Bezoekt met de Kermis te Anna Paulowna op 24,25 en 26 Juli de Groote Tent van Veerborg. Krach op een Notariskantoor. HOLLAND-INDIE. Een vrachtschip van de Hofland-Amerika lijn aangevaren. DE N00RDERMARKTB0ND. non gébruik te maken. De arrwtant k"oog aoo-'n horigen slag met de s.tbel, dat ky Lu heb gasthuis verbonden moest worden. Het gehoele meubilair van het poethuis werd vernield. H. staat als een'woesteling bekend. DE VERKIEZING VAN DEN RAAD VAN VEENEN- DAAL. Aan God. Staten van Utrecht ia het volgende •adres gezonden: Ondergetoekenden W. van Son, D. van Asselt, A. van de Woerd en G. Da velaar.- allen raadsle den te Vcenendaal, geven uiet versehuldigden eer- biod te kennen: dat hun achterna ter oore is gekomen,, dat er bij de laatste stemming vootr gemeenteraadsleden to Véenandaal schromeBjk misbruik is gemaakt van art. 78 der Kieswet, met name dat or verschil lende personen door anderen zijn geholpen, onder Voorgeven van niet te kunnen zien," terwijl dat s^niet te kunnen zien" enkel en alleen bestond in not niet te kunnen lozen of wel dat het opzettelijk word voorgewend om aan anderen gelegenheid to geven voor hen té mogen stemmen, tenzij daartoe vooraf geïnspireerd, verleid, bedreigd of wel omge kocht met geld of door aanlokkelijke beloften in kocyp of verkoop; dat het zeer moeilijk is achter dergelijke prak tijken te komen, ook doordat de wet beide partijen ■strai'b >ar stelt; dat echter de volgende feiten als vaststaande kunnen worden medegedeeld: (een acht-tal worden dan genoemd met naam en. toedracht) dat gemelde feiten door den wethouder W, van Son in zijn fuhotie van looo-burgemeosber en als zoodanig hulpofficier van justitie persoonlijk zij'n onderzocht en dat ao betroBoen personen de juist heid van gemelde feiten aan hom nebben bevestigd; dat aan veel meer personen onmoedig bijstand is verleend, waarvan op heden echter de bewijzen nog niet zijn te leveren, doch welke bewijzen, zoo noo- dig geacht, ondertussohen nog wel opgespoord kun nen worden dat zij ten slotte meenen er ernstig op te moeten wijzen, dat ook met deze praktijken net stemmiaga- genoim is geschonden; redenen, waarom ondergeteekenden beleefd doch dringend verzoeken, ook ten voorbeeld voor verder misbruik, de op 18 Mei 1927 gehouden stemming voor leden van den' raad van Veanemdaal, te ver nietigen. DE INBRAAK TE BTTDEL. Men meldt aan het „Huisgoz. uit Budel: Als vermoedelijke dader van de inbi*aak m hot station, tevens van mishandeling van den stations chef, ia gearresteerd een' zekere van E., die in den nacht van de inbraak, in verband met de kermis in gohuchfc Schoot, aldaar gestationneerd was met zijn woonwagen... cb^W. Hulshof te Noardr laren (prov. Groningen) van zij'n fiets. Dinsdag ia hij aan do gevolg0" daarvan overlieden1. ERNSTIGE ZIEKTE-VERSCHIJNSELEN NA VAC CINATIE. To Goes is .een viertal van een groep gevac cineerde kinderen' ernstig ziek geworden. Reod9 zijn twee kinderen overleden. De toestand van het derde kind is hoogst ernstig. Rif dit kind treden verlammingHVCTsrhytasalen op. Vanwege de rijks- seruminiiohtiing is roods een onjdierzook tor plaatse ingesteld. Do ongerustheid ander de ouders is groot. 29 GOUDEN BRUILOFTEN TE GENT. Te Gent hebben j.1. Maandag 25 echtparen hun gouden bruiloft gevierd. De gouden bruidsparen werden, vergezeld van hun kindoren, kleinkinderen en andere familieleden, plechtig ten stadhuize ontvangen door den wethou der van den Burgerlijken! Stand, die door tal van gemeenteraadsleden omringd was. De wethonder wensohte alle jubilarissen nog vele gelukkige jaren toe etn sprak de hoop uit, dat zij eens hun diamanten bruiloft zonden vieren. VEILIGHEID* EN VOLKSGEZONDHEID. Denk er aan, vooral nu hot vamntie tijdperk is ingetreden om op uitstapjes, fietstochtjes oma. geen ongekookte melk te gebruiken'. Menig reiziger 'Jé aangetast geworden' door typhus' door net drin ken van zulke melk. Gezondheidsraad. OU DES LUIS. De Kermis, welke alhier 17, 18 en 19 Juli heeft plaats gehad, behoort wederom tot het verleden. Zondag den eersten dag, begon het met een voet balmatch, waarvoor veel belangstelling was. Ook op de kermis was het een gezellige drukte, Want er waren vele bezoekers. Des avonds waren de danszalen goed gevuld, terwijl cdrous Kilisbergen en de bioscoop van den heer Regter, geheel vol waren. Van deze beide kermisinrichtimgen gaat ©en goeden roep uit, waar wel wat viel te genieten Girous Kinsborgon, voor het eerst alhier, gaf mooie dressuur to ^ien, zoowel van.1 paarden, hou den, als duiven. Maan/dag, den tWooden dag, was de drukte op hot voetbalterrcdn.'. alwaar verschillende kinderspe len werden gehouden, waaraan door velen wera deelgenomen. Op do kermis zelve was het toon zoo stal,, dat heb niet loonend was_ voor de verschil lende eigenaars, om hun inrichtingen teopenen. Ook in de danszalen was geen paartje te zien. Maandagavond word in lokaal Krelyger door den heer A. Roelens met zijn kindergezelschap gegeven de rewue ,,'t zal wel gaanj". De zaal Was tot ini de uiterste hoeken geheel bezet, en dia aanwezigen hebben zeer veel genoten', zoowel van de schitte rende praehtcostumes, als van zang, voordracht en dans. Ér ging dan ook één roep van uit: „wat is dat mooi.* Dinsdag den laatsteen dag was het weer stil, doch '8 avonds wederom een volle zaal by" den heer Langendyk, alwaar onze plaatsgenoot Daan Pool optrad met ©en geheel nieuw programma. Ook Daan heeft met deze uitvoering wederom zij'n goe den naam gehandhaafd, en1 de aanwezigen volop doen genieten. Rest ons nog te zeggen, dat wij van ruzie of vechten weinig hebben vernomen, alleen maar dit, dat een xjorsoon, afkomstig van 't Buurtje (Zype) gezellig by een tafeltje zittende, een bierglas tegen Ti hoofd kreeg, wat zoofa! wond veroorzaakte, dat hij naar den dokter moest worden! gebracht, em dat er ook een persoon op de kermis aanwezig, wat met kanabalistischen mengingen. hij wilde n.1. een ander persoon, een arbeider levend verslinden, dooh begon gelukkig bij een der vingers, welke eohtetr door zwanen arbeid zoo hard en1 eeltig was, dat hij er niet doorheen kon bijten. Het slachtoffer begon zoo hevig te schreeuwen, dat do aanvaller net noodig achtte het hazenpad te kiezen. Later ver namen Wij dat dje vinger toch vrij erg verwond was. Het is dan ook wel zooals het liedje zegt: „Op de kermis vindt je rake zaken." ZIJPEL Naar men ons mededeelt, sluit de door het Burg. Armbestuur vastgestelde rekening over het jaar 1926 met een voordeelig alot van f 2095.90. ZIJPEL Moj. J. P. Tjalsma heeft wegens haar benoeming tot onderwijzeres aan een der O. L. scholen to Amsterdam, met ingang van 16 September a.s. ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de O. L. school te St. Maartensbrug. ZIJPEL In deze gemeente dOet zich wee» een geval van •mond- en klauwzeer vootr, n.1., onder het vee van den heer P. M. de Wit te 't Zand ZIJPE. Aan mej. F. lok©, geboren Sanders, te Ondesluls, is verlof verleend voor dan verkoop van alcoholhou dender. drank, anders dan sterken drank, in het door haai* bewoond pcroeol nabdjl die tramhalte te Oudesluis- CALLANTSOOG. Gevonden: aan overjas, en een jangansaape. Inl. bij do politie. JULIANABORP. Halfjaarlijksche algemeen© vergadering van de Ver eeniging „V,z.o.S.' op Dinsdagavond, gehouden in'het lokaal van den heer J. Slikker Cz, Volgens de presentielijst waren buiten 9 leden van het bestuur slechts aanwezig 1 lid en 1 donateur, hetwelk de voorzitter, de heer P. Bregman, in zijn openingswoord aanleiding gaf om te zeggen, dat dit een schande was, en zeer terecht. Nadat hij de aan wezigen welkom heeft geheeten, worden de notulen van de jaarvergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Medegedeeld wordt vervolgens dat over de contributie van het Steunfonds, zijnde 52 cent per lid en per jaar, binnen zeer korten tijd zal worden beschikt, daar dit in de zomermaanden behoort te worden betaald. ^V'örvo'lgernst wojrdt verslag uitgebracht van de Provinciale vergadering, alsmede over de vergadering van het N.V.Z. De Penningmeester doet mededeeling van dén stand der financiën. De kas is gestegen, ondanks vele uitgaven. 'Daar de agenda niet meer vermeldde, was men genaderd aan de rondvraag, waarbij in bespreking kwam' een onzer laatste ziektegevallen. Nadat dit punt op zakelijke wijize was besproken, werd voor gesteld orn dergelijke gevallen direct door een com missie van twee personen van alle kanten te doen onderzoeken en de betrokkenen alsdan direct van een en ander op de hoogte te brengen, Socretaris en penningmeester werden daarvoor aangewezen. Daar niemand het woord meer verlangt, zegt do voozitter, dat nu de tijd toch wel is gekomen om aan de vol gende vergadering voor te stellen, in het vervolg geen zomervergadering meer to houden. Daarna; zegt. hij de aanwezigen dank voor huuno belangstel ling en volgt sluiting. JULIANADORP. Door Mej. M. C Duit Kd. is opgevangen een post duif met aan den rechterpoot een ring, waarop het volgende merk: N A 9 25 45092. JULIANADORP. Het Bestuur van de Vereeniging „Koegraaser Be lang" ontving van B. on W. van Helder de mede- deeling, dat van Gemeentewege zal worden zorgge dragen voor het plaatsen van een tweetal waar schuwingsborden te Julianadorp. Op deze borden zal aan de voorzijde komen te staan het opschrift: .Verzoeke langzaam terijden" en aan de achter zijde: „Dank U". Vertrouwd raag worden, dat dezen maatregel voldoende resultaat zal hebben, daar naaT B.- en W. ioeenen, geeon maximum-snelheid voor het dorp behoeft te worden vastgesteld, daar in alle gevallen voor den bestuurder van een mo torrijtuig of rijwiel, die hét verkeer belemmert, of -in gevaar jbrengt, art. 15 van de Motor- en Rijwielwet van toepassing is. .OUWXARSPEL. Een zestiental jongedames alhier hebben een reis- cluh opgericht onder den naam. „Steeds VeTder". Het doel is door een wekelijksche contributie een reiskas te vormen. Hot bestuur bestaat uit de da mes C. Ochqué, presidente, Gr. Nap, secr., A. van Meurs, penn. ZUTDS CHARWOUTWa. Bij het passeeren reden de auto's van de hoeren Kr. alhier en D. uit Noordscharwoude elkander aan. Het hek langs den weg kreeg wat beschadiging, alsmede een der auto's. Op sommige plaatsen kon den de hekken nog wel wat achteruit worden gezet, ten einde aan de eischen van het verkeer tegemoet te komen. ZUIDS CHARWOUDE. Het bestaande Rood© Kruis Comité heeft op zich genomen geldén in te zamelen voor de slachtoffers van de stormramp in het Oosten van ons land. Ook in Noordscharwoude is een comité voor genoemd doel tot stand' gekomen. SINT PANCRASw Mej. J. Jellema.is ge3laagd voor het U.L.O.-exa men te Alkmaar. ANNA PAULOWNA. Dinsdagavond 19 Juli hield de Vereeniging T.A.G.O. haar 8ste jaarvergadering in „V^erburg". Na opening door den voorzitter, den heer C. Keij- zer, bracht de secretaris, de heer P. Visser, het jaar verslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Er zijn 5 openbare winteravonden geweest dn het af- geloopen seizoen. In October gaven Johan Schmidt en Tula di Vista een tooneélavond, 18 November trad' Albert Vogel op, 11 Januari de heer A. Alt, met „Car- itmen", in Februari de ludtzangeres Mevr. F&ber—Gro- neman en in Maart Dr. Van der Sleen. Het bestuur onderging geen verandering. Het aan tal leden bedroeg aan het "begin van het seizoen 123, door vertrek als anderszins verloor de vereeniging ©enige leden, nieuwe daarentegen tradon toe, waar door thans het ledental 126 bedraagt, alzoo een voor uitgang van 3 leden. Hierna doet de penningmeesteres, mej. Olree, reke ning en verantwoording, waaruit blijkt dat de totale ontvangsten bedroegen f620.96, de uitgaven f619.90; or is dus een saldo van f 1.06. De bescheiden worden nagezien door de hoeren A. Kramer en W. Lanting en volkomen dn orde bevonden. Het bestuur, waarvan alle leden Jaarlijks moeten aftreden, wordt herkozen en neemt zijn herbenoeming aan. Bij do bespreking Wiinterleóngem voor het volgende seizoen, wordt besloten ©en reservelamp in voorraad te hebben voor do projectiolantaam, uit overweging dat door ©en klein ongelukje de geheele avond zou kunnen (mislukken. Vorder wordt een voorloopige lijst van sprekers samengesteld, voor het volgende seizoen, met wie het bestuur in correspondentie zal treden. Besloten wordt, do entrée voor met-leden op f 0.6Q te bepalen en de contributie voor hot lidmaatschap op guldon to handhaven. Ieder gezinslid behoeft dan echter verder voor het lidmaatschap Hlechts f 1.50 contributie te betalen. Hierna rondvraag en sluiting. Per radio heeft Dinsdag de wnd. hoofdcommissaris van politie te Groningen aanhouding verzocht van notaris H. S. aldaar, die zonder orde op zijn zaken te hebben gesteld, Maandag om half vijf is vertrok ken. De justitie hooft beslag gelegd op de boeken. Hoe groot het tekort ls, kan nog niet worden meegedeeld; daarvoor is de administratie te omvangrijk en van te bijzonderen aard. Het aantal betrokkenen is bui tengewoon groot. D© gedupeerden zijn hoofdzakelijk kleine luiden, neringdoenden of renteniers en verder bouwondernemingen. Het kantoor in de Stationsstraat werd door deze menschen als het ware bestormd. Het kantoorpersoneel zeide dat het geen mededeelingen of betalingen kon doen, omdat de justitie den boel verzegeld had. Notaris S. deed groote zaken en had een groot kan toor, dat hem naar schatting ©en jaarlijksch inkomen leverde van f30 a f40.000. Speculaties en te groote borgstellingen, maar bovendien het leven op bijzon der luxueusem voet zouden de oorzaken zijn van deze krach. - De menschen hadden veel vertrouwen in de solidi teit van het groote kantoor. Sommigen hadden de opbrengst van maanden geleden in publieke veiling verkochte percoelon nog niet opgovnaagd, althans niet ontvangen. EEN BATIG SALDO VAN RUIM f 26.000. Verschenen is het verslag van het Nationaal Steun comité „Stormramp 1925", waarin oen overzicht go- geven wordt van de verwoestingen en van hetgeen gedaan is tot herstel van de schado door de storm ramp van 10 Augustus 1925 veroorzaakt. Blijkens dit verslag heeft het Nationaal Storm comité 1925 de vol doening mogen smaken alle nooden naar billijkheid te kunnen lenigen. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat het Comité in totaal f 8.037.425.971/2 heeft ontvangen en f3.011.137.52V2 heeft uitgegeven, eoodat or oen batig saldo is van 120.288.45. OVERgTROOMING IN TWENTE. Uit Hengelo, 20 Juli. De boeren langs de Schip beek en de Bolsbeek seinden aan minister Kan cn den commissaris der Koningin, dat de Bolsbeek door gebroken is. Te Markelo staan 1700 hectaren land on der water. De schade is zeer groot De F VII naar Bagdad. Uit Basra, 20 Juli. Do zandstorm is geëindigd. De F Virmet den heer Van Lear Black is hedenoch tend om 4 u. 10 min. naar Bagdad vertrokken. Volgens een later bericht hopen de vliegers vandaag nog van Bagdad naar Aleppo door te vliegen. RECORDCIJFER VOOR SCHIPHOL. In de periode van 1 tot 18 Juli werden to Schiphol geboekt aan vertrekkende, aankomende en doorgaan de passagiers op de internationale luchtlijnen niet minder dan 1138 personen, hetgeen een recordcijfer is. Waar deze periode feitelijk 14 dagen omvat aange zien er geen internationale luchtvorbindingen worden onderhouden op de Zondagen, weid dus een dag-ge middelde bereikt van 81 passagiers. In dit verkeer had de dubbel-daagscho verbinding der KLM. tus- schen Amsterdam en Londen het leeuwenaandeel. Het nieuwe twoe-motorige Fokker F 3 vliegtuig, dat de K.L.M. op haar lijn naar Engeland in dienst heeft gesteld, was vrijwel eiken dag geheel bezet Het stoomschip Meerkerk van de Holland-Amerika lijn, varende voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij, op weg van Rangoon, Cal- cutta en Madras naar Antwerpen, Rotterdam en Ham burg, is nadat het Sagres was gepasseerd, in den mist in aanvaring geweest met het Portugeesche stoom schip Villa Franca van de Soc. Corretora Ltda te Lis sabon. Het Nederlandsche schip werd midscheeps getrof fen. De aanvaring maakte de machine onbruikbaar. Aanvankelijk werd gemeld, dat de Meerkerk snel zonk. Later werd echter bericht, dat het schip naar Lissabon werd gesleept. Aangenomen mag dus wor den, dat men er in geslaagd ds, de Meerkerk drijvende te houden, en dat er kans was, Lissabon te bereiken. Omtrent de bemanning is niets gemeld, zoodat daar omtrent geen ongerustheid behoeft te bestaan. Het schip heeft een groote lading van waarde aan Britsch-Indische artikelen in, zooals jute, rijst, enz. Gezagvoerder van de Meerkerk is de heer Coerkamp. Nader seint men, dat de- Meerkerk! met gedoofde vuren d6haven van Lissabon ls (binnengesleept. GRIFFIER EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft jhr. mr. W. A. Beelaerts van Blokland, commies-griffier der Kamer, tot griffier be noemd. ONBEWAAKTE OVERWEG. Dinsdagavond omstrooks tien uur zagen twee voor bijgangers, hoo een man, die den overweg bij Kethel passeerde, dreigde te worden aangereden door een trein, komende uit de richting Schiedam. Men tracht te tevergeefs den man door'•geroep te waarschuwen. Hij werddoor den trein overreden en op slag gedood. Een onderzoek bracht uit, dat het slachtoffer de 39-jarige koopman A van Hitzeman uit Vlaardingen was. Dit is het 7o slachtoffor reeds bij dezen gevaarlijken overweg. VERZEKERING VAN VOETBALLERS. Naar wij vernemen, zal do N.V.B. een commissie be noemen, die tot taak heeft de quaestio van verzeke ring van voetballers te bestudeeren. MR TH. HEEMSKERK 75 JAREN. De anti-revolutionnaire „Rotterdammer" deelt me de, dat de oud-minister Th. Heemskerk, gisteren 75 jaar is geworden. TWEE KOEIEN ONTVREEMD. Ten nadeel e van den veekoopman J. v. d. G., uit Alkmaar, zijn van de veemarkt te Rotterdam twee koeien meegenomen. DE MARKEN LIET MEN LIGGEN. Een groentehandelaar aan de Botersloot te Rotter dam heeft aangifte gedaan, dat tijdens zijn afwezig heid uit zijn woning f 1000 gestolen zijn. Do binnenge slopen dieven hebben de kamer geheel overhoop ge haald, en uit een blikken doosje hebben zij het geld gestolen. Een aantal marken, dat ook in de doos gezeten had, was over den grond geworpen. Dinsdagavond! werd in het lokaal van den beer Dekker te Noordscharwoude, vergadering gehouden door het Bondsbestuur, waarbij afwezig waren de heeren A Dekker, P. Gootjes en P. Bakker. Na ope ning der vergadering en lezing der notulen, kwamen de vele ingekomen stukken in behandeling. Naar aanleiding van een schrijven der vereeniging Koophandel, werd de heer J. Ootjers aangewezen als vertegenwoordiger van den' N.MB. in dé ledenverga deringen van Koophandel, tot plaatsvervanger de heer J. Kliffen. Do klacht van Koophandel met'betrekking tot do telefooncellen in het veilingsgebouw, gaf aanleiding tot het besluit door bijbouwing van nog twee deug delijks cellen de noodigo naar men' hoopt afdoende verbetering aan te brengen. De heeren Ootjers, Brugman en Kliffen, werden aangewezen dit werk tot uitvoering te doen brengen. Voor kennisgeving werd aangenomen de mededeo- Mng van Koophandel, dat tot hare vertegenwoordiger in de ledenvergadöipng van den N.M.B. luplaats van don heer J. Kuiper is aangewezen do heer P. F. Slot Met betrekking tot de bestuursvergaderingen word besloten do vertegenwoordigers van Kóóphandel al- leon dan uit to noodigen, wannoor do agenda daar toe gereedo aanleiding geeft. Omtrent de keuring van uien, zal door den Secre taris een schrijven aan Koophandel worden gericht, waarin duidelijk het standpunt van den N.M.B. uiteen wordt gezet. Met betrekking tot het vaak afwezig zijn van aan voerders, wanneer het hun beurt is) om to lossen, werd besloten, dat door de besturen der aangesloten vereenigingen, er den leden op gewezen zal worden, dat vertrek alleen dan geoorloofd is, wanneer men weet, dat men 's middags moet lossen. Ingekomen stukken met betrekking tot het veilen van pootaardappelen, werden aangehouden tot punt 4 der agenda. Namens de correspondenten van den Piantenziek- tenkundigen Dienst, .was ingekomen een schrijven, waarin gewezen werd op de noodzakelijkheid van het nemen van practische proeven; hieraan zijn echter soms kosten verbonden,waarvocxr echter door genoem den Dienst (van het Rijk dus) geen gelden beschik baar worden gesteld. Dientengevolge werd een be roep gedaan op de betrokken vellingabesturen, zoo- *dat aan den N.M.B. een bijdrage werd gevraagd va* -f 33. Wel werd besloten deze bijdrage te verleenen. doch tevens een schrijven te zenden aan genoemden Dienst, waarin wordt betreurd» do schrielheid van het Rijk in dit opzicht. Met het oog or de te houden tentoonstelling bij het herdénken van een zoo langdurig bestaan der markt te Beverwijk, is vandaar een schrijven ontvangen met het verzoek om een bijdrage in een of anderen vorm. Dit schrijven wordt voor kennisgeving, aan genomen. Een ingekomen klacht van Koophandel omtrent minder duidelijke aanwijzing op de veilingsbordjes, gaf aanleiding tot het besluit er nadrukkelijk op te wijzen, dat de aangevoerde partijen moeten voorzien zijn van z.g. dubbele bordjes met vermeldingvan nummer, hoeveelheid en soort van het product. Door eenige huurders van pakhuisjes was het ver zoek ingediend om verlaging van pacht. Hierop meende de vergadering niet te moeten ingaan, wel werd besloten daar flinke verlichting aan te bren gen. Ingevolge der ingekomen circulaire óver de econo mische conferentie van den Volkenbond, werd beslo-, ten toe te treden tot de Vereeniging voqr Volkenbond er| Vrede; de contributie werd bepaald op f10 per jaar. Een verzoek voor het pachten van het alleenrecht voor het aanbrengen van reclame's in het veilings- gebouw, werd van de hand gewezen, aangezien Let bestuur hiermee de vrijheid prijs zon geven van ken nisgeving enz. Hierna werd door den secretaris verslag uitgebracht der door hem bijgewoonde vergadering van Koop handel, door den heer Ootjers van een vergadering te Hoorn, gehouden ter bespreking der wijze van ver- kóop van pootaardappelen. Hiermee ds men genaderd tot punt 4 der agenda: Veilen van pootaardappelen. Naat herinnerd was aan het besluit der Prov. Comra omtrent verplicht veilen en de gestelde voorwaarden,

Schager Courant | 1927 | | pagina 2