SAMENVOEGING ZIJPE EN PETTEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlarldsch Nieuws. v&SO Trrr.yy.KM i m Kindertaal „De Jonae v Stem", Dordrecht. 8,50 PAEXJ5 (1750 M.) Avandoonoert. 9,55 LONDEN, Daraitiy Radio-revue. 10,50 LONDEN, Davemtry LDansmnztak. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 28 JuU 1827. Uitspraken. J. B. de G., Alkmaar, gedetineerd, misdr. art. 458bis Wetb. v. Strafrecht, 1 jaar gev. Corn. B., Helder, mishandeling, fSO boete of 80 dagen. Geen nieuwe laken behandeld. Voor den Polltlereohter. Zitting van 28 Jnll 1827. ONGEPERMITEERDE MELK VER DUNNING. De heer Jac. W., 'n 26-jarig landbouwer uit het stedeke Medemblik, heeft aan den melkslljter Knol melk afgeleverd, waarbij hij een extra kwantuir. aqua pom pa had gevoegd. En zulks niet minder dan 50 deelen water op 100 deelen melk. Voorts had hij die vervalsching verswegen, 'n geheimzin nigheid, die alleszins verklaarbaar is, maar oor zaak was van de strafbaarheid. De verdachte er kent, maar met het oog op de grove vervalsching acht de Officier het noodig gevangenisstraf te vor deren. Eisch 7 dagen gevangenisstraf. Door de reclassee- ring was geldboete geadviseerd. De heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, wordt gehoord. Deze deelt mede de motieven, die de ver dachte geleid hebben de vervalsching te plegen. Hij wordt veroordeeld tot f 100 boete of 30 dagen. BLOEDERIGE MISHANDELING. De 36-jarige Aalt M., arbeider te Graft, heeft zich volgens dagvaarding op 10 Mei schuldig gemaakt aan mishandeling van zijn medemensch en dorps genoot, den 26-Jarigen Joh. Kuiper, die daarbij zoo danig bloedend werd verwond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en thans f 35.50 declareerde aan geneeskundige onkosten en arbeidsschade. De mishandelde was op gezegden datum bezig met eendeneieren zoeken en kwam daarbij op het. land van verdachte. Deze was daarvan niet gediend en maakte zulks op ondubbelzinnige wijze te ken nen, door hem met een greep of mestvork raak te gooien. Volgons verdachte doet Kuiper niet anders dan stroopen op zijn land. Toen hij daarover ge tuige onderhield, werd hij nog gebrutaliseerd, waar op hij driftig is geworden en getuige met de greep gooide, wat hem later speet. Eisch f30 boete of 30 dagen, vonnis f25 boete of 25 dagen en toewijzing van f8 aan getuige Kuiper. Zoowel Officier als verdachte doen afstand van den hooger beroepstermijn. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. De 22-jarige chauffeur Arie V. uit Zwaagdijk was op 24 Mei belast met het transport van een aantal nuchtere kalveren door middel van een vrachtauto- mobiel. Gemakshalve had bij-de lossing verdachto eenige van de kalveren op de 'losplank gelegd, met, gevolg dat die dieren nu en dan van die plank af gleden en op straat terecht kwamen. De agent van politie H. Ubbels, achtte deze wijze van handelen een ergerlijke en noodelooze dieren kwelling en maakte deswege proces-verbaal op. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis f 10 boete of 10 dagen. OP KIPPENGAAS VERLIEFD. De 25-jarige broodbezorger Floris M. te Bergen heeft omstreeks April van dit jaar zich wederrech telijk toegeëigend een rol kippengaas, dat hij op den Zeeweg gevonden had en toebehoorde aan de Bouwexploitatie te Bergen aan Zee. Verdachte heeft dit gaas in zijn grond verstopt met het doel het later voor zich zelf te gebruiken. Het gaas moest worden gebruikt tot afzetting van het nieuw aangelegde rijwielpad. Gevorderd wordt 14 dagen gevangenisstraf, mede op grond dat ver dachte zich reeds vroeger aan diefstal had schuldig gemaakt Uitspraak 12 Sept ZWIJNTJES JAGERIJ. De 29-jarige arbeider Dirk M. heeft, nu ruim een jaar geleden, op 12 Mei 1920 uit den doorrijstal van den Rustende Jager te Bergen een rijwiel, toebe- hoorende aan den heer J» Frans, meegenomen. Ver dachte heeft het rijwiel op zolder geborgen, het ge sloopt en met behulp van de verschillende onder- deelen en ander materiaal een nieuw rijwiel gefa briceerd. Verdachte is recidivist en de Officier eischt 3 maanden gevangenisstraf. De uitspraak wordt be paald op 12 Sept GEVECHT TUSSCHF.N MOEDER EN DOCHTER. D© 56-Jarige inwoonster van Egmond Sur MSr, Maria de G., huisvrouw Pieter Dekker, is op 7 Juni mishandeld door haar dochter, Maria Cornelis, ge huwd met zekeren heer P. K. Zij heeft haar moeder geslagen, aan het haar getrokken en tegen de straat geworpen. De vader deed van deze mishandeling aangifte. Volgens rijksveldwachter Bergsma is de dochter zeer ruw, maar staat overigens niet ongunstig be kend- Eisch 14 dagen gevangenisstraf, vonnis con form. TE LOS VAN TONG. De 28-jarige chauffeur Janus J., te Hoorn staat te recht op grond dat hij te Hoorn op 8 Juni den elee- tricien Albertus Gerver heeft beleedigd door hem een oplichter te noemen. De ruzie ontstond naar aanleiding van een discussie over de huidige Oceaanvliegers Lindbergh cum suis. Do verdachte geeft een uiteenzetting' van het ge val en waarom hij Gerver aldus heeft gequalifi- ceerd. Poging door den Politierechter mir. Ledeboer gedaan, om partijen te verzoenen, stuiten af op de1 weinige toenaderingsgezindheid der krakeelenden. Eisch f 15 boete of 15 dagen, vonnis conform. WEDERSPANNIGHEID. De niet verschenen visscher Dirk G. te Egmond aan Zee, heeft zich op 6 Juni met geweld verzet te gen de veldwachters Bergsma en Gorter, die het noodig vonden Dirk in te rekenen, wegens openbare dronkenschap. Het was een zeer ernstig verzet. Eisch f60 boete of 60 dagen, vonnis f50 boete of 50 dagen. POGING TOT OMKOOPING VAN EEN AMBTE- TENAAR. De 26-jarige landbouwer Theodorus Br. te Waar land, gem. Harenkarspel, die in den nacht van 12 op 13 Juni zonder licht reed en deswege door den rijksveldwachter Kranenburg werd aangehouden, heeft getracht dezen ambtenaar tot plichtsverza king te brengen door het aanbieden van een gul den. Verdachte 'heeft ook nog een valachen naam opgegeven, waarvoor hij bereids is veroordeeld tol f 16 boete. Eisch f 25 boete of 25 dagon, vonnis f 25 boete of 25 dagen. Sluiting. Door den Nevenraad van Zijpe zijn eenigen tijd ge leden een paar vergaderingen gehouden over de sa menvoeging van Petten en Zijpe. Als resultaat van de beide vergaderingen is het volgende rapport aan Ged. Staten onzer Provincie gezonden: De Commissie ia van oordeel, dat do gemeente Zijpe in geen enkel opzicht belang heeft bij een vereeniging van de gemeenten Zijpe en Petten; -waar echter de fi nancieels toestand der gemeente Pdtten onhoudbaar ia geworden, zal de gemeente Zijpe haar medewer king inzake de vereeniging niet onthouden, mits de lasten, voortspruitende uit die vereeniging voor de toekomstige gemeente Zijpe zoo licht mogelijk worden gemaakt Zooals het wetsontwerp thans luidt, cal het door de gemeente Zijpe niet kunnen worden aanvaard. Volgens den brief, waarbij het wetsontwerp aan het gemeentebestuur werd toegezonden, zullen wel de schulden der gemeente Petten, ontstaan wegens de nadeelige saldi van vorige dienstjaren, door het Rijk en de Provincie worden gedelgd, doch ten laste der toekomstige gemeente Zijpe zullen nog komen: le. het bedrag, hetwelk tengevolge der vereeniging meer moet worden uitgegeven dan wordt ontvangen, groot naar raming pLm. f1850.-—; 2e. do wachtgelden dor ambtenaren, groot pl.m. f 3650. 3e. eventueels voor de op wachtgeld gestolde func tionarissen te betalen pensioensbijdragen. Bovendien zullen te Petten reeds dadelijk eenige in grijpende verbeteringen moeten worden aangebracht. Zoo zal een nieuwe school moeten worden gebouwd, waarvan de kosten met inbegrip der meubelen van Rijkswege zijn geraamd op f 13000.—, terwijl de rlolee- ring te Petten onvoldoende is. De gemeente Zijpe zal derhalve blijvend wordon be zwaard met 'n bedrag van ongeveer f1850 p. jaar, be halve het bedrag van f3650.— aan wachtgelden ge durende de eerste jaren. Wel schept artikel 9 van het wetsontwerp de moge lijkheid om in het tegenwoordige Petten een hoo- gere belasting te heffen teneinde daaruit de wacht gelden te betalen, doch het wil de Commissie voor komen, dat geen Gemeenteraad een dergelijke rege ling zal tot stand brengen, aangezien het uiterst on billijk zal zijn, dat een zeer klein aantal ingezete nen derzelfde gemeente zwaarder wordt belast dan de anderen, temeer waar Petten niet door eigen schuld in den bestaanden treurigen toestand is gekomen. Bij toepassing van een hooger belastingtarief voor het tegenwoordige Petten, bestaat er tevens kans, dat de best gesitueerde ingezetenen vertrekken. Boven dien zullen de loonen der dijkwerkers vermoedelijk niet zoo hoog blijven als zj] thans zijn. Door samenvoeging der gemeenten overeenkomstig de bepalingen van het wetsontwerp, zooals dat thans luidt, zal de tegenwoordige gemeente Zijpe onrede lijk zwaar worden 'belast, hetgeen uit het hiernavol gende moge blijken. Door het Rijk en de Provincie wordt een schuld overgenomen van'pLm. f16000.—, zijnde de nadeelige saldi van vorige dienstjaren. De toekomstige gemeen te Zijpe krijgt de eerste jaren extra te betalen een bedrag aan meerdere uitgaven van pl.m. f 1850.— en een bedrag aan wachtgelden van pl.m. f 3650-.—, samen f 5500.—. Indien dit bedrag wordt gekapitaliseerd naar 5 'sjaars, zal het zijn de rente van een kapitaal van f 110000.welk kapitaal dan als schuld ten laste der toekomstige gemeente Zijpe komt en voor meer dan 12/13 gedeelte voor rekening van het tegenwoor dige Zijpe. Wanneer de jaren, dat wachtgelden moe ten worden betaald, voorbij zijn, zal voor de gemeente Zijpe nog een gekapitaliseerde schuld overblijven van ongeveer f37000.(f1850.naar 5 waarvan voor de tegenwoordige gemeente Zijpe ruim f34000.— zal komen, dus nog een bedrag, dat meer dan 2 maal zoo groot is als de schuld, die door het Rijk en de Provincie zal worden overgenomen. Waar de opheffing van de gemeente Petten een Rijks- en Provinciaal belang is, behoort ook de last dezer opheffing te worden gelogd op het Rijk en de Provincie, en niet op het tegenwoordige^ Zijpe, dat van die lichamen slechts een klein deel is en bij de opheffing geen enkel belang heeft, en boven dien toch wel de nadeelige gevolgen der samenvoe ging £ed ondervinden. Voorts heeft Zijpe nimmer om samenvoeging met Petten gevraagd. De Commissie meent, dat voor de samenvoeging der gemeenten een beter tijdstip had kunnen worden ge kozen, n.1. bij het overlijden van den vorigen Burge meester der gemeente Petten, ongeveer 10 jaar gele den. Reeds toen was die gemeente noodlijdend. Was op dat öogenblik de vereeniging tot stand gekomen, dan zou slechts een vrij gering bedrag aan wachtgeld van ambtenaren verschuldigd zijn geweest. Voorts wil het de Commissie voorkomen, dat een verhooging van jaarwedde, als bedoeld in alinea 6 van artikel 10, vermindering van het wachtgeld met het bedrag der verhooging tengevolge dient te hebben. De Commissie adviseert derhalve tot vereeniging der gemeenten Zijpe en Petten, onder uitdrukkelij ke voorwaarde, dat het wetsontwerp zoodanig wordt gewijzigd, dat: le. noch wachtgelden, noch eventueel voor de op wachtgeld gestelde ambtenaren te betalen pensioens bijdragen ten laste der toekomstige gemeente Zijpe komen; 2e. te Petten een nieuw schoolgebouw wordt ge sticht, waarvan de kosten niet komen voor rekening der nieuwe gemeente Zijpe. 3e. de riolooring in het dorp Petten in behoorlijken staat wordt opgeleverd, eveneens op kosten van het Rijk en/of do Provincie. Deze Nevenraad bestond uit de hoeren: D. Jonge- jans, C. Smit, Joh. Bruijn, H. Rens, C. de Wit, Dr. Oterdoom en W. Jimmink. t ANNA PAULOWNA. Zondag 24 Juli hield de postduivenvereniging „Altijd Verder" een wedvlucht vanaf Ottignies (pl.m. 247 KM.) in 2 series. Losgelaten 9.15. le Serie: le prijs J. Mei'link, 2e prijs G. de Boe, 3e prijs J. van Steijn, De eerste duif werd geconstateerd 12.54.27, de laatste 1.9.23. 2e Serie: 1. R. Gerings, 2. 3 en 4 R. v. d. Burg, 5. .Meilink, 6. C, de Vliegher, 7. G, de Boe, 8. J. Harthoorn. Aankomst eerste duif 12.50.57. aan komst laatste 1.1357. MOORD AANSLA Gs, Gisterochtend beeft zich aan het politiebureau te Nieuwer-Amstel aangemeld de 23jarige boerenarbel der B. EL, die kwam mededeelen, dat hij in den af- geloopen nacht een 36-jarigen slager uit Amstelveen in het hoofd had geschoten. Uit een ter plaatse in gesteld onderzoek bleek dat de getroffene zich in 'n schuur van HL's patroon had bevonden waar hij wel vaker kwam. H. was door zijn komst in zijn nacht rust gestoord en als gevolg daarvan waa een woor denwisseling ontstaan, welke daarmee eindigde, dat hij. een dubbelloops jachtgeweer nam en op den sla ger richtte. Het eerste schot miste, docht bet tweede schot hagel trof het slachtoffer in de keel. De toestand van den getroffene is ernstig, 'hij moest onmiddellijk' naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam worden vervoerd. De dader, die gunstig bekend staat* heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. AUTO-ONGELUK. Terwijl de kermisreiziger J. Smit uit Den.'Haag te Goor bezig was met een vrachtauto, waarachter met een staaldraad een pak/wagen waa bevestigd, zijn gebakkraam te vervoeren, brak plotseling de staaldraad, zoodat de pakwagen dwars sloeg. Smit kreeg (hierdoor een slag van den disselboom en sloeg met het hoofd tegen den muur van een huis. In het ziekenhuis te'Hengelo (O.) is hij, aan do gevolgen overleden. ZEKER WEL REDEN TOE GEWEEST. Gistermiddag, toen ide hoofdcommies Sbh., werk zaam o.p oen der departementen van algemeen be stuur op het Plein, uit den Haag. tegen twee uur, hot departemen/tsgebouw wilde binnengaan, werd hij aangehouden door de gebroeders M., die per auto waren gekomen om don heer S. af te ranselen, blijk baar naar aanleiding van een familiekwestie. Er ontstond een vechtpartij, waarbij: de heer S. zich echter weinig- scheen te verdedigen. Ongeveer eon ha'lf uur heeft de schermutseling geduurd; toen was de heer S. danig toegetakeld. HU belde aan de conciërgewoning aan en daar binnengelaten kon hij zijn kantoorkamer bereiken. De politie was nog tusschenbeide gekomen en het drietal was verzocht, aan het bureau Prinsestraat te komen, waar van het gebeurde proces-verbaal werd opgemaakt. Do heer heeft aan de politie meegedeeld, dat hU geen vervolging tegen de gebroeders M. wenscht. LANDBOUW-BEDRLJFSUITKOMSTEN IN FRIES LAND. Blijken® de voorloop!» vastgestelde bedrijffsuit- komsten over het boekjaar, 1926'27 van 768 land- bouwbedrUven in Friesland, aangesloten bij de coop. centrale -landbouwboekhouding, hebben 520 met winst en 248 met verlies gewerkt. De gemiddelde winst van alle bedrijven samen bedraagt f 975 per bedrijf. Over het vorige boekjaar bedroeg de gemiddelde winst der bij' de coop. centrale landbouwboekhou ding aangesloten bedrijven f 1585 per bedrijf en over 1924'25 f 3061 por bedrijf. Onder winst wordt hier verstaan het bedrijfsinkomen. dat moet dienen voor het levensonderhoud van den boer en ziin gezin. Alle voordeelen, die de boer uit zijn bedrijf geniet, zijn erin begrepen, behalve het genot van vrije wo ning. Voor eigen bedrijfskapitaal werd geen rente afgetrokken en ook werd voor onroerende goederen in eigen exploitatie geen huur in mindering gebracht Indien alle leden geheel huurbooren waren en uit sluitend met geleend kanitaal moesten werken* zou de winst nog belangrijk* lager zijn geweest. De greidebedrttven gaven over het algemeen de slechtste uitkomst, de gemiddelde winst van 472 greidebedrijven bedroeg f 513 en die van 296 ge mengde bedrUven f 1712 per bedrijf. ZUIDSCHARWOUDE. De collecte voor de slachtoffers van de stormramp bracht f 592 op. ZUIDSCHARWOUDE. Onze vroeger predikant, bij de Ned. Herv. Kerk, ds. E. K. Groeneveld Wz., is beroepen te Haarloo. KOEDIJK. De heer F. Köhne slaagde te Haarlem voor de hoofdacte. LANGENDIJK. Trad voor korten tijd) de zoo gevre sde draaihar- tigheid bijna uitsluitend in de bloemkool op, thans zijn ook talrUke akkers late kool door deze kool ziekte aangetast. Ook de „val'lers" treden helaas weer OP- DIRKSHORN. De kermis alhier, op 24,25 en 26 Juli, is weder op de gewone, ordelijke wijze gevierd Er was dit jaar wel muziek. Twee zweefmolens benevens „de schuitjes", zorgden daar buiten voor, waaronder het orgel van Lanprt's het aanhooren wel waard was. Voeg hleitoij twee „Jut's" en men begrijpt, dat men op 'het Oost niet had te klagen over stilte. In de café's werd goede dansmuzaeek gegeven, terwijl 's -avonds gelegenheid bestond tot het bijto nen van voorstellingen. Zondagavond opende het circus Kinsbergen. Met ge noegen hebben we daar een paar uurtjes doorge bracht Er werden aardige staaltjes van paarden- dressuur gegeven, terwijl ook met hondjes werd ge werkt. Respect kan men hebben voor de prestatie van den „dommen August', die behalve als clown,' ook optrad als paardrijder en zich onvermoeid' toon de. De paardjes zien er zeldzaam welverzorgd uit Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" ten huize van den heer D. (Bruin het blijspel „Beurskoorts" van Max Beiman en Otto SChwart®. Dit blijspel stelt aan de spelers hooge eisohen. Wan neer niet flink en vlot wordt gespeeld, valt het stuk beslist dn 't water. „Nieuw Leven" heeft uitstekend spel gegeven, zoodat 't succes zeer groot was. „Beurs koorts" bleek een uitmuntend kermisstuk, dat verba- zenu insloeg. Na elk bedrijf daverend applaus, aan 't slot moest worden „gehaald" op herhaald verlangen van het dankbaar publiek. De zaal was geheel bezet Terzelfder tijd had' de Wieringer Bioscoop in cafd •Swager de „Verlaten Kinderen" opgevoerd', dat bij het flink opgekomen publiek zeer in den smaak viel. In de danstent van den heer IJff trad op de cabarettier Max Santiel met eon varieerend: programma, HEERHÜGOWAARD, Te Haarlem slaagde voor de acte L.O. de heer W. Wester te Heerhugowaard. Van de 8 geëxamineer- den werden er 6 afgewezen. NEDERLANDSCHE STUDENTEN IN Z.-AFRIKA. De Nederlandsche, Duitsche en Zweedsche studen ten, die een rei3 maken door Z.-Afrika, zijn gisteren te Kaapstad aangekomen. Zij zullen een weck hier ter stede blijven en de gasten zijn van do Zuid-Afri- kaansche Unie van studenten. IN EEN TOBBE VERDRONKEN. Een 1%-jarig kind van den landbouwer G. Westen enk te Raalte, viel spelend in oen waschtobbe en ver dronk, DE NACHTTREIN UIT ZWITSERLAND. De nachttrein no. 72 Chur—Amsterdam, die gister middag om 12.32 uur aan het Centraal station te Am sterdam aangekomen had moeten zijn, had meer dan 4 uren vertraging. De passagiers van den Zwitserschen trein naar Am sterdam, die tengevolge van een op de lijn plaats ge had hebbende botsing tusschen twee goederentreinen nabij Freiburg zijn route niet kon vervolgen, hebben alleen het ongemak van een langdurige vertraging'on- dQrvonden. OVERREDEN. In de Paleisstraat te Amsterdam is gisterochtend een jonge vrouw of meisje door een vrachtauto van de 'gemeentetelefoon van' haar fiets geworpen en onder de wielen van de auto geraakt, die haar over het hoofd gingen. Het slachtoffer was onherkenbaar ver minkt De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Het lijk is per 'ambulance-auto naar een der gast huizen overgebracht. In den voormiddag was het de politie nog niet gelukt de identiteit van het slachtoffer vast te stellen. Bij het onderzoek door de politie hebben verschil lende ooggetuigen verklaard, dat de chauffeur van den vrachtauto de bocht te groot genomen heeft, zoo dat hij op de linkerhelft van den rijweg is gekomen. Dit klopt hiermee, dat het lichaam van hot slacht offer vlak hij het linkertrottoir lag. Do politie heeft den vrachtauto in heslag ggenomen; bij onderzoek is de handrem wel, de voetrem niet in orde bevonden. RIJSNELHEID OP OVERWEGEN. Voor het kantongerecht te Wageningen is behan deld de zaak tegen den heer H. J. M. S. te Venlo, t z. dat hij met zijn automiel den overweg nabij het sta tion Ede zou hebben overgereden met een snelheid van 27 K.M. per uur, althans met moor dan de voor geschreven 10 K.M. per uur. Het O. M. vroeg f 5 'boete of 5 dagen hechtenis. Verdachte, die niet verschenen was, werd verdedigd door mr. M. S. A. Ybes, juridisch adviseur van de Kon. Nederl. Automobiel Club. Deze wees er op, dat verboden is een overweg te overrijden of te naderen met een snelheid van meer dan 10 K.M. per uur, doch de bedoeling van den wetgever kan nooit zijn, dat het laatste stuk van de rails tot het waarschuwingsbord met geen grooter snelheid mag worden afgelegd. Deze zaak is de eerste van een groote reeks, die pleiter voor de Kon. Nederl. Automobiel Club zal verdedigen. De opneming der snelheid over een afstand van 100 M„ door één pèrsoon, achtte pl. in strijd met de meest elementaire tijdsbepaling. Pl. ontkende voorts perti nent, dat verd. op den overweg met de ten laste ge legde snelheid gereden had; bij het afrijden had hij vol gas gegeven. De kantonrechter hield de zaak een week aan om de verbalisanten te hooren. TRAMONTSPORING TE SASSENHEIM. Gistermorgen ia nabij den Warmonder Dam nabij Sassenheim de stoomtram, die te 7.50 van Leiden naar Heemstede was vertrokken, te ongeveer kwart over 8 uit de rails geloopen, waarbij de locomotief omkan telde en in het midden van den straatweg terecht kwam, zoo meldt de N. R. Ct. De tramlijn Leiden—Heemstede loopt over het grootste gedeelte over enkel spoor. Op verschillende plaatsen zijn wissels aangebracht, om do van de te genovergestelde richting komende trams gelegenheid te geven te passeeren. De verongelukte tram is gister morgen juist 'bij zoo'n wissel uit de rails geloopen. Doordat de locomotief kantelde, brak do koppeling met de eerste der drie volgrijtuigen af, zoodat deze wagens op de rails bleven en doorreden. Uit een on middellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de moer van den bout van den wissel verwijderd was, waar door de wissel buiten dienst was gesteld. Daardoor is het ongeluk veroorzaakt De machinist van de omgekantelde locomotief (type Noord Zuid HolL Tramweg Mij. no. A 5) de heer W. van der Vegte uit Hillegom, vertelde, dat hij direct na. het passeeren van den wissel bemerkt had, dat er iets gebeurd was. Hij remde-zooveel mogelijk, maar kon niet verhinderen, dat zijn machine, die hij reeds 7 jaren bedient, onderstboven ging. Deze kwam op den linkerkant te vallen, en door do opening in de rechterzijde, welke boven kwam te liggen, is hij ongedeerd naar buiten gekropen. Hij reeds met een vaartje van 15 KM. per uur. Hoe het ongeluk go- beurd was, wist hij niet „Misschien kwaadwilligheid aldus de machinist, want de hout van den wissel was verzakt. De man was uit den «aard der zaak zeer ze nuwachtig. De conducteur P. van der Vuuren, eveneens uit Hil legom, was juist bezig een particulier aan een kaartje te helpen, toen het ongeval geschiedde. Hij is toen direct naar de balconrem gegaan en heeft do drie alleenloopende wagens tot stilstand gebracht. Geluk kig, aldus de conducteur, liepen de wagens goed in de

Schager Courant | 1927 | | pagina 2