaagd stukje. De doctor zelf was ziek, lag voor mirakel achterin en hem was alles om het even. Zoo begon de tocht. Soms reden we over de 40 K.M., voortdurend waren er ossenkarren met hooi of graan en wijnkarren op den weg. Alles liep goed af en we bereikten Rome, waar Romolo ons nog even voorbij- racede en met 70 KM. snelheid de leiding naar onze woning nam. Ik maakte Romolo mijn compliment en gaf hem een welverdiende fooi. Hij had n.1. 's morgens voor ons één band en later voor den doctor 5 banden om te leggen gehad. Daar Romolo meer renner dan mecanicien is, of schoon hij zijn vak prima verstaat, is het banden- oppompen en omleggen voor hem een strop, laat staan dan zes stuks. Het was inmiddels twee uur 's nachts geworden. Romolo keek op zijn horloge en zei toen tegen me: Ziezoo, St. Pieter is weer voorbij, gelukkig maar, want voor een braaf automobilist voelt die niets, ik geloof zelfs, dat hij al de spijkers gestrooid heeft die onze banden lek gemaakt hebben. Neen hoor, voor mijn part kan St. Pieter gestolen worden. Toen ik daarop zei, dat het niet de schuld van den braven heilige, maar evenals de hitte wel de schuld van de zoneclips zou zijn, trok Romolo zoo'n prachtig bakkes, dat ik hem nog gauw zei: Drink vooral den wijn die over is op en drink op de gezondheid van do bewoners der Abbruzzen. Die hebt gij zoo in den stof gezet, dat een goede wensch voor hun gezond heid wel op zijn plaats zou zijn. Ik weet niet of Ro molo het deed, maar de consul en ik dronken werke lijk op de gzondheid der Abbruzzen en beloofden el kaar een volgend maal er nog dieper in door te drin gen en kennis te maken met het meest woeste deel dier romantische bergen. rinmig antwoord, wat u ermee te maken hebt. De uitdrukking- in Vega's oogen deed hem op houden. Het ontging hem niet dat de kolonel aan gevoelens van Jievige jaloezie tem prooiwas en dab wekte Roddy's symphatie tot op zekere hoogte. Dan waren ze „collega'V. Hij had Inez Rojas maar tweemaal ontmoet en wist toen, zooals hij zelf gezegd .had, waarom hü naar Venezuela was Sekomen. De ander kende haar al jaren en moest us wel, volgens Roddy's logica, zeker van Inez houden. Roddy begon weer te spreken, maar nu rustig etn) kalmeerend. Ik heb tenslotte geen reden om u de waar heid te onthouden,. Ik heb inderdaad miss Rojas ontmoet. Maar ik mag, niet zeggen dat ik haar ken. Ik ontmoette haar toen ze met haar rijknecht aaml hefc rijden was. Ik hield haar voor een Ameri- kaansche. Ze had eenige hulp noodig en die heb ik haar kunnen verschaffen. Dat is alles. Vega naderde Roddy, vooroverbuigend alsof hij opihet punt stond om hem te bespringen. Zijn ge zicht Was vlak bij dat van Roddy. En wat was dat voor hulp? siste hij. U bent onbeschaamd, zei Roddy kalm. Geef me antwoord. Daar heb ik recht op. Niemand heeft daar meer recht op dan ik. Met een theatraal gebaar hief hij' zijn rechter arm pp en! strekte die uit of hij! een stoot met een wapen wilde geven. U werd bespied, riep hu uit. Ik weet diat u haar ontmoet hebt. U hebt me willen be driegen'. Allebei. Zür zal het ook probeeren.... Het maanlicht verdween plotseling voor kolonel Vega's donkere oogen en toen hü weer in staat was ze te openen, staarde hij duizelig naar zwaaiende masten en wapperend touwwerk. Roddy dtong, ter wijl zijn hand naar Vega's Jöeel tastte de schouders van den man tegen de verschansing. Zijn andere hand hief hij als een machtigen hamer boven het gezicht van den Venezulaan. f Gisteren, hijgde Roddy, heb ik je leven ge red. Als je met je smerige Spaansohe ziel het waagt tegen het meisje te lasteren, zal ik het je nu be nemen. I Hij gooide den man1 van zich1 af, maar Vega strompelde weer naar hem toe buiten zichzelf van "pijn' en^van woede over zijn vernedering. Jij bent het die haar beleedigt, schreeuwde ULVENHOUT, 4 Julf 1927 Menier, 't Ziet er zoo maar aarig uit mee de wèreld op d'n oogenblik. Moes, (Moes kops nie hoor, maar Moe- zelinie) ee looveul as 'no nieuwen oorlog veurspeld. „Morgen", eet ie gezeet, „zoo tusschen 1935 en 1940". Nie tusschen half acht en kwart veur achten, da zou de zoo denken aan de hand van ons nieuwe spoor- boekske, neeë, in do jaren 1935'40. Nouw weten we 'tenminste: waaraan en waaraf. Maar as ik de Móes was, zo-'k zoo denken: ge mot gin slapende honden wakker maken. Hoe meer g'er over zeevert, hoe eer der de poppen aan 't dansen. Maar ik heb 'm wel in de kieren, 't Is 'm na den lesten oorlog zoo best gegaan; misschien, denkt-ie, maak ok nog meer owee. Daar gaget maar om. Denkte da Sjemberlijn en Levijn over d'n oceaan hadden komen vliegen as er gin fortuintje aan te verdienen was geweest. 'tWas Lmdbergh zoo veur d'n wind gegaan, da z'm da gauw nageleverd emmen. Een Burd? Van 't zelfde laken 'n vest, amico. En eerst zou Sjemherlijn terug fladderen, maar Levijn ee natuurlijk gezeet: „vuer wat sulle wij trug klap wieken; bij me gesond, we bennen d'r nouw en trug faren we met de boot joh. Geen kapsjoones. De dol- larretjes penne pinnen". Nee, dan de Kaëllèm. Da's wark. Passegieren naar d'Oost mee behoorlijke hal tes onderweg, net as onzen stoomtram, Breda—Ant- warpen. En die komen trug ok. Let 'r op. Onze pi loot Gij zen dorre ver doe gin dingen op risico of d'n hij. Em ik bescherm haar. Weet je waarom P Om dat ze muu verloofde is. Eerni ociflanblik stonden, die twee mannen elkaar aam te staren, terwijl onder hun voeten het dek licht heen en weer schommelde. Roven het geluid van den wind in de touwen en van het geklots van het water tegen het schip uit, kon Roddy zijn eigen snelle, zware ademhaling hooren. Hij twijfelde er geen oogenblik aan of de man de waarheid 8prak. Daarvoor hadden Vega's woorden te over tuigend geklonken en zijn bewering scheen zijn plotselinge vijandigheid zoo volkomen te verklaren uat Roddy geen oogenblik aarzelde om hem te ge- looven. Met een- krachtige poging tot zelfbedwang her stelde Roddy zich. Hoezeer hem die mededeaüng ook schokte, Vega moest in den waan blijven dat de zaak voor hem van.' geen beteekenis was. Had u me dat maar eerder gezegid, zei hij rustig. Ik dacht dat uw vragen' alleen maar luit onbeschaamde bemoeizucht voortkwamen. Het gesprek begon hem buitengewoon tegen te sta^n. Hij verlangde ernaar om weg te komen, om rustig te kunnen nadenken over heb nieuws dat zijn schoone en pas ontloken' verwachting zoo spoedig den bodem insloeg. Hij voelde hoe hij Inez en zijn mooie liefde voor haar vernederde, door voort te gaan op deze manier met dien man daar over haar ruzie te maken. Maar hij begreep ook dat hij ter wille van1 haar veiligheid moest zien gewaar te worden wat Ve£a wist en wat hij meende te weten.Met de bedoeling hem uit zijn tent te lokken, ging1 Roddy voort: Eu eigenlijk vind ik uw vragen nog onbe schaamd. Rij ons bespionneert een man het meisje niet dat hem haar woord heeft gegeven. Wh hebben u bespianneerd, protesteerde Ve ga. We hadden niet gedacht dat we zouden merkent Uit Roddys mond klonk het scherp en waarschu wend: Neem u in acht. U ontmoette toen op den weg Hat heb ik! a al verteld', zei Roddy onge duldig. U bent afgestegen1 en hebt met haar gepraat. Roddy begon' te lachen en legde Vega met een kort gebaar hét zwijgen op. Is dat alles? informeerde hij. Wordt vervolgd. /Jls ge é&anja hebt besteld Bisch dan ®%anja voor Uw geld Brengt men namaak, zeg dan-Jtee Neem dal maar gerust weer meef Twijfelt gij h moment misschien Vraag dan maar de ftesch te ztent SPAART JUBILEUM-BONS GRATIS FUNE 0PTI5Ü1E RANJA-GLAA5JE5 ONtcei FABQÏKAN7C goeien uitval: die benut meugelijkheden. 't Is anders ver gekomen in de wereld. In veertien dagen tijds, op veilige manier reizen me naar Indië en as we 'n haast-bodschapke emmen, dan bellen me ze daar ef- fentjes op en zetten 'n boom op. Ik zie m'n eigen strak al tillefeneeren mee zoonen bruinen broer die kapsies mokt over mijn Bredasche èrebeesjes Ik bij de kachel mee 'n drupneus en winterteenen, stijf onder d'asperientjes; hij in z'n zwembroek mee 'ne rug, blinkende van 't zweet. „Hallo ja, met wien sprree ik ja?" „Mee Dré uit Ulvenhout". U sprreekt met Dicklippia uit Batavia en ik bel u op ja, omdat uwe aardbeien, die waren rrot ja". „Dan mokt 't maar zjam van jong, ik heb ze frisch verzonden mee de K L. M. Wa-d-ebben juillie veur weer?" „Lekker ja, 107 graden in de schaduw, heerrrlijk ja, en bij u." „Pschiess, Haiesssch". „Wat zei u, mister Dré?" „Niks, ik nieste, het stormt en sneeuwt hier in Ulvenhout. „Stuurrr me snel andere aarbeien ja, ik einig te sprrreken, anders maakt u mij ook verkouden jal Tabee."'Daar gaget naar toe. En as me nouw nog 'n radio-film-ding in huis krijgen, dan is de boel volmokt. Dan is Tt veur 'ne getrouwden mensch nie- meer om uit te houwen. Steld óew effentjes veur: ik naar Den Haag, waar ik gère koom en Trui richt even d're radio op de Spuistraat in Den Haag. Echt scheidingen man zijn d'r het gevolg van. Want ge wit zeker ok hé, da daar in Den Haag, zuuver geteld, 'n dikke veertig-duuzend wefkes los rondloopen: zoo- veul as overcompleet Nouw....? Daar stade dan mee oew goei gedrag op 'n wit doekske in oew eigen huis kamer. Om koud van te worren. Da 's 'n uitvinding van d'n duuvel zelf. Over den duuvel gesproken: wa zegde me daar van dieën Daudet. As 'n duuveltje in 'n doske is ie uit de nor gesprongen. 'Heel de wèreld ee-t-r om gelachen. Ziede nouw, dat die tillefoontjes eigenaardige din gen zijn. Zonder die uitvinding zat de Hoofdredacteur van de Action-Francaise nog in de kast. Maar nouw zal ie z'n eigen gevangen motte houwen denk 'k, om nie overnuuw in de Santé vertroeteld te worren. Em dan te weten dat 'r vijfhonderd tot de kiezen gewa pende soldotjes en dienders aan te pas zijn gekomen om hem veilig en wel in de prison op te bergen. On- dertusschen ebben ze nouw in de plek van Daudet een moederke ingesloten, mee d'r kindje van vier maanden. Da 's te gek. As ik nouw Daudet was, dan.... maa ja, ik ben maar 'ne boer! Maar in elk geval, ik liet da madammeke en d'r kindje nie in mijn plek zitten. Nouw kan Daudet waar maken of de Fran- zosen wezenlijk zulke hoffelijke tiepekes zijn en mis schien eet de Regeering daar wel op gespekelèerdl Ik zit op de loer. iBen benieuwd as 'k oew de volgende week schrijf of ik 'r wa meer van weet Hoe is 't bij jullie in Schagen? Ok slecht weer? 't Is hier bar. De petatten komen gekokt uit d'n èrde. Want de grond is broeiend en nat as 'n kinderbedje. Me zulle hopen as da-'t gauw opknapt, ander ziet 't er van den winter merakels slecht uit. Slechte petatten, duro steenkool, want ze houwen 'm nouw al op peil mee dit weer, weinig geld veul stroppen van 't zomerseizoen, overal de klad in. Tot in d'n aether toe. Wat 'n ruzie tusschen die twee kranten daar in Amsterdam eé.om toch maar het krantje van d'n Radio te meugen 'drukken. Want daar komt alles uit vort Da krantje. Ze willen d'r gin van allen wa-d-aan verdienen, 't Is allemaal veur de luistervinkies. Maar ondertusschen is 't 'r gin één lustervink, mee al z'n kiekens d'rbij of ze kennen het gironummer van Hilversum allemaal uit d'ren kiekenkop. Maar allee, lot ze maar tobben daar in Amsterdam, 't Is ten slotte overal en altij wa. Over Amsterdam gesproken, zebbe daar 90.000 wasechte, beveiligde guldens opgehaald veur d'n siekloonramp. De Telegraaf schreef: Amsterdam heet Den Haag geslagen. Da's netuurlijk weer Telegraaf- stijl. Amsterdam mee bijna 2 X zooveul inwoners as d'n Haag eet, och èrme, 10 miel meer opgehaald dan Den Haag, dus.... da ze daar nouw. nie opscheppen, want da kos niks, zeggen ze bij ons. Menier, de groeten van Trui en gin haar minder van toet a voe DRó. Aardbeien. Nierkwalen maken Uw spoedig oud 1 Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al te vaak voor, dat men last krijgt van rugpijn, dniizelighjedd, zenuwpijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van overspanning der nieren het zijn waarschuwingen van de nieren, dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uwl heele leven, dag en nacht, werken de nieren1 om de vergiften uit uw bloed te filtreeren. Als zij hierin talen, kunnen ernstige en diepgaande kwa len zich ontwikkelen. Urinezuiur-zouteacu hoopen zich dan in het bloed op, en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumatiek veroorzaken; of wel wordt een onvol doende hoeveelheid water aan het bloed onttrokken, waardoor zioh waterzuchtige zwellingen kunnen vormen. Ook kunnen ontstaan blaasstoornissen, niersteen, niergrujs, blaasontsteking, ischias, spit, vermagering, zenuwachtigheid en gebrek aan energie, i Vermijd de ontwikkeling dezer verschijnselen. Wek de nieren op en versterk ze met Foster's Rug-, pijp en Nieren Pillen. Dit specifieke niermiddel werkt rechtstreeks op de oorzaak van! uw kwaal, reinigt ten versterkt de< nieren, lenigt de urineka- malen en regelt de werking der blaas. Zoowel 'mannen als vrouwen kunnen baat vinden bi? het gebruik van1 Foster's Rugpifn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij! apotheken en drogisten, 6, f 1.75 per fLaooay. LONDENS KLEINSTE BABY. Drie weken geleden werd Londen's kleinste baby geboren, een kindje, dat 622 gram woog. Het is een dochtertje van het echtpaar Seabrooke in Paddington. De eerste vijf dagen werd zij gevoed met melk uit en spuitje, waarmee men een vulpenhouder vult. Maar nu gebruikt zij al melk van een lepel. Haar trotsche moeder heeft pas aan een journalist verklaard, dat zij heel sterk is en, hoe klein ook, uit stekend ontwikkeld. De directrice van Queen Char- lotte's iHospital waar het kindje geboren is, zegt, dat zij nog nooit zoo'n klein wichtje heeft gezien. Wat niet wegneemt, dat zij toch „groot" kan worden. Isaac Newton woog bij zijn geboorte niet meer dan 907 gram. COOLIDGE VROOLIJK „THUIS"! President Coolidge staat, bekend als een zwijgzaam, schier ongenaakbaar man. Hij heeft zich dezer dagen echter van een geheel anderen kant doen kennen. In zijn buitenverblijf in Zuid-Dakota heeft hij Maandag zijn 55sten verjaardag gevierd en daarbij heeft hij zich ontpopt als een joviale vroolijke kerel, die uitste kend kan „meedoen Toen 's middags om half twee een troep rumoerige cowboyys en padvinders hem kwam opzoeken, vonden dezen hem in de conventi- oneele zomerkleeding van den voornamen Amerikaan. Maar twee uur later, toen hij uit zijn huis naar bui ten kwam om een rijk-opgetuigd paard als geschenk in ontvangst te nemen, was hij geheel- als cowboy gekleed, van den „ten-gallon"-hoed tot de hooge kap laarzen met rinkelende sporen toe. De president mengde zich opgewekt tusschen zijn gasten, sprak hun taaltje en nam bijna met smaak, lezen wij, aan hun liederen deel. De cowboys behandelden Coolidge zeer amicaal en toen deze naar hun meerling niét stevig genoeg in den verjaardagskeek hapte, dron gen zij er op aan dat hij een „bigger bite" zou ne men. Coolidge gaf aan deze uitnoodiging gretig ge hoor. Mrs. Coolidge hanteerde intusschen met vreug de het filmapparaat om deze merkwaardige episode uit haar's mans leven te vereeuwigen. EEN AMERIKAAN OVER TUINEN EN TUINKUNST IN NEDERLAND. De Nederland-Amerika Fundatie, gevestigd te New- York, geeft een maandblad uit, en de nu pas ont vangen aflevering is geheel gevuld met een artikel van G. Evans Hubbard,, een der bestuursleden van de Garden Club of America. Leden van die organisatie hadden in Juli 1924 in Nederland gereisd om er de tuinkunst te bestudeeren en speciaal om na te gaan wat er te vinden zou zijn aan „Hollandsche tuinen" die vroeger (17de eeuw) een voorbeeld waren geweest voor de tuinarchitecten van andere landen. Evans Hubbard geeft dan een boeiende opsomming en beschrijving van de tuinen, parken en lustverblij ven hier te lande.welke de Amerikanen bezocthen.Hi] is daarover vol bewondering; en zelfs voor een Ne derlander, die zijn land tamelijk wel kent, is het een openbaring, dat wij op het gebied van tuinkunst in ons land zooveel heerlijks bezitten. Evans Hubbard wekt in zijn artikel de Amorikanen op tot een be zoek aan de tuinen in Nederland. Hij is van oordeel dat de tuinarchitectuur nieuwe banen zal zoeken en vinden en zoo zal komen tot nog grooter schoonheid, dan thans reeds door den mensch werd bereikt. Doch men moet schrijft hij. naar Nederland gaan voor het bestudeeren van wat „de primitieven" in de tuinarchitectuur hebben weten tot stand te brengen. N.R.CL KONING FOEAD VAN EGYPTE. De „Westminster Gazette" verneemt, dat Scotland Yard uitgebreide voorzorgsmaatregelen heeft geno men in verband met een aanslag, welke tegen het le ven van koning Foead, die thans in Engeland ver toeft, zou worden beraamd. Er zou zich op het oogen blik op het continent een Turk met geavanceerde ideeën ophouden, dien de Engelsche autoriteiten als een ongewenscht buitenlander beschouwen en die po gingen zou doen om in Engeland te komen met het doel koning Foead naar het leven te staan. Speciale rechercheurs van Scotland Yard houden daarom in de verschillende Engelsche havens een oog in het zeil. Overigens wordt koning Foead, waarheen hij ook gaat, nauwgezet bewaakt. EEN GEZIN VERDRONKEN. Stroomopwaarts van het punt, waar de Ain in den Rhóne valt, wilde Dinsdag een gezin van vijf men- schen: vader, moeder en drie kinderen met een pont de rivier oversteken. Er brak een kabel van de pont en de menschen werden in het water geworpen. Slechts één der kinderen kon worden gered. BOUWPLANNEN TE MOSKOU. De Moskousche sowjet heeft een plan voor woning bouw gedurende het jaar 1927—1928 goedgekeurd. De kosten van uitvoering van dit plan zullen ten minste 68.000.000 roebel bedragen, waarvan 40.000.000 ten laste van het gemeente-budget zullen komen. Voorts zullen de verschillende woningbouwverenigingen 4 millioen bijdragen, terwijl van de dan nog resteeren- de 24 millioen, de centrale gemeentebank een leening zal verstrekken. HEVIG ONWEER BOVEN PARIJS. Tengevolge van een hevig onweer zijn gisteravond verschillende onder den grond gelegen inrichtingen en vermakelijkheden in de Rue du Faubourg Mont- martre onder water geloopen. Het water heeft in ver scheiden wijken schade aangericht. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. DE PREMIE voor Alle nieuwe abonné's van het Nieuwe Mo deblad, welke zich ingaande dit kwartaal abonneeren en hun abonnement voor het derde kwartaal vooruit betalen, ontvangen terstond GRATIS een doos lijne toiletzeep uit de welbekende fabrieken van Redelé, te Eindhoven. Nieuwe abonné's, welke niet vooruitbeta len, doch op 1 October zes nummers achter een betaald zullen hebben, komen alsdan in aanmerking voor toezending dezer fraaie premie. UITGEVERS_

Schager Courant | 1927 | | pagina 6