Binnenlandsch Nieuw6. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. I7EN ONBEKENDE JfKUXSH' VAN DEN KONING VAN SPANJE. Een paar dagen geleden zond het Spaansche gezantschap hier aan de bladen een meaedeeling, aio veel had van een waarschuwing. Zakelijk kwam zij daarop neer. dat de „persoon'' die zich in Praag Louis de Bourbon noemde, ondanks zijn opvallende gelijkenis met den koning van Spanje, diens broe der niet waa ook al gaf hij zioh daarvoor uit. Louis do Bourbon, die in de Gotha met te vinr den is, bleet hierop het antwoord niet schuldier. Ilij publiceert een tegen-verklaring, waarin hij te vens zijn geloofsbrieven presenteert. Zijn vader was koning Alfons XII van Spanje, die in 1883 te Madrid een morganatisch huwelijk aanging- Zijn moeder word gedwongen Spanje te verlaten, en, hij, don Alfoiiso Louis Jerome de Bourbon, werd in Roemenië geboren als wettig kind van bedden- Zyu (stiefbroeder zou dus de regeerende koning van Sjpanje, Altons XIII, znV Louis, diei liier han delt in sch rijfi aadiinebchcOTten, zegt zijn broeder en de Sryaaaisqho negxsering te hebben yerzooht, zijn aanspraken niet te bestrijden; aan dit verzoek is echter geen gevolg gegeven. Een campagne in de bladen tegen elkaar te voeren acht hij belachelijk. Maar hij heeft aan zijn koninklijken broeder een protestbrief gericht, waarin hij hem dein raad geeft, geen aanleiding tot vorder geschrijf te geven- Zijn ïxirgevcel verbiedt hem, brieven aam het publiek prijs te geven, die o.a. ook zijn moeder zouden] kunc non krenken. Louis' papier is voorzien van een koningskroon, en van een brievenhoofd in goud: Maison Royale de Bourbon. LUCHTVAART OP GROOTE HOOGTEN. Naar de Köln. Ztg. u»t Bitterfeld verneemt zullen tegen het eind van deze maand de gepensioneerde majeor Stelling en de officier van gezondheid Koscbel daar proeven nemen met een luchtballon van 9500 kub. M. inhoud op hoogten tot 12000 M- Zij willen er den luchtdruk en de temperatuur me ten en nagaan hoe motoren op deze hoogte werken. Het doel van de proeven is# da uitvoerbaarheid van transatlantische vluchten in luchtdicht geslo ten vlieguigen op moer dan 10.000 M. hoogte te toetsen. 1 i ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een ernstige botsing bad plaats op den grooten weg naar Thulin aldus meldt een Reuter-tele- gi-ein uit Bergen (België) dd. heden tusschen een limousine, waarin zich vier Nederlanders uit Breda en Rotterdam bevonden, en een vrachtauto, die werd omver gereden. Er zijn zeven gewonden, onder wie twee doode- lijk gekwetsten. EEN MIJNONGELUK. Uit Beuthen, 4 Aug. In de mijn „Preuson" wer den Woensdag bij de nachtploeg vier mijnwerkers, twee delvers en twee sleepers, door instortende ko- lenmassa's meegesleurd. Het aanstonds begonnen reddingswerk werd door do nog volgende steenmassa's zeer bemoeilijkt EEN SCHIPBREUK. Uit Kopenhagen. 3 Aug] De motorschoener .Elo- onora" uit Drontlheimi ia gisteravond aan de Zweed- sche kust gestrand en binnen vijf minuten gezonken. Debezotting. van zeven man dreef verscheidene uren op eenig wrakhout op zee Tond, daar verschillende voorbijvarende schepen hun noodseinen niet opmerk ten. Twee man verdronken. Ten slotte pikte het Zweedsche s.s. „Greta" de overgeblevenen opu DE VLUCHT PARUS—CLEVELAND. De Kamer van Koophandel te Clevelamd heeft een prijs van 30.000 idiollar uitgeloofd ter eere van Myron T. Herrick, den Amerilkaanschen gezant te Parijs., voor de eerste vlucht in eens van Parijs naar Cleve- land. Herrick's woonplaats in Amerika, waar hij thans vertoeft als herstellende van een operatie. De prijs van 30.000 dollar is verdeeld in een prijs van 25.000 dollar, die in ieder geval wordt uitgekeerd als de vlucht voor 1 Augustus 1928 wordt volbracht, en in een prijs van 5000 dollar, welke alleen gegeven wordt als het toestel dit jaar tusschen 6 en 28 Augus tus. gedurende de nijveiheidstentoonsteUing aldaar te Cleveland aankomt. De Kamer van Koophandel belooft het vliegtuig een ontvangst, die een waardige tegenhanger zal zijn van de ontvangst van Lindbergh. te Parijs. 4 AUGUSTUS TE ANTWERPEN. Met geklepper van [kerkklokken, snerpend' gegil van stoomfluiten der fabrieken, en in de haven liggende schepen, het stilstaan van trams, auto's en alle an dere soorten voertuigen, ls Donderdagochtend om half twee de 'bevolking er aan herinnerd, dat op het zelfde tijdstip in den ochtend van 4 Augustus 1914 de eerste vijandelijke daad door de Duitschers is ver richt. Slechts één minuut duurde deze herdenking. In alle gemeente- en andere officieele diensten werd voor één minuut iden arbeid gestaakt. Of zulke in particuliere bedrijven eveneens is gedaan, mag wel eenigszins worden betwijfeld. 1 EEN NIEUWE LUXE TREIN. De Chioago, Milwaukee and Sfc. Paul spoorweg maatschappij hoeft dezer dagen een geheel nieuwen luxe-trein in dienst gesteld op het traject Chioago Seattle, waarvan alle wagens van roller-lagers voorzien zijn. Men heeft den nieuwen train met do daarbij behoorende eleotrisohe locomotief twee dagan to Ohioago ter bezichtiging gestald; 15.000 ineiisoheoi hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt, om de met de meest verfijnde luxe inge richte wagens in oogensohouw to nemen. In het geheel zullen twaalf van deze moderne tremen sooeessicvelijk iu bedrijf worden gesteld. Het is mogelijk den met rollerlagers uitgerustem trein zonder schokken in beweging ta brengen; en te doen stoppen. Eerst na langdurige, proefneminc gen met rollerlagers is de Chicago, Milwaukee and St. Paul er tóe overgegaan, geheele treinen met rollerlagers uit te rusten. De laatste verbeteringen hebben in dezen trein toepassing gevonden; zoo werd in de keuken sleohts roestvrij staal gebruikt. Het gewicht van de treinen bedraagt circa, 950 ton; een der zware elektrische locomotieven is m staat den trein door het^ gebergte te trekken. De eleotrificatie levert per jaar een besparing .op van 2C5.000 toen 'kolen en van 35 milLioen gallon stookolie. Gedurende de strengste winters, toen elke stoomlocomotief in het Rooky Mountaangie- bergte bevroren was, deden de eloofcrisohe machines zonder de minste storing regelmatig dienst. MONTREUX GETEISTERD. De „Times"-correpdonent te Genève meldt nadere bijzonderheden omtrent de verwoestingen aange richt in de omgving van het meer van Genève door het noodweer dat over West-Zwitserland heeft ge woed. Montreu werd hevig geteisterd door geweldige massa's, water, die van de Roches de Naye naar beneden stortten, alles meesleepende wat zich op hun weg bevond: steenen, boomen, modder, een paar huizen en dit alles kwam neer in de straten van Montreux, zoodat het verkeer ook op de spoor lijn geheel geblokkerd werd. Zoo reed een trein op een brug vast in een geweldige hoeveelheid modder en meegesleepte voorwerpen; passagiers moesten met bootjes van Montreux naar Villeneuve worden gebacht. De spoorlijn van Montreux naar Chateau d'Oex werd ook verbroken, -daar een brug werd meege sleurd. De schade alleen al in bet dictrit van Montreux is enorm. Een noodweer als dit is in de laatste 50 jaren in Zwitserland niet voorgekomen. EEN NIEUWE PLAAG. De planters en plantage-eigenaren in Zuid-Cali- fornië en den staat Arizona zijn gealarmeerd door •de komst van een onwelkomen gast. Het is een steekmug, de „zwarte weduwe", die nuet fruitzen- dingen uit bet Oosten naar Amerika moet zijn geko men. De steek van dit insect beeft, wanneer hij niet terstond opgemerkt wordt en dadelijk tegenmaat regelen kunnen worden genomen, een doodelijke uitwerking binnen 24 uur. De landbouwers zijn door dit angstwekkend dier dermate verschrikt, dat zij dadelijk op de. vlucht slaan, zoo dra zij een vlieg of mug ontwaren, die in vorm: en kleur eenigszins op die „zwarte weduwen" gelijkt In de laatste dagen heeft de steek van dit insect in de beide bovengenoemde staten niet minder dan 20 dooden geëisebt DOOR ELECTRICITEIT GEDOOD. Uit Lauenburg in Pommeren wordt gemeld, dat te Mallschutz het 7-jarig dochtertje van een arbeider al spelende een draad van de lichtleiding naar be neden trok. Het kind werd door den stroom ge dood. Do ontstelde moeder sprong toe om het kind los te rukken, doch kreeg eveeneens een doodelijken schok. BELASTING OP PAGEKOPJES. In Wartenburg (Oost-Pruisen) is een voorstel tot invoering van belasting op den jongenskop (bij da mes) door den gemeenteraad aangenomen. Gehuwde dames met „jongenskoppen" moeten tweemaal zooveel belasting betalen voor beur baar als ongehuwde. Meisjes met pagekopjes zijn tot 15 jaar belasting vrij. Of zulk een belasting wettelijk toelaatbaar is, wordt intusscben betwijfeld. NOG EENS HET NOODWEER IN BADEN. Nadat op bet einde der vorige week in twee Ba- denscbe gemeenten ongeveer 60 buizen door brand vernield werden, zijn verleden week door het in slaan van den bliksem opnieuw branden ontstaan, die verscheidene gebouwen in asch legden. Boven Pfullendorf ontlastte zich een wolkbreuk, gepaard met een buitengewoon bevigen hagelslag, die ongeveer 80 pet. van dén oogst vernielde. De straten zagen er in korten tijd uit alsof bet ge sneeuwd bad. Vele kelders liepen onder en er was er één, waaruit de brandweer 10.000 liter water moest oppompen. Bij een later onweer (boven Pfullendorf sloeg de bliksem in een hofstede in, die in minder dan geen tijd in volle vlam stond. De brand sloeg over op het belendende perceel, dat eveneens tot den grond toe afbrandde. Alleen het vee kon gered worden. Voorts brandden tengevolge van 't inslaan van den bliksem, gevulde voorraadschuren af te Scckon- heim bij Mannheim, bij Schwetzingen en te Rait- bacb in het Zwarte Woud. Te Görwibl in het Zwarte Woud werden uit een brandend buis elf kinderen met de grootste moeite gered. OUDE MENSCHEN. Men meldt uit Groningen In den laatsteen tijd gaan, meer dan vroeger, door de bladen berichten over zeer oude mensohen. Men heeft nog wel geen na-bijbelsoho MethusaXems ontdekt, maar tooh hebben berichtgevers oba wil len doen geloovetu, aan lieden die veel langer dan een eeuw in het aardsehe tranendal wandelen. Het record sloeg de krantenman, die yolgens een be richt in bet Avondblad der N. Rott. Oourant van 30 Juli „den oudsten man der wereld" heeft ont dekt. Dit berioht schijnt den heer J. CaALmir te Gravemhage te hebben geïnspireerd tot de mede- deeling aan de N. Rott. Courant, dat den 3 Febr. 1899 te Groningen is overleden Gerrit Adrianus Boomgaard, rustend scheepskapitein, in den our derdom van 110 jaren. Inderdaad is op dien dar turn genoemde Boomgaard in een hofje in de Via- soheretraat^ te Groningen overleden. Ook is het juist, dat in de overlijdensakte door den, Burgerr 1 ijken stand te Groningen opgemaakt, staat, dat (Boomgaard 110 jaar oud geworden is. Maar dit bewijst geenszins de juistheid daarvan. Een bur gerlijke stand was er in 1789 nog niet. -De doopre gisters uit dat jaar zouden dit bewijs kunnen Ich veren en <Xat doet althans niet het doopregister van de Ned. Herv. Gem. van dat jaar. Dat is go- bleken uit een onderzoek in het gemeentelijk ar- ohief, waar de doopregisters worden bewaard.. Nu is het mogelijk, dat de doopakte van Boomgaard in het register m een ander kerkgenootschap van een andere stad is opgenomen. Dat uit te zoeken zou een omvangrijk werk zijn, dat echter wel de moeite zou kunnen loonen. Geenszins is dus bewezen, dat Boomgaard 110 jaar is geworden, ai staat het vast. |iat hjj een hoctren ouderdom heeft bereikt en dati 4\ij in zijn laatste levensjaren tot aan zijn dood, op zijn verjaardag in de plaatselijke oouranten tob kans werd herdacht als de oudste Groninger. NACHTVERLICHTING OP SCHIPHOL TE AM STERDAM. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Hoewel Amsterdam's vliegbavcn in bet Europee- sche luchtverkeer een eerste plaats inneemt, beeft inen zich tot dusver steeds beperkt tot bet vliegen overdag. Nachtdiensten, zooals in Amerika, en ook in Duitscbland reeds sinds enkele jaren regel zijn, kende men hier tot dusver niet. Wel kwam bet zoo nu en dan voor dat een vliegtuig, door onverwachte omstandigheden opgehouden, na zonsondergang kwam neehdalen, maar de bescheiden hulpmidde* len waarmee men totdusver bet terrein verlichtte, waren voor deze zeldzame uitzonderingsgevallen voldoende. Bij de gestage uitbreiding welke bet luchtverkeer ondergaat, rekent mJen er echter op dat binnen af- zienbaren tijd ook voor de luchtlijnen nachtverbin dingen noodzakelijk zullen worden. De laatste ja ren beeft ook de gemeente Amsterdam, waaronder het deel van bet vliegterrein, dat voor de burger luchtvaart is bestemd, ressorteert, proeven doen ne men met verschillende verlicbtingssysteem, proeven en onderzoekingen, welke thans tot een definitief resultaat 'hebben geleid, zoodat gisteravond op Schiphol een aantal genoodi'gden in de gelegenheid kon worden gesteld, deze laatste nieuwigheid te bezichtigen. Wethouder Ter Haar heette de aanwezigen, onder wie burgemeester de Vlugt en verschillende raads leden, welkom. De ontwerper van de verlichting, de heer Van Vloten, gaf vervolgens een korte toelich ting van zijn systeem, waarna de aanwezigen zich naar het vliegveld begaven om de uitwerking van de acht schijnwerpers in oogenschouw te nemen. De heer van Vloten was door bezoeken aan Croy- don en le iBourget tot de overtuiging gekomen dat een vliegveldverlichting niet in de eerste plaats sterk, doch wel gelijk moest zijn. Elke scherpe te genstelling tusschen licht en half licht geeft den piloten moeilijkheden. Bovendien mag het licht de bestuurders der landende vliegtuigen niet verblin den en moet het geheele systeem van een centraal punt uit bediend kunnen worden. Proeven op Waalhaven met belichting door mid del van lenzen, zooals die ook voor de kustverlich- ting gebruikt worden, gaven een zoo voldoende re sultaat, dat men op de Kooy en thans op Schiphol een zelfde methode ging toepassen. Hier in Amsterdam heeft men rondom het lan dingsterrein acht schijnwerpers opgesteld. Deze zijn dusdanig ingericht, met smalle verdeelde lenzen en een zoo klein mogelijke lichtbron, dat een zoo ge ring mogelijke spreiding van het licht verkregen wordt. Zijn alle lichten ontstoken, dan teekent ln de lucht het vliegveld zich af als een lichtende ster. Telken male bij een landing of bij het opstijgen worden de lichten tegenover den kop van het vliegtuig, dus die aan den windkant, gedoofd, opdat de pdloot niet verblind wordt. Terwijl de windrichting overdag wordt aangegeven door een grooten witten wind wijzer in T-vorm, heeft men deze voor den nacht dienst voorzien van roodlicht, dat een scherper om lijnde afteekening geeft dan wit licht. Dat dit stelsel uitnemend werkt heeft de K. L. M. gisteravond aangetoond door het uitvoeren van een aantal vluchten, waarbij alle genoodigden de ge legenheid kregon, van uit den hooge een blik te wer pen op deze jongste verbetering van do outillage van Amsterdam's vlieghaven. DE INBRAAK TE ZWOLLE. In verband met de in den nadht van 21 op 22 Juli gepleegde diefstal van de brandkast uit het kantoor van de Autofaat aan den Meppeleraweg te Zwolle, vernemen we, dat, mede dank zij de onvermoeide nasporingen van den hoofdinspecteur der Zwolsche politie, den heer G. J. Lettinck. een van de daders van dezen diefstal is gevat. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd, en is thans op last van den rechter-commissaris ingesloten in het (huis van bewa ring te Zwolle. EEN OPSCHUDDING TE ROTTERDAM. Hedenmiddag vervoegde zich een deurwaarder, vergezeld van drie politieagenten aan de woning van het communistische raad-statenlid, den heer Van Bu rink. in de Vosnaaerstraat, om over te gaan tot een verkoop van goederen wegens nog aan het Indische gouvernement verschuldigde gelden, te weten f 125 aan voorschot en f 3.47 aan, kosten. De woning in de Vosmaerstraat was in staat van verdediging gebracht. Dtrie roode vlaggen hingen uit de ramen en de garde, die anders den heer Van Burink naar de zittingen van den gemeenteraad pleegt te vergezellen, had zich voor het huis opge steld. Toen de deurwaarder de akte hadi voorgelezen, maakten de getrouwen van den heer Van Burink aanstalten om den aanval te openen. Op dat oogen blik trad echter de heer Va nBurinik naar voren om aanmerking te maken op de dagvaarding, waarin hij S. van Burink werd genoemd, hoewel hij C. van Burink heet. De ambtenaren trokken, gehoond) door den knokploeg af, om hun stukken in orde te laten brengen. BURGERBRUG. Dinsdag was 't schoolfeest voor de kinderen dér R.-K. school alhier. Zooals dat meestal 't geval is, waren alle kinderen vroegtijdig op 't appèl. Nadat een ieder in z'n daarvoor bestemd rijtuig gezeten was. ging, 't vroolijke gezelschap onder medewerking van het prachtige weer, dat haar ontferming over en gedurende do reis deed geldon, in kalm tempo richting Schoorl, om, alvorens even een kijkje bij de gestrande Êngelsche kruiser genomen te hebben, op Bergen af te stevenen. Hier werd gepauzeerd en tevens naar hartelust genoten en ook word den al- iim hekenden speeltuin met een bezoek van het pret tige jonge volkje vereerd. Vanaf Bergen heeft het gezelschap per tram, zoowel heen als terug, een be zoek gebracht aan 't aardige en vriendelijke Bergen aan Zee, want vooral de zee is bij vele kinderen in trek. Éénmaal in Bergen teruggekeerd, bracht paard en rijtuig hen wederom naar huis, waar men zonder bijzondere gebeurtenissen, al was het vrij laat, binnen kwam. Zoo ia ook dit weer achter den /ug. De man op het randjeAllo, ioneens, pas opJ Anders valt de zen brok steenen op iullie ge zicht GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1927. Geboren: Anthonia Martha, dochter vau Petrus Tromp en van Elisabeth Buurman. Nicolaas Petrus, zoon van Simon Borst en van Anna Maria de Jong. Aafje, dochter van Cornelis Wagenaar en van Aal tje Wagenaar. Guurtruda Johanna, dochter van Pe trus Brink en van Cornelia Maria Appelman. Gerrit, zoon van Gerrit Wijnker en van Atona Kieft. Volkert Nicolaas, zoon van Nicolaas de Wit én van Maria Ruijter. Geertruida Maria, dochter van Pieter Ap pelman en van Cornelia Buijs. Catharina Lucia, dochter van Johannes Baars en van Catharina Schotten. Theresia, dochter van Siman Mulder en van Gerrit je Meiten. Afra Anna, dochter van Nico laas Weel en van Petronella Strooper. Arend, zoon van Jan Tabak en van Marohje Geerts. Ursula Mar- garetha, dochter van Paulus Oudenuan en van Ca tharina Groot. Cornelia Alida, dochter van Adrianus Theodorus Jongkind en van Hendrika Hoogland. Hillegonda, dochter van Willem Molenaar en van Maartje de Jong. Johanna Cornelia Adriana, doch ter van Cornelis Komen, overleden en van Anna Kuijper. Anthonia Johanna, dochter van Dirk de Boer en van Maria de Groot. Uilkje, dochter van Ja- cob Glas en van Hiltje Visser, z Overleden: Cornelis Tool, oud 50 jaren, echtge noot van Anthonia Zuurbier. Petrus Danenberg, oud 28 jaren, zoon van Pieter Danenberg en van Trijntje Groot. Volkert de Wit, oud 10 dagen, zoon van Nico laas de Wit en van Maria Ruiter. Frans Dekker, oud 81 jaren, echtgenoot van Antje Konijnen. GEMEENTE ST. PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1927. Geboren: Pieter, zoon van Pieter Kossen en Trijn tje SI ij koord. Getrouwd: Hendrik Wiedijk en Sijtje Bakker. Overleden: Geene. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende-de maand Juli 1927. Geboren f Jetrus Johannes, zoon van Matthias Blankendaal en Christina Cornelia de Wit. Pieter- nelle, dochter van Jan Kant en Sijtje Vader. Corne lia Johanna, dochter van Martinus Bruin en Aafjé Maria Wester. Andries, zoon van Andries Broersen en Gatharina Tesselaar. Petrus Johannes, zoon van Gerardus Bleeker en Grietje Besteman. Ondertrouwd: Gerardus Boerdijk en Elizabeth Stroet. Gehuwd: Gerrit Borst en Johanna Cornelia Schuit. Hendrik Kil jan en Maria Schuijt. Gerardus Boerdijk en Elizabeth Stroet. Overleden: Grietje Jonker, oud 66 jaar, weduwe van Wijert van Diepen. GEMEENTE BROEK OP LANGENDTJK. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1927. Geboren: Klaas, zoon van K. Visser en van A. Wagenaar. Klaas, zoon van J. Ven en van H. Her- se voort. Antje, dochter van J. Smit en van A. Wie- ring. Cornelis, zoon van J. Verheus en van S. Bak ker. Guus, zoon van J. Blom en van W. Stins. Neel- tje, dochter van P. Timmerman en van E. Visser. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Overleden: geene. GEMEENTE ST. MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1927. Geboren: Frederik, zoon van Jan Dekker en Aaltje Scbultink. Ondertrouwd en getrouwd: Mattheus Hoogeboom, oud 28 jaren, te Harenkarspel en Margarotha Pronk, oud 22 jaren, alhier. Overleden: Ariën Brak, oud 90 jaren, weduwnaar van Geertje Wit. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de m;iand Juli 1927. Geboren: Aaltje, dochter van Jan Kaper en van Anna Grietje Kossen; Sophia, dochter van Petrus Dhaone en van Aaltje Hendriks; Maatje, dochter van Philippus Hijman en van Annetta Cornelia Klap. Ondertrouwd: Gjalt de Jong en Jannetje Catha rina Geel. Getrouwd: Pieter Cornelis Weij en Anna Kossen. Overleden: Geene. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1927. Geboren: Neeltje, dochter van Willem de Vet en Geertje van den Abeeje. Johannes. zoon van Jacob Waij en Elisabeth Jonker. Jansje, dochter van Jan Dekker en Beertje Bood. Johanna Cornelia. dochter, van Gerrit Oudhuis en Anna de Boer. Helena, doch ter van Nicolaas Leonardus Carnas en Grietje Bak ker. Adrianus Petrus, zoon van Cornelis Dekker en Barb&ra Maria de Lange. Huwelijksaangiften: Ferdinandus Philippus Beij- sens en Geertje Jonker. Johannes Buur en. Catha rina Johanna de Groot. Jacob Klerk en Maria Stam. Jan Zeeman en Maria Geertruida Pa&rlberg. Gehuwd: Cornelis Zeeman, brievenbesteller, wo nende te Broek op Langendijk en Jeannette Dero- gée, zonder beroep, wonende te Oudkarspel. Ferdi nandus Philippus Beijsens, van beroep bakker en Geertje Jonker, zonder beroep, beiden wonende te Oudkarspel. Overleden: Ariën Kroon, oud 78 jaren, wonende te Noordscharwoude, weduwnaar van Aagtje Haft- Gij sfeertje Bot, oud 65 jaren, zonder beroep, wonende te Oudkarspel, weduwe van Klaas Cornelis den Besten. THEATER ROYAL. ,,'t Zal je Overkomen" is de schitterende cn span nende film dio deze week in het Theater Royal draait. Laura la Plante, do ster der Middernacht zon, vervult in deze comedie de hoofdrol met Ed- ward Horton. Het is een subliem werk, vol spanning en actie. Uit den inhoud deelen wij ht volgende kort «tukje mee: Jimimy Wlhitmore is een hardwerkende kantoorbe diende, maar trots zijn ploeteren laten zijn finan- aiën het niet toe, het versleten huisraad door nieuw te vervangen. Henry Curlow, Jimmy's patroon, staat met Geor- ge Dixon betreffende een belangrijke affaire in on derhandeling. Curlow wil graag Dixon en diens vrouw een diner aanbieden, na afloop waarvan hij' hoopt eenvoordeelig contract te kunnen afsluiten en vraagt of Jimmy en zijn vrouw dien «.vond odr ««n- wezig willen zijn. Jimmy komt echter tot de ontdekking, dat zijn vrouw in zijn afwezigheid geld tracht te verdienen, om zoodoende 'het noodige huisraad te kunnen koo- pen. Jimmy huurt daarom een tooneelspeelster om dien avond als zijn vrouw te f'ungeeren, onbekend met het feit, dat de actrice in het bezit is van een kampioen-bokser echtgenoot Als Dixon de uitnoodiging ontvangt, wendt hij zich tot een plaatsing-bureau en huurt voor dien avond ook een pseudo-levensgezellin en o samen loop van omstandigheden, deze dame is niemand anders dan mevrouw Whitmore. In de biblotheek van Curlow volgen de gebeurte nissen elkaar spoedig op. Mevrouw Whitmore is jaloersch op de actrice, als ze ziet dat deze wordt omhelsd. De andere mannen staan voor een raadsel. Curlow, niet met Jimmy's geheim op de hoogte, dringt er vooral op aan dat zijn gasten, allen, dien nacht bij hem zullen blijven logeeren. Jimmy's attentie's voor zijn pseudo-echtgenoote en de gehuurde steno-typiste veroorzaken nog meer onaangenaamheden, welke hun toppunt bereiken, als de man van de tooneelspeelster arriveert, om zijn vrouw te halen. Jimmy vlucht uit de kamer van de actrice in die van zijn vrouw. Dixon hoort de actrice schreeuwen snelt toe en vecht in het donker met den bokser in de meennife dat het Jimmy is. De bokser slaat hem knock out en verdwijnt met zijn vrouw. Als dan het bericht komt dat Dixon een oplichter is en deze kort daarop wordt gearresteerd, is Jimmy weldra in de gelegenheid het nieuwe huisraad te koopen en 'heeft zijn vrouwtje hem maar al te graag zijn gefingeerde ontrouw vergeven. En Dinsdag, op den «teeds meer populair-wor- denden „voor.niks-avond", een Wild-West film „Art Acord tegen de veedieven". Daarin is actie, daarin is spanningl ONS MARKTFONDS. Het Schager Marktfoinds ter verzekering van af gekeurd slachtvee, verzekerde in het 2e kwartaal van 1927 893 runderen, daarvan werden in de open bare slachtkeuring 9 geheel, en 389 gedeeltelijk af gekeurd. De ontvangsten bedroegen f 3889.09, en de uitgas ven f 5460.37; het kwartaal leverde dus een nar deelig saldo van: f 1571.28 op. Wat zal er gebeuren met volk, dat geen eerbied be toont tegenover den ouderdom? Wat is er aan de hand? Heeft de uitgever ie schetsen opnieuw geweigerd?

Schager Courant | 1927 | | pagina 10