Radioprogramma Voetbal. Binnenlandsch Nieuws. Bond voor Staatspensionneering. HOLLAND-INDIE. Marktberichten. Marktoverzicht van N oor dscharwoude. oude sluis. Zondag jl, hadden de seriewedstrijden van D.O.S. K.O. 1 plaats. Eerst kwamen Sparta II uit Schagen en D.Ö.S.K.O. I in t veld. S. was met 10 man. In een gelijk opgaanden strijd wist D. vóór de rust éénmaal te doelpunten. Na de rust weer hetzelfde gelijk op gaande spel, D. yergröot haar voorsprong door een mooi schot van haar rechtsbinnen. Dan maakt S. een tegeripunt, waarna D. den stand opvoert tot 4-1. Vervolgens is de beurt weer aan S., welke den stand door tweemaal te doelpunten, (waarvan de laat9te een mooi schot van rechts was) op 4—3 brengt, waar mee het einde komt, en D. dus met 4—8 wint. Hierna komen J.V.C. I en Breezand I in 't veld. Ock hit krijgen we een g- .ijk opgaanden strijd te zien. B. nöemt het eerst de leiding, doch wanneer de B.-achterhoede de fout begaat, bij een buitenspel- geval, te appelleeren inplaats van evengoed in te grijpen, maakt J. onhoudbaar gelijk, miet welken stand de rust komt. Na de rust weer hetzelfde enthou siaste spel. waarin B. het eert de leiding neemt, doch J. door een vrijen schop mooi gelijk maakt. B. weet echter vóór het einde er is, nog tweemaal het net te vinden en wint dan ook met 4—2, ondanks den hardnekkigen tegenstand van J. A.s. Zondag heeft ter gelegenheid van de kermis de finale plaats, waarbij eerst Sparta II en J.V.C. I in 't veld komen om den 3den cn 4en prijs, daarna D.O.S.K.O. I en Breezand I om den eersten en twee den prijs. In beide wedstrijden zal het er wel ge ducht spannen, vooral de laatste, waarbij zal uit komen. of B. er in zal slagen voor de tweede maal, D. een beker voor den neus weg, in de wacht te slepen. Dinsdag vergaderde in den Dierentuin te Den Haag de Bond voor Staatspensionneering, onder voorzit terschap van jhr. De Muralt, die in zijn openings woord mededeelde, dat de voorzitter, prof. Heeres, wegens ziekte de -vergadering niet kon leiden. Voorzitter wees er op, dat nog altijd het doel van den bond is premievrij staatspensioen voor ieder een, die het hoodig heeft. Ten deele is het doel be reikt; alle loonarbeiders krijgen pensioen, zonder pre^ mie te betalen. Evenwel zijn er nog duizenden die op hun oudera dag hulpeloos blijven. De strijd blijft dan ook gericht op vervolmaking van het behaalde succes. Is ook dat bereikt, dan blijft nog over de wijze van pensionneering te veranderen, zoodat de mil- lioenen verslindende zegelplakkerij verdwijnt. In behandeling kwam een voorstel van het hoofd bestuur om stappen te doen tot verkrijging van een drietal aan hooge eischen beantwoordende bondslie deren. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Voorts werd o.a. goedgekeurd een voorstel Alkmaar, waarbij verzocht wordt, dat het hoofdbestuur zoo veel mogelijk gebruik zal maken van dé radio, ter verspreiding van de beginjselen van den bonki. De afdeeling Amsterdam stelde voor, aan de re geering te verzoeken, de Baden van Arbeid te ontbin den en tot invoering van staatspensioen zonder pre mie over te gaan, naar de oorspronkelijke bedoeling van den Bond. Het hoofdbestuur meende, dat wie de Baden van Arbeid wil ontbinden, dient aan te geven, hoe hij de vërzorging van de invaliden wenscht te regelen. De afgevaardigde van Amsterdam vroeg, welke argumenten het hoofdbestuur had tegen opheffing van de Raden van Arbeid. De heer Perio (hoofdbestuur) zeide, dat de bond niet kan vragen om opheffing van de Raden van Arbeid, omdat die in het stelsel passen. Hij kan slechts aandringen op vermindering van het aantal en op vermindering van den bureaucratischen omslag. Het was beter, een commissie door het hoofdbestuur te doen benoemen, die onderzoekt, op welke wijze de sociale wetgeving zou kunnen worden vereenvoudigd. Deze commissie zou met een concreet voorstel kun nen komen. Het voorstel, door den heer Periö verdedigd, tot benoeming van een commissie, werd aangenomen. In de plaats van de aftredende hoofdbestuursleden de heeren S. Lezer, H. Limpers en J. de Ruiter, die niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren A. de Boer te Beek (voorheen Anna Paulowna), U. G. Dorhuut te Hoorn en C. v. d. Velden te Rotterdam. Een voorstel Amsterdam, om pogingen te doen. vakvercenigingen en andere bonden te bewegen, .als collectieve leden toe te treden, zal door het hoofd bestuur in studie worden genomen. De vergadering werd daarna geschorst. BOTSING VAN DRIE AUTO'S. Dinsdagavond reden op den Delftweg onder Over- s i?. 6611 C.AJB.-bu3 in de richting) Delft en een vrachtauto van den groentekoopanan J. H. van der Heyden. van den Loosduinaeheweg te Den Haag Zij wilden elkander passeeren, toen op hetzelfde oogen- blik een luxe-wagen er tusschen reed. met het ge volg dat de drie voertuigen met volle vaart tegen elkaar botsten. De vrachtauto werd in de sloot langs den weg geslingerd; de chauffeur werd er met veel moeite onder uit gehaald. Hij was inwendig ge kneusd en werd per auto naar Den Haag vervoerd. De personenauto kwam' ernaast met den kop in de sloot te staan. 'De C.A.B.-bus werd aan de voorzijde zwaar beschadigd1: een passagier werd aan een hand gewond. Overigens heeft niemand ernstig let sel gekregen. inbrekers en radio. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de gemeente Hoogezand' op drie plaatsen ingebroken Eerst te Foxham, waar de dieven werden gestoord", daarna te Westerbroek) bij de landbouwers Huizeni- ga en herhen. Bij den1 eerste deden zij zich te goed aan eetwaren en wijn. terwijl ziji bij beiden een heerenrijwiel ontvreemdden, met achterlating van een paar oude damesrijwielen, die zij dienzelfden nacht te Noordbroek hadden gestolen. Kort na den radio-omroep Maandagavond zijn de houden! 8 Duit8cbörs to Staphorst aange- proefpolder bij andijk, Heden zal de dijk om den proefpolder alhier geheel gedicht zijn. Deze polder, die een oppervlakte yan 40 H.A heeft, zal dit jaar nog in cultuur wor den gebracht. winkel. Ten overstaan van den Notaris H. de Boer te Hoog woud, is Dinsdagavond verkocht het perceel huis en erf, groot 1 Are 32 c.A., eigendom van de wed. J. Kooijman, voor f 3170.aan den heer K. Bakker, al hier. nieuwe niedorp. him^Qowu-b.'1, wS h4ei de dag' dat de Schoolkinderen hebben gehouden, bestaande uit wn«1o naar ^er^en e.n Bergen aan Zee. Des mor- bn«j Hot fo gvVe *r uur 8in8en de kinderen per auto- mis der fa. Keetman van Winkel jubelend op reis. «et zonnetje hield zich1 dezen dag nogal schuil, w&tr1 echter aan het mooie weer geen afbreuk heeft ge daan, zoodat de kleinen wederom volop hebben kun nen genieten van speeltuin, bosch en strand. De leiding der reis was heel zeker in goede han den, alles is zonder ongelukken en in de beste orde verloopen. Een ieder, die tot het welslagen van dit feest heeft medegewerkt, kan met voldoening op dezen dag te rug zien. We hopen dat zulk een dag voor de school jeugd nimmer verloren zal gaan. Een woord van dank voor alle medewerkers ia ze ker op zijn plaats. VAN AMSTERDAM NAAK BATAVIA EN TERUG. Naar Allahabad. Calcutta, 13 Juli. Het K.UM.-vliegtuig is naar Allahabad vertrokken. Aangekomen. Allahabad, 12 Juli. —«Van Lear Black kwami te 10.30 hier aan. Van Calcutta af had het KX.M.-vlieg- tuig den wind mee. Morgen vertrekt men naar Karachi. VERKIEZING VAN DE GEMEENTERADEN. Eén vaste dag voor de stemming ln over weging. De minister van binnenlandsche zaken en land bouw onderzoekt de vraag, of het uitvoerbaar zou zijn dat, evenals vóór 1896, ook thans een vaste dag werd aangewezen voor de stemming ter verkie zing van de leden van de gemeenteraden. Het tegen- woordige voorschrift, dat burgemeester en wethou ders den dag der stemming bepalen, leidt er toe, dat die dag in den regel in onderscheiden gemeenten niet dezelfde is. ANNA PAULOWNA. Aan de Zeevaartschool te Helder behaalden onze plaatsgenooten J. Crum en C. de Schipper, beiden het diploma B. ANNA PAULOWNA. De postduivenver. „Altijd Verder" hield Zondag 10 Juli een wedvlucht vanuit Lier (België). Afstand pl.m. 196 K.M., opgelaten 8 u. 25 m. De uitslag was als volgt: 1, 4 en 7 J. Cornelissen, 2 en 9 P. de Vries; 3, 5 en 10 R. Gerings; 6 J. Harthoorn; 8 J. van Stefjn; 11 en 13 G. de Boe; 12 R. v. d. Burg; 14 C. de Vliegher. De eerste duif werd geconstateerd 1 u. 4 mi. 23 s., de laatste 2 u. 16 m. 48 s. HET SMOKKELDRAMA TE SLUIS. Men herinnert zich, dat op 2 April van dit jaar be lastingcommiezen en marechaussee te Sluis een auto- val hadden opgesteld om Belgische jeneversmokke laars te vangen. De aanhouding gelukte, nadat de smokkelaars gepoogd hadden door de versperring te breken. Bij dië poging werd. de opperwachtmeester Bridee van de marechaussee gedood naar men aanvankelijk meende door een schot van een der smokkelaars. In het rapport der marechaussee werd echter de toedracht aldus gesteld: De smokkelaars botsten tegen een der den weg ver sperrende wagens, die opzij werden geworpen, tegen den opperwachtmeester. Diens linkerslaap werd in gedrukt, terwijl hij ook een hersenschudding opliep. Ook na deze lezing van de zaak werden de beide smokkelaars in arrest gehouden, totdat ze één week voor de behandeling van de zaak voor de Middelburg- sche rechtbank, eind Juni, werden vrijgelaten. In de tenlastelegging ten opzichte van den tweeden bekl. was de dood van Bridee gesteld als een bijkomende omstandigheid. De beide bekl. werden Veroordeeld tot resp. een maand plus veertien dagen gevangenis straf. De loop der zaken heeft wel eenige verwondering gebaard, voornamelijk de invrijheidstelling van de smokkelaars. Thans komt het „Dagbl. van Rotterdam" op grond van ingewonnen inlichtingen verzekeren, dat opperwachtmeester Bridee gedood is door een schot uit een marechaussee-revolver. Het blad heelt bevestiging van zijn inlichtingen trachten te verkrij gen bij den officier van justitie te Middelburg, maar deze wenschte zich over de zaak niet uit te laten, maar «prak de beweringén van het blad niet tegen. DOOD GEVALLEN. Bij het verplaatsen van een stapel balken aan de IJselcentrale te Zwolle, is de 27-jarige J. Stoffer van een negen meter hooge stellage gevallen en op een betonnen vloer terecht gekomen. Hij overleed onmid dellijk. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. ONGELUK OF MISDAAD? Het onderzoek der justitie in dé woning aan dep Zwarten weg te Bussum, waar het lijk der bewoon ster gevonden is, heeft uitgemaakt dat waarschijn lijk niet aan misdrijf gedacht moet worden. Niet al leen de keukendeur, maar ook de voordeur was van binnen afgesloten. De omstandigheden, waarin het lijk, dat daar stellig meer dan een maand gelegon moet hebben, gevonden is, n.1. geheel ontkleed, terwijl een pan op hert brandende 1 gasfornuis stond, doet veronderstellen, dat de vrouw vóór het op reis gaan, zich heeft willen wasschen en daarbij is ge vallen, of een hartverlamming gekregen heeft. DE MOEDER VERDRONKEN. Op de Gouwekade te Alphen, reed een kinderwa gen met een kind in het water. De moeder, bij het on geval aanwezig, sprong te water. De dienstbode, de huisvrouw en het kind in gevaar ziende, sprong eveneens te water. Zij redde het kind. De moeder, oud 26 jaar, verdronk. JONGENS-ZEGEN. Door den heer A. W. te Wellerkooi (L.), werd dezer dagen aangifte gedaan van de geboorte van zijn 13en zoon. Met de twee meisjes heeft het gezin niet minder dan 15 kinderen. DE HAASTRECHTSCHE DIJK EEN AUTO-KERK HOF. Zooals men weet, gaat er zelden een weke voorbij, of een of meer auto's vallen van den smallen dijk, die van Gouda naar Oudewater loopt, schrijft de „Msb." Gevolg, veel ongelukken en vernieling van auto's. Sedert jaren wordt dan ook de benedendijk, waar de auto's terecht komen, „het auto-kerkhof' genoemd. In verband met dezen onhoudbaren toestand, heeft de heer K. R. van Staal, lid van de Prov. Staten, aan Ged. Staten van Zuid-Holland het verzoek gedaan, om met bekwamen spoed maatregelen te willen voorbereiden, die leiden tot verbreeding van den Prov. weg GoudaOudewater, opdat het auto-kerk hof spoedig tot het verleden zal behooren. HM. MET VACANTIE IN NOORWEGEN. De Koningin is voornemens, met Prinses Julia- na, op 3 Augustus naar Midden-Noorwegen te ver trekken, teneinde daar drie weken te verblijven. EEN POSTDUIVENWET. De ,,'s Hert. Crt. verneemt, dat eerlang te verwach ten is de indiening van een „wet op de postduiven- houderij". Deze nieuwe wet zal o.m. omvatten een belasting op de voetringen en de bescherming der postduiven. EEN WOLKBREUK. Maandag heeft een wolkbreuk te Deventer de ver schillende spoorwegviaducten onder water gezet, zoo dat het verkeer geruimen tijd was stopgezet Op tal van plaatsen stonden de straten blank en in verschil lende huizen stroomde het water binnen. ONEERLIJKE DIENSTBODE. De Nijmeegsche politie heeft een dienstbode aan gehouden, die ten nadeele van de familie, waarbij zij diende, geld heeft ontvreemd, meldt de „Msb." Op haar kamfer werd ongeveer 11000 in beslag ge nomen. AUTO TE WATER. Maandagavond is de fordauto van de firma Heuff te Tiel te Dodewaard van den Waaldijk gereden. De auto kreeg ernstige schade. De vertegenwoordiger der firma, die alleen in de auto zat, werd naar Tiel vervoerd waar hij onder geneeskundige behandeling gesteld werd. Zijn toestand wordt niet gevaarlijk ge noemd. ONWEER IN NOORD-BRABANT. In het centrum van Noord-Brabant heeft gieter middag een hevig onweer gewoed. De dorpen Oister- wijk, Moergestel, Esbeek en Oirschot werden bet ern stigst getroffen. Te Oirschot brandden twee boerde rijen af, terwijl verder de bliksem sloeg in den wieg van een kind, dat daaruit slechts enkele seconden tevoren was verwijderd. Te Esbeek werd de school getroffen tzonder brand te veroorzaken. In Moerge stel viel een koe als slachtoffer van het hemelvuur. In Oisterwijk brandde een schuur gedeeltelijk uit en werd een boom getroffen. Hevige regens vergezelden het noodweer, dat geruimen tijd, aanhield. DE KOMENDE CULTUUR, Zondagavond heeft Annie Besant. de bekende leidster der Theosofische beweging, ter gelegenheid van het Theosofische congres in het gebouw der Vrije Gemeente te Amsterdam, dat geheel met be langstellenden waa gevuld, gesproken over da ko mende cultur. In 1785 reeds, aldus spr.. voorspelde Blavatsky, dat binnenkort eén nieuw menschentype zou ont staan. In de daaropvolgende jaren heeft mevr. Be- sant inderdaad hier era daar menschen ontdekt van dit nieuwe type. maar ira deze dagen hebben de anthroposofen geconstateerd, dat in Zuid-Californië een nieuw typé kinderera geboren werd. Deze kinde ren onderscheiden zich niet alleen door hun uiterlijk van de-kinderen van het oude type: de onderwijzers in hun scholera hebben opgemerkt, dat ze veel vlug ger dan de andere leerlingen de dingen begrijpen, dat ze in bevattingsvermogen 2 a 2% jaar hun leeftijd vóór zijn. En de verpleegsters in de hosp''1^' merkten op, dat deze kinderen hij hun geboorte blijkbaar even ver waren als de anderen van 8 a 9 maanden. „.They were bom old" plachten ze te zeggen. Nu leert ons de geschiedenis, dat ieder nieuw men pchentype een nieuwe beschaving brengt, 't. Zou thans de zesde maal zijn. dat een dergelijke ver nieuwing. zou plaats vinden. Immers de Indische litteratuur meldt, hoe op, de plaats, waar nu de Gobi-woestijn is. eenmaal een eiland gelegen heeft, dat een groote beschaving heeft gekend, maar dat door den oceaan, die het omringde, werd verzwol gen. Even tevoren waren de heerschende ty.pen weg gegaan; zoo werd de beschaving verder gebracht door het moederras. de Hindoe's. terwijl de 4 andere Indo-Arische rassen emigreerden naar Egypte, Per- zie, Griekenland en Noord-Europa. Een Amerikaan- sche expeditie naar de Gobi-woestijn heeft daar in derdaad van een oude beschaving gevonden, over blijfselen, welke groote overeenkomst vertoonen met Mesopotamische vondsten en met vondsten in het N.-W. van Indië. Ieder van deze rassen onderscheidt zich door een zelfstandige beschaving, door een zelftandigen gods dienst, 1 De leer van Egypte vinden we terug in de Egypti sche mysteriën, door de vondsten geopenbaard: ze brengen de leer der intelligentie, die op. eigen wil het lichamelijk met 'het geestelijk omhulsel verwis selt. De Perzische litteratuur kent de reinheids-leer. Griekenland en Boven-Italië vereeren ontroerd de Schoonheid, terwijl daarentegen Noord-Europa voor alles een wetenschappelijke, concrete geestesgesteld heid bezit. Nu heeft de oorlog van 1914—1918 wel bewezen, dat er geen heerschappij van het ruw geweld meer mogelijk is. In dit verband wijst spr. erop, hoe in de laatste eeuwera de Europeanen koloniën hebben gesticht, waarhij ze de gekleurde bevolking aan zich onderwierpen. Maar deze wil niet meer onderworr pen zijn. Era zij, die aan de toekomst bouwen, moeten (kie* zen tusschen wereld-vrede of wereld-oorlog. Het nieuwe menschentype nu, dat in hoofdzaak in Amerika gevonden wordt, heeft de intuïtie, waar door het kan uitmaken, wat gedaan moet worden. En het is van een anderen geest dan het. voorafgegane: immers deze kinderen behouden nimmer voor zich zelf wat ze krijgen, ze kennen de idee van mede- deelzaaaimiheid en goedgeefschheid. Tevens voltrekt zich in Amerika langs evolution- nairen weg een industrieele revolutie: er wordt een prachtig) beschavingstype opgebouwd. Era de nieuwe beschaving beteekerat een nieuwe cultuur, die den menschen zelf-respect wil brengen en het werk, waar voor ieder van nature geschikt is. Dan zal geluk en schoonheid door de nieuwe beschaving aan de menschen worden gebracht. De jonge menschen, die thans opgroeien, kennen de goddelijke stem. die kracht geeft; ze vertrouwen op een toekomst, ge lukkiger dan thans, waarin geen armoede en ellen de zal zijn. Met den groet der theosofen dankten de aanwezi gen mrs. Besant. die, ondanks haar hoogen leeftijd, duidelijk en met heldere stami 'haar rede heeft ge-, houden, ^SPOORWEGONGELUK" BIJ LEIDEN. Een goedgeslaagde oefening. 'Maandagmorgen om ,10.25 uur Werd aan het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden van den stationschef de telefonische mededeeling ontvangen, dat er bij Leiden een .spoorwegongeluk had plaats gehad. Oogerablikkelijk maakte de spoorwegbrigade van bet Academisch Ziekenhuis zich gereed om uit te ruk ken en hulp te verleenen. Dé ziekenhuisauto begaf zich met 5 verpleegsters en veel verplegingsmateri- aal naar het station, gevolgd door zeven brancards, twee artsen. 4 assistenten en 6 bedienden. Aan het station stond een locomotief met twee goederenwagens gereed om de spoorwegbrigade met het materiaal naar de plaats yan het spoorwegonge luk te vervoeren. De directeur van het Academisch Ziekenhuis, de heer Maas, was ook zeer spoedig na de mededeeling van het ongeluk op het spoorwegstation aanwezig evenals prof. Zaayer, die aan het hoofd staat van de spoorwegbrigade en met een auto van zijn huis was gehaald. j Nadat alles in de spoorwegwagons was ingeladen en ook het personeel van de spoorwegbrigade in de wagens had plaats genomen, bleekdat er geen spoorwegongeluk had plaats gehad, doch1 dat dit als een oe f e n i n g, was bedoeld. Vóór dien tijd wist niemand van hét personeel er ook maar het minste van af. Zelfs de directeur van het ziekenhuis had men hiervan onkundig, gehouden. Dé eenige. die vooraf van alles op de hoogte was, was prof. Zaayer. 'Eén kwartier, nadat aan het Academisch' Zieken huis de mededeeling van het spoorwegongeluk was ontvangen, was alles in den trein ingeladen en had de spoorwegbrigade in de wagens plaats' genomen. 'Een praestatie die er zijn mag. en die het bewijs leverde, dat de spoorwegbrigade van het Acade misch Ziekenhuis in alle opzichten paraat is. Voor dat alles werd uitgeladen en de brigade naar het Academisch' Ziekenhuis terugkeerde, werd door prof. Zaayer aan de leden van de brigade nog eens theoretisch onderricht gegeven, hoe zijverder, ge steld. ware er een werkelijk ongeluk gebeurd, had den te handelen. Talrijke menschen waren getuigen van het uitrukken der spoorwegbrigade en het be richt van het spoorwegongeluk verbreidde zich snel als een loopend vururtje door de stad* 'Gelukkig echter een onjuist bericht. BURGERBRUG. Door Notaris Vrijburg werd Dinsdag 12 Juli 's morgens 10 uur in café Langedijk in het openbaar verkocht een huis. erf en tuin. nabij de Burgerbrug en eigendom) van den heer Jac. Keuris. Kooper werd de her B. Rentenaar te ScbageriJrug voor f 880 plus f 100 kosten om tot den verkoop te geraken. BROEK OP LANGENDIJK. Aan de R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Alkmaar is ook naar de 2e klasse bevorderd onze plaatsge noot Arie Pieter v. d. Molen. w armenhuizen. Aan de Rijkskweekschool te 'Alkmaar is geslaagd' als onderwijzer de heer Joh. Groot, alhier. 8.50 11.20 12.35 1250 1.20 155 2.20 3.30 4.20 4.50 4.50 5.05 5.20 5.50 6.20 6.40 6.45 7.35 8.05 8.10 850 8.50 9.50 1055 10.50 11.35 Voor Donderdag. HAMBURG, (392 M.), Morgenomroep. DAVENTRY, Radio-kwartet. HILVERSUM (1050 M.), Lunchmuziek door het Anro-Lunchtrio. PARIJS "(1750 M.), Orkestmuziek. LONDEN, Daventry, Onthulling van de Scot- tish National War Memorial, door den Prins van Wales. Daarna Gramofoonmuziek. LANGENBERG (469 M.), 'Concert. MADRID (337 M.), Orkest „Artys". HILVERSUM, Uurtje voor de weeshuizen en ziekenhuizen. BERN (411 M.), Orkestmuziek. LEIPZIG (366 M.), Orkestmuziek. LEIPZIG (366 M.), Orkestmuziek. PARIJS (1750 M.), Orkestmuziek. BERN (411 M.), Orkestmuziek. BRUSSEL (50 M.), Kindervertellingen. HAMBURG (395 M.), Dansmuziek. LANGENBERG (469 M.), Kamermuziek. WARSCHAU (1111 M.), Jazz Bandmuziek. LONDEN, Daventry, The London Radio D&nce Band. HILVERSUM, Vooravondconcert dpor het An- ro-orkest. LONDEN, Daventry, Liederen van Brahms. LONDEN, Daventry, Variété-programma. HILVERSUM, Ned. Christelijke Radiovereeni- ging. LANGENBERG (469 M.), Zomferconcert van de Ver. van Stedelijke orkest. BRUSSEL (509 M.), Gala-concert. PARIJS (1750 M.), Orkestmuziek. ZüRICH (800 M.), Concert. WARSCHAU (1111 M.), Avondconcert. PARIJS (1750 M.), Dansmuziek. BIERN (411 M.), Orkest. LONDEN, Daventry, Dansmuziek. LANGENBERG (469 M.), Concert. v BROEK OP LANGENDIJK. 12 Juli. Bloemkool, le soort f 4—850. 2e soort f 0.90—150, per 100 stuks. Wortelera f 5.208.10, per 100 bos. roode kool. le soort f 18—20.80, per 100 Kg. Aard appelen :Sehotsche muizen'f 5.70—10.70. schoolmees ters f 4—9.10. drielingen f 380—6.70. kleine f 1.20— 1.60, alle3 per 100 Kg. Aanvoer 6000 stuks bloem kool. 12700 bos wortelen. 4450 Kg. roode kool. 283000 Kg. aardappelen. MEiDEMBLIK. 12 JulL Schotsche muizen f 3801—380, kleine muizen f 1.85 tot f 2. witvl. aardappelen f 1.101.40. per 50 Kg. WARMENHUrZEN. 12 Juli. 'Schotsche muizen f 6.40—10.20, idem. grove f 5.70 totf 6.20, drielingen f 2.70-6.50. kleine f 1.60-2.50; bloemkool, le soort f 5.80. 2e soort f 1.60, Aan voer: 45600 Kg. aardappelen. 460 st. bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 12 Juli. Sohotsche muizen f 5.80—8.90. schoolmeesters f 6.30 bl. eigenheimers f 10.30—11.10. drielingen f 3.20— 5.50. kleine f 250—2.90, peulen f 16. alles per 100 Kg. Bloemkool f 6.407.90, 2e soort f 2.203.70, per 100 st. Aanvoer: 163600 Kg. aardappelen. 4 Kg. peu len. 2100 stuks bloemkool. FURMEREND. 12 Juli. Eierveiling in het gebouw der Afslagvereeniging Aangevoerd: 16461, kipeieren A f 5.70—6.60, 298 id. B f 3.804.70. 18283 eendeieren A f 4.80. 300 broed- eieren f 5.40. Coop. Ver. Centr. Eierveiling G.A. in Hotel ..Parar dijs". Aaangevoerd: 113378 eendeieren f 4.70—5 56359 kipeieren: 70 Kg. f 7.40—7.70. 65—66 Kg. f 6.M tot f 6.70. 6364 Kg. f 6.20—6 50. 60-62 Kg. f 6-6.20 58-69 Kr. f 5.80-6.10. 56-57 Kx. f 5.70-6.90. 50— 55 Kfr. f 5.105.50. PUKMEBEND. 12 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren prijzen en aanvoer: 2 st. commissiekaag mot rmi f 41, 23 st kl. Fabriekskaas met rmi. f 40. 67 st. kleine Boeren-1 kaas met nra. f 41, 726 Kg. boter f 2—2.10. 466 st. runderen, w.o. £30 st. vette f 0.85—1.15, 213 st. melk en geldekoeien f 150—375. matig; 23 stieren; 24 st. paarden f 100—200. stug; 87 st. vette kalveren f 1.15 tot f 1.30. stug: 298 st. nucht. kalv. v. d. slacht f 10—30, voor de fok f 12—23. matig; 132 st. vette varkens v. d. zout. 60—64 ct.; voor de slacht 60—66 ct.. vlug; 18 magere varkens f 2040. stu— 206 big gen f 12—18. stug; 261 schapen: vette f 28—37, ma tig; 471 lammeren f 16—22; 17 bokken; kipeieren f 5.506X0. eendeieren 4.60. piepkuikens f 0.16—2.50. Sterk teruggeloopen prijzen voor aardappelen, met eenige verbete ring op Zaterdag. De bloem kool in enkele dagen bijna waar deloos. Dat er in ééra week tijd heel wat gebeuren kan, heeft wel deze week bewezen. De aardappelen, die Maandag en Dinsdag nog van f 12.40—-1380 opbrachten, daalaen daarna met den dag zoodanig, dat Vrijdag de hoogste markt f 7.60 was. Zaterdag was het gelukkig weer iets beter en kon al» hoogste f 9.10 genoteerd worden. Voor de aanvoerders, die van Woensdag op Don derdag voor een verlaging stonden van 35 pet., was dit een groote afvaller. De prijs van Zaterdag geeft echter weer eenige be moediging voor de nieuwe week. als althans de ver hooging g.eera gevolg was van den verminderden aanvoer, die Zaterdag slechts 2/3 was van die van den vorigen dag. D'e drielingen brachten Maandag hoogstens f 9 op. era konden Zaterdag niet hooger komen dan f 5.60. De kleintjes brachten Maandag hoogstens 6 gulden en Zaterdag hoogstens f 3 op. De aanvoer was deze week 171' wagons, tegen 108 de vorige week. Met de bloemkool was de daling nog veel sterker. Was Maandag de hoogste opbrengst f 1740, een dagelijksche daling, het sterkst van Woensdag op Donderdag, bracht het zoover, dat Zaterdag do hoog ste noteering slechts f 4 was. De tweede soort werd verkocht van 50 ets. tot 1 gulden en was dus vrij wel waardeloos. De aanvoer is wel flink toegenomen vorige week 5660 stuks en nu 22200 stuks maar de toe name is toch niet van dien aard. dat een zoo sterke verlaging er het gevolg van behoefde te zijn. De laatste dagen waren dan ook voor onze tuin ders weer uitermate slecht te noemen. De bloemkoolaanvoer is belangrijk grooter dan het vorig jaar om denzelfden tijd. Echter zoo laag als nu de prijs geworden is, is die het vorig jaar het ge- heele seizoen niet geweest

Schager Courant | 1927 | | pagina 3