Een doos fijne Toiletzeep Nieuwe Abonné's Hieuwe Modeblad DE RAMP IN SAKSEN. De moord op O'Higgins. Aardbeving in Palestina. Een cycloon in Rusland. men hem echter den volgenden dag kwam halen om hem naar zijn eigen stal te brengen, hernam hij zijn koppige houding. Zoodra hij den hoofdweg zag, ging hij weer liggen en bleef daar zonder zich te ver roeren, totdat hij van een gunstig oogenblik gebruik maakte, opstond en naar zijn tijdelijken stal terug liep. HET GEVAARLIJKE WAPEN. Te Noordwijk heeft zekere H. met een buks. waar hij meende, dat zij ongeladen waa. zekeren C. in -den buik geschoten. Deze is in vrij ernstigen toestand naar het academisch ziekenhuis te Leiden over gebracht. EEN POLITIEMAN ALS AUTODIEF. Een New Yorksch politieman is aangehouden we gens diefstal van een auto. Het was eenige speur ders opgevalion, dat de man rondreed in een nieuwe auto, waarvan de koopprijs zijn middelen verre te boven moest gaan. Bij onderzoek bleek, dat de ver dachte een eenvoudig wagentje gehad had, dat hij op een goeden dag eenvoudig voor een mooier exern- plakr, dat hij op een parkeerterrein had aangetroffen, had verwisseld. Hij had de voorzorg genomen de ge stolen auto van zijn-%rgen nummerplaten te voor- ei en. Hij had al een maand met zijn nieuwe aan winst gereden, voordat ontdekt werd, dat hij deze gc stolen had. Tot 's mans verontschuldiging kan slechts dienen, dat hij, voor hij verleden jaar bij de politie in dienst trad, chauffeur is geweest. ZAL POINCARé HEENGAAN? Er dreigt in Frankrijk een kabinetscrisis, omdat Poincaré weigert de salarisverhooging van alle amb tenaren reeds van af 1 Aug. 1926 te laten ingaan. Het betreft de verhooging der salarissen der amb tenaren. Poincaré heeft daartoe een voorstel inge diend. dat echter naar het oordeel der Kamer-com missie niet ver genoeg ging. Deze wil dat de sala risverhooging voor alle ambtenaren ingaan zal op 1 Aug. 1926. terwijl Poincaré dit niet noodig vindt voor de kleiner ambtenaren, op wier salaris reeds in tegenstelling met de hoogere ambtenren. de coëffi ciënt vijf wordt toegepast. Niettemin nam de com missie de motie aan. waarin terugwerkende kracht voor alle salarissen wordt geöischt. eni zij heeft daartoe de gevraagde credieten met 425 millioen verhoogd. Bij de besprekingen met den voorzitter-rap porteur heeft Poincaré beslist geweigerd deze verhoo ging te aanvaarden. Dit zal dus nu in de Kamor moe ten uitgevochten worden. GEWELDIGE HITTE IN ZUID-SLAVIë. Belgrado, 11 Juli. Hier hcerscht sedert eenige dagen groote hitte. In de schaduw werd 46 gr. opn geteekend. Te Serajewo brak tengevolge van de groote droogte op vele plaatsen brand uit. Naar Vreme meldt, zijn in Bosnië groote bosch- branden uitgebroken, vooral in de omgeving van Han Piessak, waar het jachtslot van koning Alex- ander gelegen is. Er zijn troepen onderweg om de branden te localiseeren- DANSMEISJES, DIE MOESTEN TOEGEVEN. Een niet onvermakelijk verhaal treffen wij aan in een per jongste mail ontvangen „Times öf India". Eindelijk is de vrede hersteld tusschen de wasch bazen en de dansmeisjes te Baroda. als een gevolg van het onvoorwaardelijk toegeven der laatsten. Eenigen tijd geleden wilde een waschbaas. wiens aoon ging trouwen, een der vermaardste dansmeis jes der stad op de bruiloft laten optreden. Juist voor den aanvang echter herkende de artiste onder de toeschouwers haar waschbaas en niet willende optredon voor den mam. die haar kleeren waschte, ging zij heen toen het feest zou beginnen. De waschbazen der stad, woedend over dit op tredon, belegden een vergadering en besloten om geen kleeren van dansmeisjes meer te wasschen. Langs radiografischen weg riepen zii hun collega's in andere steden op om dit voorbeeld to volgen De dames in kwestie wendden zich tot eenige staats ambtenaren. die echter weigerden om tusscheribeide te komen, waarna de dansmeisles haar eigen wasch moeston doen. Een aTbeid. welke haar spoedig ver-' veelde, waarna besprekingen met de boycottende waschbazen volgden. De laatsten stelden als eiscb dat de schoone. die geweigerd had om te dansen, een gratis voorstelling voor de waschbazen zou ge ven. De dansmeisjes moesten toegeven, de voorstel ling had plaats en de waschbazen toonden zich edel moedig; zij gaven der jongedame als blijk hunner be wondering een bedrag van 300 ropiien. En nu is de vrede hersteld! RADIOLUISTERAARS IN EUROPA. Het aantal ingeschreven radioluisteraars op 1 Juni 1927, bedroeg in Zweden ca. 300.000, in Zwitserland 60.000, in Hongarije 75.000 en in Tsjecho-Slowakije 210.000. EEN EINDELOOS PROCES. v. Voor de rechtbank te Boekarest is dezer dagen voor de zevenhonderdste maal een zaak voorgekomen die van 1667 dateert. Het proces is destijds begonnen door de familie Zarifopol, die op grond van een tes tament, eén stuk' grond van 715 HA. opeischte. Het terrein bevond zich in handen van een klooster, dat het .niet wilde afstaan. De rechtbank heeft nu de overlegging van de erfenisoorkonde verlangd, die in middels verloren heet te zijn gegaan. DRIE VLIEGERS OMGEKOMEN. Uit Winnipeg, in Canada, wordt gemeld da.t drie vliegers van den topografischen dienst bij Fairford, in Manitoba, in buitengewone omstandigheden het leven hebben verloren. Zoodra het .vliegtuig in de wolken verdwenen was, vielen hun drie lijken op den grond neer. Later stortte het toestel zelf in vlammen neer. Het schijnt dat het vliegtuig toen het in de wolken was, dooi den bliksem getroffen is. DE UIT HET GRAF HERREZEN KROONPRINS. Een merkwaardig geval van massa- suggestie in Hongarije. Naar uit Boedapest wordt gemeld, is in Hongarije een geval van merkwaardige massa-suggestie vast gesteld, dat den autoriteiten veel last en een aantal zenuwspecialisten en psychiaters handen vol werk geeft. In een klein Hongaarsch stadje, Lajomisze, zette zich een jaar of twee geleden een oud man neer, die den overleden keizer Frans Josef in uiterlijk zeer nabij kwam: ook de bekende baard ontbrak niet. Plotseling verbeidde zich de mare, dat deze man, die zich Frahs Josef Adolf Karei noemde, niemand an ders zou zijn dan de gestorven troonopvolger Ru- dolf. De oude heer sprak dit niet tegen, liet echter ook na, dit te bevestigen. Men begon met eerbetoon, dat hij zich willig liet aanleunen, en weldra was er onder de burgerijl vrijwel geen mensch, die niet er aan geloofde( dat de troonopvolger in hun midden was. Door zekere orakelachtige uitlatingen wist de oude heer het mysterieus© waas, dat om hem hing, nog te verdichten. Toen de massa-suggestie met den dag veld won, werd het den autoriteiten te erg: on der voorwendsed van zijn werkloosheid brachten zij den ouden heer naar het werkhuis te Boedapest Doch daarmee maakten zij van Frans Josef Adolf Karei een martelaar: een delegatie van meer dan honderd lieden trok naar Boedapest om zijn invrijheidstelling te eischen en met succes. In triomf werd de man naar Lajomisze teruggebracht. Het aantal zijner ver eerders was door het uitstapje met eenige honderden toegenomen. Zij verdrongen zich om hem heen en zijn verschijning op straat gaf aanleiding tot ernstige ongeregeldheden. Toen wist men er niets anders op, dan den kroonpretendent naar een krankzinnigenge sticht te verwijzen. Doch zoo eenvoudig ging ook dit niet. De doktoren stelden wel bij onderzoek vast, dat de man lijdende was aan seniele paranoïde psychose, doch daarmee waren de duizenden menschen, die hij had „besmet", niet tot de werkelijkheid terugge bracht. Het regende verzoekschriften om vrijlating dreigbrieven, beschuldigingen. Tenslotte werden de pelgrimstochten die uit Lajomisze naar Boedapest I leven gekomen. ZIJ werden tegen een muur geeltn- werden ondernomen te lastig: men transporteerde gerd. Andere bewoners van het dorp zagen nog bij het den „troonopvolger" naar Erlau, waar hij thans on-1 lichten van den bliksem, dat de onderwijzers zich. der observatie wordt gehouden. De mannen der we tenschap schetsen hem als een buitengewoon intel; ligent man. die meesterlijk de kunsit verstaat, op den zin van het volk voor mystiek te werken, zonder eenige concrete uitlating, of verklaring te doen. EEN INTERNATIONALE HOTELDIEF TE BRUS SEL GEARRESTEERD. Uit Berlijn, 12 Juli. Een reeks hoteldiefstallen,welke in de tweede helft van het vorig jaar hier groot op zien baarden, is volgens ide „Voss. Ztg." onverwachts opgehelderd. De Brusselsche crimineele politie arresteerde den 28-jarigen Diomede Dyszlink, afkomstig uit de Oekra- ine en nam een gedeelte van den buit ra beslag, af komstig vail zeven hoteldiefstallen te Berlijn. De aan gehouden hoteldief werkte volgens de „Voss. Ztg." in groote steden en luxe-badplaatsen in alle Europeesche staten en gebruikte als middel van vervoer bijna uitsluitend een vliegtuig. Er werd vastgesteld, dat hij in Juli 1926 te Zoppot opsteeg, een dag te Berlijn ver toefde, er een hotelidiefstal pleegde en nog denzelf den dag naar Brussel doorvloog. In zijn bezit vond men niet minder dan pond ongezette briljanten en saffieren. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat Dyszlink het grootste gedeelte van zijn buit te Monte Carlo ver speelde. Zijn arrestatie had plaats in een hotel te Brussel, waar hij zich voor een waarde van 250.000 frs. aan juweeen had toegeëigend. Dublin, 11 Juli In verband met den moord op OHiggins zijn negen personen gearresteerd. Naar aanleiding van den moord op minister O'Hig- gins vertelt de bekende correspondent van de „Daily Mail", Hugh Martin, dat naar zijn meening de veete tegen de familie O'H'iggins ongetwijfeld dateerde van de order, die O.Higgins als minister van justitie en binnenlandsche .daken indertild gaf tot terechtstel ling van Rory O'Connor. Liani Mellowes en nog een derde Jrregular". Het waren deze lieden die de voornaamste betrokkenen waren bij de bezetting van de Fout Courts te Dublin, tijdens den burger oorlog van 1922-1923 en bij het hier tegen de troepen van Collina gepleegde verzet. Deze drie lie den hadden reeds eenige maanden na hun overgave gevangen gezeten. Toen echter had er een moord plaats op een senator, die op weg naar het parle ment was en het bleek, dat dit slechts de eerste misdaad zou zijn van de lange reeks, welke zouden worden gepleegd ten einde het parlement te terro- riseeren en zijn bijeenkomst onmogelijk te maken. Onmeedoogend sloeg de regeering terug. De drie voornaamste gevangenen werden den dag na den moord doodgeschoten en de regeering makate be kend. dat voor i ede ren senator of afgevaardigde die zoui% worden vermoord er opnieuw drie der gevan gen' opstandelingen zouden worden terechtgesteld. Dat was de taal, die deze Ieren verstonden. Van toen af hadden geen moordaanslagen op parlements leden xmeer plaats. Vermelding verdient nog. dat er persoonlijk zeer nauwe betrekkingen hadden bestaan tusschen O'Hig- gins en Rory O'Connor: toon de eerste trouwde fun geerde de andere als „best man". Maar het staats belang eiBchte dit optreden tegeni de gevangenen en voor de „supreme national neiessity" moest alles wijken. Sedert toonde O'Higgins steeas dat hij de sterke man was en dat hij met alle kracht en ge weld orde en rust zou handhaven. Van zeer verschillende zijden wordt den gedooden minister lof gebracht. Lloyd George noemt zijn dood een ernstig verlies voor Ierland; de bekende Labour- leider Thomas, van wien O'Higgins een persoonlek vriend was, noemt hem ,een van de groote strijders en staatslieden, welke Ierland heeft voortgebracht." De minister voor de dominions, Amery. huldigt eveneens de groote eigenschappen, maar vooral het patrotisme van den vermoorde. Londen, 12 Juli. De begTafenia van O'Higgins zal heden op staatskosten te Dublin plaats hebben. Te Londen zal in de kathedraal van Westminster een mis van requiem worden opgedragen. Duizenden hebben gedefileerd langs het stoffelijk overschot, dat sedert Maandag in het Mansion Hou se te Dublin op een-praalbed is geplaatst. Aan de uitvoerige verslagen in de Berlijnsche bla den van hun correspondenten in de geteisterde stre ken, ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden: Het dal van Gottleuba heeft het voornamelijk hard te verduren gehad. Reeds herhaaldelijk hebben de gemeenten, in dit dal gelegen, de Saksische regeenng om bescherming tegen de elementen -verzocht, o.a. ook nog toen verleden jaar het water tot tweemaal toe de bevolking had geteisterd. Er werd echter niets bereüct. Of er thans, nu meer dan 150 menschen hun Teven in dit dal hebben gelaten, wel iets zal wor den gedaan? Te Pirna wordt druk gewerkt aan het reinigen van de straten, overal ligt een dikke laag stinkende modder. In de wijk Neuendorf zijn 13 personen om het leveni gekomen. Een vrouw werd in haar bed door den vloed verrast en kon zich met haar 11-jarig dochtertje niet meer in veiligheid brengen; buren drongen de woning binnen en slaagden erin, het kind te redden; voor de moeder kwam de hulp echter te laat. In een andere woning slaagde de vrouw erin, zich in veiligheid te brengen. De man bleef met het iy2-jarig kind tot den hals in het water staan; de- man kon worden gered, het kind kwam echter om. Elders hadden een arbeider en zijn vrouw bzeoek van een zwager met vrouw en kind. Hier kon alleen de arbeider worden gered, doordat hij zich kon vast klampen aan een voorbij drijvende trap; de vier ove rige personen verdronken. Een molenaar, die door het water werd meegesleurd, klampte zich vast aan een kersenboom, zoo bleef hij tot dén ochtend in zijn netelige positie, eer hij kon worden gered. Te Berggieshuebel is vrijwel geen enkel gzin ge spaard gebleven. De mannen vertellen er snikkend, dat de oorlog een kleinigheid was, vergeleken bij den nacht dien zij hebben doorgemaakt Een dikke mod der ligt overal, stukken van huizen, resten van bed den, sofa's, kasten en ook kleeren. De wijk Zwiesel is vrijwel geheel van den aardbodem verdwenen. Te Bergieshuebel. waar de beek die door de gemeente loopt, in weinige oogenblikken veranderde in een bruisenden stroom, stelde graaf Rex, die daar woont, zich onmiddellijk aan het 'hoofd van een reddings brigade van 40 vastberaden mannen. Deze werden echter gedwongen, een schuilplaats in het hotel te zoeken. Toen zij ook hier gedwongen werden, naar de bovenste verdieping te klimmen om aan het water te ontsnappen poogde de chauffeur van den graaf eerst nog een man, die in het water met den dood worstelde, te redden. De chauffeur werd echter door het water meegesleurd en verdronk, terwijl de man, dien hij had willen redden, er nog in slaagde, het dak van een ander huis te bereiken, waar hij in veiligheid was. De reddingsbrigade werd tenslotte gedwongen, op het dak van het hotel te klauteren en toen dit dreigde in te storten, konden de mannen zich met be hulp van lappen, die aan elkander werden gebonden, tot op het dak van een ander huis hijschen, waar zij den ganschen nacht in doodsangst hebben doorge bracht. Het was stikdonker en steeds weer hoorde men de noodkreten van de menschen, die met den dood worstelden. Te Gottleuba zijn twee onderwijzers bij hun pogingen om hun medeburgers te redden om het toen de muur dreigde te bezwijken, in een boom klom men. maar ook deze boom werd ontworteld en beide mannen kwamen in de golven om. De toestand is van dien aard, dat levensmiddelen en drinkwater vrijwel geheel ontbreken. Te Glashütte zijn de gasfabriek, de electrische centrale en de wa terleiding voor een groot deel verwoest, de bevolking zit zonder licht en water. Te Berggieshuebel zijn de drie bakkers in de ge meente verdronken en de slagers verdronken of ver mist. De spoorlijnen Anneman Artenberg, Pirna-Gott- leuba en Pirna-Grosskotta zijn geheel verwoest en het zal nog wel geruimen tijd duren eer de verbin ding is hersteld. Het zal dientengevolge uiterst moei lijk zijn, de noodige hulp te verleenen, vooral ook om dat de wegen zeer te lijden hebben gehad. De rijks- weer en de Schupo werken reeds dag en nacht; zij herstellen de wegen, leggen noodwegen aan, ruimen het puin op en verzorgen dakloozen. De leden van de politieRe organisatie, zoowel van rechts als van "inks, staan hun hierbij ter zijde. De hierboven genoemde bijzonderheden vormen slechts een kort uittreksel uit de lange verslagen van de Berlijnsche bladen, zij bewijzen echter vol doende, hoe vreeselijk de ramp is geweest. Eerst thans is het mogelijk en overzicht te geven van de schade in Saksen. Zii 'blijkt veel grooter te zijn dan aanvankelijk geraamd was en bedraagt c.a. 70 millioen mark. De rijksspoorweg alleen liidt c.a. 10 millioen schade, nog afgezien van het feit. d&t het ten minste een half jaar zal duren voordat het verkeer kan worden hervat. I Om het herstel van de verwoeste streek in het Ertsgebergte in één hand te brengen, heeft de Sak sische regeering den eersten minister tot staatscom- missaris benoemd .Diens eerste beschikking is ge richt tot de directie van wegaanleg en waterstaat, om met den groot9ten spoed de vernielde wegen en bruggen te herstellen. Auto's vaii den étaat zullen voor het verkeer zorgen totdat de spoorwegen weer in orde zijn. De regeering is verder van plan de reeds lang bepleite stuwdammen in het Gottleubadal aan te leggen. Of deze een waarborg zijn voor een her haling van de ramp. dient afgewacht. Er zijn vele deskundigen, die het bestrijden en zeggen dat bij overvloedigen regenval, als het water uit alle zij dalen komt opzetten, stuwdammen weinig zullen baten, vooral als het water zulke geweldige hout massa's meevoert als ditmaal. Inmiddels wordt in geheel Saksen een groot- scheepische steunbeweging georganiseerd! De ban ken te Dresden hebben 100.000 Ml gegeven, de ge meenteraad van de hoofdstad zal Donderdag midde len ter beschikking van de getroffen streek stellen en de „vacatie-commissie" uit den Landdag komt morgen voor hetzelfde doel bijeen. I Gistermorgen zifni de eerste slachtoffers van de ramp in Saksen onder groote belangstelling begra ven. 'De rijksregeering was door een ministerial- director uit het ministerie van vervoerwezen ver tegenwoordigd. die een krans neerlegde. De over levende mannen namen in doffe neerslachtigheid aan de plechtigheid deel. Enkele dagen geleden is Palestina door een hevige aardbeving geteisterd, welke vele slachtoffers heeft geëischt en groote verwoestingen heeft aangericht. Volgens de laatste officieel© berichten uit Jeruza lem zijn er tengevolge van de aardbeving te Nabloes 62 menschen gedood en 250 gewond door het instorten van een bazaar. Men is nog bezig de lijken uit de puinhoop te halen. Te Amman zijn acht dooden te botrouren, te Es Salt moeten 85 menschen omgekomen zijn. Te Loedd zijn 80 menschen omgekomen en T0 ge wond. Engelsche vliegtuigafdeelingen hebben bij het red dingswerk goede diensten bewezen. Te Hebron zijn vieu menschen gedood. De steden Gaza, Aker en Bersjewa zijn niet getroffen, doch te Safad Tiberias is groote schade aangericht. Er vallen in een twintigtal steden en dorpen slacht offers te betreuren. Te Jericho is een hotel ingestort, waarbij drie gas ten onder het puin begraven werden. Ook te Olivete, Ramallah en andere dorpen zijn slachtoffers geval len, wier aantal voorloopig op 26 geschat wordt. De kleine koepel van het Heilig Graf, die volgens een telegram van gisteren, ingestort zou zijn, schijnt alleen maar ernstig gescheurd te wezen. Wel zijn er verschillende huizon in het oude deel van Jeru zalem ingestort, doch daarbij moeten geen. menschen zijn omgekomen. In Transjordanië. Volgens een ooggetuige, die per vliegtuig uit Trans jordanië to Kairo is aangekomen, gelooft men dat daar ongeveer 300 menschen zijn omgekomen. Ver scheidene huizen zijn beschadigd of ingestort De aardbeving duurde ongeveer 40 seconden en verwekte veel schrik. De bedouienen in de woestijn, gaven eveneens overal teekenen van groote ontsteltenis. Uit Riga, 12 Juli. Uit Moskou wordt gemeld, dat de stad Noworossysk aan de noordkust der Zwarte Zee, door een cycloon geteisterd is. Volgens tot nu toe ontvangen berichten kwamen tachtig personen om het leven en werden er twintig gewond. Ook in Kertsj is groote schade aangericht. Uit Moskou, 12 Juli. Ook de stad Loekojanow in het gouvernement Niesjni-Nowgorod is door den cy cloon geteisterd. De stad werd tegelijkertijd door het water overstroomd. ANGSTIGE OOGENBLIKKEN. Het Engelsche passagiersschip de „Montcalm" is dezer dagen aan een groot gevaar ontkomien. Het heeft maar weinig gescheeld, of het schip was op een ijsberg geloopen en met man en miuis vergaan. Uit nadere berichten blijkt, dat de ontmoeting met den ijsberg den 3 Juli plaats had in de straat van Belle Isle, aan den ingang van de Golf van St. Law rence. Er heerschte een zware mist, toen plotseling tegen half drie aan stuurboord een geweldige ijsberg opdoemde, die 'hoog hoven de schoorsteenen van 't schip uitging. Een knarsend geluid werd gehoord en de „Montcalm" maakte zwaar slagzij. De passagiers er waren er 1100 aan boord konden het schip duidelijk over den uitlooper van den ijsberg hooren schuiven. Er ontstond onder de passagiers groote consternatie, die vergroot werd toen orders werden gegeven om de reddingsbooten uit te zetten. Vrouwen en kinderen begonnen te gillen, verscheidene vrou wen vielen flauw. Het schip herstelde zich echter en een onderzoek wees uit dat ofschoon een schroefblad eenigszins beschadigd was, het schip zelf ongedeerd was gebleven. Toen de passagiers de verzekering kre gen dat er geen gevaar dreigde, werd het weer rustig aan boord. ONWEER EN SLAGREGENS IN ENGELAND. In verschillende steden van Engeland hebben Maandag weer onweders en slagregens gewoed, die hoofdzakelijk overstroomingen veroorzaakt hebben. Te Londen is het wate in een der stations van de Piccadilly-railway binnengedrongen, zoodat het ver keer gestaakt moest worden. Bij het onweer van Maandag zijn twee mannen door den bliksem gedood en is een bakerkindje ver dronken.. Het kindje bevond zich in een kelderwoning te Fulham, welke door den overvloedigen regen over stroomd werd. Bij Snuethwick spoelde een spoorbaan weg onder een trein, die daar gestopt had, omdat het- water tot boven de rails gestegen was. Passagiers, die het gevaar zagen aankomen, slaagden er nog juist bij- tijds in het personeel van den trein te bewegen dezen wat op te trekken. Achter de laatste wagens stortte toen de baan over een lengte van 80 KM. in een ka naal langs den spoorweg. EEN KLUIZENAAR OVERLEDEN. Frank Reisen, een Rijnlandsch edelman, Wiens ware naam in den loop der jaren verloren moet zijn ge raakt, is Maandag overleden in een hutje aan do Missouri in Zuid-Dakota, waar hij een halve eeuw lang als een kluizenaar geleefd had met eenige slan gen als huisdieren. Reisen was een van de padvinders uit den tijd toen het Verre Wésten nog niet geheel door de blanken in bezit gekomen was. Als wij de geschiedenis, die de Amerikaansche bladen van hem opdisschen, geloo- ven mogen, was hij al op jeugdigen leeftijd uit Duilschland gevlucht, nadat 'hij als student een te genstander in een duel gedood had. Hij kwam naar Amerika en begaf zich daar naar. het Indianenland, waar hij later generaal Custer diende als padvinder. Toen hem eens was opgedragen een Indianen opper hoofd gevangen te nemen, bleef Reisen zes maan den weg. Bij zijn terugkeer wist het opperhoofd, dat hij ten slotte toch in handen had weten te krijgen, te ontvluchten, waarop Reisen den Indiaan neerschoot en het lijk aan den generaal bracht. Toen de padvinder op dezen menschenjacht werd uitgezonden, was hij verloofd met een meisje uit oen post, waar zijn afdeeling gelegerd was en voor zijn vertrek trouwde hij haar. In zijn lange afwezigheid dacht de vrouw, dat haar man was omgekomen en gaf zij zich aan een ander. Toen Reisen dit vernam, wilde hij eerst zelfmoord plegen, doch in stede daar van trok hij zich geheel van de menschheid terug en leefde nog vijftig jaar als een kluizenaar. EEN KINDJE LEVEND BEGRAVEN. E enautomobilist. die Zondagavond in een bosch te Hurst Green in Sussex wat wilde rusten, hoorde, toen hij onder de boomen liop een eigenaardig ge luid. Plotseling zag hij een kindervoetje uit den grond steken. Hij groef het kindje, een jongen van naar schatting twee -maanden, op en bracht het. daar het nog teekenen van leven gaf. naar een zie kenhuis. Daar verkeert het thans in zorgelijk com- standigheden. Op den weg. langs het bosch had men even tevoren een groote toerauto met een vrouw en twee mannen zien rijden, die de politie thans tracht op te sporen. OVER VEERTIG JAAR. Een medewerker van de Figaro heeft van zijn ach terkleindochter dezen brief ontvangen, die van 5 Juli 1967 is gedagteekend. Beste grootvader, Ik heb een heel prettige reis gehad en daar u mij vraagt hoe alles gegaan, is, kom ik u dit dan in één woord vertellen: uitstekend. Ik ben om acht uur 's ochtends uit New York ver trokken met de Kolonel-Lindbergh, een 30.000 P.K watervliegtuig, dat honderd-en-twintig passagiers kan vervoeren. Het vliegtuig ligt heel vast, stoot heele- maal niet, ook niet wanneer het opstijgt van hot water. Het gaatbijna vertikaal naar boven.. Er was een heel aardig gezelschap aan boord, een kleinzoon van Mussolini, de nieuwe gezant van Zwitserland bij den keizer van Rusland, e.a, Ik heb me geen oogen blik verveeld en eigenlijk heeft men daartoe ook niet den tijd. Ik kwam vier-en-twintig uur en tien minu ten na mijn vertrek uit New York te Parijs aan. U weet, dat er drie drijvende eilanden liggen aan 'de route, die het vliegtuig neemt: het eerste op 800 kilometer van het vertrekpunt; het tweede in hot midden van den Atlantischen Oceaan en het derde op korten afstand van de Iersche kust Het eerste is een soort mooie Amerikaansche villa. Men kan or gaan koffiedrinken en er is een orkest, dat zeker, zoo goed is als dat van het Commodore te New York, waar ik iedere week ga dansen met vrienden, die daarvoor expres uit Honoloeloe overkomen Het vliegtuig neemt inmiddels benzine in direct uit het benzine-schip, dat sedert een week de vroegere met reclames bedekte reservoirs vervangt, die zoo leelijk waren en bepaald misstonden in het zee-landschap. '9 Avondom zeven uur diner om het Middelste Eiland en den volgenden ochtend, terwijl men slaapt, in de uitstekend ingerichte, kleine hutten, gewiegd door het geronk der motoren, neemt het vliegtuig voor het laatst benzine in. Vanochtend om zeven uur vlogen wij langs het monument van Byrd, hij Ver-sur-Mer en om tien minuten over achten stapte ik uit. voor hetTrocadéro. Als ik be denk. lieve grootvader, dat u in een open rijtuig van Le Bourget kwam! Op deze manier is reizen heerlijk, al is de Kolonel- Lindbergh niet het allerlaatste type Het vliegtuig is ingericht volgens de mode van 1935. om je slap te lachen en het heeft maar honderd twintig zitplaat sen, terwijl de Overste Byrd er twee honderd heeft met een danszaal, waarvan de automatische stabi liteit gewaarborgd is. Den volgenden keer zal ik ook de Byrd nemen, Als mijn kleine tweedekker in de garage was ge weest. was ik u al komen opzoeken, maar moeder heeft hem genomen om haar armen te bezoeken. Ik zal dus den métro Parijs-Orloans maar nemen, om dat u te Orleans per slot maar op een half uur af- stands van Passy zit. Het schijnt, dat er in Beauce dit laatste jaar ongelooflijk veel gebouwd is. overal staan huizen van gewapend beton. Tot spoedig dus. lieve grootvader; even een paar broek-rokken bestellen en wat pijpen inslaan en dan kom ik naar u toe. Geeft u zich geen moeite Voor de cocktais; ik 'heb inijn eigen mengsel. Helen. DE PREMIE voor Alle nieuwe abonné's van het Nieuwe Mo deblad, welke zich ingaande dit kwartaal abonneeren en hun abonnement voor het derde kwartaal vooruit betalen, ontvangen terstond GRATIS een doos fijne toiletzeep uit de welbekende fabrieken van Redeié, te Eindhoven. Nieuwe abonné's, welke niet vooruitbeta len, doch op 1 October zes nummers achter een betaald zullen hebben, komen alsdan in aanmerking voor toezending dezer fraaie premie. DE UITGEVERS.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2