Ingezonden Stukken» Binnenlandsch Nieuws. Voetbal. Plaatselijk Nieuws. Toelating nienwe Leerlingen. nieuwe Leerlingen op de U.L.0. School werden de wegen etukgespoold ©n liepen de h'ulzeD1 vol water. In het Meren-district is ook veel schade aan de gewassen toegebracht. Te Manchester is een brug boven de renbaan ingestort en vijftig voet diep in het dal gestort. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN SAKSEN. Zomragavond Is voor de tweede maal een wolk breuk boven Berggleshübel losgebarsten. Binnen en kele minuten steeg de Gottleuba van 55 tot 130 c.M. en de binnenstad is weer geheel overstroomd, on tal van intusschen opgerichte noodwoningen en nood bruggen zijn weer meegesleurd. Ook in Liebstadt is het water weer in de woningen gestegen, maar jde be woners hebben bij het eerste sein van onweer, het vee in veiligheid gebracht en hun bezittingen naar de zol-' dors gesleept, zoodat de schade hier thans niet aan zienlijk is. OPNIEUW ONWEER IN DUITS CHL.AND. Silezië is Vrijdag en Zaterdag opnieuw geteisterd door ernstige onwedens.. Nabij1 Reichenbach wer den verscheidene bruggen verwoest en do wegen hadden geducht te lijden. Een deel van den oogst is verloren gegaan. Te Friedland bii de Tsjechische grens werden e enaantal huizen en schuren door den bliksem getroffen. In Opper ^Silezië werd een groot deel van de telegraaf en electrische leidingen vernield. To Breslau heerschte Zaterdagochtend: een noodweer. De brandweer werd ruim 144 maal ge alarmeerd. Vrijdag zijn er in Silezië 5 menschen door den bliksemt gedood'. De noordelijke voorsteden van Berlijn hebben Za terdagochtend eveneens veel van het weer te verdu ren gehad. Wolkbreuken hebben veel schade ver oorzaakt. EEN DOLLE MAN IN EEN BIOSCOOP-RESTAU RANT. De geweldige hitte, die Woensdag te New York heerschte, had vele bewoners van de hoofdstad naar het strand gedreven. Daar was het echter ook warm en een kok op Coney Island werd plotseling gek van de hitte en rende met een vleeschmes het gecombi neerde restaurant en bioscooptheater, waarin hij werkzaam was, binnen. Onder de eters, die juist een spannend drama op het witte doek volgden, verwekte de verschijning van den kok een pandek. Stoelen en tafels werden omgeworpen en vele bezoekers namen de vlucht. Vervolgens bedreigde de kok, buiten, op een stoel staande, de voorbijgangers. Hij sloeg een van hen een arm stuk en verwondde twee anderen met een mes. Tenslotte zag de politie zich genoopt op den kok te schieten. Zij loste negen schoten, waarvan één een toeschouwer trof in den buik. De kok werd doodgeschoten. DUEL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Te Vedenburg (Hongarije) had een duel plaats tus- schen een douano-beambto en een notaris, beiden uit Weoncn. De aanleiding tot het duel was een woordenwisse ling, die jaren geleden tusschen het tweetal had plaats gehad. De heeren meenden in Hongarije een betere gelegenheid tot duelleeren te vinden dan in Oostenrijk. De tegenstanders hadden zich op 50 pas afstand van elkaar opgesteld. Er zou met vuurwapens geduelleerd worden. De notaris trof nu den dou-ane-beambte zoodanig in den buik, dat de getroffene dood ter aarde stortte. De moordenaar werd gearresteerd. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad en wel naar aanleiding van een plaatselijk be-, richt, dat een autotocht wordt gemaakt met de ouden van dagen. Dat vind ik een prachtig idée. maar nu staat er bij. dat de ouden, die niet in het Tehuis zijn. oc*k worden uitgenoodigd, inits lid van de Ned. Herv.* Kerk. Nu vind ik dat die enkele van boven de 65. die geen lidmaat van die kerk is. doch tot een andere protestantsche gemeente behoort, toch door zoo'n comité ook behooren te worden uit genoodigd, Aan den Langendijk was het voor alle rentetrekkers, zonder gèloofs-aanzien. U. Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaats- ruimte. Een lezeres der Schager Courant. DRIE KINDEREN BIJ HET BADEN VERDRONKEN Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft onder de gemeente Jaarsveld een ernstig ongeluk plaats ge had, waarbij 3 kinderen om het leven zijn gekomen Een aantal kinderen was aan den overkant van de rivier aan het baden Op zeker oogenblik hoorde de veldwachter van Lexmond om hulp roepen. Hij zag een aantal kinderen, die. toen bil zich in een roei boot begaf en de rivier overstak, vluchtten. Toen hij op do plaats kwam, waar de kinderen gestaan (hadden, ontdekte Ml dlrie pakjes kleeren. Bij onderzoek bleek, dat drie der kinderen, die hier gebaad hadden, waren verdronken: de 9-jarige Kool en de 12- on 16-jarige broers Molenaar. Het schijnt, dat een der kinderen dreigde door de rivier te worden meegesleurd en om hulp heeft geroepen, waarop do beide anderen hem hebben willen hel pen. Hand in hand zijn zij de rivier ingegaan, met het gevolg, dat ook zij door den stroom zijn meegesleurd. Er is naar de lijken gedregd, doch tot nu toe tever geefs. Nader wordt gemeld, dat xni het geheel zeven. Jongens uit Jaarsveld aan het baden waren. Da 16- j.arige Moleauaar trachtte om een krib h^etn te zwemmen. Buiten dè krib was de stroom evenwel sterker eü is de rivier diep, zoodat hij spoedig in de diepte verdween" De oeide ainderetoi, die hem aan de hajnd vasthielden, trok hjj: mee die diepte in. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Vermoedelijk tengevolge van oen defect, aan de stuurinrichting is Zaterdagavond op den Goudschen weg onder de gemeente Zwamimerdam een auto, waarin gezeten waren de kaashandelaar P. van der Kooy uit Rotterdam met drie zijner zoons en hun -dames, in volle vaart tegen een boom gereden. Alle inzittenden werden van hun plaats geslingerd Een der. zoons werd met zeer ernstige verwondingen aan het hoofd en dn bewusteloozen toestand opge- nopien. Zijn echtgenooote kwam er weinig beter af en brak bovendien een been. De overige passagiers bekwamen alle min of meer ernstige kwetsuren. De beide zwaargewonden werden naar het zieken huis te Bodegraven overgebrarht. nadat doktoren hen ter plaatse voorloopig verbonden hadden. Zondagmiddag was de heer Van der K. nog 6teeds niet tot het bewustzijn teruggekeerd. De toestand van zijn echtgenoote is niet direct verontrustend. 'De auto werd geheel vernield. VERBETERING VAN DEN WOLHANDEL» Onder leiding uan den heer Jac. Zuurbier werd Za terdagmiddag in het Landbouwhuis te Alkmaar de algemeen© vergadering gehouden van de vereeni- ging tot verbetering van den wolhandel in Noordhol land. De voorzitter constateerde, dat de werkzaamheden over het afgeloopen jaar een gunstig verloop hebben gehad. Medegedeeld werd o.m. dat de Nederlansche Wol federatie het boekjaar afsloot met een winstsaldo van f 2673.62, waardoor de reserve stijgt tot boven f 25000. Dientengevolge zal een gedeeltelijke terugbetaling der berekende kosten plaats vinden, n.1. 1 cent per KG. verkocht© wol, terwijl de reserve dan komt op 126.200. Aan het jaarverslag van den heer E. Dz. Govers ont- leenen wij, dat ontvangen werd 72.380 K.G. wol, het geen een vermeerdering beteekent van 77.3 Het grootst was de toeneming in Purmerend, het kleinst op Wi erin gen; de qualiteit viel te roemen en de om trek van Purmerend en Alkmaar leverde de beste wol. De verkoop is voor de hoogste prijzen iets te vlug geschied, desniettemin was de gemiddelde uitbeta- lingsprijs f 1.84V2 voor alle qualiteiten dooreen. Daar tegenover betaalde de handel buiten de vereeniging voor alleen de uitgezochte partijen ten hoogste f 1.50. Een mooi resultaat werd behaald door den verkoop op kam-rendement, waarmede de superioriteit van de vereenigingswol bewezen kan worden. Het onkostencijfer kan teruggebracht worden tot 10 et. per Kg. niettegenstaande dat met de kosten voor uitvoer verificaten bijna 2 ct. per Kg. gemoeid was. Het ledental nam mot 9 toe. dat der L. TJB. contracten nam met 1 af. Do rekening en verantwoording der federatie Noord-Holland sluit met een batig saldo van 'f 931.62, waarbij het nadeelig saldo van het vorig Jaar is weggewerkt. De vereeniging tot verbete ring van den wolhandel heeft daarnaast een batig fealdo van1 f 482.33. Omtrent den momenteeden markttoostand werd medegedeeld, dat deze gunstig verloopt, dlooh de basis waarop de handal geschiedt niet zoo gezond is als verleden Jaar. Tot bestuurslid werd herkozen do heer O. Boots te Roemster enJ tot bestuurslid' der federatie in Noord-Hollaüd de heer Jao. Zuurbier te Alkmaar. AUTO TE WATER GEREDEN. Vijf menschen verdronken. Maandagmorgen vefcidkken cLr. Tonckens uit Groningen met mevrouw Tonckens, 'twee zoons en nea Uoettar, per auto uit Groningen naar Zwolle. De familie ging mot vabdrfRia dit. nfKwartier over twaalven ongeveer was de auto op den gnnxrwog van omiiae naar Meppen. v1n adg' Uieverorug reecu, croocr vav nu toe ocnDeKencEQ oorzaak, ae wagen te gen een boom. De auto zwenkte, ging over de tram rails en verdween in de Smildervaart. Twee arbeiders, werkzaam tegenover de plaats van hot onheil, snelden toe, alsmede personen, die op eamgen afstand] het ongeluk zagen gebeuren. Er zjjn geen woningen bij1 dat gedeelte van de Smildèrvaart, reddingsmateriaal is diaar evenmin aanwezig. Helpers slaagdein er na eenigen tijd in, de inzittenden uit demi wagen te halen. De geneesheer van Dwingelo m twee oandere artsen kwametn ter plaatse, dóch probeerden te vergeefs dè levensgeesten! van' de vijf leden der fa milie Tonckens op te wekken. Alllon waren reeds dood. Omtrent het ongeval bij da Dieverbrug, waarbij dr. Tomckena niet zijn gezin zoo tragisch om het levoü .kwam, vernoemt do Tel *og nader, dat enkele maaiers, die in oen weide ter plaatse E maaiden» gezien hebben, dab de auto zeer zaam reed. Omtrent dè oorzaak van heb ongeval men overigens nog in heb duister. De huisdokter van dr. Tanekefflts, die op do plek dès onheils aanwezig was, schroei' h©t ongeluk toe afin een hartverlamming! van don bestuurder. Dr. Tonheros was 59, zijn echtgenoote 58^ jjaar öud; de kinderen, twee jongens en een meisje, war ren rasp. 16, 12 eat 5 jaar. Men is thans bezig deaa auto uit heb water op to halen. Het voortuig is nagenoeg onbeschadigd, sleohts aan den achterkant ls een kleine deuk waar be nemen. De ruiten zijn heel, zoodat de inzitten den waarschijnlijk geen pogingen gedaan hebben zich door stukslaan vanj heb glaa uit hun benarde positie te bevrijden'. De familie was op' weg naar Elleöom, zooalfl uit dè papieren, welke de dokter bij zich droeg, is kon men vast te staan. Naar het Persbureau V. D. mededeelt, heeft een poL'tin-agent toevallig geconstateerd, dat de auto niet harder rood' dam 35 K.M. Er moet in den go- sloten wagen iets gebeurd zijtn. Een schippersvrouw, die zich aan den aoverkamt van de vaart Ixn-ond:, heeft toen die a/uto tijgen den boom botste, öen hu- den gil gehoord. Naar verluidt reed dr. Tankers meestal met een ohauffeur. Ditmaal was dit, gelijk bekend, niet het geval. LUTJEWINKEL. Zondagmiddag had onder Lutjewinkel de harddra verij plaats, uitgeschreven door de Harddraverij ver eeniging „LutjewinkelWeere". Er was heel wat be langstelling. Voor deelname waren ingeschreven 7 paarden. De uitslag was als volgt: le prijs C. Broersma met Nel, 248 M., f 12.50; 2e prijs P. Kuiper met Nappie, 264 M„ f 10.—; 3e prijs J. Kaaij met Adam, 252 M., f 5.—; 4e prijs H. Spaans met Vol- tigeur, 248 M., f2.50; le troostprijs G. Vries met Bles, 240 M., 17.50; 2e troostprijs P. Zeeman met witvoet, 240 M., f5.—; 3e troostprijs A. Molenaar met Zwart, 244 M., 12.50. Des avonds verzamelden de leden en hunne genoo- digden zich in besloten gezelschap in de tooneelzaal van den heer Zeeman. Verschillende vrijwllige bijdra gen werden ten beste gegeven en er heerschte een feestelijke stemming. OUDKARSPEL. Zaterdagavond had de jaarvergadering plaats van de Voetbal vereeniging D.T.S., in het clublokaal. Ver slagen werden uitgebracht door den secretaris en penningmeester. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat er een voordeelig saldo was van f 167.08. De inkomsten bedroegen f 2306.86, de uitga ven 12139.78, De kampioensavond had een yoordeelig saldo van f75 opgebracht- Verkiezing twee bestuursleden, aftredend de hee ren Prijs en Heitsma. De heer Prijs wenschte niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. Ge kozen werden de heeren Bakhuis en Bol. Verder werden nog besprekingen gehouden over de training en de slechte opkomst daarvoor; over het slechte storten in de contributiekas, en over het opko men hij vastgestelde wedstrijden. Voor alle punten werden maatregelen genomen. De terreinverbetering kan nog niet ter hand wor den genomen wegens den financieelen toestand. Er zal echter aan begonnen worden, zoodra de benoodig- de financiën hiervoor aanwezig zijn. HET KONINKLIJK GEZIN NAAR FRIESLAND. Naar wij vernemen, zullen de koningin, prins en prinses Juliana 7 September de Landbouwtentoon stelling te Leeuwarden bezoeken. Zij zullen overnach ten ten huize van den commissaris der koningin. HARENKARSPEL. Zondag j.1. bevonden zich op de kermis te Waar land een paar jongens uit de gemeente Hoogwoud, met een open Fordauto. Toen deze heeren laat-mid- dag meenden te vertrekken, bleek alras, dat zij, en vooral de chauffeur, te veel biertjes hadden gedron ken. Vrpolijk stapten beiden in de auto, doch al spoe dig moest een hek het ongelden. Doch wat nood! achteruit en voort ging het al slingerend, tot ten slotte de auto kantelde en in de wegsloot terecht kwam. Met. een nat pak stapten de heeren er uit. Zij moesten echter, daar de motor weigerde, op een ander wijze naar hun woonplaats toe. NIEUWE NIEDORP. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Wit Szn., thans wonende te Helder, heeft per 1 Juli j.1. een vaste aanstelling in Rijksdienst gekregen en is per dien datum benoemd tot opzichter der eerste klasse bij den dienst der Zuiderzeewerken. DOOR DE AARDAPPELZIEKTE, De gevreesde aardappelziekte, welke te Obdam eerst hoegenaamd niet voorkwam, heeft de vorige week dotseling zoo'n omvang genomen, dat j.1. VrU- az d* veiling aldaar anoest worden stopgezet. HOOG WATER IN TWENTE. In Twente zijn alle beekjes, die op Duitsch gebied ontspringen, weer overstroomd, waardoor veel scha de is aangericht. Het gras. dat in oppers of op zwad lag, is gedeeltelijk door het strcomende water meegevoerd, en elders liggen groote partijen in het water te rotten. Op de hooger gelegen overstroomde gronden staan aardappelen, boontjes enz. ondier water. Door doorbraak van de rechterkade der B'olks beek is do toestand nog erger geworden en zijn vele boeren genoodzaage voor hun vee dat toch reeds tot de knieën in het water der ondorgeloopen weiden liep. een goed heenkomen te zoeken. De beken en beekjes, die anders in den zomertijd kaline stroom pjes zijn. zijn veranderd in breede, woeste stroomen. Het water in de Schipbeek de Bolsbeek is thans 3 a 4 meter diep. Op den straatweg Neede—Haaks bergen is het water tot op de bermen gestegen. De voornaamste oorzaak van de telkens weerkee- rende overstroomingen moot gezocht worden in den geheel onvoldoenden staat der waterleidingen op Ne derlandse h gebied. In Duitschland heeft men geen last; de waterleidingen, zijn. daar zóó goed in orde. dat bij hevige revens het water daar snel kan wor den weggevoerd. In Nederland krijgt men dan den grooten toevloed van boven en daarbij nog de groote hoeveelheid water van eigen gebied en er zal heel wat moeten gebeuren, voordat do ontwatering hier even snel en deugdelijk gaat als bij onze Oos telijke buren. Het is te hopen, dat men ook' hier zoo spoedig mogelijk de hand aan den ploeg slaat. INWIJDING ST. ELISABETHZIEKENHUIS TE ALKMAAR. Zondagmiddag is door den Bisschop van Haarlem, Mgr. A. J. Gallier, op plechtige wijze het nieuwe St. Elisabthziekenhuis te Alkmaar ingewijd. Een groot aantal belangstellenden woonde de pleehtigheid bij. om. vele geesteijken uit Akmaar en omgeving, talrijke doctoren, een groot aantal zusters, deputaties van nagenoeg alle R.K. vereeni gingen te Alkmaar, de*- architect, opzichters, aan nemer en uitvoerder, dei voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, de waarnemend burge meester van Alkmaar, wethouder Thorusen, voorts wethouder Leesberg, de gemeentesecretaris, de- heer A. Koelma. alsmede de raadsleden Bak en Kust era, enz. 'De hall en gangen van het ziekenhuis waren rijk met bloemstukken versierd. WAGEN EEN KAMER BINNENGEREDEN. Een aanhangwagen van den transporfcauto der Fa. Koop' te Hoorni, geraakte op heb Kleine Noord' los en liep rechtuit ae woonkamer van het hotel „Het Wapen van West Friesland" binnen. De wagen ging zoover, dat hij' zelfs de lamp aan het plafond vernielde. De muur en de raamkozijnen van het huis werden ingedrukt. In de kamer was niemand aanwezig, zoodat persoonlijke ongelukken niet voor kwamen. Onder toezicht der politie xzijn proeven genomen hiefc ido verbinding van dein aanhangwagen met den auto. Deze verbinding bleek in orde to zijn, dooh vermoedelijk is hij door snel rijden.tixsh los geraakt. Verzekering dekt de schade. HEVIG ONWEER BOVEN ZEEUWSCH VLAAN DEREN. Te Axel (Zeeuwsch Vlaanderen) is tijdens een hevig onweer de bliksem imi hot station van de maatschappij MeohelenTerneuzon geslagen. Per soonlijke ongelukken kwamen niet vpor. Het onweer ging gepaard met hovigen regen, dio ongeveer vijf uur aanhield. Er viel zooveel water, dat de polxierwaberganffeni overstroomden en do laag gelegen landerijen blank zetten. Door het hooge water waren enkele boerderijen in den omtrek niet te bereiken. Op den Heikant werd een wagenmakerswerk plaats door het hemelvuur getroffen, die geheel uitbrandde. Bijna alle machinerieën en een partij bouwmaterialen werden een prooi der vlammen. AUTO-ONGELUK TE HXLLEGOM. Zondagmiddag omstreeks vijl1 uur is op den Lead- schen straatweg te Hillegom een ertnstig auto-onge luk gebeurd. Een Fordauto, waarin Behalve de chauffeur, drie heerera en twee dames gezeten wa ren, wilde, komende uit da richting Leiden, een andere auto voorbij rijden, moest toen uitwijken voor een uit de tegenovergestelde richting nader rende wielrijdster, en reed daarbij in volle vaart tegen een aan den kant van den weg opgeslagen stapel rioolbuizen. De auto sloeg tweemaal over den kop. Een naast don ohauffeur zittende dame werd op slag gedood, terwijl do vier overige passagiers ernstige verwondingen opliepen. De ohauffeur kwam met dan schrik vnj. De gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoord; het lijk werd voorloopig naar het politiebureau, overgebracht. De auto kwam uit Amsterdam. De auto reed zeer snel era' waarschijnlijk is dit dè oorzaak vanl het ongeval. Gedood werd! da 20- iarige mejuffrouwi A. Visser; gewond werden de heeren' B. en J. Visser, broers van mejuffrouw A. Visser, mejuffrouw E. van den Berg, allen uit Amsterdam, en de heer J. Kat uit Londen-. Het meisje, voor wie da chauffeur wilde uitwij ken is toch nog' door dan1 wagen aangereden. Het ia de 12-jarige dochter van den hoer Beumer uit Lasso Allo gowonden zijtn ■ocaa auto naar heb acade misch ziekenhuis te Leiden gebracht. De heer Kat Icon, na ver bonden te zijn, huiswaarts koeren; de overige gewonden moesten warden opgenomen. Maandagmargien was cLo toestand van het 12-jange meisje "Beumer zeer ernstig. De politie stelt een oncdraoeK ra., Voetbal N.N. IB.M.T. Zondag speelde N. N. I tegen een Hoornseh' elf tal. B.M.T. genaamd Om twee uur laat scheidsrech ter Duinker beginnen. N.N. pakt direct flink aan en het B.M.T,-doel beleeft eondge gevaarlijke oogen blikk'on. Doch ook de gasten weten met een paar doorbraken het N.N.-doei in gevaar te brengen; doelpunten blijven echter achterwege. N.N. weet steeds iets in de meerderheid te blijven, en eindelijk heeft ze succes als haar middenvoor een mooi punt weet te maken. Korten tijd later is het rust. Na de rust is N.N. weeriets in de meerderheid en weet den stand in korten tijd op te voeren tot 4—0. Nu is de fut er echter uit en beide ploegen spelen zeer slap verder, totdat B.M.T. echter een moment opleeft en een tegenpunt weet te maken. 4—1. Direct na den aftrap pakt B.M.T. onstuimig aan en het spel wordt weer aantrekkelijker, wat echter van korten duur is. het oude ternpe wordt spoedig hervat. 'Alis NlN. nog eenmaal gedoelpunt heeft, komt het einde met 61. Scheidsrechter Duinker leidde heel goed. OUDKARSPEL. Zondag werden op het D.T.S. terrein een viertal wedstrijden gespeeld met de volgends uitslagen: D.T.S. 3N.V.V. 2 0—1 voor N.V.V. S.V.S. 2—Assendelft 3 5—2 voor D.T.S. D.T.S. 2—S.V.S. 2 4—2 voor D.T.S. D.T.S. 2—Assendelft 3 1—1. WIERJNGERWAARDL Zondag speelde Wieringerwaard met een onvol ledig elftal tegen Anna Paulowna. Deze wedstrijd, waafbij de '8t logAg met 0—0. eindigde met 4—0 in het voor ^el van Anna'Paulowna. Door deze ne derlaag heeit Wieringerwaard haar laatste kans op den beker verspeeld. WIEJINGEN. ZondagH.i. speelde Succes II haar eerste nederlaag- wedstrijd en ontving H.R.C. 5 van Helder als tegen stander. Om even over tweeën blaast scheids rechter Swart van Helder de elftallen in het veld. S. is vol ledig, terwijl H. één invaller telt. De wind staat dwars over het veld, zoodat geen van beide partijen voor- of nadeel van den wind heeft. Beide partijen pakken direct flink aan. Het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. De H. menschen zijn de S.ers steeds even te vlug af. Uit een aanval op het II. doel maakt S. .op gemakkelijke wijze 10. H. niet ont moedigd, pakt weer' flink aan, doch de S.ers, aange moedigd door hun onverwacht succes, laten zich niet zoo gemakkelijk verschalken. De keeper moet enkele malen vlug uitloopen om erger te voorkomen. Do rust gaat in met 1—0 voor Succes. Na de thee zijn de S.ers direct in het offensief. H. speelt met 10 man en heeft geen invallers. II. weet zich echter los te werken en komt overdonderend opzetten. Op dezelfde wijze als S. de leiding nam, maakt H. gelijk. 11. De rood jakken zetten er. nu alles op, het spant dan ook geduchtig voor het S. doel, doch met een beetje geluk komen er geen pun ten. S. weet het spel te verplaatsen. Het is J. Lont welke S. met een mooi schot de leiding bezorgt. 2—1. Even later maakt BuguJl 3—1. H. raakt er geheel uit en doet niet veel moeite meer. Enkele malen even eeh opleving, doch zonder gevaar. Even voor het einde maakt S. nog 4—1. Daarna blaast scheidsrech ter, welke goed voldeed, einde en heeft S. verdiend gewonnen. H. zagen we wel eens beter. MUZIEKTUXN. WormerveePs Mannenkoor. Het was Zondagavond een succesvolle avond in onzen Muziektuin. succesvol voor de commlissie, om- dat er een zeer groot bezoek was; succesvol vootr Wormerveer's Mannenkoor en zijn dirigent Nico Hoogerwerff, omdat het gepresteerde zoo'n dankbaar onthaal vcmd bij de vele honderden aanwezigen. Wij voorspelden in ons vorig nummer een mooi, afwisselend programma, en dat is volkomen bewaar heid. De mannenzang werd onderbroken door lieve liederen van een dameskwartet je en door mooie soli van een baritonsoüst, en wat hoofdzaak is. alles was van eorste klos gehalte. Wormorveer's Mannenkoor is een krachtig, goed geëvenredigd koor en staat onder eminonte. zeor mu zikale leiding. Er zijn mooie beschaafde eerste tenoren, prachtige, diepe bassen, beide in voldoend aantal, de hoofdfac toren voor eon goed klankgehalte. Nico Hoogerwerff kan alles mot, zijn koor bereiken; het lieflijke on het fortissimo, het is alles beschaafd, mooi van toon. De Inzet van het programmo. het „Ecce, quomodo Mori- tus" van Handl, maakto dadelijk al veel indruk. Nog meer voldoening gaf het lied: „De Ruïne", dat met zijn romantische inhoud zooveel afwisseling biedt en zooveel gelegenheid geeft tot een stemmingsvolle vertolking. Tenoren en bassen hadden hierin mooie partijen. Een pronk van vertolking genoten de jacht- koren hierinn, dat was mooi, dat was knap werk van dirigent en koor. Maar het toppunt bereikte o.i. het Mannenkoor in „Der Fremdenlegionaer". Dat lied werd zoo innig voorgedragen en er werden zulke mooie klankeffec ten bereikt, dat het publiek hierbij een groot, onge stoord genot smaakte. Jammer was het, dat het laatste mannenkoor. „Zegepraal", van Brandt Buys, een machtig lied, Drachtig van compositie en van gedicht, on voor een mannenkoor als 't Wormerveerscbe als geknipt voor een succesvolle vertolking, zooveel van het schoone inboette door het hinderlijke overheerschen van een der le bassen. Daardoor werd het genot, hev welk deze heerlijke compositie verschafte, In niet ge-, ringe mate getemperd. Een eenigszins andere op stelling van het koor, n.1. een zoodanige, waarbij de „zwakke steê" in onze muziektent wordt gemeden, had hoogstwaarschijnlijk de lo baspartij niet zoo sterk doen domineeren. De Muziektuincommissie had er wel goed aan gedaan, den heer Hoogerwerff op het bekende euvel der tent, dat hem niet bekend kan zijn, attent te maken en hem een andere opstel ling van de zangers in overweging to geven. Een dankbaar applaus was tenslotte het loon voor het zoer verdienstelijke werk van koor en dirigent. Het dameskwartetje zong met veel animo en zeer lief een 7-tal liederen. Er zat een frissche gang in dit zingen, het was pittig, met voldoende kleur, de stem men harmonieerden daarbij zeer goed. Geen wonder dus, dat een groot deel van het succes van Zondag avond ook ton deel viel aan dit „Klaverblad van Vier". Telkens was een hartelijk handgeklap haar loon. Tot slot verdient de bariton-solist, de heer H. Woud van Krommenie groote waardeering voor zijn presta ties. Hij heeft een heel mooi geluid, zingt beschaafd en gevoelig en draagt daarbij zijn liederen zeer goed voor. Vooral in de twee Hollandsche soli na de pauze wist de solist zijn gehoor te boeien, door mooi ge luid en keurige voordracht en hij oogstte welver diend een groot succes. Het mooie weer en de verwachting iets goeds te zullen hooren, had vele honderden naar don Tuin doen opgaan. Het was er goed te wezen en er is ge noten van veel moois. EENE BENOEMING. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer L F. Kleiterp, is benoemd als onderwijzer aan de school voor voort gezet onderwijs nó. 7. Roggeveenstraat te Amster dam. POLITIE. Verloren: een statief; een portemonnaie met in houd. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Elisabeth Engelina Johanna, dochter van Hendricus Franciscus van Nuland en van Cornolia Bakker. Overleden: Anna Jacoba de Moei, oud 2 jaren, doch ter van Cornelis de Moei en van Margaretha Maria Schouten. Elisabeth Praat, oud 34 jaren, echtgenoote van Theodorus Vlaar. Burgemeester en Wethouders van SCHAGEN bron gen ter algemeen kennis, dat de toelating van zal geschieden op den len September a.s. De aan gifte zal moeten geschieden bij het Hoofd der School, den heer C. W. Deenik, vóór 1 Augustus 1927. Do school leidt op voor het volledig M.U.L.O. di ploma, voor de 2e klasse der H.B.S., voor het Gym nasium, de Rijkskweekschool, enz. Voor leerlingen, die in de toekomst een of ander examen wenschen to doen, is het zeer gewenscht, dat zij zich voor de U.L.O. school aanrrielden, zoodra zij het zesde leer jaar der Lagere School hebben doorloopen. Schagen, 18 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6