RAAD VAN HELDER. Gemengd Nieuws. Marktberichten. rails. Was de 'koppelstang van de locomotief niet ge- j broken, dan waren de wagens ook zelf gekanteld. De drie wagens waren geheel met passagiers gevuld. Doordat de locomotief nog ongeveer 15 meter doorge- loopen is, alvorens te kantelen, reed zij over de rails van het tweede spoor heen, zoadat het verkeer over een lijn kon onderhouden worden. Naar de oorzaak wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Uit het door de directie der Z.H.H.M. voorloopig in gesteld onderzoek is gebleken, dat de schroef, waar mede de bout aan den wissel was bevestigd, nog wel 'aanwezig was, maar geheel was losgeschroefd; dit kan, aldus zeide men van den kant der directie, on mogelijk vanzelf geschied zijn. De wissel zelf was vol komen in orde. WTERINGERWAABJDL De beer A. Oudendijk, leerling aan de Zeevaart school te Helder, ia van de voorbereiding overge gaan naar de le klasse, ANNA PAULOWNA1 Behalve te Schagen, waar de jaariljk'sohe wedstrijd' dag voor adapiranten door den Turnkring „HNJK.' werd gehouden en waarvan de uitslag reeds in het vorig nummer is vermeld, was D.O.ILE.V. Zondag ook) vertegenwoordigd) te Helder, waar de wedstrij den van den H.A.K. werden gehouden. Hierbij; wist Jan, Pennekamp den eersten prijs te behalen in, den wedstrijd over SOOO Meter, terwijl Joh. Pennekamp' als derde aankwam. Bovendien be haalde Joh. Pennekaimp ini den wedstrijd: over een baan van 800 Meter den eersten prijs. D.OJC.E.V. blijkt dus, ofschoon ziji den laatsten tijd door vertrek of andere oorzaken, verschillende baror beste 'krachten beeft verloren, ook dit seizoen weer baar goede reputatie te kunnen handhaven. OUDESLUIS» Zondag jJL hadden op bet voetbalterrein de serie- wedötrijden plaats van D.O-S.K.O. II. Ottn even voor, tweeën kwamen Succes II van Wieringen en D. n in *t veld. Alhoewel D. H gedurende den wedstrijd iets meer aanvallend was, moest zij in S. H toch met 3-2 haar meeredere erkennen. S. II heeft haar overwinning te danken aan beter kansen benutten en best werkl van baar keeper. Hierna kwamen Sparta 3 uit Schagen en Nieuwe Niedorp 2 in 't veld; waarin N.N. n de overwinning wist te behalen met 3—2, hetgeen goed de verhour ding weergeft, hoewel de MN. spelers klienerwas ren, doch soms schitterend wisten te combineeren. A.s. Donderdagavond krijgt D.OBJLO. I bezoek van Sparta I uit Schagen. feEMEENTË ÖJPll Ingeschreven van 23 tot eiï met 20 Juli I9Z7. OondortrouwdTheodorus Doffer, 35 jaar. land bouwer te Warmenhuizon, en Trijntje Mekken, 27 J \n>vorlo!LS': ^^Sn?^iS^?ohoe<ö, 82 Jaar, DoKtge- tnoot van Jane Brouwer (overleden tel Alkmaar). hoogwoud. Door Burgemeester en Wethouders deaoer gemeen te is vergunning verleend aan d)a Bataaxsohe Imr port-Mij. van het N.V. Aoertytana te den Haag tot het oprichten van een benzine -installatie met een ondargrondsch reservoir en bovengrendsohen aftap- 'inrienting bij' het perceel van de wed. A. Nipshv gen, in da Wieera aldaar. Afwezig met kennisgeving wethouder Grunwald. Nadat het onderzoek der 21 nieuw gekozen raads leden had plaats gehad en de commlissie deze ln orde had bevonden, en geadviseerd had tot toela ting, waartoe de Raad besloot, kwam in behande ling het adres van J. Tiessen, c.s., houdende verzoek tot heropening van de stembiljetten in alle stem- districten van de Kieskringen I en II, omdat h.i. daardoor alleen de geschillen kunnen worden op gelost en zoo mogelijk „het vermeende onrecht aan lijst 8 teweeg gebracht te doen herstellen", waarop B. en W. afwijzend hadden beschikt. Ook de daartoe ;uit den Raad benoemde commissie adviseerde af wijzend. De heer Bot scheen het aanvankelijk hier mee niet eens te zijn, doch na eene uiteenzetting van verschillende leden legde ook deze heer zich bij het advies van het College van B. en W. neer, en werd het adres voor kennisgeving aangenomen. Hierop volgde de installatie van het in de vacatu re Maters verkozen raadslid P. de Beurs, die in han den van den Voorzitter de vereisehte eeden afleg de en zitting nam. Bij het vaststellen der notulen van de vergadering van 3 Mei jl., wees de heer Biersteker op een onre gelmatigheid, welke de Voorzitter toezegde te zullen herzien. Vervolgens werden eenige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, waarop men was gekomen aan punt V, nl. het voorstel van da Wet houders W. C. v. Breda en A. G. A. Verstegen, tot bet vaststellen van een verordening ter voorkomjing van onredelijke opdrijving van huurprijzen van wo ningen. Dit voorstel is, zooals bekend mag veron dersteld worden, een gevolg van het opheffen der Huurcommissie. De heer Van Os begon met aan de voorstellers te verzoeken hun voorstel aan te houden tot October; dan zal immers door de Kroon deze kwestie in hoog- Bte instantie zijn beslist ten aanzien van soortge lijke verordeningen voor de gemeenten Amsterdam en Rotterdam, en de heer Van Os meende, om noo- delooze discussies te voorkomen, dat de voorstellers hun voorstel aanhielden tot October, waarop de heer Verstegen echter antwoordde daarvoor niets te gevoelen, daar het reeds nu zou zijn voorgeko men, dat verschillende huurprijzen belangrijk zijn opgeslagen. De heer Van Os meende er nog eens op •te moeten wijzen, dat geen discussie gewenscht was, en de heer Biersteker steunde den heer van Os in deze, waarop de heer Borkert echter zijn partijge noot Verstegen bijviel en wel discussieeren wilde. Deze spreker wees er op, dat alle demjocraten in ge heel Nederland thans te hoop loopen om de regee- ring tot andere gedachten te brengen en vond, dat een democratisch gemeentebestuur als het Helder- sche ook met een verordening moest komen en niet achter mocht blijven, Hierop ontstond een kleine discussie tusschen den heer Schoeffelenbergein en den Voorzitter, waarna de heer Smits toonde een juist inzicht van de bedoeling van het voorsiel-van Os te hebben en opmerkte dat het toch' geen succes zou hebben als het voorstel werd aangenomen en de Kroon het in October zou verwerpen, weshalve hij het voorstel van Os steunde. De stemming over het voorstel van Os had tot resultaat dat dit werd aangenomen met 119 stemmen. Tegenstemmera waren de heeren Van Loo, Bot, Breda, Minnes, Speur, de Jong, Borkert, Boogaard en Verstegen. De Huurverordening is derhalve voorloopig tot October van de baan. Punt VI, het voorstel tot vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer voor de plaatselijke belasting naar het inkomen op 0.8Ö, lokte een langdurige en uitgebreide discussie uit. De heer Eijlders was aan de hand van verschil lende becijferingen tot de slotsom gekomen, dat het vermenigvuldigingscljfer %A. tot 0.84 verminderd kon worden en trachtte dit den Raad in een van cijfers overvloeiend betoog aan te Joonen, waartegen de Voorzitter echter opkwam op grond van het advies van de deskundigen. Toen de Voorzitter mededeel de, dat een aantal aanslagbiljetten reeds in zee wa ren, gegrond op het cijfer 0.85, ontlokte dit aan en kele leden ernstige protesten. De heer Biersteker meende, dat de aanslagbiljtten nog niet verzonden mochten worden nu de verordening nog niet door den Kroon was goedgekeurd en vond het voorbarig om een cijfer vast te stellen op een zoodanige ver ordening. Wat nu betrof het voorstel-Eijlders om het cijfer vast te stellen op 0,84, gaf dit lid als zijn meening te kennen, dat hij hiermee volkomen accoord kon gaan, omdat wij niet meer van de burgerij mogen vorderen dan strikt noodzakelijk is en het voor spr. vaststond, dat rnlen zal kunnen volstaan met het cijfer 0-84, zooals de berekeningen van den heer Eijlders aangaven, waarmee de heer Borkert het echter niet eens Was en betoogde, dat men vooral moest letten op het advies der deskundigen, die het cijfer 0.85 gewenscht achtten. De heer Van Dam stond versteld van de gehoor de dingen en vond, dat men buiten zijn boekje is gegaan door aanslagbiljetten in zee te sturen, al vorens de Raad het vermenigvuldigingscijfer had vastgesteld. Hen scheen, volgens spr., in de veron derstelling geweest te zijn, dat de Raad wel ja en amen zou zeggen op het voorstel van B. en W., en dit was voor spr. een reden om het voorstel van den heer Eijlders te steunen. De Voorzitter verdedigde nog even de houding van B. en W., en de heer Verstegen hielp hem een handje door er nog eens op te wijzen, hoeveel pech het College van B. en W. reeds heeft gehad met deze verordening, die officieel nog steeds niet goed gekeurd is; spr. memoreerde nog, dat Ged. Staten thans gunstig aan den Kroon hadden geadviseerd, en hij verwachtte de goedkeuring dan ook iederen dag. De aanslagbiljetten, die reeds uit zijn, zijn die van boven de f5000,— en deze zijn voorloopig be groot naar 0.85 op grond van de door den Raad vastgestelde verordening, hetgeen den heer Bier steker deed interrumpeeren, dat die verordening nog niet bestaat, zoolang zij niet is goedgekeurd. De heer Verstegen antwoordde, dat de heer Biersteker formeel gelijk had, doch dat we aan onze finantiën moeten denken; in Augustus moeten we 1/10 deel van de belasting over 19271928 binnen hebben en de Inspecteur was zoo welwillend om in het belang der gemeente die aanslagen uit te zenden. Op verzoek van den heer Biersteker las de Secre taris hierop voor het schrijven van den Inspecteur 'aan het College van B. en W., waarop de Voorzit ter voorstelde de discussies te sluiten. De heer Eijl ders scheen echter nog niet voldaan en wilde zijn voorstel nog eens in tweede instantie verdedigen, waartoe de Voorzitter hemi de gelegenheid gaf. Na een fy>rt dupliek van den voorzitter, wilde de ze het voorstel van het College van B. en W. in stemming brengen, als 't meest verstrekkende voor stel, hetgeen de heer Biersteker coupeerde, door van het voorstel-Eijlders een amendement te maken op het voorstel van B. en W., zoodat eerst over .dat amendement kon worden gestemd. Dit amendement werd met 7—13 stemmen verworpen {voor stemden de heeren Van der Veer, Schoeffelenberger, Eijlders, Bok, Geurts, van Dam en Biersteker), waarna het voorstel van B. en W. zins. werd aangenomen en waarmee dus is uitgemaakt, dat het vermenigvul digingscijfer zal bedragen 0.85. Het volgende punt was een voorstel van den Bur gemeester, om een crediet te verleenen voor het verbinden van een cursus in oude talen aan de R.H.B.S. alhier. Den heer Biersteker had het ver baasd, dat dit voorstel van den Burgemeester alléén koro/t en spr. stelde den Raad voor het, voorstel naar het college van B. en W. te zenden om advies, waar tegen zoowel de Voorzitter als wethouder Verstegen opkwamen, omdat deze zaak reeds door het College was behandeld. De Voorzitter verdedigde daarop zijin voorstel ên vees er op, dat een cursus in oude talen reeds ja ren als een gebrék aan het onderwijs te Helder was gevoeld, daar het voor de meeste menschen niet doenlijk is hun kinderen naar het Alkmaarsche gymnasium te zenden, daar dit vele moeilijkheden met zich meebrengt. De heeren Bot en Bok toonden zich voorstanders van het voorstel, doch de heer Minnes kon dit voor stel niet aanvaarden; wel zou spr. ervoor zijn als ook de leerlingen van de Handelsschool gelegenheid kregen dezen cursus te volgen. Ook Mevr. van der Hulst en de heer Smits steun den het voorstel van den Burgemjeester, waarbij de heer Smits echter de vraag stelde uit welke gelden de kosten bestreden zouden moeten worden. De heer Van Dami 'ontpopte zich ook als voor stander en hield; een langdurig betoog, waarin tot uiting kwam, dat alleen de HLB.S. en niet de Han delsschool voor een cursus in oude talen in merking kwam. Die heer Verstegen kWamJ hier echter tegen op en vond het verkeerd, dat men een cursus in Grieksch en (Latijn alleen aan de H.B.S, wildia hebben, om dat het geheele volk1 recht heeft op dat onderwijs. Volgens spr. is er een strooming omI reeds het vol gende jaar ook' aan de Hoogere Handelsscholen het lus promovendi te verleenen, hetgeen de heer Bok in een kort betoog ontkende. De Voorzitter wilde er toch nog wat van zeggen en concludeerde, dat de HJB.S, er is voor iedereen, zoodat aan de wenschen van den heer Verstegen werd) tegemoet gekomen. Siptr. wees er op, dat de In specteur van het (M.O. en de Directeur van de R.H. B.S. alhier hun medewerking hadden geweigerd, als ook de leorlingen van de Handelsschool van dezen cursus gebruik, zouden maken, Hen heer Smits ant woordde spr., datfhijl ziclhl had' voorgesteld de kos ten {ad plm. f 4000) te putten uit den post „Onvoor zien', De heer Biersteker vond de houding van den In specteur van het M.O. en den Directeur onzer H.B.S. niet (billijk, waar het hier toch een zuiver onderwijst belang geldt, hetgeen de heer Verstegen nog wat aandikte en vond, dat iedereen vrij; moest zijn voor zijn kinderen de inrichting van opleiding' te kiezen, welke hij; wil; als (het voorstel van den Voorzitter werd aangenomen, zou de Gemeente dus betalen uit sluitend voor de leerlingen der H.B.S. en dit vond spr. in strijd met de demooratie. Nadat de heeren Van Dam, Borkert en de Voor zitter nog hebben gedupliceerd, werd in stemming gebracht het amendement van de heeren Minnes ca, uitsprekende, dat ook de leerlingen der Han delsschool den cursus konden volgen, welk amen dement werd verworpen met 7—'12 stemmen (voor stemden 5 S.DA.P.-leden en de heeren Bierste ker en Geurts). Vervolgens werd het voorstel van den Burge meester zonder hcsfdolijke stemming aangenomen* Hierop volgden een aantal hamerstukken, waarb'j de heer Biersteker nog opmerkte» dat men bij den verkoop van de Brikettenfabriek met grond zou bedingen het recht van overweg naar het achterge legen perceel, hetgeen werd toegezegd. Bij de rondvraag stelde de heer Boogaard eenige vragen omtrent het vrijaf géven van een deel van het Gemeentepersoneel op 5 Juli jL, waarop de Burgemeester van antwoord diende. Het was middernacht toen de Voorzitter de ver gadering sloot. de hooge hoed als studenten-kenmerk. Br is zeer belangrijk bericht uit de hoofdstad van den staat Para, in Brazilië. De studenten aldaar hebt» enbesloten voortaan, (bijl wijze van onderschei dend kenmerk' hiooge hoeden te gaan dragen. Dan •zal, hopen zij, niemand meer een burger, voor een student aanzien. ford-s nieuwe auto. Ford komt met een nieuw model aan de markt. Hoe het er precies zal uitzien weet men nog niet. Wel (staat het vast dat er veel moet worden gewij zigd in de machinerieën. Dit leidt tot stagnatie ln de productie der bestaande modellen. Men spreekt in Aimrikaansdhe bladen van, een daardoor veroor zaakt een verlies van 1 mi Ui oen dollar daags. An dere producenten van goedkoope auto's krijgen thans een kana. Er is een concurreerende Maat schappij, die 115.000 auto's per maand maakt. EEN BELANGRIJKE BOUWBEPALING IN ITALIë. Belluza, de Italiaansche minister van economische zaken, hééft een wetsontwerp gemaakt betreffende het bouwen en uitbreiden van fabrieken in het centrum van de stad. Nieuwe fabrieken met meer dan 30 arbeiders zullen er in het centrum niet meer mogen worden gebouwd. Men wil aldus bereiken, •dat er meer fabrieken op het platteland zullen wor den gesticht. roei-on geluk. Op de Havel bij. Potsdam is gisteren een pagaai- boot met drie inzittenden omgeslagen. Een heer en dame zijn verdronken, de tweede dame kon gered worden. een balk neergestort. Te Eidmonton (ALberta) zijn 4 menschen gedood1 en 2 ernstig gewond, doordat een stalen balk, die moest worden gebruikt voor den spoorwegbrug over ide Athabaska. kwam neer te vallen. de wet is de wet. (Bij: het 18e regiment infanterie wordt thans een recruut van 45 jaar geoefend, een zekere Julien Gil- leman, vader van vier kinderen. De man. wiens vader Belg en' wiens moeder Franoaise was. woonde indertijd te Flesa-Breuoq. Hij lootte in België vrij. huwde daarna een Francaise en vestigde zich defi nitief in Frankrijk. HJJ vergat echter zijn vreemder lingschap te laten vaststellen, zoodat hij goed en wel als Fransch burger werd beschouwd-De civiele en militaire autoriteiten bemoeiden zich met het geval, de rechtbanken onderzochten het, maar ver leden jaar Mei werd! Gileman gekeurd, en ontving daarna zijn oproeping om te Rijssel onder de wape nen te komen. Daar hdj; de oudste is van een gezin van acht kinderen, behoeft hij' maar een jaar te dienen Maar de bladen vragen of dit nog niet te veel is. Hij heeft zijn broodwinning, een timmer- manszaak, moeten' opgeven; zijn vrouw heeft een baantje in een fabriek) moeten zoeken om het le vensonderhoud' voor de kinderen te kunnen verdienen Kan men, zoo luidt de dringende vraag, in it spe ciale geval, geen uitzondering maken en den recruut Gil'leman naar huis zenden? SOWJE T-EERETITELSl In/plaats van ridderorden, die natuurlijk te bour- geoisachtig1 zijn, heeft de sowjet Unie andere soor ten onderscheidingen ingevoerd. Daartoe behoort onder meer de toekenning van den eere-titel van „Heldl van den Arbeid". Maar net als in de hour- geois-maatschappij met burgerlijke eereteekenen wordt met deze sovjet-eeretitels ook nogal eens raar omgesprongen. Vandaar dat de sowjet-regeering thans een wet in overweging heeft, welke beoogt deze aangelegenheid definitief en tot in bijzonder heden te regelen. Deze wet bepaalt in de eerste plaats, dat alleen het centraal uitvoerend comité der sow- jetrunie het recht zal hebben den genoemdentitel toe te kennen, terwijl voorts (bepaald wordt, dat de titel alleen zal kunnen worden verleend aan perso nen, die zich op industrieel of wetenschappelijk gebied, of weiL zich in den staatsdienst verdienstelijk hebben gemaakt en op een staat van dienst van ten minste 35 jaar kunnen terugzien. Tenslotte wordt nauwkeurig bepaald, welke voordeelen aan het (bezit van den titel verbonden zijn. Een .Held van den Arbeid" beeft recht op een pensioen van 3/4 van zijn laatstelijk genoten salaris, indien hij zich uit zijn werkzaamheden terugtrekt. Doet hij dat niet, dan krijgt hij toch de helft van dat pen sioen als toelage uitgekeerd. Zijn vrouw en kinderen hebben recht op weduwen- en weezenpensioon vol gens een speciaal tarief. Tenslotte genieten de .hei den van den arbeid" verschillende faciliteiten met betrekking tot de belastingen. 0.m. zijn zij geheel vrijgesteld van de betaling van inkomstenbelasting mits hun inkomen niet een bedrag van 6000 roebel per jaar overschrijdt. een ongeluk in de bergen. De Geneefsche correspondent der N.R.Crt. seinde: Bij een beklimming van de Plerre Caiboz, een berg van ruim 2700 mieter, in de buurt van Aigles. kan ton iWaadtland, door den iNederiandschen toerist mr. J. van Wairé de Bordes, lid van het VoLkunbonds- secietariaat. is aan den laatste een ongeluk overko men. i er wijl de twee bergoeKiimmeis door een touw verbonden, een steile rotswand beklommen, waarbij de gids voorging, brak eon steen, waaraan de gids zich optrok, ai, waardoor deze naar beneden stortte. Mr. de Bordes slaagde erin, zijn val tè bre ken, door middel van bet touw. waardoor de gids na een val van 30 meter bleef hangen. Mr. de Bor- ues kon hem daarna neerlaten op eon even lager gelegen platte rots, waar hij' zich ook zelf in vei ligheid kon brengen. De gids heeft vermoedelijk een dijbeen gebroken, waardoor de twee toeristen genoodzaakt waren, bo ven te blijven en hulp af te wachten. Het ongeluk gebeurde Donderdagmiddag om half twee en den volgenden morgen om acht uur werden beide berg beklimmers opgemerkt door passeerende toeristen^ Daarna kwam oen hulpcolonne uit de vallei, welke den gids naar beneden bracht, Mr. de Bordes is zelf niet gewond, hij; heeft slechts zijn hand licht 'be zeerd door het schuren van het touw, op het dogen- blik van den vak De Zwitsersche pers is vol lof over het optreden van mr. de Bordes, die door zijn moed en volhaj> ding den gids het leven heeft gered. handel in vrouwen en meisjes. Binnenkort zal te Soerabaja terecht staan een individu van Chineeschen landaard, dat zich schul dig heeft gemaakt aan handel in vrouwen en meis jes. Misschien was hij ook slechts werktuig in dienst van oen exploitant, die het schandelijke zaakje fi nancierde. De agenten van dezen man reisden het binnenland af om< hun slachtoffers te zoeken: ze gaven in den regel voor personen noodig te hebben voor, baboe of kokkie; wanneer, ze een jong meisje in hun.netten verstrikt hadden, werd ze naar het huis van den Chinees gebracht en daar opgesloten. Eir waren vrouwen, die al spoedig allen weerstand opgaven en zich schikten in haar lot, ernaar er wa ren ook, die weigerachtig bleven. Het huis stond onder bewaking van den in voorarrest gestelden persoon en de weigerachtigen werden door hem net zoo lang bewerkt, tot ze zich overgaven. De slacht offers hadden 30 cent schandloon per dag en waren ze onwillig, dan werden ze mishandeld. Wie een poging waagde om te ontvluchten, werd op schande lijke wijze getuchtigd, zoodat de slachtoffers op het laatst willoos werden. Tot het huis hadden uitslui tend) Shineezen toegang. Totdat de politie achter het vreeselijke en schandelijke bedrijf kwam en de arme slachtoffers in vrijheid stelde. Natuurlijk wordt een streng onderzoek ingesteld naar de tussohenpersonen, die de arme schepseltjes aan diezen slavenhandelaar verkwanselden. olifanten aan den trein,. Een medewerker van de Java-Bode vertelt van een niet alledaagsche reis met, de Zuid Sumotra-spoor naar Palembang: De reis is vrij eentonig en liet binnenwaaierde stof moest elke 5 minuten door' een jongen worden weggeveegd, want van ramen slui ten was geen sprake vanwege de groote hitte. Bij Marta-Poera een oponthoud van een half uur om een trein te laten passeeren. waarvan gebruik gemaakt om een praatje met den chef te maken, een aangenaam mensch. Deze vertelde o.a., dat er een dag of wat geleden een kudde van veertig olifanten was gesignaleerd in de buurt van Blambagan-Oem poe, en aangezien deze lieve diertjes de gewoonte behben telkens heen en weer te trekken, zou het niet onwaarschijnlijk zijn, dat zij; zich nog in de huurt ophielden. Wij: moesten maar een beetje uitkijken. Dat gaf emotie I En zoowaar, geen half uur verdér zagen we aan den kant van den weg, op nog geen dertig mijl af stand van den trein, Pa, Ma en kind Olifant uit een slootje 'drinken; toen de trein mét een flink vaartje passeerde, schoot Pa Olifant naar voren, zette zijn ooren, blijkbaar uit woede over de vermetelheid van den trein, om zoo dicht te passeeren, zijwaarts en snoof geweldig met zijn kaarsrecht naar voren ge richte slurf. Hiet duurde maar een oogenblik, want de trein ging toen vrij' hard. De camera zat zooals gewoonlijk in het valies.... BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juli. Bloemkool: la soort f 14,8021,10 2q soorif f 4.7<t a ij 16,40 per 100 stuks, wortelen t 2,8(16,20 per 100 bos, mode kool le soort f 45,90, geile kool la soort 5,70—10,70. zilvernep f 15,90—18, slaboonen f 60, tuinboonon r 1,50, schotsche muizen 5,50 f 7,60, sohoolmeesters' f 6,708, eigenheimers r 4,90 t 8,30, drielingen f 2,80—5, kleine f 0,80—1,10, alles pen* 100 Kg. Totaal aanvoer: 11700 stuks bloem kool, 14000 "bos wortelen, 75000 Kg. roede kool, 2550 Kg. gele kool, 1400 Kg. zilvernep, 30 Kg. slac boonen, 150 Kg. tuinboonen, 95000 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 26 Juni. Schotsche muizen) 1 2,552,75, kleine f 2,80—3, witvl. aardappelen f 1,95—2,20, pee 50 Kg., roode kool f 4.805.30 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 26 Juli. Schotsche muizen f 5,107,70, idem grove f 4 5,20, drielingen f 3,10—4,80, M. f 1.401,90 school-' meesters f 6,10, ideal f 4,50, graafjes f 8,40—8,60, alles per 100 Kg., bloemkool, le soort f 16,2017,10, 2a soort f 5,906,10 per 100 stuks, zilvernep f 12,40 f 12,50, zilverridrialiingan f 4,80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 62.400 Kg, aardappelen, 575 Kg,. 'Nep, 70 stuks bloemkool. NOORDSOHARWOTJDE, 20 Juli. Sohotsahe muizen f 5,407,10, schoolmeesters f 5,50 f 0,90, eigenheimers f 5,50—7,90/ bi. eigenheimers f 0,207,80, drielingen f 3,90—4,50, speroiebaonen f 5,40, drielingen' f 5-tf,60, zilvernep f 7,50—17,20. roode kool f 4,206,20, witte kool r 3.80, gele kool f*7, alles por 100 Kg., bloemkool f 10,5019,10, 2e soort r 0,606,20 peer 100 stuks, Totaal aanvoer: 125600 Kg aardappelen, 8 „Kg. 4Bperoieboonen, 2800 Kg, zUveruien, 11500 Kg, roode kool, 2400 Kg. witte kool, 250 Kg. gele kool, 5500 sfcuksk bloemkool. PURMEREND» 20 Juli. Op de heden gehouden veilingen werd betaald voor: kaas: 20 stapels kleine fabriekskaas f 39, 51 stapels kleine boerenkaas t 41, 4 stapels Gouct- sohe kaas f 38, 1163 Kg. boter f 1,80—1,90, 719 runderen, w.o. 365 vette t 0,801,15 per Kg. han del vlug, 312 melk- en geldekoeien r 175385, 42 stieren, 38 paarden f 100^-250, handel matig, 82 vette kalveren' f 115160, handel matig, 280 nuoK- tere kalveren/ voor dé slacht f 10—30, voor de fok ;f 1223, handel matig, 513 vette varkens voor de zout 60—63 cent, voor de slacht 6468 cent per Kg., handél vlug, 61 magere varkens f 2036, hanr del vlug, 144 biggen f 1423, handel vlug, 441 schapen vette t 26—-38, 623 lammeren f' 1826, han^ del matig, Mpederem f 66,45, eendeaerein f 4,80, piepkuikens f 0,151/>0 EIERVEIXiING, Punnerenld1, 26 Juli. (in het gebouw der Afslagvereaniging) Anhvoer 14922 kipeieren kW. A f 5,907, 467 kipederen kw. R f 4,'4)4,90, 83858 oandederan kw. A f 4,804,90. GOöP. VER. OENTR. ETER VILING G.A. Sri' hotel „Paradya". Aangevoerd1 77250 eendeieren f 4,905,10. 56923 kipeieran, 70 Kg. f 7,50, 6566 Kg. f 7,307,50, 6364 Kg. f 6^0-7,10, 60-62 Kg. f 6,50-6.90, 50—59 Kg. f 6,20—6,50, 56—57 Kg. f 5,80—6,20, 53—-55 Kg. V50—5,80, 50-52 Kg. f 5—5,40.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3