PUROL Voetbal. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Daarop daalde de 'brandersknecht A. Kamp, met een touw om hot middel in het vat, aan wien het eindelijk gelukte -den bewusteloozen van K. naar bo ven tebren gen. Zonder resultaat werd getracht hem meer bij te brengen. De inmiddels gowaarschuw'do dr. Groencwegen kon slechts den dood constateeren. Het lijk is daarna per brancard naar het Gemeente-zie kenhuis te Schiedam vervoerd. N.R.Ct. DE VEILIGHEID AAN HET STATION ALKMAAR. Men schrijft uit Alkmaar aan de N. R. Crt.: Zooals men weet is in verband met het doodelijk ongeval, den rangeerder W. Bos ji. Zaterdag, over komen, de meening geuit als zou het met de veilig heid aan het Alkmaarsche station niet in orde zijn, althans voor zoover betreft die aan het derde perron. Naar aanleiding hiervan is thans een onderzoek ingesteld door een commissie van spoorwegautoritei ten, gevormd door de heercn Wolterbeek, plaatsver vangend ingenieur (voorzitter)1; Vinko, ingenieur 2e klasse; Loman, rijksinspecteur, vertegenwoordiger van den Raad van Toezicht te Den Haag,en van der Hoofd van de afd. Bouwkunde te Alkmaar. De commissie is tot de conclusie gekomen, dat voor den badtrein (waarmede het bovenbedoelde on geluk is voorgekomen) geen gevaar heeft bestaan. Voor rijdende treinen zijn de wissels steeds verze kerd, terwijl de wissels, die gebruikt worden voor het rangeeren, niet zijn vastgelegd Volgens voor schrift moot, als er gerangeerd wordt, de beambte, die de leiding heeft, zich overtuigen van den juisten stand van den wissel die bereden wordt. - Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat de veiligheid Wn het station te Alkmaar is zooals die behoord te zijn, zoodat er geen redenen zijn om wijzigingen aan te brengen. GESTOORDE TENTOONSTELLING. Op de tentoonstelling van gastoestellen, die deze week vanwege de Axelsche 'gasfabriek te Ter Neuzen is gehouden, heeft zich een eigenaardig incident voor gedaan. Er bestaat n.1. een contract tusschen de gemeenten Axel en Ter Neuzen, waarbij de levering van gas aan derden verboden is. Op grond hiervan 'Stonden B. en W. van Terneuzen niet toe, dat gaslicht gebruikt werd tijdens de demonstraties. Van een electrische geleiding wenschte, de direc teur der Axelsche gasfabriek geen gebruik te maken, doch hij bezigde aanvankelijk petroleumlampen voor de verlichting. Toen ten slotte toch nog een paar gasbranders werden ontstoken, verscheen plotseling de heer v. d. L., administrateur van de electrische centrale te Ter- neuzen in het tentoonstellingsgebouw, die eischte dat de'gaslichten gedoofd werden. Hierover ontstond een woordentwist tusschen den heer v. d. L. en den heer W., directeur der Axelsche gasfabriek. De admi nistrateur greep daarna een hamer en sloeg de gas branders stuk. De politie werd hierna gewaarschuwd, die den heer v. d. L. uit' de zaal 'verwijderde en van het voorge vallene proces-verbaal opmaakte, terwijl de tentoon stelling. gesloten werd. TOENEMEND LUCHTVERKEER. De vervoeroijfers der K.L.M. over het eerste halfjaar van 1927, vergeleken met die qrww heteerr sto halfjaar vain 1926, toornen, dat hot passagiersr vervoer met 25 pOfc., is toeigénomen, het vervoer van briefpost met 400 pCt., van; pakketpoet met omstreeks 209 pCt., terwijl het goederenvervoer ata- tknmair is gebleven. Houden wij rekening met het gohéele luchtver voer op Nederland, dus van de K.L.M.-lijnen en van de met de K.L.M. samenwerkende buitenland- sehe luchtvaartmaatschappijen, dan is het perso nenvervoer vermeerderd met ongeveer 60 pOfc., liet postvervoer met 600 pCfc., het y&rvoer van post pakketten met ruim 250 pOfc. en het go^derenverr voer met omstreeks 18 pOt. Het laat zich aanzien dat de .tweede helft van 1927 eveneens een grooten vooruitgang van het vervoer zal brengen. POGING TOT MOORD EN ZELFMOORD. Te Venlo braoht hedennacht zekere L. zijn vronw met een mes een' ernstige wonde aan den hals toe. De vrouw sprong uit het venster en riep de hulp in van een in de buurtwonend agent van politie. Zij is naar hot gasthuis St. Joseph overgebracht, alwaar men haar toestand vanbedenkelijken. aard tochtte. De dader deed later een poging tot zelf- moord, waarbij' hij' zich ernstig verwondde. NOODLOTTIG AUTO-ONGEVAL. Gisterenavond reed een luxe-auto, bestuurd, door een Duitschen chauffeur, een landarbeider aan, op don Molendijk te Standdaarbuifcen. De chauffeur raakte het stuur kwijt, doordat eetni groote hond .voor do wielen liep. De auto sloeg, den dijk af. De landarbeider werd zwaar gewond naar het £>t. Elisaheth-grasfchuis te Oudanbosoh overgebracht, waar hij spoedig overleed. Do autobestuurder liep geen enkele verwonding op. Do auto werd zwaar beschadigd. VERDUISTERING? Twintig ingezetenen van Haarlem Ifebbcn. aan- ocüï betrekking. l>o man hoeft in "totaal ongeveer f 5009 verkregen. Degenen,die niet zouden worden aangesteld, zou hij na drie maanden de starting rostituoeron, hetgeen nog niet is geschied. WIERING ER WAARD. Do leden van onze Gymnastiekvereniging „Olym- piai" bobben zich bij de gehouden Atletiekwedstrij den te Haarlem op 6 en 7 Augustus maar weer kra nig gehouden. De heer K. Schenk' wist een 3en prijs te behalen met een Hdnkstapsprong van 13.38 M. Mej. Bet» Bakke/ had een 3en prijs met hoogsprin gen met aanloop 1.35 M., terwijl Mej. A. Smit bij de 100 Meter hardloopen een 2en prijs verwierf door dien afstand' in 14 seconden te loopen." E'en minder goede start was oorzaak, dat laatstgenoemde niet no. 1 is geworden. Ze heeft het onlangs ai eens in 13,2 sec. gedaan. W1ERINGERWAARD. Hedenmiddag 13 door het onweer een paard van den heer. E, G. Wonder doodgeslagen. ANNA PAULOWNA. Verloren: 'een rijwielplaatje. Gevonden: twee rijwielplaatjes. Inkh tóngen ter secretarie. CALLANTSOOGw Onder de schapen van mej. wedl S. BaJken Az. is rotkreupel geconstateerd, zoodat aangifte is gedaan. WINKEL Maandagmorgen is de 65-jarige arbeider G. Kleen in den Groetpolder bij zijn werk bij een dorschma- chine door een zonnesteek getroffen. Door onmiddel lijk geneeskundige hulp in te roepen is de man, die in bewusteloozen toestand verkeerde, behouden. WINKEL Naar men ons mededeelt, hebben de besturen van de Co"-.0. broodbakkerij en Verbruiksvereeniging ,de Tijdgeest" te Winkel en de coöp. vereeniging „Nieuwleven" te Anna Paulowna, éenparig beslo ten 'beide zaken te fusieoneeren. De zaak blijft te Winkel gevestigd. Een en ander behoudens goedkeu ring der ledenvergadering. WINKEL. Zaterdag werden wij in de gelegenheid gesteld te genwoordig te zijn bij de opening van de nieuwe 1'loemenzaak van den heer J. Bijhouwer. Do oude T*~7?r vim Gebrek aan eetlust •lechte spijsvertering. schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver stopping. maagpijn en hartwater, genezen spoedig n8 gebruik van Poster'» Maag- Jlillen, het tonische axeermiddel. Foster's Maagplllen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. en thans is op dezelfde plaats verrezen een naar de eischen des tijds ingerichte woning met winkelhuis. Bouwmeester en aannemers hebben daar iets neer gezet, dat het oog streelt en een verfraaiing is voor de omgeving.. Jammer, dat jui9t voor den tijd van opening zich oen onwéder, gepaard met een hevige stortbui boven de gemeente ontlastte,en konden enkele genoodigde pórsonen niet aanwezig zijn. Het >erceel bezichtigende, zien we behalve doelmatig 'ngerichte woonvertrekken, een keurig afgewerkte winkel, voor deze gelegenheid rijk van bloemistuk ken voorzien, en niet alleen bloemen, doch ook een ruime keuze is er in varen en piede-stals en wat meer aangewend kon worden voor bloemen- en plantenversiering. Het was in orde en voor de ko mende kermis zal zeker deze etalege wel hebben medegewerkt en menigeen er toe gebracht hebben, iets vaifcdie bloemenpracht mede te nemen. Zooals we van een tuinman mogen verwachten, was de omgeving van het perceel in overeenstem ming met het geheel aangelegd en verzorgd. WiTwenschen den ondernemer veel goeds met de hernieuwde zaak. EEN BROEDERTWIST. In de Zilk toiji Noordwijk ejhout heeft een broeder twist een noodlottig gevolg gehad. In dezelfde ka mer. waar de moeder ziek te bed lag stak de eene broer den andere met een 'broodmes. Vijf wonden werden hem toegebracht De dader is aangehouden en het 'broodmes door de politie in beslag, genomen. De getroffene ia nog niet tot bewustzijn gekomen. ERNSTIG ONGEVAL. Tijdens de werkzaamheden aan het. schakelbord der Stroomverkoopmij, aan den Roersingel te Roer mond kwam Zaterdagavond de 18-jarige hulpmon teur Hendricks uit Roermond' bij het schoonmaken onverwachts aan de 10.000 volt spanning. Hij bleef met zijn linkerarm1 korten tijd door de electriciteit aan den draad hangen. Direct werd de hoofdleiding uitgeschakeld, waardoor de getroffene, die de vlaim ook over zijn schouder kreeg bewusteloos naar be néden viel. Hij; hekwaim hierbij' een gat in zijn. hootfd en werd met ernstig verbranden arm en schouder blad direct naar het hospitaal overgebracht. VAN BURINK'S INBOEDEL WEER ONDER BE SLAG. X Uit Rotterdam, 8 AugL Naar de Tel. verneemt is vandaag opnieuw besflag gelegd op het meubilair van het raadslid Van Burink in verband met de oude schuld van f 125 aan de Nederlandsche Re geering. Zooa'ls men zich herinner kon j.1. Don derdag de openbare verkoop niet doorgaan, omdat de voornaam' van het raadslid op het exploit foutief was ingevuld. De openbare verkoop is nu vastge steld op 19 Aug. a.s. En heeft zich thans in deze zaak een nieuiW feit voorgedaan. De heer Van Bu rink i>s n.1. in verband met de mishandeling van een marktmeester op Oudejaarsavond veroordeeld tot f 25 boete isubs. 10 dagen hechtenis. Het raadslid, dat de boete niet heeft betaald, heeft vandaag de aanzegging gekregen dat de straf a.s. Maanda tot uitvoering zal worden gébracht. Het ligt dus blijk baar in de bedoeling van de autoriteiten om den heer Van Burink, die aangekondigd had den deur waarder een warme ontvangst te zullen (bereiden, niet bij den apenbaren verkoop tegenwoordig te doen ziln. ANNA PAULOWNA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer F. J. Damen, thans hoofd der school te Oudendijk, slaagde voor het Diploma A Handenarbeid. BARSINGERHORN. De omslag van het Onderlinge Veefonds van Bar- singerhorn is voor het afgeloopen kwartaal vastge steld op fl.30 per koe. s OUDKARSPEL. Ook de Sociëteit „Bijeen als Vrienden" heeft be sloten aan den bondswedstrijd in Lopik deel te ne men en daarvoor reeds de kolvers aangewezen. Te vens werd besloten een medaille voor de V.V.V. be- schikbaarbaar te stellen. N. Niedorp van meeninfr dat N.N. een flinke, nederlaag te slikken zou krijgen, te meer daar D.T.S. ook het loodie had moeten leggen. Bij het begin valt S.V.S. direct flink aan, doch het is ook te zien, dat N.N. haar uiterste best doet, beide doelen beleven gevaarlijke momenten, doch S.V.S. blijft steeds iets sterker. Wel zet N.N. steeds goede aanvallen op, doch doelpunten blijven uit. Tot.rust gaat het spel, hoewel uiterst snel, doch puntloos ver der. Na rust, als N.N. de zon in don rug heeft, komt ze overdonderend opzetten. Eindelijk krijgt ze bij een mooi opgezetten aanval succes, als de rechtsbinnen voor 't doel zet, plaatst de linksbinnen onhoudbaar in den benedenhoek. 1—0. Na den aftrap komt S.V.S. goed opzetten, waardoor het N.N. doel weder in ge vaar komt, doch de 'keper is op zijn post. S.V.S. is echter iets in de meerdenheid en als de keper een bal niet voldoende kan wegwerken, wordt de bal in het doel geplaatst. 11. Vinnig wordt nu om de leiding gestreden, met N.N. iets in de meerderheid, totdat ongeveer vijf min. voor het einde N.N. door haar mid- voor de leiding herneemt. 21. Wel doet S.V.S. nog wanhopige pogingen om een gelijk spel te forceeren, doch het mo.ckt haar niet gelukken. Met 21 kwam het einde.x Scheidsrechter leidde uitstekend. N.N. is door deze overwinning in t' bezit van een mooien beker geko men. Rest ons nog te melden, dat allen zonder uitzonde ring hun uiterste best hebben gedaaq en door hun enthousiaste spel deze overwinning mogelijk hebben gemaakt. Muggebeten en Huidjeuk OUDKARSPEL Zondag had op het D.T.S.derrein de finale plaats van de gehouden seriewedstrijden, tusschen Nieuwe Niedorp IS.V.S. I, uit Helder. De uitslag was 1—2 voor S.V.S. ANNA PAULOWNA. „Excelsior" speelde Zondag voor 't laatst voor de na-competitie en wel tegen haar plaatsgenoote An na Paulowna I. Beide partijen hadden invallers; Ze speelden in het begin vrij gelijk op, doch na een kwartier wist Harder, uit een voorzet van Roelofs, de leiding te nemen. Vóór rust slaagde A. er echter in, door -haar linksbuiten gelijk te maken, met welken stand de rust kwam. Na rust werd van beide zijden flink aangepakt. A. had haar opstelling eenigszins gewijzigd, wat een verbetering bleek. E. was echter, door voordeel van zon en wind, ~in de meerderheid en na eenigen tijd doelpuntte Maarten met een hard schot. Huisman smaakte daarop, na goed doorloopeh, het genoegen, om den stand op 31 te brengen. Toch bleken de aanvallen van A. niet ongevaarlijk en Rozenbroek wist, (o.i. in buitenspel-positie), den achterstand te verkleinen. A. werkte nu hard voor den gelijkmaker, doch E., wiens linksbinnen vooral na rust een schit terende partij speelde, dacht er anders over en toen de A. midbalf even treuzelde met wegwerken, schoot Huisman via het been van Kerkhoff, hard dn. Van beide kanten nog een paar aanvallen en als scheids rechter het einde aankondigt, heeft E. ook den re turnwedstrijd van haar plaatsgenoote gewonnen. Huisman en Maarten hebben bepaald schitterend ge speeld. NIEUWE NIEDORP. Het was Zondag een goede dag voor N.N. Het eerste won op de seriewed strijd en van D.T.S. te Oudkarspel een eersten prijs, door met 21 van S.V.S., een sterke le klasse uit Den Helder, te winnen. Terwijl het twee de op de seriewedstrijden van D.O.S.K.O. een tweeden prijs won, doordat zij hun laatsten wedstrijd van Suc ces II met 2—1 verloren. N. Niedorp I—S.V.S. L 2—1. Precies half drie fluit de scheidsrechter de spelers in 't veld. N.N. wint den toss en verkiest tegen den tp Rnp.ien. Over bet ^algemeen was men in NED. HERV. KERKKOOR. Her Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente had een piano noodig en allerlei plannen waren tot uitvoe ring gebracht om aan het bedrag te komen voor deze piano noodig. En het slot was een concert van het koor op j.1. Zondagmiddag in de kerk. En ook dit deel van de reeks plannen is uitnemend geslaagd. Een meer dan voldoend aantal bezoekers zoowel uit onze gemeente als van elders, dus een aardig bedrag aan entree's, en bovendien te boeken een goed cijfer, wat de muzikale resultaten betreft. Zelf verhinderd om dit concert bij te wpnen, zijn wij ons licht elders wezen opsteken en hoorden wij niet anders dan een goed getuigenis over wat ge schonken was. Het koor had zeer verdienstelijk ziin verschillende nummers gezongen, vooral „Hymne aan den Zang", en „Gebed", schonk veel behagen.. Tevens werd geroemd het slotkoor de 118e Psalm, met sopraan-solo en bas-solo. Zeer te prijzen was daarin de sopraan-solo van mevrouw Starreveld,te r- wijl de heer Jdmmink zijn bas-solo prijzenswaardig zong. Mej. Anneké Wester zorgde hier voor een mu zikale begeleiding. Algemeen was men over het gehoorde zeer tevre den. De heer Joh. Rotgans zong een drietal liederen ter afwisseling, met begeleiding van den heer Hovenier. De zanger, goed gedisponeerd, zong met warme voordracht en mooie intonatie zijn liederen en kan een groot deel van het succes van dezen middag voor zijn rekening nemen. Vooral trof: Jesus, unser Trost und Leben en het slotgedeelte van het Lied der Engelen. Het was al met al een goedgeslaagde middag en Ds. Van Dijk legde daarvan in een toepasselijk woord getuigenis af, en sprak woorden van dank aan allen die 't mogelijk hadden gemaakt dat het hoofddoel, de aankoop van de piano, verwezenlijkt zou kunnen worden. HET CONCERT VAN ZONDAGAVOND. Het was een bijzondere avond, waarvan we Zon dag dn onzen Muziektuin hebben genoten, niét di rect om de muziek, maar speciaal om het weer, onzen tuin en de massa menschen, die naar Vreeburg wa ren opgetrokken, om zioh van den gloeiend heeten dag te herstellen en onder het genot van de tonen der muziek, de frissche, koele avondwind, met volle teugen naar binnen te halen. Kan hier iets mee wed ijveren? Kan men zich iets aangenamers indenken dan te midden van het frissche groen, waarboven een tiental oude hoornen als trouwe wachters uitsteken, met als achtergrond de ondergaande zon, die alles in een diepen gloed zet, te genieten van muziek? Neen, nietwaar. Dat zullen ook de honderden bezoekers, die daar dien avond tegenwoordig waren, niet ont kennen en na afloop dringt zich steeds weer de ge dachte -bii ons op, dat wij door dien muziektuin toch menig aangenaam en heerlijk uurtje te genieten hebben gekregen. Wij hadden dezen avond het muziekcorps van de Brandweer uit Amsterdam, onder directie van Frans van Diepenbeek. En het spijt ons, dat waar aller gemoed voor ge nieten wijd open stond, de muziek van dit corps, die stemming niet hooger hepft kunnen opvoeren. Wat wij te hooren kregen, was niet in alle opzichten „schoon". Een niet al te sterke bezetting als dit corps heeft, brengt het bij een niet steeds smettelooze zuiverheid en een veeltijds nogal langzaam tempo, niet die uit voering van de verschillende nummers, die de hoor ders warm stemt of meevoert. Er was veel bij dat niet overtuigend genoeg klonk, dat ons hoorders niet boeide, (het was te gerekt. Het was vooral voor de pauze dat het concert ons niet bevredigde, ofschoon daar toch wel nummers op het programma stonden, die getuigden van een goeden smaak en weldoordach te keuze. Na de pauze was er wat meer kleur en teekening en was het aan (het applaus der 'honder den aanwezigen wel te hooren, dat men het geschon- kene meer begon te apprecieeren. Het slotnummer waarin het uitrukken der brandweer werd geil- lustreerd, bleek een schlager. Het toen opdaverend applaus bracht een toetje. DA"S BRUTAAL Naar men uit (Londen meldt, is er Vrijdagnacht ingebroken dn (het huis van den hoofdagent Wens- ley. Dit geval' zou op .zichzelf de moeite niet waard zijn, ware het niet. dat Wensley een der bekendste speurders is van Scotland Yard en dat zijn huis voorzien was van alle mogelijke voorzorgsmaatre gelen tegen inbraak. Niettemin hebben de dieven geen moeite gehad zich toegang te verschaffen en zijn zij; er met een grooten buit van door gegaan. EEN AARDBEVING IN JAPAN. Telegrammen die te Tokio, met vertraging zijta (binnengekomen, (behelzen, dat zich gisterochtend heel in de vroegte (pL tijd:) in het noordoosten van Japan een hevige ardbevingi heeft doen gevoelen. De schokken waren heviger dan er in dat gebied sinds 30 jaar was geconstateerd. De spoorweg- en telegraafverbindingen zijd ver broken. Op Foekoe^sjima zijn verscheiden woningen ingestort. Het heet dat vele lieden gekwetst zijn; maar men gelooft niet dat er aanzienlijke schade is aangericht. Ook in Jokohaana zijn schokken gevoeld. SLECHT WEER- Eën; ontzettendi onweer, gepaard met hevigen regenval, heeft gistermiddag de graafschappen. Kent. Essex en Middlesex geteisterd. Tn de badplaats Southend zijn badkoetsjes weggepoeld en zijn twee villa"» getroffen. De 'hopvelden in Kent, die dit jaar reed» driemaal te lijden hebben gehad, zijn weer zeer zwaar getroffen en te Colshester in Essex overschreed het water de geheels benedenstad. Zes huizen zijtal daar door d'en bliksem getroffen, zon* dor derft er everLwei persoonlijke ongelukkon voor vielen. Te Londen waren het vooral de Zuidi-Oostelijke districten Herne Hill, Balham on Sydenham waar het Crystal Palaco staat die het 't zwaarst.te ver duren hadden. Over het Iersohe graafschap Roscomimon is een windhoos gevaren, die fooomen en telegraafpalen ont wortelde on verscheidene boerenhoeven heeft doen instorten. Er zijn enkele gewonden, maar zoover bekend geen dooden. EEN OUD PAARTJEw John Taylor en zijtn vrouw1 te Greenstreet in Kent zijn vermoedelijk het oudste echtpaar in Engeland. De man is in April 103 jaar oud' geworden en zijn vrouw viert dezer dagen 'haar. 103don verjaardag. De iman is nogi flink en beweegt zich nog eiken dag in d.on tuin van zijn zoon, bü wien hij inwoont. De vrouw is (bedlegerig. EEN MISDAADI In de woning van een zeaphandelaar op den Kurfurstendamm te (Berlijn is gisteren hot lijk ont dekt van een vrouw, die ongeveer drie dagen gele den in deze woning moet zijn omgebracht. De koop man. 'die de misdaad vermoedelijk1 heeft gepleegd, is verdwenen. Het lijk van de nog, onbekende vrouw lag geheel naakt in verregaande staat van ontbiru ding in (bed in de woning achter den winkel. GAB VERSTIKKING. Te Londen zijn een moeder en haar dochters van 19 en 16 jaar dood te bed gevonden, overleden aan gasverstikking. Zij. hadden een ketel water op het gas gezet en schijnen toen in slaap gevallen te ziin. De ketel is gaan overkoken, waardoor de gasvlam uitdoofde. (Een jaar geleden had! zich in hetzelfde gezin een soortgelijk geval van zorgeloosheid voor gedaan, doch toen was het tijdig ontdekt om de drie vrouwen in het leven terug te roepen. De man uit ■hetgezin was op reis. De man had te Clacton aan het strand vertoefd en de politie had' hem niet kun nen vinden. Op weg naar zijn hotel kocht hij een krant en keek die even in. Toen las hij! van het ongeluk. „Groote God," riep hij uit. .dat is mijn vrouw 1" Hijl was zoo ontdaan dat voorbijgangers heim naar zijn hotel' moesten brengen. EEN GESTOLEN AUTO. Nabiji Bolney, op den weg naar Brighton, is VrijU dag een nieuwe, wijnroode dichte auto gevonden, die met bloed bespat was. De wagen bleek te be- hooren aan kolonel de .Mast,er" van Semipóll (Mas- ter -is dé titel van den oudsten zoon van zekere Schotsche edelen). In den omtrek vondi men nog een witte dameshandsohoen, met bloed1 bevlekt, en in ,4e auto twee huissleutels. Bi} onderzoek1 bleek de auto te Brighton van den eigenaar gestolen te zijn. In een scherpe bocht van den weg moet de bestuurder te laat de remmen heb ben aangezet, waardoor de auto in een greppel reedi Een voorbijiganger heeft twee menschen In den ver ongelukten wagon zion zitten. Een man van ver moedelijk bij! de veertig en een knappe vrouw van. naar schatting bil dé dertig jaar oud. Do politie tracht thans dit tweetal op te sporen, dat klaarblij kelijk met de gestolen auto op weg was naar Londen AARDVERSCHUIVING IN DUITSCHLAND. 'Uit Frankfort a.d'. Oder, 6 Aug. Hedenmorgen viel op die spoorlijn BerlijnBroei au tusschen Frankfurt a.d. Oder'en Fmkenheerd ongeveer 350 kub. meter gTomd vaou de bobossohing: terzijde van den lijn. De baan werd ongeveer over oen lengte van 30 meter versperd'. De machinist van een aan snellenden trein kon door snol remmen een ont sporing vooricPmen.'. De schade is ao/nzrienlijker zijn' geen persoon lijke ongelukken. MONTREUX WEER BEDREIGD. r Blijkens een telegram van don Times mrrespo dent te Gemève hoeft Montreux Donderdag- we derom kans grloopon h'-jlf overstroomd te worden. Er was weer een zware regenval, de duchtig- ga- zwollen bergbeken voerden geweldige hoeveelhe den water, steenien, stukken boom, ena. enz. mee. De brandweer, bijgestaan door burgers, slaagdon er eohter bijtijds m den watervloed te k'eeren door het aanbrengen van dammen. Een atfdoelmg pioniers is gemobiliseerd om d.e bevolking bij te^ staan bij' het uitdiepen der bed dingen en tijdelijke waterkeeringen te bauwen. De spoorbrug in die B. Oberlandlun, die Diinfldag gedeeltelijk vernield werd, is hersteld. GROOTE HOTELBRAND. Uit Berlijn, fl Aug. Te Holzgau in Tirol is een groot hotel dioor brand verwoest. Het vuur, dat in een der keukens is ontstaan, breiddezioh zoo snel uit, 'dat de meeste gasten, nagenoeg ongekleed, uit de ramen en van ae balkous moesten springen- Daarbij werden verschillenden van hen ernstig go- wond. Een dame, die uit een raam' van de tweede verdieping sprong, brok beid'o bomen, rie persof mem, een buitenlandsohe dame, een kéllnmn er» ben kamermeisje kwamen om. De geheole inboe del van het hotel cm de bagago van dé gasten word, door hot vuur verwoest. EEN VAL VAN 8000 METER HOOGTE. Wat een Fransch vlieger ondervondw Naar men weet, is de Fransche vlieger Van Laere onlangs op bijzonder merkwaardige wijze van den dood gered. Hij! stond op het punt, het wereldrecord hooerte- •vüuc'ht te breken, ten mijn zuurstofmasker onklaar raakte „Mijn instrumenten", vertelde de vllieger aan een reporter, „registreerden een hoogte van circa 8000 Meter, toen ik plotseling een onverklaarbaar gevoel varn welbehagen bespeurde. Mijn oogen zagen eensklaps veell scherper en mijn gehoor was zoo fijn geworden, dat ik het zachtste geruisch waarnam. Toen echter kreegt i!k' de onaangename ontdekking, dat i'k geen meester meer van mijn machine was. Ik ondervond evenwel! eeen angst, maar eerder een gevoel van ontspanning en behageflijkheid. Mijn vliegtuig (begon met razende snelheid met dCn kop naar omlaag neer te storten. Het was miij, als trok mijn heele leven als een filin aan mijn oogen voorbij. Ik zag helder en dui delijk mijn moeder, die vier jaar geleden gestorven is en kan mij' thans niet genoeg over de rust ver wonderen, waarmee mijn geest op al deze beelden reageerde. Toen werd het echter donker in rniju hersens. Ik werdi bewusteloos en mijn herinneringsvermogen keerde pas terug, toen ik plotseling ontwaakte. Ik stelde' vast. dat ik in dertig, seconden 4000 Meter diep gevallen was. Mijn machine fladderde in do lucht rond als een blad in de wind. Tevergeefs poogde ik. de heerschappij over miijn machine te herkrijgen. Ik zag. hoe de aarde mij te gemoet kwam' en mi} dreigde te verslinden. Ik deed wanhopige pogingen om mijn valscherm los te ■maken, doch tevergeefs. Tenslotte gelukte het mij. toen ik nog slechts 500 Mieter van den grond verwijderd was, mijn val scherm te pakken te krijgen en daarmede omlaag te springen. Het scherm ging echter niet open en ik sloot, toen ik ongeveer 100 Meter van den grond was, zeker van mijn dood, de oogen. Tk hoorde nog slechts een geruisch aJls van een vreeselijke ontploffing en daarna werd het nacht rondom rniij. Toen ik weer tot bewustzijn kwam vond ik mij in de taikken van een boom1 verward, iha'lf verstókt dooir mijn zuurstofmasker, dat nog steeds mijn hoofd bedekte."

Schager Courant | 1927 | | pagina 6