8» m"? TT' -te' VROUWENRUBRIEK r. De Coquette Yvonne versiert hare ooren met sappige hangers. Zij draagt een wit gebloem de mousseline japonnetje met levendige kleu ren. Uitgesneden in bolero waarom een effen witte zoom, zit dit japonnetje haar allerkoste lijkst Metrago 2.75 M. in 1 M. De bruine Francine draagt een lavendel- kleurig crêpe marocain joponnetje, zeer een voudig met gestikte plooien gagarneerd. De ceintuur is uit marineblauw hertenleder, een smal lint in dezelfde kleur dient als das onder den omgeslagen kraag. 2.15 M. in 1 M. Betsy Is erg kouwelijk. ZIJ draagt hetzelfde japonnetje als Yvonne, maar daaroverheen een elegant manteltje van oud rosé reps, welk j op het revers gegarneerd is met een incrusta- j tie uit eenzelfde soort stof als waaruit de j japon gemaakt is. Metrage (voor het manteltje) L75 M. in L20 M. I En tenslotte Renée, die een goeden smaak voor eenvoudig maar chic heeft. Het ensem ble dat zij draagt bestaat uit een havana- kleurige vierkant geruite rok van beige kasha en een kort recht manteltje met revers van beige laken. Een en ander gezoomd met een havanakleurige galon die eveneens de blouse uit beige toile de soie garneert. Metrage 1.75 M. in 1.40 M. VAN ALLES WAT. We zijn den laatsten tijd bezig geweest met het in orde maken van onze vacantie-garderobe ©n met het veranderen van onze zomerjapon netjes van het vorig jaar. Het lijkt alsof de mode niet veel veranderd ts, maar toch zijn de japonnetjes van verleden Jaar niet heelemaal nieuw-modisch. Ze kunnen nog wel dienst doen, maar dan moeten we de plaats van de taille veranderen en de rokjes nog korter maken. In één woord, ze moeten bijna heelemaal veranderd worden en dat ver tast ons toch, want we hadden niet zooveel Verandering opgemerkt ln de toiletten, die we op 't oogenblik te zien krijgen. De taille wordt hooger, het lijfje korter, som mige ceintuurs zijn weer op de normale plaats. De heel korte rokjes zijn aardig voor vrouwtjes met een heel slank figuurtje, anderen moeten Bich er liever niet aan wagen, iedere vrouw moet zichzelf critisch beschouwen, en niet maar slaafs de mode van het oogenblik volgen. De eenvoudige jurkjes zijn nog altijd van de zelfde stoffen, en crêpe de chine doet nog Steeds zeer veel opgang. Toch is deze stof meer rihikt voor de stad, als voor buiten, en voor vacantie buiten dragen we liever shan- tnng, in moderne effen tinten en vooral ook bet gestreepte toile de soie. Dit laatste wordt meestal dwars verwerkt (ook al weer als men heel slank is) voor sweaters of voor heele ja ponnen. Men gebruikt zë ook als garneering op ©en effen stof in do tint van een der strepen. [Veel wordt ook gedragen een gestreepte blouse reen effen rokje eraan. In dat geval heeft blouse lange mouwen en wo^dt een recht vost zonder mouwen erbij gedragen, in de kleur van het rokje. Bijna op alle toiletjes Wordt zoo'n vest gedragen en dit detail is zeer rschikt om de jurkjes van *t vorig jaar mee 'hernieuwen. Dio vesten worden van allerlei etoffon gemaakt en voltooien of de heele jurk Of het rokje, dat bij de Jumper gedragen wordt. In het laatste geval behooren ze bij de rok, tn hot eerste zijn ze geheel verschillend. We Ën vesten van kasha, fluweel, velours chif- van wollen tricot en gebreid. Ze zijn gebor- d als ze gedragen worden op een effen ja ponnetje, maar daarentegen zeer sober als ze Op een bewerkte japon gedragen worden. De rokjes van de, eenigszins sportieve, Ja- r netjes zijn alle voorzien van plooien. Maar plooien worden op zooveel verschillende manieren toegepast, dat ze ons nog niet verve len. We zien ronde en platte plooitjes, zelfs worden soms beide soorten gebruikt voor de zelfde japon. De heele fijne platte plooitjes worden dikwijls in groepjes van vijf geschei den door een kleine ronde plooi. In sommige jurkjes worden de plooien alleen pan den voorkant gemaakt, terwijl de achter- rijde recht is. Andere modellen hebben weer platte plooien over de heele rok verdeeld. De heelemaal gepllsseerde rokjes worden ook nog Veel gedragen. Do ceintuurs worden heel breed gedragen, beel veel zien we ze van veau mort-né zwart erf beige gevlekt, al naar het tollet, waarbij ze gedragen worden. De gespen zijn nog altijd feeer eenvoudig, dikwijls verguld of verzilverd, al naar de kleur van het leer. De regenmantels van crêpe de chlne maken ook deel uit van de zomergarderobe, men ziet ■q ki alle kleuren. De zwarte, altijd practisoh, zijn gevoerd met een lichte kleur, de marine blauwe en beige zijn ook altijd gedistingeerd. De blauwe, rosé en groene crêpe de chine regenmantels zijn zeer flatteus, een bijpassen de parapluie wordt er bij gedragen. Gekleurde parapluies zijn zeer in trek, en we zien als dernier cri bij het donkere tailleur een vuuiv roode parapluie dragen. De auto-parapluie is ook rood, hij wordt ln een hoes, passend bij de kussens, opgeborgen. De parasols worden hoe langer hoe kleiner en erg plat. Die wo in onze koffer bergen op het moment van vertrek is van fleurige ge bloemde cretonne of van gewast papier. De Ja- pansche zonneschermen, op bamboe gemon teerd, hebben groot succes, maar dan moet men een echte bezitten en niet een, die voor de ex port vervaardigd is. De mode van de lange mouwen brengt mee die van de lange handschoenen voor den mid dag, alleen 's avonds heeft men bloote armen. De handschoenen worden ruim gerimpeld om den pols gedragen, en bedekt met zware arm banden, of een rij dunne stijve gouden ringen. Armbanden worden ook op de mouwen van de japonnen gedragen. Er zijn zelfs zwart satijnen japonnen, waarop armbanden van strasz vast gehecht zijn, van den pols tot aan den elleboog, op één van de twee mouwen, natuurlijk. We dragen meer beige, dan in 't begin van het sei zoen verwacht werd. Grijs is altijd een moei lijke kleur, omdat hot niet past in de gamma van bruine tinten, die altijd weer in de nieuwe stoffen gemaakt wordt De shawl wordt ieder seizoen weer andere toegepast. Ze is voor het stadstoilet terugge bracht tot een kleine das van dezelfde stof en kleur als de japon, die men om den hals knoopt de knoop op den rug. Het lijkt dan net of de blouse hoog gesloten Is. Buiten draagt de elegante vrouw een groote shawl van geruite of genopte zijde. Ook wordt zoo'n rechte shawl dikwijls om het middel ge knoopt en gedragen op een effen toile de soie of crêpe de chine jurkje. De schoenen met vetertjes hebben afgedaan, niemand wil ex meer van hooren. Veel schoe nen van wit of wit met beige veau mort-né worden er gedragen. Men draagt bij de schoe nen een ceintuur en riempje om de hoed van tzelfde leer. CLEO. HOE MEN WIJN MOET DRINKEN. Eduard VII, die een groote smulpaap en wijn kenner was, berispte eens een diplomaat uit zijne omgeving, dio In één slok een glas vol van de beroemde Clos Vougeot naar binnen sloeg. „U bent niet waard, mijnheer, een zoo glo rierijke wijn te drinken. Wanneer men de eer heeft een zóó fijne.wijn te ontmoeten dan be kijkt men deze eerst goed en verlustigt zich met de oogen aan zijn kleuren, zijn weerschijn. Daarna snuift men behoedzaam het boeket op en eerst dan drinkt men langzaam een kleine slok en stelt het glas weor op den tafel. En dan spreekt men er van en looft hemP KRONIEK VAN DEN ARTS. KEN ONTSTEKING AAN DE Y1NGER& Op een goeden beter kwaden!} dag prikt gil u ln den vinger, met een speld b,v. Het is onbe duidend. nauwelijks zichtbaar en gij let er ver der niet op. Den volgenden dag is de plaats, waar gij u gestoken nebi, licht pijnlijk, vooral wanneer gij er op drukt Ach, wat zou datl Ja zeker, maar twee dagen later is de goheele vin gertop gevoelig en de pijn is veel heviger. Nu begint gij ongerust te worden en om den vin ger te beschermen doet gij er een klein watten- verband op. Ondanks dat neemt de pijn van uur tot uur toe. Gij voelt steken, een toeken van den etter, die zich vormt en ten slotte wordt het zoo erg, dat gij den doktor laat ko men. Wol een beetje laatl Want gij hebt een ontsteking, d.w.a. een abces aan den vinger en het eenige middel dat nu nog helpen kan is het froijmes. In bet meerendeel der gevallen verloopt de zaak op deze wijze. En dan moogt gij heusoh nog van geluk spréken wanneer deze ontste king zich beperkt heeft tot het celweefsel. Een klein sneetje en de kwaal is verholpen. Maar wanneer de ettering tot het vingerbeentje door gedrongen is, dan moet gij een ware operatie ondergaan een beslist noodzakelijke operatie, gij voelt het ook aan de klierzwelllng onder de armen en zonder nog van erger te spreken zou dit het vorlies van een vinger of zelfs van de hand kunnen veroorzaken. En dat allee voor een onbeduidend prfkjel Maar dat komt omdat er aan de vingers ten eenenmale geen onbeduidende prikjes bestaan. De kleinste prik is gevaarlijk, omdat deze mi croben invoert, die zich ontwikkelen in een om geving, speciaal geschikt voor ettervorming. De moraal Is dus, dat men nooit een schram metje aan hand of vingers verwaarloozen moet, hoe klein dit ook zij. Verwondt men zich aan de rugzijde der hand, dan is het zelden dat het complicaties geeft, maar Is 't aan de palmzijde, past dan op! Want dan kunnen u de verschrik kelijkste dingen overkomen. En daarom, zoodra gij iets pijn voelt, moet gij u verdedigen. En daarmee zult gij in de meeste gevallen succes hebben. De wijze van behandelingis in alle gevallen dezelfde. Ziet- hier watg ij doen moet: .Driemaal daags (niet minderl) doopt gij uwen vinger in zeer warm gekookt water, en houdt hem daarin gedurende een uur. Zéér warm water, goed begrepen? Zoo warm gij het verdragen kunt. Let vooral daarop, want ik weet bij ondervinding, dat het water, dat gij gebruikt, heusch nog wel warmer kan! Maar dat brandt!Prachtig!.... Gij zult zien, men went er aan. En waar het water afkoelt, voegt gij steeds meer heet water er aan toe. Tus- schen deze baden in doet gij een vochtig en eveneens warm verband er op. En houdt deze behandeling vol tot uw vinger weer soepel en geheel pijnloos 1b. Onnoodig aan het water an tiseptische middelen toe te voegen. Dit is niet het geneesmiddel, het komt alléén op de warm te van het water aan! En op de volharding van den patiënt! IS UW KIND EENZAAM Hoe prettig zou het voor kinderen zijn als ze altijd als tweeling geboren werden. Iedere kleine jongen of meisje zou er zeker van zijn een kameraadje te hebben van hun eigen leef tijd in de kinderkamer, het jeugdige gezel schap wat ieder kind noodig heeft. Het kleine kind zal, als eenigste alles hebben wat de ouders het geven kunnen, maar het beste van alles moeten ze missen, een broer of zusje om het leven mee door te gaan. Ze zullen vele vrienden maken, maar het zal toch nooit zóó zijn. Het ideale leeftijdsverschil voor broer en zusje is twee jaar. Het verschil is niet zoo groot dat de kinderen geen goede kameraden zouden zijn op school en thuis. Als er een vel schil van 4 jaar of meer is, zal ieder kind weer min of meer eenigst kind zijn, beiden zullen vriendjes zoeken uit kinderen van eigen le§ftijd. Ze hebben natuurlijk de liefde van hun ouders te deelen en dat is op zichzelf al TWEE NAMIDDAGJAPONNEN VOOR DEN ZOMER. De eerste ls uit blauwe crêpe met een oker- j De tweede japon is van korenbloem kleurige kanten kraag. Een breed, generfd lint simuleert een plastron op het bloeseerende bovenlijf. De rok verwijdt zich van voren door een groep plooien. Métrage: 8 M. 75 in 1 M. crêpe marocain, verwijd door twee van geïncrusteerde plooien. Het vierka colleté is gezoomd door een galon, welt eveneens aan de polsen aantreft. Mótrage: 8 M. 25 in 1 M. een uitstekende opvoeding voor het leven. Isoleer uw kind niet. Als het geen broertjes of zusjes heeft, is het uw plicht om te zorgen dat het zooveel mogelijk met andere kinderen in aanraking komt. Om het eens een keertje 's middags mee te nemen op visite bij een ander kind, is niet voldoende, kinderpartijtjes KINDERSCHORTJES. Het hart heeft de vorm van een urn: het is de heilige vaas, gevuld met geheimen. Alfred de Vigny. Het groote meisje heeft een blauw met wit gestreept schortje voor, met een wit geplooid strookje aan de hals en aan de zakjes. Het speelschort voor het kleine jongetje is heerlijk spelen en behoeft niet bang te zijn voor een spatje. Het andere kindje is al in pyama, van rose flanel met kraagje, zakjes en opslaagjes van ggDTOTC, gprogqn van wit met rood geruite badstof, hierin kan hij witte tussor met rose bedrukt. zijn eigenlijk ook stijf, de kinderen hun beste jurkjes aan, waarvan ze meestal te veel bewust zijn en voe/fl niet vrij onder de oogen van vreemdj ders of kinderjuffrouwen die er bij zijn' Er zijn toch zeker „andere kinderen" uw kennissen. Laat ze zooveel mogelijk opgroeien, laat er een paar iederen dag tuin of kinderkamer komen spelen en moeders ze zelf niet kunnen brengen, dan halen, of neem uw kind mee naar dere kinderen. Als u een van die n bent, die bang is om het kind uit 't oog liezen, bedenk dan, dat het van het punt van wat het beste voor 't kind i anders is. Het is goed voor een moeden om met zijn kameraadjes ongedwong kunnen omgaan. Het leven van een kind" kan door te zorgen voor speelkan lator vrienden, rijk en prettig worden. VOOR LEKKERBEKJES. Bouillon. Het is soms buiten noodig, om dadel bouillon te hebben. Iller volgt een goed om binnen een half uur een lekker so hebben. Neem een pond rosbeaf, snij het in ken, doe die in een pan met wat zout, een wortel, een uitje, een beetje cellei er anderhalve liter kokend water bij en alles een half uur trekken. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van de marl kinderjurken zijn verkrijgbaar bij mej. C 6 Amaryllislaan, Heemstede (best. Haai De patronen voor dames kosten 1 kinderen Q.80. Het duurt ongeveer ei alvorens ze ln 't bezit komen van deg* patronen aanvragen. Leest: „La Femme de France", een tijl dat zich bezig houdt met alles wat de K en het huishouden der vrouw betreft. „La Fenr^é de France" volgt niet al mode njaar1 voorziet deze. Zij is dan o( onontbeerlijk tijdschrift voor de vrouw Abonnement 05 francs per jaar. Ciiché's Femme de Francs, 9 Rus Rocroy Parit X. ~CU w I

Schager Courant | 1927 | | pagina 16